Telegrammen. 8 Kerknieuws. Onderwijs. Predikbeurten. Koloniën. Rechtszaken. Laatsi Landbou Gemengd Nieuws. Het bestuur van de Boerenleenbank rapporteert dat op grond van art. 35 der Statuten geen geldleening mag ver strekt worden, of men moet lid van ge noemde Bank zijn. Wordt voor kennis geving aangenomen. Ken circulaire, gezonden door de Ver- eeniging van handelaren in het bouwbe drijf, geeft den raad in ernstige overwe ging om zooveel mogelijk het bouwbe drijf ter plaatse te bevorderen, ter voor koming van werkloosheid. Het jaarver slag van de Gezondheidscommissie, ge zeteld te Kruiningen, ligt voor de le den ter inzage. Het kohier Hondenbelasting wordt vastgesteld op f 264. Nu gaat de raad over in geheime zit ting om te behandelen het laatste punt der agenda. Vaststelling kohier H.O. Na 21/2 uur gesloten zitting heropening der vergadering. De voorzitter stelt voor de vaststelling van het kohier H.O. te be palen op f 6947.04"'. Wordt aangenomen, de heer Ganseman bleef buiten stemming. Bij de rondvraag deelt de heer Ganse man mee, dat hij niet voor de vast stelling van het kohier H.O. kon stemmen, omdat de aanslagen van verschillenden niet alleen niet met zijn meening strooken, maar ook acht spr. het broodnoodig om tot herziening van de verordening tot heffing H.O. over te gaan. De heer Ganseman zal daarom met een voorstel tot den Raad komen, om tot herziening van genoemde verordening te komen. De voorzitter verklaart een afwachtende houding te zullen aannemen om alsdan beter te kunnen oordeelen. De heer Ganseman vraagt of B. en ,W. al eens het oog gericht hebben op den slechten toestand van den weg bij de Blaaspoort te Biezelinge. Volgens spr. is do toestand daar alles behalve roos kleurig, de weg is haast onbegaanbaar, ook heeft men te kaïnpen met het water, dat tot in de aangrenzende bergplaatsen voor kolen loopt. Geen wonder dat één jammerkreet weerklinkt van Bdezelinge's Blaaspoortbewoners. Het *z;ijn toch ook burgers, die recht hebben op verbete ring en het zijn toch ook belastingbe talers. De heer Rottier merkt op, dat reeds vroeger de aandacht van B. en W. op de zen toestand is gevestigd geworden. Spr. meent zelve daar eens op gewezen te hebben. Het is dan ook geen nieuwtje en verbetering is zeker noodig. Do heer Zegers merkt op dat, ofschoon het B. en W. niet verschoont, er nog wel erger plaatsen zijn. Bovendien wanneer de toestand bestendigd was gebleven, had ai lang deze weg een verbetering onder gaan. Do heer Vereeke vraagt of al klachten by B.. en W.. zijn ingekomen en van overstroomingen heeft dezie nog niet ge hoord. Do voorzitter antwoordt dat nog geen klachten zijn ingekomen en dat de weers- toostand nog niet toelaat verandering aan te brengen. Do heer Ganseman meent, dat wanneer klachten tot de ooren van een raadslid dooi-dringen, het toch wel niet verbo den zal zijn om hel oog van B. en W, (jaarop te richten. En al schermt men dan nog zoo met „oorlogswee", toch dient hier verbetering aangebracht te worden. Go beer Ganseman vraagt hoever B. en W„ zijn met de verbouwing van. de och ooi Do voorzitter antwoordt hierop dat men spoedig zal opschieten en dat de architect reeds geraadpleegd is om met het bouw plan voor den dag te komen, ook zal het wel moeilijk zijn geld te krijgen. De heer Slabbekoorn vestigt de aan dacht op het plakkebord te Biezelinge. Wanneer de bode 's morgens aan het plakken geweest is dan waaien de bil jetten 's avonds reeds over het dorp. Al len zijn van meening dat hier verbetering moet. aangebracht worden. "Verschillende methodes worden opgegeven, zoodat B. en W. maar te kiezen hebben. Sluiting der vergadering om zes uur. Hoedekenskerke. Mej. de Wed. van i toppeten, geb. Westerburger, de oudste inwoonster dezer gemeente, hoopt Zater dag haar 103den jaardag te herdenken. Vermoedelijk is zij de oudste inwoonster van geheel Zuid-Beveland. Heinkenszand. In de gisteravond ge houden vergadering der Groene Rruis-af- deeling alhier, werd door den penning meester rekening en verantwoording ge daan over 1914. De inkomsten bedroe- f283.42 en de uitgaven f214.86, alzoo een goed slot van f68.56. Op het voor stel i.ot aansluiting hij een Prov. Groene Kruis-vereeniging werd gunstig en op het voorstel tot aansluiting voor één jaar bij den anti-oorlog raad afwijzend be schikt. Als afgevaardigde naar de Prov. vereeniging werd benoemd dhr. Dr. A. J. Hoorweg, primus en dhr. J. Steketee, sec. Voorts werden nog uitgeloot 4 wandoe len a f 10 in den regenbak. Van de 322 leden waren er slechts 25 op de verga dering tegenwoordig. Gisteren had de knecht van den landbouwer B. v. d. Dries alhier, het ongeluk bij 't malen van peeën, gijn hand be ver in den molen te steken, met hot gevolg, dat hem een stuk van een vin ger werd afgesneden, zoodat heelkundige hulp moest worden verleend. Geref. Kerken. Drietal te Serooskeike (W.) S. Doornbos te Doetinchem. S. O. Los te Leerdam en G. Ven-ij te Waarder. Geslaagd te Rotterdam voor de nuttige handwerken die dames A. C. de Groot en 'A. den Otter, beiden te Vlis- singen. En te Breda de dames A. Tholo- naers, te 's Bosch en ,C. Ludikhuize te Middelburg; en te Utrecht .1. W, Wil- lemsen te Harderwijk. En te Zwolle E. L. Mulder, aldaar. Naar aanleiding der voordracht voor een hoogleeraar (in ons vorig no. ge meld) wijst „De Rotterdammer" er op dat. de commissie van voordracht uit zes rechtzinnigen en vijf modernen beslaan de, imhaar meerderheid besloot geen mo dem man ter opvolging van den modernen prof. Mallinckrodt voor te dragen. De eerstgenoemde van de voordracht is ethisch, de tweede evangelisch, de der de ethisch en overhellend naar de con- fessioneele richting. De Algemeene Synode zal 7 April a.s. uit de voordracht, een benoeming doen. De te benoemen hoog leeraar zal hebben te doceren do dog matiek, de Ned. kerkgeschiedenis en het kerkelijk recht. op Zuid- en Noord-Beveland. Zondag 14 Maart. NED. HERV. KERK. Baarland, 9.30 en 2 u. ds. Meloen. Biezelinge, vm. en nam. ds. v. d. Bergen. Borssele, 9 en 2 u. ds. Elenhaas. Cats, vm. en nam. ds. Moerman. Colijnsplaat, vm. en nam. ds. Feykes. Cortgene, vm. en nam. ds. Lijssen. Driewegen, 9.30 u. ds. de Vries. Eliewoutsdijk, vm. en nam. ds. Bins. 's-Gravenpolder, vm. en nam. ds. Ger ritsen. Hansweert, vm. en nam. dhr. Lensvelt. Heinkenszand, vm. en nam. ds. Warners. 'sHeer Abtskerke, 9.30 en 2 u. ds. v. d. Plassche. ,sH. Arendskerke, 9 en 2 u. ds. de Voogd. 'sH. Hendrikskinderen, vm. en nam. ds. Steenkumer. 'is Heerenhoek, 9.15 u. ds. Buinink. Hoedekenskerke, vm. en nam. ds. v. Essen. Ierseke, 2 en 5.30 u. ds. Kijne. Kamperland, Kapelle, 9.30 en 2 u. ds. Schmidt. Kattendyke, vm. en nam. ds. Andreae. Kloetinge, vm, nam. geen dienst. Krabbendijke, 9 en 2 u. ds. Muller. Kruiningen, vm. en nam. ds. Willemsen, Nieuwdorp (bewaarschool), 2 u. ds. Bui nink. Nisse, 9.30 en 2 u. ds. Pont. Oudelande, 9.30 en 2 u. ds. Kloek. Ovezand, 2 u. ds. v. d. Waal. Rilland-Bath. 9.30 u. en 2 u. ds. Visser. Sehore, 9.30 u. ds. Kijne. Waarde, 9.30 en 2 u. ds. E. V. J. Japchen. Wemeldinge, 9.30 en 1.30 u. ds. Drost. Wissenkerke, vm. en nam. ds. v. d. Linde. Wilhelminadorp, vm. en nam. ds. Boisse- vain. AVolfertsdijk, 9 en 2 u. ds. Stegenga. Op Walcheren Aagtekerke, vm. ds. Seulijn. Arnemuiden, Biggekerke, 9.30 en 2 u. ds. Schuunnans Stekhoven, nam. bed. H. D. Domburg, vm. en nam. ds. Kolde wijn. Gapinge, Ann. ds. Maas. Grijpskerke, vm. en nm. ds. v. Selms. Kleverskerke, vm. en nam. ds. Semme- link. Koudokerke, 9.45 u. ds. Talma (coll. noodl. kerken), 2 u. geen dienst. Meliskerke, vm. en nam. ds. Siemelink. N. en St. Joosland, vm. en nam. ds. Tak. Oostkapelle, vm. en nam. ds. W. G. Krij- kamp. Ritthem, 9.30 en 2 u. ds. Kiehl. Serooskerke, vm. en nam. ds. Müller. St. Laurens, vm. en nm. ds. van 'tHoff. O.- en W.-Souburg, 9.30 u. ds. Reus, 2 u. ds Veere, vm. en nam. ds. Weijland. Vrouwe (kolder, vm. en nam. ds. Kroese. Westkapelle, nam. ds. Iteus. Zoutelande, vm. en nm. ds. de Wijk. 'tZand, 10 u. ds. de Visser, 6 u. d.s. Venneer. GER GEM. Goes, 9.30, 2 en 6 u. leeskerk. Tusschen Javaan en Chinees. De „Deli Crt." van 2 Febr. schrijft: ,Op de 'onderneming MaJtabing lieeft te 8 uur een gievecht plaats gehad tus schen een kongsie Javanen en een kong sie Chineezen, dat vrijwel de afmeting1 van een kleine veldslag heeft aangeno men. Klaarblijkelijk overeenkomstig een voor- ai opgemaakt program trokken de dertig Javanen, waal-onder ook een mandoer naai- de woning der Chineezen. Gewa pend met parangs en knuppels bestorm den ze de deur en drongen over de dindings heen om de slapende Chinee" zen te overvallen. Dezen werden >vakc ker van het lawaai en haastten zich op dezelfde wijze te ontkomen als de Javanen waren binnengedrongen. Een vijf tal Chineezen, waarschijnlijk erg vaste slapers gelukte dit niet. Op hun slaap- tafels werden ze door de bloeddorstige Javanen overvallen en vreeselijk toege takeld. Een der slapers werd in zijn bed doodgeslagen, een ander werd dermate verwond, dat hij hedenmorgen in het hos pitaal is overleden en twee zijn zoo ern stig verwond, dat ook V001" hun leven gevreesd wordt. Alleen de vijfde kreeig „slechts" een vreeseljjkeu houw over hoofd en neus, die zijn leven niet in ge vaar brengt. Na him werk verricht te hebben keet- den de Javanen naar hun woning terug, waar ze door de heeren der onderneming en de politie, die inmiddels gewaarschuwd was, weiden gearresteerd. Een 25-tal weid aan elkaar gebonden naar Tebing Tinggi gebracht, van waar de controleur geko men was om een plaatselijk onderzoek' in te stellen. Voor Zoover reeds gebleken is moet de oorzaak van de overval in een vrou wen perkara gelegen zijn. Arr.-Rechtbank te Middelburg. lieden, Vrijdag, zijn veroordeeld we gens: verduistering: B. V., 26 j., fabrieks arbeider te Dusseldorf, te Middelburg ge detineerd, conform de eiseh tot 3 111. gcv.straf. met aftrek van het voor-arrest; diefstal: F. E. d. W„, 39 j., veldarbeider, A. L. Th., 34 j. slagersknecht, beiden tij delijk te Zuiddorpe, en A. de B., 35 j., fabrieksarbeider, tijdelijk te Sas van Gent, allen te Middelburg gedetineerd, conform de eisch 3e le tot 4 m., de 2o en 3e ieder tot 3 111. gev.straf, al len met' aftrek van het voor-arrest; terug- keeren na uitwijzing in bezet gebiedJ. II. A. J., Brussel, tot 1 w. gev.-straf, de eisch was 14 d.; smaadschrift: F. 1... 36 j., redacteur van „De Baanbreker", Vlissingen, conform de eiseh tot f 50 b. s. 20 d. h., met toewijzing der civiele vordering tot fl schadevergoeding en be kendmaking van het vonnis b\j aanplak king; eenvoudige beleediging: A. d. S., 19 j., arbeider Keinseke en C. B. 18 j. werkman te Middelburg, beiden con form do eisch tot f 10 b. s. 10 cl. hl; beleediging ambtenaar: Th. Z., 41 j., schipper, Sas van Gent, en M. C. K., 40 j., Axel, beiden tot f 10 h. s. 10 d. h., de eisch voor beiden was f 15 h. s. 15 d. h.; mishandeling; C. A. B„ 32 j. land bouwer te Philippine, en 1). C. 29 j., land- houwersknecht, Arnemuiden, beiden tot f 10 h .s. 10 d. h., de eisch was voor do le conform de opgelegde boete en voor de 2e 14 d. gev. straf; wederspan- nigheid: J. W., 33 j., werkman en A. B., 36 j. koopman, Goes, ieder tot f 15 b. s. 15 d. b., de eisch was voor ieder f25 b. s. 25 d. h„ en vernieling: G. Chr., 22 j. en C. B., J.9" j., landbou- wersknocht, Koudokerke ieder tot f 10 b. s. 10 d. h., de. eisch was voor ieder f25 b. s. 25 d. h.* Rechtbank te Middelburg. De eerste zaak welke heden behandeld werd, was die tegen M. A. 'IIen P. J. R. uit Axel. Na het hooren van twee getuigen vroeg de officier verder staken van het getuigenverhoor en vrijspraak voor be klaagden. Wegens overtreding van de verordening op de heffing van belasting op de open bare vermakelijkheden te Vlissingen stond terecht de caféhouder P. J. H., aldaar, voor wien als gemachtigde optrad de heer mr. .1. J. Hedjse. De hoofdagent van politie J. J. M. Drenth heeft op 13 Janu ari verhaal tegen 11. opgemaakt, wegens het houden van een café-chantant, terwijl hij slechts vergunning had voor muziek. Getuige heeft niet gevraagd of de dame en de heer, die dien avond zongen be taalde krachten waren of niet. Dit acht, de heer Hcijse juist de hoofd zaak. De tweede getuige, de gemeente-ontvan ger H. de Back, verklaarde dat bekl. alleen vroor muziek heeft betaald, het geen de gemachtigde ook beaamd. Als getuigen a décharge werden ge hoord L. van den Broeck, advocaat te Leuven en A. Janse, Belgisch ingenieup, die beide geregelde bezoekers van be- klaagde's café zijn en verklaren dat daar niet door beroepszangers, doch door per sonen uit het publiek werd gezongen, zij die zongen hij het opmaken van het ver haal waren de Belg de Graaf en zijine vrouw, eerstgenoemde is nu aan het front. De officier van justitie meende dat niet bewezen is, dat gezongen wordt op verzoek van bekl. en daarom vroeg hij vrijspraak. Mr. Heijse sloot zich hierbij aan. Voortgezet werd de zaak tegen B., ver dacht van het doen van een valsche aan gifte. Opgeroepen was nog een getuige; deze was echter niet verschenen. Het O. M. meende, dat het best mogelijk is, dat bekl. niet met opzet een valsche aangifte deed, maar dat een en ander op vergissingen berust en vroeg vrij spraak. De verdediger mr. J. Adriaanse, sloot zich hier hij aan, maar bracht zijnerzijds daarvoor velschillende motieven bij. Niet verschenen was A. de P. uit Zaamslag, die niet voldeed aan het be vel van twee maréchaussees 0111 van zijn rijwiel af te stappen, dat niet van een licht voorzien was. De eisch luidde f 10 of 10 dagen. Wel aanwezig was M. L. V., herbergier ster te Hulst, beklaagd van mishandeling van den winkelier R. E. M. de Moor aldaar. Op 19 Januari kwam bekl. bij den win kelier en er ontstond ruzie over eene rekening, en daarbij sloeg bekl. den ge tuige met een koekenpan, althans vol gens verklaring van den winkelier en ge tuige van den Lavois, waardoor een bloe dende wonde ontstond. Bekl. deed de woorden uit haar mond rollen, om haar onschuld te bewijzen. Het O. M. eischte f 20 of 20 dagen en teruggeven van den koekenpan aan bekl. in de hoop, dat zij hem in het vervolg zal gebruiken, voor hetgeen waarvoor de pan bestemd is. Wegens het wegnemen van een 70-tal kantsteenen, toebehoorende aan Kieboom uit Sas van Gent en liggende op het crt van J. Mosselvelde, stond terecht .1. 1'. V. uit Axel. De eisch luidde f5 of 5 dagen. Bij verstek werd tegen J. D. te Ter- neuzen wegens het niet voldoen aan het bevel van een ambtenaar, f 10 of 10 da gen geëischt. Wegens verzet tegen den agent van politie A. Bosman te Vlissingen, werd tegen II. J. C. en A. v. A. V., beiden aldaar, die verklaarden zich niets te her inneren. f 15 of 15 dagen geëischt. Vervolgens stond terecht M. K. uit Mid delburg, beklaagd van mishandeling van A. Adamse uit Vlissingen, toen er ruzie ontstond over het drijven van koeien; bekl. zou toen Adamse met een stok hebben geslagen, maar bekl. zeide alleen te hebben gedreigd, hij was kwaad ge worden, omdat getuige koeien mishan delde. Tegen 1.. S., eveneens uit Middelburg werd wegens het toebrengen van een stomp aan W. van Belzen, fö of 5 dagen geëischt. Bekl. zeide, dat van Belzen zijn gezin ongelukkig maakt. In appèl werd behandeld de zaak te gen lt. f\l. S., te Middelburg, die door den kantonrechter is ontslagen van rechts vervolging, toen hij terecht, stond wegens overtreding van art. 435bis van het Wet boek van Strafrecht, in casu het ver- koopen van closetpapier met het Roode Kruis er op. De officier meende, dat de opvatting van den kantonrechter, als zou beklaagde niet gebruik hebben gemaakt van het Hoode Kruis, verkeerd is, en eischte ver nietiging va.n het vonnis en vieroordeeling tot een boete van f0.50 of 1 dag hech tenis. Voortgezet werd de zaak tegen L. uit Arnemuiden en werd vrijspraak tegen hem gevraagd, omdat de ten laste gelegde mis handeling niet bewezen is. Ongelukken. Gistermiddag is te Utrecht een 8-jarig jongetje in den singel te water geraakt en verdronken. Gis teren is tonder Gersloot een 3-jarig knaapje verdronken. Te Kruinen is gisteren'' de landbouwer Li., bezig zijnde met houthakken, in een sloot gevallen en levenloos (daaruit opgehaald. Gisteren is uit Ihet Oranje-kanaal hij Emmen het lijk 'opgehaald van den 13-jarigen L. N., die door een ongelukkig toeval te wa ter 'is geraakt en verdronken. Op het, kasteel Ferdinand is de voor malige Aartshertog Ferdinand Karei, Woensdagnacht overleden. Relletje in hét. kamp. Men schrijft uit Oldebroek aan de „Asser Crt.": ',t Is begrafenis geweest, en zoo als reeds eerder geschied is, wisten ook nu weer eenige Belgen van deze gelegen heid gebruik te maken eenige vrijheid te gaan genieten, met het gevolg, dat ze in 'tkamp terug kwamen in een staat die sterk aan wankelbaar evenwicht deed denken. Hiervan was wee» het gevolg, dat men het noodig oordeelde ze eenige afzondering te doen genieten. Zoo ge raakten ze met hun vijven ,,in de bak". Blijkbaar beviel het hun daar maar ma tigjes, hetgeen ze zeer duidelijk lieten blijken, eerst door luid vloeken en schreeuwen, later zelfs dom ruiten stuk slaan, zoo zelfs dat liet. noodig was hand boeien op te halen, om op die wijze to trachten ze ongevaarlijk te maken} Inmiddels was een der „heeren" bezig van het raam waarvan de ruiten reeds, ingeslagen waren, ook liet gays en de planken te vernielen. Eenige luitenants treden toe, benevens een troepje Hollandsche soldaten en ook de man met de handboeien is op komst. Natuurlijk geen gebrek aan belangstel ling van de zijde der overige Belgen, die zich overigens rustig houden. De luitenant vraagt onder algemeens stilte aan de manschappen„Hebben jul lie patronen bij je?" tegelijkertijd de om standers wenkend een eindweegs op zij to gaan men kon nooit weten. Twee luitenants hegeven zich naar do deur; de mannen staan klaar, met ge laden geweer, bajonet erop een plaatst zich bij het raam, waar de dronkaard, al maar vloekend, bezig is zich door. te werken. De soldaat staat gereed met het) geweer gericht op het raam; de man steekt, al vloekend z'n kop en bovenlijf naar bu,i- ten.Men verwacht niet anders dan dat op hem geschoten zal worden, men weet dat ze reeds zoo vaak gewaar schuwd zijnEen der luitenants komt snel erbij en plaatst zich zonder iets te zeggen op eenige meters afstand van het raam en blijft roerloos staan, klaar am als 't. moet, als 't heelemaal niet anders kan, het commando „vuur" te geven angstige spanning teekent zich af op de gezichten der omstanders men denkt aan het geval te Zeist. Maar neen, ge lukkig, op het gezicht van den luitenant, die daar in rechte houding voor hem staat, trekt de man zich terug. Juist op dit oogenblik zegt de andera luitenant tegen de manschappen„Gaan jullie mee naar binnen?" en dan weer klinkt luider gevloek: en eenige oogen- blikken later hebben ze een der ergsten. huiten. Schreeuwend en vloekend krijgt hij de handboeien aan en ook een boei aan het been. Even later volgt nummer 2. Beiden worden „naar boven" (het ver blijf der (Ned. soldaten) gebracht. Nog is er een die wieer begint ruiten stuk te slaan (er zijn er echter niet veel moer). Ook die moet weg. Weldra staat ook hij met „een paar handmanchetten", zooals een der Belgen leukweg opmerkte, ge reed om naar „hoven" gebracht te wor den. Zoo is dan de rust weer hersteld; de omstanders begeven zich weer tus schen de barakken en de timmerman vangt aan de ramen stevig met forsche planken dicht te spijkeren. Goedkoop uitgangetje. Aan Het Handelsblad schrijft een Am sterdammer: Weet u wel, dat je door Amsterdam een reis kunt maken met in begrip van twee boottochten, rijtoer, di ner met twee vleezcn en dessert, drank, sigaar en fooi, en dat alles voor dpie stuivers? Ge loopt naar de De Ruyterkude, neemt een glas hier voor 5 ets. en een sigaar k 2 ets., vaart met de gemeente pont naar de overzijde, ziet daar een zuurs talletje en consumeert 1 et. lever, 1 ct. hart, 2 ct. boontjes en een peer a 1 ct., gaat daarna met de gemeente pont naar stad (tweede boottocht), neemt de tram naar het postkantoor 5 21/2 et en geeft den conducteur een ct. fooi. Te zamen 15 ets. BeursmoppenOp de Amster- damsche effectenbeurs bewegen zich se dert de heropening eenige leden, die de functie dragen van regcoringsgedelegeer- den. Zij hebben een eigen nis tot hun beschikking, en de spotzieke effecten men- schen spreken van deze nis, als: „De ergernis". Anderen zijn berustend er in hun oor deel en noemen liet officieele college: „Eerste hulp hij ongelukken." „HM." Wraak oefe n i n g Men •schrijft uit Baarle-Nassau Alen herinnert zich. dat eemigen lijd geleden iian de grens de landweerman Sch., 'afkomstig uit Dedemsvaart, die geen gevolg gaf aan het commando van een schietwacht, na herhaalde sommaties enj vier schoten in de lucht werd doodgescho ten Dezer dagen nu kwam de broer van den gedooden soldaat ter plaatse en in formeerde naar de namen van den offi cier en onderofficier, die het. commando voerden op den dag, dat het noodlottige schot Viel. De militaire autoriteiten waren reeds ingelicht omtrent de bedoelingen! van Sch. en arresteerden den man on middellijk. In zijn bezit weiden twee scheermessen gevonden. Hem is nu het verblijf 111 de bezette streek ontzegd- In den grond gevaren. Gis- ternacht voer een marineboot, gestatio neerd aan het fort Pannerden, een niet steenen geladen schip in den grond. Hel schip zonk, terwijl de opvarenden wer den gered. Jacht op twee deserteurs. Men schrijft uit Groningen dd. 10 Maart: De stationchef van het. noorderstation alhier, were! gisteravond door den sta tionschef van Sauwerd telegrafisch er mee in kennis gesteld, dal in den laatsten trein, welke van hel laatstgenoemde station juist was vertrokken, zich twee deser teurs van het korps mariniers bevonden, wier opsporing en aanhouding was ver zocht. Onmiddellijk werd de politie telefonisch gewaarschuwd en op dezelfde wijze ook kennis gegeven aan den commandant der marechaussee, met het gevolg, dat na weinig tijd een wachtmeester der niare- chaussé en een agent van politie op 'f perron aanwezig waren om den trein te inspecteeren, teneinde de jantjes, die nog wel in uniform waren, te knippen. Zij vlogen echter niet in den val. Wien men ook uit den trein zag stappen, geen marinier of wezen dag daarop ge leek was te bekennen. Waar men zocht, in den drein of er om heen, 't was alles te vergeefs. 'De vogels waren gevlogen. Misschien dat de jantjes er de lucht van hadden gekregen, dat de Groningsche po litie zou worden gemobiliseerd, om hen in te rekenen, want ze waren wijselijk niet zoover meegereden. Ongeveer ter hoogte van den eersten wachtpost, waar gewoonlijk de trein de vaart begint te verminderen, zijn zij in het late avond donker uit den trein gesprongen en hebben door weilanden en slooten en over hek ken de vlucht genomen. Alet eenige manschappen versterkt is daarna hetyiolitie-escorte op zoek gegaan, echter zonder het gewenschte resultaat te bereiken. Tot heden is het nog niet, gelukt, de deserteurs te vinden en in te rekenen. P 0 s t w is s e 1 - v e r v a 1 s c h i n g. Twee meisjes, respectievelijk 14 en 15 jaar oud, te Gorinchem, hebben een post- wissel-vervalsehing gepleegd. Een der meisjes bracht'twee postwissels van eeni ge centen naar Dalen, oen kwartier van. Gorinchem gelegenadresseerde deze aan haar vriendinnetje te Gorincliem die vóór het incasseeren op eiken wissel 12 g)d. erbij schreef. Beide meisjes zijn door de politie aangehouden. Een bevindt zich nog in arrest. Op het postkantoor te Gorin chem is uitgekomen, dat meeimalen yer- valschingen van .postwissels door dezclf- 'de meisjes gepleegd zijn. Deserteur. Te Leeuwen (Maas en Waal) is aangehouden een deserteur, die gedurende drie maanden in Duitsch- land had vertoefd en thans was terug gekeerd. Hij is naar Utrecht overgebracht. NEWPORT (NEWS, 12 Maart. De „Prins Eitel Friedrich" zette in een andere ha ven de bemanning aan wal van het. Britsche s.s. Charchas, de bark Kildaten en de Fransche bark Jean, die in den Stillen Oceaan in den grond werden ge boord. De laat. eiland gesleept kolen gelost, schip in den NEW-YORK, hulpkruiser Pr Newport News aanbrengen val heeft 350 op grond geboord* van 3 Engelse] sisch en een rikaanscho sch omdat het eei als contraband NEW-YORK, der inkomende geeft de volgen de Prins Eitel geboord: 27 ,1a Browne, 13 op scho bark Piei 28 Jan.Anieri Frye, 31 opvar hark Jacobsen, Engelscbe bark 18 Febr.Engel Short, 28 opvai stoomschip Flo passagiers. DEN 'HAAG. Oosterbaan aan schrijven, zijn laatste weken ïlokter stond r< loe; er is alle DEN HAAG. voornomen best liet Paaschrecei reces te doen u plan bestaan weken op Paasc paar weke het zomerreces Goes. Heden besteling van h( vergadering bije van den heer D. werk eikDe he de opening me heer W» Kakebc vergadering te niet meer uitgi voorzitter de he niet presideeren De heer Koop welkom, dmkt dat zoo kleine wekt op tot pr ven der Ver. li heeren 1. G. eerman welkorr Na goedkeuri secretaris nied* stukken, w.o. Staten, dd. 20 V subsidie goedki van den heer Vc dei1 Z. L. M. ling der niet d toonstelling'. De hoer Zwa de tiegeering be: de prijzen der gen. Dit voorst* de Prov. Coram ring. Die foezui dere posten gev zen der oude ook door het I boek premies ui Dok zal liet lx gen aan Stierei laagd worden. V ringen, in Mei te doen beschriji lichting te vers missie voor de heer Zwagerman schelijk geacht 11 van België te stapel, opdat \v voor vee verkr. De rekening gekeurd De f5775.25, de uit slot bedraagt al Die van 191- gekeurd. Deze f 600.7.17 Va, in goed* slot is c De begrooting en uitgaaf f 528? past voor onvoo; wordt goed ge ke goedkeuring. De periodiek de heeren 11. J. Becu-De Hullu,, 'man, ,W„ (takel M. Hage worde noemd. Tot leden vat nazien eter reke benoemd de lieer en Jan (Blok. 'De bepaling volgende Algeme den gehouden wc gelaten De vergaderin aan deze verga rijtoer te verbir standigheden di vergadering wa Goes plaats hol Vervolgens w schelijk hei d om jonge stieren te doet vooraf rapp tot voorbereidi Het rapport n d

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1915 | | pagina 2