Telegrammen. Rechtszaken. Gemengd Nieuws. Leestafel IS. Marktberichten. Laatste Berichten. Telegrafisch Weerbericht. Marktprijzen van Tarwe en Suiker. Burgerlijke Stand. moet worden voeren, ant- ;r groote par iand moeten >n, als de tar- is, uitgeput sal weder in- Dan zal uit- aardappelen feit, dat de rdappelen op- prijzen (op |reeds voorge- ►mst der be- ïgd worden, [ldenden prijs j 'i a a r d a p- zoetjes aan. 'lverböuiwer •t poten van innen. Het is (tdnrend nattet het veld zoo andere jaren, rden naar dsn >n. Veranderen [an zal er in vraag naar |llen ongetwij- >n kunnen be ien te meer, ïen, ten einde ki goed gewas Lmen. Bekende Ir vroege aard- >rden, zijn en andere Kralen. De te laten kie- |het licht, daar lide, kiemen te iet poten moet fdaar dit van een vroegen, |als een hoek, goede poters lertegen gezpn- |og let men er ïstig zijn van ;n moet voor I poters steeds tn dan <wel van I zijnBij eene Ipootgoed, past en eene oor- [ze laatste ge- deze gébruiktl ander voiegt' [wijl weer een nikt. Wan eer tuinbouw - men al heel lui met kunst resultaten ver- [r engst als tie gebruik van er echter op jenc volledige, aor de vroege |zen kunstmest- t nfosfaat en jr werkt zeei' der knollen, ïgst aanmerke- J is een snel- Ide snelle groei foor bevorderd de marktprijs de aardappel [ag men eene niet achter- lli oefent een op de zetmeel- op den vol- |n, wat èn de »n goede komt. man dus hand fri 'bond is het tof het rijpen I bovendien den Lppel heeft be- |k opneembaar [wordt voldaan, 'een voldoende pafcentkali en dezer stoffen of de smaak, jmiddeld moet K.G. chilisal- en 6 a 8 K.G. renschelijik zijn, rzocht, in hoe- zwaarder he rn kan allicht 1 activiteit van, bemesting ver- »te is. de meest fligst. jiben soms nog nachtvorsten, op den bodem |n boschnt men verplaatsbare herbouw in. het leschut plaatsje ;n. Hoewel do ran „de ziekte" pesproeiïng met ;ks half Juni, [waardig. or S. van Dorp Kierikzee, door J. C. de Moor ttoon B. V. Hal loo® Meerkerk, Boest; voor Veen wonds terwal, door J. D. Heersink te Nieuweroord; voor Oostermeer, door S. Bwarshuis te Boornbergum. Het stoffelijk overschot van ds. C. van Proosdy, predikant der Gereformeer de Kerk te Amsterdam, werd gistermid dag op de „Nieuwe Oosterbegraafplaats" teraaTde besteld. Een reusachtig groote menigte was op het kerkhof aanwezig. On dei- de honderden belangstellenden be vonden zich verschillende predikanten, le den van den kerkeraad en vertegenwoordi gers van vereenigingen. Zoo was het „Fonds tot bevordering van het Hol- landsch Onderwijs in Zuid-Afrika" verte genwoordigd door de hemen dr. N. Mans- vedt en H. J. Emous. Een aantal diakenen en ouderlingen begeleidde de kist naar de groeve. Aan bet graf las, volgens den Jaatsten wensch van den ontslapene, ds. N. A. de Gaay Fortman slechts Psalm 103 voor, waarna een dei' zoons van ,ds. Van Proosdy de vertegenwoordigers van corporaties en de belangstellenden be dankte. Ev. Luth. Gem. Aangenomen naar Weesp, door J. J. Simons te Wildesrvank. Goes. Het eindexamen aan de avond school voor ambachtslieden heeft tob uitslag dat het einddiploma is uitgereikt aan de leerlingen J. M. v. d. Beige, M. de Wilde, J. den Herder, A. J. Vier gever, C. A. do Bourgraaf, H. Hij'man, J. A. L. Boni en M. Reijerse. Bevorderd van de eerste naar de tweede klasse: M. de Dreu, C. K. Francooijs, C. M. Zuidweg, J. de Jong, C. M. Mie ras, G. Roelants, H. Dobbelaar, A. J. de Jong, W. C. Jcremiasse, J. Schrijver, D. Rouw, J. J. Polderman, H. Hijma, A. Blok, J. L. Kriekaard, M. C. Zan- dee, J. Knuit, J. van Koeveringe, J. v. Liere, D. Bolle, W. Baard, A. de Bour graaf, en A. Kosten (taak Wiskunde). Herexamen: IV. J. Nieuwenhuij.se (alge bra), G. L. Slabbekoorn (wiskunde), G. M. den Herder (wiskunde) en J. A. C. Touburg (Nederlandsch). Afgewezen 9. Bevorderd van de 2e naar de 3e klasse: S. Dekker, C. Koster, J. Labeur, C. (J. van de Linde, M. A. v. Weele, J. Oud- kerk, A. Corstanje, L. J. de Coninck, P. de Ruijter, B. van Liere, W. Minderhoud, J. C. Schipper, en J. J. Pieper. Herexa men WiskundeW. J. v. d. Weert, J. P. v. d. Linde, P. M. v. Eijkeren, J. Meijaard en C. Schipper. Afgewezen 8. Bevorderd van de 3e naar de 4e klasse A. v. d. Weele, A. de Jonge, J. P. Over- beeke, G. K. van Weele, D. C. P. Bakikër, C. Corstanje, J. G. Hollestelle, J. Schipper, D. Vereeke, D. de Jong, J. F. Baarends, C. W. Braam, C. J. Schipper, M. Hijman, M. J. Vei'burg, C'. van Iwaarden, J. J. Goedegebuur, L. de Jong. Herexamen: J. Visscher (algebra), M. ffriekaard (wiskunde), C. M. Schipper (wiskunde), G. J. Brand (wiskunde); af gewezen 1ongesteld 2. Geslaagd te Rotterdam voor het examen politie diploma met aanteekening dhr. J. J. Daansen te Vlissingen. En voor de nuttige handwerken te Breda S. Oranje en. M. Weeda te Middelburg. En te 's Gra ven hage me j. M. Jas perse te Leiden. Arr.-R echtbank te Middelburg. Bij bevelschrift van bovengenoemde rechtbank zijn naar de openbare terecht zitting verwezen, met bevel tot gevan genhouding de zaken tegen E. J. v. d< S., 21 jaar, student, geb. te Lokeren, tijdelijk wonende te Bergen op Zoom en G. S., 23 jaar, werkman, geb. en wo nende te Wachtebeke, beiden te Mid delburg gedetineerd, de le beklaagd van diefstal te Overslag van fr'. 700 en de 2e van een baal vlas aldaar. De Hooge Raad beeft uitspraak ge daan inzake A. V., subagent van de Tijd geest te Sluiskil, door de rechtbank ver oordeeld tot Ï50 boete of 10 dagen hech tenis wegens loterijwetovertreding. Het be roep werd verworpen. Verder inzake D. H., hoofdagent van De Tijdgeest te Terneuzen, door dezelfde rechtbank wegens gelijksoortige overtre ding veroordeeld tot dezelfde straf. Ook dit beroep werd verworpen. Drie uur gehangen. Men meldt uit Nieuwendijk aan de 's-Hert. Crt.": Ter wijl de arbeider C. van Krimpen het water molentje van den heer J. Snoek stop zou zetten, raakte hij met zijn kleeren tusschen de rol, met het noodlottig gevolg, dat hij bijna drie uur tusschen hemel en aaide bleef hangen. In deze benarde positie werd hij door den heer S., meer dood dan levend gevonden. De ontboden genees heer verklaarde, dat zijn arm gebroken was en hij op verschillende plaatsen kneu zingen had. Trap van een p a a r d. Gister middag te half 5 kreeg een koetsier te Rotterdam een trap van zijn paard tegen het rechter-onderbeen, waardoor dit brak. De man is in het ziekenhuis opgenomen. Roodvonk aan boord van de -.Holland". Onder de bemanning van het pantserschip „Holland" te Willems oord hebben zich eenige gevallen van roodvonk voorgedaan. In verband daar mede zal het schip gedurende de eerstvol gende dagen geen communicatie met den wal hebben. Alle voorzorgsmaatregelen zijn genomen. Een Nederlander veroor deeld. Voor het ScheperJgerecht te Dort mund stond Donderdag j.l. terecht de Ne derlander W. I., die een soldatenpak van een „Einjahriger" had gekocht, zich een IJzeren Kruis op de borst had gehecht en den eenein arm in een zwaar verband had gedaan, om daarna als „verwond soldaat" het medelijden der menschen op te wekken en giften in te zamelen. In Bochum en tal van andere plaatsen had hij velen weten te bedotten en aanzien lijke bedragen ingezameld. Hij werd ver oordeeld tot 18 dagen gevangenisstraf. Brand in de Nieuwe Kerk te Groningen. Zondagnacht bespeur de een passeerende agent van politie, dat er brand was in de Nieuwe Kerk te Groningen. Onmiddellijk waarschuwde hij de brandweer, die vlug ter plaatse was en zich toegang tot de kerk verschafte. Het bleek dat de brand woedde in het stoven- hok. Binnen tien minuten was men den brand 'meester; het vertrek met de stoven was geheel uitgebrand, de hooge zolde ring was gedeeltelijk doorgejbrand. Hefl is reeds de tweede maal dat dit gedeelte van de kerk door brand wordt verwoest. De oorzaak moet gezocht worden in het slordig wegbergen van de stoven met vuur. Voor het laatste is altijd ©en doofpot aanwezig. Maar waarschijnlijk heeft men vergeten zorgvuldig het vuur uit de stoven te verwijderen. Misschien is het toezicht daarop, nu de koster onder dienst is, ook eenigszins verslapt. Schandelijk. Tvvee personen be Nieuw veen gingen de weddenschap aan, dat een hunner een flesch met haringen zou opeten. Wanneer hij het niet kon volbrengen, moest hij de flesch met ha ring betalen, indien wel, dan betaalde de ander. In de flesch bevonden zich 20 haringen, die na verloop van e enigen tijd werkelijk door den eter werden ver orberd. Tevens werd nog een bord met uien naar binnen gewerkt. Het lijkt ons toe, dat dat heerschap: een sterke maag] heeft, maar of hïjj haar met zulke kracht toeren houden zal, is een andere vraag. Het kogelvrije vest. Een der ontelbare Duitscho uitvinders heeft aan het Departement van Oorlog zijln nieuwste uitvinding apngebioden van het zooveel- ste militaire vest, ondoordring|b|aar voor vijlandelijke kogels. De veel geplaagde, doch onvermoeide Commissie van Onderzoek beproefde het vest en antwoordde: daarop aan het adres van den uitvinder op deze wij'ze: „Uw kogelvrijle vest werd door onze commissie naar behooren onderzocht wij moeten daarop adviseeron deze vesten van overheidswege aan het Vijandelijke buitenland te leveren." „Hbl." Honderd jaar geleden. Wat zal men van menig hoofdartikel der dag bladen van de thans oorlogvoerende lan den keggen, als men ze over honderd jaar tot leering ten overdenking eens overdrukt Dit kwam bij: ons op toen wij lazen wat in de „Times" van 11 Maart 1815 in een hoofdartikel gezegd werd: „Zaterdag, 11 Maart 1815. „Gistermorgen ontvingen wij per ijlbode van Dover het gewichtig maar betreu renswaardig bericht van ©en burgeroorlog welke is ontstoken in Frankrijk door dien ellendeling (wretch) van oen Bonaparte, wiens leven op zoo onstaatkundige wijizo gespaard werd door de geallieerde Souye- reinen. Nu blijkt dat de huichelachtige misdadiger, die tijdens zijn lafhartige ab dicatie een afkeer veinsde van het stor ten van bloed in een burgeroorlog, den geheelen duur van zijn verblijf in Elba misbruikt heeft tot geheim en verraderlijk gekuip met de medeplichtigen van zijln. vroegere misdaden in Frankrijk. Toen ten laatste de samenzwering rijtp was zeilde hij van Elba met geheel zijn garde van 12 a 1300 man in den nacht van 28 Fe bruari en landde hij! te Frejus in Frank rijk op den 3en van deze maand. Het lijdt geen twijfel of bij hem zullen zich aan sluiten al de nietswaardigen, al de op- roerigen, die ongelukkig genoeg een groot deel vormen van de ontbonden en naar wij vreezen ook van de nog in de gele deren behouden soldaten in het Zuiden van Frankrijk." Dus kondigde de „Times" honderd jaar geleden het begin der honderd dagen aan van Napoleon's laatsten veldtocht, welk© te Waterloo zou eindigen. „Hbl." f 120.000 voor ©en „Van Dyck". D© „National Gallery" te Londen is eigenaresse geworden van het beroemde schilderij van Van Dyck, genaamd: „Por tret, van een dame en kind". Destijds was dit stuk geplaatst in hef Balli paL l'eis te Genua en werd gekocht door Sir Abraham Hume. Thans is door de „National Gallery" aangekocht voor 120.000 gld., een prijs, in dte'en oorlogstijd niet onaanzienlijk, maar voor dit stuk toch betrekkelijk gd- ring. Het werd door Van Dyclc in zijn eer ste periode geschilderd. Het type, heit costuum, enz. van de dame ztijn geheel Vlaamsoh. Er glaat groote bekoring, van het doek uit en Engeland bezat uit die Italiaansche jaren van de meesten nog geen goed stuk. Uit de Engelse he pers. Een Rotterdamsohe cori es pondent van een Engelsch blad weet 't volgende te melden ovpr den haat die soms merkbaar is bij Duitschers tegen Engeland wanneer zij in (pen vreemde vertoeven. Het geschiedde in Den Haag. Een jongen die het Engelsche commu niqué, dat door het Britsche consulaat verspreid werd, op straat uitdeelde, overp handigde ook een exemplaar aan eeïn voorbijkomenden Duit.scher. Deze sloeg er even een blik in en riep toen-uit: „Leugens!" Daarna greep hij den jongen en gaf hem een hevigen slag op het hoofd. De te München overleden aartshertog Karei Ferdinand, was een jongere broedeij van den vermoorden aartshertog Frans Ferdinand. Hij had in 1911, teneinde ta kunnen huwen met de dochter van den Weenschen hoogleeraar Ezuber, afstand gedaan van zijn vorstelijke waardigheid en was onder den naam Ferdinand Buig te München gaan wonen. In 1903 had de toen 35-jarige Karei Ferdinand, die zich als commandant van een infanteriebrigade te Praag bevond, de hand van het meisje, dat hij in gezelschap had ontmoet, ge vraagd en heeft later een morganatisch huwelijk met haar aangegaan. Uit dit hu welijk, dat door keizer Frans Jozef nim mer is erkend, zijn twee kinderen gespro ten. Karei Ferdinand leidde te München een teruggetrokken leven. PARIJS, 16 Maart. Communiqué van gisteravond 11 uur. Een groot aantal ge vechten heeft plaats gehad die allen voor ons gunstig zijn afgeloopen. In de buurt van Lombaertsyde beschoot onze artille rie de werken van den vijand. De Engel- schen die ten zuiden van Yperen giste ren door een aanval der Duitschors ge noodzaakt waren zich voorbij St. Eloi terug te trekken, heroverden dat dorp en de nabij gelegen loopgraven. Ten noor den van Atrecht veroverde onze infante rie na een schitterenden aanval drie li nies loopgraven bij Notre Dame de Lo- rette, bereikten den rand van het pla teau en maakte 100 krijgsgevangenen, Verder naar het zuiden in de buurt van Rocklincourt bij den weg naar Rijssel lieten wij verschillende loopgraven in de lucht vliegen. De Duitschers hebben Cor- nay in de buurt van Albert een loop- graai ondermijnd en bezet. Zij werden daaruit, weer verdreven. In de bosschen van Champagne ten noordoosten van Souain en ten noordwes ten van Perthes maakten wij wederom vorderingen en sloegen ten, noordoosten van Mesnil twee- tegenaan vallen af. In de Argonnen heerscht groote bedrijvig heid. Twee Duitsche aanvallen in de buurt van Dagstelle werden afgeslagen, en een Duitsch blokhuis vernield. Twee Duitsche tegenaanvallen der Duit schers tusschen Pour de Paris en Bo- lante mislukten. Onze infanterie ver overde het westelijk gedeelte van het dorp Vauquois en maakte een groot aantal gevangenen. De Duitschers hebben vier vooruitgeschoven loopgraven in het bosch le Pretre ten noordwesten van Pont a Mousson ondermijnd en yernield, doch wij veroverden twee en een halve loop graaf. PARIJS, 16 Maart. Het Fransche stoom schip Auguste Conseil" is Donderdag j.l. 22 mijlen bezuiden Start Point door den Duitschen onderzeeër „U 25" in den grond geboord. De equipage werd gered door het Deenschei stoomschip „Excellence Fles- jke" en te Falmouth geland. BERLIJN, 16 Maart. De Engelsche heu velpositie bij St. Eloy ten Z. van Yperen is in onze handen. Aan de Z. helling van 'de Loretteheuvel ten N.-W. van Atrecht wordt gevochten. In Champagne zijn kleine Fransche aanvallen door ons vuur gefnuikt onder groote verliezen voor den vijand. Ten N. van Beau Séjour ont rukten onze troepen den Franschen ver scheidene loopgraven. In de Argonnen du ren de gevechten voort in de Vogezen ook op enkele plaatsen. Aan beide zijden van Orzuc ten N.-O. van Prasnyscli deden de Russen aanval len; deze werden afgeslagen. Bijzonder verbitterd was het gevecht bij Jeronorezec, waar 2000 Russen in onze handen vielen. BERLIJN, 16 Maart. De Duitsche re geering heeft te Londen geprotesteerd te gen de "behandeling van de bemanning van de Duitsche duikboot „U 12", welke in strijd is met het volkenrecht en ver geldingsmaatregelen noodig maakt. AMELAND, 16 Maart. Heden is hier aangespoeld een boot, gemerkt City York. Ook spoelden nog aan verscheidene zak ken meel met hetzelfde merk. MAASTRICHT, 16 Maart. België heeft allen uitvoer naar Nederland verboden. De te Luik liggende en voor Maastricht bestemde booten moesten afladen. SCHIERMONNIKOOG, 16 Maart. Heden ochtend 9 uur is kanongebulder gehoord uit N.-O. richting. Een tweedekker pas seerde in Oostelijke richting. BRINDISI, 16 Maart. Berichten uit Kon- stantinopel doen het voorkomen alsof daar alles rustig is. De Dardanellenstrijd is echter allerhevigst en deze doet reeds zijn invloed gevoelen. Maarschalk von der Goltz moet reeds de stad verlaten hebben. LONDEN, 16 Maart. (Reuter). Naar me degedeeld wordt heeft de Engelsche ret- geering aan de' Amerikaansche medege deeld, dat het Amerikaansche stoomschip, „Pacific" dat in het begin van Maart aangehouden was om onderzocht te wor den vrijgelaten zal worden, zoodra vast staat dat de lading onverdacht is. LONDEN, 16 Maart. Lord Kitchener gaf in het Iïoogerhuis een korte schets van I den tegenwoordigen militairen toestand, doch trad niet in nadere bijzonderheden. In verband met den aanval op de Darda- nellen zei hiji dat uit de operaties geble ken was hoe krachtig de vlooten der ge allieerden kunnen optreden. Thans kon hij echter niet meer mededeelen doch gaf de verzekering dat de zaak er goed voor stond. BERLIJN, 15 Maart. De „Lokal Anzei- ger" verneemt uit Mitiline, dat het bom bardement der Dardanellen door de ver bonden vloot werd stopgezet, wegens zwa re schade door de Turksche batterijen ver oorzaakt. De Engelsche super-dreadnought „Queen Elisabeth" waagde zich te dicht bij de forten en werd overstelpt door pro jectielen 'uit de fortenSupjera, Karantina, Valanierdies en Sukale. Het schip werd fcoo zwaar getroffen, dat het slechts met geringe snelheid uit het vuurbereik dei- forten kou terugstoomen. Later is het met zware averij te Lenmos binnengebracht DEN HAAG. H. M. de Koningin heeft f 25000 geschonken aan de Nat. Ver. tot steun aan miliciens. HARLINGEN. D© bemanning van het s.s. „Prof. Buijs" heeft gisteren gewei gerd opnieuw te monsteren. Zij eischeh een verhooging van f 5 per week e(h een opzeggingstermijn van 24 uur voor mon stering. Thans is de opzeggingstermijn 14 dagen. Zaterdagavond werd door de grens wacht te Beek, gemeente 's Heerenberg, een bende smokkelaars overvallen. De juiste toedracht der zaak is nog onbe kend, doch de voorloopige resultaten zijn, dat werden in beslag genomen twee paar den en zeven personen. Vier paarden, kwamen over de grens een persoon werd in het been geschoten, terwijl vermoedelijk! ook paarden aangeschoten zijn. Volgens geruchten verleent de Duitsche grenswacht de meest mogelijke hulp bij: deze kar weitjes. De gesnapte bende is tijdelijk opgesloten te 'sHeerenberg waar zij den dag van gister doorbracht in luidruchtig© vroolijkheid, daarmede te kennen willejn- de geven, dat zij geheel onschuldig zijn. Te Anna Paulowna heeft men den bejaarden Hendrik Waiboer gestikt in een moddersloot gevonden. L ijkverb rand ing. De crematie van het stoffelijk overschot van ©en ingezetene uit 's Gravenhage zal niet, zooals in d© bladen giemeld wordt, Dinsdag doch a.s. Woensdag plaats vin den. Ook thans zullen eenige hoofdbe stuursleden der Vereeniging voor Faculta tieve Lijkverbranding, o.a. de secretaris, dr. Van Lissa, daarbij tegenwoordig zijn. KWINTSHEUL. Eergisteravond gebeur de het, dat van de 3 kinderen van A. Boeters, er in in een sloot liep, de twee de wilde zijn broertje grijpen, doch had eveneens het ongeluk te water te raken; toen de derde er bij sprong om zijn beidei broertjes te redden. Ware het niet, dat' op het juiste oogenblik de hulp-brieven-> besteller Hendriks uit Wateringen passeer de. en zich gekleed te water begaf ïen de drie kinderen behouden op het droga wist te brengen, dan zouden hier 3 men- schenlevens te betreuren zijn geweest. De kranige H. heeft 7 menschen weten te redden. De V o 1 kere nk r ij!g, van 1914'15. Uitgave Mavors, Velp. Afl. I. Dit is een overzicht uit tal van bronnen bijeenge gaard. Terecht zegt de schrijver-verza melaar in het Voorbericht dat nog slechts enkele tipjes zijn opgelicht van den slui er die over het ontzaglijk drama ligt uitge spreid; en clat het tijdstip voor een be schrijving van den reuzenstrijd nog laag niet is aangebroken. Intusschen, langer wachten gaat ook niet. Daarom: nam hij de officieele bescheiden, en vlocht ze saam tot een geheel, alles zooveel mogelijk in de oorspronkelijke taal latende en in chro nologische volgorde. Dit Verhoogt onge meen de waarde van dit boek. Het is objectief. Het heeft geen voorkeur. Het wil in de eerste plaats kweeken Hollan ders. Dit is nu geen boek om op ©en achtermiddagje uit te lezen. Men moet het bestudeerenen alleen wie de mo derne talen machtig zijn, zullen dit met vracht kunnen doen. Daarom bevelen wij het in de eerste plaats denzulken ter kennismaking aan. Maandelijks ontfangt de lezer een afgerond geheelen wel ach tereenvolgens De voorgeschiedenis. De weermachten. De oorlogsterreinen. De op- marsch der Duitschers naar de Marne; enz., om te eindigen met „Conclusiën". Naar maarnemingen in den morgen van 16 Maai t medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 766.1 te Mün chen, laagste stand 742.8 te Haparanda. Verwachting tot den avond van 17 M'rt. Zwakke tot matigen, Noord-Westelijke tot Westelijken wind. Nevelig tot zwaarbe wolkte lucht. Weinig of geen regen. Wei nig verandering van temperatuur. Goes, 16 Maart 1915. B\j kleine aanvoer was de stemming flauw. Nieuwe Tarwe f 16.a f 17.50. Nieuwe Rogge fa f—Wintergerst per 100 K.G. f 13.a f 13.75. Haver per 100 K.G. 112.50af 14.25. Winter-Koolzaad a Maanzaad f—a f0..Mosterdzaad f ft f0.Kroonerwten f 13.50 a f14.—Kook- erwten f 14.50 a 115.25, Bruine Boonen f 13.— a f 15.50, Karwjjzaad f—af—.—, Zomer- gerst per 100 K.G. f a f Opgaaf van de marktzetters der gemeente. Eieren per 100 stuks f4.a f 4.30. Mid- denprjjs per 25 stuks fl.05. Aan particulie ren verkocht 10.—. Boter per kilo fl.20 a fl.30. Middenprvjs per halve kilo f0.64. Aan particulieren ver kocht f0.70. Afwijkende boter f0.per kilo. Minderwaardige boter verkocht a ct. Aanvoer eieren 7000 stuks. Aanvoer boter 750 pond. Opgaaf van de Landbouw-Maatschappij. Boter fl.20 a fl.30. Rekenprjjs f 1.28. Aan particulieren verkocht f0.per K.G. Ëioren f4.10 a f4.60. Rekenprjjs f0.— Aan particulieren verkocht f 0.— p. lOOstrks. Eierenverkoop Onderafd. Zuid-Bev. V.P.N. Aanvoer 18740 eieren. Prjjs f4.10 a f4.60 per 100 stuks. Vlissingen, 16 Maart 1915. Boter per halve kilo f0,80 a f0,82\ Eieren per 104 stuks f5,a f5,20. Veilings vereeniging „Walcheren". Middelburg, 16 Maart. Roode Wagenaar 1721 ct„ Reine d'Or 1824 ct„ Reinette Monstrieuse 24 ct„ Zoete Bellefleur 16'20 ct., Ermgaard 16 19 ct., Kleiperen 16 ct., Huismanzoet 151/2 ct., aardappelen 5 ct., uien 1618 ct., spruiten 1827 ct„ peen 46 ct., karoten 23 ct., rapen 331/2 ct., koolrapen 2 - 21/2 ct., witlof 22 ct., alles per K.G., bloem kool 626 ct., roodo kool 718 ct., sa- voye kool I1/29V2 ct., boerenkool 1—3 ct., alles per stuk, spinazie (oude) 3034 ct., spinazie (jonge) 3042 ct„ molsla 5873 ct„ broeisla 2528 ct., baksla 4262 ct., veldsla 2150 ct., Fransche postelein 1528 ct., alles per mandje, sterrekes 67 ct., kervel 6 ct., pieterselie 6 ct., alles per klein rond mandje, bruine boonen 72 ct„ per 5 liter, prei 691/2 ct.. rhaharber 1214 ct., radijs 67 ct., raap stelen 4 ct„ rapen 4 ct., schorseneer 10 ct., selderij 24 ct., alles per bos. Vlissingen, 16 Maart. Bij die gisteren gehouden groente- en fruitveiling werden de volgende prijzen besteed 1 j J Spruiten f2.12 a f2.13, boere kool 22 a 23 ct„ beide per mand, spinazie 36 40, snijsla 4344, andijvie 30, spruit- koppen 19, alles per ben, Savoye kool 36V2 per stuk, sinaasappelen 5170 per 25 stuks, Prei 9x/210 per bos. uieu 156, Huismanzoet 14V215, witlof 19 23, peen 5V26, kroten 331/2, alles per K.G. ROTTERDAM, 15 Maart 1915. Vee. Aanvoer 425 vette runderen, 149 vette kalveren, 179 schapen en lammeren, 1048 varkens. Koeien en osses 34 tot 40 a 48 c„ stieren tot c., vette kalveren 47'/„ tot 52'/2 a 55 c., voor export 45 tot 50 c„ schapen 25 tot 40 c. AMSTERDAM, 15 Maart. Friesche blauwe per Friesche borgers Friesche bonte Friesche Red Star Zeeuwsche bonte Zeeuwsehe blauwe Zeeuwsche eigenheimers Zeeuwsche bonte poters Zeeuwsche blauwe poters Zeeuwsche Red Star Zeeuwtche bravo's Eigenheimer poters Drentsche eigenh. Geldersche blauwe Spuische eigenheimers Redstar Drentsche Red Star Flakkeesche eigenheimers IJpolder bravo's klei Aanvoer 7 ladingen. Aardappelen, mud f3.40 a 3.75 f2.60,3.— f 0.0. f 0.0.— f3.80 „4.20 f3.80 „4.20 f2.90 „3.40 f2.90 „3.- f 2.90 „3.- f3—„3.20 f3—„3.60 f2.80 „3.20 f3— „3.40 fo—„0— f3—„3.40 fo— „0— f0— „0— f3—„3 40 f0—„0— Zaterdag 13 Maart 1915. CHICAGO. Tarwe. Maart Mei Juli. Sept. 13 Maart. 155'/a 121 1083/4 12 - 155'/4 121 lC95/8 11 152'/2 1193/s 108 Va 10 - 151'/a 119'/4 108'/j NEW-YORK. Tarwe. 13 Mrt. 12 Mrt. 11 Mrt. 10 Mrt. North 165'/4 163"/, 162 161 Roode Winter 169Va 168:74 166 166'/4 Maart Mei. Juli 13 Maart. 166:'/4 130'/, 12 165 1297, 11 - 162'/, 127«/t 10 - 161 12774 N. R. C. AMSTERDAM. Bietsuiker willig per Mei 19'/4 gedaan, per Aug. a f 19'/te koop, per Dec. f 167,0 genoteerd. TER NEUZEN. Huw.-aang.: 12 Maart: Machiel Leendert Steketee, 26 j. en Janneke Cornelia Visser, 22 j. j.; Petrus Adriaan Eekman 22 j. jm. en Maria Su- zanna Stroo, 19 j. jd. Geboren: 9, Jacóbus Hendrik z'.v. Hen drik Johannes van den Ouden en vari Sophia Antonetta Gaillard; 10, Elisabeth Pieternella d.v. Abraham ,van der Hooft en Cornelia Dane; Joos, z:.v. Florus van der Peijl en Miaatje Jaoomina Kiel. Overleden13, Anna Catharina Vernirn- men, 13 j„ d.v. Petrus en Rosalia Maria de Rijk. (T. Ct.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1915 | | pagina 3