Telegrammen. euws. Laatste Berichten. Briefwisseling Telegrafisch Weerbericht. Marktberichten. Burgerlijke Stand. Advertentiën. I lied van bat f. r. d. Ende, Id goed worden in Kok te Kani- 1 steeds in afle- voor iedereen heen niet pas is de gansche enz. in aï- eelte van het. wam het twee- op dreef in de 23. Deze Sta- en complete lur, en wordt de aanbeve- iom. In 45 afl. [eelen bij welke pel banden gra- n mooier ge- kinderen bij dan zulk oen biedt, dat de de bladzijden lendenen om schenen de al- Na den Bij lmet meditaties iven oen tekst lenk voor onze en jongehuw- |ds. Knap trek- :onde mystiek, retrouwe ver- (Heidelberg- enen bij dezen wringen 38 tot 1-schreven door Wielenga. Pre- irde zullen be- |-n Heidolberger rden afgeschaft. looneel. Aan Baarn is ver- Jan „Onze Ko- iTooneel", door In 's Rijks Eth- leesboek voor Rotterdam, loeger op deze jgden, herhalen ((spraak dat wij lor de hoogere l, zeer geschikt |tt gemakkelijke irin zij bij onze |lust prikkelt en versterkt. De let weinig mede. Tegelen bij JVlaas opgevischt Ijk pensoon van Iet Hjk mist de ren waren mei! vastgtebonden, |aarsctnjnlijkheid indentiteit kon Het hotel „De I naar het „Hbl." 1c van een heer, |r voorstelde als oud-burgemées- Ihet departement li." In opdracht Ir Linden moest Ing kwesties en lelie zich onder hadden voor- gemeentebestn til ler anderzijds, roeg en verkreeg lel aantal dagen, list en werd op leen verblijf van bezant van den Finde elders niet volgenden dag |n „De Roskam" |tond het diner op zich Wach- |de hotelier nog tak. Vóór twee en bejaarde ju£- in haai- woning Tclvig leven had |i wekte het al in de nalaten- I die- als vrij be staan, noemens- erden gevonden. Itie te Zeist ter cier van justitie alsmede een left indertijd dei lhaar langdurige It. verdacht, zicl> Is in ede voorwer- loude vrouw, te broeder van S. echtpaar trouw weg.... Twee Itelingetjes, Mela- T'roch te Utrecht, fVaderl." wordt Isje gemaakt op Tjng way to I ip- Wegge vlucht uit België zijln wij allen, [arm en rijk Door d'ellende nu als arme broede- [ren gelijk, Weenend om het leed, dat trof ons [dierbre Vadeiiand, Zoo vluchtten wij vol wanhoop naar [het gastvrij Nederland. Refrein I. 't Was een lange weg naar 't goede [Holland, 't Was een lange weg, te voet, Zoo de liefde en 't medelijtien Ons niet kwamen tegemoet. Vaarwel ons lief België! Vaarwel ook dierbaar huis! Dankbaar keeren wij vast na den [oorlog Naar ons eigen thuis. Refrein II. Mochten wij straks uw land verlaten, 't Zal !met blijdschap vast zijn, Doch dankbaarheid aan U zal wonen In het hart van groot en klein. Vaarwel vriendlijk Holland I Bod zij steeds met III Voor uw goedheid voor ons arme [Belgen Dankt heel België nu. De legende der „Aya Sop hia". Reeds nu Waagt men zich aan allerlei voorspellingen. Vooral één legende doet nu weer opgeld. Ten tijde dat de Ottomaansche henden voor 't eerst de Christenkerk de Aya Sophia, binnentra den, werd daar juist door een priester de mis bediend. De soldaten wilden op hem toeloopen, om hem te dooden, maai de muur opende zich en de priester, met de heilige voorwerpen in zijin handen, verdween daardoor. De marmeren wanden sloten driect en konden nooit weer ge opend worden. Echter zullen zij; zich weer ontsluiten op 't oogenblik, dat do kerk weer door de Christenen wordt her overd en de. halve maan op den koepel door een kruis .wordt vervangen! Werkloosheid. The Angle Dutch Bottle Works te Capelle a. d. Yssel heb ben wegens gebrek .aan steenkolen en grondstoffen het werk moeten staken. Hierdoor zijln ongeveer 120 werklieden werkloos. Historisch. Kapitein: Je bent gisteravond mankcerende gemeld. Hoe komt dat Landweerman: Omdat ik er niet was kapitein. „Ned." Monroe Philips, oud-burgemeester Brunswick in den staat Georgia en oud congreslid, heeft. Zaterdag in een vlaag van waanzin tengevolge van financieele moeilijkheden 5 van zijn vrienden dood geschoten, waarna hij zelf door zijn in- tiemsten vriend met een pistoolschot is afgemaakt. Op 't middag-uur was Philips op het kantoor gekomen van Henry Dim- woody, een gezien advocaat cn politieks persoonlijkheid, en had dezen allerlei .ver wijten over zijn verliezen gedaan. Daarna schoot hij hem onder 't niton van een vloek dood, liep kalm de trap jaf en begon op Straat als een amokmaker links en rechts óp iedereen te schieten, ongelukki gerwijze tal van menschen rakende. Butts, een oud vriend van de 'razende, had den moed naar Philips toe to gaan, teneinde een poging te doen om hem tot rede te brengen. Maar Philips richtte ook op hem zijn 'wapen. Hij miste echter en jtoen schoot Butts tien' waanzinnige als een hond neer. OOSTBURG, 10 Maart. De Duitschers nemen nog maatregelen om een mogelijk ontschepen van Engel sche troepen aan ile Engelsche kust te voorkomen. De be zetting van Knocke is van 200 op 2000 man sterkte gebracht. Te Heyst aan den Berg liggen 4000 a 5000 Duitschers. KONSTANTINOPEL, 10 Maart. De ge- heele Turksche pers houdt zich bezigt' met het ontslag van Venizelos en be schouwt dit als een verbetering in de be trekkingen tusschen Turkijie en Grieken land. BERLIJN, 10 Maart. Het Bestuur van Wilmersdorf heeft het .plan volgens het voorbeeld der broodkaarten ook aardap- pelkaarten uittegeven. GOTHA, 10 Maart. De Strafkamer heeft hef; sociaal-democratische Landdaglid Geithner, redacteur van het Gothaer Volksblad wegens boleediging van den Duitschen Keizer tot 3 maanden gevan genisstraf veroordeeld. PARIJS, 9 Maart. Het communiqué van hedenmiddag luidtDe eenige vermeldens waardige feiten sedert het laatste com muniqué zijn, dat gisteren in den nacht een hevig bombal'dement door den vijand in de streek ten Oosten van Steenstraete, en ten Zuiden van Dixmuiden gevolgd werd door een vijandelijken aanval, die mislukte. Op den Reichsackerkopf wel den verscheidene aanvallen gemakkelijk' afgeslagen. BERLIJN, 10 Maart. De „Lokal Anzei- ger" verneemt uit Brussel: De stroom heeft het dooi' de geallieerden in Ant werpen midden- in hel vaarwater tot zin ken gebrachtei schip „Gneisenau" van zijn plaats geschoven, zoodat thans aan weers zijden schepen van 13.000 ton onbelem merd voorbijkomen. De Duitsche maat schappij zal binnenkort de „Gneisenau" vlot maken. Alle in de haven liggende door de Belgen cn Engelschen beschadigde schepen zijn thans hersteld. BERLIJN, 10 Maart. In den Praisi- schen Landdag Jjebben de Deensche en de Poolsche leiders een verklaring afge legd ter niotiveering van hun stem. Do Deensche leider zoida, dat de begrooting weel- posten inhoudt tot het bestrijden'1 van niet-Duitsche; nationaliteiten, w.o. een geheim fonds tot bestrijding .van het Deensche streven in Slees wijk. De soc. dem. gaven te kennen dat de regcering ondanks hun eischen niet de minste con cessie gedaan heeft betreffende intrek king van de uitzonderingswetten, het ver- leenen van vrij kiesrecht, en omtrent het Poolsche recht. Bij „Justitie" is (do- kwestie Luxemburg nog ter sprake ge bracht, Men meende, flat deze in Hol land zou werken op een wijze, die de Duitsche militaire autoriteiten niet aan genaam zou zijn. De soc. dem. noemen het optreden der Duitsche regeering be neden alle kritiek. PARIJS, 10 Maart. Communiqué van 11 uur. Wij hebben ten oosten van Steenstraeten een aanval afgeslagen. Den geheelen dag streden wij bij Notre Dame de Lorette. Onze posities bleven daar onveranderd. In Champagne had een he vig gevecht plaats, dat ten gunste voor ons verloopen is. Wij hebben twee tegen aanvallen afgeslagen in het bosch waar wij kort geleden tusschen Souain en Per thes vasten voet hadden. In het aangren zend bosch maakten wij wederom eenige vorderingen. Wij hebben een aanval afge slagen op een heuvel ten noordoosten van Mesnil en namen nog 300 yards loop graven. Wij veroverden een Duitsche ver sterking met gepantserde schuilplaatsen en uitgestrekte onderaardsche kamers. Wij deden een aanval tusschen Eour de Pa ris en Bolante in Argonnen en veroverden 200 yards loopgraven in de eerste vij andelijke linie. PETERSBURG, 10 Maart. (Off.) Dins dag heeft een buitengewoon hardnekkig gevecht plaats gehad' tusschen de Nje- inen en de Weichsel. Een Duitsche aan val op de wegen van Kol.no en Lorris:'ha werd afgeslagen. De Oostenrijkers hebben niettegenstaande hunne zware verliezen hun offensief in de buurt van liuligrod en in de streek van Uszot en Munkos in de Karpathen voortgezet waar zij op 7 Maart een hoogte bij' Koziomoka verover den, welke wij gisterochtend terugnamen. WASHINGTON, 10 Maart. De Ameri- kaansche consul te Vera Cruz seint dat de ontruiming van de hoofdstad Mexico in den afgeloopen nacht begonnen is. ATHENE, 10 Maart. Gumaris heeft gis termiddag te 4 uur de (lijst van het nieuwe kabinet aan den koning voorge legd. De verdoe ling is als volgt: Minister van Oorlog en Minister President Gumaris, Buitenlandsche Zaken Zooglaphos, Ver keerswegen Raltadjis, Eeredienst en Open baar onderwijs Vozikis, Binnenlandsche Zaken Triantafyllakos. Financiën Propo- papadakis, Landbouw Autasios, Justitie Tsaldatis en Marine Stratos. De Koning heeft zijn goedkeuring gehecht aan deze lijst. De. nieuwe Ministers zullen mor gen den eed afleggen. LONDEN, 10 Maart. De Admiraliteit deelt mede dat de Britsclie stoomboot Taggistan gistermorgen bij Scarborough getorpilleerd en in den grond geboord is. Van de bemanning die uit 38 koppen bestond, werd er slechts één gered. Ook de Britsche sloomboot Blackwood werd door een torpedoboot in den grond ge boord bij Hastings. De geheele equi page, bestaande uit 17 man, werd ge red. De Britsche stoomboot Princess Vic toria. werd bij Liverpool door een tor pedo in den grond geboord. De equipage werd gered. PETROGRAD, 9 Maart. De generale staf van het leger in den Kaukasus 'meldt: Op 7 Maart, bezetten onze troepen een belangrijke positie in da streek Trans- Tschoroch, de Turken naar het Zuid- Westen terugwerpende en zware verlie zen toebrengende. Op de andere fron ten hadden geen hotsingen plaats. KAAPSTAD, 9 Maart. De Engelschen namen Hermakamp ten Noorden van Ukamas en maakten een groote hoeveel heid tenten, voorraden, enz. buit. De En gelschen hadden [geen verliezende vijand liet een gewonde achter. BERLIJN, 9 Maart. Naar uit Sofia wordt geseind heeft de Bulgaursche regee ring een verdere uitbreiding aan hare mobilisatie gegeven in verband met de onzekere houding van Griekenland. Hon derdduizend man zouden bij Tirnovo sa mengetrokken zijn. Eveneens zijn, er troe pen aan de Servische grens geconcen treerd. De Duitschers in België. 1JZENDJJKE, 9 Maart (Msb.) Met in gang van 1 Maart hebben de Duitschers voor tie ingezetenen van de stad Eecloo weer een aantal nieuwe bepalingen ge maakt, volgens welke zij zich te gedra gen zullen hebben. Van zes uur 's morgens tot half negen des avonds, Duitsche lijd, is het toege staan de straten 'binnen de stad en van het etappengebied te betreden. Na acht uur des avonds is het verboden zich buiten de stad of de gemeenten te bege ven, zelfs te voet, zonder in het bezit te zijn van een paspoort. De overtreders zullen inet boete or gevangenis gestraft worden. Hot is verboden een fiets te berijden zonder een paspoort. Ingeval van over treding wordt het rijwiel verbeurd ver klaard. De herbergiers zijn verplicht huii herberg om acht uur en twintig minuten te doen ontruimen en de gebruikers te verzoeken naar huis ta gaan. Dc klan ten, die na dit 'uur nog in een herberg worden aangetroffen, worden met den her bergier tot gevangenisstraf veroordeeld. Verder is het streng verboden dans partijten in te richten, muziek te maken of te spelen om geld, op gevaar van zware straffen op te loopen. Het onderwijs gaat weer zijn gewonen gang. Ook is de normaalschool dezer da gen geopend op voorstel van den inspec teur van het middelbaar onderwijs. Het ziet er anders voor de meesten zeer triestig uit, daar bijna nergens ge werkt wordt. Bedeeling van gemeentewege beeft op groote schaal plaats. Er is sprake van om eene afdeeling van het Groene Kruis te stichten. Te Gent werkt deze afdeeiing uitste kend. Daar heeft men buiten de groote zaal van den Vlaanischen schouwburg nog een groote hulpspijszaal geopend aan den Brusselschen Steenweg, onder be scherming der gemeentebesturen van Gent, Brugge en Ledeberg. WEENEN, 9 Maart. Op het front ten noorden van de Weiclisel duurde ook gisteren een levendig artilleriegevecht voort. Ten Zuiden van Lopuszno wer den de aanvallen der Russen zonder moeite afgeslagen. Rij een in de streek van Gorlice uitgevoerde n aanval vielen ons nog meerdere gevangenen in handen. De veroverde stellingen werden overal behouden. Op het front in de Karpathen herha len zich onafgebroken de vijandelijke aan vallen, die, al naar de gelegenheid, om Ze te ontwikkelen, met groote of met onbeteekenende troepenmachten uitge voerd worden. Zoo weiden ook gisteren weder op verscheidene plaatsen hevige' aanvallen der Russen ,die tot aan onze stellingen gekomen waren, onder zware verliezen voor den vijand afgeslagen. Op nieuw bleven zeshonderd manschappen' van den vijand bij dit gevecht als ge vangenen in onze handen achter. De in do laatste dagen in de Karpathen weder heerschende ongunstige weersge steldheid eischt van de op dit gevechts- front opereerende legerafdeelingen buiten gewone inspanning. Het gedrag van onze dappere troepen in het algemeen, zoowel van ieder soldaat in 't bijzonder, die aan deze gevechten een werkzaam aandeel heeft, verdient grooten lof. Gemeenteraad van Middelburg. In de Woensdagmiddag gehouden verga dering van den gemeenteraad van Mid delburg was hot allereerst aan de orde het onderzoek der geloofsbrieven van het nieuw gekozen lid, dep.. heer dr. H. Ja- pikse Deze brieven werden gestald in handen van een commissie van onderzoek, be staande uit de lieerenVan der Harst, Hioolen en Sprengter. Bij monde van den heejr v. d. Harst werd geadviseerd tot toelating van den heer Japikse als lid van den raad. De heer Gratama maakte hiertegen be zwaar, daar de heer Japikse les geeft aan een inrichting voor M. O. en de Ge meentewet dit niet vereenigbaar verklaart met de betrekking van Raadslid. De voor zitter wees 6r op, dat volgens een schrij ven van den inspecteur van het M. O. de heer- Japikse slechts tijdelijk de lessep in de Natuurkunde op zictï heeft genomen, en geheel buiten het gewoine leeraars»- personeel staat. Bij stemming verklaarde alleen de heer Gratama zich tegen, toelating. Mededeeling wordt gedaan van de vol gende ingekomen stukken: Het verslag van B. en \V. uitgebracht aan den raad, ingevolge art. 52 der wo ningwet. In dit verslag is niets anders vermeld elan over onbewoonbaar verkla ring van woningen en de aanschrijvingen voor verbetering van andere, welke za ken ook in het verslag der gezondheids commissie zijn opgenomen. Een adres van den Bond van vereeni- gingen van fabrikanten van en handelaren in materialen voor het Bouwbedrijf, waar bij in den breede de groote wenschelijk- heid van het zoo veel mogelijk thans doen uitvoeren van openbare werken wordt betoogd. Een schrijven van Ged. Staten, waarin zij mededeelen dat de noodzakelijkheid van verbetering van den Ouden Vlissing- sclien weg, voor zoover hij ligt. in de kom der gemeente Oost- en West-Souburg, bij hun college een onderwerp van bespreking heeft uitgemaakt en dat zij den hoofdingte- nieur van den Provincialen Waterstaat een berekening van kosten hebben doen maken. De kosten van verbetering door het leggen van klinkers op 970 M. lengte van den weg, worden berekend op f5100. Ged. Staten mecncn dat de beide ge meenten Middelburg en Vlissingen, die belast zijn met het onderhoud van den weg, geen bezwaar kunnen hebben tegen zulk een uitgaaf, welke gedekt zou kun nen worden door een leening, .die zoo noodig in 25 jaar kan worden afgelost. Ook wijzen Ged. Staten erop dat wel licht de gemeente O.- en WT,-Souburg, als de meest belanghebbende, in de kosten gal willen bijdragen, of anders na verbete ring het onderhoud op zich zal willen nemen. Verder het verslag van de gezondheids commissie en de rekening van het Middel- burgsch Muziekkorps, beiden reeds ge publiceerd. Een verzoek van H. J. F. de Pauw om in eripacht te mogen ontvangen een stuk gemeentegrond aan de Loskade tus schen de Ijsfabriek en liet terrein in ge bruik bij den Houthandel V.b. G. AL berts Lz. en Co. en wel om daar op te bouwen een houten hooi- en strooperse- rij. Adressant verzoekt verder de erf pacht voor 40 jaar te doen gelden en hem vergunning te geven een verharden weg te doen aanleggen naar hei bestrate deel der Loskade. Een adres van 7 stokers van de Gas fabriek, waarin zij er op wijzen, dat zij niet medegedeeld hebben in de loonsver- hooging van het personeel, en da,t zij slechts 16Va cent per uur verdienen, wat voor nachtarbeid zeer laag en voor dag- arbeid niet hoog is. In gewone tijden is het reeds niet mogelijk rond te komen van de verdiensten, maai- thans is dit. nog moeilijker. Adressanten verzoeken thans ook verhooging te mogen ontvangen. Nog was ingekomen een verzoek van de Ver. Openbare Leeszaal en Bibliotheek om haar het voormalige IJkkantoor te verhuren voor f 200 per jaar. Tot voorzitter der commissie van toe zicht op de scholen voor Middelbaar on derwijs werd benoemd de burgemees ter. Tot voorzitter van de commissie van toe zicht op de scholen voor Lager onder wijs werd benoemd dezelfde. Tot bezoldigd ambtenaar van den bur gerlijken stand werd benoemd de heer A. J. Wijnveklt, benoemd commies ter secretarie. Door den heer J. C. van der Harst J.Jz., apotheker der Godshuizen is we gens gezondheidsredenen eervol ontslag als zoodanig- bij het bestuur aange vraagd ingaande 1 Maart. Het bestuur stelt den raad voor het ontslag eervol te verleenen met ingang van 1 April a.s. Aldus wordt, besloten met ingang van 1 April of zooveel eerdei' als mogelijk blijkt. Goedgekeurd wordt het verslag van B. en W. ingevolge art. 11 K.B. van 13 November 1900 (Kindervoeding). Goedgekeurd wordt' de rekening en ver antwoording van de Kamer van Koophan del en Fabrieken over 1914. De staat van oninbare posten school geld" over 19131914 werd vastgesteld op f249.635 en die van de hondenbelas ting over 1914 op f 29.50. Het tweede suppletoir kohier hoofde- lijken omslag over 1914 werd vastgesteld op f 943.93 en dat van de hondenbelasting over 1914 op f 10.50. Bij het vaststellen hiervan merkte dhr. Sprengter op, dat er slechts één Belgi sche dame op voorkomt en gesn der andere 'Belgen. De voorzitter zeide, dat dit de eenige was van wie was vastte-- stellen, dat zij in 1914, 90 dagen ach tereen hier heeft gewoond en voldoende inkomen had om te worden aangeslagen. Behandeld werd vervolgens het voor stel van B. en W. om afwijzend te be schikken gp het verzoek an de Ver- eeniging „Middelburgsch Harmonie" om in plaats van een lokaal beschikbaar te stellen, een subsidie toe 'te kennen. Dit voorstel is zonder discussie; en z. h- s.-aangenomen. Aangenomen werd het voorstel om H. Jngelse te ontslaan van zijne .verplich tingen als pachter der g resetting van een deel van den Kanaaldijk en de pacht over te schrijven ten name van W. Roose, stalhouder. Bij de rondvraag kwam de heer Hioo len terug op de kwestie van den H. O. en vroeg of de verordening, imperatief voorschrijft de bedoelde personen aan te slaan. Op het bevestigend antwoord van den burgemeester zeide de heer Hioolen. dit te betreuren. De gegoede Belgen, die voor vele winkeliers de moeilijke tijden minder drukkend imaken, zullen hierin wellicht reden zien te vertrekken. Hij vraagt of men ze niet kan laten glippen. De voorzitter zegt tegen deze uitdruk king te moeten protesteeren. B. en W. gaan alleen tot aanslag over als beslisjt bewezen is, dat de betrokkenen voldoend inkomen hebben. De heer Hioolen gaf toe, dat z'n uit drukking minder gelukkig was. Hierna sluiting'. MIDDELBURG. Heden zijn 1082 bons voor warm eten uitgereikt. VLISSINGEN. In het ziekenhuis alhier is overleden 'de korporaal der marine, die. dezer dagen zeer ernstig door een matroos was mishandeld. AMSTERDAM. Gisteren vergaderde de Algemeene Staatspartij. Het Bestuur weid gemachtigd de Kon. goedkeuring op- dd Statuten te vragen. Koning Albert en zijn soldaten. De ooiiogscorr. van „De Tijd" meldt aangaande de revue die de koning en de koningin beiden te paard hebben ge daan van het reg. dei' grenadiers nog het volgende: Niet ver van den histoiischen molen, waar de soldaten van het 6e en 26e linie-reg. zich 30 Nov. zoo schitterend! hebben gehouden, heeft de koning de jonge recruten van het 6e cn 26e begroet. Nadat de kolonel den koning had toege sproken, 'sprak de vorst zelf: „Oudere soldaten van het 6e en 26e linie-regiment; ik beveel uj aan, de nieuwe recruten, die uwe strijdmakkers zullen zijn, 'met welwillendheid in uw gelederen op te nemenweest voor hen welwillend© raadgevers te midden der .gevaren vai\ den oorlog; wees waarlijk wapenbroe ders, ten einde een onoverkomelijk© hin dernis te kunnen opwerpen aan de indrin gers, want wij moeten met behulp der bondgenooten, zelfs ten koste van hot leven, fetrijden tot dat onze gewesten zijn bevrijd." De koning sprak daarna nog op meer intiemen toon meit de officieren en zeide het grootste vertrouwen in hen te stel len. Hij herinnerde 'breedvoerig aan do glorievolle wapenfeiten van het 6e linie- reg., bijzonder aan het moedig stand houden bij! Nieuwpoort en aan de her overing van Romscapelle 30 November 1914. Begrijpelijk heerschte er bijzondere geestdrift onder de soldaten, toen de koning langs de gelederen schreed. Gorr. te W. en te W. Herlees uw in structie. Naar waarnemingen in den morgen van 10 Maart medegedeeld door hel Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt. Hoogste baronie terstand 770.3 te Neu- fahrwasser, laagste 748.3 te Bodoe, Verwachting tot den avond van 11 Mrt. Matige, tijdelijk wellicht krachtige noordwestelijke tot westelijken wind. zwaai- bewolkt tot. betrokken lucht. Waar schijnlijk regen of sneeuwbuien. Weinig verandering van temperatuur. Rotterdam, 9 Maart. Veemarkt. Aangevoerd 115 paarden, 1 ezel 1007 magere runderen, 653 vette runderen 209 vette en graskalveren, 1722 nuchtere kalveren, 5 schapen of lam., 0 varkens, 201 biggen, 2 bokken of geiten, 1 veulen. Koeien en ossen 34 tot 40 a 50 c., stieren 32 tot 36 a 40 c., vette kalveren 47'/s tot 52V» a 57 Yd alles per halve kilo. Prpzen van mager vee warenMelkkoeien f 180 a f 320, kalf koeien f 180 a f 330, stieren f' 140 a f 320, pinken fafvaarzen f 140 a f 180, werkpaarden f 200 a f 400, slacht- paarden f 100 a f 200, hitten f 100 a f 250, nuchtere kalveren f 10 a f 18, fokkalveren f 25 a 50, biggen fa graskalveren f a f Biggen f 2.a f 2.40 per week. Van 9 en 10 Maart 1915. MIDDELBURG. Getrouwd: A. J. Sturm, jm. 24 j. en R. M. Goeman, jd. 20 j. Bevallen: J. J. Bogaars, geb. Verbeek, (1. Overleden: M. Louws, 45 j., vr. v. A. Dourlteijln; E. M. C. Smit, 31 j., d. ongeh.; J. Seijbel, 9 m., z. Van 6 tot 9 Maart. VLISSINGEN. Bevallen: A. C. Wybo, z.; I. M. Van Roosbroeck, geb. Van du Casteele, z.; K. P. Dekker, geb;. Willemse, d.C. J. van der Ende, geb;. de Koning, d.; M. Jongepier, ,geb. Francois, z.; T. C. Schot, geb. Peters, d.; F. L. Jacobs, geb. Reigel, d. Overleden: J. Boogaard, z. 4 j.M. P. J. Geljon z., 3 w.; J. Roos, d. 15 m.; S. A. de Smit, cl. 15 im.; A. I. P. Gillissen, wed. van J. v. d. Bergen, 66 j.; A. E. Nieuweiihuijse, d. 23 m.A. Aclamse, vrouw van J. D. van Biemen, 28 j. TERNEUZEN. Ondertrouwd: 2, Jacobus Snap, 24 j., jm. en Jacoba Janneke Bare- man, 21 j., jd.; 5, Constant .Eugène Gusta- ve Vanheeisbeke, 49 j., wedn. en Maria Ludovica 'Moeussens, 34 j., wed. van Jo seph Wagenaar, 30 j., jm. en Dina de Kubber, 30 j., jd. Getrouwd: 4, Jan Stouthamer, 42 j., wedn. en Jacoba Amelia Harte, 43 j., wed.; Jacobus Cornelis Helmendach, 26 j., wedn. en Anna Meeusen, 25 j., wed.; Cornelis Daniel de (Rijke, 27 j., jm. en Tanneke van der Hooft, 24 j., jd. Geboren: 28 Febr. Constance Francisca Jeanne, d. v. Constantinus Claes en van Regina Francisca Lauret; 3, Jacomina Fr;m<;oise, d. v. Francois Verbrugge en van Janna Seheele; Roger Alphonse Augus ta, d. v. Henricus Bombeke en van Joanna Levina Gislena Proost; Marinus Johannes, z. v. Oene Ebe de Vries en van Catharina Pietemella Adriaansen; 4, Wilhelmina Eliza Emiliana, d. v. Pieter Jan Frans Vanhorenbeeck en van Joanna Catharina Maria Charlotte Ghende; Jacobus Corne lis, z. v. Jacobus Cornelis Huijssen en ven Maria Savels. Overleden: 3, Franpois de Bree, 78 j., wedn. van Janna de Meester. „T. Ct." Ondertrouwd: J. E. FEISSER, Med. Docts. Arts en JOHa. C. DEKKER. Kloetinge, 10 Maart 1915. Hedenavond elf uur ontsliep zacht en kalm, onze geliefde Moeder, Be huwd-, Groot- en Overgrootmoeder S. S. M. DE JAGER, Wed. van Jac. van Strien, in den ouderdom van 86 jaar en 9 maanden. Mede namens mijn Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen, JAN ROTTIER. Biezelinge, 6 Maart 1915.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1915 | | pagina 3