Telegrammen. UITVOERING Predikbeurten. Gemengd Nieuws. Laatste Berichten. Landbouw en Veetsalt. Ingezonden stukken. Afloop verknopingen aanbestedingen, enz. Burgerlijke Stand. Marktberichten. Advertentiën. Zanpreeniging der Ned. Herv. Gemeente, op Woensdag 7 April 1915, Telegrafisch Weerbericht, Marktprijzen van Tarwe en Suiker. JAARVERGADERING Mr. J. A. DE WILDE, arbij gesprokene n wij de mimen de eerste naar ng timmeren: G. ise, Joh. H. Van P. de Groene, ïrakcr, A. Loni- Jleulenberg, W. 11, Joh. Slabber, ivaker en J. Le- K. W. Dekker, A. Maas, ;M. Min- iL. Benvold, P. Florisse, „J. C. A. Marijs, iVestdorp. ek: M. M. Caljé, ibiel.se., M. Jan- eijnse, J. Quist 11. Akkerman, Clement, P. ijver, H. C. van Grims, M. van Houtenkamer, J. J. D. H. Rein- al, .J. C. J. de Joh. de Wijze, stoffeeren: W. n Berg, W. L. P. Damman. P. e, C. Mo ons. Soetens en J. ie derde klasse C. Baurdoux, .1. ekker, J. Griep, n, A. Jonker', A. Ie Rijk, J. San- Schipper en H. I 1 P. M. Jan se, J. Visser. mC. van den Roda, P. van iekI'. J. van Mennes en \V. J. E. E. Aspe- Saijcu, P. yCJ. v. Cornelisse, A. Liin, C. J. Janse, uijk, J. C. Lou- k, D. Passenier, c, W- P. Schoe, F. van Wel en P. Minnaar, ekcnd aan do vol rde klasse: P. J. Baren tsen, ibrielse, A. Hoef- J. A. A. Keule- oose, WVreekc W. B.uine, J. J'o- 1 ill: P. Boogaard, C. Moens. :k: C. AAL Bruei, oomebos, A. JL van 'Karssen, G. id er. iK. L. Aers- H. A. Barentsen, J. Entink, P. J. H. de Kam. W. •uwerkerk, A. P- eband en J. M. liploma's aan de leerjaar bank- 'oor machinisten erst einde April i amen volgen van n bui ten gewonen gen een prijs ont namen niets staat practijk, zij achter t voor theorie on oowel voor prac- an de eerste naar ,an, afdeeling tim- der Bel, Dekker iard PT, Melden de Jonge PT., d en: van Dam me, iek: Labuijère P i', I Clement T, Drij- ock, Mol, Reijn.- n de Wijze, n stoffeeren: Van T, Damman, Ho- ;PT, van Roo. tweede naar de Baurdoux, ran dr >oom PT, de Rijk.. Janse, van der :n: van den Berg, iek: van Aartsen, Cornelisse '1', ran Kuijk PT, de lorna ontvangen, prijs Gahrielsé,. Hol In eke m: Boogaard, de lickDiesch PT, T, Vader. Aerssens, Adri - T.Blok PT, Cal- ,sse PT, de Kani> PT. zen en de mede- doeling der bevordering werd o.a. bijge woond door den burgemeester en den gemeentesecretaris, die door den heer dr. ÏI. Japikse, voorzitter der onderwijs-com- missie welkom werden gehee'.en, die zeide hunne aanwezigheid op hooge.ii prijs te stellen. Vervolgens sprak de lieer Japikse de leerlingen Joe en zei de dat het bestuur over het algemeen zeer tevreden is over de vorderingen ,do vlijt en hel gedrag iler leerlingen. Het. proefwerk is daar om Ie liewijzen dat er goed gewerkt is en dat de school aan haar doel beantwoordt. Na de mededeeling der namen van hen die overgaan en die diploma's bekomen en na de uitdeeling dor prijzen e.i diplo ma's richtte de voorzitter zich tot heil die de school gaan verlaten en wees hen erop dat nu de moeilijkheden eerst aan komen. Men staat zonder geregelde voor lichting en hulp. Spr. hoopte, dat allen spoedig een goede betrekking zullen vin den. Ten slotte bracht spr. dank aan den directeur, de leeraren en den concierge voor hetgeen zij voor het onderwijs en da school doen. De burgemeester verklaarde dal het hem aangenaam was geweest hier tegenwoordig te zijn geweest. Uit de cijfers van meer dere diploma's is hem gebleken dat er dit jaar goed gewerkt is, zij die niet overgingen raadt spr. aan nog beter hun plicht te doen. Als officieel persoon dankt spr. den directeur en de leeraren en niet minder het bestuur, dat veel vrijen tijd opoffert, om het bestaan van deze nuttige inrichting te Middelburg mogelijk te ma ken. Nog werd het woord gevoerd door den leerling Schroevers, die namens de leer aren voor liet genoten onderwijs en de beste wenschen voor den bloei der school uitsprak. Nadat de heer Japikse heide sprekers dank had gebracht sloot hij 'de bijeen komst. Geslaagd itle Utrecht voor het 2e natuurkundig examen de heer P. K. v. D aaien. op Zuid- en Noord-Beveland. 2 April (Goede Vrijdag). NED. HERV. KERK. Goes, 9.30 ;u. ds. Homburg, 2 u. ds. de Vries, 6 ,u. ds. Steinz, bed. H.A. Kapelle, 6 u. ds. Schmidt. Kioetinge, 6 u. ds. Meloen, bev. n. lidm., v'oorber. H.A. i Oudelande, 5.30 u. ds. Kloek, bsd. H.A. Ovezand, 6 u. ds. v. d. Waal, bed. H. A. Op Walcheren Biggekerke, 7 u. ds. Schuurmans Stek hoven, bed. H.A. Grijpskerke, 6 u. ds. v. Selms, bed. H.A. Koudekerk©, 9.30 u. ds. Postma, bed. H. A., 6 u. ds. Voorhoeve, dankz. H. A. RitÖiem, 6 u. ds. Kiehl. O. en |W- Souburg, 6 u. ds. Vermeer. GER GEM. Goes, 6 uur leeskerk. Ongelukken. Een landbouwer te E&b'ergen wegens het op hol slaan van zijin paard onder den wagen, in deernis- wekkenden toestand opgenomen, is de 'man spoedig daarop overleden. Dezer dagen kregen twee knapen van 12 jaar te Vesnlo twist. De zuster en de broer van een der twistenden schoten tusschen- beiden en gaven den ander een schop tegen den huik, ten gevolge waarvan liet knaapje is overleden. De broer Werd in arrest genomen; de zuster is voortvluch tig. 'Te Beesel is een 19-jarige landbou wer onder een stalwabervat geraakt en ten gevolge !der hierbij opgedane kneu zingen overleden. Tc Leiden heeft een soldaat spelenderwijs een geweer, waar van hiji niet wist dat het geladen was, aiuigelegd. Het schot ging dien kameraad door de borst. ITij bezweek aan de gevol gen. Te Maastricht is een man in zijn woning van de trap gevallen en aan hersenschudding overleden. Te Am sterdam is bij een familie een pakje be zorgd, hetwelk bij opening door de schoon dochter bleek te bestaan uit een kistje met een jpechanisch werkende sigaren aansteker, en gevuld met kruit en ander ontplofbaar materieel. De vrouw bekwam brandwonden aan gelaat en handen. Door de ontploffing ontstond brand die spoedig gebluscht Was. Te Helenavecn heeft een jager bij ongeluk zijn collega die met hem op de jacht was doodgeschotenn. Te Grathem (L.) is een negenjarig knaapje door een vrachtkar overreden en gedood. Een held. De heer Luchters, uit 's Heerenberg die in het Duitsche leger wegens zijn moed in Frankrijk het IJzeren voor de tweede maal zwaar gewond. Ook Kruis kreeg, is tahns op Russisch gebied zijri beide voeten zijn bevroren. Aalscholvers en aviateurs. ..De Nieuwe Courant" rijdt door het heele land, als de dupe van een grappen maker ,die het blad belangwekkende din gen meedeelde van afgerichte aalschol vers, die aviateurs aanvallen. Heeft het blad ook aan den eersten dag der vol gende maand gedacht? Cichorei wordt thans in groots hoeveelheden in België voortgebracht. In Duitsche bladen wordt dat gewas aan bevolen als een smakelijke groente, die om hare hoog ijzergehalte veel meer dien de te worden genuttigd dan thans het 'geval is. Voor 25 tot 30 pfennig per pond zal de Belgische cichorei in Duitschland worden verkrijgbaar gesteld. De uitvoer van zetmeel is verboden. IJMUIDEN, 31 Maait. De stoomtraw ler „Hibemin." alhier binnengekomen, rap porteerde Maandagmorgen op 54 gr. 16 min. Noord en 5 gr. 30 min. Oost door een Duitsch vliegtuig te zijn aangevallen. Het vliegtuig werd door een zwart kruis aan de onderzijde als een Duitsch her kend. Het zweefde eenige malen boven den trawler en wierp een bom, welke op eenige meters afstand in het water ont plofte, zonder schade aan te richten. Daarop verdween het vliegtuig. De „Tel." meldt nog: Nadat de bom geworpen was zweefden 2 luchtschepen, blijkbaar Zeppelins, (een gemerkt L 9) boven den trawler. En spoedig daarop verscheen een groot aantal Duitsche oor logsschepen. Door een officier van een torpedoboot werd aan boord een onder zoek ingesteld. De trawler werd geheel onderzocht. Er was echter niets ver dachts aan boord. SLUIS, 31 Maart. Vanuit zee wordt voortdurend schieten gehoord. Engelsche oorlogsschepen ondersteunen de actie der Belgen in de duinenstreek. In de haven van Zcebruggc moeten meerdere bewa pende Duitsche trawlers liggen, die ook in den strijd tegen de koopvaardijschepen gebruikt worden. Personen uit België ge komen, deelen mede, dat iederen dag ka nongebulder van den IJser wordt gehoord. Telkens worden nieuwe troepen naar den User gebracht; vele gewonden komen terug. DEN HAAG, 31 Maart. De uitvoer van oesters en mossels naar België is weer toegestaan. VLIELAND, 31 Maart. Een Zeppelin, uit U. richting komende, passeerde heden morgen in W. richting. ST. PETERSBURG, 31 Maart. In den avond van den 28 Maart kwam een Duitsch schip dicht voor Libau en loste 209 schoten in do stad. Eén burger werd gedood, een ander gewond. Ten W. van de Njemen Wordt nog steeds gevochten. Op 28 Maart heeft een Duitsch bataljon van 250 "man na een bajonetgevecht zich overgegeven. Aan tien rechteroever van 'de Naref duurt de strijd voort. Wij heb ben den vijand uit de omgeving van Bach verdreven. In de Karpathen ontwikkeld 'zich onze actie gunstig. Wij veroverden eenige versterkte heuvelstellingen ondanks aanvallen. Tot den morgen van 29 Maart den hardnekkigen tegenstand en de tegen- namen wij 76 officieren en 5384 man ge vangen, en veroverden wij 5 kanonnen, 21 mitrailleuses en 1 bommenwerper. Een vijandelijke afdeeling, die op 28 Maart van .Czernowitz uit het offensief nam, for ceerde onze grens en rukte voorwaarts. Maatregelen zijn genomen om de vijand te verdrijven. PARIJS, 31 Maart. Van de zee tot Champagne hadden kanonnades plaats. In de Argon tien zijn hevige onbeslist gebleven gevechten .geleverd. De vijand beschoot de dorpen ten N.-W. van Ver dun. Het vijandelijk Vuur werd tot zwif gen gebracht. .Wij veroverden een loop- gravenlinie en maakten honderden krijgs gevangenen. BLOEMFONTEIN, 31 Maart. Tegen Christiaan de (Wet is rechtsingang ver leend ter zake van hoogverraad. ST. PETERSBURG, 31 Maart. In den ochtend van 29 Maart kwam onze vloot voor de buitenste forten van den Bos porus, doch ze kon niet schieten van wege den zwaren mist. Een kléin oorlogs schip wisselde schoten met een Turksche torpedoboot, die spoedig daarop vluchtte. KONSTANTINOPEL, 31 Maart. Na 10 dagen rust heeft de vijandelijke vloot de beschieting van de dorpen hij de bui tenforten der 'Dardanelten helvat. Bezet ting der dorpen door Engelsche landings korpsen op 4 Maart mislukte. De vijand wacht nog op versterkingen alvorens een algémeenen aanval te wagen. GOES. Ambachtsschool. Uitslag overgangsexamen. Bevorderd van de Ie naar de 2e klasse: Afd. Timmeren: C. K. Francoys, A. Kosten, J. .T. Polder man, H. G. Mijaard, C. M. Zuidwég, J. van Koeveringe, J. Knuit, A. Meeuwse, J. de Jonge, B. P. de Munck, J. J. Sipsma, afgewezen 5. Bevorderd van de 2e naar de 3a kl. C. Kosten, W. Minderhoud, J. C. Schip per, 'S. Dekker, J. J. Pieper, B. C. P. Bakker, J. Oudkerk, J. P. v. d. lande C. J. Schipper. Voorw. bevorderd: W. J. de Weert, A. de Jonge. 1 niet meegedaan aan het exa men, 1 door ongesteldheid nog niet ge reed. afgewezen 1. Afdeeling 'Smeden. Bevorderd van de le naai- do 2e kl.C. Schrijver, J. Schrij ver, A. Blok, G. Roelands, C. M. Mie ras, D. Bolle, G. M. den Herder, Schrijver, J. A. C. Toeburg, afgewezen 2. Bevorderd van de 2e naai' de 3a kl.: J. Labeur, C. J. v. d. Linde, L. J. de 'Coninck, M. A. v. W.eele, B. van "Liere, ongesteld 1. Afdeeling Schilderen: Bevorderd van de 2e naar de 3e kl.: M. de Dreu. Eind-examen Timmeren: E. A. de Bourgraaf, P. L. Bmggeman, J. C. den Herder, J. F. Baa'- rends, 'C. Corstanje, H. Hijman, J, Schrij ver, J. P. Overbeeke. J. J. Goedegebuur en C. van Iwaarden. Smeden: G. J. Brand, M. Reijerse, J. G. Hollestelle, C. C. Melse, A. J. Vierge ver en C. M. Schipper. Afgewezen 3. SchilderenD. Vereeke en C. W. Braam. Dit jaar was geen tentoonstelling. HEINKENSZAND. J. Verdonck, die bij een vechtpartij werd gewond, is heden ochtend overleden. De justitie onderzoekt de zaak. SCHERPENISSE. In de gisteren ge houden vergadering van den dijkraad der waterkoeling van. het waterschap Scher- penisse werd liet dijkgeschot voor den dienst. 1915-T6 vastgesteld op f 18892.17 en besloten geen Vso en bijdragen to heffen. De begroeting voor 1915'Ui werd vastgesteld in ontvang en uitgaaf op f20141.03 met een post voor onvoor ziene uitgaven van f 1497.6ö:>. De begroo ting 1914-T5 werd gewijzigd met een jnccrder ontvang van f397.41 en een meerdere uitgaaf van f 1303.94'' .waardoor f 900 van rijk en provincie noodig zal zijn. Met het oog op de buitengewone tijdsomstandigheden wordt besloten God. Staten te verzoeken de schatting der pachtwaarde van gronden in het water schap voor 1 jaar uit te stellen. Voor politietoezicht wordt aan den ge meenteveldwachter eene gratificatie ver leend van, f 50. Opgemaakt wordt de voor dracht ter benoeming van een voorzitter wegens aftreding van den heer Uhr. Har- log die samengesteld wordt als volgt: 1. Chr. Hartog, 2. P. Noordijke Cz., 3. W. Bijl. (Ongecorrigeerd.) Goes. Op de lieden gehouden verplichte Voorjaars-hengstenkeuring zijn bekroond Afd. 1, driejarige hengstenBlocus, van (I. Buysse te Biervliet; Ilonibo, van A. Wisse te Anna Jacobapolder; Lam bert, van H. A. Hanken te Wilhelmina- dorp; Max de la Courte, van Em. F. Bonte te Sluis; Indigene de Lessines, van H. J. Aernaudts te Sluis; Pier rot de Waterloo, van A. X. Aernaudts te Sluis; Gambrinus, van André Hoste te St. Kruis. Afdeeling II, vierjarige hengsten: Mon Rêve de Feluy, van E. F. Bonte te Sluis; Lutus, van P. Lancriet te Lap. scheure; Robert de Cognebeau, van de H. V. Grauw; A'rcean, van de H. AL Eigen Hulp te Axel; Monaco, van do H. AL De Toekomst te Axel; Jorgeaux, van A. J. Daelman te Westdorpe; Albav nais, van de II. V. AVestdoi'pe. Afd. III, vier- en vijfjarige hengsten Belfort, van de H. AL St. Maartensdijk; Imbattable, van (A\L Kooman te Zierik,- zeë; Chantecler, yan A. v. Dijke te 's Gra venpolder Blériot, iyan Gebr. Heijnsdijk te AVolfaaxtsdijk^Avtenin, de L'ecluse, van H. J. Aertioudts te Sluis; Max de Knocke, van C. iDombreeht te Knocke; Certain de Corroy, van H. J. Aernoudts te Sluis; Bristol, van de H. V. ALioruitgang, Kloos- terzandie: Baron, v. J. de Feijter te Zaam;- slag; Colosse, van A, M. Daalman tie Westdorpie. (Buiten vomntwunrclelijkbeid d«r Redactie,) Goes, 30 Maart 1915. Geachte Redactie, Met Verbazing en ergernis las ik in Uw blad van hedenavond de mededee ling', dat door de openbare gezondheids commissie alhier een monster van het z.g. b mi ill) rood van alle bakkers is on derzocht en dat gebleken is, dat alle monsters in meerdere of mindere mate vervalscht, waren met, cacaodoppen. Dit bericht houdt feitelijk niets meer of min der in dan, dat de bakkers khceien met h'un 'brood. Immers als het gebruik van cacaodoppen Verval s c hing is, dan wordt er, altijd volgens bovengenoemd bericht, geknoeid. ALaar ik aarzel geen oogenblik 'te verklaren, dat dit geheel en al Itezijdcn de waarheid is. Het zo'u mij zelfs sterk verwonderen, als er onder al de Goesche bakkers één is die ooit van 'zijn leven cacaodoppen gezien heeft, laat staan zijn brUin brood er mee ver'- vals-chtAls het nu waar is, cn dit be twijfel 'ik ten zee is te, dat sporen van cacaodoppen in het bruin brood van alle bakkers 'zijn gevonden, dan zijn die er ingekomen 'absoluut buiten mede weten Van de bakkers. De bakkeT ontvangt 'het ongebuilde tarwemeel, dat liij Voor zijn bruin brood gebruikt, van den molenaar. Zijn er dus werkelijk cacao'- doppen in het brood verwerkt, dan kan het niet anders of de molenaars verval'- sclien het tarwemeel, dat zij aan de bak kers 'leveren met dit minderwaardig pro1- duct. Het wil er bij mij nog niet in, dat onze molenaars zoo onbetrouwbaar zijn. Schrijver dezes heeft eenige maan den geleden, tegen den hoogstel) prijs, van de beste tarwe gekocht die verleden jaar in onze provincie gegroeid is. Deze, tarwe Leeft hij gedeponeerd bij een del' heide Goesche molenaars, om die succes sievelijk naar behoefte te doen Vermalen eii dan te gebruiken voor zijn bruin blrood. Aangezien alle monsters, dus het brood van allo bakkers, vervalscht bleken te zij)), 7-ou ik op grond van dit bericht tot .de conclusie moeten komen, dat mijn molenaar een gedeelte van mijn puikie tarwe voor zich neemt en in plaats daar van cacaodoppen bij het overschietende gedeelte voegt. Dit zou zeker wel verre gaande oneerlijkheid zijn, en ik weiger vooralsnog beslist om dat te gielooven. Veeleer ben ik geneigd om aan te nemen, dat het onderzowk. lietwelk dooi- onze openbare gezondheidscommissie is inge steld, ten eenenmalc onbetrouw- baar is. Waar schuld van de bakkers absoluut is uitgesloten, blijven slechts deze twee .mogelijkheden bestaan: óf de molenaars .vervalseden liet meel, óf het onderzoek der monsters beeft de com missi e tot onjuiste conclusies geleid. Dit laatste schijnt mij het aannemelijkste. Maar ,hoe het zij, door het in de wereld zenden ,van dit bericht is op de bakkers een onverdiende blaam geworpen, waar tegen ik mij verplicht gevioel op het krach tigst te protesteeren. Bij het publiek moet, door dit. bericht de indruk gewekt woi'- den, dat de bakkers hen bedriegen; dat kan wiel niet anders. Hoewel dit natuur lijk volstrekt niet in de bedoeling ligt van uwe redactie of van die der andere bladen, die m.i. dit. bericht ook zullen publioeeren, zal het. gevolg daarvan wel gteen ander kunnen zijn. Indien er werke lijk viervaJsching ds gepleegd, dan is dit toch zieker wel een strafbare handeling, én schijnt het mij zeer gewenscht toe, dat een onderzoek naar de ware schuldi gen wordt ingesteld. Zijn daarentegen de conclusies van ije gezondheidscommissie onjuist, dan hebben wij als bakkers m.i. het recht van die commissie te verwach ten, dat, zij ons van dezen onverdienden blaam zuivert en eerlijk haar dwaling erkent. Met beleefden ,dank voor de plaatsing verblijf ik hoogachtend, iEEN GOESCHE BAKKER. (Den geachten inzender zij medege deeld, dat ons bericht ontleend is aan een officieele publicatie van de Gezond heidscommissie, Red.) Goes. Bij de Dinsdag gehouden verkoo- ping door notaris E. C. van Dissel te Goes, in de ITins van Oranje, van een woonhuis en erf aan de Kleine Kade alhier, toebe- hoorende aan de erven Wed. B. C. van Uriel, word kooper den heer M. J. C. Lurkus te Goes voor f2800 en f20 voor overname roerend goed. Hoedekenskerke. Door 11. en W. dezer gemeente is aanbesteed: het vervoer van de dit jaar benoodigde hoeveelheid grint en basaltsteenslag van de haven naar de wegen in deze gemeente. Gegund aan den laagsten inschrijver J. Zuidhof Pz. alhier, voor f 0.525 per ,y[3_ Wemeldinge. Heden werden ten over staan van notaris J. C. A. Huvers ten ver zoeke van de Erven van de Wed. F. Ferdinandusse, publiek verkocht,: een woonhuis met erf en tuin, groot 2 Aren 39 c.A. Kooper werd dhr. Heden' werd te Nicuwdorp :in de herberg bij'wed. H. C. Modderkreeke, ten overstaan van notaris Pilaar, publiek ver kocht een woonhuis en erf in de ge meente 'sHeer Arendskerke in den A\L- Kraaijertpolder, nabij de halte Noord- Kraaijert, groot 4 aren 27 centiaren aan dhr. Nic. Sm» t te Nicuwdorp, voor f1305. Naar maarnemingen in den morgen van 31 Maart medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te Do Bilt. Hoogste barometerstand 761.1 te Hel der en A'lissingen, laagste 747.3 te Hapa- randa Arerwachting tot den avond van 1 April: Zwakke tot matigen, noordoostelijke tot noordwestelijken, in het noorden wellicht westelijke wind. gedeeltelijk bewolkte lucht. Waarschijnlijk droog weer. Moge lijk nachtvorst. Iets zachter overdag. Van 30 en 31 Maart. MIDDELBURG. Getrouwd: P. C. Meij- ler, jm. 27 j. en AV. D. Filius, jd. 24 j.; E. A. v. Teerling, jm. 26 j. en G. Ver burg, jd. 23 j. Bevallen: M. W. Biminel, geb. van Be- veren, z.; Ch. A. M. Listing, geb. Naaste pad, d. Overleden: AV. J. Hatersel, 85 j., vrouw van C. van Sluijs; C. Louwerse, 76 j., wedn. van Joh. Snouck; J. E. van Poelje, te Hansweerd, 25 j., vrouw van W. A\reg- man. Levenloos aangegeveneen d. v. G. Kerkhove en J. van Sluijs. GOES. Geboren: 31, Jan Marinas, z. v. Jan Ruster en Neeltje van Dalen. Over de maand Maart. KATTËNDIJKE. Geboren: Maria Cor nelia, d. v. Pieter Simonse en Francina AVestplate; Johanna, d. v. Marinus Nagel- kerke en Adriana AVisse; Magrieta Leintje, d. v. Jacob van Kleunen en Susanna Ver- hulst; Pieter Jan, z. v. Dirk van AVaarde en 'Neeltje Cornelia. AVestdorp; Cornells Gerardus Matthens, z. v. Hubreeht Mol en Jacomina Heinsdijk. Overleden: Bastiaan Markusse, 87 j., wedn. van Catharina Harinck. Van 27 tot 30 Maart. VLISSINGEN. Bevallen: AV. Iluijssen, geb. De Hondt, d.; J. la Gasse, geb. 'geb. Roelse, z.; T. Koster, geb. de Kroon, d.; J. van Oorschot, geb. de Nooijier. z.; H. A. M. Staverman, geb. van Steeden, d.; E. M. Kole, geb. Polderman, d. J, Mommaas, geb. Botting, z.; J. S. Nagte- gaal, geb. Rijnberg, z.; A. J. Oosse, geb. Blom, z.; C. H. Bek, geb. Kop, z.; B. F. Stefes, geb. Beuns, z. Overleden: B. J. Schwartemans, vr. van J. A. AV. Scheepers, 60 j.; C. C. Vergragt,, 'vr. van A. A. Daamen, 51 j.; M. W. Iluijssen, d. 4 d. Rotterdam, 30 Maart. Veemarkt. Aangevoerd 79 paarden, 0 ezel3, J771 magere runderen, 850 vette runderen, 176 vette en graskalveren, 1989 nuchtere kalveren, 3 sciiapen of lam., 2 varkens, 207 biggen, 4 bokken of geiten, 2 veulens. Koeien 32 tot 40 a 52 c., ossen 32 tot 40 a 50 c., stieren 30 tot 36 a 42 c., vette kalve ren 55 tot 60 a 65 c. alles per halve kilo. Pryzen van mager vee warenMelkkoeien f 180 a f 325, kalf koeien f 260 a f 360, stieren f 160 a f 390, pinken f a fvaarzen f140 a f 180, werkpaarden f300 a f500, slacht- paarden f 200 a f 360, hitten f200 a f300, nuchtere kalveren f 10 a f 17, fokkalveren f 25 a 46, biggen fa graskalveren f a f Biggen f 1.80 a f 2.— per week. Maandag 20 Maart 1915. CHICAGO. Tarwe. De termijnmarkt opende prijshoudend a 1 c. hooger, steeg verder op ongunstige oogstberichten, wegens dekkingen en naar aanleiding van groote uitklanngen. Later daalde maikt, wegens teleurstellende exportvraag en op het bekend worden van den zichtbaren voorraad, maar dekkingen veroorzaakten weder eene rijzing. De markt sloot vast. Maart Mei Juli. Sept. 29 Maart. 1497s 121V', 109'/, 27 - 148 118»/, 107»/» 26 149 119 107'/t 25 153 12l3/s 109 NEW-YORK. Tarwe. De termjjnmarkt opende lusteloos, fluctueerde verder om de zelfde redenen als te Chicago en sloot vast. Loco vast. 29 Mrt. 27 Mrt. 26 Mrt. 25 Mrt. North 163 160'/a 161'/, 1637., Koode Winter 161 159'/., 161 165'/, Maart Mei. Juli 23 Maart. 158'/4 1287, 22 1587. 127'/, 20 159 - i27'/4 19 - 1627, 129»;, N. R. C. Heden overleed zacht en kalm in zijn Heer en Heiland, onze ge liefde Vader, Behuwd-, Groot- en Overgrootvader, de heer JAC3BUS BURGER Bz., in den gezegenden ouderdom van ruim 87 jaar. Namens Kinderen, Klein- en Achterkleinkinderen, C. BURGER. Kapelle 30 Maart 1915. V A7oor de menigvuldige belangstel ling en gelukwenscnen, zoo van hier als elders op mijn 80sten Geboortedag mij betoond, betuig ik mijnen oprechten dank. JACOBUS VADER. Middelburg, Seisweg, Maart 1915. V De ondergeteekende betuigt zijn hartelijken dank voor de vele blijken van belangstelling, ontvangen bij zijne benoeming door de Staten van Zeeland tot lid van de Eerste Kamer der Staten- Generaal. Mr. C. LUCASSE. Goes, 31 Maart 1915. Zeeuwsche Afdeeling van den Nederl. Bond van Jongel. Vereenigingen op Geref. grondslag. op 2den Paaschdag in de Geref. Kerk te Goes. De middag-vergadering, waarbij de tegenwoordigheid van vele vrienden en vriendinnen weder op hoogen prijs zal worden gesteld, vangt aan om 2 uur. Dan hoopt D. V. op te treden te 's-Gravenhage, met het onderwerp Een anker, dat houdt, en daarna hoopt Ds. R. i. VAN DER VEEN, van Goes, het Slotwoord uit te spreken. Het Moderamen, A. S. J. DEKKER, Voorzitter. N. J. BASTMEIJER, Penningmeester. JOH. CHRISTIAANSE, Secretaris. van de met begeleiding van Strijkorkest, te GOES, Directeur de heer C DE DREU, in de Hervormde Kerk, 's avonds half acht uur precies. Programma's, tevens bewijs van toe gang, a 25 cents verkrijgbaar bij Boekhandel HOPöTER, Erven M. i). DEKKER, en bij den Koster der Kerk (Consistoriekamer).

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1915 | | pagina 3