Statssi-Generaa! Binnenland. Reclames. De kwellingen van aambeien, Uit "de Prftvteeie. dat een vijandelijk vlieger, wiens vliegtuig naar het heet, voorzien was met het ken- teeken der Duitsehe vliegmachinesheft ijzeren kruis, vier bommen op de stad wierp. Een vrouw werd gedood, twee kin deren werden gewond. Uit Zurich wordt gemeld, dat in oen groot deel van Oost-Pruisen de aardappel oogst door de vorst vernield is. Vliegers werpen bommen in Baden. Gisterochtend heeft een laag vliegend vijandelijk vlieger vijf bommen geworpen boven het stadje Kandern, dat in het geheel geen militaire bezetting heeft. Een is in het vrije veld ontploft, vier zijn op de school gevallen. De meeste schoolkinderen vluchtten in den kelder. Er is een kind gedood, een zwaar en verscheidene licht gewond. Ook boven Lörrach heeft een vlieger zes bommen geworpen, die bij het sta tion zijn ontploft. Er is een kind gedood en een jongen man is de ann afgerukt. Drie andere ingezetenen zijn gewond. -r- V liegers boven Brugge. Maan dagmiddag werden drie bommen boven Brugge geworpen door vliegers. Een he vige Duitsehe kanonnade volgde. De uit- Flag is nog onbekend. Uit Z u i d-A f r i k a. De Unietroe pen hebben Keetmanshoop, in grootte de tweede stad van Duitsch Zuid-West-Afrika bezet. Van andere zijde: De Duitschers heb ben Keetmanshoop, waar 100 blanke in woners zijn achtergebleven, ontruimd. De stad is onbeschadigd; alleen de telefoon- en telegraafkantoren zijn vernield. -De „Baku" gezonken. De Rus sische hulpkruiser „Baku" is in de Zwarte Zee op een mijn gestooten en gezonken. Het schip onderhield het verkeer tusschen Odessa en Sebastopol. Aan boord bevon den zich belangrijke papieren van de mili taire overheid en een groote geldzending. De bemanning werd gered. De strijd bij Zillebeke. De correspondent van de „Morning Post" in Noord-Frankrijk meldt nog enkele nadere bijzonderheden ever het succes bij Zille beke. Hij zegt o m., dat de Engelsche mijnen buitengewoon krachtig waren. Een doel van den heuvel vloog geheel in de lucht. Eenige honderden Duitschers kwa men daarbij om; men vond slechts van- eongescheurde lichaamsdeelen. Het dorp Kemmel is bekend door oen hoogte van ongeveer 500 voet, de eenige in Vlaande ren, waarvan de inbezitneming van groot belang is bij den strijd tegen den Duit- schen rechtervleugel. De strijd is even verwoed als bij Neuve Chapelle. De Britsche troepen kwamen over een open terrein zonder loopgraven, zoodat zij zich moesten ingraven onder hevig vijandelijk vuur. De strijd duurt voort. De Britsche voorwaartsche beweging is niet tot staan gebracht. Reeds werden 800 Duitschers krijgsgevangen gemaakt. Alles wijst er op, dat de vijandelijke verliezen grooter zijn dan bij Neuve Chapelle. De Duitsehe vliegers worden zorgvuldig verwijderd ge houden van de Engolsche stelling, zoo dat de vijand onze toebereidselen voor den strijd niet kan leeren kennen. In de streek waar de Engelsohen vechten, wordt de strijd zeer bemoeilijkt door de dicht heid der bevolking. De duikboot-en m ij noorlog. Te Berlijn klinkt steeds meer stemmen, welke op het eigenaardig samentreffen wijzen van het optreden van een Engel sche torpedo- en duikboot-flotilje nabij het lichtschip Noordhinder en de geheim zinnige torpedeering van de Katwijk en de Grieksche Ifellespontes door duikboo- ten van onbekende nationaliteit. Beide voorvallen zijn absoluut strijdig met het algemeen bekende humane optreden van de bemanning van Duitsehe duikbooten. Zij zijn geschikt de publieke opinie in Holland en Griekenland tegen de bedrij vers dier daden in te nemen. Men ver moedt hier algemeen een Engelsche in trigue tegen Duitschland, wijl juist Hol land en Griekenland twee landen zijn, waarvan Engeland gaarne de neutrali teit zag opgegeven. „N. R. Ct." Tweede Kamer. Ongevallen ter zee - Een algemeen belang gediend. Ook groot- en schoonouders? 'n Reeks amendementen Gisteren is aan de orde gekomen het ontwerp „ooriogszeeongevallenwet", of lie ver het ontwerp regelende de ongevallen verzekering ter zee gedurende den oor log. Dit ontwerp beoogt de verplichting vast te leggen voor de reederijen om haar personeel te verzekeren tegen de geldelijke gevolgen van ongevallen ter zee gedu rende dezen oorlogstijd. De uitkeering zal volgens het ontwerp bij ongeschiktheid tot arbeiden 70 pCt. van het gemiddelde loon moe en bedragen. Bij gedeeltelijke arbeidsongeschiktheid naar verhouding. Niei. alleen de schepe ling, maar ook zijn betrekkingen moeten verzekerd zijn, n.l. zijn vrouw, en kinde ren voor het geval van doodelijken afloop van het zeeongeluk. Na lang wikken en wegen is'het ontwerp bij de Kamer terecht gekomen. Het heeft heel wat voeten in de aarde gehad al vorens het zoover was, en talloozie wij zigingen moesten nog worden aangebracht, van zóó ingrijpenden aard, dat de heer Tydeman nog poogde om eenig uitstel to krijgen, doch de Kamer wees zijn ver zoek, om eerst Donderdag het wetje te behandelen met zeer groote meerderheid van de hand. 't Gaat dus hocus, pocus in enkele dagen naar' 't Staatsblad. Vanmorgen zou de minister zich reeds doen hooren. Met sympathie 'is deze wet begroet. Al bleek ze niet zonder gebreken. Enkele van de voornaamste opmerkin gen teekenen we aan. De heer Spiekman wilde ook aan groot- of schoonouders een zeker recht toeken nen ingeval van doodelijk ongeval, en om niet de zeemansweduwen van het trouwen af te houden, doordat de uitkee ring bij haar eerstvolgend huwelijk ein digt, wenscht deze afgevaardigde 'n groote uitkeering in eens te geven Ir ij opvolgend huwelijk. Dan is er nog een categorie, die reeds in zekere mate de clementie van den Staat is deelachtig geworden. Vele kleine zeevaarders en zeavisschers zijn minder kapitaalkrachtig, zoodat de plotselinge ver plichting om hun personeel te verzekeren, hen zwaar drukt. En overigens hébben ze precentsgewijs een grootere bemanning dan andere scheepseigenaars. Redenen waarom liet ontwerp 50 procent der kos ten voor rekening Van den Staat wil la ten. Volgens de twee rechtsche leden, Duymaer van Twist en De Visser is dat niet voldoende. Die halve steun zal voor velen nog brengen een dilemma tusschen r.icl varen cn niet verdienen, zoo meerit de lieer De Visser, die al een amendement i;i uitzicht stelde. Rest ons nog de vermelding Van het foil, dat de heer Nierstrasz maar liefst vier amendementen heaft voorgesteld. Het eene beoogt schrapping in art 1 van de omschrijving .van wat een zee vaartuig, een zeevisschersvaartuig en bui tengaats brengen beteekent, en van de definitie van schipper. Het tweede wil de uitkeering ter zake van oorlogsongevallen beperken tot Ne- derlandsche ingezetenen; het dorde schrapping van art. 2, 3e lid, om vast te stellen, ook over Zon- en feestdagen uitkeering te geven, daar het beroep van schepeling er een is, dat alle dagen wordt uitgeoefend, en het vierde om in art. 10, 4e lid, in den derden regel te schrap pen de woorden „soort van", daar de termijn en de dag, bedoeld in het le, 2e en 3e lid van art. 10 vérband hou den met de reis van het vaartuig of met het daarmede uitgeoefende bedrijf en slechts indirect met de soort van het vaartuig; de soort zal in sommige geval len de reis of het bedrijf bepalen, maar geen verderen invloed op termijn of dag uitoefenen. Door den heer Nierstrasz wordt verdór nog voorgesteld een amendement op art. 2, 5de lid, ten einde de woorden „drie honderd negende" te vervangen door „driehonderd zestigste". Deze wijziging staat in verband met het amendement op art. 2, 3de lid. Waar de voorsteller de uitkeering ook wit ge ven over Zon- en feestdagen moet bet dagloon bepaald worden door deeling van het jaarloon door het aantal dagen in het jaar met inbegrip van Zon- en feesit dagen; daar echter de gage per maand wordt berekend schijnt het billijk den doo ier niet op 3öö maar op 360 te bepalen. De voorsteller wenscht echter het dag loon van f4 in verband hiermede niet te verminderen, hetwelk aan het bedrag der uitkeering eenigszins ten goed komt. Tweede Kamer. Uit parlementaire kringen verneemt Hot V.ad., dat de Tweede Kamer tot kort vóór Pinksteren, vermoedelijk tot Don derdag 20 of Vrijdag 21 Mei, bijeen zal moeten blijven. Of daarna het vroeger aangekondigde er nog steeds bestaande voornemen om, behoudens geheel onvoorziene omstandig heden, dan reeds het grooto zomerreces aan te vangen, verwezenlijkt zal kunnen worden, laat zich thans neg niet voorzien. Eischén. De Standaard schrijft Men herinnert zich het fluweel van Mammon, dat op het Congres te Arnhem, door de Socialistische leiders aan de te leurgestelde oppositie om de schouders werd gehangen. Het nationale standpunt won 't, maar nu zou men dan ook saam op Rijk en Ge meente kunnen lostrekken. Vlak daarop verscheen dan ook in „Het Volk" de oproeping voor een massale, een groote, een imposante, een heel het land in rep en roer brengende vergade ring, die eerlang te Rotterdam zou worden gehouden. Die vergadering zou de inzet zijn van de nieuwe tactiek. En nu moest elk nfan van de garde als in woede opvlie gen, om deze „inzet krachtig te maken", Eto fc/chado door den oorlog geleden, moest niet alleen tegengegaan. Men moet zie nu met jan en gileman „terug d u wen". Aan groote woorden alzoo geen gebrek. De kleine ontstemming die bij' de op positie achter bleef, moet nu door klaar- rood vuurwerk overglansd worden, tot men er niets meer van merkt. De leiders zullen nu, als één man, aan het kabaal meedoen, maar dc opposit.ia vooral voorgaan in een toon, hoe ze u,it kan gillen, dat ze nu dan ook met haar „eischen" komt. Ze zal geen beroep doen op aller mon- sc-henimin, ze zal niet vragen om bij stand, ze zal geen poging ondernemen om de geesten te bewerken, dat ze haar steunen. Neen, ze zal 't kabaal, ze zal 't lawaai te friulp roepen, en van Rijk en Gemeente „eischen", dat mien in allen nood voorzie. Steuncomité, en zooveel meer, 't is alles wel en goed. Maar dit alles is nog slechts kinderspel. Heel de arbeiderswereld komt tnu in Den Haag op 't Voorhout voor Finantiën, en in elke Gemeente voor het Stad huist "s aam, met haar rekening in de hand. De oppositie zal zelve de reke ning indienen, en er op zetten, hoeveel ze te vorderen heeft. En .onze Minister van Financiën, gesecondeerd door onze Burgemeesters, zullen, als de rekening ge presenteerd wordt, zelfs op staanden voet ze kwijten moeten. Waarvan? Uit wat kas? Uit wat fonds? Dat doet ,er niet '\oe. De belasting is voor alles goed. En of de kleine midden stand er nu al zelf ,zoo diep inzit, dat doet er niet; toe, en kan geen excuus zijn. Bloeden moet ook zij hoofd voor hoofd, want. de Congres-oppositie laat niet af van haar ,,e i s c h". Lichting 1916. In de Memorie van Antwoord betref fende het wetsontwerp houdende bijzon dere maatregelen met betrekking tot de lichting 1916 zegt de regeering, dat da aanleiding tot de indiening van dit wets ontwerp werd gevonden in de omstan digheid, dat eerlang alle bijl de onbere den korpsen ingedeelde miiltieplichtigen der lichting 1915 zullen zijn ingelijfd en dal, om desvereisch't, zoo vroeg mo gelijk de lichting 1916 voor inlijving ge reed te hebben, met het oog op de vol gens de wet te verrichten werkzaamhe den, latere indiening niet raadzaam voor kwam. Het naar huis, d.w.z. met verlof, zenden van een gedeelte der onder de wapenen zijnde troepen met name van de oudste landweerlichting houdt met hot doel, waarmede dit wetsontwerp is ingediend, geen rechtstreeks verband. Wanneer naar de meening der regeering de omstandigheden van dien aard zijn, dat aan de oudste landweerlichting verlof kan worden verleend, zal dit geschieden overeenkomstig de toezegging, door den minister van oorlog in de vergadering van 26 Januari j.l. gedaan. Omtrent den yermoedelijken loop van de inlijving dei- lichting 1916 kunnen op dit oogenblik nog bezwaarlijk niet stelligheid mededeelingen worden gedaan. Deze hangt geheel af van het verloop der gebeurtenissen. Indien de oorlog blijft voortduren zal die inlij ving zoo spoedig doenlijk behooren te geschieden; of de lichting in haar geheel dan wel bij ploegen zal worden ingelijfd, kan eerst later worden beslisl; bestaat ei- echter gegrond uitzicht op het sluiten van den vrede, dan zal de inlijving zoo laat doenlijk plaats hebben en in verschillen de ploegen. Het bezwaar als zouden de dienstplichtigen der lichting 1916 nog te jong zijn otn in dienst te treden, wordt door de regeering niet gedeeld, aangezien zelfs, ais de inlijving zoo vroeg mogelijk geschiedt, deze slechts 5 maanden vooraf gaat aan het tijdstip, waarop in normale omstandigheden de eerste ploeg dei' lich ting onder de wapenen zou komen. Om trent den duur van het eerste verblijf on der de wapenen der lichting 1916 kan eerst eene beslissing worden genomen, wanneer tot demobilisatie kan worden overgegaan. Wanneer de omstandigheden dit niet onmogelijk maken, zal het streven op den voorgrond staan den normalen ter mijn niet. te overschrijden. Zeer waar schijnlijk zal het daartoe noodig blijken later ook voor de lichting 1917 uitzonde ringsmaatregelen te nemen. De Ned. treil er Oceaan 3 is door de Duitsehe marine op zee aangehouden en naar Hamburg opge bracht. i Arme hulde. Honderden „kunstbroeders" en zusters stonden gisteren te Amsterdam bij de ge opende groeve van den 'komiek J. Ph. Kelly, vele vrienden, aldus het verslag in de bladen, „die in vroolijke uren waren geamuseerd door, en vele prettige uren danken aan zijn talent." Namens eenige blijspel-ensembles wer den bloemen gebracht en woorden ge sproken. Een der sprekers aeideJan, we zullen je nooit meer hooren lachen, nooit meer zien spelen. Een ander zei: beste vriend wij hebben samen veel gelachen, en nu kunnen wij slechts huilen..,. Als dit nu geen arme hulde is, wat is 't dan? Och, de wereld is zoo arm en zij beloont zoo arm. Het verkeer met Engeland. De Staatscourant van gisteravond meldt Blijkens van Hr. Ms. gezant te Londen ontvangen bericht is het passagiersvervoer tusschen Tilbury en Rotterdam, of Vlis- (eingen en vice versa, van af Dinsdag 20 April middernacht voor den tijd van acht dagen geschorst. ÏJit Vlissingten ontving de Msb. echter gisteravond de volgende telegrafische medodeeling De bepaling, dat met de mailbooten der „Zeeland" voorloopig geen passa giers mogen worden vervoerd, is weder ingetrokken. Landstorm. Het afdeelingsverslag beantwoordende betreffende het wetsontwerp- tot uitbrei ding van den Landstorm en aanvulling van de Landstormwet, deelt de regeering mede, dat zij overwegend bezwaar heeft tegen het denkbeeld om de eventueele oproeping van de in dit wetsontwerp be doelde personen afhankelijk te maken van eene vooraf door de Staten-Generaal to verleenen toestemming. Wanneer de om standigheden tot oproeping noodzaken, moet daartoe binnen den korst moge lijken tijd kunnen worden overgegaan. Ook acht de regeering het niet wenschelïjik, de beslissing betreffende het al dan niet oproepen van landstormplichtigen aan den minister van oorlog te laten. Er is geen reden om aan te nemen, dat de opperbe- velhobber, aan wien de bevoegdheid daartoe verleend, zich ten deze niet zou gedragen naar de inzichten der regeering. De minister is niet voornemens vóór de indiensttreding der landstormplichti gen een algemeen onderzoek naar hunne geschiktheid te doen instellen. Hij! die meent ongeschikt te zijn, kan ontslag vragen. De dienstplichtigen van den landstorm vallen niet onder de toepassing van art. 5, eerste lid c der Kieswet. Intusscheni wordt opgemerkt, dat, indien clc land- stormmanncn in werkelijken dienst wor den opgeroepen, de omstandigheden vrij zeker van dien aard zullen zijn, dat aan de uitoefening van hel kiesrecht niet zal kunnen worden gedacht. Het ligt in de bedoeling der regeering de thans tot den dienst bij den landstorm te verplichten personen, niet van dien plicht te ontheffen, voordat de wettelijke termijn daartoe is aangebroken. De vrijgestelden en vrijgeloten van vroegere lichtingen lot den dienst te ver plichten zou oen bezwaar zijn in ver band met kleoding, bewapening, uitrus ting en opleiding. lntusschen dc vrijgestelden van vroe gere lichtingen, die verlangen zich voor de landsverdediging beschikbaar te stel len en zooveel mogelijk te bekwamen züjn daartoe in de gelegenheid door het sluiten van eene verbintenis bij den vrij- willigen landstorm. Ttoee groote hinderpalen tegen het be reiken van resultaten met de vrijwillige landstorm-afdeelingen, t.w. het gelijktijdig waarnemen van de burgerbetrekking met de militaire opleiding en de gebleken moeilijkheid de mannen aan den plicht te houden, welke zij zich vrijwillig heb ben opgelegd, zijn niet gemakkelijk ,uit den weg te mimen. j. Voor zooveel het eerste bezwaar zich in de wintermaanden, met hare korte dagen, vooral deed gevoelen, doordien de tijd voor doeltreffende oefeningen .te kort was, zal de thans ingetreden lento van zelf verbetering kunnen brengen. Hel tweede bezwaar zal slechts kunnen worden ondervangen door de toepassing van tuchtmiddelen, waarvan de minister van oorlog aanvankelijk heeft gehoopt zich te kunnen onthouden, doch dat ten slotte toch wel onvermijdelijk is gebleken. Sedert de laatste weken neemt de dienstneming toe en is alom in den lande eene krachtige opleving merkbaar, zich ook uitende in de oprichting van nieuwe afdeelingen. In overweging is genomen de keurings- eischen te verlichten. in het begin niet zoo hevig, zijn ten slotte onuitstaanbaar. De verschrikkelijke jeuk en stekende pijn zijn niet tot beda ren te brengen, of men zit, staat of loopt. Zij komen meer voor bij vrouwen dan bij mannen en worden vaak veroor zaakt door verstopping, een zittende levenéwijze enz. Bloedende zoowel als droge, in- zoowel als uitwendige aambeien kunnen volko men genezen worden door Foster's Zalf. Menigmaal werd de patiënt door aan wending van één doos van zijn lijden verlost. Foster's Zalf (let op den juisten naam) is te Goes verkrijgb. bij de h.h. de Paauw Co., en te Middelburg bij Joh. de Roos, Vlasmarkt K 157. Toezen ding geschiedt franco na ontv. v. post wissel h f 1.75 per doos. 25 De Commissaris der .Koningin in Zeeland bepaalt, dat de Keuringsraden in Zeeland voor de lichting 1916 zullen vergaderen op de plaatsen en data als hieronder is aangegeven. le Keuringsraad. Vlissingen (in het Stadhuis).: 10, 11 en 12 Mei voor Vlissingen; 14 Mei voor Ritthem; 15 Mei voor O. en W. Sou- boug en Koudekerke. Sluis (in de school): 18 Mei voor Re- tranchement, Eedo, Cadzand, Zuidzande en St.-Kruis; 19 Mei voor Sluis, Aarden- burg en Oostburg. Grocde (in het Gemeentehuis): 20 Mei voor Breskens, Groede, Nieuwvliet en Schoondijke. Serooskerke (W.) (in het Gemeente huis): 21 Mei voor Serooskerke (W.), Veere, Grijpskerke, Vrouwenpolder, Oost- kapelle en St.-Laurens. Middelburg (in de school aan de Nieuwe Haven): 26, 27 en 28 Mei voor Middel burg; 29 Mei voor Arnemuidcn en Nieuw en St.-Joosland en Middelburg. Westkapelle (in de school): 31 Mei voor Westkapelle, Domburg, Aagtekerke, Melis- kerke, Zoutelande en "Biggekerke. Hontcnisse (in de school hij Klooster- zande): 2 Juni voor Hengstdijk, Osscnisse, Stoppeldijk eil Hontenisse; 3 Juni voor Hontcnisse. Hulst (in het Stadhuis): 3 Juni voor Boschkapelle, Graauw en Langendam; 4 Juni voor Hulst en St. Janssteen; 5 Juni voor Clinge. Neuzen (in het Stadhuis): 7 en 8 Juni voor Neuzen; 9 Juni voor Neuzen, Zaain slag en Hoek. Sas van Gent (irf het Stadhuis): 10 Juni voor Sas van Gent, Philippine en West- dorpe. Axel (in de school): 11 Juni voor Axel; 12 Juni voor Koewacht, Zuiddorpe en Overslag. IJzendijke (in de school): 14 Juni voor Waterlandkerkje en IJzendijke; 15 Juni voor Biervliet. Middelburg (in voornoemd lokaal): 19 Juni alle gemeenten. 2de Keuringsraad. Heinkenszand(in de school): 11 Mei voor 's Heer Arendskerke, Heinkenszand, Borsselen en 's-Heerenhoek. Kapellc (in de school): 12 Mei voor Kapelle, Wemeldinge cn Hoedekenskcrke. Kruiningen (in de school): 14 Mei voor Schore en Kruiningen. St.-Maartensdijk (in de Bewaarschool): 18 Mei voor St. Maartensdijk, St. Anna- land en Scherpenisse19 Mei voor Sta- venisse. Tholen (in de Bewaarschool): 19 Mei voor St. Philipsland en Oud-Vossemoer 20 Mei voor Tholen en Poortvliet. Krabbendijke (in het Gemeentehuis): 21 Mei voor Krabbendijke, Riliand-Bath en Waarde. Ovezande (in de school): 26 Mei voor Ovezande, Baarland, Driewegen, Oude- lande, Ellewoutsdijk en Nisse. Kortgene (in de school): 27 Mei voor Wissekerke en Kortgene; 28 Mei voor Colijnsplaat en Kats. Noordgouwe (in hel Gemeentehuis): 1 Juni voor Noordgouwe, Zonnemaine, Kerk- werve, Brouwershaven en Dreischor Ellemeet (in het Gemeentehuis): 2 Juni voor Eikerzee, Ellemeet, Serooskerke (S.), Rencsso, Haamstede, Burgh. NooTdwelle en Duivendijke. Oosterland (in het Gemeentehuis)3 Juni voor Oosterland, Ouwerkerk en Rrui- nisse; 4 Juni voor Nieuwerkerk. Zierikzee (in het Stadhuis): 4 en 5 Juni voor Zierikzee. Goes (in het Stadhuis): 8 Juni voor Goes; 9 Juni voor Goes, Kattendijko en Wolphaartsdijk10 Juni voor Kloetinge, 's Gravenpolder en 'sHecr Abtskerice -Ierseke tin de school bij den Ierseken- dam): 11 Juni voor Ierseke. Goes (in het Stadhuis): 19 Juni voor alle gemeente voor afdoening van uitge stelde zaken. Verplaatst de commiezen P. en T. 2e kl. S. Tiemersma. van Roermond: en T. Iloorensma, van Amsterdam (t.)en de commies 4e kl. J. van Dijk, van Rot terdam (t.), allen naar Vlissingen zee postkantoor. En de commiezen P. en T. 2e kl., P. Visser en L. W. v. Hellemond, beiden Vlissingen (zeepostkantoor), tb- eerste naar Rotterdam (t.), de laatste naar Amsterdam (t.). i Rij Kon. besluit van 16 dezer i> als blijk van goedkeuring en tevreden heid de bronzen eerepenning voor menschlievend hulpbetoon en een loffe lijk getuigschrift toegekend aan: A. C. Fev, smid te Amsterdam, wegens de door hem met levensgevaar verrichte redding van een kind uit het water van de Kattenburgervaart te Amsterdam, op 1 Januari 1915; en aan J. J. Versluys. milicien-soldaat bij bel 14de regiment in fanterie, wegens de door hem met levens gevaar verrichte redding van een drenke ling uit hel water van het kanaal te Sas van Gent, op 7 Septembei 1914. fttiddelburn. Door een aantal straatben- bengels is gisteren een bezoek gebracht aan het land van O., aan den Stjjfsel- weg, er werden eenige bloemkolen af getrokken en medegenomen. De politie kent de jeugdige bengels. -Heden werden 701 bons voor warm eten afgegeven. Door de plaatselijke commissie voor de vluchtelingen alhier is hedenmorgen een telegram verzonden aan den minis ter van binnenlandscbe zaken waarin ver zocht wordt terug te komen op het be sluit, dat de vluchtelingen, welke rijks- steun krijgen. Middelburg moeten verla ten. In het telegram wordt o.a. gewezen op de hier zoo goed werkende Belgische school. Bij vertrek zouden weder een 300- tal Belgische kinderen van goe onderwijs verstoken worden. Het Belgisch komiteit zond een telegram met gelijk doe! aan 11. M. de Koningin. Goes. Stukken voor den Ge meen teraad. Naar aanleiding van het verzoek van een zevental agenten van politie, om salarisverhooging of toeslag op hunne jaarwedde, in ver.iand met de tijdsomstandigheden, merken B. en W. op: „Verhooging der jaarwedden, achten wij al zeer ongemotiveerd, waar de salaris sen van alle gemeente-ambtenaren en dus ook die van de politie-agienten eerst kor telings in verhand ook met de» pensioen wetten deugdelijk werden herzien. Wat een toeslag op de jaarwedden betreft zoo wenschen wij op te merken, dat adres santen evenals alle andere met hen ge lijk te stellen gemeenteambtenaren, zich onder de tegenwoordige omstandigheden in vele opzichten bevoorrecht moigetn achten boven werklieden en beambt-n in de particuliere bedrijven eu het o.i. uit. een bestuursoogpunt onverantwoordelijk zou zijn, wanneer aan hen een geldie- lijken toeslag werd verleend uit do open bare kas. dus op kosten van anderen, die den druk der tijden geheel zonder verlichting hebben te dragen". B. en W. stellen op grond hiervan voor afwijzend te beschikken op het ver zoek der politieagenten. Naar aanleiding van het verzoek van de hemen P. en F. Reijerse, ter verkrijging van 18 M-'. gemeentegrond van den West- wal bij de Brouwersgang in erfpacht, zeg gen B. en W. o.m. in hun voorstelDe omgeving zal door liet plaatsen van een broeikas aldaar niet zeer verfraaid wor den. Bovendien zal bij inwilliging van het verzoek een der boomen van het plantsoen moeten verdwijnen, daar bij bet graafwerk de wortels zullen warden af gestoken. Zij hebben ten slotte op eigen terrein ruimte genoeg voor een broeikas..

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1915 | | pagina 2