Reclames. Kerknieuws. Onderwijs. Jicht. Luitenant Boogaert, liet woord verkrij gende, wees er op hoe nog geen 1/2 van de militievrije jongemannen zich thans oefent, en dat daarin spoedig ver andering moet komen. We hebben man nen noodig, die geoefend zijn, en dici kunnen schieten, want wie zegt ons, dat we buiten den oorlog blijven? Ons leger behoorde verdubbeld te worden door den V. L. Opneming in erkend legerverband is eisch. Nóg is liet tijd om te oefenen, straks "misschien te laat! Spr. vertelde verder hoe de afd. Dom burg— Oostkapelle ontstaan is, en gaf aan de hand van de regelen voor den Land storm talrijke inlichtingen. Voor het keu ren, aldus jhr. Boogaert, zij men nief bevreesd. Die heeft niet veel te licdui- dien. 1 Voorloopig zou men in Goes binnens huis de behandeling van den karabijn kunnen leeren. In ieder geval inoet er een lokaal zijn voor theoretische oefeningen. Do schietbaan is er voor practische oefening. Twee of drie avonden per week dient er geoefend te worden. SpT. eindigde met de beschrijving van de samenstelling van een wielrijdersaf- deeling. Voor deze afd. zijn de materialen en instructies in orde. De vrijwilligers brengen een bruikbare fiets mee. Een yoeitvolk-afdeeling wordt eventueel iets la ter opgeroepen. Nadat luit.-kol. Klontje er nog aan her innerd had, dat de Zondag in ieder geval vrij blijft, en dat verder zooveel moge lijk met ieders verlangen zal worden te kening gehouden, werd gelegenheid gege ven om voorloopig te. teekenen, en on der de tonen Van de muziek van „Eupho- nia" verdrongen ,de jongemannen zich leeds om .de lijsten. Toen men huis-toe ging, tolden ze niet minder dan 71 handteekeningen. En het laat zich aanzien, dat de 100 spoedig overschieden zijn. We herinneren er nogmaals aan, dat de verbintenis aangegaan wordt voor don duur der mobilisatie en dat het Rijk kosteloos uniform (we gaven indertijd needs een beschrijving) en wapenen Ver strekt. 'Alle (henstvrije Zuid-Bevelanders, die zich nog niet opgaven, worden nu op geroepen zich aan te sluiten bij den Vrij willigen Landstorm. To Goes liggen lijsten ter teokening bij Redactiebureau „De Zeeuw", Admin. „N. Zeeuwsche Crt.", Redacliebureau „Goesche Courant", A. F. de Paauw, kantoor Stoonnvas- echerij „De Zon", T. H. Siemelink, P. I. Somer, Sigarenmagazijn. Bureau „Volksblad", en Bureau „Het Cents Krantje". Bij voldoend aantal deelnemers worden op de Zuid-Bevelandsche dorpen afzon derlijke afdeelingen gesticht. Niettemin kan men zich te Goes laten inschrijven. De Breskensche Courant, bet „om" -gaan van de Staten van Zee land, Igebleken bij de verkiezing van mr. Lucasse. besprekende, zegt: „Blijk baai' heeft liet onafhankelijk lid voor Hulst, de heer Van Dalsum, zich alleen Ban 'de linkerzijde geschaard toen het betrof den val te bewerken van de des tijds 'rechtsehe. gedeputeerden, die hem persoonlijk onwelgevallig .waren". De Breskensche, die het weten kan, beeft voor een deel gelijk. De heer Van -Dalsum wilde in 1913 den zptel van mr. Lucasse in de Eerste Kamer behouden, en was ook voor de herkie zing van do hoeren Fruijtier en mr. Diele'- jman. Doch do liberalen wilden in geep geval 'de hoeren Lucasse en Gerlach la ren zitten, terwijl een enkele nog tot handhaving Van een der Tieeren Fruijtier en 'Dieleman genegen was. Doch dit laat ste bestreed de lieer v. 'Dalsum pertinent. Hot slot van de zaak was dat toen maar besloten en afgesproken werd dat zij er allemaal uit moestien; en zoo geschieddei htet. Ieder die de geschiedenis kent ver- wachtte dan ook nu dat de hieer Van Dalsnm op mr. Lucasse zou gaan. Noodig hadden <wij zijn stem niet, want zonder hem .zou het nog 21 tegen 19 en tegen hem 21 tegen 20 gestaan hebben. Ter openbare civiele terechtzitting der arrondissements-rechtbank te Middel burg is heden de heer J. J. van Steen bergen, benoemd directeur der registratie en domeinen te Middelburg, als zoodanig beëedigd. Middelburg. Wij herinneren de Belgen eraan, dat het Provinciaal inlichtingsbu- reau vanaf "morgen niet meer is geves tigd in de Langedelft doch op den hoek van de St. Pieterstraat en de Spanjaard straat bij de sociëteit St. Joris. Het bureau blijft open van 10 tot 12 en van 2 tot 4 uur, iedcreu werkdag. De schoolwandeling der leerlingen der Belgische school heeft gisteren groot succes gehad. Te Vecre werden alle be zienswaardigheden bezichtigd, de Kerk, het Stadhuis, hot Schotsche Huis, de Kampveersche toren enz. De kinderen werd uitleg gegeven van de ligging der eilanden, die vanaf den tonen te zien zijn. Het vroolijk volkje zong zijn hoogste lied. Gedeeltelijk werd de terugreis per boot afgelegd, terwijl andere te voet terug kwamen. Het "plan bestaat in de vacan- tie nogmaals een tocht te ondernemen. In de gisterenavond gehouden ver gadering der Coöperatieve ijls fabriek „Wal cheren" werden de balans, en de winst en verliesrekening goedgekeurd. De tijds omstandigheden i 1 aanmerking genomen, gaf het bedrijf reden tot tevredenheid. De hoer L. Leijdesdorff werd als bestuurs lid en de heer F. A. Hiller als lid van den raad van toezicht herkozen. Naar wij vernemen, zal het bekende zangkoor „de Kleine Westkappelaars" onder leiding van den heer G. Houteka mer op Donderdag 8 April a.s. een uit voering geven in „Diligentia" in den Haag, ten bate van het Haagsch Steun comité. Heden zijn 795 Irons voor warm eten uitgereikt. Goes. H erdenking N a a m dag Wilhelminapolder. In 1808 werd de tegenwoordige Wilhelminapolder inge dijkt; men noemde dezen naar den toen- maligen koning Lodewijk. Na de Fransche overheersching, toen de gemoederen wat gerust gesteld waren, vroegen Dijkgraaf en gezworenen aan Z. M. Willem I om den [rolder van naam te mogen verande ren, en hem te noemen naar zijn Konink lijke gemalin. Deze aanvrage werd den 8en Maart 1815 toegestaan, zoodat de pol der met zijn daarin gelegen dorp van af 1 April 1815 heet Wilhelmina polder. Morgen zal de polder dus juist 100 jaar dien naam gedragen hebben. Bevorderd met ingang van 1 Mei a.s. tot commies le klasse bij de poste rijen Mej. Ten Holte, thans commies 2e klasse ten postkantore te Goes. Hedenmorgen ruim elf uur kreeg de hengstenleider Van Putten, in dienst van A. Wisse te Anna Jacobapolder, een klap van diens 3-jarigen hengst Bombo, tegen linkerschouderblad en hoofd. De man viel bewusteloos neer en weïd aan stonds in (dien toestand naar het politie bureau gebracht. Vóór een geneesheer aanwezig was, ,de drie Goesche arisch waren niet thuis, kwam de man weder tot bewustzijn. Dr. Coenen verleende de eerste geneeskundige hulp. De toestand is thans zeer bevredigend. Hedenmiddag is hij naar de familie Wisse, Oostsingel, alhier, gewandeld. Het schouderblad bleek gebroken. Kapelle. Gistermiddag had de knecht van A. de Jager, P. v. d. Schr. het onge luk dat zijn paarden schrokken en op hol sloegen. Ike wagen was met stroo geladen. Enkele hossen gleden er af en daarmede ook de knecht. Deze werd eerst aan de leidsels een eind medegesleurd Vn kwam daarna in de 'sloot terecht. Rappe handen hadden spoedig de paarden tot staan gebracht. De knecht had nogal en kele kwetsuren opgeloopen. Dr. II. Knaap verleende de eerste geneeskundige hulp. Kloetinge. Door den lieer Hoenkamp werd gisteravond alhier oen lezing ge houden, ton doel hebbende het oprichten van een afdeeling van den Vrijwilligen Landstorm. Ofschoon door spr. duidelijk werd uiteengezet, het doel en nut van dergelijke afdeelingen, bleek het. dat de animo om toe te treden niet bijzonder groot was. Slechts 15 personen gaven zich op. I11 aanmerking nemende het groot aantal personen, die hier lid zijn van Volksweerbaarheid en Schietveroeniging, is dit getal veel te klein, en blijkt wel, dat het lid zijin van genoemde vereenigin- gen door velen meer als een pretje is be schouwd, dan wel een ernstige bedoeling, om wanneer het er op aankwam, het H'aderland te verdedigen. Hulde dan ook die personen, die thans lie wijzen, dat, wanneer het er op aan komt, op hen kan worden gerekend. lerseke. Door (bemiddeling van den con sul te .Terneuzen kregen gisterenavond heeren oestérhandelaars bericht, dat hun was toegestaan jweer oesters, mossels enz. in België in te ,voeren. Een groot ge luk voor jerseke. Ingetrokken js de benoeming van T. M. (Haak, aft si stent ter spoonvegpost- kantore no. 2 van Antwerpen naar Vlis- singen. Krabbendijke. Maandagavond vergader de de raad. Goedgekeurd werd het voorstel van B. en W. 0111 een stukje particulieren grond te koopen aan den zoogenaamden Mei boom, teneinde dit aan den openbaren weg toe te voegen, waardoor een gevaarlijke bocht uit dezen hoofdweg verdwijht. Even eens werd B. en W. crediet verleend 0111 den oprit aan liet „bolwerk" afdoende te verbeteren. De gemeente ondervond hierbij gcldelijkcn steun van den A. N. W. B. en de Kon. Ned. Automobielclub. De raad machtigde tevens B. en W. 0111 met voortvarendheid plannen te ontwer pen tot het bouwen van oenige arbeiders woningen. ,,M. Ct." De lieer J. L. Flipse, gemeente- architect te Doesburg, is benoemd tot gemeen te-architect te Snoek. Rilland-Bath. Dat de vrees voor spion nen bij de menschen er tegenwoordig sterk in zit, blijkt weer uit de geruchten welke alhier de ronde doen, en waaromtrent zelfs in een te Bergen op Zoom verschij nende Courant een bericht voorkomt. Een Duitsch officier zou n.l. de vorige week de stelling Bath hebben uitgetee- kend, en wordt dus verdacht van spion- nage. Dit is echter onjuist, wel is er do vorige week bij een landbouwer te Bath een Duitscher een halven dag aan het spitten geweest, die verteld had dal liij aan het front aan don Yser, had ge streden, doch vandaal' was ontvlucht. Toen hij echter merkte, dat er militairen in de buurt waren, heeft hij zijn spade in den steek gelaten en is liij er stil van door gegaan. Van het uitteekeiien van het een of ander of van spionage is dus geen sprak». Het bestraten van den verbindings weg tusschen Zeeland en Noord Braband, 'is gegund aan den heer Timmermans te 's Hertogenbosch. Met de werkzaamheden 'is reeds een aanvang gemaakt. Kattendijke. Door den heer P. M. van den Broecke is de benoeming tot lid van den gemeenteraad aangenomen. Heinkenszand. De beruchte J. Verdonck, die in beschonken toestand gisteravond met zjjn buurman J. Traas ruzie zocht 'en dezen uitnoodigde zijn krachten met de zijnen te meten, kreeg van genoemde T. een zoodanigen slag op het hoofd, dat liij bewusteloos ineen zeeg. De inmiddels ingeroepen politie liet hem naar zij|:i<^ woning vervoeren, alwaar de ontboden ge neesheer hulp verleende. Zijn toestand is echter bedenkelijk. Van een en ander is proces verbaal opgemaakt. Wissenkerke. In de gisteren gehouden raadsvergadering waren alle leden present. De notulen werden voorgelezen en vast gesteld. Kennisgeving geschiedde van in gekomen stukken. Daarna werd behandeld een verzoek van M. Bakker te Kamper land. om verhooging van salaris als te- lefoonkantoorhoudster Aanleiding tot dit verzoek bleek te zijn vermeerdering van werkzaamheden. Met a'gem eie s'emnvn werd aangenomen het voorstel van B. en W 0111 hierop afwijzend te beschikken, aangezien meerdere ambtenaren i.i den laatslen tijd meer arbeid moeten prestee- ren, en de heer Inspecteur d? traktemen ten voor de teleloonkantoorhouders in deze gemeente voldoende acht. Van Iz. Koole was ingekomen klacht en verzoek inzake zorg voor zitplaatsen in de school. Dc openb. school te Kamper land is laatst aan genoemden Koole afge staan voor het houden van godsdienst oefeningen voor oud-gereformeerden. On der bepaling echter dat hij zelf (en zulks in afwijking van vroegere bepalingen) voor zitplaatsen moest zorgen. Aanleiding tot dit besluit was het aanschaffen van nieuwe schoolbanken die als zij voor deze bij eenkomsten gebruikt werden, veel zou den te lijden hebben. Hij verzoekt nu 0111 met de lokaliteit ook de banken te mo gen gebruiken. B. en W. stellen voor ook hierop afwijzend te beschikken, waar de oude banken zoo spoedig mogelijk opge ruimd dienen te worden, e:i liet niet aan gaat de nieuwe banken die voor kinde ren zijn ingericht, beschikbaar te stellen voor volwassen personen. (Uit het schrij ven van K. blijkt dat deze samenkomsten door 3 a 400 menschen worden bezocht.) Dhr. van Hee stelt voor de banken 'maar tja laten gebruiken. Ook het mu ziekkorps maakt er gebruik van. Hij kan zich trouwens niet herinneren dat bedoel de bepaling destijds gemaakt is. Het voor stel van B. en W,. in stemming gebracht zijnde wordt verworpen met 7 tegen 4 stemmen. Vóór slemden beide Wethouders, de Jonge en de Regt. De rekening yan het Burgerlijk Armbestuur wordt vastge steld in ontvang op f 1165,92 in uitgaaf op 1956.94 goed slot. alzoo f208.98. Tot lid van dat Bestuur wordt met algemeene stemmen herkozen de aan de beuxt yan aftreding zijnde lieer H. G. van Kempen. Nadat de verordening salarisregeling onderwijzerspersoneel ge wijzigd is, komt aan de orde een .voorstel van B. on \V. inzake aankoop huis voor den gemeente-veldwachter te Kamperland. Een voorstel 0111 het huis met erf thans toebehoorende aan J. Westerweele aan te koopen voor f 1950, de erfpacht af te koopen tegen f 15 per roede, een en ander te laten betimmeren voor plm. f 100 zoodat hiervoor een leening inoet worden aangegaan groot f2300, terwijl dan een huur van f90 zal worden bedon gen. Ter verdediging van dit voorstel wordt aangevoerd dat een veldwachter geen hu is van een particulier moest huren opdat hij van niemand afhankelijk worde, dat bedoeld perceel in de onmiddellijke na- hijheid van de haven ligt, wat hem als havenmeester zal te pas komen. De heer de Itegl zegt bevreesd te zijn dat met aanneming van dit voorstel iets zal ge schieden dat later als maatstaf zal kun nen beschouwd worden. Daarom is liij er tegen. Mocht blijken dat de Raad er anders over oordeelt dan zou hij nog willen vragen: is slechts dit ééne huis te koop? Kunnen wij niet beter eerst eens uitzien naar een andere woning die ook geschikt en misschien goedkooper is. De heer van Hee zegt, dat nu dhr. de Begt deze vraag opwerpt, hij daar een bevestigend antwoord op kan geven. Hij •heeft een huis midden in den Veerweg, hetwelk hij voor dit doel wil afstaan voor f 1600 doch dat niet te leveren is vóór Mei 1916. De voorz. en Weth. Schip pers verdedigen hun voorstel. Dhr. Rot tier merkt op, dat, moge de veldwachter als havenmeester liever bij de haven wo nen, als veldwachter is het wel gewenscht dat hij midden in den Veerweg woont. Na langdurige bespreking wordt overgegaan tot stemming over twee voorstellen, t.w. 'het voorstel van B. en \V. bovengenoemd, en een voorstel 0111 nader onderzoek te doen naar een goedkoopere woning. Het voorstel van B. en W,. wordt verworpen met 8 legen 3 stemmen. Voor stemden beide Wethouders en dhr. de Jonge. Daarna werd het 2e voorstel met alge meene stemmen aangenomen. Ten slotte werd de begrooting 1914 gewijzigd. Bij de rondvraag wijst de heer van Hee er op dat bij den aanleg der maoadain'- wegen de telefoonpalen in den weg langs Longroom aan de andere zijde moeslen worden geplaatst. Dhr. de Regt informeert, wanneer de keien voor de nieuwe be strating zullen worden geleverd, daar door herstelling van de sluis yan den Willempolder de weg door dien polder geruimen tijd zal zijn afgesloten, en het vervoer dan moeilijkheden zal baren. Tot opmaking van het kohier van den hoofd, omslag wordt overgegaan in een geslo ten vergadering. Domburg. Enkele weken geleden heeft men een aanvang gemaakt met het rooien van boomen en hakhout, rondom de kerk alhier. Daardoor ontstond een groote leegte, en menigeen vond het jammer, "dat het groene loover in den komenden zomer gemist zou worden. Er is echter reden te hopen, dat liet gemis ruimschoots zal worden vergoed. In het geheel is do ruimte aldaar aangelegd als park, pa den, grasbloemen, sierheesters, zoomede sierboomen zullen dezen zomer het oude „kerkoboschje" in èen prachtigen tuin; hebben herschapen. Ritthem. Dinsdagavond hield de afdee ling Ritthein van de vereeniging tot Chr. verzorging van Krankzinnigen in Zeeland haar algemeene vergadering. Uit het ver slag van den secretaris dhr. K. Allaart Yileek, dat tiet aantal leden door vertrek en overlijden met 3 verminderd is en! door vestiging met 1 is vermeerderd, zoo dal liet aantal leden thans 36 bedraagt. Volgens de rekening en de verantwoor ding, gedaan door den penningmeester dhr. B. J. de Meij waren de ontvangsten 'over liet afgeloopen jaar f 36.75 en de uitgaven f34.50. Als afgevaardigden naai de Algemeene Vergadering werden geko zen de heeren K. Allaart en A. Osté. De aftredende bestuursleden W. C'evaal en A. Osté werden als zoodanig herkozen. Met het oog op 't aanstaand vertrek van den voorzitter ds. I'. L. Kiehl naar Joure, werd hetn dank gezegd voor hetgeen hij voor de ïifdeeling gedaan heeft, en hem in zijn nieuwen werkkring Gods zegen toe- gewonscht. Jicht, gewoonlijk beschouwd als het uitvloeisol van een zwaar leven, vindt dikwijls liaar onmiddellijke oorzaak in urinezuur, hetwelk door de verzwakte nieren en blaas niet uit het lichaam wordt afgevoerd. Het kan zich als een onoplos bare stof in de gewrichten nestelen en wel dikwijls in die van den grooten teen. Ongelukkigerwijze gaan aan deze kwaal niet altijd waarschuwende verschijnselen vooraf, zooals rugpijn, slechte spijsver tering, roodgekleurde urine met een be zinksel gelijkend op stof van baksteen, geneigdheid tot buikloop of verstopping, hoofdpijn. Gewoonlijk komt de crisis des nachts, de patiënt ondervindt dan een onhoud bare pijn in den grooten teen, pijn als van een hevigem beet, gloeiend. Deze crisis kan overslaan op het hart enz. en zeer gevaarlijk worden. Hel is daarom noodzakelijk hij optre den van verschijnselen als de bovenge noemde om onmiddellijk in te grijpen teneinde gevaarlijke gevolgen te vermij den. Foster's Rugpijn Nieren Pillen her stellen de gezondheid en kracht der nie ren en blaas, zoodat het urinezuur ge regeld wordt verwijderd en verhinderd wordt, dat het kristalliseert en onoplos baar wordt. Te Goes verkrijgb. bij de hh. de Paauw Co. en te Middelburg bij Joh. de Roos, Vlasmarkt K 157. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a f 1.75 voor één, of L dj f 10.voor zes doo- zen. Eischt de echte Foster's Rugpijn Nie- ren Pi'len> weigert WYlJ»elke doos, die niet voorzien is van neven staand handelsmerk. ,\'ed. Herv. Kerk. Beroepen te Leimuiden J. W. 11. Kalkman cand. te Harmeien; te Wyckel J. Eekhof te Aalst. Aangenomen naar Gulpen-Valkenburg door A. J. de Beaufort, cand. te Zwart sluis. Geref. Kerken. Beroepen te Spijk S. Doornbos te Doe- tinchem; te Gaast J. IJ. Tiemersma te Drogeham; te Westerbork A. Terp stra te Terwispel; te O os ter meer H. Brouwer., cand. te Watergraafsmeer. Op 5 Maart j.l. is in Amerika weel een oud-Zeeuw overledenen wel de heer C. C. A. L. John, oud 75 jaar, emeritus-predikant van de greformeerde kerk te Zeeland (Michigan). Ds. John, een geboren Duitscher, diende den lleore in vier landen en in vier kerkgenoot schappen in het Evangelie. Hij was ge- horen te Elberfeld, en vestigde zich als jongeman in Nederland waar hem als evangelist der Confessioneele vereeniging tot eerste standplaats Nederhemert werd aangewezen; daarna diende hij, 1868 tot 1874 de Evangelisatie, afdeeling „Toe vlucht", te Zierikzee, welke standplaats hij verwisselde met Gent (België) als op volger, in de Vlaamsch Evangelische ge meente, van ds. A. v. Schelven. Eonige jaren later keerde hij naar Nederland te rug en werd hij in de Chr. Geref. Kerk op artikel 8 toegelaten tot den Dienst des Woords. Daar diende hij achtereenvol gens de kerken van Vlissingen en Zwar- tewaal, en vertrok in 1884 naar Ame rika, waar hij in verschillende betrek kingen, onder anderen als reizend pre dikant, meerdere gemeenten diende. De nagedachtenis van dezen ijverigen, voort- varenden prediker met zijn ruim hart en vurig temperament zal, ook in Zeeland, tot zegening zijn. Middelburg. Heden(\Yoensdag)morgen te half elf had in een der zalen van de Ambachtsschool alhier de mededeeling der bevordering van en de uitreiking der prjjr zen aan de leerlingen plaats. Alvorens o\er hel daarbij gesprokene iets mede te deelen. willen wij de namen der gelukkigen noemen. Bevorderd zijn: Van de eerste naar de tweede klasse: Afdeeling timmeren: G. M. Barentse. A. Bastiaanse, Joh. H. van der Bel, J. L. Dekker, J. P. de Groene, Joh. Hendrikse, A. de Kraker, A. Lom baard, 11. Meliefstc, H. Meulenberg. W. P. Roose. f. van Rooijen, Joh. Slabber, L. de Voogd. Wieleniaker en J. Le ger. Atdeoling schilderenK. \V. Dekker, M. de Jonge, H. de Kok, A. Maas,iM. Min naar. Afdeeling meubelmaken: L. Berwold. N. J. van Da mme,, L. P. Flo.risse, ,.l. Kampman, P. J. Maïjers, C. A. Marijs, F. Machiclse en I,. I'. Westdorp. Afdeeling ElectrotechuiekM. M. Cal jé, 1. J. Cappon, S. \V. Grabielse., M. Jan sen, .1. Labruijèrc, S. Leijnse, ,1. Quist 'en T. J. Milaan. Afdeeling bankwerken: II. Akkerman, E. Breel, J. J. Borgsfijn, J. Clement, P. J. van Danune, F. 11. Drijver, H. C. van Ecneimaam, J. Ei ff, J. Grims, M. van Ham, D. Hoek. .1. J. Jloutenkamer, J. van Keulen, J. V. Mol, J. D. H. Rein- ders, A. van der Staal, J. C. J. de Sntidt, M. Siervogel, en Joh. de Wijze. Afdeeling behangen en stoffeeren: \V. Antheunisse, C. van den Berg, W. L. Bliek, JL 3. Clement, P. Damman. I'. M. Hoveijn, C. Louwerse, C'. Moen-, C. Nierse, P. van Roo, P. Soetcns en J. IJssel. Van de tweede naar "de derde klasse Afdeeling "timmeren: C. Baurdoux, J. van de lïosse, M. J. Dekker, J. Griep, H. Ie Hanze, J. A. Jansen, A. Jonker, A. A. Roosebooin, C. A. de Rijk, J. San- derse, H. Schrijver, .1. Schipper en H. Wondergem. Afdeeling schilderen: I'. M. Jansu*. J. van der Kop, en H. J. Visser. Afdeeling meu bel makenC. van den Jlerg, M. de Bruijne, A. Boda, P. van Boo, en P. Soetcns. Afdeeling electrotechuiek: P. J van Aartsen, A. IJoljcu, J. Mennes en W. Nove. Afdeeling bankwerken: J. E. E Aspe- slagh, J. C. Baart, J. I'. Baljeu, P.VC. J. v. Beers, A. A. Clement, P. Cornelisse, A. W. Dekker, IV F. Geil man, C. J. Janse, C. Joziasse, 11. van Kuijk, J. C. Iam- werse, W. A. de Monck, D. Passenier, P. J. Priester, I.. Bijcke, W. P. Sohoe, J. van der Staal. \V. F. van We! en J. van Wijk. Afdeeling Huissmeden: P. Minnaar. Het diploma werd toegekend aan de vol gende leerlingen der derde klasse: Aldeeling timmeren: P. J. Barentsen, P. J. van Damme, J. Gabriclse, A. Hoef- kens, J. Hollobrandse, J. A. A. Keule- mans, J. Boose, W. Roose, W. Vreekc en J. L. Willemse. Afdeeling schilderen: W. Danne, J fo- ziasse, J. van Leerdam. 1 Afdeeling meobelmaken: P. Boogaard, J. de Klerk, P. Looise, C. Moens. Afdeeling electrotechuiek: C. W. Bruei, J. J. Diesch, J. C. Doornebos, A. JL B. Gerritsen, H. W. A. van Karssen. G. Schunselaar en Chr. Vader. Afdeeling bankwerken: K. L. Aers- sens, J. M. Adriaanse, H. A. Barentseu. H. Blok, J. Calje, M. J. Entink, P. .1. Griep, 1. Joziasse, W. H. de Kam. W F. Minnelioo, J. P. üuwerkerk, A. P. Rouffaer, L. J. Roggeband en J. M. Schroevers. De toekenning van diploma's aan de leerlingen van het vierde leerjaar bank werken, de opleiding voor machinisten ter koopvaardij zal eerst einde April plaats hebben. i Thans laten wij de namen volgen van hen, die als bewijs van buitengewonen ijver, kennis of vorderingen een prijs ont vingen. Zij achter wier namen niets staat pntvingen den prijs voor practijk, zij achter wier namen een T staat voor theorie m waarachter staat PT zoowel voor prac tijk als theorie. Van de jongens die van de eerste naai de tweede klasse overgaan, afdeeling tim meren: Barentsen, Van der Bel, Dekker FT, de Groene, Lombaard PT, Meulen berg, Slabber, Léger. Afdeeling schilderen: dc Jonge Pi' <1 Kok, Maas, Minnaar. Afdeeling Meubelmaken: van Dam me, Maljers PT, Machiclse. Afdeeling electro techniekLaburjère PI', Milaan PT. Afdeeling BankwerkenClement T, Drij ver PT., van Ham, Hoek, Mol, Reijn.- ders FT, Siervogel '1' en de Wijize. Afdeeling behangen en stoffeeren: Van den Berg, Clement PT, Damman, Ho veijn PT, Moens, "NiersePT, van Roo. Van hen die van de tweede naar de derde 'klasse gaan Afdeeling timmeren: Baurdoux, van dr Bosse, Dekker T, Rooseboom PT, de Rijk. Sanderse, Wondergem. Afdeeling schilderen: Janse, van der Kop PT, Visser PT. Afdeeling meubelmaken: van den Berg, de Bruijne, Soetcns. Afdeeling electrotechuiekvan Aartsen, Neve PT. Afdeeling bankwerken: Cornelisse T. Janse T, Joziasse PT, van Kuijk PT, dr Priester T. Van hen die een diploma ontvangen, kregen bovendien een prijs Afdeeling timmeren: Gabrielse, Holle- brandse, J. Roose, Vreeko. Afdeeling meubel makenBoogaard, de Klerk. Afdeeling electrotechuiek: Diesch PT, Doornebos, Gerritsen PT, Vader. Afdeeling bankwerken: Aerssens, Adri aanse PT, Barentsen IT,Blok PT, Cal- jé IT, Entink Ff, Joziasse PT, de Kam, Ouwerkerk, Schroevers PT. De uitdeeling der prijzen en de mede-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1915 | | pagina 2