s. Onderwijs. Reclames. Laatste Berichte», Leestafel Marktberichten. Wanneer uw gezondheid Marktprijzen van Tarwe en Suiker. Bfil. van hei Kon. besluit van 25 Juli 1908 (Stbl. no. 274), waarbij aan de Vereeniging tot Christelijke- verzorging van krankzin nigen in Zeeland, gevestigd te Middel burg, vergunning is verleend op eon ter rein in de gemeenten Bergen op Zoom en Halsteren een gesticht, voor krankzin nigen op te richten. Middelburg. Heden werden 714 bons voor warm eten afgegeven. In bet gebouw van de ambachts school alhier wordt heden en morgen de jaarhrjksche tentoonstelling- van werkstuk ken en teekeningon, vervaardigd in het afgeloopen leerjaar', gehouden. Ook zijn geëxposeerd de tee koningen der leerlin gen der burgeravondschool en der avond school voor handwerkslieden. Wij zullen niet in details treden over hetgeen wij 'bij het bezoek aan de school zagen en over wal. ons het meeste trol', maar ons bepalen tot de mededeeling dat ook dit jaar weder met ijver en zorg gewerkt iö 6ii ov-ör hot algemeen uitstekend werk te zien wordt gegeven. Wij' kunnen ge rust een ieder, die belang stelt in dit soort onderwijs aanraden can bezoek aan de schóól te brengen. - Door de politie- werd gisteren aange houden J. G. de V"., een uit Amersfoort ontvluchte geïnterneerde Belgische onder officier der" artillerie. Hij, is heden onder militair geleide haar Amersfoort terugge bracht. Goes. De Duitsche tweedekker, die gis teren in den Wilhelminapolder is neerga- komen, was gemerkt: Albatros Werke, 'D.D.K. 411, B 521 14 Militar Krieg Flucht- ■zeug. Vli8sitt(jcn. Een tijdelijke vierde telefoon geleiding Vti-ssiogenRotterdam is in ge bruik genomen. Te Vlissingen worden den laalsten tijd herhaaldelijk vrouwen en meisjes door een onbekend jongmensch op donke re, althans minder verlichte plaatsen, aan gehouden en met een scherp voorwerp verwond, vooral in liet gelaat. Een vrouw is aan de lippen verwond, een andere kreeg een groote snijVond in de wang, terwijl ook een geval bekend is dat de aanrander zijn slachtoffer alleen in het gelaat sloeg. Geneeskundige hulp wijrd in enkele gevallen noodzakelijk geacht. De politie is met een en ander in ken nis gesteld. (Msb.) Zierifczee. Failliet verklaard A. M. Geu ze, wed. C. M. de Graait', winkelierster te Njeuw-Strijen. R.C. mr. van Regteren Altena; cur. mr. J. A. C. van Heusde. Ned. Herv. Kerk. De ikerk te Almen, waarvan een ge deelte Uit. de 14e eeuw dateert, bekend door Staring» Hoofdige Boer" (elk weet waar 't Almen's kerkje staat) zal worden verbouwd. (N. R. C.) Gexef. Kerken. Bedankt voor Herwijnen door J. H. 'Broek Roelofs te Sehiidwolde. „Boopsbediening" zonder kinderen en zonder water. Enkele weken geleden meldden we, dat de Doops gezinde Gemeente te Franeker het besluit nam voortaan hij de „Avondmaalsviering1" het ujtdeelen van brood en wijn achter wege te laten. 6 d© „Wartburg" wordt nu herinnerd aan een „Doopsbediening" zonder kinde ren en iwater. Het bekende1 soc.-dem. Twee de-Kamerlid F. W. N. Hugenholtz voerde, toen bij nog voorganger bij' den Protestan tenbond te Schiedam was, een „Doop" 5n zonder water, en, wat het record van, merkwaardigheid zeer zeker slaat, ook zonder doopelingen. Een zoogenaamde „kinderdag" werd gehouden. Aan de kin deren. Werden door den voorganger del handen opgelegd, waarna him een spreuk werd meegegeven. Omdat echter de kin deren, wel zeer kinderlijk maar, naar het den voorganger voorkwam, ook zeer hin derlijk, nog al wat misbaar veroorzaak ten, werd den oudei's verzocht, voortaan de kinderen thuis te laten. Een Doop dus zonder water, zonder kinderen, zon der de instellingswoorden, geen Doop dus u*eer. „Rott." ToDkweekelingen aan de Rijkskweek school tie Middelburg zijn benoemd: A. Tuijuman, Ned. Oost-Ind'iëA. van Tijn, Ned. Oost-Ind'ië,J. Dirkx, Aardenburg'; 0. Koeman, Noord Scharwoude; J. Tli. van der Werff, Rotterdam; L. J. van Ge- meiden, Rotterdam; C. D. Zaal, Broek op Laïigendijk; G. J. Evers, Dordrecht; A. J. Blok, Rotterdam; J. L. Geluik, St. Philips- land; P. Roest, Rotterdam; H. Stam, Nieuworkerk aan de Usel; P. van Dam, Stolwijk; J- P. H. Velsein, Amsterdam; iM. J. Oele, Den. Haag; J. Nieuwenberg, Den Haag; J. Schroevers, Vlissingen; A. 1. Buiijtae, iWienden; J. Joosten, Rotterdam; ■m L. J. van Zuijen, Ouddorp. (Z.-H.). De minister heeft bepaald, dat dit jaar de examens ter verkrijging van akten van bekwaamheid tot het geven van lager onderwijs in de Fransc.he, Hoogduilsche en Engelsche talen zullen worden gehou den ui Augustus, zoo noodig ook in het laatst van Juli, in welke maand tevens voor .degenen, die voornemens zijn zich aan het examen B, middelbaar onder- iwjjs voor de Franscho en Engelscihe taal. en letterkunde te onderwerpen, gelegenheid zal bestaan om het taalkundig gedeelte van dit examen af te leggen terwijl het letterkundig gedeelte op den gewonen tijd n.l. December, bepaald blijft. De examens 0., akte A, in Fransch., Hoogduitsch en Engelscb zullen worden gehouden in Augustus, zoo noodig ook in het laatst van Jul. Die voor lager en middelbaar onderwijs in de gymnastiek in Augustus, zoo noodig ook in de eerste helft'van Juli. 'Be examens M. 0. in schoonschrijven in Augustus, zoo noodig ook in de laat ste Welft van Juli en de eerste 'dagen van September. Die in landbouw, tuin bouw en boschbouw M. 0., en in land-, en tuinbouwkunde L. 0., in Augustus en zoo noodig in September. Zij, die zich aan deze examens wen- sehen te onderwerpen, moeten zich voor 15 Mei aanmelden, voor zooveel de exa mens in de vreemde talen betreft, aan hot departement van hinnenlandsche za ken voor zooveel de examens gymna stiek en schoonschrijven betreft, aan den heer I. Schermer Jr., Coiumbusstraat 'sGravenhnge; voor zooveel de examens land-, tuin- en boschbouw M. 0. en dé examens land- en tuinbouwkunde L. 0. betreft, aan den inspecteur van het land bouwonderwijs, dr. K. H. M. van der Zand© te 's Gravenhage. begint af te nemen Van de geboorte tot den dood stroomt het bloed onophoudelijk door de nieren om gefiltreerd te worden. Indien de nieren echter ziek of zwak worden, kun nen zij het bloed niet. behoorlijk filtree- ren en do ui'inaire onzuiverheden in het bloed verspreiden dan ziekte door uw geheele. gestel. De patiënt begint zich onnatuurlijk vermoeid, zwaar en dof te gevoelen, hij wordt prikkelbaar en ellendig. De on zuiverheden kunnen zich nestelen in de spieren en gewrichten en rhenmatische pijnen veroorzaken. De urinewegen kun nen aangedaan worden en -waterzuch tige zwellingen vertoonen zich. Het hart schijnt niet goed te werken, de handen en voeten zijn dikwijls kond, en de patiënt kan aanvallen van duizelig heid hebben Nierziekten zijn dikwijls lastig te ge nezen, omdat zij zoo vaak ongestoord zich verder kunnen ontwikkelen. En noodlottige ziekten zullen ongetwijfeld volgen, indien zij nog verder verwaar loosd worden. Begint daarom iceds bij het eerste optreden van de bovenge noemde verschijnselen met het gebruik van Foster's Rugpijn Nieren Pillen, die de nieren wederom tot werking brengen, heelen en versterken, de urine-afscheiding regelen en uw kwalen doen verdwijnen. Te Goes verkrijgb. bij de hh. de Paauw <fc Co. en te Middelburg bij Joh. de Roos, Vlas markt K 157. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a fl.75 voor één, of f 10.voor zes doo- zen. Eischt de echte Foster's Rugpijn Nie ren Pillen, weigert elke doos, die niet voorzien is van neven- staaDd handelsmerk. De Zending in D.eli. Den 18den April, dus. Zondag a.s. zal het 25 jaar geleden zijn sedert de Zen ding ter Oostkust van Sumatra onder de Karo Bataks (Deli) begon. Aanleiding daartoe was de door den heer J. T. Cre- mer in 'de Tweede Kamer der S.tatei- Generaal uitgesproken vvenscih, dat maat regelen zouden worden genomen om de destijds nog onafhankelijke Bataks ten Noorden en ten Oosten van het Toba- meer voor het Mohammedanisme te be hoeden, en ze door kerstening tót onzel bondgenooten te maken. Onze destijds met verlof hier te lande vertoevende br. J. Kieemer, zendeling op Java, kwam dien tengevolge met den heer Cremer in aan raking, pn deze, die in de Tweede Ka mer .slechts gepleit had voor de vestiging van Bestuursambtenaren (een wenscth, waaraan eerst 15 jaren later gevolg zou worden gegeven) wist een aantal in Deli gevestigde Tabaks.maatschappijen te be wegen jaarlijks een som van f 10.000 voor de zending onder de Karo-Bataks beschik baar' te stellen. Dientengevolge kwam da eerste zendeling van het Necteriandsch Zendelinggenootschap den 18en April 1890 te Medan aan, en begon weldra zijn werk, waartoe hij zich te Boeloeh Hawar onder de aan den .Sultan van Deli ondergeschik te Bataks vestigde.- Dadelijk was de aan dacht gevestigd pp de toen nog onaf hankelijke hoogvlakte ten Noordoosten Y-an het Tobameer, de oorspronkelijk© woonplaats der Karo Bataks. Maar afge zien van eenige korte bezoeken moest de vestiging aldaar, omdat de yeiligheut ér veel te wenschen overliet, wachten tot het jaar 1904. Inmiddels breidde het werk zich uit. Het aantal filiaal-gemeenten nam gesta dig' toe, en daarmede dat der scholen. In 1908 werd daarom een kweekschool tot opleiding van Inlandsche godsdienst leeraars en tondel-wijzers geopend.Het aantal zendelingen werd geleidelijk uitge breid en bedraagt thans 5, welk cijfer zoo spoedig mogelijk met 2 nieuwe arbei ders vermeerderd moet worden. Naarmate het werk zich uitbreidde heb ben de Tabaksmaatschappijen aanvanke lijk ipok hun bijdrage verhoogd. Gerui- men tijd bedroeg dre f 17.000 (s jaars. Sedert echter hebben helaas eenige con tribuanten zich onttrokken. Door den nood gedrongen besloot daarom bet Hoofdbe stuur van hét Nederiandsch Zendeling genootschap in Juni 1914 om het defi cit dezer zending voortaan ten .laste van zijn raming to brengen. Het werk is hier mede een nieuw stadium ingetreden. Voortaan is het, evenals het overige werk van het Genootschap, voor een niet on belangrijk deel van zijn inkomsten afhan kelijk van de offervaardigheid der Ge meenten. Wij hppen, dat bij de stijgende behoeften de Tabaksmaatschappijen him gewaardeerde bijdragen ook voortaan ziil- len schenken, en dat de Gemeente haar belangstelling eveneens aan dezien arbeid niet zal onthouden. De vooruitzichten zrjm gunstig. Men is er in geslaagd de Islami- seering der Karo-Bataks te voorkomen, en veilig mag worden aangenomen, dat de overgang van den geheelen volksstam tot het Christendom slechts een kwestfe van tijd is. Ongelukken. Uit het Verbin dingskanaal te Groningen is het lijk van een 40-jarige vrouw opgehaald. Te; Waalwijk is het lijk van L. v. d. B. in een sloot langs den spoorweg gevonden. Vermoedelijk is de man door de duisternis misleid in de sloot geraakt. Aan de Hondsbossche zeewering bij Petten (N.-H.) sptoelen de laatste dagen groote hoeveel heden zwarte- kleefstoffen aan. Verschei dene vreemdsoortige zeevogels zitten hierin vast en worden tusschen de palen der glooiing geworpen. Sommige dezer dieren leven pog. Krijgsgevangenen ont- v 1 u c h t. Uit Bergen wordt gemeld Zondag kwamen hier twee Russen aan, die te Wezel krijgsgevangen hadden ge zeten en wien 't gelukt Was op Hollandsch gebied te komen. Vier dagen en nachten waren ze onderweg geweest, 's nachts loopend en overdag zich in de bosschen ophoudend. Uitgehongerd en afgemat kwa men ze hier aan. Kolendamp -verstikking- Mjen meldt uit Delft: Gistermorgen zijln de schipper Ham en zijln vrouw, varend! op het schip' Venus", voor de flesschen- fah riek te Delft, door kolendamp be- diwelmfd in hun vaartuig gevonden. In zorgwekkenden toestand zijln zij naar Bethel vervoerd. Kippen. Het aantal kippen wordt thans in .ons land geraamd op 15 millioen, d. i. 5 kippen por 2 inwoners. Een onverwachte opstop per. Op dei Groote Markt te Rotterdam waren een zevental leegloopers zich zeh'd aan het vermaken met de minder aardige bezigheid, -een Belgischen sigarenkoop- man, die door zijln gebrekkig Hollandsch en ongewoonte weinig verkocht, te sarren. Plots trok 'een voorbijgaand paartje d<4 aandacht der heeren. Eerst schelden, toerii met sinaasappelenschillen gooien daar na... De heer, die het sarren van don Belg Dpk had opgemerkt, springt weldra tus schen de zeven lafaards. Met een handi- gje beweging, kinnebakt hij no. 1 pijlsnel achterover onder een kraampje, no. 2 volgt „a la minute"; hiji vraagt nu: „Nog meer liefhebbers!" en keert daarop naar zijn dame terug. Het zevental had eert beroepsbokser ontmoet; door een agent werd no. 1, wien de tanden los in het tandvleesch zaten en het bloed uit den mond liep, ter verbinding mee naar het bureau genomen. Rond den Belg Werd het rustig...! (Msb.) Ontploffing; te Lerwick. Do bladen publieeeren bet volgende telegram1 te Aberdeen van Lerwick ontvangenEer gisteravond had een verschrikkelijke ont ploffing: plaats. Een heele straat nabijl de haven is verwoest. Veel levens gingeitj verloren. Verdere bijzonderheden zijn nog niet bekend. Be ontploffing: te Lerwick ontstond door hen brand, 'die in een winkel uitbrak. Terwijl deze gebluscht werd, vlogen en kele ontplofbare 'stoffen in de lucht en Vernielden den winkel en andere eigeri- dommen in de nabijheid. Vijf personen' zijn gedood en verscheidene gewond. M ijl n i n s t o r t i n g. In eein kolen mijn bij Shimonoseki (Japan), welke zich onder zee uitstrekt, heeft 12 delzer een in storting plaats gehad300 werklieden' van de 593 worden vermist. PARIJS, 14 April. Uit Rome wordt ge rafeld, dat de Paus Mgr. Deflorge, presi dent van het Instituut voor Philosofi© te Leuyen in gehoor ontving. De Paus ver klaarde, dat hij God smeekte niet alleen) België te redden, maar ook den vroegeren' bloei te herstellen, schooner en grooter dan ooit. ST. PETERSBURG, 14 April. In de richting van Artuxn (Kaukasus) makph, onze troepen vorderingen. In de kuststreek en biji Olty zijn geschut- en geweergevech ten geleverd. .Op de andere sectoren is niet gevochten. STOCKHOLM, 13 April. Oostenrijk heeft het aanbod van Zweden om een ambu lance met Zweedsche genieesheeren en verplegers naar het oorlogstooneel te zen den aanvaard. WEENEN, 13 April. Het Russische of fensief in de Karpathen, dat den 20sten Maart was begonnen, is op bet geheelei front tot staan gebracht. Toen in de ver woede gevechten tijdens d© Paaschdagen de door de Russen met sterke strijdkrach ten ondernomen poging om langs het dal van de Laborcza en van de Ondawa door te breken, was mislukt, hebben zij op nieuw getracht in de Bosch-Karpathen, aan beide zijden van den Uzsoker-pas, vooruit te komen. Ook daar zijln de laatste dagen alle aanvallen der Russen onder groote verliezen Ivoor hen afgeslagen. Voor het overige is de toestand onveranderd. TENEB0S, 14 April. Reuter meldt: De Engelsche oorlogsschepen „Renard" en „Landen" zijln Maandag! de Dardanelles binnengestoomd. Het eerstgenoemde s.s. drong de zeestraat over een afstand van 10 mijlen binnen. De Turksche batterijen aan de Aziatische zijde vuurden hevig, doch zonder de schepen te treffen. De batterijen op de Europeescho kust bleven zwijgen. WASHINGTON, 14 April. Het gerucht besprekende, dat de Paus geneigd zou zijn elke poging, welke de Vereenigde Staten! zouden willen doen om tot vrede te ko men, te steunen, zeide president Wilson, dat er herhaaldelijk wenken van dien aard waren gegeven, maar dat hem geen be paalde mededeeling was gedaan. Wilson voegde hieraan toe, dat er geen grond is voor het gerucht, dat aan de Vereenigde Staten de voorwaarden zou den zijn medegedeeld, waarop een vrede tot stand zou kunnen komen. PARIJS, 14 April. Het communiqué van gisteravond luidtDo dag is Over het geheele front rustig verloopen. Wij hebben do stellingen, welke wij in de afgeloopen week veroverden, versterkt. Vliegers heb ben met succes militaire loodsen bij Vig- nefulles gebombardeerd en een oprukkend bataljon verstrooid. PETROGRAD, 14 April. (Officieel). In de Karpathen ontwikkelde zich op 11 en 12 April een uiterst verbitterd gevecht! tusschen Bartfeld m Stryj. Onze troepen ruktien op langs bedde oevers van de Ondava en veroverden verschillende hoog ten ten zuiden van Stropho en ten noord oosten van Telepotsch. Wij behaalden suc- cfes in de richting van Oejok, waar de hoogten bij Bachowice, Baneff en W.ylso- kotewzy in onze banden vielen. Wij na- mten 53 officieren en 2700 man gevangein, Veroverden één kanon en 20 machine- gjeweren. Op de hoogten ten zuiden v,an Volo- satie en in de streek van Kozioefkah deed de vijand met sterke troepenmachten, krachtige aanvallen, welke onder groote' verliezen werden afgeslagen. In de Roökowina deed de vijand in den nacht vair 11 April verwoede aan vallen over een uitgestrekt front in de richting va'n Zalesjiki, doch overal was onz© infanterie in de bajonetgpverhtea de meerdere van den vijand. Bear westen van de Njemen hebben wij verschillende aanvallen afgeslagien. Ove riglens waren over bet geheele front de gevechten tusschen verkenningstroepen talrijker. BERLIJN, 13 April. (N. R. Ct.) Naar uit Rome aan. de „Vossische Ztg." wordt g'eseind, zet de militaire medewerker vanj de nationalistische Idea Nazionale uiteen, dat de gteleideMjke verzwakking der of fensieve kracht van het Duitsohe en het Oostenrijksche leger evengoed geldt voor de legers der Entente, zoodat de verhou ding in kracht dezelfde blijft. De schr, besluit met het uitspreken van het oor deel dat een der oorlogvoerende partijen slechts overwicht kan krijgen door heS ingrijpen van onzijdigen. De bondgenooten moeten te dien aanzien wel begrijpen dat Italië geen afwachtende houding aanneemt om ,,den overwinnaar moedig te hulp te snellen", maar om aan den oorlog, die andere eindeloos zou duren en een alge meen© .uitputting zou veroorzaken, een eind© te maken. DEN HAAG. Het federatieve bestuur Van do S. D. A. P. besloot in d© Fede ratieve vergadering te adviseeren afwij zend te beschikken op het schrijven van de Vrijzinnige kiesvereeniging betreffend© een compromis bij de a.s. gemeenteraads verkiezingen. G0RINCHEM. De Waal, de Maas en de Merwede- zijln weder onrustbarend ge wassen. LEIDEN. Heden (Woensdag) namiddag heeft prof. Dt. A. Eekhof, benoemd tot buitengewoon hoogleeraar aan den Rijks- Univei'siteit alhier, om onderwijte te ga ven in de geschiedenis van het Gerefor meerd Protestantisme, dit ambt aanvaard m|et 'een in-augureele rede in het groot auditorium, over: „Het Gereformeerd Protestantisme. GORINCHEM. Dinsdag is uit Keulen nog 10 c.M. was "van den Boveri-Rijn ge seind. Met de stijging van den Boven-Rijn van Zondag en .Maandag, kan hier de rivier stand met circa M 1 vermeerderen. De schade die dit vloedwater, in dit jaargetijde veroorzaakt, is onberekenbaar groot. Want, (doordat de terreinen van vele Steenfabrieken overstroomd worden, kun nen de voorbereidende werkzaamheden' miet plaats hebben, terwijl het zalm en elftvisschen, vooral het visschen met de zegennetten moet gestaakt worden. Isaac da Costa, door J. C. Rull- mann. Baarn, Hollandiadrukkerij. Aan geen beteren auteur dan aan Rull- mann kon de Hollandiadrukkerij het schrij ven eener biologie van Da Costa opdra gen. Niemand meer dan hij verstaat d© .kunst van schiften en uitkiezen van heb geen noodwendig in een zoodanige bio grafie behoort. Vandaar dat wij nu ook kennis makep met een saamvatting uit Da. Costa's Bezwaren, een vergjeten, zeld zaam geworden geschrift, door velen: steeds tevergeefs gezocht, en, thans, zij het ook slechts in resumé, met. belangstel ling] te genieten. Doch, het zij erkend, het heele beek is een genot. Rotterdam, 13 April. Veemarkt. Aangevoerd 99 paarden, 0 ezels, 2090 magere runderen, 825 vette runderen, 138 vette en graskalveren, 1431 nuchtere kalveren, 0 schapen of lam., 0 varkens, 238 biggen, 2 bokken of geiten, 0 veulens. Koeien 34 tot 42 a 55 c., ossen 34 tot 42 a 55 e., stieren 32 tot 36 a 42 c., vette kalve ren 55 tot 60 a 65 c. alles per halve kilo. Prijzen van mager vee warenMelkkoeien f180 a 1'330, kalf koeien f240 a f 310, stieren f 140 a f 380, pinken fafvaarzen f 140 a f 180, werkpaarden f 250 a f 500, slachb paarden f 120 a f 250, hitten f 100 a f 250, nuchtere kalveren f 10 a f 18, fokkalveren f 25 a 30, biggen f a graskalveren f a f Biggen f 1.80 a f 2.per week. AMSTERDAM, 14 April. Aardappelen. Friesche blauwe per mud f3.20 a 3.40 Friesche borgers f2.25,2.80 Friesche bonte f 0.0.— Friesche Red Star f 2.80 2.90 Zeeuwsche bonte f 3.50 4.15 Zeeuwsche blauwe f3.50 „4.10 Zeeuwsche eigenheimers f 2.75 3.30 Zeeuwsche bonte poters f2.50 2.60' Zeeuwsche blauwe poters f 2.50 2.60 Eigenheimer poters f 2.40 2.70 Zeeuwsche Red Star f3.,3.20 Zeeuwxche bravo's f3.20 „3.50 Zeeuwsche industrie f 0.— 0. Drentsche Red Star f 0.0. Drentsche eigenh. f0.0.— Geldersche blauwe f0.„0.— Spuische eigenheimers f3.10 „3.30 Fiakkeesche eigenheimers f3.10 „3 40 IJpolder bravo's klei f3.40 „3.60 Redstar fO „0.— Aanvoer 1 lading. Maandeq 12 April 1915. CHICAGO. Tarwe. De termljnmarkt opende vast en 1"/, c. hooger, steeg verder wegens kleinere aanvoeren in het Noord westen en naar aanleiding van groote uit- klaringen, maar gunstige oogstberichten uit het Zuidwesten veroorzaakten eene daling. De markt sloot prijshoudend. Maart Mei Juli. Sept. 12 April 1ÖTU 124 1107„ 10 - 1551227a 110 9 - 155 1237, 110V4 8 153 122 1097„ NEW-YORK. Tarwe. De termjjnmarkt opende lusteloos fluctueerde verder om de zelfde redenen als te Chicago en sloot luste loos. Loco vast. 12 Apr. 10 Apr. 9 Apr. 8 Apr. North 1657a 164''/., 1667, 165", Roode Winter 165'74 163 165'/, 163'/, Maart Mei. Juli. 12 April 162"/4 1817/3 10 -- 161 131 9 1607, 131 8 160'/, 1307, N. R. C. TelegrafL&eli "Weerbericht. Nimr waarnemingen in den morgen van 14 April medegedeeld door itet Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 766.7 te Hernö- sand, laagste 756.0 te Breslau. Verwachting' tot den avond van 15 April: Zwakke tot matigen, noordelijke tot oostelijken wind, gedeeltelijk bewolkt, wei nig of geen regen. Weinig verandering van temperatuur. Aan het gebouw van bet Provin ciaal bestuur te Middelburg werd heden aapbesteed Ten eerste het herstelten der brugsche- pien met bijkomende werkzaamheden van de schipbrug over het marinedok te Vlis- singtein, behoorende tot de werken vant het kanaal door Walcheren. Raming f4000. Inschrijvers de heeren H. J. Keulemans f4840; H. Jansen Jz. f4796; J. D. Jol- mers f4750. Al deze inschrijvers wonen te Middelburg. Ten tweede het maken ,yan werken tot vergrooting van de drijvende aanleg plaats in de Oostbuitenhaven te Temeiu- zen met bijkomende werken in twee per- ceelen. Raming eerste perceel f3430, tweede perceel f5210. Inschrijvers eerste perceel de heeren; G. W. de Wolff, Dordrecht, f3935 en fir ma W, E. Plenning, Kampen, f3333. Inschrijvers tweede perceel de hoepen: H. Jansen Jz., Middelburg, f5340; H. J. Keulemans, Middelburg, f5310; J. de Bburgraaf, Wemeldinge, £5257; P. J. T. Bruggeman, Te'rneuzen, f5200; G. J. Bai- kenstein Jr., Terneuzen, f5125; G. \V. de Wol ff, Dordrecht, f5100; en G. A. van der Straaten, Terneuzen, f5085. Ten derde het onderhouden van- en het doen v,an herstellingen aan de Rijks- giebouwen in de Abdij te Middelburg van den dag' der goedkeuring van de aanbe steding tot en met 31 December 1916. Inschrijvers de heeren: H. J. Keulemans f16360; D. Dekker f16110; J. de Ruck f15998; J. A. Beckers f15920; J. Bal- jeu f15795; J. Jansen £15783; A. Loois f15720; H. Jansen Jz. f15500; en firma M. K. Jeras en Zonen f 14898. Al deze in schrijvers wonen te Middelburg,. Bruinisse. Bij de heden door 't bestuur van heit waterschap Bruinisse gehouden aanbesteding van onderhoud aan de aarde-, kram-, rijs- en steengloodings'weï;- ken in 't waterschap werd het laagst in geschreven door den heer 'C. van de Velde, alhier, voor f3625 en voor dijks- verzwaring door den beer J. L. Geluk te St. Philipsland voor f 19500.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1915 | | pagina 3