Uit de Provincie, Kerknieuws. Onderwijs. Gemengd Mieuws. die der arbeiders, der proletaren uit de verschillende landen. Maar de vroegere leer, die in lange ja ren, in eindelooze reeksen van vergade ringen, op alle meeetings de menigte was ingeprent, verheft zich tegen het betere inzicht. Wie dan ook onder de roode broeders tot de oprechten en eerlijken behoort, zal in geen feestelijke stemming huistoe zijn gespoord. Immers de doorn van verdeeldheid steekt nog in het vleesch der partij; het pijnlijk proces van de verloochening van het socialistisch beginsel moet voor de| ineesten, al hebben ze ook vóór de motie gestemd, nog beginnen. Even triest als de stemming vóór het congres was, moet zij blijven. Zeeuwsch Jongelingsverbond. Rede Mr. De Wilde. (Slot.) Die oorlog, en dat was spr.'s tweede puilt, ondermijnt het economische leven. Dat is zeer merkwaardig. Waarom toch immers is de oorlog begonnen? Een ideëel beginsel was er in het geheel niet in het spel. De zaak staat zoo: Er zijn twee groote machten Engeland en Frankrijk, die beide groote koloniale bezittingen hebben. Daar tegenover nu staat een natie in opkomst, Duitschland, dat ook wel koloniën zou willen hebben als die maar over bleven. Aangezien de eerstie landen nu daarin het laatste niet tegemoet wilden komen, is er altijd door wrijving. Dal is de grond van den oorlog. De strijd wordt dus gevoerd om oeco- nomisch goed. En ziel nu komt God, zeg gende: ik zal u in het oeconomische tref fen. Als Duitschland en Oostenrijk verlie zen en zouden moeten vergoeden dat, wat de oorlog nu kost aan de andere landen, dan is uitgerekend, dat niet minder dan 65 milliard, gulden zou moeten vergoed worden. Geheel het oeconomische leven wordt uit de voegen gerukt. Hot is immers geheel ingericht op internationaal verkeer. In den regel, als het vrede is, let men daar niet zoo op, maar als er oorlog ont staat, wordt men het in den regel maar al te droevig gewaar. En dat is het nog niet alleen. Op dit oogenblik zijn circa 12 millioen mannen onder de wapenen. Denk u eens in, welk een productieve kracht gaat daar mee niet verloren. Bovendien dat onder de wapenen houden kost geld, veel geld. Er moet schuld gemaakt worden. En al dat geld is, oeconomisch gesproken, volkomen nutteloos. Daarbij komt nog, dat die 12 millioen man niet alleen improductief zijn, maar ook destructief, afbrekend werkzaam. Stel b.v. een metselaar; in vredestijd zal hij alle krachten inspannen ten einde zooveel mogelijk huizen op te bouwen. Nu echter is hij voortdurend bezig de met zooveel moeite gebouwde huizen te ver nielen, en stuk te schieten. Blijkt hier uit niet duidelijk, dat we een somberen tijd tegemoet gaan! Het leven is geheel geschokt en on dermijnd en de zaken, die misschien op dit oogenblik nog bloeien, zooals b.v. het boerenbedrijf, zullen, wie weet hoe spoe dig, de schadelijke gevolgen van den oor log ondervinden. Al datgene, waarop de inenschen bou wen, is in zichzelve zwak. Er is in on zen tijd een streven om het te zoeken in de wetenschap, in het materieele. En wij Christenen zijn in de wetenschap ver ach ter bij de ongeloovige wereld. Daarom moet de Christenjongeling, die wéét, dal zijn kracht klein is, zich vastklemmen aan het anker, dat alleen houden kan. Dat anker is het rusten in de leer der souvereiniteit Gods. Ook voor ons. land is de toestand nog niet gunstig. Niemand weet nog, wat er te gebeuren staat. Dat weet alleen God. Als g"e nu een jaar geleden een volks stemming had gehoudenvoor of tegen den oorlog, zoowel in Engeland als in Duitschland, dan zou gewisselijk 95 pet. zich tegen den oorlog verklaard hebben. En in Augustus? Dan .zou zich pre cies het omgekeerde hebben laten zien. Het is nog altijd waar, dat woord van den Apostel Paulus: Wat ik niet wil, dat doe ik. Ons land ligt oeconomisch zoo gevaar lijk, omdat het ligt aan de voornaamste rivieren, Schelde en Rijn. Ook is de eer ste uit strategisch oogpunt zeer gevaar lijk, wat wel blijkt uit alles, wat daar om te doen is geweest. Dat de toestand dan ook niet roos kleurig is, daarvan moeten onze mannen en vrouwen van Gereformeerden huize zich goed rekenschap geven. Wij zijn zeer zeker vredelievend en van mannen, die den oorlog aanprijzen als b.v. Le Maitre, moeten wij niets hebben. Dat beginsel is echter diep ingedrongen. Prof. Steinmetz doet het op philosophi- sche wijze. In zijn boek: ,,Die philoso- phie des Krieges" ontwikkelt hij dit denk beeld: Recht is macht en Macht is recht. Stel b.v., een slager slacht een koe. Wie heeft hem daartoe recht gegeven? Dat put hij uit do macht, die hij heeft over dat dier. Ook in hot rijk der wilde dieren komt dat uit. Een tijger voedt zich met het vleesch van zwakkere dieren, omdat hij daarop de overhand kan krijgen. Evenzoo is het nu in het monschen- leven. Het recht van den sterkste geldt ook daar. De oorlog is de heerlijkste uiting van die waarheid. Macht is recht. Daartegen komen wij op. Het is een zeer gevaarlijk beweren, vooral omdat er een schijn van w;iarheid in ligt. Zeer zeker, er is een recht van den sterkste, maar dan moet het zijn om de zwakke te helpen en te bescher men. Want wij moeten wel onderscheiden tusschen wezen en schijn. Wie is sterk? Als prof. Steinmetz op Golgotha geweest was en men had hem gevraagd: Wie is sterker, Jezus Christus, die daar aan het kruis hangt of keizer Tiberias op den troon van Rome, dan had hij natuurlijk geantwoord: De laatste. En toch: Had hij gelijk? Dit alles wijst op de souvereiniteit Gods, God alleen is heerscher. Wij zijn ge neigd ons als rechters op te werpen. Maar laat ons voorzichtig zijn. Er is slechts een rechtvaardig rechter: Dat is God, die het recht hoeft. Daarom moeten onze jongelingen hun kracht putten uit datgene, waarin (iod zich heeft geojien baard, o.i. uit het woord en uit de Geschiedenis. En wat leért deze laatste? Dat het kleine ook hier het groote over wint, dat er een onlosmakelijke band be staat tusschen ons Christelijk volk en Oranje. Reeds bij Willem I was dit zoo, omdat deze een verhond had gemaakt met den Heer der Hoeren. Die draad loopt geheel onze Geschiedenis door en over al openbaart zich Gods wondere leiding. Er is voor ons uit de Geschiedenis gees telijke kracht te putten. Wij zijn wel klein, maar wanneer slechts het persoonlijk ge loof in Gods vrijmacht ons niet verlaat, maar ons anker is, dan zijn we niet verloren, ja, dan zullen wij nooit verloren gaan. Als dat aanwezig is, dan is er hope voor <l'e toekomst. En als wij mogen weten, dat er nog een Oranje leeft, dat er nog een breede schare van Jongelingen is, die zich schaart om Oranje en voor God buigt, dan zal, dat is spr.'s vaste overtuiging, ons land aan het gevaar ont komen. Gode zij prijs. Na deze kloeke en bezielende rede van den Haagschen advocaat, waarvoor de vergadering bij monde van den voorzit ter hem hartelijk dank betuigt, trad op de WelEerw. heer Ds. R. J. van der Veen om het slotwoord on dezen Wel geslaagden Bondsdag te spreken. Hij deed dit naar aanleiding van het woord door Paulus aan zijn geestelijken zoon Timotheus toegeroepen: Grijpt naar het eeuwig-e leven, lot hetwelk gij ook geroepen zijt. Geen krachtiger woord is er, aldus spr., dat beter de hooge levens roeping van ieder voor oogen stelt. Van nature is men geen kind Gods, geen mensch, die streeft naar het eeuwige leven. Ons hoofd is vol beslommering en allerlei zorgen, maar zij raken het eeuwige leven niet. Wij hebben van nature eeu huis zonder altaar, een dorre ziel, die de paal der aanbidding niet kent, wat wij leven noemen. Dat is het ware leven niet. Haar Godlof, midden in den dooden- hof des rnenschen staat de verrezene, die de onverderfelijkheid heeft aan het licht gebracht. Wel -t'e verstaan, de Heere, dien wij belijden, heeft niet alleen het leven in wijsgeerigen zin, het voortbestaan na den dood van onze zielen, geopenbaard; hij heeft ook het door de Zonde verbeurde leven weer teruggebracht. Hij heeft het door de zonde uitgemergelde leven weer niet den positieven inhoud van Gods ge meenschap, vrede en zaligheid vervuld. Wie daarin nu mag leven, is gelukkig. Beide is waareenerzijds bezit, wie in Christus Jezus gelooft, het eeuwige lo ven op aarde (Die in den Zoon gelooft, dio heeft het eeuwige leven), maar an derzijds is niet minder waar, dat het eeuwige leven een toekomstig goed is. (Maar nu van de zonde vrij en Gode dienstbaar gemaakt zijnde, hebt gij uwe vrucht tot heiligmaking en het einde liot eeuwige leven.) Dat eeuwige leven is een gave Gods in Christus. Het is' de kroon, opgehan gen aan het einde der loopbaan, opdat de looper zich daar voor zoude inspan nen. Grijpt naar het eeuwige leven. Tot geestelijke activiteit roept dit Woord onzes Gods. Een mensch grijpt, naar wat het oog boeit, maar dat eeuwige leven prikkelt het kind der wereld niet. Als wij echter mensch Gods geworden zijn en wij hebben Chr. Jezus loeren ken nen iin> de kracht Zijner opstanding, dan staat het er anders voor. Dan moeten, willen en kunnen wij grijpen. Zonder strijd worden we het niet deel achtig. In den loop moest de looper al zijn krachten inspannen om als de eerste den eindpaal te bereiken. Gij ook hebt het leven niet zoo maar in te wachten, maar de geestelijke hand moet er naar uitgestrekt worden. Er moet gestreden worden. Veel is er, dat afleidt; de wereld is vol verleiding voor de jeugd en jonkheid, maar onze God is getrouw. Die geeft ons nooit aan ons zelf over. Hij roept het ons toe: Grijpt naar het eeuwige leven. Want Hij heeft het binnen ons bereik gesteld. Uit ons zelve hebben wij niets. Gelijk de blcem zich steeds keert naar de zon om licht en warmte te ontvangen, aldus trekt ons leven naar Chr. Jezus, de Zon der Ge rechtigheid. Hem vinden wij in het Woord en daar om moet het hart der jongelingen ge worteld zijn in dat Woord. Grijpt naar het eeuwige leven, want tot dat leven zijt gij geroepen. De Heere maakte zijn zaak tot de uwe. Hij roept u: „Wandel voor Mijn aange zicht". Dat eeuwige leven is alleen ons grij pen waard. Wie in de wereld het goede zoekt, zal met de wereld ten onder gaan. Wie ec'hter het eeuwige leven grijpen mag, hoeft God, het hoogste goed. Beziele God ons, die op het Paaschfcest het Woord gehoord hebben: „Ik ben de Opstanding en het Leven", dat wij dat leven mogen kennen en trekke Hij het 'hart onzer jongelingen, opdat zij voor God in Christus Jezus leven mogen en zich dat woord herinneren Dit is het eeuwige leven, dat zij U kennen, den eeuwige en Jezus Christus, dien Gij gezonden hebt. Dit érnstige woord van den Pastor loei vormde een waardig slot van den zoo uitstekend geslaagden Bondsdag. Met het laten zingen van Ps. 72:11 cn dankzegging door Ds. v. d. Veen wordt nu het samenzijn gesloten. Moge al het goede, dat daar gehoord is, rijke vruchten afwerpen voor de jonge lingen ju hun persoonlijk en verenigings leven. Dan zal die dag voor hen niet ijdel geweest zijn. Voor vreuwwn, dfe zo«k'n. Naar wij vernemen heeft zich Le Goes, op verzoek Her Damescommissie, die daarmede door H. M. do Koningin bc last is, eene subcommissie gevormd van het Koninklijk Nationaal Steuncomité Deze subcommissie, bestaande uit de damesMevr. Van der Meer Mo.brRa iling, Mevr. Van HeelDe Biruijne, Mevr. Do BeaufortB.rantsnia, Mevr. Van Heel Van Overzee, heeft op zich genomen het laten breien en aanbreien van soldaten sokken door die vrouwen in Noord- en Zuid-Beveland, die in deze moeilijke tij den een bijverdienste zoeken. Voor het breien van een paar sokken wordt 50 ets., voor het aanbreien 25 ets. j>er paar betaald, terwijl de woJ er voor door H. M. de Koningin aan het Kon. Nat. Steuncomité is geschonken. Zij, die wensciien van deze werkver schaffing gebruik ,te maken, deen dus het best zich bij eenc der bovengenoemde dames aan te melden. Bij K. B. is benoemd tot voorzitter der Legere om missie C. M. Lambreohtsep van Ritthem, civiel-ingenieur te Amster dam bij het personeel der landmacht geneeskundigen dienst 1. Koopman, arts; en is aan P. J. de Bruijne te Sluis tegen 1. Mei a.s. eervol ontslag uit 's lands dienst (ontvanger der directe belastingen) verleend. Middelburg. De bovenvoorzaal van de Sociëteit „St. Joris" alhier geeft dezer dagen een eigenaardige» indruk. Ken keu rig gedekte tafel, versierd met bloemen is aangericht en noodt tot aanzitten. Ech ter de spijzen ontbreken en inplaats van flesschen met het edele druivennat staan er flesschen met eerste kwaliteit Delftscho slaolie van de Naaml. Vennootschap Fransch-Hollandsche oliefabrieken Calvé Delft. De schalen zijn vervangen door pakken en bussen met plantenvet Delf ia en in glazen stop flesschen wordt de verwerking der nootjes, waaruit de olie getrokken wordt, aanschouwelijk voorge-- steld. Dit alles is geëncadreerd met fraaie bloemen. Ziet men bij andere maaltijden niets van de bereiding der spijzen, hier staat een groot gascomfoor, waarop met genoemde artikelen de spijzen worden be reidt om straks met een klein proefje de gcéde smaak Te bewijzen. Een kok dei: firma toont zijne bekwaamheid op dit gebied en zoowel hij als ,de reiziger der fabrieken is bereid aan alle huisvrou wen 'inlichtingen te geven. Wij kunnen gerust ook al de vrouwen, die zich met het bereiden van spijzen bezig houden, aanraden een kijkje te gaan nemen en de dienstlieden, wier werkkring in dei keuken is, om Donderdagavond de afzon derlijk voor haar ingerichte demonstratie te gaan bijwonen. Zij, die nog geen ver bruikers zijn, zullen het wellicht, wor- den. Provinciale Groene Kruis- vereen i.gi n g. In de sociëteit „De Ver genoeging" alhier werd hedejn eene ge combineerde vergadering gehouden van de Provinciale ;Zoeuwsc(he Verceniging „Het Greene Kruis" en de Zuid-Beve- landsche Groene Kruisvereeniging met het doel de fusie tusschen beide vereenigin- gen nader te bekrachtigen. Vertegenwoor digd waren 28 afdeelingen. De voorzitter van eerstgenoemde ver eeniging, de heer C. E. Plug ge, uit Sou burg, leidde do vergadering en openjdö deze met de mededeeling, dat het hem een genoegen was de afgevaardigden van de verschillende Groene en Gele Kruis- vereenigingen een welkom toe te roepen op dezen zeer gewichtige» dag voor de belangen en den blcei van het Groene Kruis in het algëtoeen. Deze vergadering toch beoogt een nau were» band te leggen tusschen allen, die streven de lijdende rnenschen hulp te ver schaffen en leniging in het lijden te ge ven. Zeeland bekleedde tot nog toe in de Groene Kruis be weging een bijzondere plaats, deels door de geïsoleerde lig ging, door verschil van gevoelen heston- den in Zeeland twee tamelijk groote ver- eenigingen, die hoewel hetzelfde beoogen- de toch niet konden samenwerken. Waar in iedere provincie een groote vereeni- ging door haar eenheid groote dingen kon tot stand brengen, ik behoef u slechts te wijzen op ontsmettingsoveps, auto's enz., kon in Zeeland slechts in hoofd zaak plaatselijke hulp verleend worde», daar medewerking van provincie en rijk ontbrak. Ik wijs u hier op de Tuberculosever,- eenigitig, die eerst een kwijnend bestaan voortsleepte, nu door haar werkelijk Pro vinciaal zijn direct op hulp zoowel van Provincie als Rijk kon rekenen. Mochten er nog enkele vercenigingen zijn, die het streven naar eenheid niet kunnen of willen steunen, omdat zij ntee- nen, dat zij geïsoleerd beter de belangen van hun zieken kunnen behartigen, ik lioop, dat zij weldra allen zullen besef fen, dat onder een vereemgd Zeeuwsch Groene Kruis nog meer te kunnen tot standbrengen, gedachtig aan de leus „Een dracht maakt Macht" en dat de voreerti- ging door samenwerking groot wordt.. Het moet nu in deze ernstige tijden wel tot het besef van iedereen doorge drongen zijn, dat plaatselijke en persoon lijke opvattingen moeten wijken voou' het algemeen belang en daarom hoop ik, mijne heeren, dat eensgezind en bezield met de bedoeling liet Groene Kruis in Zeeland te doen bloeien, wij deze plaats zullen verlaten na hier den grondslag van onze oenheid te hebben gelegd. De afgevaardigden van de pers ver welkom ik in de hoop, dat zij ons stre ven zooveel mogelijk met hun krachtig wapen zullen willen bevorderen en dank hen voor hunne tegenwoordigheid, aldus eindigde spreker. ervolgens werd aan de oide gesteld de behandeling der statuten, welk reeds door beide vereenigjngen, al zij iiet met enkele redactiewijzigingen, zijn aangeno men. Toch bleek uit de algemeene beschou wingen, diat er nog afdeelingen zijn, die het, niet met de statuten eens zijn. Over de vraag of over de statuten nog gesproken kon worden, lokte ;eeds een langdurige discussie uit. Beslate» werd de statuten wel voor te lezen en gelegenheid te geven tot besprekingen, maar geen belangrijke wijzigingen aan te brengen, daar dit niet kan. Bij deze besprekingen wees de afge vaardigde van KruiningenSc hore er op, dat zijn afdeeling niet tegen samenwerking is, maar dat zij er voor is, dat eerst districtsvereenigingen opgericht worden en dan eerst de provinciale; maar niet zooals in de statuten is neergelegd, eerst ee!i provinciale en dan districts verdeelingé»'. Van andere zijde werd opgemerkt, dat het resultaat toch hetzelfde zal blijven. De eerste afgevaardigde zeide, dat het eene principe is van zijne afdeeling cn hij tegen de statuten zal moeten stem men. Van verschillende zijden werd dil prin cipe bestreden, terwijl de eerste spreker er bij' bleef, dat er districtsbelangcn zijn, vooral met het oog op de aardrijkskundige ligging van Zeeland. Ook werd er den afgevaardigde op ge wezen, dat een algemeene vereeniging. kans heeft op grooten steun van rijkswege en dit is het grootste belang, vooral waar de afdeeling Kruiningen langs een omweg toch haar doel zalhegrijpen. De voorzitter wees er nog op, dat de afdeeling Kruiningen een getrapte verkie zing wil en dat is weinig overeenkomstig de thans heerschende democratische be grippen, ook financieel zou het voorstel van Kruiningen een financieel nadeel voor de Provinciale vereeniging beteekenen. Die voorzitter meende, dat Kruiningen, ook al krijgt het niet zijn zin, zich zal aansluiten; en hij hoopte, dat de ai'ge- vaardigdo'dit sterk zal aanmoedigen. Pp statuten werden ongewijzigd goed gekeurd en zoo de grondslag gelegd voor de nieuwe vereeniging, die zal worden opgericht als de Zuid-Bevelandsohe is ont bonden. Van Kloetinge was bericht ingekomen, dat zij niet wenscht mede te werken, en Goes heeft besloten geen afgevaar digde le zenden. De voorzitter hoopt, dat ook nog deze afdeelingen zullen toe treden. Bij het aflezen der vercenigingen ver klaarden alle afgevaardigden, ook Krui ningen, dat hunne afdeelingen voorloo- pig toetreden. Hierna werd gepauzeerd. Na de pauze was aan de orde de ver kiezing van het voorloopige hoofdbestuur. Dit. zal uit 5 leden bestaan. Gekozen wer den de heeren C. E. Plugge te Souburg, mr. dr. F. S. Witteveen te Vlissingen, S. Hago te Bruinisse, ds. D. Bins te Elle- woutsdijk en H. Wessel ,te Wolf erts dijk. Het ontwerpen van een Huishoudelijk Reglement werd niet aan een afzonderlijke commissie, doch aan het voorloopige be stuur opgedragen. Zonder stemming werd goedgekeurd, dat de schulden en baten der beide bestaan de vereenigingen zullen worden samen gevoegd. Aan het voorloopig bestuur werd een blanco crcdiet toegestaan en het be palen van een te betalen quotum uitge steld lot. een volgende vergadering, waarop ook do begrooting1 zal worden vastgesteld. Rij de rondvraag werd besloten, dat de nieuwe vereeniging de rentelooze lee ning ten name der Zuid-Bevelandsehe Vereeniging, groot per resto f 750, zal overnemen en zoo' noodig aflossen. De voorzitter sloot de vergadering met den wensch, dat de nieuwe vereeniging moge groeien en bloeien en dat deze dag als een onvergetelijke in de annalen van Zee land moge worden geboekt. Wij waarschuwen wielrijders en wielrijdsters ervoor niet van de zijde van de Varkensmarkj, de G'ravestraat te- berij den. Den laatsten tijd hebben verschil lende personen proces verbaal gekregen, wegens overtreding van dit verbod. Het aantal uitgereikte bons voor warm eten bedroeg heden 792. Hansweerd. Gisterochtend half 11 daal de hier een roode luchtballon, gevuld met gas. Onderaan was een mand beves tigd met kurken van wijnftessohen. De ballon kwam neer even achter de kom van hef dorp bij den Boomdijk. Ook werd in de ballon een in de üuitsche taal geschreven briefje gevonden en, onder1- aan een kaartje eveneens in het Duitsch geschreven. De ballon was opgelaten in België. De ballon is door de militairen opge borgen. Men schrijft ons: Betreffende het ongeluk. (Jat hier is voorgevallen aan boord van het Rijnschip „Jordaans" van schipper Neij, vernemen wij nog de volgende bijzonderheden: De 16-jarige Bel gische jongen Charles Beeld ragers, zoon van schipper Seeldragers van het schip „St. Chamond" had een paar maanden geloden, bij het overladen vajr. koper uit een ander schip, zich een c-ylindervor- mig voorwerp, dat thans bleek te zijn een hagelpatroon, toegeëigend. Reeds meermalen had hij dit gevaarlijk stukje speelgoed uit elkaar genomen en men dacht niet aan gevaar. Zaterdagmiddag was hij bij de familie de Neij aan hoorei en wilde hij ook daar de patroon toonen, toen deze uit elkaar sprong, met het nood lottig gevolg, dat Seeldragers ernstig aan hand en arm verwond werd en dat de knecht van Neij, de Xuste genaamd en drie dochtertjes van Neij, respectievelijk 12 jaar, 3 jaar en zes maanden, en een zoontje van 5 jaar, meer of minder erg aan armen, beenen en gelaat werden ver wond. Ernstig was echter de verwonding van het 4-jarig dochtertje, die aan het gelaat boven het linkeroog werd getrof fen. f it meisje, en Charles Seeldragers zijn op medisch advies naar het Gast huis te Middelburg vervoerd, terwijl de andere getroffenen in de ziekenbarak al hier werden verbonden. Krabbendijke. Blijkens de „Midd. Crt." zal trein 109 hier voortaan stoppen tot het uitlaten en opnemen van reizigers. Aankomst Krabbendijke 10.10 's avonds. Vanaf heden zal trein 109 niet meer stop pen te Wouw. St. Maartensdijk. Uit op buit. Het echtpaar Seijs, alhier, had de Paasch- dagen elders doorgebracht. Bij huu thuis komst bemerkten zij, dat inbrekers hun woning waren binnengedrongen. Door een kelderraampje hadden de indringejrs. zich toegang tot de woning verschaft en uit een kast een bedrag van ruim f20 ont vreemd. Bovendien luidden zij een hoe veelheid drank in een flesch goed aange sproken en nog wat wanorde in keuken en huiskamer aangericht. De politie doet natuurlijk ijverig onderzoek.- Door een persoon alhier is bij de politie aangifte gedaan, dat hem Maan dagavond in door drank benevelden toe stand een port-emonnaie is ontvreemd, waarin een bedrag van ongeveer f 73. Benevens dit was hem ook een nikkelen horloge ontnomen. (Terwijl iemand uit deze gemeente gisteienavond zijn rijwiel buiten liet staan toen hij een herberg binnenging, ontwaar de hij later dat een ander er mee van door was gegaan. Ook "hiermee is de politie in kennis gesteld. Ned. Hcrv. Kerk. Beroepen te Assendelft W. v. Roggen, te Oostzaan; te Bleskensgraaf dr. J. J. v. Baarsel te Hei en Boeieop. Geref. Kerken. Beroepen te Maasdijk A. Thielen te lijfhuizen; te Woudsend Tj. Peter sen te Purmerend; te Arnemuiden E. C. B. van Herwerden te Rhoon; te Zalk H. Haspers te Weerdingerveetn Bedankt voor Harderwijk door dr. K. Dijk te Rijswijk; voor Sehoonrewoerd en voor Lochein door H. L. Both te Eindhoven. Chr. Geref. Kerk. Beroepen te Bunschoten K. Zuidersnia te Nieuwe Pekela (verbeterd bericht). Souburg. Tot volontair aan de school met den Bijbel (Oranjeplein) is bencemd tegen 1 Juni mej. M. A. Botting Van Middelburg, thans tijdelijk onderwijzeres te Haarlo. - Ger. Schoolverband. Op Woensdag 12 Mei zal te Utrecht de alge meene vergadering van het Gereformeeid Schoolverband plaats hebben. Het Verband telt blijkens liet pas ver schenen 9e jaarverslag 208 aangesloten scholen, 25 districten en het gewestelijk verband Groningen. Geslaagd te Rotterdam voor de nut tige handwerken mej. Kr. Hoogenboom te Zierikzee. Ongelukken. Te Oude-Pekela heeft Zondagavond een jongeling uit min nenijd zijn meisje een levensgevaarlijke verwonding met eeu mes in den schouder toegebracht. Te Oosterbeek is opge haald het in staat van ontbinding ver- keerende lijk van een heer, die sedert ruim 6 weken te Zeg waart vermist werd. Ges n a p t. Op aanwijzing van een sergeant stationswacht zijn aan het sta tion te Arnhem gearresteerd een man en een vrouw, eerste klas reizend, die daar wilden overstappen. Het vreemde loojen der vrouw wekte argwaan. Bij onderzoek bleek, dat de twee personen waren een matroos en een pontonnier, die uit bet Engelsche interneeringskamp ontvlucht waren. (Hhl.) De „Schie 1 a n d". Gisternacht zijn te Botterdam uit Huil aangekomen do le stuurman C. Weltevreden, de 2e stuurman H. van Veelen, de donkeyman Th. J. Smits, de stokers A. Malies te en do stoker J. Blok, bohoo-rd hebbende tot de bemanning van het stoomschip „Schie-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1915 | | pagina 2