WW Staten-Generaal Gemengd ïi! Binnenland. Uit de Provincie, Kfcrk uit de batterij en als razenden vuren wij op den vluchtenden vijand. Gij kent de Marseillaise slechts van otficieele gelegenheden, bij prijsuitdeelin- gen en dergelijke festiviteiten. Blaar dan kent ge hel lied niet: daarvoor moet men <Lio klanken gehoord hebbenals het bloed vloeit en het vaandel en de bat terij zijn in gevaar. Nimmer zal ik dien vreeselijken, maar toch ook schoonen nacht vergeten. Officialise vredesvoorstellen. Naar de Times mededeelt, zijd er in den nacht van 12 op 13 dezer in loop graven van het 2e Engelsche legerkorps uit de Duitschei loopgraven steenen gewor pen, waaraan brieven waren bevestigd. De eene luidde: „Beste, geëerde kame raden, De oorlog! heeft nu al negen maan den geduurd en heele dorpen zijn met de inwoners verwoest. Het is nu hoog tijd er een eind aan te maken. We hebben, alle genoeg van .dit wildenleven, en gij zeker ook. Onze dierbare vrouwen em kinderen verlangen naar onze terugkomst, de uwe stellig niet minder. Hopende, dat wij hiermede iets goeds doen, blijven wij, met vriendschappelijke groeten de Duitschers". De andere luidde: „Waarde Fransche en Engelsche kameraden, Het wordt nu tjjjd, dat gij er mede ophoudt, want ik denk, dat gij spoedig van den oorlog genoeg zult hebben. Onze verliezen zijn groot, maar de uwe moeten driemaal erger zij|n. Eiken dag wordt (het w'eeij mooier. Het ware beter om thuis te zijn bij vrouw en kinderen, die ons dagelijks verwachten, zooals de uwe op u. Laten wij vrede opi aarde hebben voor de kersen bloeien, maar hoe eer hoe beter. Of wilt gij voor eeuwig in deze vervloekte loop graven zitten? Met vriendelijke groeten de Duitschers". Hongersnood te Triest. Een wanhoopskreet komt uit Triest. Sig ner Valerio, burgemeester der stad, kon digt aan, dat de brood- en andere elemen taire voedingsmiddelen zijn uitgeput en dat de inwoners den hongerdood nabij zijn. Niet minder dan 86 bakkerijen, 54 koffiehuizen en 72 slagerswinkels hebben hunne deuren moeten sluiten, daar de eigenaars niets meer ten verkoop1 hebben aan te bieden. Het gemeentebestuur heeft gelast, dat de laatste particuliere zen dingen van voedingsstoffen naar Triest moesten worden doorgezonden; het waren 40 wagons rijst, docli de regeering legda onmiddellijk beslag opi de helft der lading, daar (aldus beweerden zij1) zij niet wist hoe zij voldoende voedingsmiddelen bij een moest krijgen om de Russische gevan 1 gfenen in het leven te houden. In antwoord op- een dringend verzoek om meel, teneinde een volksoproer te voorkomen, deelde de) gouverneur der stad den gemeentelijken autoriteiten mede, dat de regeering volstrekt geen voorraden kon missen, en dat het volk moet leeren om van aardappelen en van Italiaansche tarwe te bestaan. Van de 55.000 genaturaliseer de Italiaansche inwoners der stad zijin er nog slechts 4600 over. De rijkste fami lies eten nog slechts eens per week vleesch. Het weinige brood, dat nog ver krijgbaar is wordt vervaardigd uit meel van rijist, hoonen en hazelnoten en wordt verkocht togen 42V2 cent per brood van twee pond. Boonen worden verkocht tegen 721/2 cent per K.G. en aardappelen tegen 95 cent per K.G. Aldus verneemt een Engelsch blad uit Milaan. Korte Oorlogsberiohten. Een Noderlandsch Comité heeft tul pen en hyacinthen naar de gewonden' in Frankrijk gezonden. De Kölnische Zcilung verneemt, dat er een heel regiment Fransche amazones worat gevormd. Een officiers weduwe zal het aanvoeren. Het regiment bestaat alleen uit vrijwilligers. Tot chef wil mien d<< koningin van België benoemen. Het regi ment zal in verscheidene afdeelingen wor den ingedeeld. De eene zal dienen ter vervanging van de soldaten, die in dei bureaux zijin. te werk gesteld, een tweede zal een militair rijwiel- en autocorps vor men, een derde zal dienen ter bezetting van plaatsen teneinde jongemannen gele- gietnheid te geven naar het front te gaan. Het Italiaansche leger is, volgens de Temps, op een millioen man te stellen, Zoolang het nog op voet van vrede ver beert. Wordt het op voet van oorlog ge bracht, dan telt het 't dubbele, en met de territoriale troepen en de troepen der tweede reserve kan het op de 3 millioen! worden gebracht. De infanterie telt 99 linieregimenteo, 12 regimenten bcrsaglieri, 2 reg. grena diers, 12 reg. bcrsaglieri op de fiets, 12 reg. karabiniers, 12 reg. grensbewakings troepen en 12 regimenten Alpenjagers. De cavalerie bestaat uit 4 reg!. dragonders, 9 lanciers en 16 lichte cavalerie. De artillerie bestaat uit 12 reg. berg- artillerie, 13 reg. vesting-artillerie, 6 reg. zware batterijlen en 36 reg. veld-artillerie. Verder nog de regimenten genie, vlieg- bataljons en technische diensten. In een district van Duitschland is een inzameling gehouden van oude gummi-artikelen, gebruikte fietsbanden, slangen, overschoenen, enz. Het resultaat was, dat ongeveer 35 centenaar .gummi bijeen kwam. Daar deze oude artikelen verwerkt kunnen worden tot nieuw gummi, heeft de minister van binnenland- sche zaken den opperpresidenten verzocht in hun gebied een dergelijke inzameling te houden. Evenals bijl de rijks-wolweek zulten scholieren het werk doen. Billy Sunday, de beroemde Ameri- kaansche predikant, is te Londen. Men meende, dat bij! gekomen was ingevolge een tol hem gerichte uitnoodig'ing om den veldtocht tegen den alcohol te leiden, maar Billy Sunday ontkende zulks ten sterkste. Het is ook nog zeer onzeker, of hij aan de uitnoodiging voldoen zal. In Amerika, zeide hij. moeten 100 millioen nog tot God gebracht worden, terwijl er in Engeland maar 40 millioen menschen wonen. De caoutclioucquaostie. Het Berl. Tagebl. schrijft over een pijnlijk rub- bernood in Duitschland en het noemt liet vinden van een bruikbaar surrogaat, een der belangrijkste en dringendste vraag stukken, want de natuurlijke rubber kon tot dusver nog niet vervangen worden trots alle pogingen daartoe gedaan. Dü synthetische reconstructie van rubber is nog niet genoeg gevorderd, om met liet natuurlijke product te kunnen wedijveren. Zoo heeft men getracht rul)har van olie te maken door deze olie (ricinus en mais) te drogen met warme lucht en nog andore procedé's toegepast. Maar al deze pro ducten toonden te weinig weerstands kracht. Hel beste is, volgens het blad, nog dp oude rubber door vulcanisatie te rege- nereeren en dit preparaat met natuurlijke rubber t|e vermengen. Nabij Ilombourg werden door de Duitschers weder twee personen gevangen genomen, die meer dan 300 brieven bij zich hadden. Door de Duitschers wer den zij terstond gevankelijk naar Luik overgebracht. Do Belgische grens van Gemmenich te beginnen tot La Planque is voor alle vorkeer gesloten. De Duitschers laten al daar niemand meer in of uit. Van het front in Noord-Frankrijk passeerden gisteren te Aufoel zeven zeer lange treinen met zwaar gewonde Duit- sclie militairen. Van vertrouwbare (Duitsche) zijde verluidt, dat bij de kocht van Zeppelins naar de Tyne ook een Engelsch slagschip aanmerkelijk is beschadigd. Volgens La Nature is een Engelsch huis er in geslaagd hommen te vervaar digen, welke de huid van hot luchtschip over een grooten afstand openscheuren. Het Maastriehtsche blad Les Non- velles verneemt, dat de Duitschers in de omstreken van Hasselt al de honden hebben opgekocht. Eerst dacht men, dat die honden naar Duitschland zouden ge bracht worden, om onder oen anderen naam op de Duitsche menu's te fungeeren, of wel voor de krijgsgevangenen bestemd waren. De waarheid echter is gansch anders. Al die honden werden gezonden naar Houthaelen, waar de Duitschers loop graven hebben aangelegd. Daar moeten de honden dienen als doel, gedurende de schietoefeningen met kleine werp-gra- naten. De Duitsche soldaten oefenen zich nl. mot handgranaten, welke een zeker doodend gas bevatten. Die granaten wor den met bijzondere toestellen op grooten afstand geworpen, 't Gebeurde reeds dat in sommige loopgraven al de honden ge dood werden, in andere werden ze slechts gevoelloos gemaakt, alsof men een ver- doofmiddel had gebruikt. Een nieuw wapen? De revolvers, met welke de politie agenten te Brussel gewapend waren om hun nachtdienst te doen, zijn hun volgens de Belgische bladen, ontnomen. Die wapens worden nu neergelegd in de politieposten der verschillende wijken, waar de commissarissen ze des avonds moeten overhandigen alleen aan de agen ten, die nachtdienst hebben in gevaar lijke en verdachte wijken. En zij moeten des morgen weer worden teruggegeven. Italië. Uit Milaan aan de Lokal- Anzeiger: Te Prato (Toskane) hebben de arbeiders zonder onmiddellijke aanleiding de algemeene staking afgekondigd. Twee duizend hielden een optocht met borden, waarop te lezen stond: „Weg met den oorlogUit Florence zijn er troepen heen gezonden. Te Riella (Piemont) hebben 1000 werk- loozen een betooging gehouden en uitge roepen: „Wij willen werk, geen oorlog!" Het hoofdbestuur der socialistische par tij wil op 1 Mei een betooging tegen den oorlog houden. Onderzeeërs met de „Lusi- tania" vervoerd? Het „Berl. Tagebl." publiceert een artikel van de te Berlijn verschijnende „Continental Times", waar in een der leidende persoonlijkheden van de Duitsch-Amerikaansche politiek de ware gezindheid van het Engelsche volk jegens Amerika in het licht stelt. In dit artikel wordt o. m. gezegdHet is alge meen bekend, dat de Cunard-lijner „Lu- sitania" toen zij den 8sten Februari onder Amcrikaansche vlag de haven van Liver pool binnenvoer, in het ruim twee onder zeeërs verborg, welke in Amerika ge bouwd en niettegenstaande het strenge verbod van Wilson aan Engeland verkocht waren. Zoo werd een hoogst ernstige schending der neutraliteit gepleegd. Deze grove schending van het volke renrecht geschiedde onder de neutrale vlag van de grootste neutrale mogendheid ter wereld. Daardoor trachtte men ons tot een actief werktuig in den oorlog tegen Duitschland en Oostenrijk te maken. Men zit i 11 Engeland met een „War- babies"-probleem. Duizenden jonge meis jes waaronder opmerkelijk veel zeer jonge in de buurt van de legerkam pen verwachten „moedervreugde" en nu begrijpt men, dat, wanneer niet open bare of bijzondere liefdadigheid zich met deze schepseltjes en hun kindje bemoeien, zeer veel ellende dreigt. Derhalve komen deze week allerlei vrouwenvereenigingen in Engeland bijoen, om de moeilijke qua.es- tie onder de oogen te zien. Vermoedelijk zal men een comité benoemen, dat, de zaak in alle bijzonderheden zal onder zoeken en dan een gedragslijn voorstellen. Te Brussel is bij aanplakking hekend gemaakt, dat van morgen af het wiel- rijden in geheel België verboden is, en zulks met intrekking van de op 1 Maart in werking getreden vergunning. Personen, die om bijzondere redenen verplicht zijn een geregeld gebruik van dit vervoermiddel te maken, kunnen een aanvrage indienen om daartoe bevoegd heid te krijgen. De verbodsbepaling is genomen wegens voorgekomen misbruiken, zoqder dat na der gezegd wordt waarin deze bestonden. Tweede Kamer. De be>finselkwi-fil ie verme den Waarom niet op het beetannde fundament voort gebouwd Een toeacb'ete- lijk minister. De ooriogszeeongevallpnwel wat 'n mond vol is gisteren nog niet gereed gekomen. Alvorens de ministers aan het woord kwamen, is er nog een hartig woord gesproken over de beginselen, die aan het ontwerp ten grondslag liggen. Vooral do r. k. afgevaardigde Kooien heeft de zaak van principieel en historisch stand punt hekeken. Het heeft hem als voorstander van uit breiding der sociale wetgeving pijnlijk aan gedaan, dal in het onderlinge ontwerp alles op zij gezet wordt wat als alge meen beginsel wordt beschouwd. „Het ontwerp, aldus de heer Kooien, is geen werk van de afdeeling „Arbeid". Er is geen gebruik gemaakt van de orga nisatie, die sedert 12 jaar werkt op het gebied der ongevallen-verzekering; van den staf van ambtenaren, die zich in die jaren heeft ontwikkeld en van de organisatie, die door de beroepswet is ge vormd. Daarvoor is in de plaats geko men de privaatrechtelijke organisatie, di1 12 jaar geleden op zij gezet is". En al is de voorbereiding van dit ont werp zeer 'snel geschied, toch had men moeten voortbouwen op de beslaande be ginselen. Dit ware rrn casu juist het ge makkelijkst geweest. Op deze wijze heef 1 de heer Kooien den minister gekapitteld, en de lieer Boo denburg, de v.-d. afgevaardigde uit Be verwijk, heeft zich evenmin onbetuigd ge laten, doch in een niet malsehe critiek, die overigens parallel liep aan die van den heer Kooien, het ontwerp aangeval len. 't Is dan ook de grootste fout er in, dat niet op het bestaande fundament is voortgebouwd. Verder is opgemerkt, dat volgens de Ongevallenwet de Staat uitkeert en aan sprakelijk is, terwijl dit noodontwerp de verplichting tol verzekering en cventuieclo uitkeering oplegt aan den werkgever van den schepeling, Wat deze opmerking aangaat, „De Maas bode" vindt het ontwerp in één opzicht beter. En misschien niet ten onrechte. Dinners doordat een regeling welke zich nauw aansluit aan de beslaande ongeval lenverzekering meer de neiging heeft 0111 van blijvenden aard te wezen dan eene, welke in zekeren zin gebrekkig en voor loopig is en eigenlijk niet veel meer is dan een zekere uitbouw, welke g.'geven wordt aan de verplichting van den werk gever, zo'oals liet Wetboek van Koophan del ze reeds oplegt. Immers de wens oh, dat de ongevallenverzekering eens zal worden uitgestrekt, is algemeen. Ontwer pen daartoe liggen er nog s leeds van Kuyper, van Veegens en van Talma. Ministers Poslhuma en Treub hebben van antwoord gediend, ieder op zijn ma nier. Eerstgenoemde was zeer toeschietelijk, avat af te zoetsappig, misschien wel om dat liij zich niet sterk gevoelde. Treub sprak met overtuiging en z'n argumen ten wogen inderdaad zwaar. Ziehier eenige concessies, waartoe mi nister Posthuma zich heel gemakkelijk liet overhalen. De voornaamste zijnverhoo- ging van Po vergoeding aan de zeevis- schers tot boren 50 procent der verze keringspremie; uitbreiding der ui Iteming tot over de Zon- en feestdagen; uitbrei ding der uitkeering tot de schoonouders en grootoudere. Biet zoo'n minister is nog, eens op te schieten, 't Ontwerp zal dan ook spoe dig wet zijn. De heer Schaper zal straks interpellee- ren over de vraag, wie ons land den honger bezorgt. Tegen drankmisbruik. De 41e Alg. Vergadering van den Volks bond tegen drankmisbruik zal dit jaar op Woensdag 4 Augustus e.k. worden gehouden te Arnhem. Hooibouw. De lieer Duymaer van Twist heeft den minister van oorlog gevraagd, of hij! ook een bij'zondere regeling wil treffen inzakt! hel verleenen van verlof aan landbouwers en landarbeiders, ten behoeve van den hooibouw. De stoomt rei Ier. Clara Nicol IJ. BI. 108 is naar Cuxhaven opgebracht. Verbetering van het Volkscrediet. In de bijeenkomst, gehouden van af gevaardigden van Volks-, llujp-, Spaar en Voorschotbanken, bijeengeroepen door do op 13 Maart j.l. benoemde commissie, is besloten tot oprichting van de Neder- landsche Vereeniging tot verbetering van het volkscrediet. De commissie van voorbereiding werd tot bestuur gekozen. Staande de vergade ring is een groot aantal instellingen voor volkscrediet tot de verceniging, die als centrale bank voor de aangesloten instel lingen zal werken, toegetreden. Het bB stuur bestaat uit de hoeren M. H. G. Th. Fiedeldy Dop, voorzitter; nir. J. C. Boas, vice-voorzitter; J. D. D. Pruissen, secre taris; nir. .1. G. Pijbacker Hordijk, mr. L. H. Fescliotte, mr. J. |l Heyse, J. C. BI. Brugma en J. BI. JVlaury. Het doel der vereeniging is de bevor dering van de samenwerking der leden tot verbetering van het volkscrediet. Zijl tracht dit doel te bereiken door: a. de instellingen voor volkscrediet in hel land op te wekken tot aansluiting; b. het verspreiden van geschriftene. hel verleenen van erediet aan aangesloten instellingen; d. liet beleggen van de hij haar gedeponeerde beschikbare gelden; e. andere wettige middelen, die aa.11 het doel bevorderlijk kunnen zijn. Van don werkkring dor vereeniging rs uitdrukkelijk uitgesloten verkoop van effec ten, ook voor tijdelijke geldbelegging. Hel bestuur 'der vereeniging beslist, aan welke instellingen 'en tot welk bedrag aan ieder erediet zal worden verleend. Om erediet It'e kunnen genieten, mocte'n do instellingen lid zijn van dc vereeniging. O111 lid te kunnen zijn, moet men eige naar zijn van een of moer aandeden, groot f250, volgestort. Alleen rechtsper soonlijkheid bezittende instellingen of li chamen voor volkscrediet kunnen lid zijn. De leden zijn niet verder aansprakelijk dan voor het volle bedrag hunner aan deden. Verkeer metEngeland. Blijkens bericht van Hr. Bis. gezant te Londen zijn de beperkingen van het passagiersvervoer naar en van Engeland wederom opgeheven, en kan bedoeld vervoer voorloopig wederom normaal plaats hebben. „St.ct." De uitvoer van koolrapen is tijdelijk weer toe gestaan. Voor den uitvoer van bepaalde partijen h 0 o i, welke hier te. lande met het oog op den naderenden weidetijd niet kunnen worden verbruikt,- kan vergun ning verleend worden. Zij, die bun voor raad a a r d appelen hebben opgege ven, blijven volkomen vrij deze voor liet binnenland te verkoopen, ook al hebben zij nog geen antwoord bekomen op hun aanbieding aan de regecring. II e r ij k. Wemeldinge 22, 23 en 24 April. Hansweert 26 en 27 April. Ierseke 3, 4, 5 en 6 Mei. Kruiningen 7 en 8 Blei. Krabbendijkevoor Waarde 10 Blei; voor Krabbendijke 11 en 12 Blei. Rilland- Bath 14 en 15 Mei. Hoe kan dat? Wij vernemen dat enkele Goesche bak kers aan Goesenaren hun brood verkoo pen voor 21 cent, en aan menschen hui ten Goes voor 19 cent. Qualiteit en ge wicht zijn eender, en toch laten zij onze •menschen twee cent meer betalen dan die te Kloetinge, kattendijke en Wemeldin ge, waar bedoelde bakkers hun brood uitleveren.' Eigenaardig is ook dal waar bijvoor beeld een bakker uit. Goes brood bezorgt in den VVilhelminapolder (brood van 21 cent voor 19 cent!) een bakker uit BVil- helininadorp weer brood komt leveren te Gees; en goede zaken maakt, zoodat hij er zelts een knecht hij; moest nemen. Natuurlijk, als je ook twee centen goed- kooper hen! Wij gunnen gaarne alle leveranciers van levensmiddelen een zoet winstje, maar dan geen onderscheid maken s.v.p. Dat zal een huismoeder, die dagelijks elf of twaalf menschen te verzorgen heeft, niet lang verdragen. Bij Kon. besluit van 16 dezer is als blijk van goedkeuring en tevredenheid de bronzen eerepenning voor menschlie- vend hulpbetoon en een loffelijk getuig schrift toegekend aan: J. .1. Versluys, milicien-soldaat hij het 14de regiment infanterie,wegens de door hem met levensgevaar verrichte redding .van een drenkeling uit het water van tiet kanaal te Sas van Gent, op 7 September 1914. Bij beschikking van den Minister van Waterstaat is de ingenieur van den Rijkswaterstaat der 2c klasse G. J. van den Broek, thans belast met de waarne ming der dagelijksche leiding van de werken voor den aanleg van het BVilhol- minakanaal, met ingang van 1 Blei ge steld onder de hevelen van den Hoofd ingenieur-Directeur in de 11e Directie om dienst tc doen als arroudissements- ingenieur in het arrondissement Middel burg ter standplaats Vlissingen. Bij Ko-n. besluit zijn benoemd in den keuringsraad (1916) voor de Pro vincie Zeelandtot voorzitter van don eersten keuringsraad BI. J. de Jongh, gc- pensionneerd luitenant-kolonel; lot zijn plaatsvervanger E. A. Umland, luitenant kolonel, provinciale-adjudant in Zeeland; tot voorzitter van den tweeden keurings raad J. J. E. Francken, gepensionneerd luitenant-kolonel; tob zijn plaatsvervanger L. Bolle, gepensionneerd kolonel. Middelburg. Hel aantal bons voor warm eten" bedroeg heden 697. Teen gisteravond te ruim half zeven do van Vlissingen komende tram op den tramsingcl alhier stond te wachten op de train uit Middelburg, liep de 64- jarige vrouw G.- K., vrouw van J. G., voor den motorwagen 0111; zij had niel gemerkt dat een auto van Vlissingen aan kwam en liep daartegen aan. De onge lukkige bleef bewusteloos liggen en werd in de auto naar de Ziekenverpleging in de Langoviele gebracht, on later op last, van een dokter naar hel Gasthuis. Daar is zij nog denzellden avond overleden. De politie stelt een uitgebreid onderzoek in, doch nu slaat reeds vast, dat da chauffeur geen gehuld heelt. Goes. We herinneren aan de vergade ring van huiseigenaren, morgenavond 8 uur in de Prins van Oranje te houden. Zooals men weet zullen cr besprekingen gehouden worden over de te nemen maatregelen legen hol besluit van de in gelanden van liet Waterschap de Broede Watering bew. Ierseke, inzake aansla» van gebouwde eigendommen. Hoe grooter de opkomst is, hoe vrucht baarder de besprekingen zullen zijn. De Militieraad zal voor deze ge meente zitting houden op Donderdag 29 April, 1 uur nam., in het Stadhuis te .Middelburg. Er zal geen keuring plaats hebben. B. en BV. maken bekend, dat gedu rende veertien dagen tor Gemeente Secre tarie ter inzage liggen oen afschrift van de aanvrage van de N.B'. Spoorwegmaat schappij „Zuid-Beveland" te Utrecht, aan Hoeren Gedeputeerde Staten dezer Pro vincie, 0111 vergunning tot het leggen van stoomtramlijuen in Zuid-Beveland, bewesten het kanaal van Wemeldinge naar Hansweert, benevens do daarbij behoorende bescheiden, voorzoover deze- gemeente betreft. Vlissingen. De dienst van de Blij. Ze land is voorloopig geheel gestaakt. I)« gistermórgen vertrokken „Mecklenburg" blijft, zoolang de dienst is gestaakt, in Engeland. Gisteravond is de „Prinses Juliana" hier binnengekomen. Wissenkerke. Gisteren werd eene ver gadering gehouden van den genie mteraad. Dhr. do Jonge was afwezig. Na lezing der notulen geschiedde kennisgeving van ingekomen stukken, zijnde goedkeuring door Ged. Staten van genomen raadsbe sluiten. Daarna 'had de benoeming plaats van 4 leden voor de schattin,gsoommis sie inkomstenbelasting. B. en W. gaven in overweging daartoe dc leden van het college van zetters in aanmerking te ne men als zijnde ter zake kundig. De heeren. welke dit college vormen, t.w. P. don Boer, A. van Hee, BI. Blaris en S. J. de Regt, werden allen met algemeene stemmen gekozen. Nu volgde benoeming van leden der stemhureaux voor voor komende verkiezingen in 1915. (In Juni zijn aan de beurt van aftreding de raads leden Schippers, Dieleman en De Rid der). Voor de dorpskom werden gekozen tot 2de lid tevens plaatsverv. voorzit ter dhr. A. v. d. Maas, tot 3de lid dhr. J. v. d. Blaas, tot 4de lid hij' de opening dhr. C. N. v. d. ILeijdo, tot plaatsver vangers werden aangewezen dc boeren BI. Maris, S. de Regt en W. de Jonge. Het stembureau te Kamperland zal be staan uit de heeren A. v. Hee, voorz., J. Rottier, Jiansc en als 4de lid bij de opening dhr. C. B'os. Plaatsvervangers aldaar do heeren J. P. de Kam en M. BI. Schippers. Al deze benoemingen ge schiedden met algemeene stemmen. Van den heer A. T. t'.Swenne was ingekomen een verzoek om eervol ont slag als hoofd der openb. school in de dorpskom met ingang van 1 September la.s. Op voorstel van B. en BV. werd besloten dit ontslag op de meest eer volle wijze te verleenen, nnet oprechte dankbetuiging voor de sedert 1 Juni 18i2' bewezen diensten. Als antwoord op een desbetreffende aanvraag berichtte de BLnister van Fi nanciën, dat het Rijk genegen is om met de gemeente eene geldleoning van ten hoogste f 40.000 aan te gaan voor aan leg der macadam wegen. De voorwaarden zijn o.m. eene rentebetaling van 5 pGl. Duur der leening 3 maanden, met stil zwijgende verlenging van een zelfden ter mijn. De Staat zegt echter toe, dat de leening kan duren tot een gevestigde toe stand is ingetreden. Opzeggingstermijn 2 maanden. Dhr. Maris vraagt of, als de raad tot het aangaan der leening besluit, de wegen dit jaar nog kunnen worden aangelegd; of de macadam verkrijgbaar is. De voor zitter bevestigt dit. Dhr. de Regt informeert of bij aan vaarding van dit aanbod de gemeente ook verplicht is het geld op te netrieji indien de levering van steenslag eens niet kon plaats hebben. Waarop de voorzittei antwoordt, dat de gemeente daartoe dan niet verplicht is. Besloten wordt deze lee- ning te sluiten. Nadat nog het, gemeenteverslag was aan geboden, doet de voorzitter de rondvraag en waar niets meer te behandelen blijkt wordt de vergadering gesloten. Souburg. Woensdagmiddag vergaderde de raad dezer gemeente onder voorzit terschap van den heer Butcux. Afwezig- met kennisgeving dhr. Cevatl. Ingekomen is van Mej. Ilondius eene dankbetuiging voor een ten haren ojiziehte gunstig ge nomen raadsbesluit, en een schrijven van Ged. Staten behelzende goedkeuring wij z,i,ging politieverordening. Reide vootr ken nisgeving aangenomen. Ingekomen was vervolgens een verzoek van den kerke- raad der Herv. Kerk en van den Chr. BVerkmansbond tot afschaffing van de ker mis niet het oog op de treurige tijdsom standigheden. De neringdoenden hadden gelijktijdig een verzoek ingediend, om de kermis niet af te schaffen. De voorzitter meent, dat heide verzoe ken op dit oogen blik ter zijde kunnen gelegd worden, overheid dit jaar is verboden, tocl; voorstel te doen goed af te schaf met op 2 na algci men. Tegen de Keijzej'. Tot leden van gekozen de hee •lobse, De Keijze Besloten wordt men tot de oprit lelijk BVérkloozen Het jaarverslag werd goedgekeurd Bij de rondvraag te bejammeren, 1 omslag is veria; Hij stelt voor het 1 voor het volgend voorsbal van den seling in de yol voorsbei 3oen, J)hr. Visser wTj Kanaalstraat, welk wil gedolven hebb Biet toestemming aan wiens land d aan B. en BV. o' sloot zal gedolven sfef-Visser is aang Dhr. Cijsouw Burchtstraat een is en prikkeldraad te nielzucht der jeu; wordt goedgevonde zittel' de vergader Daar in so werkloosheid hegii BV oensdagav ond e richt, bestaande 1 benevens de heer Haartsen, J. Stur Willemso. Aansluit hij het Koninklijk Koudekerke. Gist 60-jarige schilder woonachtig te Mid .alhier, het ongeluk, bij werkzaam was gevolg, dat hij', kl: in het linkerdijbeen delburg moest verv- Bolle opname in he achtte. Ned. H< Beroepen te Zandt te Utrecht. Bedankt voor Ble: J. v. Baarsel te H Het afscheid Poortvliet is bepaald Chr. Ge Do bevestiging van Bunschoten, tc hebben Zondag 2 M door ds. v. d. Berg V r ij e- en t Heden slaagden te examen de heeren M beiden te Middelhui te Bruinisse. Het einddiplom; te Goes is nog beh; Koert te BVoltaartsd rli a ia de Ongelukken, te Tilburg, wier kl in de kachel Zaterd; waardoor zijl ernstige is thans aan de gev Te Rotterdam is een een vrachtwagen ov zwaar gekneusd. Een leer. Dinsdagavond omstre den voorbijgangers v deuren oener openb eten omtrek van de Amsterdam aanhoudo. de deur bonzen, werd door geschreeu ,,'k Moet er uit, ze Na gevyaarschuw eenige politie-agonten te hebben gehaald Inmiddels waren liter van het meisje, rustheid naar liet 111e waren, ook bij de set waren zeer verheugd 1 jarige meisje te hebbe dat deze na schooltijd bij het heengaan der 01 vergelen. Dat de fa mi niet goed over deze te spreken, laat zich Door een kr ken geleden werd uit firma B|. v. Z. te yl lettor gezonden. Toen kwam bleek echter h er zaten alleen steent pak. De politie deed bleek al spoedig, dat phen niet kon hebben dat de ontvreemding; ii gebeurd zijn. Het om voortgezet en Spoedig king op iemand, hoev dadelijk te leveren wa echter hij denj rommel sische krant gevonden bedoelde persoon die had. liet duurde dan

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1915 | | pagina 2