Telegrammen. Fretttaft der Geref. M te Goes. Melkteverancïers! n. 'eeteelt. uws. Laatste Berichten. Rechtszaken. Burgerlijke Stand. Telegrafisch Weerbericht. Advertentiën. Donderdag I April 1915, publiek verkoopen met Erf en Tuin, Tafels, Stoelen, antieke eiken houten Kast, met mahonie op gelegd, Kachel, Lampen, Spiegel, Bedden met töebehooren, Naai machine, Kleerkist, Kruiwagen, Glas- en Aardewerk, een paar gouden Stukken en wat verder zal worden voortgebracht. Zes perceelen Bouwland, Donderdag 8 April 1915, publiek te verkoopen: 1. Een Huis met Erf en Tuin 2. Een Winkelhuis en Erf 3. Een Pakhuis met Bovenwoning 4. Een Woonhuis en Erf, oor dé acte nes L. Staal Plassche te itigen van de Te Utrecht n de hooien raten, en T. tlarine-mnclji- is, naar v'ér- ieden «orden diinist. tiet 5e zal plaats en Augustus, flclijk en een den op ver te vóór of op van Marine. vcland. •t. iK. Meloen, v. d. Bergen, enbaas. man. 1. Feykes. Lijssen. Waal. ds. Bins, am. ds, Ger- Ihr. Lens velt. ds. Warners, u. ds. v. d. ds. de Voogd. ur ds. Steen- inink. ds. v. Essen, u. ds. Kijne. :lt, 2 u. geen Andreae. g, nam. ds. Muller, s. Willemsen, 9.15 11. ds. it. Is. Kloek, d. Waal. u. ds. Visser. 1st, 2 u. ds. V. J. Japchen. u. ds. Drost, s. v. d. Linde. Steenkamer. Stegenga. iuriuan- Stok- (7 11. in de 1. Werkmans- Koldewijn. Maas. v. Selins. ds. Sernrne- 'ostma. 2 u. iel ink. nam. ds. Tak. s. W. G. Ivrij- ds. Müller. s. van 'tHoff. u. ds. Sieme- bev. nieuwe eijland. 1. ds. Kroese. ds. Reus. rijk, 2 u. ds. G 11. ds. van R. Kok van Ver. zal haai en op 22 April 3-jarig jongetje de tram en Een andere raakte onder liet rechter- Te Buiksloot Plantenboter - grepen en zoo- el onmiddellijk is een werk- 111 een hoogte evallen. Eerst, m, hevig bloe- gekneusd en oestand baart T. was ont- ingsgesticht te hij achtervogd est, Warmond dopjacht door ;t gevolg. Van nen tevergeefs net een groot mes dreigende, die ham naderde. Men heeft dc jacht opgegeven. Een verzoek 0111 gratie. Door den kantonrechter te Gouda werden on langs een zestal Goudsche bakkerspa troons etc. veroordeeld tot, één dag hech tenis wegens overtreiing der verordening op het verkoopen van wittebrood, welke verordening sedert echter reeds weder door den gemeenteraad is ingetrokken. De betrokkenen hebben thans per re quest aan TL M. de Koningin 0111 gratie verzocht. Kras. Te Groenlo ontving een sla ger een varken dat 518 pond woog en waarvoor f 203.50 werd betaald. Ook al schending der neu traliteit? Reuter seint uit Batavia: De commandant van het Nederlandsche leger in Indië heeft aan de militaire muziekkorpsen verboden om Tipperary Ie spelen. De bladen maken dit verbod belachelijk. De haven'brand te Straat s- burg. De geweldige brand, die uitge broken was in de Rijnhaven te Straats burg en waarvan de oorzaak geheim wordt, gehouden, duurt nog steeds voort. Moer dan vierduizend spoorladingen steenkool zijn verbrand en groote hoeveelheden petroleum. Vlaggen van ijzer en hout. I11 de gemeenten van het eiland Tholen werd reeds vóór enkele weken van den toren de nationale vlag uitgehangen, om tegen mogelijke vergissingen van avia- teurs-bommènwerpers zooveel mogelijk beveiligd te zijn. Evenwel, hoe kort duurt het dundoek, ten speelhal van storm en vegen, en hoe spoedig is hel schoont) symbool onzer nationaliteit het mikpunt van lompe spotternij. Naar we vernemen, kreeg men in twee gemeenten, Scher- penisse en Stavenisso, een origineel idee: ip de eene „waait" nu een ijzeren, in de andere een houten vlag. Leeringen wekken: zullen de voorbeelden trekken, vraagt de „N. v. d. D." Te Maastricht is overleden mr. P. de Biéberstein, oud-lid van Gedeputeerde: Staten van Limburg, oud 90 jaar. Hij was een zoon van wijlen generaal De Bicber- stein, die als lid -der Tweede Kamer voor liet kiesdistrict Maastricht en jarenlang; eenmaal 'sjaars tijdelijk voorzitter dier Kamer was, veertig jaar 'geleden eveneens op zoo hoogen leeftijd stierf. O p z n A m e r i k a a nsch! Bryan, de minister van Strait, heeft Maandag te Philadelphia op een propaganda-vergadet- ring voor de geheelonthouding gesprokem Met zijn beroemde welsprekendheid wist Bryan zijn gehoor geheel onder zijn be koring te brengen. Na „den rumduivel" in al zijn afschrikwekkendheid te hebben geteekend, verzocht Bryan zijtn auditori um, zich bij de geheelonthouders aan te sluiten. Van de 15000 toehoorders waren er 12000 onmiddellijk bereid. Er werden gedrukte kaarten met de drankbestrijlders- verklaring rondgedeeld. De menschen be gonnen ijverig te teckeneniemand kwam op het denkbeeld dat het aardig zou wezen, zijn kaart door Bryan te laten afteekenen. Nu, de secretaris van Staat wilde wel en plaatste zijn handteekening. Maar thans volgden onmiddellijk alle overigen, 'en Bryan kreeg het druk. Op zijn knieën liggend© bleef hij twee uur aan een stuk handteekeningen plaatsen. Maar het werd zoo'n gedrang, dat de politie er aan te pas moest komen om Bryan te redden uit de kluwen opdrin gende drankbestrijders. De propaganda-lezing was georganiseerd door de Rational Abstainers Union. Dit lichaam hoopt 'binnen twee jaar het leden tal te hebben uitgebreid tot 20.000.000. Schaaldieren en typhus. I11 1907 werd door het Local Government Board van Engeland aan de gezondheids- autoriteiten de bevoegdheid verleend, het verkoopen van schaaldieren te verbieden, indien deze gevaar konden opleveren voor de openbare gezondheid. Het is tot zulk een verbod niet gekomen, en is in over leg met den vischhandel oen andere maat regel ontworpen, die onder de tegenwoor dige wetten uitvoerbaar is en 'met 1 Maart in werking .is getreden. De (plaatselijke gezondheids-autoriteiten mogen oester- of ïuosselbanken, welke door verontreiniging 'schade hebben opgeleverd of kunnen op leveren voor de gezondheid, sluiten, tot dat deze banken gedurende een voldoende tijdsverloop in versch water hébben gele gen, ten minste -gedurende twee weken. Daarbij zal meer met topographische eii epidemiologische dan met bacteriologi sche gegevens rekening woitleh gehou den. KON STANTIN O PEL19 Maart. Te halt- twaalf openden 14 pantserschepen het vuur op de Dardanellen. 's Middags 3 uur trok een deel zich terug. Later zet ten 8 pantserschepen het 'bombardement voort. Behalve de Bouvet is nog ©en vij andelijke torpedoboot in den grond ge boord en zijn twee Engelsche pantser schepen zoo beschadigd geworden, dat ze terug moeten trekken. BERLIJN, 19 Maart. In Champagne mislukten weer de Fransche aanvallen ten N. van Mesnil en Beau Séjour. Twee officieren en 70 soldaten werden ge vangen genomen. Na zware verliezen gele den te hebben trok de verslagen vij and zich in zijn stellingen terug. Z.O. van Verdun maakten de Franschen eenige orderingen. In de Woevrestreek werden hun aanvallen afgeslagen. Aan den ooste- hjken rand van het gebergte wordt nog ge vochten. De toestand hij Memel is aan het. ver anderen. Vermoedelijk zijn het zwakke Russische strijdkrachten, die in Memel binnenkwamen. Tegenmaatregelen zijn ge troffen. Alle Russische aanvallen tus schen Pissa en Orshiz, evenals ten N. en ten W. van Prasnysch werden af.ge slagen, meerendeels onder zware verliezen voor den vijand. De toestand ten Z. van de Weichsel is onveranderd PARIJS, 19 Maart. Communiqué van gisteravond 11 uurEen Zeppelin heeft bommen op Calais geworpen, waardoor zeven stationsambtenaren werden gedood. In Champagne hebben wij belangrijke vor deringen gemaakt ten westen, ten noorden en ten oosten van de hoogte noordwes telijk van Mesnil. Een Duitsehe tegen aanval werd afgeslagen. Wij veroverden twee loopgraven in het bosch van Con- senvoye len noorden van Verdun. PARIJS, IS Maart. Het middag-commu niqué luidt: De Belgen hebben nieuwe vorderingen gemaakt bij de Yser. Tusschen do Leye en de Oise bombardeerde d© dc vijand de kruiswegen van de dorpen Cernay en Maricourt. In Lotharingen bombardeerden onze vliegers het station van Conflans. MIDDELBURG. Woensdag 2 uur ver gadert de Gemeenteraad ter behandeling o. a. van de volgende zaken: installatie van het nieuwe lid den heer dr. H. Ja- pikse; benoeming van een wethouder, van een lid der commissie van beheer van den Middelb.-Vliss. rijweg en alsvoren van den Middelb.-Veerschen rijweg en tenslotte van een lid van liet Burgerlijk Armbestuur, en een verzoek van B. eu W. van Culeni- borg 0111 adhaesie te betuigen aan een adres aan den minister ter zake van de kosten der werkloozenverzekeriiig. De uitbreiding van het aantal klerken [ter secretarie lie kl., verordening rege lende het toezicht op het gewicht van brood en het aangaan eene'r geldee- ning. DEN HAAG. lieden is alhier op 64- jarigen leeftijd overleden mr, N. de Pinto, een der voormannen in don Rond „Vrede door Récht." DEN HAAG. In verband met het feit, dat een. verdwaald Dudtsch watervliegtuig Zaterdag' voor de Schelde binnen Ned. gebied is neergedaald en vervolgens weer opgestegen,, heeft de Duitsehe regeeringj aan de onze doen weten, dat de bestuur der ter verantwoording zal worden ge roepen en dat maatregelen zullen worden genomen, om herhaling te voorkomen. AMSTERDAM. Het telegrafische verkeer met Engeland ondervindt groote storing. DEN HAAG. Het Tweede Kamerlid Albarda, heeft den Minister van Oorlog gevraagd of het de bedoeling is, dat de regeering de landbouwverloven ook voor arbeiders in Industrie en landbouw toe staat, ten einde hen in staat te stellen hun grond te bewerken. Zoo ja, is de minister dan bereid maatregelen te nemen voor een billijke toepassing van die be palingen. En zoo neen, is bij dan bereid zoodanige uitbreiding der regeling te overwegen, dat ook door arbeiders, die levensmiddelen voor eigén gebruik ver bouwen, daarvan 'kan worden genoten? Arr.-Rechtbank te Middelburg. Heden, Vrijdag, zijn veroordeeld wegens diefstal: A. v. cl. V., '16 j., tijdelijk Hans- weert, tot. 2 111. tuchtsch., de eisch was 1 in. gev.straf; C. G. P. S., 15 j., loop jongen Vlissingen, tot 4 111. tuchtsch., do eisch was 6 111, tuchtschool, en J. F. V., 42 j„ schaapherder, Axel, conform de eisch tot fö b. s. 5 d. h.mishandeling: M. L. V., 33 j., hvr. van A. v. K., Hulst, tot f 10 fop. s. 10 ti. h., de eisch was de helft meer; M. K., 26 j„ veekoopers- knecht, Middelburg, tot f7 b. s. 1 d. h., de eisch was f 10 tot s. 10 d. h., en L. S., 41 j., los werkman, Middelburg, tot f3 b. s. 3 d. h., de eisch was f5 b. s. 5 d. h.; wederspannigheidH. J. C., 26 j., kolenwerker en A. v. d. V., 26 j., fa brieksarbeider, beiden Vlissingen, ieder' tot 1 w. gev.straf, de eisch was voor ieder f 15 b. s. 15 d. h.; niet voldoen bevel ambtenaar: A. d. P., 40 j., Zaam- slag en J. D., 30 j., Axel, veldarbeiders, beiden conform de eisch tot f 10 b. s. 10 d. h., en het ten verkoop voorhanden hebben van een artikel voorzien van het embleem van het Roode Kruis: R. M. S., winkelier, Middelburg, conform de eisch tot f50 b. s. 1 tl. h., met vernieti ging van het Vonnis in eersten aanleg. Vrijgesproken conform de vordering: J. A. B., 46 j., gemeente-opzichter, Clinge, beklaagd van diefstal, en M. A. R., 19 j., landblouwersknecht, en P. J. R., 14 j., veldarbeider, Axel, en J. L., 22 j., los werkman, Arnemuiden, allen beklaagd van mishandeling. Rechtbank te Middelburg, De eerste zaak, welke heden in het openbaar voor de rechtbank te Middel burg werd behandeld, was die tegen L. J. C., slager alhier, beklaagd van het verkoopen van geitenvleesch voor scha- penvleesch, van welke zaak wij destijds melding maakten. De eerste getuige C. J. Mulder, echt- |genoote van A. Seys, agent van politie, heeft aan bekl. gevraagd 0111 oen schapen bout van ongeveer twee kilo en zij vroeg naar prijs. Bekl. antwoordde 90 cent per kilo, en vroeg nog van dat schaap. Toen het vleesch was afgeleverd, nam haar man alles in beslag, aan het dier zat een staart met touw vastgemaakt. Bekl, verklaarde, dat er wel gesproken is van schapenvleesch, doch dat hij ge zegd heeft, dat dit 1.20 kost en men dit te duur vond. Hij heeft niet gezegd van dat schaap. Op een vraag van .den verdediger, zegt getuige, dat zij 's morgens ook in den winkel is geweest, en dat de vrouw van bekl. gezegd heeft dat schapenvleesch f 1.20 kostte, maai: dat zij het niet kon leveren, omdat zij het niet kon afsnijden. De tweede getuige. A. Seys, zeide, dat bij het eerste bezoek gesproken is met de vrouw en deze f 1,20 vroeg, later vroeg de man f 0.90ook deze getuige hield vol, dat bekl. zeide „van dat schaap". Getuige nam het dier in beslag en leverde het aan de keurmeesters over. Bekl. bekende de schapenstaart aan de geit te hebben gebonden. De president zegt., dat dit wel degelijk wijst op de poging om geitenvleesch voor schapen vleesch te verkoopen. Nogmaals op verzoek van den verdedi ger houdt bekl. vol, dat C. gezegd heeft van dat schaap. Hij erkent etr heen ge gaan te zijn, omdat hij gewaarschuwd was. De derde getuige, J. Jongepior, keur meester, heeft het dieir herkend als een oude geit en zulk een dier wordt gewoon lijk voor 50 cent verkocht. De eerste getuige ii décharge, de Wit, keurmeester te Vlissingen, als deskundige gehoord, verklaart, dat zooveel schapen als geitéli gewoonlijk jong worden ge slacht; het schapenvleesch kost ongeveer 45 a 50 cent per Va kilo; van geiten vleesch weet hij den prijs niet; gewoonlijk zal het goede publiek geitenvleesch voor schapenvleesch eten. De tweede getuige a décharge, S. Men- dels, Israëlitisch godsdienstleeraar, ver klaart, dat; bekl. met zijn medeweten nooit geiten heeft geslacht; bekl. staat, hij hem hekend als iemand, die niet willens en wetens bedrog zal plegen. Hetgeen bekl. deed, gebeurt hier ter stede meer. De officier weer erop, dat vast staat, dat geitenvleesch voor schapenvleesch is ver kocht en dat getuigen Seys en vrouw, schapenvleesch wilden koopen; ook staat hij hem vast, dat bekl. getracht heeft, het publiek in den waan te brengen, dat hij schapenvleesch leverde. De officier wilt in aanmerking nemen dat bekl. nog nooit is gestraft en hij moeilijk in zijn zaak kan worden gemist en eischtc 3 dagen gevan genisstraf. De verdediger, mr. J. J. 1-leyse, pi'ees de mildheid der gevraagde straf; er is echter geen sprake van bedrog, omdat zij, die kochten, vooraf wisten wat zij kochten. Ook staal niet vast, dat bekl. de strafbaar heid van zijn daad voelde, hij deed slechts wat ook anderen doen. De beide eerste getuigen wilden beslist hebben van dit bepaalde dier; de listige kunstgreep van het. aanbinden van de staart is eerst, ont dekt na den verkoop. De prijs van scha penvleesch-was genoemd f 1,20; dat getui gen genoegen namen met vleesch van f 0.90 was reeds een bewijs, dat zij beslist van dit dier wilden hebben. Het opzet tot bedriegen staat niet vast en hij vraagt daarom vrijspraak voor bekl. De officier repliceerde en was overtuigd dat er wel degelijk sprake is van een lis- tigen kunstgreep. De verdediger wees er nog op, dat de staart eerst na den ver koop is gezien en wijst er nog op, dat Seys gezegd heeft bij het eerste bezoek het dier aan de vrouw te hebben aange wezen. Bleiter blijft er bij dat dc beide eerste getuigen verkeerde instrumenten waren om het beoogde doel, straffen van bekl. te bewerken. Wegens diefstal van aardappelen stond terecht A. L. uit Hoek. Half October heeft getuige J. F. van Kerkvoorde, werkman te Terneuzen, van bekl. een zak aardappelen bekomen, die eigendom waren van J. van Drongelen; getuige dacht dat bekl. en van Drongelen samen deden en dit dacht men algemeen. Getuige J. vlan Drongelen zeide, dat bekl. bij hem in dienst was, nooit gaf hij bekl. verloof aardappelen te verkoopen of weg te geven. Eerst met Kerstdag kwam de eerste getuige om de aardappelen te be talen. Alleen met een blokje ajuin deden getuige en bekl. samen. De officier wees erop, dat aangenomen moet worden, dat er tusschen beide par tijen eenige vijandschap bestaat, en nam dit in aanmerking. De c'isc'h luidde 5 d. De verdediger, mr. J. Adriaans©, wees erop,dat bekl. getuige Van Drongelen een civiel proces heeft aangedaan en deze nu revanche wilde nemen; bekl. heeft geen cent voordeel van de aardappelen gehad, terwijl Van Kerkvoorde aan Van Drongelen wilde betalen. Er is hier geen sprake van opzet van wederrechtelijke verduistering; daarbij komt, dat de aard appelen f 1.25 waard varen en bekl. nog geld van Van Drongelen moest hebben* Ook het formeel© bewijs is niet geleverd en pleiter vraagt daarom, als de recht bank meent -te moeten veirooïdeeleh. toch eerst oen nader onderhoek zlal gplasteln. Was eir instructie geweest, dan was bekl- zeker niet verder vervolgd. Uit een sphrij- ven van getuige Van Drongelen is ge bleken, dat hij dezle zaak zou intrekken als bekl. zijne vordering van f 3O0 ook introk. Na re- en dupliek werd het onder- Koek gesloten. Alsnu stond terecht J. C. v. L., koop man te Middelburg, beklaagd van het ver koopen van beschimmeld bonket aan J. C. Legeaistee. Deze als getuige gehoord zeide, dat bekl. hem vroeg of hij wat lekkere wilde koopen; hij kocht ©en pond voor 5 cent. Na het eten van een stukje ervan k'resgl hij pijn im het lijf en in het hoofd.' Bekl. zeide, dat getuige verteld heeft wel een half pond te hebben opgegeten. Hij kocht het van De Keijzer aan het pakhuis der firma Van der Harst op de Groenmarkt. De getuige J. de Keijzer zeide van zijn patroon Jast te hebben gehad eenige blikken met banket weg te doen; toein hij dit wilde doen kwam Van L. in het pakhuis en kocht een paar blikjes; Van L. vroeg niet of bet beschimmeld was. Nadat een deskundige verklaard had, dal het getoonde banket beschimmeld was, en wel nadeelig „rooi- de gezond heid is, doch niet gevaarlijk voor het leven. De eisch luidde 1' 25 of 25 dagen, om dat bekl. niet vooraf hóeft gezien of de waar pok beschimmeld of bedorven was. Vervolgens werd hij verstek behandeld de zaak tegen M. de 'G. uit Sas van Gent, beklaagd van diefstal van 28 K.G. suiker peeën. Do eisch luidde f 10 of 10 dagen. Eveneens was niet verschonen J. M. te Sas van Gent, beklaagd van mishande ling van A. van Vooren door dezen met een stok zoo lievig op zijn hoofd te slaan, dat deze thans een schedelbreuk heeft. De eisch luidde zes weken gevange nisstraf. Tegen den Belg J. v. L., die te Ilans- weerd zeide, dat de leden van het Bel gisch cw ui té voor de vluchtelingen alle maal 'dieven waren, werd wegens belee- diging bij verstek f 10 of 10 dagen ge- eischt. Wegens beleediguig van den gemeente veldwachter C. van Hoorn te Wemeldinge, werd bij verstek tegen S. K. aldaar 'f 15 of 15 dagen geëisoht. Eveneens bij verstek luidde de eisch tegen J. B. [V. te Gpes, wegens het niet willen opgeven van zijn hond voor de gemeentebelasting f8 of 2 dagen. Ten slotte werd behandeld de appel zaak tegen J. de W. te Middelburg, die door den kantonrechter wegens dronken schap bij zevende herhaling veroordeeld is tot 3 dagen hechtenis en één jaar opzending. 'De eisch luidde bevestiging van het vonnis. Uitspraak 26 Maart. Van 17—19 Maart. MIDDELBURG. Ondertrouwd: P. Moes, jm. 23 j. en E. A. Kok, jd. 24 j.; A. J. Geers, jm. 25 j. en A. Luitwieler, jd. 22 j.; Mr. W. M. Paardekoper Overman, 30 j. en C. M. Reilingh, 21 j. Bevallen: J. 0. Vansant, geb. Faes, d.; J. C. Polderman, geb. Houvenaghel, z. Overleden: Elisabeth Maria Bosschaart, 15 mnd.; Hendrik Hendrikse, 69 j., in:ui van C. M. de With; Lourens Broerse, 80 j., man van G. Meulmeester. GOES. Huw. aangiftes 18, Jacobus Wirtz, 27 j. jm. te 'sHeerenhoek en Cor nelia Stefess, 19 j. jd. te Goes. Overleden: 17, Elizabeth Johanna, 3 m., d. v. Frederik Willem Kooman 011 Catharina. de Bussclier; 19, Jacobus Nieu- wenhuijse, 24 j., ongeil. Van 1218 Maart. K1TU1N1NQEN. Geboren: Matthijs Sa lomon z.v. Jacobus Glerum en Leijntje Maria Klaassen; Benjamin Marinus z.v. Christiaan Verijzer en Pieternelia Corne lia Koel; Neeltje Janna d.v. Cornelis Ja cob de Vlieger en Maria van Dongen:; Jan Willebrordus z.v. Willebrordus Hei- doom en Areke Uittenbogaard; Jacobus Gelijn z.v. Anthonie Johannes Klaassen en Anna Maria Platteeuw. Naar waarnemingen in den morgen van 19 Maart medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 757.5 te AVisbv, laagste 741.4 te De Bilt. Verwachting tot den avond van 20 Maart Matige zuidwestelijke tot zuidoostelijken wind, zwaar tot halfbewolkt, weinig of geen neerslag, vooral des ochtends zach ter. Heden overleed tot onze diepe droefheid, onze geliefde Vader, Behuwd- en Grootvader HUBRECHT DE HAMER, in den ouderdom van 88 jaar en 4 maanden. Namens de Familie P. DE HAMER. Krabbendijke, 16 Maart 1915. Voor de deelneming, ons bewezen bij het overlijden van onze lieve Moeder, betuigen wij onzen hartelijken dank. Uit aller naam, H. ALOT, Vrouwepolder, 19 Maart 1915. V Voor de vele blijken van deelneming, bij het overlijden van onze geliefde Echt- genoote en Moeder ondervonden, betuigen wij onzen welgemeend en dank. CHR. VAN HOORN. ADR. VAN HOORN. Wemeldinge, 19 Maart 1915. ZONDAG 21 MAART Voorm. 9.30 uur Ds. R. J. van der Veen. Nam. 2 uur: Idem. Avond 6 uur Idem (Bijbellezing.) Op ZONDAGAVOND 21 MAART, zal D.V., Ds. B. A. KNOPPERS van Kapelle—Biezelinge voor de J. V. op Geref. Grondslag optreden in de Geref. Kerk te 's-Gravenpolder. Onderwerp „Het exempel van een dienstknecht des Heeren". Aanvang 6 uur. HET BESTUUR. Aangifte van leerlingen voor den nieuwen cursus, die 1 April aanvangt, kan in den loop dezer maand geschic- den bij het Hoofd der School, dhr. W. A. VAN WIJK, Papeweg. Ouders dio geen schoolgeld kunnen betalen kunnen daarvan vrijgesteld worden HET BESTUUR Wolfaartsdijk, 10 Maart 1915. Vergadering van de Melkleveranciers- Vereeniging op Dinsdag 23 Maart 1915, des namiddags om half twee uur, in de Kegelbaan op 't Zand te Koude- kerke. Bespreking contracteeren en meer voorkomende zaken. Ook toegankelijk voor niet-leden. Opkomst dringend verzocht. HET BESTUUR. De Notaris J. C. A. HUVERS te Kapelle, zal op om 11 uur v. m., in de herberg van M. Korstanje te Wemeldinge, ten ver zoek© van de Erven van Mej. de Wed. F. FERDINANDUSSE, te Wemeldinge, op het dorp, kad. sectie B no. 698, groot 2 Aren 39 Centiaren, vodPkien van gasleiding. Aanvaarding en Betaling 15 Mei 1915. Daarna om 1 uur n.m., aan genoemd woonhuis, tegen contante betaling Nadere inlichtingen geeft de notaris voornoemd. De Notaris A. DE NEEL1NG te Mld- delburg, is voornemens op WOENSDAG 7 APRIL 1915, des namiddags te l'/2 uur, in de herberg van den heer Harpe te Meliskerke, publiek te verkoopen gelegen aan den Molenweg te Meliskerke, te zamen groot 1.62.65 H.A. Afzonderlijk en gecombineerd. Aanvaarding na het rooven van den oogst 1915. Voor koopers zijn gelden beschikbaar op le hypotheek. Nadere inlichtingen met notities te verkrijgen ten kantore van genoemden Notaris, alwaar de kadastrale kaart ter inzage ligt. De Notaris H. R. STRUVE te Middel burg, is voornemens op des avonds S uur, op de bovenzaal der Soeieteit „De Vergenoeging" aldaar In de gemeente Middelburg aan den Noordweg, wijk R no. 28, groot 4 Aren 75 Centiarenverhuurd voor f450 per jaar tot 31 October 1916 met 2 optie-jaren en met recht van koop gedurende den huurtijd voor f6000. aan de Wal, wijk B no. 72, groot 44 c.A., verhuurd voor f2,50 per week. aan de Stroopoort, achter het vorig per ceel, wijk B no 70, groot 33 c.Aver huurd voor f0,80 per week. aan de Wal, hoek Stroopoort, wijk B no 71, groot 46 c.a.verhuurd voor f 1.50 per week. Nos. 24 afzonderlijk en gecombineerd. Bezichtiging daags vóór en op den dag van verkoop telkens van 10—12 en van 24 uur, mits voorzien van een toegangsbewijs met nadere inlichtingen verkrijgbaar ten kantore van voornoem den Notaris STRUVE, Pijpstraat N 23 (bij de Molstraat) te Middelburg.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1915 | | pagina 3