Telegrammen. Kerknieuws. Onderwijs. Landbouw en Veeteeit. Leestafel Gemengd üieuws. Laatste Berichten. Wetenschap en Kunst. Allerlei. Ingezonden stukken. Briefwisseling Telegrafisch Weerbericht. Marktberichten. Verder wijst spreker op ©enige wonin gen aan Ouden Ylissingenschen weg, waar- geen waterafvoer isbesloten wordt den bewoners te zeggen, dat ze zich tot het gemeentebestuur moeten wenden, wan neer ze last van vuil water hebben. Dhr. Visser vraagt of er al een bepaling gemaakt is omtrent de snelheid van auto's in <le kom der gemeente. Dhr. Jobse zegt: het 'rontroleeren van de snelheid door niet deskundigen gaat niet. Bovendien is hij er tegen de snelheid aan banden te leggen. De voorzitter antwoordt dhr. is- ser: de Nieuwe weg is geen kom der gemeente, daarom zal het moeilijk gaan een bepaling in de politieverordening' op te nemen. Ned. Herv. Kerk. Beroenen te NieuW-Yosmeer, J. Petri, oand. te* Haarlem; te Beurnen, li. A. ten Hove, ,cand. te Mep pel; te Th,o- len, A. Prins te Doornspijk; te Sluip wijk, J. Rouge te Hoog-Blokland. Aangenomen naar Staphorst, door J. H. v. Paddenburgh te Aalst. Bij Kon. besluit is C. Hengeveld, laatstelijk predikant bij de Protestantsche. gemeente te Soerakarta, thans met verlof hier te lande, op zijn verzoek, wegens lichamelijke ongeschiktheid, gerekend van 28 Februari 1915, eervol uit 's lands dienst ontslagen, onder toekenning van pensioen. Ds. Hengeveld was van 1879 tot 1881 predikant te Sc-hore. Geref. Kerken. Bedankt voor Strijen, door M. M. Hor jus te Breda. Axel. Na. ruim 5 jaar alhier als pre dikant. gearbeid te hebben, nam ds. Bruins gisterenavond afscheid van de gemeente alhier. Hij had tot tekst 1 Petr. 510 en 11. Aan het einde werd Z.Eenv. toegespi'Or ken namens de gemeente door ds. Larry mertsma, en namens de classe door ds. v. d. YValle te Zaamslag. Door de groote schare werd den scheidenden leeraar Ps. 1214 toegezongen. ,Ds. v. Pro o s d ij. Wie ds. v. Proos dij gekend heeft, stemt in met Do Heraut: Vooral in 'de prediking school zijn kracht; daarvoor was hem een gansch eigenaardig charisma geschonken. Stil en onbeweeglijk stond hij op den kansel, met haast ietwat houterig figuur, maar zijn woord, dat als een waterval over zijn lippen stroomde, leefde en dwong tot luisteren. Altoos improviseerend, wist hij toch meesterlijk zijn taal te beheeiisdhen. Populair, soms op het kantje van het triviale af, wist hij toch plotseling weer door menig schoon beeld of prachtige schildering aesthelisch genot u te bieden. En tegelijk wel elk van zijn preeken dat achter den schijnbaren eenvoud dege stu die school. Geref. Gemeenten. Beroepen te Leiden, G. v. Reeniein te Opheusden. Middelburg. Na gehouden examen zijn tot de ambachtsschool alhier toegelaten: Afdeeling bankwerken: A. P. Adriaan- sen. Midd.,H. Bal jeu, Souburg; J. J. Back, VI.; L. A. Bouman, Midd.; J. Blok, Midd.P. A. de Boer, VliC. A. H. Bijleveldt, Midd.; J. M. van der Dussen, Vli; A. F. Engels, VI.; M. van der Eist, Souburg; ;S. J. Kariot, VliC. IC. de Koster, Midd.; M. Lemoine, VI.; A. Min derhout, Midd.; P. A. L. Pleijte, VI.; A. M. Willems, Midd.; en C. I. Zomers, VI. Afdeeling smeden: G. J. Contant, Veere J. M. Houterman, Sënooskerke; en I. J. Huijgens, Zoutelande. Afdeeling electroteohniekP. Resuijen, VI.; Z. Bouwens, Midd.; A, F. Clarisse, VI.; C. yan der Hooft, Terneuzen; G. P. Ketting, VI.; J. Stevens, VI.; R. R. van de Wocstijne, Midd.en 1. F. Wiesner, Domburg. Afdeeling schilderen: E. ICesteloot, Midd. Afdeeling Meubelmakers: C. Chr. Brak man, N.- eu St. Joosland; L. Kortekaas, Midd.; A. J. de Zeeuw, Midd. 'Afdeeling Timmeren: W. Barentsen, Rit- tbeni; Van Belzen, Arnemuiden; J. Bo- lier, Ritthem; M. J J. van Betveren, Veejre; J. van Uriel, Midd.; A. S. de Jonge, Midd.; J. Loois, VI.; P. Ie Grand, Arne muiden; J. J. Maas, Koudekerk©; C. Meerit- se, Arnemuiden; P. Meijers, Serooskerke H. van Rooijen, Westkapelle; H. de Roos, Arnemuiden; J. van Sohaik, Souburg; W. Stro-o, VI.; J. Soetens, Midd. en D. Vee- hulst, Westkapelle. Met Midd. is bedoeld Middelburg;, 'met VI. Vlissingen. Akte examens lager onderwijs. .Voor de examens ter verkrijging van de akte lager onderwijs, welke te Middel burg zullen worden afgenomen, en waar van de commissie bestaat uit den school opziener in het district Middelburg; als voorzitter, en als leden de schoolopzie ners in het district Goes en in die ar rondissementen Middelburg, Tholen, Vlis singen en Zierikzee, hebben zich 103 mannelijke en 54 vrouwelijke candidaten aangemeld. Tot deskundigen zijn be noemd: Voor Ned. Taal en Lezen de heeren W. H. Hasselbach, leeraar Rijks Kweekschool, C. iWeeda, directeur bijz. kweekschool, G. L. J. Waanders, hoofd hijz. school, C. de Kok te Oosterland, hoofd openbare school. Voor Rekenen H. Jongepier, hoofd openb. school, R. van de Welle, leeraar hijz. kweekschool. Voor Teekenen en Schrijven J. Vreteken, hoofd openb. school, J. H. Wattez, leeraar bijz. kweekschool. Voor Aardrijkskunde i Dun te Goes, hoofd bijz. school, Hack, hoofd openb. school. Voor Geschiedenis mej. M. M. Jungius, onderwijzeres school M.U.L.O., P. H. van Milaan, hoofd openb. school. Voor kennis der Natuur D. H. Gocheret, oud-hoofd, Rotterdam, F. Maijs, hoofd openb. school te Wilhelminadorp, J. de Meijer, hoofd openb. school te Schoondijke, A. de Smidt, leeraar rijks kweekschool. Voor Onderwijs en Opvoe ding J. G. 'Nijk, directeur rijks-kweekschool en J. E. van der «Slikke, hoofd openb. school te Vlissingen. Voor Zang A. Coe- nen, onderwijzer rijks-normaallessen te Vlissingen en A. Lijsen, leeraar rijks kweekschool. Voor vak J (vrije- en or'de- oefeningen) mej. A. S. Beugel, onderwij zeres school M.U.L.O. en W|. de Graaf, leeraar R. H. B. S. Voor vak K de da mes J. de Graaf, onderwijzeres rijks normaallessen te Goes en M. J. de Haan, onderwijzeres school M.U.L.O. De deskundigen, bij wier namen geejn woonplaats is genoemd, wonen allen te Middelburg. Het schriftelijk examen heeft plaats op 'Woensdag 7 April, ter wijl het mondeling gedeelte een aanvang neemt op Donderdag 15 April a. s Blijkens de ,JM. Crt" is dhr. M. E. Pruissen, onderwijzer te Kruiningen, be noemd tot hoofd der school te Biervliet. Geslaagd te Rotterdam voor de nut tige handwerken mej. J. A. v. Duijai te Zierikzee; en voor 'tpolitiediploma met aanteekening dhr. A. Dommisse te Does burg (N. Crt.) En voor het machinisten examen te Utrecht G. A. Kuipers en W. A. Koopman. Geslaagd te Amsterdam voor het eerste gedeelte van het artsexamen de heeren M. J. v. Dijke en C. J. M.( Mol. Op 12 April en volgende dagen zal te Leiden, Utrecht, Groningen en Am sterdam gelegenheid warden gegeven tot het afleggen van de examens ter verkrij ging van een getuigschrift als apothekers assistent. Goes. Men schrijft ons": i Door het Bemiddelings-'bureau voor den Landbouw in Zeeland is een Bond van Beetwortelsuikerfabrikanten gevraagd de voor idit jaar vastgestelden bondsprijs van f 13.50 te verhoogen op f 14.50. Met het oog' op de omstandigheden meende men, dat die prijs voor dit jaar zeker niet te hoog geacht moet worden. BHjkens !het ontvangen antwoord, is het bestuur van dien Bond, na rijp beraad tot de conclusie gekomen, dat de bietenprijs, welke f2 hooger gestold werd dan ver leden jaar, niet nader verhoogd mag worden. Blijft de prijs dus officieel vastgesteld op 'f 13.50, toch mag wel als bveral hekend geacht worden, dat algemeen reeds niet onbeduidend lioogere prijlzen besteed wor den. Velen hebben reeds gecontracteerd voor f 14 en "hooger. Het Bem.-'bureau meent dan ook den landbouwers den raad te moeten geven niet Pp 'den prijs van f 13.50 in te gaan doch minstens f 14 te eischen. In verhand met de suaker- prijizen en met de vooruitzichten voor den» suikerhandel, kan die prijte zeer goed besteed worden. Het schoolonderwijs; algemeene methodiek ten dienste van kweek scholen en normaallessen, door W. A. y. Wijk, hoofd der Chr. school te Wolfaartsdij'k, onderwijzer aan de Chr. Normaalschool te Goes. Goes, Oosterbaan en Le Cointre. Het is, een kostelijk 'feeken des tijids dat de Chr. onderwijzers zich al meer gaan beijveren om voor de Chr. school e,ige:n studieboeken saam te stellen, en niet meer te steunen op de openbare schoolmannen. Daarom begroeten wij ook dit boek van den heer v. Wijle, ten dienste onzer Chr. Kweek- en normaalscholen met .groote ingenomenheid. De grafische voorstelling op blz,. 34 yan den con- centrischen leergang is zeer practisoh ge vonden. Uitvoering en i'ndeeling van een en ander beantwoorden aan de eischen van goeden smaak. Het oog wil ook wat hebben; dat is juist gezien van hee ren uitgevers. Ongel uk k en. TijHens dein slieeuw-. storm is te Dronrijlp een man te water geraakt en verdronken. Te 's Graven- hage wilde een 71-jarig man op een reeds in beweging zijnde stoomtram sprin gen. Hij viel van de plank, geraakte onder de tram en werd op slag gedood. Te Weesp zijn drie kinderen van een veehouder 'onder een omgevallen hooiberg geraakt. Een 3-jarig kindje is gestikt. Te Amsterdam is een 38-jarig© vrouw uit het raam van de tweede verdieping barer woning gevallen. Zij bleef op de plaats dood. De „S 1 i ed r ec h t". Men seint uit Londen, dat het N-ederlandsche stoomschip „Sliedrecht" op reis van Amsterdam naar de Tyné nabij South Shields gestrand is. Het stoomschip lekt zwaar en men ver wacht, dat het totaal wrak zal worden. De bemanning is gered. Volgens door de reederij ontvangen te legrammen is de Sliedrecht door een he- yigen storm op strand geslagen. Het stoomschip zit gevaarlijk. AMSTERDAM, 22 Maart. In verband mét hef voorgevallene met de „Zaan- stroom" had de directeur deir Hollands sche Stoombootmaatschappij eeu onder houd met den minister van buitenlandsche zaken. Het zal nog moeten blijken of de Duitscho regeertng levensmiddelen, die be stemd zijn voor particulieren in Enger land mag verbeurd verklaren of de waarr do ervan aan de Maatscliappiji heeft te vergoeden. Tot dusver gaat het verkeer met Engeland nog z'n gewonen gang, Na het voorgevallene met de „Zaan- stroom", zijn de „IJstrooun" en. de „Rijn stroom" naar Engeland vertrokken. De „Ecmstrooni" is Zaterdag te Huil aange komen. 1 i LONDEN, 22 Maart. (Officieel). De ad miraliteit meldt: Door het ongunstige weer zijn de operaties in de Dardanellen onderbroken. De verkenningen met hy droplanes rijn onmogelijk, zoodat niet uit gemaakt kan worden hoe groot de schade is, door het bombardement van de forten op 18 dezer aangericht. LONDEN, 22 Maart (V.D.) Een koop,- vaardijschip uit Eastbourne: metende 8000 pond en geladen met steenkolen, op weg van de Tyne naar'Genua is Zondagmidda g ter hoogte van Beachy Head getorpedeerd. De .geheele bemanning werd gered. PARIJS, 22 Maart. Communiqué van gisteravond 11 uur: Opnieuw heeft de vijand de kathedraal van Soissons gebom bardeerd, die ernstig beschadigd wetr|d. Zaterdagavond zijn wij eenigszlins vooruit gegaan ten oosten en ten noordoosten van bij Mesnil gelegen heuvelrij. Zater dag hebben wij in de Vogezen de grootei en de kleine Reinackerkopf ve'rloiren, doch heroverden heden de kleine. Een tegen aanval om ook de groote te heroveren duurt voort. LONDEN, 22 Maart (V.D.) Aan de „Dai ly Chronicle" wordt uit Parijs, gemeld omtrent den Zeppelinaanval, dat bom men werden geworpen in de wijken van Batignolles en Neuilly. Omstreeks één uur, ontwaarden de schildwachten die den spoorweg bij Compiegne bewaakten een Zeppelin die rich 'in de richting van Parijs voortbewoog. Onmiddellijk werden de noodige voorzorgsmaatregelen geno men. De politie liet alle lichten uitdoovem en de bewoners werden op de voorge schreven wijze gewaarschuwd zich in vei ligheid te stellen. Toen de Zeppelin bovieh de stad verscheen, begonnen zoeklichten te werken en de kanonnen van den "Eifei toren begonnen een goed-oinderhouden be schieting. Fi'ansche vliegmachines stegen op en de zeppelin nam de vlucht na ongeveer anderhalf uur boven de stad vertoefd te hebben. Twaalf bommen, waar van de meesten er op berekend waren, brand te stichten zijn neergeworpen ©n. tien menschen, waaronder twee kinderen werden gewond. Omstreeks 4.15 u. kon digden de brandweerlieden aan dat alles veilig was. Omstreeks 12.15 u. werd een nieuw© Zeppelinaanval gedaan op Calais. Drie luchtschepen lieten enkele bommen val len, doch richtten weinig schade aan. Toen rij' door zoeklichten bereikt wa ren namen de zeppelins snel de wijk. Zij werden door kanonnen hevig beschop ten. LONDEN, 21 Maart. Hedenochtend in de vroegte wierpen twee Zeppelins, op zijn minst 14 bommen op Parijs en voorsteden. De schade was zeer gering. Er zijn ette lijke onbeteekenende branden ontstaan. Zeven lieden zijn gewond, daarvan één zwaar. PARIJS, 21 Maart. Een Zeppelin heeft twee bommen op Parijs- en een derde op de Parijsche voorstad Neuilly gewor pen. De laatste veroorzaakte brand. Vannacht om 1.20 waren de door de militaire overheid bij gevaar voor Zep pelins verordende maatregelen ten uit voer gebracht. Door hrandweersignalen was de burgerij gewaarschuwd eu bijna onmiddellijk was Parijs eu omstreken in duister gehuld. BERLIJN, 21 Maart. Het groote hoofd kwartier meldt heden Ten Zuidoosten van Yperen is een En- gelsch vliegtuig naar beneden geschoten. De vlieger en zijn passagier zijn gevangen gen genomen. Twee pogingen der Franschen om de Zuidelijke helling van de Lorettehoogte die wij1 den 16en Maart hebben bezet, weder tot een punt van strijd te ma ken, zijn mislukt. Op de kathedraal van Soissons, waar op gedurende de gevechten de Rood© Kruisvlag woei, is een waarnemingspost der Franschen ontdekt, onder vuur geno men en verwijderd. In Champagne hebben ten Noorden van Beau Séjour onze troe pen met succes hun sappen vooruitge- bracht en versoheiden Fransch© loop graven doen ontruimen. Daarbij ziijn een officier en 299 niet-gewonde 'Franschen gevangen genomen. De stellingl op de kruin van den Reichsackerkopf, die door twee bataljons Fransche Alpenjagers dap per werd verdedigd, is gistermiddag be stormd. Dtei vijand leed daar zWare ver liezen. Drie officieren en 250 man namen wij gevangen. Een mijnwerper maakten wij buit. Een tegenaanval der Franschen werd daarop afgeslagen. Om op de wandaden van de Fransche vliegers in de open El- zassische stad Schleltstadt een krachtda dig antwoord te geven, zijn hedennacht door luchtschepen eenige vrij' zlware bom men geworpen op de vesting Parijs en het knooppunt van spoorwegen hij Com piegne. RETROGRAD, 21 Maart. In antwoord op de Duitsche represaillemaatregelen brengt de Russische generale staf ter al gemeene kennis dat Memel openlijk werd verdedigd door een vijandelijke strijd kracht. Aangezien de bevolking van de stad deelgenomen had aan den strijd, wa ren onzje troepen gedwongen daarop op doeltreffende wijze te reageeren. Indien derhalve de Duitscho troepen hun bedreiging tegenover de vreedzame bevolking van de Russische streken, die zij bezetten, waar maken, moeten die da den van de Duitsc.he troepen niet wor den beschouwd als maatregelen van weerwraak, maar als op zichzelf staande daden, waarvan de moreel© verantwoor delijkheid op de Duitschers valt. WEENEN, 21 Maart. In de Karpathen kwam het gisteren op het front tusschen den Uszokpas en den pas van Konieczna tot hevige gevechten. In den nacht van den 20sten beproefden reeds vijandelijke afdeelingen door het uitvoeren van ver rassingen eenige van onze steunpunten te nemen. Zij werden overal met voor hen groote verliezen teruggeslagen. In de ochtenduren herhaalden de Rus sen hun aanvallen op grooter schaal. De gevechten, die zich daarop ontwikkelden, duurden op sommige plaatsen den heelen dag door. Tegen den avond waren de 'Russische strijdkrachten, die tegen onze stellingen aan de San hij Smolensk en Alzopagony waren opgetreden, teruggesla gen. Hier werden 1070 man gevangen genomen. Voor het overige is niets van belang voorgevallen. DEN HAAG. Een comité van kunstena ressen en sociale en politieke werksters heeft uit naam van meer dan 12000 Ne derlandsche en Vlaamsche vrouwen in een telegram aan den eersten minister der Zuid-Afrikaansch© Unie jegiens de Z.-A. regeering de overtuiging uitgespro ken, dat De Wet en zijln 'medegevangenen door huin toewijding, voor wat zij een rechtvaardige zaak achtten, aanspraak ma ken op de grootmoedigheid van hun over winnende tegenstanders. Voor het geval de stroom van handteekeningten aanhoudt, is het zenden van een nader telegram in uitzicht gesteld. DEN HAAG. De zilverhaas van f 5 worden 25 Maart ingetrokken. Tot 3 April zal men ze nog kunnen inwisselen hij betaalmeesters, rijksbelasting-ontvangers en op postkantoren en wellicht daarna nog bij' het Agentschap van het Ministerie van Financiën te Amsterdam. Dehertogvan Aremh'erg. Een lezer schrijft aan het „Vad.": In België is men zeer verontwaardigd over den Hertog van Ar omber g', die met zijln voorvaderen minstens 150 jaren lang een zeer weelderig paleis te Brussel bewoonde en begin Augustus spoorloos verdween. Men vertelt aldaar, dat de Duiitsche soldaten zijln verschillende kas- teelen in België volkomen spaarden en dat hij Duitsch officier in het 'Oosten was. Hij behoort tot de grootste landeigenaars van Europa. Ik kan u thans als vaststaand mede- deelen, dat hij werkelijk chef is van een Duitsch dragonder-regiment in Polein, dat met goedvinden van de Belgische Kom- mandantur de zeer kostbare inhoud van het paleis te Brussel naar Duitschland is overgebracht en de hertog na den oor log met zijln familie zijn hoofdverblijf op een zijner Duitsche landgoederen zal vestigen. In België komt hijl in ieder geval niet meer terug. Natuurlijk, want: De Hertog is het hoofd dei' familie, die ik dacht dat te Ween en thuis behoorde. De .anderen zijn Prins. Een Prinoe d'A is 'president van de Suez-Kanaal-Maaf-i schappij. Of die nog te> P'arijs is Een verkeerd uitgelegd lied. In Duitschland zingf men een lied, dat aanvangt met:*) „Dewtschland, Deutsch- land über alles, iiber alles in die Welt", en dat in den laatsten tijd nog al eens verkeerd begrepen is. pe vijanden van Duitschland stellen het voor, alsof de Duitschers in dit lied uiting geven aan hun begeerte, om Duitschland over alle andere landen te doen hee'rschen. Diat nu .is onbillijk. Ja, wanneer men alleen den eersten 'regel leiest, dan kan men, als men wil, dat ei' in lezen, gelijk men ook in onzen kreet: „Oranje bovenal"! lezen kan, dat wij Oranje hoven alles iri d© heele wereld willen plaatsen. Doch leest men het lied verder, da'n blijkt de bedoeling toch duidelijk genoeg. „Duitschland, Duitschland hoven alles, ho ven alles in de wereld, wannee'r het zich tot verdediging en aanval broederlijk sa menhoudt. Van de Maas tot aan de Me mel, van de Etsich tot aa,n' de Belt. Duitsch land, Duitschland boven alles, hoven alles in de wereld". Zoo luidt het eerste cou plet, en daarin warden de grenzen ge'- noemd van het Duitschland, dat de dich ter zich voorstelde. Want dat Duitschland bestond niet in 1842, toen Hoffmann von •Fallersleben op Helgoland zijn lied dicht te; 't was maar zijn wensch, die hem) het lied ingaf, en die wensch was zoo weinig naar den zin van het Duitsch land zijner dagen, dat hij ontslagen werd uit zijn ambt van professor. Want de Duitsch sprekende volken waren in zijn dagen jammerlijk verdeeld en s lieden te gen elkaar-. En toen hegeerde "hij, dat allen zich zouden vereenigen, ook 'Oos tenrijk, tot de Etsch, toen een Oosten- rijksche rivier, nu een Italiaansche. Die wensch van Hoffmann is in 1870 gedeel telijk in vervulling gegaan; Oostenrijk bleef er buiten, doch nn, al is het nog zelfstandig, houdt het brüderiich zusam- men met de anderen. De twee volgende coupletten bozingert den roem van Duitsche vrouwen. Duit sche trouw, Duitscho wijn en Duitschen zang, die hun goeden klank moeten be houden, en aanvuren tot edele daden, en ze wenschen den bloei van he't Duit scho vaderland, waarnaar allen zullen streven. En dan worden als onderpand) van het geluk genoemd: eenheid en recht en vrijheid, doch met geen woord wordt gesproken van overheersching. Ten dui delijkste blijkt, dat alzoo met deu eersten regjel niets anders wordt bedoeld dan wat in alle vaderlandsche liederen staat: j\Iijn vaderland heb ik lief boven alles-. /Overgenomen uit „Timotheüs". A. L. Hieronder volgen de drie couplet ten va.n het eigen lied Das lied der Deutsche©. i t Deutsohland, Deutschland über alles, üb'er [alles in dar Welt, Wenn es stets zu Schutz und Trutzo [hriiderlich zusam men halt, Von der Maas his an die Memel, von [der Etsch bis an den Belt. Deutschland, Deutschland über alles, übea [alles in dor (Welti Deutsche Frauen, deutsche T'reue, deut- [scher W©in und deutscher Sang Sollen in der Welt behalten ihren altep, [schonen Klang, Und zu edler Ta.t begeisteTn unzor ganze.s [Leben lang Deutsche Frauen, deutsche Treue, deut'- [seher Wein und deutscher Sang. Einigkeit und Recht und Freiheit £ür das [deutsche Vaterland,, Banach lasst uns alle streben brüderiich (mit Herz und Hand! Einigkeit und 'Recht, und Freiheit sind [des Gliickes Unterpfand Blü'h' im Glanze dieses Glückes, blühe, [deutsclies Vaterland Ezelsbruggen. In de groote we gen der Romeinen, allereerst voor het leger bestemd, lagen over de rivieren zware, stevige bruggen. Wie echter te ver van de brug was kon hier en daar ook over op een zwakkere brug, die hoogstens een man op een ezel dragen kon. Tegenwoordig duidt men er een hulp middel mee aan om bij het leeren iets gemakkelijk te onthouden. Ook in de mu ziek. (Heraut) (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Een kleine opheldering. Het stuk van ouze zijde is schijnbaar niet door allen goed begrepen, daarom dit: Op elke plaats in Zeeland neme één vereeniiging het zaakje ter hand, d«ze pleegt overleg met de andere organisaties of kerkeraden en vraagt dan een ontwetrp- adres bij ons aan, dat door allen moet geteekend worden. Geen adhaesie-betuigingen, maar allen op één adres geteekend, dit maakt meel* effect. Het ontwerp is gereed. Op dan voor de drankbestrijding W. WATTEL. Abonné te Schoondijke. Als we ons niet vergissen is bedoelde Maatschap pij: te 's-Gravenhage gevestigd. Red. Naar waarnemingen in den morgen van 22 Maart medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 771.7 te Mun- chen, laagste. 745.1 te Stockholm. Verwachting tot den avond van 23 Maart: Matige tot krachtige oostelijke tot zui delijken wind. toenemende bewolking, la ter waarschijnlijk regen. Weinig verande ring van temperatuur. Rotterdam, 22 Maart. B i n n en 1 and s c h e gran en: Gerst minder ter markt, lager verkocht f 12.75 ,;i f 13.20. Tarwe belangrijk minder ter markt, flauwe stemming, beslist lager verkocht f 16.a f 17.40. Haver minder getoond, onveranderd f 14.a f 14.60. Paardeboo- nen f 12.80. Erwten f 14.a f 14.75. Ka nariezaad f 24.a f 24.60. Karweizaad f 18.—. Buitenlandsche granen: Maïs, La Plata disp. f189, Amerik mixed f214, oude idem f217. Eieren. Zeeuwsche f4.75 a f5.— per 100 stuks; Overmaassche fö.a f5.50. Varkens. Aanvoer 468. Prijs 46 a 48 ct. Lichte voor export 32 tot 38 ct. Aard appelen. Zeeuwsche blauwe f 3.90 a f 4.30, Zeeuwsche eigenheimers f3 a f3.25, Zeeuwsche bonte f3.90 a f 4.25, Zeeuwsche bravo's f 3.50 a f 4, Spuische eigenheimers f3.20 a 3.50, Po ters f'2.70 a f3, Redstar £3.25 a f3.50, Maltha 131/2 a ld ct- per Kilo. Tame lijke aanvoer. Tamelijke vraag. Ajuin. Aanvoer 15002000 H.L. Prijs f8.25 ii f8.50 p. 60 K.G., stroogele en groote bruine. Vlas. Aanvoer 1004Q st. blauw, 110Q st. Holl. geel, 2100 st..Gron„ 1790 st. wit Zeeuwsch, 1200 vreemd geel.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1915 | | pagina 3