WfJ t$4 RECLAMES DE PATHÉ PLATEN SE PATHÉFOONS structie en sierlijk Fonograaf PATHÉ, BegulieraMraat 43, Amsterdam. Uit de Provincie Leestafel Reclames. Velen hebben een nieraandoening, Kerknieuws. Onderwijs. Predikbeurten. Rechtszaken. ingezonden stukken. V ■/j Dexe We«rge»«r, speciaal ver T.urdigd on op naald-spreekma- ciines Pnthéplalen te spelen, w rdt gratis aangeboden b i aankoop ineens van S Pathéplaten naar keuxa. a- pCO «O zingen zonder naald maar met een on verslij tbnr en saffier. Répertoire meer dan 25000 opnamen van de beroemd ste Hollandsche en bultenlandsche artiesten en musicL _ewerkt, zijn in meer dan 30 verschillende modellen en prtyzen onder het bereik van een ieder. Verkrijgbaar bij al onze Agenten in Nederland. Platen-Catalogi en Prijscouranten gratis en franco. Vraagt inlichtingen, zonder verplichting tot koopen, ook gemakkelijk* voorwaarden van betaling bij Q. MENKE, eeulk Importeur voor Nederland en Koloniën. Bezoekt onxe 3 nieuwe, naar de eiachen des tflde ingerichte, verkoopzalen. KJ ging gedaan om het stadhuis van Venetië te bestormen, zulks als |irotest tegen de duurte der levensmiddelen. Alle winkels op het St. Marcusplein werden in allerijl gesloten, terwijl de schreeuwende, met knuppels bewapende menigte steeds aangroeide. Onder den kreet: „(reeft ons werk en brood", trapte men de stoelen en tafel tjes dej' café's aan het plein stuk. Vooral op de Pilsener BierhaJle had men het voorzien. Alle vensterruiten van het. bier- bierlokaal, dat zijn deuren niet gesloten had, werden kapotgeslagen. Het kwam tot een bloedige kloppartij tusschen de menigte en de karabiniers en agenten. Daarbij weiden een aantal ruziemakers, verder een vrouw en eenige karabiniers zwaar gekwetst. Men vreest dat in Venetië een alge- nieene staking zal uitbreken. Volgens de Malin heeft sir William Ramsay, de Irekende Engelsche schei kundige, in een onderhoud met den Fran se hen minister van oorlog Millerand er den nadruk op gelegd van hoeveel be lang het voor Engeland en Frankrijk is, katoen als contrabande te behandelen. Katoei) is onmisbaar voor de bereiding van ontploffingsmiddelen en als men hel Duitschland onthoudt, zal het binnen kort zijn kruit op de oude wijze, van salpeter, houtskool en zwavel moeten ma ken. Dat kruit is minderwaardig. Om die reden vooral betalen de Duitschers te genwoordig dubbele prijzen voor katoen. Uit Mitelene wordt gemeld, dat een Turksche torpedoboot van de Dardanel- 3en dwars door de vloot der bondgenoo- ten is heengetrokken en de haven van Smyrna heeft bereikt. Men is volgens de Duitsche berichten overtuigd dat Smyr na in goeden staat van verdediging ver keert. Berichten uit Athene zeggen dat de Turken langs de Dardanellen rails heb ben gelegd, waarlangs de zware houwit sers naar elk bedreigd punt kunnen wor den gereden. Het aantal Turksche troe pen rond de zee van Marmora wordt op 170.000 geschat, waarvan 40.000 op het schiereiland Gallipoli, 50.000 op de Aziatische kust van do zeeëngte en de rest meer oostelijk. Engelsche bladen er kennen 'dat de beschieting van de for ten van Smyrna is gestaakt, waarschijn lijk uit vrees dat de bedreigingen tegen de Christenen zouden worden uitgevoerd. De tijdens den wintcrveldtocht in den kreits Oletzko (Oost-Pruisen) achter gebleven landbouwende bevolking, onge veer 4000 personen, heeft zich, voordat de overheid levensmiddelen kon aanvoe ren. gevoed met ongezouten aardappe len pn broodgraan, dat in handmolens gemalen werd. Inplaats van zout werd dikwijls kunstmest gebruikt^ Behalve in de grensdistricten, zijn do voorraden broodgraan en aardappelen bijna geheel behouden gebleven. De landbouwma chines waren door de Rassen overal ver nield of gestolen, doch men vond te l'hilippowo ongeveer 800 stuks machi nes, die door de Russen daarheen waren weggevoerd. Van de Belgische grens wordt ge meld, dat Donderdag zekere juffrouw D. te K. door pen Duitschen soldaat is doodgeschoten. De Duitscher zegt, dat dit. bij ongeluk gebeurd is. Hij is echter ge vangen genomen. De Russische regeering heeft den invoer van Japansche bladen verboden. Te Aken wordt aan buitenlanders geen brood meer verstrektHoetwel de bevolking op tr, a nis oen is gesteld, was etr gisteren bij verschillende h'akkeirs geen brood te krijgen. Bij de bewoners is huis zoeking gedaan: zij, die meer levensmid delen hadden dan de vastgestelde hoe veelheid, werden beboet. De blokkade der geallieer- d o ii. Uit Washington wordt niet officieel gemeld, dat de Vcreenigde Staten niet aanvaarden de Britsche nota betreffende de Duitsche blokkade, maar aan de ge allieerden zullen melden dat de aange kondigde maatregelen worden beschouwd in strijd te zijn met de gebruikelijke wet ten en usances. Voor den soldaat. Weet men, wat het zoo belangwekkende en eenvou dige werk van de „groente voor den sol daat" nu al heeft opgebracht, vraagt de ■Figaro. Het werk is vijf "maanden aan den gang. De jongens en meisjes van het departement Deux-Sèvres brengen eiken, ochtend op school iets voor de soldaten mee: een aardappel, een peen of iets anders. Welnu, die vijf maanden van vrij willige bijdragen, zoo gering dal de arm- sten er zonder moeite aan kunnen deel nemen, hebben opgeleverd 800 ton, d. w. z. 800.000 kilo voor den soldaat, waar van 500.000 kilo naar Manie, Maas en Meurthe-et-Moselle gezonden zij'n. Daar de Deulx-Sèvres een departement met pen, gemiddeld aantal zielen is, kan men ge makkelijk uitrekenen, dat als de scho lieren van Frankrijk buiten de bezetta gedeelten dit voorbeeld navolgden, zij aan de soldaten, de gewonden in de hos pitalen, de uitgewekenen per maand 1200 ton, d. i. 12 millioen. kilo konden geven! Wij herinneren er, voorzoovel- uoo- dig, aan dat Woensdag a.s. te 1 uur in de Melksalon van dhr. De Witte te Goes een vergadering zal gehouden worden van het Provinciaal Comité t van A.-li. Kiesvereenigingen ter verkiezing o.a. van twee leden in het mode ramen; de hoeren Blum (voorzitter) en Koelmans (secr.) heb ben namelijk bedankt. Trouwe opkomst gewenscht. Besmettelijke ziekten. In de week van 10 tot en met 16 Maart kwamen uit Zeeland ter kennis van den centralen gezondheidsraad 4 gevallen van typhus of febris typhoïdea uit Honte- nisse, 1 geval van diphteritis uit We- meklinge en uit Zierikzee. Middelburg. B. en W. van Middelburg stellen den gemeenteraad voor aan ie gaan een 5 pet. geldleening van zooda nige groote dat deze reëel een bedrag zal opleveren van zoo na mogelijk f36.500 zulks ten behoeve van de gemeentebe drijven, tot betaling van verschillende werken en voor aankoop van enkele on bewoonbaar verklaarde woningen. De lee ning zal worden afgelost als volgtte beginnen met 1916 gedurende 13 jaar f2000 en vervolgens gedurende 7 jaar f1500. Door de commissie voor de straf verordeningen wordt aan den gemeente raad voorgesteld een verordening op het gewicht van het brood in het leven te roepen. Volgens het voorstel zal het ver boden zijn brooden te verknopen, t ver voeren, uit te deelen of af te leveren, die meer dan 5 pet. of indien het kantjes, scheuren, knippen of blikken betreft, meer dan 6 pet. verschillen van de volgende gewichten: Voor wit, bruin en rogge brood een halve kilogram, voor melk- brood 375 gram of veelvouden van deze gewichten. Klein brood, luxe en kren tenbrood vallen niet onder het verbod. - In de Bogardzaal sprak gisteren an dermaal mevrouw Thoumaian over den Vrede. De heer C'. Weeda opende de bijeen komst met gebed, waarna aan ieder der aanwezigen gelegenheid gegeven werd in gebed op te gaan. Hiervan werd gebruik gemaakt door de spreekster en door een vrouwelijke heilsoldate, allen dankten God dat Hij tot nu toe Nederland gespaard heeft voor den vreeselijken oorlog. Na een korte inleiding door den heer Weeda, sprak mevrouw Thoumaian, wier rede vertaald werd door den heer E. P. Zandijk. Spreekster verdedigde wederom het vormen van een 'internationaal ver bond tusschen de staten en een interna tionale politiemacht voor het bewaren van den Vrede. Het vormen van zoo veel mogelijk organisaties voor den Vrede moedigde spreekster aan, omdat, dit zal leiden tot veel werkers voor het grootsche doel. Zij hoopt dat tal van Nederlanders sympathie met haar streven zullen be- toonen, opdat zij bij haar voorgenomen tocht naar Amerika gelegenheid zal heb ben daar te toonen dat men in Nederland haar vredesidee toejuicht. Niemand maak te van de gelegenheid gebruik vragen te stellen. Ge heer Weeda sloot daarom de vergadering niet dank aan de spreekster en wenschte haar toe dat zij nog een maal in haar leven haar idee mag zien verwezenlijkt, om ten slotte een dankge bed tot God te richten. Aan den uitgang der zaal werd een collecte gehouden voor het plaatselijk steuncomité. Er waren in de zaal nog enkele onbezette plaatsen. Gisteravond werd alhier, na een rede van den heer W. Wattel, over: „Wat wil de Christelijke Vakbeweging", een af deel ing opgericht van de Christelijke Fabrieksarbeidersbond, met aanvankelijk 7 leden. Het bestuur bestaat uit de lieeren Kroon, voorzitter; Broker, secretarisOijt'- liuis, penningmeester, bij wien men zich kan opgeven. Plaats el ij k 'Steuncomité. Ingekomen sedert de vorige opgave van Zangver. „Soli Deo Gloria" f92.15; J. G. 1\. f 10V. f 100; L. f100; Middelb. Medici f50; Wekelijksohe bijdragen f 224.50. Voor 31e uitkeering aan de fainiliën van militairen en aan werkloozen werd uitbetaald f 664.94. De Penningmeester, HERM. BOASSON. Heden werden 821 porties warm eten verstrekt. Goes. De raad der gemeente zrl Dinsdag a.s., des namiddags te half vijf uur, in openbare vergadering bijeenkomen ter behandeling van het vol gende 1. Installatie van den heer E. C. van Dissel, als lid van den Gemeenteraad. 2. Benoeming van een wethouder, tér voor ziening in de vacature, ontstaan door het overlijden van den lieer Mr. J. de Witt Hamer J.Gzn. 3. Ingekomen stukken. 4. Aanvragen om afschrijving van be lasting en schoolgeld. 5. Verzoek van den commies ter secretarie, den heer J. A. .1. Bckaar, tot vaststelling van zijn pen- sioens-grondslag, in verband met het be paalde bij art. 19, sub. 2 der pensioen wet voor gem.-ambtenaren 1913. 6. Adres sen van de R. K. Vak-organisatie en van de afd. Goes van den Ned. Typografen bond, houdende verzoek tot instelling van een gemeentelijk werkeloosheidsfonds. 7. Balans-, winst- en verliesrekening v,an do Gem.-Gasfabriek over 1914, met daar bij behoorend jaarverslag. 8. Verzoek van het gasthuisbestuur, tot wijziging der ver ordening, betrekkelijk het gasthuis, voor zoover betreft de verpleeggelden, ge noemd in art. 9 en in art. 10 (voor ver pleging in de 3e klasse). 9. Verzoek van den heer A. R. Bïeetvelt, om eervol ont slag als hoofd dei' O. ,L. School A en zulks met ingang van 1 September 1915. Vlissingen. Door de Ned. Ver. van Spoor- en Tramwegpersoneel, den l'ret. Ciir. Bond en de Ver. St. Raphael te Vlissingen is aan de directies der beide tramwegmaatschappijen op Walcheren 't verzoek gericht om een tijde lij ken duurte- tocslag voor het personeel. Rilland-Bath. Dooi de afdeeling Ril- land-Bath van den Chr. Nat. Werkmans bond, is aan alle landbouwers alhier oen schrijven gericht, waarin wordt aange drongen om het daggeld van de veld- arbeiders wegens de dure tijden te ver- hoogen tot fl.50 per dag. Ritthem. In de Ned. llerv. Kerk al hier werd gisteravond door de Christe lijke zangvereeniging „Hoop op Zegen" (directeur dhr. J. Breel uit lissingen) met medewerking van een kinderkoor eene openbare uitvoering gegeven. De verschil lende zangnummers, begeleid door orgel- en vioolspel, werden goed gezongen. Jam mer, dat de mannenstemmen wat zwak waren. Wel waren de nummers niet groot, doch zij streelden het oor en verheer lijkten den naam van God. De Chris telijk Nationale Werkmansbond, waarvan „Hoop op Zegen" een onderafdeeling is, heeft dan ook niet uitsluitend maatschap pelijke, maar ook geestelijke doeleinden. Hij vrij talrijk opgekomen publiek was zeker dankbaar voor het gehoorde. Zierikzee. Met ingang van Maandag a.s. zal de Rotterdamse he Tramwegmaat schappij sneltreinen laten loopen in den Zeeuwsohen dienst. Een trein om 6 uur n.m. van Rotterdam rijdt door in eens naar Crooswijk, Klaaswaal en Nunians- dorp. Terug van Numansdorp gaat een trein om 7.20, die te Klaaswaal, Crtoos'- wijk en Blaakschedijk stopt en om 8.40 te Rotterdam is. De diensten van 2 uur uit Rotterdam en 10.55 uit Brouwershaven vervallen. De opening van den dienst Brouwershaven *Burgh wordt tegen 1 April verwacht. De treinen stoppen te Brijdorpe, Loopers-Capelle, Eiker,zee, Oudendijk, .Serooskerke, Noordwelle, Re- nesse en Haamstede. (Z. N.) De goede belijdenis. Een bundel stichtelijke overdenkingen voor hen. die komen tot openbare belijdenis des igeloofs, door dr. B. Wielenga, e. a. 's-Gravenhage, H. J. Spruyt. Wij hadden dezer dagen 't genoegen een recensie te schrijven van „De goede belijdenis", door dr. H. M. v. Nes. e. a. voor de „nieuwe lidmaten" der Ned. llerv. Kerk. Uitgever Daamen. De schrijvers der overdenkingen waren een twaalftal ethi sche predikanten, onder welke oud-minis ter Talma, Haspels en Aalders, die als de toekomstige hoogleeraar in Groningen gedoodverfd is. Thans geeft de uitgever Spruvt een boek uit onder denzelfden titel, doch met juister uitgedrukte strek king. De schrijvers zijn twaalf gerefor meerde predikanten, onder welke goede kennissen zijn: Van Arkel, Gispen, Laman, Lindeboom, Meijstetr. De verhandelingen zijn derhalve bestemd voor de straks be lijdende leden der Geref. Kerken. De eerste preek is van dr. Wielenga, en zij begint niet: „belijden is spreken omdat men ge looft". „Geloof is levensoperibarïng, maar na Godsopenbaring". „Het ware belijden is de echo van Gods stem". Pat is de grondtoon van al de medi tatiën in dezen bundel, hoofdzakelijk voor de jonge lidmaten saamgesteld, en daar om bijzonder waard om op aanstaande Paaschfeest als aandenken aan den stond der openbare belijdenis aan hen te wor den meegegeven. Dit wat den inhoud aangaat. Ook op de uitvoering vestigen wij gaarne de aandacht. Het boek verschijnt in een netten passenden band. sierlijk en niet opgesmukt. Bandmotief, met de emblemen uit Efese 6:16, 17- (zwaard des Geestes, schild des Geloofsl), en ti telpagina zijn speciaal geteekend, en wel door den bekenden kunstenaar Isitigs. l)e druk is helder, de bladzijden zijn in zacht- blauwe lijnen geëncradeerden op nor maal papier. De uitgever heeft niet ge tracht. met opdikkend papier een dik boek te maken waar echter (kwaal van den dag) geen wicht in zit. Alles is aan en in dat boek even solied. Er is aan de- uitvoering groote zorg besteed. .Mede hier om is het een boek van blijvende waarde. Pezer-spruit worde een boom! In „Pen gulden winokel" van deze week (uitgave Hollandia-Drukkerij-, Baani) handelt do rubriek „Onze schrijvers" over G. van Hulzen, met een facsimilé uit een zijner handschriften, en twee portretten, door A. de Ridder. Voorts „Rjörnsons brieven uit zijn leer- en zwerfjaren" met portret, door Van Wes- sem. doch weten het niet. Velen hebben een nieraandoening, doch weten het niet, omdat deze dikwijls zoo sluipend zich verder ontwikkelt. Uiter lijk ischijnt de patiënt een goede gezondheid te genieten, behalve dat hij nu en dan last heeft van rugpijn en een zwaar, dof gevoel. Doch reeds spoedig en plotseling kan hij er last van hebben, dat scherpe pijnen door zijn lendenen en rug trekken, het water kan bewolkt zijn en neerslag ach terlaten, soms heeft hij voortdurend aan drang tot. urineloozing, het kan ook zijn dat de loozing moeilijk en pijnlijk ge schiedt. Voorts kunnen zijn ledematen op zwellen door water (waterzijcht) het hart schijnt aangedaan, de handen en voeten zijn rillerig, hij kan last krijgen van rheu- matiek of jicht. Het is noodig in te grijpen, voordat uw nieren ernstig ontstoken worden. Een goe de kuur met Foster's Rugpijn Nieren Pil len dient de ontsteking en overwerktheid der nieren op te heffen, en de natuurlijke werking der nieren en blaas te herstellen. Dit geneesmiddel werkt spoedig en recht streeks op do nieren en herstelt haar goe de 'werking, waardoor het bloed volkomen gezuiverd wordt, tengevolge waarvan de oorzaak van uw lijden wordt weggeno men. Te Goes verkrijgb. bij de bh. do Paauw Co. en te Middelburg bij Joh. de Roos, Vlasmaikt K 157. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a f 1.75 voor één, of f 10.voor zes doo- zen. Eischt de echte Foster's Rugpijn Nie ren Pillen, weigeit elke doos, die niet voorzien is van neven staand handelsmerk. Ned. Herv. Kerk. Bedankt voor Zwartsluis, door L. J. van Leeuwen te Asperen. Driewegen. Benoemd met 1 April a.s. tot onderwijtzer aan de O. L. School alhier, dhr. A. F. K. Brandes te Heinkenszand en tot onderwijzeres Mej. C. A. van Karssen te Driewegen. Met ingang van den zelfden datum werd eervol ontslag verleend als onderwijzer aan dhr. C. Moerdijk en als onderwijzeres aan Mej. M. K. P. Minderhout!. Benoemd lot hoofd der o.l. school te Nieuwvliet. dhr. 11. .1. Hardon te Groede. Geslaagd te Rotterdam voor de akte nuttige handwerken de dames J. J. Tals- ma te Goes, J. .S. Poldenman te We- meldinge en 'E. IS. de Veij te lerseke, leerlingen! van de R; N. IS. te Goes. En te 's Gravenhage voor het stuiniie- denexamen groote stoomvaart 3e stuur man de heeren P. J. iSchaap, \V. "H. Scheffetr, Jb V. d. Vlagt, N. v. Wie- ringen en H- Scbogt. En te Utrecht voor 't machinisten-examen vooiloopig diploma de heer C. Kuiper. En te Rotterdam voor het .politiedijiloma de heeren G. L. C. v. ,d. Heijden te- Vlissingen en A. Din- gemanse te Utrecht. Tot onderwijzeres aan de Christe lijke school te Numansdorp is met ingang van 1 April benoemd Mej. M. J. Glerum te Gapinge, thans volontaire aan de Chr. school te Vrouwepolder. Geslaagd aan de universiteit te Lei den voor het voorbereidend kerkelijk exa men de heel' A- de Buck, geboren te Oost- kapelle. Aan die te 'JJtrecht voor het doc toraal examen plant- en dierkunde mej. E. C. Talma. Naar men verneemt behoort onder de Chr. onderwijzers in den Vrijstaat, die iti den tronk zitten, verdacht van te heb ben meegedaan met de „rebellen" de heer Johan v. Melle P.C.zoon; genoemde heer is te Goes geboren, en woonde reeds vroe ger in Zuid Afrika, doch keerde terug naar ons land, waar bij nog een poos het Chr. onderwijs diende, met ruime te Heinkens zand, school van den lieer v. d. Zouwen. Daarna is hij weer naar Zuid Afrika terug gekeerd. Er is in Zuid Afrika groot gebrek aan onderwijzers. NED. HERV. KERK. Zondag 21 Maart 1915. Goes 9.30 n ds. de Vries. 2 u. ds. Steiuz, bed. H. D6 u. ds. Homburg, bev. nieuwe lidmaten, coll. Syn. Wed. en W.. beurs Kantongerecht, te Middelburg. Door den rijkszui vel visiteur was pro ces-verbaal opgemaakt tegen een vrouw uit Biggekerke, J. genaamd, die in den kelder van don heer Maljers aan de Markt te Middelburg boter ten verkoop voorhanden zou hebl>en gehad, die niet voldeed aan de bij de wet gestelde eiseheii. Bekl. had voor 14 dagen willen doen uil - komen, dat de boter reeds aan Maljers verkocht was. De ambtenaar vroeg toen toch f 15 boete. De kantonrechter heeft: bij zijn vonnis Van 11 Maart een hier vatting van het onderzoek gelast en be volen dat alsnog als getuige zou war den gehoord de hee.r Maljers. Dit ge schiedde hedenmorgen en verklaarde ge tuige, dat zijn kelder des Donderdags voor ieder toegankelijk is en dat er dan eonigel opkoopers uit Vlissingen komen die v.au ten deele aan bekl. onbekende boerinnen' boter koopen. Bekl. brengt haar boter geregeld bij getuige en deze bekijkt de boter later, Ls zij goed dan betaalt hij ze, is ze niet goed zooals op den du^ der verbaliseering dan neemt de vrouw ze mede teruig- Hij had de bewuste boter dus nog niet gekocht. De ambtenaar bleef bij zijn eisch. Uitspraak over een week. Verder had zich te verantwoorden de bakkersknecht .1. v. L., tegen wien gisteren voor de rechtbank ook reeds gc- eischt is wegens het verkoopen van slechte waar. Bij liet onderzoek ten deze hadden de politiemannen bij bekl. alge keurde en niet gekeurde gewichten mui getroffen en hem ook deswege verbali- seerd. Bekl. zeide, dat zijn woning, erin kamer, niet voor ieder toegankelijk is, hij heeft niet geregeld goederen om te verkoopen; heeft hij ze, dan vragen de menschen uit de buurt: „heb je riiets voor ons en eerst dan komen zij er ont. Om deze kwestie nader uitte makeji zal de zaak volgenden Zaterdag worden voortgezet en zal alsdan als getuige wor den gehoord de inspecteur' van politie Schreuder. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Zou het w a a r z ij n Mijnheer de Redacteur, In uw blad van gisteren kon men een bericht lezen, dat door de liberale Staten - club, voor een lid van de Eerste Kamer zijn aangezocht de heeren Mr. E. Fokker en P. Dumon Tak. Op zich zelf is zoo iets natuurlijk niets vreemds, doch de ge dachte kwam bij mij op, gaan nu de li berale heeren in onze Provinciale Sta ten, bij een lusschentijdsche verkiezing don Godsvrede, die overal van de daken als 't ware gepredikt wordt, verbreken, of zullen zij zoo liberaal kunnen zijn om dezen zetel, door overlijden oj>en- gekomen, te laten aan de partij, die hem bezette, totdat de overledene had moeten periodiek aftreden, dat is in 1919. Waarlijk, dit hooge college zou een nobele daad verrichten, en het voorbeeld geven van den ernst van den Godsvrede op het politieke pad te bestendigen. Wij willen hopen, dat dil laatste waarheid moge wezen. d. G. Middelburg, 20 Maart 1915. Ongelukken. Te Tiel speelde een dochtertje van den heer v. W|. met een mes. Zij had het ongeluk zich daar mede een ernstige wonde in de keel toe te brengen die in den mond uitkwam. Ijlings ingeroepen geneeskundige hulp. voorkwam erger. Te Enkhuizen is ten gevolge van den sneeuwstorm een aan nemer te water geraakt, en hoogst waar schijnlijk na op een weiland te zijn ge kropen, aldaar door de koude oingeko- men. Te Rotterdam is een 30-jarige werkman op de werf door het vallen van een kraan zoodanig gewond aan het hoofd dat hij na korte oogenblikken over leed. Te Amsterdam is overleden op 49- jarigen leeftijU /do heer dr. B. Trouw; vroeger geneesheer t/e Axel. Dr. Trouw was een schoonzoon van wijlen prof. .1 W. Gunning. En op 53-jarigen leefttftli Mevrouw v. Eeghenv. Helden, echlge- noote van ds. C'. P. v. Eeghen, die vroe ger doopsgezind predikant was te Aar denburg.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1915 | | pagina 2