Telegrammen. iken. Gemengd Nieuws. Laatste Berichten. Advertentiën. Chr. SchooS Koudekerke. Voor de Aanneming. Woensdag 17 Maart 1915, Ie. Een Huis, Werkplaats en Tuintje, 2e. Een Schuurtje met Bouwland Notarishuis - Middelburg. Donderdag 18 Maart 1915, Dames- en Heeren-Rijwielen irten. Briefwisseling Marktberichten. Telegrafisch Weerbericht. Contracteeren van Suikerbieten. verkoopen: 60 nieuwe en gebruikte eenige Rijwielonderdeelen. [Hoofdbestuur der den Bybel"van 13 tot heden lid ,n 1906 tot heden van Beroep voor oolraad; van 1906 |ot heden lid der van het Geref. [3—1898, van 1931 t lieden lid van ireeniging van Clhr. Nederland en de al deze function leeds getracht het t.e brengen, d.v.zl en beantwoorden, [liceft hij ook de hooi. In het „Clir. menig artikel van Iregelci elke maand |het Gereformeerd van de „School chier wekelijks iti e". ien zagen menige I. Dat begon reeds. |iij vrije medewer- Gron. Ct.", in [redacteur, nog la- van 1 Aug. 1901 [(.woordelijk boofd- Iverdu het onder- roor de artikelen lan van „Patrimo- In zijn hand." lerdammer". Idenken dankbaar de School en op [erricht al de ja- ,onze provincie. In hun ouden deer- |s. door telegram belangstelling too- ;ft vooral te Goes van ons blad. die lidschap mag dee- |niet genoegen dat op 1 Oct. 1913 Zeeuw" hem |n was van „rnees- 'Wirtz" voor de nuttige G. Mol te Roo- bht voor de acte |j. J. W. Donner lost-Indische amb- Ic. A. Goedbloed, le klasse bij het Vger onderwijs, op Iicha.iiuelijikc onge in en met 31 De- [t 's lands dienst ling van pensioen. Jnivcrsiteit te Lei- Its-examen in de jlriethuijsen, Oost verlof. neef en zwager jriethuijsen. den braar, is van '26 |395 predikant ge- Kerk van Do ïii- |a in Ned. Oost- Ide Protestantsche I Tandj oengpinang', lock, daarna van lpredikant te Den II 1914 achtereen- In en Soerabaja.) Kerk. Maart.) Ilteus, nam. ds. li n lapcihen, nam. ds. Middelburg. jroordeèld wegens poer gopzichter, Leure, perman, Overslag ridbouwer, Moer- |irbergier, Brugge, 32 j. en H. v. allen tot 1 m., Zele, tot 3 w., tot 14 d„ Th. in, St. Jansteen, B. 25 j., M. d. |8 j., werklieden Werkman, J. W- |len St. Kruis,* U- koopman, F. v. J9 j., werklieden. St. Gillis, I. S. Nicolaas, en a. allen tot 1 w. I'lzaete, tot 5 d., er, L. F. V., 21 R., 20 j. M. d. j., J. d. jVY-, ftelzaete, 0. d. O. 24 j., a. K. 19 j., bloemist, I 59 j., houtzager, lij., werkman, M. aide, O. V-, 23 j., hvr. van H- J hvr. van P. V |a. S., en M. d.. B., allen Clinge- J. C. H„ 30 j. R. d. Bu, 43 j->. L. S, 27 j., St. j., houtschaver, j., werkman in België, allen lot 3 d. gev. straf, en E. V., 36 j., slager, Eeeloo en J. v. C., 22 j. Moerheke, beiden tot f5 b. s. 5 d. h., terwijl te dier zake zijin vrijge sproken: A. V., veldarbeider, St. Jan- steen, en G. M. 21 j. slijper, en M. H. 19 j. beiden Selzaete. Voor de rechtbank te Middel bui® (wer den Dinsdagmorgen niet minder dan 60 zaken van 92 beklaagden behandeld in zake hel uitvoerverbod van diverse arti kelen, in de meeste werden boete (geëischt, in enkele vrijspraak, in een 3 dagen, in een ander een week gevangenisstraf. De belangrijkste zaak was die tegen C. P. de R., schipper te Ierseke, in wiens schip door de commiezen te Hansweert verschil lende voedingsarükelen waren gevonden, waarvan de uitvoer verboden was. Rekl. gaf voor deze waren uit mcnschlievend- heid voor de Belgen tc/hebban willen me- denemen. Eisch een maand' gevangenis straf. Voor het kantongerecht te Middelburg is Maandag' een civiele zaak behandeld waarin gedaagden waren vier landbou/wers uit St. Laurens, die ontkenden een stuk weiland in pacht te hebben. Een de zier beklaagden verweet den deurwaarder, dat hij zou gezegd hebben zes getuigen te zullen voorbrengen die (een valscbe ver klaring onder eede zouden afleggen. We gens het ten laste leggen van |aen strafbaar feit 'in het openbaar is thans cloor dezen deurwaarder een klacht tegen den land bouwer ingediend. Ongelukken. Een stoomtreiler is uit zee te IJmuiden teruggekeerd met ver lies van den gehuwden stuurman van Eg- mond, die overboord geslagen en ver dronken is. Te Oegstgeest is een schui- tenschipper bij het hij'schen van het zeil boord geslagen en verdronken. Te Haarlem is een 9-jarigen jongen, door een auto overreden en gedood. Het 11-jarig zoontje van P., te Velseroobd, dat Zater dagmiddag aldaar .onder den trein geraakte en z\yaar gewond werd opgenomen, is spoedig aan de gevolgen overleden. Het ventje was bezig voor zijn moeder cokes te zoeken langs de spoorrails. Dia Duigerdammer visscher Jacob Nortitng Maartenzn., is hedenmorgen buiten den vuurtoren door den hevigen wind miet zijn kubboot omgeslagen en verdronken. Zijn lijk is nog niet gevonden. De onge lukkige was 26 jaar oud en ongehuwd. Twist. Te Velseroord kregen twee buren, door de kinderen twist. De een wilde den ander met een houweel te lijf, waarop de laatste den dreiger met leen mes een aantal steken toebracht, waar van een van. 14 c.M. in (den nek. Ook beet hij' om zich heen en verwondde daardoor een vrouw aan de hand. De gewonden warén niet levensgevaarlijk. Tegen den dader werd proces-verbaal opgemaakt. De moord te IJ mui d en. In ver hand 'met deze moord is gisteren een pol derwerker, zekere de J., die drie keer in verhoor was genomen, gevankelijk naar Haarlem gevoerd. MILAAN, 9 Maart. Uit New-York wordt gemekl, dat het State Departement dei- Ver. Staten het aangekondigde protest be treffende beperking van de zelfstandig heid van China te Tokio heeft doen over handigen. BERLIJN, 9 Maart. Generaal von Bit- surth, commandant van de 34e Landweer brigade is le ,Lomza gesneuveld. LONDEN, 9'Maart. In een rede te Lon den gehouden verklaarde minister Samuel dat er reden is te hopen, dat de inne ming van Konstantinopel niet lang op zich zal laten wachten. OTTOWA, 9 Maart. De directe stoom vaartdienst tusschen Canada en Frankrijk bereidt voor 18 schepen nit. te rusten om voorraden naar de geallieerden te vervoeren. KONSTANTINOPEL, 9 Maart. (Off.) Drie vijandelijke pantserschepen hebben drie uur lang de forten om Smyrna be schoten en zijn daarna weggestoomd. He denmorgen werd de beschieting gedurende een uur voortgezet, echter zonder schade aan te richten. Gistermiddag beschoten 4 Engelsche oorlogschepen onze batterijen aan de Dardanellen, zonder succes even wel. Een vijandelijke kruiser in den Golf van Saros werd door twee granaten op de brug getroffen. 1 ST. PETERSBURG, 9 Maart. Bij den terugtocht van Grodno lieten de Duitschers zich uit alsof zij genoodzaakt \varen het daar opereerende leger elders te gebrui ken. Die terugtocht werd echter uitgevoerd onder voortdurenden druk van onze troe pen. Op 27 Februari werden 2 Duitsche legerkorpsen verslagen, nadat onze troe pen gesteund door onze vestingartillerie de hoogte 1003 hadden veroverd, welke het geheele operatieterrein bij: Grodno be- heerscht en waarbij wij 1000 man krijgs gevangen maakten en 6 kanonnen en een aantal machinegeweren veroverden. Het 21ste Duitsche legerkorps verloor 12 tot 15000 man, te oordeelen naar de achter gebleven lijken. Daarna bepaalde de Vijand zich na enkele tegenaanvallen op hoogte 1003 tot uitsluitend defensief optreden. Wij namen het eene dorp na het andere en maakten overal krijgsgevangenen. Ons offensief werd slechts opgehouden door het vijandelijk vuur, doch tegenaanvallen werden nagenoeg niet gedaan. Op 5 Maart werd Ossowiec nog met zwaar geschut be schoten, doch daarna slechts met Jicht geschut. BERLIJN, 9 Maart. De Pruisische be- gröoting is door het Huis van Afgevaar digden in derde lezing aangenomen. De soc. dem. stemden tegen. De Denen en Polen onthielden zich van stemming. GENT. 9 Maart. Te Antwerpen heeft in het Arsenaal een' ontploffing plaats gehad waarbij 14 menschon gedood en'7!) gewond werden. WEENEN, 8 Maart. In de nog voortdu rende gevechten in Russisch Polen hebben onze troepen veelvuldige voordieelen be haald, den tegenstander met zware ver liezen uit verscheidene vooruitgeschoven steunpunten en loopgraven verdreven. Ook in West-Galiciö hebben onze troe pen succes gehad niet een korten aanval in de streek van Gorlice, waar zijl door de vijandelijke loopgravenlinie heenbraken en na een bloedig gevecht Gorlic© ver overden. Verscheidene officieren en meer dan 500 man zijn in dat gevecht, gevangen genomen. In de Karpathen wordt hardnekkig ge streden. In de streek b'ij Lupkow hebben de Russen gistermiddag met sterke strijd krachten, die voor een deel bestonden uit versterkingen, 'welke; de gedimde rijlen aan vulden, een aanval ondernomen, die on danks de zware verliezen tot driemaal toe werd herhaald. Telkens is de vijland, die tot dicht bij onze stellingen doordrong, onder vernietigende verliezen teruggesla gen. Honderden dooden liggen voor onze stellingen. Op een ander gedeelte van het front zijn onze troepen, na aanvallen der Rus sen te hebben' afgeslagen, bij verrassing) tot 'het offensief overgegaan, .hebben een door den vijand sterk bezetten top ge nomen. Op een aangrenzende hoogte zijn bovendien 1000 Russen gevangen geno men. In Zuidoosl-Galicié heeft een sterke troep vijandelijke ruiterij, die zonder ver band met andere Wapenen een aanval deed op een vleugel van onze. stellingen, een duchtigen klap gehad. LONDEN, 8 [Maart. Een officieel bericht omtrent de krijgsverrichtingen aan de Per zische Golf meldt dat de vijand in het gevecht bij Aliwaz op 3 Maart ongeveer 600 doodenden zeer vele gewonden, waar onder verscheidene voorname sjeiohs, heeft verloren. In het gevecht op den westelijken Vleugel, dat denzelfden dag werd geleverd, verloor de vijand 300 doo den en 600 gewonden. Gemeonteraad van Goes. Vergadering van,(.Dinsdag 3.30 uur nam. Voorzitter: de heer de Beaufort, bur gemeester. Afwezig de heer en Risch en Temper man met kennisgeving. Na goedkeuring der notulen wordt voor lezing gedaan van de ingekomen stukken: I. Verslag,Gezondheidscommissie 1914; 2. Dankbetuiging van den heer 'Hengstman- ger, voor de hem verleende gratificatie; 3. goedkeuring van Ged. Staten van het Raadsbesluit betreffende de met de ge meente Kattendijke te treffen regeling no pens de instructie van den brugwachter te WilheJminadorp 4. mededeeling van Ged. Staten, dat de Pensioenregeling yoor gemeente-ambtenaren, die niet onder de 'Pensioenwet 1913 vallen, niet aan hun goedkeuring behoeft te worden onder worpen; 5. de rekening over 1914 van den veerschipper K. Schippers betreffende den veerdienst Katsche VeerKats o-n tv. f2098.02 uitg. f 1555, saldo f543.02; in 1914 werden 6042 passagiers vervoerd); 6. schrijven van den Bond van Ver. van Fabrikanten van en handelaars in mate rialen voor het bouwbedrijf (onder aan beveling van het Kon. Nat. Steuncomité) waarin de medewerking der gemeente ge vraagd wordt, tot verbetering van den toe stand in het bouwbedrijf, door het doen uitvoeren van openbare werken, die an ders uitgesteld zouden kunnen worden; 7. Adres van de afdeeling Goes van den Algem. Ned. Typografen Bond inhoudende verzoek tot invoering van een regeling be treffende uitkeering aan werkloozen, in verband met de te verwachten toenemende werkloosheid; 8. Adres van het Bureau voor R. K. vakorganisatie mèt verzoek om een tijdelijk werkloosheidsfonds op te richten. De 'beide Laatste stukken worden in handen van B. en W. gesteld. II. Conform het adres van de financi- eele oommissie en B. en W.'s voorstel worden de aanvragen van M. J. Baarends en J. M. Hoogesteger tot afschrijving van een half jaar hondenbelasting en die van T. Broek Pz. tot afschrijving van 7 mnd. H. O. ingewilligd; terwijl op die van J. J. de Jonge tot afschrijving vau honden belasting afwijzend wordt beschikt, zijn de geen termen aanwezig om z© in te willigen. III. Een wijziging in de Gemeentebe- grooting wordt z.h.s. goedgekeurd. IV. B. en W.'s voorstel tot het aanvra gen van f500 subsidie voor 1916 uit de Provinciale fondsen, ten behoeve van de avondschool voor ambachtslieden wordt z. h. s. goedgekeurd. V. B. en W. stelden verder voor we derom voor 5 jaar ontheffing te'vragen van het voorschrift, vervat in art. 3, le lid, litt. h. der Woningwet, voor bestaan de woningen (omtrent de hechtheid van fundamenten, muren, vloeren, trappen, zolderingen en dak). Kt voorstel wordt zonder discussie en z. h. s. aangenomen. VI. De rekening over 1914 van het fonds der voormalige gilden (in pntvangst en uitgaaf f676 bedragende) wordt z.h.s. goedgekeurd. VII. Het primitief kohier van honden belasting voor het jaar 1915, met een eindcijfer van f856 en 214 aanslagen, wordt eveneens z.h.s. goedgekeurd. VIII. Wegens het niet aannemen door den heer J. B. de Beaufort van de be noeming tot afgevaardigde naar de verga deringen van aandeelhouders der N.V. Waterleiding-Mij. Zuid-Beveland", moest andermaal tot benoeming worden over gegaan. De heer P i 1 a a r vraagt of deze wijze van vertegenwoordiging wel juist is. Da eenige vertegenwoordiger der ge. neen f' is de burgemeester. Deze treedt ook in rechtsgedingen namens liaar jop. Spr. haalt een uitspraak aan, tot ver dediging van rijn standpunt. Op deze gronden stelt spr.' voor het er voor te houden dat jde burgemeester de .eenige ver tegenwoordiger zij der gemeente in de Ver gadering der N. V. Waterleiding Mij. I>e voorzitter wijst er op, dat 't hier niet geldt een optreden in rechte. De heer Pilaar zegt, dat 't hier toch gaat om vertegenwoordiging van een publiek lichaam. De heer Dekker vindt dat de opme - king van den heer Pilaar nu niei behoorde te worden gedaan. De Raad heeft zich er niet in kunnen werken. Moeten wij' nu met de usance omtrent deze vertegenwoordi ging breken? El' behoort eventueel <rn wijziging in de Statuten van de N.V. a;m- gebracht te worden. Re heer Pilaar zegt, dat deze er voor- loopig huitei) kan blijven. De Raad van Goes moet z. i. beginnen. Dit punt wordt nu aangehouden tot een volgende vergadering, opdat er eerst in de Vergadering van de Waterleidingmaat schappij over worde gesproken. Tot onderzoek van de geloofsbrieven van het nieuwbenoemde lid E. C. v. Dis sel worden uitgenoodigd de hoeren Holl- mann, Van der Leeuw en Kakebeeke. Deze commissie doet bij monde van den heer II oil man n verslag van het onder zoek en concludeert tot, toelating van den heer Van Dissel als lid van den Raad, waartoe wordt besloten. Alsnu gaat de Raad over in geheime zitting. KRUININGEN. Zaterdagmiddag verga derde in de Korenbeurs de Afd. Krui- ningen van de Maatsch. tot bevordering van Landbouw en Veeteelt onder voorzit terschap van den heer J. Welleman. De voorzitter deelde mede dat van de AM. Axel een verzoek was ingekomen adhesie te betuigen op hun adres aan de Regeering om eenige weken verlof te verleenen jan landbouwers, die tengevolge van de mobi lisatie aan het bedrijf zijn onttrokken, gedurende den zaaitijd enz. Wordt besloten tot adhesiebetuiging. Met. betrekking tot de wegenkwestie heeft het bestuur een uitgebreide vragenlijst opgezonden aan alle gemeentebesturen op Z.-Beveland. Slechts 10 antwoorden zijn ingekomen. De meeste gemeentebesturen hebben blijk baar nog geen tijd kunnen yinden om de vragenlijst in behandeling te nemen. De Wielrijdersbond, de Autompbielclub en het hoogste .regeeringscollege in deze provin cie hebben daarentegen steun toegezegd, tenvijl de Wielrijdersbond genegen is met raad en daad bijl te staan en een deel der voorbereidingskosten te dragen. In alle plaatsen behoorende tot de Aid. Kruiningen zijn Commissies van Waak zaamheid opgericht. In de Prins van Oranje te Goes wordt Dinsdag 9 Maart eene vergadering van afgevaardigden dezer commissies gehouden, waarbij' ook de Districtsveearts zal tegenwoordig zijn. De Rekening over 1914 bedraagt in ont vangst I891.855, in uitgaaf f674.81, goed slot van f217.045. Op verzoek wordt te gen 1 Maart ontslag verleend aan den heer Q. Trimpe als Marktzetter der Afd onder dankbetuiging voor bewezen dien sten in die betrekking. Een nieuwe marktzetter wordt nog niet benoemd, om dat eerst overleg Zal worden gepleegd met de afd. Goes en het Gemeentebestuur van Goes. De heer Vogelaar maakt de opmerking, dat bij de benoeming van een nieuwen marktzetter aan dezen ook zou kunnen worden opgedragen de marktzet- ting voor graan, aardappelen en derge lijke. Tot afgevaardigden naar de H. B. verga dering wo-.rden benoemd de heeren J. Welleman en J. J. Mol. Adhaesie wordt betuigd aan het voorstel der afd. Goes om de tentoonstelling dit jaar te Goes te houden uit te stellen wegens de moei lijke tijdsomstandigheden. "De heer Verhage leidt, voor de vejn- gadering in: „Beroepskeuze, herhalings- onderwijs en vakonderwijs". Naar aan leiding daarvan neemt de vergadering de volgende motie aan, namens het bestuur gesteld De afd. Kruiningen spreekt als hare overtuiging uit, dat het onderwijs aan de gewone landbouwcursussen gegeven, beter tot zijn recht zou komen als. geene deelnemers werden toegelaten dan die jongelieden, welke op zijn minst een twee jarige herhalingscursus met goed gevolg hebben afgeloopen of voldoen aan een af te nemen toelatingsexamen'; draagt het bestuur op een onderzoek in te stellen naar den toestand en den om vang van het herhalingsondeïwijs in onze omgeving; en te bevoegder plaatse stap pen te doen, ten einde tot den eeratgp' noemden gewenschten toestand te gera ken. HAARLEM. De polderwerker J., gear resteerd in vérband met den moord te IJmuiden, is vrijgelaten. Men denkt aan zelfmoord. ARNHEM. De toestand van bet Twee de Kamerlid Oosterbaan heeft een onge- wenschte wending genomen, Zondag her haalden zich de hevige neusbloedingen. De heen- Oosterbaan, die aanvankelijk te Arnhem verpleegd werd, is thans naar zijn woning te Doesburg vervoerd. SCHIERMONNIKOOG. Zaterdag is hier uit zee een reddingsgordel aangespoeld, gemerkt Spanish Prince New Castle. SCHIERMONNIKOOG. De Engelsche mijn, die hier aangespoeld is. is onscha delijk gemaakt. BOCHOLT. Bij een familie alhier is nekkramp geconstateerd. Een kind is reeds overleden. KLOETINGE, Hedenmiddag kwart over drie geraakte een paard bespannon voor een rijtuig op hol. Een der inzittenden, een dame, sprong er uit en kwam zoo danig te vallen ,dat zij hevig bloedde en bewusteloos bij den heer Fransen van de Putte aan den Kloetingschen weg werd binnengedragen. De geneesheer van Kloe- tinge verleende geneeskundige hulp. Aante Rrabbendijke. U is hee- lemaal van de pad af. Zulke quaestiën belmoren niet in de pers door „onbe kenden" te worden besproken. Goes, 9 Maart 1915. Tamelijke aanvoer met weinig handel. N'euwe Tarwe f 16.a f 17.50. Nieuwe Rogge fa fWin tergerst per 100 K.G. f 13.50 a f 13.80. Haver per 100 K.G. 1 12.75 af 14.25. Winter-Koolzaad a Maanzaad f a f 0.Mosterdzaad f a f0.Kroonerwten f 13.a f 14—Kook- erwteri faf BruineBoonen f— a f Karwjjzaad faf—.Zomer- gerstf per 100 K.G. f 13.50 a f 13.60. Opgaaf van de marktzetters der gemepnte. Eieren per 100 stuks fó.a f 5.20. Mid- denprjjs per 25 stuks f 1.25. Aan particulie ren verkocht 10. Boter per kilo f 1.26 a f 1.34. Middenprijs per halve kilo f0.66. Aan particulieren ver kocht f 0.Afwijkende boter f0.—per kilo. Minderwaardige boter verkocht, a ct. Aanvoer eieren stuks. Aanvoer boter pond. Opgaaf van de Landbouw-Maatschappij. Boter f 1.20 a fl.36. Rekenprijs f 1.32. Aan particulieren verkocht f0.per K.G. Eieren f4.50 a f5.20. Rekenprjjs f0.— Aan particulieren verkocht f0.— p. 100 stuks. Dierenverkoop Onderafd. Zuid-Bev. V.P.N. Aanvoer 16380 eieren. Prjjs f4.50 a f5.20 per 100 stuks. Vlissingen, 9 Maart 1915. Boter per halve kilo f 0,85 a f 0, Eieren per 104 stuks f5,40 a f5,60. Veilingsviereeniging „Walcheren". Middelburg, 9 Maart 1915. Roodewagenoar 1520 ct., Reine d'Or 16-20 Ct., Meigroen 20 ct., Zoete Belle fleur 17 ct., Zure Bellefleur 20 ct., Erm- gaard 16 ct., Huismanzoet 14 ct., Klei- peren 17 ct.. Ponds peren 13 ct., poters 3 ct., uien 16171/2 ct., spruiten 10 20 ct., peen 3i/261/2 ct., karoten 2— 21/2 ct., 'rapen 3 ct., koolrapen 22V2 ct., alles per K.G.; molsla 57^62 ct., broeisla 2636 ct., snijsla 30 ct., veldsla 2947 ct., spinazie (jonge) 4256 ct„ Fransohe postelein 1826 ct., sterrekes 8 ct. per mandje; bruine boonen 79 82 ct. per vijf liter; molsla, 32 ct., witlof 2022 ct., alles per K.G.bloemkool 311 ct., ïoodekool 714 ct., savoijekool 274/2 ct., boerenkool 1 ct„ andijvie 1 et., ladles per stukprei 69i/2 ct., rlmbai'- ber 1113i/2 ct., radijs 6 ct., schorseneer 10 ct., selderij 3.4 ct., pieterselie 6 ct., kei-vel 5 ct. Vlissingen, 9 Maart 1915. Bij' de gisteren gehouden groente-, fruit en eierenveiling werden de volgende prij zen besteed Spruiten f 1.65 a f,1.77, peeai 63 a GSVz ct., beiden per mand; jonge spinazie 37 a 42 ct., per ben; selderie 1 a 41/2 ct., prei 9 a 9Va ct., schorseneeren 10 a 11 ct., alles 'per bos; citroenen 60 a 66 ct., per 25 stuks; roode kool 4 a 14 ct., sa- voye 'kool 5 a 51/2 ct., beiden per stuk; gouidreinettan 81 ct., kleiperen 50 ct., beiden per vijfkop; 'huismanzoet 14V2 a 15 Ct-, Portugeesche uien 13 a 131/2 ct., koolrapen 2 a 21/2 ct., alles per K.G. ROTTERDAM, 8 Maart 1915. Vee. Aanvoer 411 vette runderen, 120 vette kalveren, 475 schapen en lammeren, 783 varkens. Koeien en ossea 34 tót 40 a 50 c„ stieren tot c., vette kalveren 50 tot 52'/2 a 57Va c., voor export 50 totc., schapen 28 tot 40 c. AMSTERDAM, 8 Maart. Friesche blauwe per Friesche borgers Friesche bonte Friesche Red Star Zeeuwsche bonte Zeeuwsche blauwe Zeeuwsche eigenheimers Zeeuwsche bonte poters Zeeuwsche blauwe poters Zeeuwsche Red Star Zeeuwtche bravo's Eigenheimer poteva Drentsche eigenh. Geldersche blauwe Spuische eigenheimers Redstar Drentsche Red Star Flakkeesche eigenheimers IJpolder bravo's klei Aanroer 4 ladingen. Aardappelen, mud f3.50 a 3.80 f 2.60 „3.— f0.-„0.- f 2.80 ,3.- f 3.80 4.20 f3.80 „4.20 1'2.90 „3.10 f2.90 3.10 f2.90 „3.10 f3—„3.30 f3—„3.60 f2.80 „3.10 f3— „3.20 H f0— „0— f2.90 „3.20 f0—„0— f0—„0— f 2.90 3.20 f0— „0— Naar waarnemingen in den morgen van 9 Maart medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 771.8 te Den Helder, laagste gtand 763.2 te Bo«io. Verwachting tot den avond van 10 Mri. Zwakke tot matigen Noord-Oostelijke tot Noord-Westelijken wind. Meest zwaarbe wolkte lucht. Waarschijnlijk eenige regen of sneeuw. Iets zachter. Hedenavond elf uur ontsliep zacht en kalm, onze geliefde Moeder, Be huwd-, Groot- en Overgrootmoeder S. S. M. DE JAGER, Wed. van Jac. van Strlen, in den ouderdom van 86 jaar en 9 maanden. Mede namens mijn Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen, JAN ROTTIER. Biezelinge, 6 Maart 1915. s Voor de vele bewijzen vau be langstelling ondervonden bij het over lijden onzer geliefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, zeggen we onzen har- telijken dank. R- A. DE GROENE aapelle. D DE Gr0ENE-Bkaamse. Nis se ('L M0L' ivtsse. j mol—Bkaamse. V Voor de vele bewijzen van deel neming ondervonden bij het overlijden van onze geliefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, CATHARINA WOUTERS, Wed. C. Hollebrandse, betuigen wij onzen hartelijken dank. Namens de Familie, J. HOLLEBRANDSE. St. Laurens, Maart 1915. Inschrijving van nieuwe leerlingen op Maandag 15 Maart, 's avonds tusschen 7 en 8 uur in de school, waar tege- lijk-rtijd de commissie voorliet Suppletie fonds zitting houdt. HET BESTUUR. Uw oude Kerkbijbel wordt geheel als nieuw gebonden ter Boekbinderij „Het Uithangbord". C. W. DHUIJ, Lange Burg. Landbouwers van Z0UTELANDE en omstreken worden weder in de gelegen heid gesteld tot het I A. CLARISSE Bz., Zoutelande. De Notaris J. W. VERHULST zal op des namiddags ten half twee uur, in het Café „Wilhelmina", bewoond door den heer Corbijn te Biggekerke, in de gemeente Biggekerke, aan den straatweg naar Koudekerke, gemerkt A no. 17. aldaar, achter perceel éen. Zamenvoeging der perceelen éen en twee. Te zien daags vóór en op den ver koopdag. De helft der koopsommen kan, onder eerste hypothecair verband, tegeneen rente van 5 percent 'sjaars, op het verkochte blijven gevestigd. Nader omschreven op gedrukte biljet ten, welke met verdere inlichtingen gratis verkrijgbaar zijn ten kantore van genoemden Notaris. De Notaris A. BE NEELING is voor nemens te des namiddags ten tante betaling, uur, tegen con- geheel gemonteerd en van verschillende fabrikaten, benevens Alles op den morgen van den ver koopdag te bezichtigen. De Taxateurs-Vendumeesters DE GROOT HONDIUS-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1915 | | pagina 3