Telegrammen. Kerknieuws. Onderwijs. Zending. tosioroyd Nieuws. Laatste Berichten. ten wereldoorlog die we thans beleven. De Heere regeert evenwel en op den berg des Heeren zal het voorzien wor den. Inzake het kind moeten we terug tot de [Wet en tot de Getuigenis. We moeten ons vastklemmen aan het Woord van God. Dat leert ons hoe .we onze kinderen hehben op te voeden; Ze moeten geleid worden tot Christus. Geef aan het kind den Bijhei terug, die het wrcedelijk is ontstolen. Hij wijst op het, verschil tusschen voeding en opvoeding. Ook bur gerlijke en Christelijke opvoeding mogejn niet gescheiden zijn, maar behooren hij elkaar. De neutraliteit is krachtens de uitspraak van liberalen zelf. onmogelijk. Ilaj spoorde aan om den strijd voor 't Chr. onderwijs in al zijn omvang voort te zetten. Om het volgende geslacht gaat het. Enkele vragen wei-den gesteld en door den inleider beantwoord, waarna dhr. Ph. Bom een keurig onderwerp in leidde: .(Trouw aan het beginsel". De inleider wees op de weinige (rouw die tegenwoordig in de wereld gevondeln wordt, en sprak de hoop uil, dat wij steeds en ten allen tijde trouw aan ons beginsel zullen zijn, trouw aan de Christe lijke school. Hoe we voor geen opoffering moeten of mogen terugdeinzen en hoe juist dan de Ileere Zijn zegen geeft aan ons en aan ons werk De vergadering, die afgewisseld werd dooi- eenige voordrachten en muziek stukjes was zeer goed bezocht en werd door ds. De Jong van Werkendam met een slotwoord en gebed gesloten. Serooskerke. (W.) Gisteravond hield de plaatselijke afdeeling voor Chr. verzorging van Krankzinnigen in de provincie Zee land, alhier, haar jaarlijksche ledenver gadering in de consistoriekamer der Ge red:. Kerk. Wegens het overlijden van den voorzitter, werd de vergadering geopend door het'bestuurslid J. Christiaanse. Deze liet eerst zingen Ps. 146:3, ging daarna voor in het gebed en las Rs. 1, waaraan hij eenige beschouwingen verbond. De geer., dhr. W,. Melis, las de notulen, welke zónder eenige aanmerking goedge keurd werden. De penningm., dhr. L. Melis, gaf verslag omtrent, den stand der kas. De ontvangsten bedroegen f 155.26. de uit gaven f 143.59. De aftr. bestuursleden, do heeren W. Melis en L. Melse, werden bij acclamatie herkozen en namen hunne herbenoeming' aan. In de twee vacatures van bestuursleden werden gekozen de hee ren Jac. de Visser Jr., en II. J. Ver sluis. Eerstgenoemde was niet aanwezig, terwijl laatstgenoemde bedankte. In zijn plaats werd gekozen dhr. J. Louwerse Cz.. die de benoeming aannam. Als af gevaardigde naar de a.s. algem. Verg., werd uit de leden gekozen dhr. P. de Visser, terwijl verder twee bestuursleden de afdeeling op genoemde verg. zullen vertegenwoordigen. Na nog eenige be- besprekingen, werd de verg. door dhr. J. Louwerse Cz. met dankgebed geslo ten. i Door het bestuur der Landbouw- vereeniging „Serooskerke" is in betrek king tot het bestrijden van mond- en klauwzeer een commissie van Waak zaamheid benoemd voor Serooskerke, Gapinge en Vrouwepolder. Voor Serooskerke bestaat die Commis sie uit dhrn. I. de Buck, W. Melis en L. Melse, voor Gapinge uit dhrn. F. Dekker en J. Louwerse Wz. en voor Vrouwepolder uit dhrn. L. Dingemanse en L. Maas. Axel. Toen de koeien van den land bouwer P. D., in verband met het heer- schen van mond- en klauwzeer, afgemaakt waren en de varkens in den grond ge stopt waren, moesten ook de hoenders gedood worden. Doch hij de hoenders werd ook een kraai -gezien. Men vroelg den veearts wat met dat beest gedaan moest worden. Deze wist daarop gpen antwoord, keerde zich om en verwijden de zich. St- Maartensdijk. In de Woensdag ge houden vergadering Vaii den gemeente raad was wederom ingekomen een ver zoekschrift van mej. A. C. Slier, hoofd der bewaarschool, om verhooging van haar salaris, thans ,op zegel. De voor zitter wees er op, dat mej. Slier in ge breke was gebleven haar belofte te ver vullen, bij haar beno-eming gedaan, om te trachten de acte nuttige handwerkejn te verwerven. De heer Rijnberg, pleitte voor verhooging op grond, dat het bij de benoeming van mej. Slier de bedoe ling is geweest haar salaris te verhoogen. Zij is daarom aanvankelijk ook benoemd op 100 minder salaris dan haar voor gangster, en wat de acte nuttige hand werken betreft, meende men bij hare be noeming, dat dit aan de lessen niet zou schaden. Hij stelde daarom voor haar salaris met f50 te verhoogen. Met tegen 1 stem van den voorsteller werd dit voorstel verworpen. Verder werd besloten thans over te gaan tot demping en rioleering van de Westvest. In verband met de besprekin gen in vorige vergadering om vergroot- ting der kaai, toen ingeleid door dep heer Rijnberg, werd besloten thans daar over geen besluit te nemen, doch in Ver band met een eventueel later te nemen besluit tot vergrooting der kaai thans te besluiten om nu niet over te gaan tot dezen voorgenomen bouw van een bazaltmuur aan de westzijde der kaai, doch met de uitvoering daarvan te wach ten tot er besloten zal zijn of de kaai al 'dan niet vergroot zal worden. Aan P. de Viet (Kraaiwijk) werd nog een stukje grond afgestaan met recht van opstal, gelegen aan het einde der Bosch straat om daarop een woonhuis te bou- tven. Ned. Herv. Kerk. Arnemuiden. De diaconie der Ned. Herv. Gemeente alhier ontving van N. N. te Middelburg een gift van f500. Te Brouwershaven is in den ouder dom van 80 jaren overleden de heetr L. R. v. d. Broek, emeritus-predikant al daar. De overledene was van 1859 tot 1870 predikant te Groote-Lindt, daarna te Haamstede, van 1877 tol 1883 te Ouwerkerk, daarna te Qostvoorne, van 1888 tot 1893 te Zwartewaal, daarna te Brouwershaven, sedert 1913 was hij eme ritus. Geref. Kerken. Tweetal te Middelstum, G. Doekes te Nieuwdorp en R. Wi. Huizing t,e IJmui- den. Ds. G. R. 'Kuijper hoopt Zondag 12 April a.s. afscheid te nemen van de gemeente te (Schoondijke, en 26 April te Alblasserdam intrede te doen na be vestiging door ds. J. H. Lammertsma, te Axel. Op 56-jari.gen leeftijd is te Am sterdam overleden ds. C. van Proosdij-, predikant bij de Geref. Kerk alhier. Ds. Van Proosdij aanvaardde in 1881 hielt predikambt te Stroohos. Vervolgens stond tiij te Hallum, te Baarn en te Leiden. In 1889 nam hij het beroep aan naar Amsterdam Goes. Dot eind-examen der Avond school voor Ambachtslieden zal plaats hebben voor wat het mondeling gedeelte betreft op 15 Maart van 68 uur. Geslaagd voor de nuttige handwex"- ken te Rotterdam de dames M. K. Zuid- weg te Krabbendijke, A. E. de Raad te Hansweerd, C. rJ. He ij boer te 't Zand, Koudekerk©; J. S. Kools te Aardenburg; C. M. de Klerck te Cadzand; J. A. Jan sen te Zuidzande, en S. P. Beereps en A. C. Rosendaal, beiden te Groede. En te 's Gravenhage de dames S. C. AVisse te Haarlem, F. J. J. van Tol te Goes en J. H. Pieterse te Middelburg. De minister van B. Z. heeft bepaald, dat de examens in de 3 moderne talen L. O., benevens M. 0. handelswetenschap pen, lager en middelbaar O. gymnastiek, en M. 0. schoonschrijven in Augustus en zoo noodig eind Juli zullen plaats hebben; eveneens de examens middelbaar onderwijs A in die vakken. De examens M. 0. acte B in die 3 talen en in de Italiaansche taal en letterkunde zullen aanvangen begin Kerstvacantie Hoogere B. Scholen. Er bestaat gelegenheid voor taalkundig Franscih en Engelsch B in Juli. Het letterkundig heeft dan voor hen plaats in December. De examens M. O. land-, tuin- en boschbouw en L. O. land- en tuinbouw zullen gehouden wor den in Augustus en September. De examens M. O. teekenen en boetsee- ren in Juli en Augustus, zoo noodig ook in Juni. De examens M. O. wis- en natuurkun dige wetenschappen en wiskunde 'L. O. in de eerste dagen van September, zoo noodig reeds in het laatst van Augus tus. De examens M. 0. Nederlandsche taal en letterkunde, geschiedenis, aardrijks kunde, staathuishoudkunde en statistiek en staatsinrichting in December, zoo noo dig ook 'in November. Degenen, die zich willen onderwerpen aan de examens teekenen of boetseeren, M.O., moeten zich vóór 1 April e.k. aan melden bij den inspecteur van het mid delbaar onderwijs' H. J. de Groot te 's Gravenhage. Het tijdstip, waarop en het adres waar zij, die aan de overige hier voor genoemde examens wenschen deel te nemen, zullen zich hebben aan te mel den, zullen nader worden bekend ge maakt. Te Grandrapids (Noord-Ameri ka) is op 9 Februari j.l. op 58- jarigen leeftijd plotseling (waarschijnlijk aan hartverlamming) overleden de heer H. Bosloper, geboren 6 Nov. 1856 te Brouwershaven, waar hij voor het onder wijs werd opgeleid. Van 1874 tot 1880 was hij onderwijzer aan de Chr. school te Overschie, daarna aan do Prins iWjl- lemschool te 's Gravenhage; en vervol gens hoofd der Chr. school te Slochteren. De laatste jaren was hij ambteloos Ame- rikaansch burger. Oud-leerlingen van dezen beminden en bekwamen onderwijzer zullen de tijding van zijn overlijden met leedwezfcn verne men. Souburg. AVoensdagavond trad in de Geref. Kerk op Dr. B:. J. Esser, missio nair dienaar des Woords te Poerbolinggo. Spreker begon mede te deelen, dat onze zending zich over een viertal residenties, uitstrekt, waarvan de meest westelijke, de residentie Banjoemaas, zijn arbeids veld is. Een biddag is zeer geschikt, omi over de zending te spreken, immers wij vragen op zulk een dag een zegen over 't natuurlijk gewas, maar we mogen ook 't geestelijk gewas niet vergeten. Om be langstelling te wekken, moet men van een, zaak weten, daarom wil spreker iets van Java vertellen. Op een nacht schrikt hij wakker door een geluid en het bleek, dat er brand was. Den volgenden dag, Zondag, kwam de gemeente na afloop der godsdienst oefening bij elkaar, om daarover te spre ken en één onzer Christenen werd uit gezonden om' een onderzoek in te stellen. Het bleek, dat er 6 woningen waren ver brand, waarvan een paar gezinnen diep arm waren. Besloten werd deze een handje te helpen. De man, wiens wo ning geheel verbrand was, besloot men f2.50 en het andere gezin, welks huis niet geheel was afgebrand fl.50 te ge ven. De man, die een rijksdaalder zou ontvangen, bleek niol thuis te zijn. Hij was een bedevaart gaan doen om een handje geholpen te worden. Toen hij te ruggekomen een rijksdaalder vond. be schouwde hij zulks als een verhooring op zijn gebed tot dien heilige. Naar aanleiding van dit verhaal ging spreker ons schetsen, wie die heilige in de buurt van Poerbolinggo was, wiens graf daar nog is en als een heilige wordt vereerd. Hij schelste ons den berg Lawed niet ver van Poerbolingo, aan welks voet 21 dorpen liggen, zoogenaamde vrij dor pen. De bewoners moeien zorgen voor het schoonhouden van de heilige graven. Daar is het graf van dien heilige. Vele mensehen gahn dat heilige graf bezoeken en komen dan langs het kerkje der Geref. Zending en ons Ziekenhuis. Ze willen de genade van Allah ontvangen. Rekenen ze met dien God? Voor een groot deel niet. Deze menschen moot het Evangelie worden verkondigd. De Pro- lAiet Mohammed was een dwaallicht. Wie ver.rouwcu stelt in de woorden der ge leerden, zal genade ontvangen van Allah, dat wordt hun geleerd, maar dc woor den der geleerden zijn bedrog, het licht van Bethlehem 'is hel, ware. Hoé zullen de Javanen vertrouwen stellen in dat eenvoudige Woord van Gods genade? Daarvoor hebben we noodig mannen vol des geloofs en des 11. Goestes. Spr. drong ten slotte aan op het ge bed. Het gebed van de Gemeente zal kracht schenken, zal liefde geven in de verpleging der zieken, waardoor het wan trouwen weggaat, zal onderwijzers be kwamen om, de kinderen te leeren, zal dc predikanten wijsheid schenken voor hun veelzijdigen arbeid. 0 n gel uk ken. Onder Schevenin- gen is een 73-jarig visdikoopman, die op een in beweging zijnde tram wilde sprin gen, gevallen met het gevolg dat hij er onder 'raakte en hem beide beenen wer den afgereden.. Eenige minuten later was de man overleden. Te Dordrecht is de 12-ja.rige D. de M. al spelende te water geraakt en verdronken. Op het lijk van den veehandelaar v. D. te Drachten, dat in het kanaal bij Franeker gevonden gevonden 'werd, heeft jmen wonden ont dekt. De beurs werd vermist. Men denkt daarom aan misdaad. Dinsdagavond is de 19-jarige arbeider Luitje Stel in de .aardappelmeelfabriek „Eersteling"' te Bor- gercompagnie door een draaiende as ge grepen en doodgedrukt Dinsdagavond is de machinist der S.S., Ter W., te Arnhem, bij het oversteken der rails achter een passeerenden goederentrein om door een daarachter komende losse loco motief, die den trein geduwd had, over reden. Beide beanen werden hem afge reden. In zorgwekkenden toestand werd hij in .het Diaconessenhuis verbonden, na dat beide beenen hem onder de knie verder waren geamputeerd. Een mislukte p o g i n g. Gister middag ipoogde te Utrecht een milicien- stukrijder, die door liet Hoog Militair Ge rechtshof tot 6 weken (militaire detentie was veroordeeld, wegéns insubordinatie tegen een wachtmeester, toen bijl per cel wagen naar de gevangenis zou worden overgebracht, te ontsnappen. Hij liep de Wittevrouwetfbrug over en poogde op de Plompentorengtacht het water in te sprin gen. Politie, militairen en burgers verhin derden hem dit echter. Met een touw werd hij aan de voeten gebonden, de handboeien aan, zoo werd hij met groote groote moeite den celwagen ingébracht., Op den hok naast den koetsier klommen twee korporaals en achter den wagen lie pen een rijksveldwachter en politic-agent, die het lastig© vrachtje overbrachten. Smokkelen. De Duitsche wacht hield Zaterdag aan de grens hij Hooge- Mierde enkele Nederlanders aan, die nog altijd zoo onvoorzichtig zijn, het gevaar lijk bedrijf van smokkelaar uit te oefenen. Zij werden allen naar'Turnhout gebracht en daar een dag in hechtenis gehouden. Allen werden beboet met twee en drie francs en mochten daarop weer vertrek ken. De waren zijtn in beslag genomen. Een voorbeeldige admini stratie! In AVoensel, het grootste dorp van Nederland, vlak grenzend aan Eind hoven, was het eenige dagen geleden her stemming voor een lid van den gemeente raad. Het ging tusschen een Katholiek en een erkend sociaal-democraat. Een he vige strijd, waarbij de S.Di.A.P.'er slechts een goede 90 stemmen achter zijn te genpartij bleef. Bij die verkiezing is ger bleken, 'dat de kiezerslijst van genoemd dorp bezwaarlijk tot model kan dienen voor een ordelijke gemeente-administratie. Een drietal, nimmer genaturaliseerde, Belgen stonden op de lijst en stem dep bij de eerste en tweede stemming. Een hunner woonde n.b. ongeveer 40 jaar- in het doip ©n had nooit de eer ge had „mee te spreken" bij de samenstel ling onzer wetgevende lichamen. Bij de hei-stemming ontvingen verschillende kie zers geen kaait. Doodleuk beweerde een raadslid, dat bij het schrijven dei- kaar ten een heele bladzijde der kiezerslijst! was overgeslagen! \relen stemden nietl Anderen ontvingen twee stemkaarteo, waarvan sommigen één, die recht gaf in bureau I en één ander, om in bu reau III Izijn stem uit te brengen. Dus die 2 stemmen konden uitbrengen. Een tweetal kiezers beklaagden zich hij de stemming op 18 Februari geen kaart te hebben ontvangen. Zij wendden zich tot het stembureau en vernamen, dat zij niet voorkwamen op dc. kiezerslijst. Hun ver wondering was groot toen zij bij de her stemming een uitnoodigingskaart. kregen en dus wel aan de herstemming op 4 Maart mochten deelnemen. Een jongeman van 23 jaar staat op de kiezerslijst, heeft aan beide stemmingen deolgenom >n. Zoo als men weet, behoort, men 25 jaar oud te zijn. Het vermoeden bestaat, dat een po ging gedaan zal worden om de verkie zing onwettig te verklaren. Dezer dagen zou in een hotel to Berlijn een bekende modefirma uit Zurich een tentoonstelling van haar modellen houden. Deze is echter door het opper commando in de Mark Brandenburg ver boden, daar men van meening was, dal er ook Fransche modellen zouden wor den tentoongesteld. De firma heeft trach ten te bewijzen, dat het materiaal en liet werk alleen door Duitsche of DuiLsch- Zwilserschc firma's on. arbeiders geleverd was. Het oppercommando is echter onver biddelijk gebleven. De Berlijnsche Kamer van Koophandel heeft op het oogenblik de zaak in behandeling. Dat de tentoon stelling niet voor het groote publiek be stemd was, 'blijkt uit een aardige bijzon derheid: de toegangsprijs was op honderd Mark 'bepaald, die echter van de rekening afgetrokken werden, als men inkoopen deed. LONDEN. 11 Maart. Het lichtschip no. 9 bij Beaehy Head zal zoo spoedig, mo gelijk weggenomen worden. SING A PO BK, 11 Maart. De Radja van Sarawa (Britscli Noord-Borneo) heeft een expeditie uitgerust tegen 500 oproerige Hajakken aan de Balehrivier. Do opstan delingen verloren 30 dooden, de aanval lers 4. LONDEN, LI Maart., Uit Genèvc wordt gemeld, dat de Bulgaarsche gezant plot seling in alle stilte Weenen heeit verlaten. Er zijn sedert 2 Maart door middel van denzelfden gezant dringende telegrammen door de Oostenrijkse he regeering naar den Bulgaarse hen gezant te Genève gezonden, doch daarop is geen antwoord ontvangen. LONDEN, 11 Maart. De Morningpost verneemt uit Alexandrië, dat gisteren een Italiaansc'h s.s. aankwam van Syrië, mel dende, dat de Duitschcrs nog bezig zijn met den aanleg van een spoorweg naar Egypte, hetgeen er dus op wijst, dat de aanval op Egypte nog niet is opgegeven. Niemand kantin Syrië aan wal gaan. Het heet dat Back pasja, do Duitsche commandant, te Jeruzalem bij1 een auto ongeluk te Damascus is omgekomen. De bladen van Beiroet bevatten ver halen over de Turksche overwinningen aan het Suezkanaal en in Egypte. Do Egyptische regeering zou reeds van, Kaïro naar Alexandrië gevlucht zijn. BERLIJN, 11 Haart. In den Rijksdag deelde de president nog mede, dat vol gens mededeelingen van den Rijkskanse lier dr. AVeil van zijn staatsburgerschap is vervallen verklaard en mitsdien zijn zetel en zijn stem in den Rijksdag heeft verloren. MADRID, 11 Maart. Uit Lissabon >vordt gemeld, dat door de stijging van de broodprijzen tusschen de arbeiders van het. arsenaal en de politie botsingen plaats hadden. Verschillende personen werden gewond. De rust is thans weder hersteld. CHRISTIAN!A, 11 Maart. De Aften- bladet meldt, .dat Generaal French te Ber gen zou zijn aangekomen op weg naar Helsingfors, waarheen ook de Tsaar is vertrokken. ROME, 11 Maart. Uit Bengasi wordt geseind, dat een Italiaansche troepen macht 1500 opstandelingen heeft aange vallen en op de vlucht gedreven. Met be hulp van artillerie werden twee aanval len van andere groepen afgeslagen. Na deze overwinning kon Gheifat bereikt wor den. De vijand verloor 159 dooden en vele gewonden. NIEUWEDIEP, 11 Maart. Het Ned. s.s. Minister Tak heeft vergunning gekregen naar Huil te vertrekken. Het schip was aangehouden, docih.het bleek geen contra bande aan boord te hebben. PARIJS, 11 Maart. Communiqué van gisteravond elf uur meldt: Nieuwpoort Wordt zeer hevig met 42 c.M. kanonnen gebombardeerd. Tusschen de Leie en hei Kanaal van Labassée heeft het Engelsche leger, gesteund door onze zware artil lerie, een belangrijk succes behaald. Neuve Chapelle werd genomen door de Engelschen en vorderingen gemaakt ten noordoosten van dat dorp in de richting van Aubers en ten zuidoosten in de rich ting van het Bois de Biez. Duizend krijgsgevangenen werden gemaakt en ma chinegeweren veroverd. De Duilschers le den zware verliezen. In Champagne heeft de vijand herhaaldelijk aanvallen gedaan, zonder een duim gronds te win nen en zware verliezen geleden. Op de Maashoogten vermelde onze artillerie een aantal vijandelijke loopgraven. IJMUIDEN, 11 Maart. De binnengeko men trawler Gerbrig I.) 101 rapporteerde, dat men Zondag ruim 200 mijl van IJ- muiden hoven Terschelling een aantal Duitsche oorlogsschepen heeft gezien, die in Z.AV. richting stoomden. Bij de Scliou- wenbank is door een ander binnenkomend schip een wrak ontmoet, waarvan de masten en een 'deel van den schoor steen boven, water uitstak. Er waren geen bijzondere kenteekenen te ontdekken. LONDEN, 10 Maart. Uit nadere mede- deeling der admiraliteit is gebleken dat de duikboot die door de Ariel lot zin ken is gebracht, de U 12 was. Van de bemanning van 28 kóppen zijn er 10 gered. LONDEN, 10 Maart. De bemanning yan den stoomtrawler Gris Nez van Boulogne is heden te Newhaven aan wal gebracht. Toen de trawler zich gisteren op ongeveer 20 mijlen AV.Z.AV. van Beaehy Head be vond, gaf een Duitsche duikboot den op varenden seinen om het schip te Verla ten. Toen allen zich in de schoepsboot luidden geborgen, werd de trawler in den grond geboord. De boot is door een ander schip opgepikt. KONSTANTINOPEL. 10 Maart. Een Russische kruiser beeft VuvJa. ten Z.AV. van Smirna, gebombardeerd. Eergisteren en gisteren heeft de vijandelijke vloot. 239 schoten gelost op de forten van Smirna, WEENEN, 10 Maart. De op 7 Maart in Russisch' Polen begonnen levendige ge vechten duren nog voort. De Bussen stel len vergeefsche pogingen in 'twerk om de voordeelen, die de Duitschcrs en Oos tenrijkers hebben behaald, weer te niet te doen. WE MELDING E. Gisteravond had in de 'Hervormde Kerk alhier wederom een© uitvoering plaats van de Christelijke Zang- vereeniging „Do Lofetem", directeur de heer H. Wolzak Jr. Voor de talrijk opgekomen schaar werd als gewoonlijk een met zorg gekozen pro gramma van psalmen, gezangen, vader- landsche liederen, lijdenszangen en beden met, toepassing op den nood der tijden, op loffelijke wijze ten gehoorc gebracht. Het, koor, 5n deu aanvang ©enigszins vrees achtig, 'zong weldra, vlot en goed. Uiteraard sprak het ééne lied het gehoor meer toe en werd het ééne ook met 'meerder be zieling voorgedragen dan het andere. Maar de onverdeelde aandacht bewees wel den geheelen avond dooi', dat de zang welluidend was en weldadig aan deed. In 't bijzonder troffen ons de nummers 7 (kruis en kroon1), 11 (berusting). 13 (Meiklokken), 13 (O mijn ziel, houd goe den moed) en 17 (God is liefdé). Er was ook voor aangename afwisseling van mannen- en vrouwenkoren, van quartet- en solozang gezorgd. Aandoenlijk klonk het lied „Ons A'aderland", door eau soliste Uit België, op het. schoone, dier bare, maar nu. zoo jammerlijk verwoeste Vlaanderenland, gezongen. Het was een- gioede avond, waarvoor den directeur en het zangkoor welverdienden lof toekomt. Ds. Drost sprak een openings- en slot woord. Ds! Mooy een woord in de Pauze over de waarde van het Christelijk: lied. Aan de1 Zangvereeniging wordt van harte een „tot weerziens" toegeroepen. DEN HAAG. De alphabetische voor dracht, aan te bieden aan de Synode ter benoeming van een kerkelijk hoogleer aar aan de Hoogeschool te Groningen, vacature W. Mallinkrodt, is door de com missie van voordracht als volgt opgesteld: 1. dr. W. J. Aalders te Bcesd; 2. P. de Buck te Leeuwarden, en 3. dr. A. Eekhof, buitengewoon hoogleeraar te Leiden. Op 7 April zal de benoeming plaats hebben. Prof. Mallinckrodt, die dezen zomer wegens bereikten zeventigjarigen leeftijd moest aftreden, had bereids wegens ge zondheidsredenen reeds tegen 1 Maart eervol ontslag gevraagd en verkregen. AMSTERDAM. De Varkensslagersver- eeniging alhier hield gisteren een buiten gewone ledenvergadering. De vergadering gaf als haar mcening te kennen, dat zon der gevaar voor de fokkerij en het mesten de minister thans krachtig kan ingrijpen. De tegenwoordige varkensprijzen konden een daling ondergaan zonder dat de boer die behoefde stop te zetten. Een verbod van uitvoer zou nog veel goed kunnen maken. Indien niet binnen enkele dagen afdoende maatregelen worden genomen zal op 24 Maart weer worden vergaderd. Op die vergadering zal dan het voorstel in behandeling komen om de winkels te sluiten en het personeel te ontslaan. TIEL. De Waal is de laatste dagen weer gewassen. Gisteren werd uit Keulen 68 c.M. water geseind. Men vreest dat de uiterwaarden weer zullen onderloopen. Te Tiel wees de schaal 6.84 -f- A. P. aan. DEN HAAG. Het „Hbl." deelt mede, dat de opperbevelhebber van land- en zeemacht in verband met den aard en den toon van de artikelen in het blad „Algemeen Welzijn" te Groningen, de uit gave en verspreiding voor een maand heeft verboden. De redacteur-uitgever was behoorlijk gewaarschuwd. AMSTERDAM. De Rechtbank behandel de heden de zaak tegen J. de Vries, die op 9 Januari zijh vader bij een twist in den 'hals had gestoken, tengevolge waar van hij is overleden. Het O. M. eischte 4 jaar gevangenisstraf. j VLISSINGEN. Alhier is een school voor Belgische kinderen geopend, aanvankelijk met 200 leerlingen. De van hout gebouwde school biedt plaats voor 400 leerlingen, AMSTERDAM. Het grootste deel van het Spoorwegpersoneel zal op den twee den Paaschdag te 's Gravenhage velgade ren tot verkrijging van een duUrtetoesJag

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1915 | | pagina 3