Uit de Provincie, Landbouw en Veeteelt. Kerknieuws. Onderwijs. Predikbeurten. Rechtszaken. De lieer Fransen v. d. Putte vindt hot moeilijk, de grens te bepalen. Bovendien mag niet uit het oog verloren worden wat ambtenaren zijn en niet-amb- tenaren. Vergelijken we met andere werk gevers, dan zien we velen, die de werk lieden per gratie nog in dienst houden tegen hetzelfde loon. Do heer Dekkel' herinnert zich niet, dat in 1913 verhooging van loon is ge geven in verband met den duren levens standaard. De salarissen waren toen eigen lijk te laag. ,En nu zijn de prijzen abnor maal hoog. Spr. heeft op zichzelf geen bezwaar z'n voorstel uit te breiden, doch vieest dan vele bezwaren. Spr. is het heelemaal niet eens met weth. Fransen van de Putte. Al is de grens moeilijk te vinden, daarom mag het stelsel nog niet veroordeeld worden. We moeten niet met. andere werkgevers vergelijken, onder wie er velen zijn, die niets meer kunnen geven. De gemeente kan best een gerin- gon toeslag geven. De heer v. d. Bout gelooft, dat er minstens 2 maal 15 werklieden zijn, die voor toeslag in aanmerking komen. Dc heer D'ekkei' toont aan, dat dit volgens zijn voorstel niet zoo is. De heer v. d. Bout bespreekt de be kende circulaire van minister Posthuma en Verwacht er veel heil van, wanneer ze uitgevoerd wordt. Do heer jHollmann stelt voor eeli grens van f 16 te stellen. De heel' Dekker zegt, dat al wordt het bedrag f«600 gedurende een halt jaar, dit nog niet zoo'n groot bezwaar is. Wat de circulaire van minister Posthuma be treft, aan deze zal wel geen uitvoering worden gegeven. En treedt ze in werking, welnu dan trekken we den toeslag in. Do beer De k k e r formuleert nader zijn yoorstel. Spr. wil aan meergenoemde amb tenaren wanneer zij niet moer dan f 14 p. w. verdienen en 1 of meer minder jarige kinderen hebben, tijdelijk oen toe slag verkenen van f 1 per week De heeren Doiiner on V on S c h m i d t willen alle gehuwde ambte naren die tot f 14 per week verdienejn een toeslag geven van f 1 per week. De heel' Pilaar vindt het voorstel van tien lieer Dekker onbillijk. De heer Hollmann wil de zaak uit stellen, opdat B. en W. een voorstel for muleeren en niemand vergeten wordt. De heer v. d. Bout vindt de omschrij ving te vaag. De heer Dekker vindt, dat B. en W- hun voorstel inzake het verzoek der politieagenten veel beter hadden moeten toelichten. De toelichtingen zijn altijd veel to kort. 't Is mijn bedoeling, aldus spr., om de zaak aan den gang te krijgen want de menschen dienen geholpen te worden. Mijn voorstel dient daarom aan genomen. Goes is rijk genoeg. Laat ons niet meer uitstellen, want er wordt ar moe geleden. De heer v. d. Bout wijst de beschul diging van te korte toelichting terug. De heer Fransen v. d. Putte even eens. Spr. (prijst op de principieele be zworen, in het voorstel vervat, en vindt dat 's heeren Dekkers voorstel te wille keurig is. De heer Dekker zegt, dat dc princi pioele bezwaren reeds voldoende weerlegd zijn, en waarschuwt togen formalisme. De heer v. Dissel vraagt of B. en W. de benoodigde golden zullen kunnen vinden en waaruit. Do voorzitter ver klaart dit op 't oogenblik nog niet te "weten, doch de heer Dekker zegt, flat dit geen moeite zal kosten. De beer v. Dissel zag den toeslag liever gesteld op hoogstens fl per week' met bet oog op klokluider en omroeper, 'die toch niet voor toeslag in aanmerking komen. De heer Pilaar stelt ook uitstel van de zaak voor, omdat de gevolgen niet te overzien zijn. De heer v. d. Leeuw wil ook een begrooting. Het voorstel DonnerVon Schmidt wordt vervolgens met 9 tegen 2 stemmen vorw o rpen. Tegen de heeren Pilaar, Risch, Dekker, Kakebeeke, v. d. Bout, Fransen van de Putte, Hollmann, Van der Leeuw en Van Dissel. Het voorstel Dekker wordt met 7 te gen 4 stemmen verworpen. Tegen de heeren Donner, v. d. Bout, Fransen van de Putte, v. d. Leeuw, v. Dissel, 'Pilaar en Risch. Vóór de heeren Dekker, Kakebeeke, Hollmann en Von Schmidt. De heer Dekker zegt in de volgende vergadering zijn voorstel weder aanhangig te zullen malven, zoo noodig uitgebreid met andere categorieën van arbeiders. Het voorstel van B. en \V. wordt met 7 tegen 4 stemmen aangenomen. Vóór de heeren v. d. Leeuw, Van Dis sel, Pilaar, Risch, Donner, Fransen v. d. Putte en v. d. Bout. Tegen de heeren Von Schmidt, Dek ker, Hollmann en Kakebeeke. VIII. Benoemd wordt met 6 van de 11 stemmen tot lid in de financieele oom missie (vacature Fransen v. d. Putte) de heer E. C. van Dissel, die de benoeming aanvaardt. IX. Tot lid in de gascommissie (vaca ture mr. J. de Witt Hamer) wordt be noemd de lieer A. S. J. Dekker, met 9 van do 11 stemmen. De hoeren Don ner en Fransen van de Putte verkregen elk 1 stem. X. Tot ambtenaar van den Burgerlijken Stand, ter voorziening in de vacature» ontstaan door het overlijden van den heer rnr. J. de Witt Hamer wordt benoemd de heer I. D. Fransen van de Putte, wethouder der gemeente, met 10 stem men. XI. Tot gemachtigde naar de verga deringen van aandeelhouders der N. V. Waterleiding-Maatschappij Zuid Beveland, ter voorziening in de vacature van den heer .T. Pilaar tot lid van den raad van beheer, wordt benoemd de heer A. S. J. Dekker, na Iierstemming tusschen deze en 'den heer Donner. Vervolgens wordt behandeld punt XIV. Z.h.s. wordt goedgevonden een wij ziging van het reglement van orde voor de vergaderingen van het college van B. en W. Dit college houdt voortaan z'n wekelijksche vergadering des Maandags 10 u. vm. XV. Op het verzoek van P. en F. Reijerse ter verkrijging van gemeente grond in erfpacht aan den Wcstwal tot het plaatsen van een broeikas, wordt con form B. en W.'s voorstel z. h. s. afwij zend beschikt. XVI. Vervolgens is aan de orde de behandeling van het vex zoek van dan lieer A. R. Brcetvelt, 004 na zijn aftre den als hoofd van de 0. L. school A, het huis te mogen blijven bewonen, dat hem als ambtswoning was aangewezen. De heer Donner gaat uit respect met den heer Breetvelt. met 11. en W. mede, doch had liever f300 willen vragen. Om de verdiensten van dhr. Breetvelt zal hij echter voorstemmen. De v o o r z i 11 e r zegt, dat een som van f300 inderdaad te hoog is. Het voorstel van B. èn W. wordt daar op z. h. s. Aangenomen, nadat goedge vonden is, dat in een contract een opzeg gingstermijn van drie of zes maanden opgenomen zal worden. XVII. Het gemeenteverslag over 1914 wordt goedgekeurd. XVIII. Het voorstel van B. en W. in zake het verzoek van den aannemer der gemeente-reiniging 0111 schadeloosstelling in verband met het door hem geleden verlies inzake verkoop van beer, wordt z. h. s. aangenomen. Zooals men weet stelden B. en W. voor f200 te geven. Ter behandeling van het vöorstel be treffende de aanbesteding van den ver bouw der O. L. scholen C en A; voor stel tot het aangaan eener geldleenirtg van ten hoogste f32000 ten behoeve van de gemeente-gasfabriek cn de verbouwing der O. L. scholen B, C en A en van de reclames H. O. -gaat de Raad over in geheime zitting. Na heropening der open bare vergadering, worden de betreffende voorstellen zonder discussie en z. h. s. aangenomen. De verbouw der scholen is opgedragen aan M. Jacobs to Goes, voor f8820. De heer Risch vindt, dat de agenda te lang is geweest. Hij geeft er de voor keur aan in 't vervolg zooveel punten over twee vergaderingen te verdoelen of eten middagvergadering door een avond vergadering te doen volgen. Daarna sluiting. Besmettelijke ziekten. In de week van 14 tot en met'20 April kwamen uit Zeeland ter kennis van den centralen gezondheidsraad 1 geval van typhus of febris typhoïdea te Sluis, 1 ge val van roodvonk te Retranchement en van diphteritus 1 geval te Goes, Hulst, Kapelle, Middelburg, Neuzen en Sluis. Bij K|. ,B. is G. J. TLelenius Kruyt- hoff. ontvanger dor dir. belastingen, enz. te Vlissingen, als zoodanig benoemd ta( Doesburg. Zoo in Uw Gemeente geen Afdce- ling „Vrijwillige Landstorm" bestaat, neemt dan tot de oprichting het initia tief. Doet dit nu. Tot hoofdinspecteur van financiën ter gemeente-secretarie te Rotterdam is benoemd mr. A. J. Sauer, accountant en lecraar aan de Handelsschool aldaar. Bij Kon. besluit zijn ben wend tot voorzitters der plaatselijke commissie voor de ongevallenverzekering te Goes mr. J. H. M. Stieger, te Goes; Hulst: J. F. Rottier, te Hulst; Sas van Gent: F. P. J. Stubbé, te Sas van Gent; en Wissekerke: C. N. van der Heyde, te Wissekerke. En „.tot plaatsvervangend voorzitter der plaatselijke commissie voor de ongevallenverzekering te Zie- rikzee: H. J. van Nouhuys, te Zierikzee; te Hulst: E. B. Dumoleyn te Groenen dijk; te TholenD. v. d. Velde, te Tholen. Middelburg. Heden zijn 697 bons voor Warm eten uitgereikt. Door de Bakkerspatroonsvereeniging is aan den Minister van J3innenlandsche Zaken het volgende telegram verzonden: ExcellentieDe bakkerspatroonsver- Deniging te Middelburg verzoekt de al hier gehuisveste Belgen niet te doen over brengen naar elders. De vereeniging zal U zeer dankbaar zijn, omdat het verblijf der Belgen eeniger mate den idruk der tijden verlicht. Hedenochtend werden de eerste nieuwe aardappelen uit Walcheren bijl de Veilingsvereeniging „Walcheren" aange boden. Goes. De Staatscourant bevat de sta tuten der Naamlooze Vennootschap Han del Sn Galanterie voorheen Wed. B. Faberij Ho Jonge', alhier. Deze vennootschap is aangegaan voor den tïjtd van ongeveer 50 jaren, eindigende ulto December 1964 met een kapitaal van f7000 verdeeld in 70 aandeelen van f 100, waarin wordt deelgenomen door J. de Hoogh te Wage- ningen en B. Fabery de Jonge Bz. te Goes, elk voor de helft. Onze vroegere stadgenoot, de heer IL J. (Kosten te Zeist, slaagde te Utrecht voor het diploma machineschrijven (sy steem Pitman). Vlissingen.|De Administrateur de Badts, die thans iederen Woensdag van hier naar Anlwerpen vertrekt en Donderdags Weder terugkomt, is gisteren niet terug gekeerd. Men vermoedt dat dit in verband staat met do stremming van het verkeer tusschen België 011 Nederland, dat ook, op andere plaatsen aan de grenzen door de Duitschers wordt toegepast. Vermoedelijk zal de ingebruikneming der Groote of St. Jacobskerk plaats heb ben op 6 of 13 Mei a.s. Souburg. Donderdagavond had een ver gadering plaats belegd door oen Vereeni ging van Groentetelers, tevens leden der Vlissingsche Veilingsvereeniging. Mol hol oog op een reeds bestaanden bond van groentetelers op Walcheren was men al gemeen van oordeel, dat het heter was, naast deze vereeniging geen kleinere op ie richten, maar lot ontbinding over te gaan, dan kunnen de loden zich later Lij den Walchcrschen telersbond aan sluiten. Dit werd met algemooncn stem men aangenomen. Hierna nam de heer Bloemsma, tuinbouwleeraar hel woord en zette uiteen de belangrijke taak. waar voor de telersbond op Walcheren binnen kort zal komen te staan. Daar is b.v. de mandenkwestie, waar bijna op alle plaatsen over gestruikeld wordt. Spreker sprak over verschillende rege lingen in deze. Dit. is echter nog niet liet voornaamste. Van veel grooter belang is de handel. Verder raadde de heer Bloemsma aan met alle klachten, maar goed gemotiveerd, direct te konten bij de daarvoor benoemde personen. Hier door dient ieder teeler zijn eigen be gon. t oorts zette spreker in den breede uiteen, hoe de toelersbond in liet, belang van alle teelers kan werkzaam zijn en ten slotte hoe het van het grootste be lang is, dat alle teelers den bond steu nen 011 zich dus hij dén hond als lid aansluiten, gedachtig aan de spreuk „Eendracht maakt macht". Hierna gaven bijna alle aanwezigen, circa een 20-tal, zich als lid v oor den teelersbond op. Zoutelande. Bij den landbouwer C. Lp5jin.se alhier is een varken afgemaakt als verdacht van mond- en 'klauwzeer. Aan den ingang der hofstede is het ken- teoken geplaatst „Verdacht Vee". Koudekerke. De leden der Gereformeer de Jongelingsvereeniging alhier hebben be sloten alle ingezetenen dezer gemeente to bezoeken, ten einde gelden ie verzamelen ten behoeve van den arbeid van hel) 'Comité ter behartiging van de geestelijke belangen der militairen in Zeeland. Westkapelle. Gisteravond zijn alhier een watervliegtuig en een vliegmachine ge passeerd, op grooten afstand. Ze werden gezien in westelijke richtingen en dreven af ongeveer in|do richting ,van de Belgische kust. Oud-Vossemeer. Een landbouwer heeft hier een witte mol gevangen. M. C. Oostburg. De Belgische minister bezocht Woensdag do vluchtelingenkampen te Oostburg, Aardienburg, Sluis en Retran chement. Middelburg, Hoofdbestuursver- gadering „Z. L. M.". Na dc pauze werd voortgezet de discussie over het werken van het bemiddelings bureau en wat daarmede in verband staat. Do heer jhr. van Vredenburgh betreurde hot, dat waar do boeren voor voedingsmiddelen enz. volle prijzen moe ten betalen, zij belemmerd worden in den uitvoer van aardappelen en in den to bedingen prijs. Spr. zou gaarne zion dat de minister de uitvoer der aardappe len voor zoover zij hier niet beslist voor do voeding noodig zijn, toeliet zonder zich met do door het buitenland te be sleden prijs in te laten, voor het binnen land is een maximumprijs geen bezwaar. Do 'heer van Dixhoorn sluit zich hierbij aan, er is nu eens oen kansje voor de boeren 0111 eens een extra winstje te maken. Spr. gelooft niet dat prijsstijging van de aardappelen in het buitenland ook die hier ton gevolge hooit te hebben. Dit laatste is de voorzitter niet mot hem eens. De heer I. G. J. Kakebeeke stelt voor den minister te schrijven dat de maat schappij met genoegen heeft kennis ge nomen van hot plan om den uitvoer van aardappelen gedeeltelijk toe te staan, maar dat zij gaarne zou zien dat de mi nister geen prijs bepaalt. Aldus wordt besloten; ook zal ge vraagd worden den uitvoer te bespoedi gen. De secretaris kon nog mededeelen, dat in het vierde district contracten voor bielenlevering gesloten worden, waarbij flOO per getnet voorschot wordt gege ven, en wmanneer niet voor 1 October f 180 per geniet betaald is mag de ver- koopor zijne bieten verkoopen aan wien hij wil en is de kooper zijn f 100 kwijt. De rekening, die door eene commissie uit de afdeeling Goes zal worden nage zien, wijst voorloopig een kwaad slot aan van f 251.06. De voorzitter stelde voor dezen post te dekken door teruggave van f 350 uit de tentoonstellingskas, waar in f600 gestort was. Op do rekening komt o.a. een post voor van het inkuilen van aardappelen, het rapport over dit werk is aan do regee ring toegezonden. Op voorstel van het bestuur zal liet in het vervolg mogelijk zijn eereleden van de maatschappij te benoemen en werden thans als zoodanig benoemd de heer P. van Hoek, directeur van de land bouw, de heer F. B. Löhnis inspecteur van den landbouw en dr. K. H. M. van dor Zande, inspecteur van het landbouw onderwijs. Aan de orde was vervolgens het ont werp gewijzigde reglement voor de goed keuring van zaaigranen cn poolgood van wege de Maatschappij. Na enkele kleine wijzigingen werd het ontwerp goedgekeurd. Als leden van de keuringscommissie in de 9 afdeelingen der maatschappij werden voorgedragen personen benoemd. De afdeeling (iocs had in haar verga deringen de wenscltelijklveid besproken dat de minister de uitvoer van oen- en wee-jarige paarden weder z ou toestaan daar er van dien leeftijd vooral voel mer ries in Zeeland zijn. De lieer Boogerd, afgevaardigde van Goes merkte op dat er toch vroeger ook gebrek aan fokpaarden is gekomen, toen er wel uitvoer was. De voorzitter acht liet heel goed moge lijk dat de regocring redenen van poli-' lieken aard heeft om den uitvoer te ver bieden. Dc lieer van Dixhoorn en de heer Van Oyen gelooven ook niet dat uitvoer in het groot zal worden toegestaan. Be sloten werd bet verzoek van Go-es al thans aan den Minister over te brengen. Het laatste punt van de agenda Was een schrijven van den Bond van kaas producenten, waarin deze dc medewer king verzoekt 0111 onder de veehouders in Zeeland een stemming te doen hou den, wie voor en wie tegen het afnxaak- systeem van vee bij liet uitbreken van mond- en klauwzeer, is. De heeren van Vredenburgh en Zwager man achten zulk een referendum nut teloos, de regeering is al voldoende door deskundigen ingelicht en zal zich daar van niets aantrekken. In dien geest zal worden geantwoord. Wel zal samenwerking gezocht wor den met de vereeniging lot verbetering van het rundvee in Zeeland, getracht zal worden in eene commissie samenwer king te vinden in het belang dezer kwestie. Bij de rondvraag bepleitte de heer Boogerd den vrijen uitvoer van schok kers en kroonerwten. De voorzitter zeido dat reeds tweemaal bij de regocring ©en 'poging in deze richting is gedaan. Men zal nu ten derde maal requestee- ren, en tevens vragen de consenten niet aan de handelaren doch aan de land bouwers af te geven. De -heer van Vredenburgh zou hot een goede reclame voor de maatschappij vin den als alles wat zij in deze mobilisatie voor do landbouwers gedaan heeft bijeen weid verzameld en verspreid, dit zal het dagelijksch bestuur overwegen. De heer do lluijter de Wikit vond ge legenheid er op te wijzen, dat er een artikel voor gerst verkocht wordt dat geen gerst is en hij- vindt het daarom te verwonderlijk in den loop van de ver gadering te hebben gehoprd dat er zoo veel gerst ligt dat op uitvoer wacht. Do heer I. Kakebeeke wees op de op name van de landbouwers in de inkom stenbelasting en de daaruit voortvloei ende wenschelijkheid, dat zij' goed boek houden. In Groningen is reeds een bureau aangewezen dat zich belast met het bij houden van boeken van landbouwers on spr. acht het zeer gewenscht dat in de algemeene vergadering deze kwestie eens wordt ingeleid, zoo mogelijk door iemand uit Groningen, die mot de zaak op do hoogte is. Aldus wordt besloten. De heer van den Broek bepleitte de wenschelijkheid van gezamenlijk contrac- teeren van suikerbieten. De secretaris wijst erop dat dit in Oost en West Zeeuwsch-Ylaanderen reeds plaats vindt door de jsoogenaamde bie tenbonden. De heer van Dixhoorn meent dat deze honden over het algemeen maar een kort, bestaan hebben. Hierop werd de vergadering door den voorzitter gesloten. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Lage Zwaluwe J. J. C. Karres te Oudemirdum; te Steenwijk J. W. Ravesloot te Heukelom. Bedankt voor Poortvliet door P. Dongers te Kamerik. Kamperland. De bevestiging en intrede van ds. C. Koenekoop alhier, thans nog' candidaat te Nieuwerbrug, is bepaald op Zondag 30 Mei a. s. Als Jrevestiger hoopt op te treden ds. J. Groene weg, Predikant- Directeur der Chr. Phil. Inrichtingen te Doetinchem, waaraan ds. Koenekoop zijn voorbereidende opleiding genoot. (Rotterdammer.) Geref. Kerken. Beroepen te Rotterdam J. C. Brussaard te Meppel. De heer G. Klumper, voormalig pre dikant in de Chr. Geref. kerk te 's Gra venmoer, is door de classis 's Hertogon- bosch met algemeene stemmen beroepbaar gesteld in de Geref. Kerken. Zendingsdag te Goes. Naar wij vernemen zal de Zendingsdag der „Classis Goes" van de Geref. Kerken dit jaar worden gehouden op 24 Mei a. s. (2en Pinksterdag) in een boomgaard, gelegen achter de hofstede „Welgelegen" aan de Voorstad. Dit is hetzelfde -terrein, waarop ook een vorig jaar de zoo goedgeslaagde Zendings dag werd gehouden en waarvan maar één roep uitging, dat bet zoo welgelegen was. Bij ongunstig weder zal het vriende lijk kerkgebouw in de Wijngaardstraat be trokken worden. Verschillende sprekers van elders heb ben hun medewerking toegezegd, zoodat de Zendingsvrienden met verlangen naai' dezen Zendiugsdag zullen uitzien. - Geslaagd op hel stuurliedenexamen te 's-Gravenhage, groote stoomvaart, eerste stuurman P. N. Loesberg en J. Meynderts. En derde stuurman G. v. Oosfveen, F. Schouten, II. Sissingk cn J. J. Smit. Benoemd tot hoofd der M. l'.L O. school te Goes, de heer J. A. van Har- tingsveldt te 's Gravcnhage. Historisch! „De heer Schoolop ziener (arr.) is voor den aanvang der les sen reeds in school. Hookt een sigaar. School begint. Psalmvers wordt gezongen. .Mijnheer rookt maar door. „Eerbiedig kin deren!" De meester bidt. Maar de school opziener is in 't oogvallend oneerbiedig rookt maar door. Hookt nog, als na kort gebod het amen wordt gehooid, 't Laatste pogen blikje van den namiddag- schooltijd komt Mijnheer weer in 't lokaal van het hoofd. Daar zingen de kinderen meerstemmig met gevoel: „O, wanneer, o wanneer enz." Mijnheer luistert. Zacht, klinkt het als met heilige vrecze en eer bied: „Hoe zal 't zijn, hoe zal 't zijn. als in Sion ik verschijn?" Mijnheer krijgt een sigaar, maakt een vlammetje en tach tig kinderoügcn volgen de dikke rookwol ken. Dan! 't Zingen is afgeloopen. „Eer biedig kinderen!" Mijnheer rookt en rookt nog als de oogen weer opengaan." Deze inededeeling van het betrokken hoofd is niet door oenige antipathie inge geven. Er wordt bijgevoegd: „Mijnheer is steeds zeer vriendelijk, zeer welwillend. Dus ganselr geen kwaad man, die aan de kaak verdient gesteld 1e worden". Toch mag zoo iets wel publiek. In onzen tijd moet iets dergelijks kortweg onmogelijk zijn. Collega's, wien zoo jets in school overkomt, doe het zacht, zoo zacht mo gelijk, in den meest kieschen vorm. Maar grijp de vrijmoedigheid en maak den heer Schoolopziener attent op den indruk, dien ZEdgestr. dusdoende op kinderen maakt. En bekommer u dan niet om de uitwerking van uw woord. (School met den Bijbel.) NED. HERV. KERK. Zondag 25 April. Op Zuid- en Noord Beveland. Baarland, 9.30 en 2 u. ds. Meloen Biezelinge, vm. en nam. ds. v. d. Bergen. Borssele, 9 en 2 u. ds. Elenbaas. Cats, vm. en nam. ds. Moerman. Colijnsplaat, vm. en nam. ds. Feykes. Cortgene, vm. en nam. ds. Lijssen. Driewegen, 9 u. ds. v. d. Waal. Ellewoutsdijk, 9 en 2 u. ds. Elenbaas 's-Gravenpolder, vm. en nam. ds. Ger ritsen. Hansweert. vra. on nam. dhr. Lensvelt. Heinkenszand, vm. en nam. ds. Warners, 's Heer Abtskerke, 9.30 en 2 u. ds. v. d. Plassche. ,sH. Arendskerke, 9 en 2 u. ds. de Voogd, 's Heer Hendrikskinderen vm. ds. Steen kamer. 's Heerenhoek, 2 u. ds. Buinink. Hoedekenskerke, vm. en nam. ds. v. Essen. Ierseke, 9.30 u. leeskerk, 2 u. ds. Steen kamer. Kamperland, Kapelle, 9.30 en 2 u. ds. Schmidt. Kattendijke, vm. en nam. ds. Andreae. Klootinge, vm. geen dienst, nam. ds. Meloen. Krabbendijke, 9 u. ds. Muller, 2 u. ds. Homburg. Kruiningen, vm. en nm. ds. Willernsen Nieuwdorp (bewaarschool), leeskerk. Nisse, 9.30 en 2 u. ds. Pont. Oudelande, 9.30 u. ds. Buinink, 2 u. geen dienst. Ovezand 2 u. ds. v. d. Waal. Rilland-Bath, 9.30 en 2 u. dhr. Sandce te Goes. Schoro, 2 u. ds. Muller. Waaide, 9.30 u. geen dienst, 2 'u. ds. Japchen. Wemeklinge, 9.30 u. ds. Japchen. run. Wissenkerke, vm. en nam. ds. v. d. Linde. Wilhelminadorp, 9.30 u. ds. Meloen. Wolfertsdijk, 9 en 2 u. ds. Stegenga. Op Walcheren Aagtekerke, vm. ds. Seulijn. Arnemuiden, Biggekerke, 9.30 en 2 u. ds. Schuurmans Stekhoven. Domburg, vm. ds. Koldewijn. Gapinge, vm. en nm. ds. Maas. Grijpskerke, vin. geen dienst, nm. ds. Koldewijn. Kleverskerke, vm. en nam. ds. Semme- link. 'Koudekerke, 9.45 u. ds. Vermeer, 2 u. geen dienst. 'Meliskerke, vm. enn nam. ds. Siemelink. N. en St. Joosland, 9.30 en 2 u. és. Tak. Oostkapelle, vm. ds. Krijkamp, nam. geen dienst. Ritthem, 9.30 en 2 u. ds. Kiehl Serooskerke, vm. leeskerk, nm. ds. Krij kamp. St. Laurens, vm. en nm. ds. van 't HoCf. O. en W. Souburg, 9.30 u. ds. Hogerzeil, 2 u. ds. Terneden, bed. II. D. Veere, vm. en nam. ds. Weijland. Vrouwepolder, vm. en nam. ds. Kroese. Westkapelle, vm. en nam. ds. Reus. Zoutelande, vm. geen dienst, nam. ds. Vermeer. 'tZand, 10 u. ds. Jonker, 6 u. ds. Ober man. GEB GEM. Goes, 9.30, 2 en 6 u. leeskerk. Heden, Vrijdag, zijn veroordeeld wogen*: diefstal: G. S. 23 j., Wachtobeke, ge detineerd te Middelburg, tot 3 in. ge»

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1915 | | pagina 2