Aanbesteding Telegrammen. Aanbesteding'. Laatste Berichten. Openbare Verkoopiepti en ïerpaebtingen. Aanbestedingen. Burgerlijke Stand. Advertentiën. Woensdag 7 April 1915, Vrijdag 9 April 1915, Donderdag 8 April 1915, 1. Een Kuis met Erf en Tuin 2. Een Winkelhuis en Erf 3. Een Pakhuis met Bovenwoning 4. Een Woonhuis en Erf, Telegrafisch Weerbericht. aan te besteden: Het verbouwen der ge meenschappelijke Openbare School te Oostdijk, gemeen ten Kruiningen en Krabben- dijke. aan te besteden: De uitvoering van de binnen Verf-, Wit- en Behangwerken in de Pastorie van genoemde Ge meente. Zes perceelen Bouwland, publiek te verkoopen: een badkamer werd aangetroffen, waar het dier zich had tegoed gedaan aan ap pelen en wijn, die er door een wonder baarlijk toeval tegelijk met den hond wa ren terecht gekomen. Men wil de gans in den dierentuin te Rome een onbekom- rnerden ouden dag Jiezorgen. Voor de Duitsche post in Belg'ië waren tot heden vier postzegels uitgege ven: 3 centimes op 3 pfennig, 5 centi mes op 5 pfennig, 10 centimes op 10 pfennig en 25 centimes op 20 pfennig. Thans zijin als vervolg op deze uitgaaf vijf nieuwe waarden verschenen, n.l. de 50 centimes op 40 pfennig, de 75 centi mes op 60 pfennig en 1 frank op 80 pfennig, de 1 frank 25 centimes op 1 mark en de 2 frank 50 centimes op 2 mark. LONDEN, 26 Maart. Te New-York is een bericht uit Santiago ontvangen, dat Chili hij Engeland en Dnitschland heeft geprotesteerd wegens de vermoedelijke neutraliteitsschending bij gelegenheid van het gevecht bij het eiland Juan Fernandez op '14 Maart, toen de „Dresden" tot zin ken werd gebracht. Het gevecht zou heb ben plaats gehad in de territoriale wate ren. KOPENHAGEN, 26 Maart. Volgens de Russische bladen heeft de Qhineeschei regeering besloten de Japansche eischan niet in te willigen. Men 'acht iden toestand hoogst kritiek. Te Peking worden strenge maatregelen genomen om vijandelijke betoogingen tegen Japan te voorkomen-. ST. PETERSBURG, 26 Maart. Uit Tokio wordt gemeld, dat de staat van beleg tij delijk over Tokio en Ozaka is afgekon- digd. De ;Micado heeft den Amerikaan- schen gezant ontvangen, 'die hem leemt eigenhandig* schrijven van President Wil son 'heeft ter hand gesteld. KEULEN, 26 Maart. Uit Tokio wordt gemeld, dat cle minister-president in een kiezersvergadering heeft medegedeeld, dat de Engelsche gezant te Peking de Ja pansche eischen van China ondersteunt. LONDEN, 26 Maart. Het Noorsche stoomschip „Diana", dat te Sopth Shield's is aangekomen, rapporteert, dat een Duitsch vlieger 500 pijlen naar beneden liet vallen, waarvan sommige in het dek bleven steken. De bemanning wist zich in veiligheid te stellen, zoodat niemand! gewond werd. KOPENHAGEN, 25 Maart. De LI 29 hield het Noorsche stoomschip Bornia tan Noorden van het Kanaal-eiland Casquats Hoeks en verzocht het de 28 koppen tel lende bemanning van het Engelsche stoom schip „Adenwen", pit Cardiff, dat, gelijk reeds gemeld, getorpedeerd werd, op te nemen. Dit geschiedde en de bemanning werd daarna te Brixham aan land gezet. BERLIJN, 26 Maart. Op de Maasheuvels ten Z.-O. van Verdun trachtten de Fran- schen bij Combres opnieuw in slerkje, aanvallen zich van onze posities meester te maken. Zij werden echter na een hard nekkig gevecht teruggeworpen. De ge vechten bij Hartmannsweilerkopf duren voort. De Russische aanvallen ten 0. van Axrgustof werden afgeslagen. WEENEN, 25 Maart. Officieel bericht van vanmiddag uit het groote hoofdkwar tier: In de Karpathen hebben onze troe pen ten westen van den Uzsoker pas he vige aanvallen der Russen afgeslagen. De gevechten duren voort. De dag van giste ren is op eenige gedeelten van het front betrekkelijk rustig' .geweest. Wij hebben opnieuw 1500 gevangenen gemaakt. Bijl Wyszkow is een vijandelijke aanval op de den 22sten Maart door ons verover de stellingen mislukt. Op de andere ge deelten van het front is niets van belang gebeurd. PARIJS, 26 Maart. Communiqué van 11 uur: Er is niets bijzonders gebeurd, behalve dat de Duitschers bij Notre Da me de Lorette zijn teruggeslagen. LUIK, 26 Maart. In de omstreken van Luik hebben de Duitschers hij de boeren duizenden kilo's haver opgeëischt en per spoor naar Dnitschland vervoerd. Aan het station passeerden 9 lange treinen met zwaar gewonde Duitsche militairen van het front in Noord-Frankrijk. LUIK, 26 Maart. Twee personen werden hier tot. 600 Mark boete veroordeeld, om dat de zoons naar het Belgische leger gegaan zijn. De Duitsche bezetting in Luik krijgt thans 250 gram brood per dag. V1SÉ, 26 Maart. De Duitschers hielden een 60-tal Belgen aan, die de grens wilden passeeren. Dagelijks gaan hier treinen langs met militairen op weg naar de Yzer. Meerendeels zijn het soldaten van de lichting 1915. Op de wagens staat „Von Calais nach Paris und London". LUIK, 26 Maart. Een goederentrein ver voerende eenige veroverde kanonnen en twee neergeschoten Engelsche vliegmachi nes passeerde het station, alsook eenige treinen met paarden, die de Duitschers in België van de boeren hadden opge- eischt. Ned. s.s in den grond geboord. Het Ned. Stoomschip Medea is gister morgen door den Duitschen onderzeeër Ij' 28 op '10- 15 mijl van Bevezier tot zinken gebracht. De bemanning is ge red door een Britsen vaartuig.'Ter hoogte van het eiland Wight werd' gelast. te stop pen door de Duitsche duikboot U 28, hoewel het schip de Nederlandse!ie vlag voerde en de naam met groote letters er op geschilderd was. De commandant van de IJ 28 beval na onderzoek der scheepspapieren, het schip binnen 5 mi nuten t,e verlaten. Toon do bemanning in de booten was, werd de Medea door een kanonschot tot zinken gebracht. Do bemanning weid door een Britschen' krui ser aan boord genomen en in goeden wel stand te Dover geland. De Medea was 16 Maart van Valen cia vertrokken. I)e lading bestond uil sinaasappelen en zuidvruchten, meerendeels voor Engeland of door vracht naar Amsterdam bestemd. Er waren 22 man aan boord. Het stoomschip „Medea" dat door de Duitschers in den grond werd gehoord, is een schip groot 1235 ton, Joebehoo- rende aan de Kon. Ned. Stoombootmaa# schappij te Amsterdam. Het schip werd in 1913 te water gelaten. Wij vernemen, dat do „Medea" een lading aan boord had van 16000 kisten sinaasappelen en bestemd voor Londen. Buiten gewon e vergadering Pr o v. State n. Hedenmiddag te twee uur kwamen de Staten van Zeeland in buitengewone zit ting hijeen voornamelijk ter verkiezing van een nieuw lid der Eerste Kamer in de vacature wijlen den heer W. Hovy. Aanwezig waren 41 leden, afwezig de heer Kakebeeke, wegens ongesteldheid. 'Aan de orde was het onderzoek van het nieuw gekozen lid voor HjuLst, den heer B. C. Puijlaert. Na goedkeuring dete geloofsbrieven werd tot toelating besloten en nam de heer l'uijlaert na het af leggen der voorgeschreven ©eden zit ting. Do voorzitter, de Commissaris der Ko ningin, de heer mr. H. J. Dijckmeestef, herdacht het overleden Eerste Kamerlid in de volgende bewoordingen Mijne Hoeren In de vergadering van de Eerste Ka mer 'der Staten-Gcncraal zijn door den voorzitter woorden van bijzondere waar deering geuit voor het lid, dat aan het Hooge Staatscollege is ontvallen. Het overlijden van den heer Willem Ilovy, van hem, die in 1901 door Zee- land's Staten naar 's Lands raadzaal werd afgevaardigd en sedert in dien vertrou- wenspost was bestendigd, heeft ook in deze 'Provincie in ruimen kring leed gevoel gewekt. Elders 'is gewezen op de verdiensten die de overledene op menig gebied heeft getoond te bezitten. Krachtig strijder voor de beginselen, waaruit liij leefde, maar op eene wijze, die hem ook de sympathie van andersdenkenden verzekerde. iWiarm vaderlander; een man, die zich gaf aan velerlei maatschappelijk werk en door den lust en den ijver, Waarmede hij zulks deed, zich aller hoogachting verwierf. Gij, Mijne Heeren, wenscht den .over ledene te gedenken meer hijzonder voor hetgeen d.oor hem als drager vian Uw mandaat is verricht. Nevens hetgeen hij als zoodanig deed tot bevordering v,an 's lands belang, heeft de heer Hovy in al die jaren met bekwaamheid en toewijding de belangen der Provincie voorgestaan. In dankbaarheid zal de nagedachtenis aan hem, die Zeeland lief had, onder U bewaard 1)1 ij ven. Als opvolger van den heer Hovy werd daarop benoemd tot lid der Eerste Kamer, de heer mr. C. Lu- casse te Goes met 22 stemmen tegen 19 op dhr. mr. Fokker. Verder werden behandeld de voor stellen tot het wijzigen der besluiten tot het aangaan van eene geklleening van ten hoogste f 435.0900 en van een© van tón hoogste f435.000, en wei door het maximum percentage te veranderen van TVs pCt. in 5 Va pCt en eveneons dat tot het wijzigen van de provinciale be groeting voor 1914 door overschrijving van een bedrag van de provinciale be groeting vooir 1914 door overschrijving van een bedrag van f,5784.25 van den Provincialen stoombootdienst op de iWesterschelde op dien op de Ooster schei de. 1 Volgens de agenda zouden de Staten nog in de afdeelingen gaan om te beraad slagen over beide gezonden voorstellen en over een voorstel om den termijn waar finnen de electrische tram voor Westelijk Zeeuwsch-Vlaandeien moet zijn aangelegd te wijzigen van 1 Juli 1915 in 1 Juli 1917; doch op voorstel van den heer Bolle werd besloten geen afdee- lingsonderzoek te doen plaats hebben, waarop de drie voorstellen zonder stem ming werden aangenomen. Daarna sluiting der buitengewone zitting. DEN HAAG. De Tweede Kamer heeft de motie "Lohman met, 47 tegen 31 st. ver worpen; de eedswet is daarop aangeno men. GOES. In de Chr. Hervormde school in, de Nieuwstraat, hoofd de heer Dun, had heden Vrijdag de gewone jaarlijksche openbare les plaats; van: de uitnoodiging tot bijwoning maakten vele ouders een belangstellend gebruik; in een der loka len lag allerlei door de leerlingen, ge maakt werk ter inzage. De verschillende teekeningen, kaartjes, schoonschriften, evenals de gcheele aanblik van 't onder wijs getuigde van groote netheid en flinke volkeringen, in de verschillende vakken van het lager onderwijs in alle klassen legde getuigenis af van het de gelijk onderricht dat op genoemde school gegeven wordt, waarvoor het hoofd 'der school en wie hem ter zijde staan een woord van lof toekomt. De kinderen wer den als naar gewoonte op taartjes ont haald. Heden avond spreekt de heer Riants, dislricts-schoolopziener, over „Onze Ver antwoordelijkheid" Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Lisse (toez.), J. Raven- sloot te lleukelom; te Vierlingbeek, J. G. Harthoorn te Scherpenzeel. DEN HAAG. Heden hield de minister raad een buitengewone zitting, vermoe delijk in verband met de gebeurtenissen ter zee, waarbij Nederlandsche stoom schepen betrokken zijn. Heden had ook een conferentie plaats tusschen den mi nister van marine .en den chef van den Marinestaf, en ook hield de minister van buitenlandsche zaken besprekingen met zijn ambtgenoot van marine. WORMERVEER. De vernis-, lak- en olie- fabriek van de firma Hekelaar staat in brand. Het vuur .is hevig. Dikke rook zuilen stijgen omhoog. Oorzaak onbekend. DEN HAAG. Hedenmorgen 9 uur be zocht H.M. de Koningin de afdeel ing Kle ding van het Steuncomité, daarna de Gem. Werkverschaffing voor kleermakers. Het prinsesje bezocht wederom Artis. De Prins reed naar Wormerveer voor een Roode kruisoefening: Naar waarnemingen in den morgen van 26 Maart medegedeeld door hei Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 771.8 te Wis singen en Maastricht, laagste 752.0 te Memel. Verwachting tot tien avond van 27 Mrt. Meest matige, noordwestelijke tot wes telijken wind. Zwaar tot halfbewolkte lucht. Waarschijnlijk regen of sneeuw buien. 'Weinig verandering van tempera tuur. Maart. 23/30 Wjeringerwaard, hofstede, Van Heuweninge. 29 Goes, houtwaren, Hollmann en Ver hoek. 30 Goes, huis en tuin, v. Dissel. 30 woonhuis, v. Dissel. 31 Goes, Inboedel, v. Dissel. 31' Nieuwdorp, huis,„Pilaar. 31 Kruiningen, meubelen, Schram. 31 Nicuwedoi'p, woonhuis en erf, Pilaar. April. 1 Wenieldinge, woonhuis en inboedel, ITuvers. 6 Goes, 2 woonhuizen, v. Dissel. 7 Goes, inboedel, v. Dissel. 7 's Gravenpolder, inspan en inboedel, Neervooït. 7 Meliskerke, bouwland, Neeling. 7 Meliskerke, bouwland, De Neeling. 7 Buur mal sen, inspan, v. Everdingen. 8/22: Beilen, bouwmanswoningen en land, Schutter. 8 Ellewoudsdijk, bouw- en weiland, hoefje, lö Nobel, Terneuzen. 8 Middelburg, huizen, Struve. 8 en 22 Wij ster, heideveld, bouw- en web- land met woningen bij inzet en toe slag, Schutter. 9 Oudelande, wagenmakers- en andere houtwaren, vrachtrijdersinspan enz., Hollmann ©11 Verhoek. 14 Rijnsbergen, bouwhoeve de Bie. 15 Kruiningen, hofstede, Schram en v. Gruting. 19 Goes, bouw- en weiland, Pilaar. El te wou tsd ijk, hoefje, bouw- en wei land, C. Ie Nobel. N.-Beveland, hout, Heijboer. Maart. 30 Goes, Levering vleesch armbestuur. 'Vóór 4 uur biljetten bij dhr. v. d. Bout. 31 Middelburg, maken aanlegplaats enz'., Ged. Staten. April. 1 Krabbe ndijke, verbouwen school, Ge meentebestuur. 6 Wilhelminadorp, bouwen 3 arbeiders woningen. Bestek bij KlecuWens. Inl. i C. v. Maris, Goes. 6 Wilhelminadorp, houwen woonhuis, cal. Oost-Bevelandpoldei'. 7 Hoedekenskerke, levering grind en dijk materialen, vervoer grind, Water schap. 9 Borssele, binnenverf en faehangwei'- ken in de pastorie. Inl. S. de Koning, Goes. 14 Zijpe, lo. herstel enz. werken wa terschap Bruinisse lo. steenglooiing, enz. zeedijk. Aanwijzing 6 en 10 Apr. 1012 uur. Van 25 en 26 Maart 1915. MIDDELBURG. Ondertrouwd: Ch. Moer dijk, 42 j„ jrn. en M. K. P. Mind er houd, 24 j., id.j. Kievit, 21 j., im. en J. van Eldijk, 22 j., jd. Bevallen: L. de Visser, geb. van Mo lenbroek, d. Levenloos aangegeven: dochter' van W. Wegmond en van J. E. van Poelje. GOES. Geboren: 24, Johanna Maria Dina, d. v. Willem van Apeldoorn en Theo dora Maria Capelle; 24, Cornelia Fran- cjna, d. v. Johannes Petrus van Hoorn en Jacomina Oosterdag. Van 14—25 Maart 1915. KRUININGEN. Ondertrouwd: Josephus Mannaart, 64 j., jm. en C-ornelia Cremers, 79 j., wed. van Petrus Bernardus Schip pers. Geboren: Renilde Mathilde, d. v. Eve- ristus de ,Lee en Adelaide de Smet uit ZwijtndrechtLucas, z. v. Huihrecht' La- vooy en Johanna Verlare; Johannes Franciscus, z. v. Franciscus Hendrikus Verwayen en Philomena Jacoba Goossens uit, Antwerpen. Overleden: Adriana Janna Kole, 34 j., vr. v. Jacobus Wiskerke; Johannes Fran ciscus Verwayen, 3 d., z. v. Franciscus Hendrikus Verwayen en Philomtena Ja coba Goossens uit Antwerpen. Zondag 28 Maart a s. hopen onze geliefde Ouders, Behuwd- en Groot ouders ADRIAAN SIM0NSE en JACOBA DEKKER, hunne 25-jarige Echtvereeniging te herdenken. Hunne dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleinkind. A Veerc, Maart 1915. I Heden overleed na een korte ongesteldheid mijne geliefde Echt- genoote en der kinderen zorgdra gende Moeder, ADRIANA HARPE, in den ouderdom van 42 jaren. Zwaar valt ons dit verlies. Schenke ons de Heere genade, om in zijn wil te berusten. Uit aller naam, ABRAHAM WIELEMAKER Az. Koudekerke, 25 Maart 1915. Heden overleed in zijn Heer en Heiland, na een langdurig doch geduldig lijden, mijn geliefde Echt genoot en der kinderen zorgdragen de Vader en Grootvader FREDERIK PRIESTER, in den ouderdom van 61 jaar en 10 maanden. Uit aller naam, Wed. F. PRIESTER— LAMrEE 's II. Hendriksk., 25 Maart 1915. Heden overleed onze geliefde Zoon, Broeder en Zwager, ABRI A AN, in den jeugdigen leeftijd van 19 jaar en ruim veertien dagen. J. DE PREE M. DE PREE—Bukgee Kinderen en Behuwdkind. 's Gravenpolder, 25 Maart 1915. Strekkende tot algemeene kennisgeving. Heden ©verleed na een langdurig lijden mijn geliefde Echtgenoot en der kinderen zorgdragende Moeder, W0UTERINA JACOBA VAN DEN BERGE in den ouderdom van 45 jaar en 9 maanden, J. VAN PEENEN Kinderen, Behuwd- en Kleinkind. Waarde, 25 Maart 1915. Algemeene kennisgeving. Hierbij betuigen wij onzen harte- lijken dank voor de vele blijken van belangstelling ondervonden bij het over lijden van onze lieve Dochter en Zuster. Uit aller naam, M. v. DOORN—v. Gilst Ellew outsdijk, 26] Maart, 1915 door Ds. G. WISSE, zal binnen enkele dagen ver schijnen. Ingenaaid fl.10. Gebonden f 1.45. Uitgever E. J. BOSCH Jbzn. te NIJVERDAL. Aangifte van leerlingen voor den nieuwen cursus, die 1 April aanvangt, kan in den loop dezer maand geschie den bij het Hoofd der School, dhr. W. A. VAN WIJK, Papeweg. Ouders die geen schoolgeld kunnen betalen kunnen daarvan vrijgesteld worden. HET BESTUUR Wolfaartsdijk, 10 Maart 1915. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Kruiningen zijn voornemens op des namiddags 3 uur, ten Gemeentehuize aldaar Bestek en teekening is a f0.75 ver krijgbaar bij den Boekhandelaar D. VAN DÈR PEIJL te Kruiningen. Inlichtingen verstrekt de architect J. J. LE CLERCQ te Kruiningen. HET KERKBESTUUR OER NED. HER VORMDE GEMEENTE TE B0RSSELEN, is voornemens op des voormiddags te 10 uren, in de Gemeentewoning aldaar, Bestekken zijn voor zoover de voor raad strekt tegen betaling van f 0,50 per exemplaar verkrijgbaar bij J. L. RICHEL, Kerkvoogd te Borsselen. Aanwijzing geschiedt op Woensdag 7 April a. s., 's middags te 3 uur. Inlichtingen geeft de Architect S. DE KONING te Goes. Het Kerkbestuur voornoemd: C. VAN DE VELDE, Voorzitter. A. DE PRIESTER, Secretaris. De Notaris A. DE NEELING te Mid delburg, is voornemens op WOENSDAG 7 APRIL 1915, des namiddags te 1 L uur, in de herberg van den heer Harpe te Meliskerke, publiek te verkoopen gelegen aan den Molenweg te Meliskerke, te zamen groot 1.62.65 H.A. Afzonderlijk en gecombineerd. Aanvaarding mi het rooven van den oogst 1915v Voor koopers zijn gelden beschikbaar op le hypotheek. Nadere inlichtingen met notities te verkrijgen ten kantore van genoemden Notaris, alwaar de kadastrale kaart ter nzage ligt. De Notaris H. R. STRUVE te Middel burg, is voornemens op des avonds 8 uur, op de bovenzaal der Sociëteit „De Vergenoeging"' aldaar In de gemeente Middelburg aan den Noordweg, wijk R no. 28, groot 4 Aren 75 Centiarenverhuurd voor f 450 per jaar tot 31 October 1916 met 2 optie-jaren en met recht van koop gedurende den huurtijd voor f6000. aan de Wal, wijk B no. 72, groot 44 c.A., verhuurd voor f2,50 per week. aan de Stroopoort, achter het vorig per ceel, wijk B no. 70, groot 38 c.A., ver huurd voor f0,80 per week. aan de Wal, hoek Stroopoort, wijk B no. 71, groot 46 c.a.'verhuurd voor f 1.50 per week. Nos. 24 afzonderlijk en gecombineerd. Bezichtiging daags vóór en op den dag van verkoop, telkens van 10—12 en van 24 uur, mits voorzien van een toegangsbewijs met nadere inlichtingen verkrijgbaar ten kantore van voornoem den Notaris STRUVE, Pijpstraat N 23 (bij de Molstraat) te Middelburg.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1915 | | pagina 3