Telegrammen. Openbare Moopiip en ïeplngen. Kerknieuws. Allooi! verkoopingen, aanbestedingen enz Reclames. Zijn uw nieren verzwakt? Onderwijs. Rechtszaken. Landbouw. Ingezonden stokken. Gemengd Nieuws. laatste Berichten» Burgerlijke Stand. Aanbestedingen. twaalf opgeschrikt werden door een zwa- ren knal. Bij onderzoek bleek, dat een mijn door den hevigen golfslag tegen de paa'irijen van den dijk geslingerd was. Door den schok had de ontploffing plaats. Men heeift de schade, die waarschijnlijk aan de pa len werd toegebracht, nog niet kunnen opnemen, daar bet vloed is en het hout werk dientengevolge onder water zit. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. Voorts werd nog een mijn waargeno men bij den dijkpaal 4, aan de,n West kapelscben zeedijk. Het water werpt baai- onophoudelijk op de glooiïng hean en weer. Waarschijnlijk is deze mijn onge vaarlijk. Ook Maandag hebben de autori teiten een onderzoek ingesteld naar een drijvende mijn, waarvan later stukken te- rag werden gevonden. Zierikzee. Om ongeveer halt 10 werd hier gisteren een geweldige knal gehoord. Aanstonds begaven verschillende perso nen, vermoedende, dat hier een ongeluk met een mijn had plaats gehad, naar de plaats vanwaar het geluid gekomen was. Inderdaad bleek nabij een boerderij, on geveer een half uur buiten Zierikzee. de gevreesde ontploffing te hebben plaats gehad. Tegen den dijk bij de boerderij1 lagen drie lijken, waarvan één bijna on kenbaar was. Uit op dien persoon be vonden papieren bleek echter de identi teit van den doode. Het bleek een man van 66 jaar* te zijn, Van Burg genaamd, in dienst op genoemde boerderij. Verder bleken gedood te zijn drie zoons van Catshoek, den eigenaar der boer derij, resp. 16, 26 en 28 jaar oud. Ook een jongetje van 13 jaar De Haan bleek het slachtoffer van het ongeluk te zijn geworden. Een nader onderzoek wees uit, dat de zoons van den landbouwer de mijn met een schroefsleutel hadden bewerkt en aan een stuk kabel, dat er nog aan vastzat, hadden getrokken. Volgens een andere lezing hadden ze de mijn met een haak naar zich toegehaald. De slag der ont ploffing was ver in den omtrek te hooiren. De materieele schade, door de ontplof fing aangericht, is zeer gering. Men kan alleen aan den dijk zien, 'dat er een mijn gesprongen is, maar een gat is er niet in geslagen. Twee lijken zijn nog niet gevonden en vermoedelijk in zee geslingerd; de andere zijn in de boerderij binnengebracht. Renesse. Aan het Noorderst and onder deze gemeente zijn twee mijnen aange spoeld, die onder militaire bewaking zijn gesteld. Verzwakte nieren veroorzaken rugpijn, urinekwalen, waterzucht, rheumatiek, jicht enz. Ieder oogenblik van uw leven worden aan het bloed vergiftige onzuiverheden toegevoegd uit de stofwisseling, enz. Zij worden evenwel uit het bloed gefiltreerd door de nieren, wanneer deze organen gezond en krachtig zijn. Wanneer zij ech ter verzwakt zijn, kunnen zij haar werk niet behoorlijk verrichten. Dan blijft een gedeelte der onzuiverheden in het bloed achter en verspreiden zij ziekte door uw geheele gestel. Gij begint u dof, zwaar en duizelig te gevoelen, gij krijgt last van hoofdpijn en rugpijn, waterzuchtige zwellingen vertoonen zich in de enkels of onder de oogen, en uw 'hart wordt aangedaan. Ook kunt gij- last krijgen van rheumatische pijnen in de spieren en ge wrichten, en hebt gij voortdurende aan drang tot urineloozing, terwijl uw water met een branderige pijn komt, bewolkt is en bezinksel achterlaat. Wanneer de nieren niet in orde zijn, is er een niergeneesmiddel noodig, dat haar heelt. Foster's Rugpijn Nieren Pillen werken spoedig en rechtstreeks op de nieren en blaas. Zij helpen de nie ren om de schadelijke onzuiverheden uit het bloed te filtreeren en nemen zoo doende de oorzaak van bovengenoemde kwalen weg. Te Goes verkrijgb. bij de bh. de Paanw Co. en te Middelburg bij Joh. de Roos, Vlasmarkt K 157 Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a fl.75 voor één, of f 10.— voor zes doo- zen Eischt de echte Foster's Rugpijn Nie ren Pillen, weigert elke doos, die niet voorzien is van neven staand handelsmerk. Ned. Herv. Kerk. Aangenomen naar Berlicuan (N.-Br.), door G. C. C. Geijskes te- Zoelmond. Bedankt voor Vierlingsbeek, door D. J. F. Westenburg, hulppred. te Eefde. N. en St. Joo3land. De beer D. de Klerk is niet herkozen doch gekozen tot diaken alhier. Ge.ref. Kerken. Beroepen te Meerkerk, R. E. v. Arkel te Soest. Chr. Geref. Kerk. Aangenomen naar Leeuwarden (2e be roep), door H. Visser te Veenendaal. Ev. Luth. Gem. Beroepen te Wieesp, J. J. Simon te Wilder vank. Bestemd voor den Indischen dienst de heer J. G. Vreeswijk te Tholen, om te worden aangesteld tot onderwijzer der de klasse bij het openbaar Europeesch onderwijs. Geslaagd te Rotterdam voor de nut tige handwerken mej. P. A. Ie Cointre te Middelburg. De Centrale Raad van Beroep deed uitspraak inzake hooger beroep van de Rijksverzekeringsbank tegen de uitspraak van den Raad van Beroep te Middelburg, waarbij J. J. K., sjouwerman te Vlissin- gen, niet-ontvankelijk is verklaard in zijne vordering eener tijdelijke uitkeering, doch hem, met vernietiging eener beslissing van de Bank, die schadeloosstelling wei gerde, is toegekend genees- en heelkun dige behandeling ter zake van een onge val, hem overkomen terwijl hij, in dienst van de Kon. Mij. „de Schelde", bezig was met het opdriften van gaten in het plaatijzer. De Centrale bevestigde de uit spraak. Keuringen van Merries voor het Stamboek. Indien eenigszins mogelijk, welke mo gelijkheid hoofdzakelijk zal afhangen van het aantal merries, die op eene keurings plaats worden anagoboden, zullen de keu ringen gehouden worden in dezelfde ge meenten als het vorig jaar en wel in de laatste weken van Mei en zoo noodig in de eerste week van Juni. Intusschen kan men van nu af lijstjes aanvragen ter -in vulling. „Z. L. W." Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Geen Protest, maar Waarheid, Geachte Redactie, Naar aanleiding van het schrijven in uw blad van 1 Maart van den voorzitter van het „Middelburgsch Muziekkorps", als zou ik op 26 Februari 1.1. onwaardige onwaarheden gesproken hebben, wil ik even opmerken, dat ik geen onwaar heden gesproken heb, daar ik alles met bewijzen kan staven en dit wil doen voor ieder, die er belang in stelt. Wat betreft het onwaardige, nu ja, dat laat ik maar ter beoordeeling over aan den voorzit ter van het „Middelburgsoh Muziekkorps", de waarheid is nu eenmaal hard. In mijn rede heb ik noch de eene, noch de an dere vereeniging genoemd. Das: „Wien de schoen past, die trekke hem aan". U, Mijnheer de Redacteur, vriendelijk dankend voor de verleende plaatsruimte, teeken ik met de meeste hoogachting, Uw dw., DEN BOER Jr., Voorzitter Chr. Muziekvereen. „Middelburgsche Harmonie". Onge lukken. Te Heerenveen is het kindje van een schipper in het vuur gevallen en in het ziekenhuis overleden. - De gehuwde arbeider J. K. te Walden- dorp is bij het vellen van een boom eronder geraakt en gedood. Jubilea. Men meldt uit Texel Gisteren deed zich hier het volgende ge val voor: Twee echtparen, buren, vierden tege lijk hun gouden bruiloft. Van een dier paren vierde op dien datum de oudste zoon zijn zilveren bruiloft, terwijl diens oudste dochter in ondertrouw werd opge nomen. Het gorthokje. Vlak tegenover den preekstoel in de Hervormde kerk te Arum vindt men een eenvoudige zitplaats, afgesloten door een deurtje, mn aan te duiden, dat die plaats verhuurd wordt. Die plaats heet het Agema's bankje of ietwat plat gezegd het gorthokje. Van. w,aar die naam? Jarein geleden kwam op nieuwjaarsmorgen een trouw kerkgan ger met name Agema bij ds. van Assen en overhandigde liem een paar effecten met verzoek, dat diakenen der Hervormde gemeente van de rente dier effecten jaar lijks e-en uitdeeling van gort wilden hou den onder de armen van het dorp-. Die opdracht werd gaarne aanvaard en se»- dert is ieder jaar de gortuitdeeling ge schied. Gewoonlijk wórdt meer besteed dan de rente bedraagt, zoodat uit de diakonie- kas het -ontbrekende moet worden bijge past. Vooral nu ook de grutterswaren zoo hoog in prijs zijn, komt de rekening niet uit. Uit erkentelijkheid boden kerkvoog den der- Ned. Hervormde gemeente den milden gever de boven aangeduide plaats aan, die na het overlijden van Agema ge regeld wordt verhuurd ©n somwijlen ta melijk lióog in prijs wordt. Zondag was het weer d© dag, dat de gort werd uit gedeeld. Meer dan honderd gezinnen kre gen aanzegging, hun portie te komen af halen en daaronder komen voor, op wie het predicaat arm niet bepaald van toe passing is. „Leeuw. Ct." Botsing'. In België heeft tenge volge van den dikken mist een botsing plaats gehad tuss -hen twee treinen. Een der machinisten werd op slag gedood, terwijl meerdere personen gewond w;er- den. Hoelang nog? Een correspondent schrijft aan „De Tijd" Een boertje komt schuchter op de pas- central'e te Antwerpen vragen om een pas voor de provincie. Hij rijdt met de kar, en aangezien zijn papieren en aan bevelingen in orde zijn, zal hij zijn pas krijgen. Het. biljet wordt ingevuld, maar aan de plaats gekomen, waar de datum wordt ingevuld, tot ho© lang de pas gel dig is, kijkt de Duitscber over zijn schrijftafel heen naar hei; hoertje en vraagt hem in tamelijk goed Vlaamsch, voor hoelang hij den pas wi! hebbenvoor 'een maand of voor veertien dagen? Het hoertje schijnt echter de vraag niet goed te begrijpen, want verlegen draait hij zijn pet in zijn vingers rond. Het is zeer druk op het pasbureau en de Duit- sc.hcr, die alleen wat Vlaamsch kent, als hij zeer voorzichtig en langzaam spreekt, springt overeind, slaat met zrjh vuist op de tafel en vraagt driftig: „Wie lange brunchen Sie das Papier?" Het hoertje schrikt, doet een pas ach teruit, blijft verlegen zijn pet draaien, en doet zelfs den toegoloopen officier schate ren van het lachen, door zijn voorzichtig antwoord: „Joa, 'k weet niet, 'oe lang blijft ulder nog hier?" Het Witboek over de Z u i d- Afrikaansche rebellie. De re geering te Kaapstad zegt in het Witboek over de rebellie, dat het voorbarig zou zijn, thans reeds, nu omtrent eenige Duit- sche agenten nog een onderzoek gaa.nde is, de tot dusverre verkregen inlichtingen mede te deelen. Het hoek wijst op den in vele opzich ten grooten invloed van den profeet van Rensburg bij het verwekken van den op stand, vooral in het district Lichtenberg. De profeet had op 3 Augustus zijn vrienden aangezegd, dat de „Vierkleur" binnenkort geheschen zou worden en had 800 gewapende burgers bijeengeroepen voor een vergadering te Treurfontein. D© eerste minister Botha ontbood De la Rey te Pretoria en haalde hem over om de opgewonden Lichtenbergers tot kalmte te brengen. De la Rey hield toen een rede te Treurfontein, waarmede hij bereikte, dat de Boeren kalm naar hunne haardsteden terugkeerden. De eerste poging tot opstand was dus mislukt. De tweede poging werd bepaald op 15 September. Generaal Beyers had toon de leiding van de samenzwering en hij be schouwde het als een zaak van het groot ste belang, om zich van den steun van De la Rey te verzekeren. De la Rey kwam op 15 September uit Kaapstad te Pretoria aan. 's Avonds reed Beyers met De la Rey per automo biel naar Potdhefstroom, blijkbaar met de bedoeling om hem voor een fait ac compli te plaatsen en hem dan misschien over te halen. Doordat De la Rey bij ongeluk te Witwatersrand werd doodge schoten mislukte ook deze tweede poging tot opstand. Uit een onderzoek is gebleken, dat De la Rey geheel en al stond buiten den opstand, die door Beyers, Maritz. en an deren in het grootst© geheim op touw was gezet. De samenzweerders durfden blijkbaar De la Rey niet in hun ver trouwen nemen, uit vrees, dat hij hen zou aangeven. Een derde poging om een opstand op touw te zetten werd gedaan door Ma ritz. Er schijnen verschillende aanwijzin gen te zijn, dat Maritz in verraderlijke verbinding stond met de Duitscihers, zoo wel voordat de oorlog begon als daarna. In het boek wordt aangetoond, dat de regeering ten einde een burgeroorlog te vermijden alles in het werk stelde om de leiders van uiterste stappen te weerhou den. Het werd duidelijk, dat het De Wets doel was de regeering1 op een dwaalspoor te brengen, terwijl hij zijn commando's bijeen bracht. 1 De regeeringstroepen hadden intusschen order ontvangen niet op te treden, ten- eindte bloedvergieten te voorkomen, bij een afgesproken bijeenkomst tusschen De ,Wet en Steyn, zoon va.n den oud-president. Toen de regeering overtuigend© bewij zen in handen had van De Wets huiche larij, nam Botha het bevel op zich voor de operaties in het noorden van den Vrijstaat en op de verpletterende neder laag, die hij de rebellen toebracht in Mushroom Valley, volgden toen de mi litaire maatregelen, waardoor aan de re bellie ©en einde werd gemaakt. PARIJS, 3 Maart. Het communiqué van gisteravond 11 uur luidt: Tuisschen de zee en de Aisne hadden artilleriegevechten plaats miet een voor ons gunstig verloop. Wij blijven vorderin gen maken tusschen Souain en Beau Se- jour. Wij hebben vasten voet gekregen in de hosschen en terrein gewonnen voorbij de heuvel, welke wij voor ©enigen tijd hezetten. Een hevige tegenaanval werd; afgeslagen. Wij hébben al onze terrein winsten gisteren in de Argonnen en in de omgeving van Vauquois gemaakt, ge handhaafd. Een nachtelijke aanval in het Losch van Le Pretre bij1 Pont-a-Mous- sont is mislukt. ANTWERPEN, 2 Maart. De Duitsche overheid heeft den burgemeester te Ant werpen verwittigd, dat zij wenscht een einde te maken aan de vijandelijke betoo gingen der schooljeugd tegenover de Duitsche soldaten. Zoo niet, zullen be- teugelingsmaatregelen ten laste der gan- sclie bevolking worden genomen. BERLIJN, 2 Maart. De „Roeskoje Slowo" bericht, dat een vereeniging van Russische groote bankiers overal in Rus land de graanvoorraden heeft opgekocht. Deze werden opgeslagen in daavoor inge licht ruimten, vanwaar zij in kleine par tijen op de markt zullen worden ge bracht. Het doel is de graanprijzen op te drijven. De groote banken willen door haar maatregelen op het einde van den oorlog allo graanvoorraden in him bezit; hebben. Teneinde inquisitie door de Re geering te ontgaan, worden de goederen teleend tegen anderhalf maal de waarde. Het bovenstaand bericht heeft in han delskringen groot opzien gehaard. PARIJS, 2 Maart. Het officdeele com muniqué van hedenmiddag 3 uur luidt: De vijand deed gisteren ten Zuid-Oosten van St. Eloy een aanval, maar werd teruggeslagen door de Engelsche troepen. Reims werd opnieuw gebombardeerd. Het gewonnen terrein, tusschen Perthes en Beauséjour, werd, ondanks den storm, be houden. WASHINGTON, 2 Maart. De Vereenig- de Staten zullen een nota aan Frankrijk en Engeland zenden, waarin de regee ring vragen zal, welkin middelen zullen gebruikt worden om het plan om alle goederen van en naar Duitsehland te on derscheppen, ten uitvoer te brengen. LONDEN, 2 Maart. (Msb.) Bij de indie ning van het voorstel tot de aanvraag van een crediet van 250 millioen pond sterling gaf Asqnith geen nadere bijzon, derheden over de wijze, waarop deze som zou besteed worden. Ook werden geen' inlichtingen over 'den huidigen toestand' van de schatkist verschaft. Volgens de jongste officieele gegevens moeten nog ongeveer 20.000.000 pond sterling op de jongste oorlogsleening be taald worden. Het land is echter tegen de enorme uitgaven van dezen oorlog ten volle opgewassen; elke vergelijking met Duitsehland valt in het voordeel der Engelschen uit. GOES. Heden zijn tc Breda geslaagd voor de acte Nuttige Handwerken, de da mes A. van der Wart, M. Adriaansé, beiden te Goes en J. v. d. Linde te 's Ho i Abtskerke. WESTKAPELLE. Hedenvoormiddag on geveer 10 uur werd alhier een aange spoelde mijn door bevoegde hand tot ont ploffing gebracht, waarvan alleen stoffe lijke schade het gevolg was. De aanleg steiger, waar de mijn tegen lag, is nog nog al beschadigd, terwijl vele ruiten in de gemeente werden stukgeslagen. De stuk ken der mijn vlogen tot wel 430 M. in het rond. MELISSANT (Z.-Holl.) Door het open krabben van een puistje aan het hoofd is hij de echtgenoote van den veldarbei- der v. Heemst alhier bloed vergi ftiging ontstaan, waardoor zij binnen enkele uren overleed. HOEK VAN HOLLAND. De „Wrexhem" van de Harwichlijn is door een Duit- schen onderzeeër achtervolgd, doch ont komen. LONDEN. Czemowitz is van allen watertoevoer afgesneden. AMSTERDAM. Onder groote belangstel ling 'had de begrafenis plaats van den heer W. Hovy. Dr. Kuyper heeft het woord gevoerd. Aan het gebouw van het Prov'. Bestuur in Zeeland te Middelburg werd heden aanbesteed het verharden met straatklinkers en het maken van een rij- wielpad, ten behoeve van dien verbindings weg tusschen Noord-Brabant en Zeeland, met bijkomende werken. Raming f39.000. Inschrijvers waren de heeren L. G. J. van der Ven te Koudekerke en J. H. van der Ven te Middelburg voor f 43.062 A. van der Straaten Jr., Hansweerd f41.578; Iz, Douw, Zierikzee f40.850; A. M. Kuijper, Heinkenszand f39.470 en H. Timmermans te 's Hertogenbosch f37.630. N. en St. Joosland. Heden had ten overstaan van notaris Hioolen de ver- kooping plaats van het koffiehuis (met woonhuis) ,,'t Wapen van Nieuwland", A 125, groot 2 A. 13 c.A. Kooper werd de heer Jan de Srnidt te Middelburg voor f2520. Koudekerke. Hedenmiddag is ten over staan van notaris J. W. Verhulst pu bliek verkocht: 1. Bouwland 43.10 A. aan den Groeneweg, hij1 de hofstede Bergzioht, gem,. O. en Wi. Souburg; 2. Idem 43.80 A. aldaar; 3. Idemi 47.80 A. aldaar en 4. Idem 43.80 A. aldaar. De uitslag is dat perc. 1 en 2 zijn verkocht voor f 1832 aan C. Lorier te Koudekerke, en perc. 3 en 4 verkocht voor f 1920 aan A. Besuijen te Koudekerke. Van 2 en 3 Maart. MIDDELBURG. Bevallen: J. C. Vogel, gob. Mattliijsse, d.; C. J. Schot, geb. Gemier, d.; E. Klercq, geb. Simonse, z. Overleden: W. Verhagen, 73 j., man van M. G. Koppejan; N. van de Kreke, 72 j., wed. van J. Polderman. GOES. Geboren: 1, Pieter, x. v. Eliza Tilroe en Johanna van Fraassen; Jo hannes Gijsbertus, z. v. Jacobus van Ile- mert en Adriana Minderhoud. Van Fcbr.2 Maart. VLISSINGEN. Bevallen: L. C. Bo- lier, geb. Bolier, z.; A. Crinse, geb. Van Vessem, z.; G. M. Be mest, geb. Matthews, z.C. J. Hoille- bergh, geb. Haesaeirts, d.; M. L. Pau wels, geb. Van Haver, z,; C. M. Jille- ba, geb. Douw, d.; P. A. Verijzer, geb. Elve, z.; M. A. Verstraete, geb. Burke, z.; 11. A. Kruidenier, geb. Van Noppen, z.; M. J. Moens, geb. Moulen, z. OverledenJ. Geldhof, man van P. Adriaanse, 74 j.; J. J. Kleineeder, vrouw van C. M. Kruijsse, 69 j.J. de Jong, 13 m., z.B. van Bid zen, 4 w„ d.; J. Stroo, man van L. Roelse, 67 j.; M. de Ridder, 3 m., z. Onlangs was opgegeven H. Gerrebrands, jm., had moeten zijn man van Adriana Johanna Christina Louwerse. TERNEUZEN. Getrouwd: 25, Ger.it Se- bastiaan Blankert, 23 j. jm. en Elisabeth Catharina van Wijck, 20 j. jd. Geboren: 21, Joseph Leopold Wilhel mina, d. v. Augustmus Anlonius de Pauw en Carolina Maria Colpaer Corne'.ia Sa phia, d. v. Geleijn Kroon en Pie er nel la Wiskerke; Constant Theodoor, z. v. Jan Paul Wialland en Maria Elisabeth Semme- link; Rosalia Joanna, d. v. Johannes Bap- tista Verberght en Emma Leonia Ver- gauwen; Jan, z. v. Jacobus de Mul en Martha Maatje Dielemans; 22, Cornelia Maria, d. v. Petras Franciscus Obrie en Clemence Joos; Ferdinand Armand, z. v. Josephus Alphonsus Deley en Maria Ro salia Carmanne; 23, Rosalia Johanna, d. v. Johannes Baptisla Slo.'k en Cornelia Adriana Veekman; Pieternella Maatje, d. v. Willem Antonie Riemens en Pieter nella Maatje van Dixhoom; Gijsbreeht Pieter, z. v. Jacobus Pieter Veerman en Wilhelmina Neeltje Lansen; 24, Geer- truida Hermina, d. v. Oene de Vries en Wilhelmina Margarietha Riemens; Johan, z. v. Abraham van Ovenbeeke (oveil.) en Adriana Pieternella Leunis; 25, Johanna Margaretha, d. v. Jacobus de Rijke ©n Johanna Margaretha Herrebout; 26, Jan, z. v. Jan van Drongclen en Wilhelmina Kolijn; Josephus Petras, z. v. Frederik Johannes Francisca de Witte en Chris tina de Kraker; Debora, d. v. Jacobus Wisse en Anna van Fraeijenhove27, Cornelis Pieter, z. v. Comelis Hofman en Maria Jacomina Haak; Matilda Fran- sina, d. v. Süvo Hjalmat Suominen en Francdna Aletta Andreassen. Overleden: 27, Comelis, 8 m., z. v. Johannes do Kubber en Suzanna Adriana Verbekmoes. (T. Crt.) Over de maand Febr. BORSSELE. Geboren1, Catharina Cor nelia, d. v. Cornelis Marinus Westdorp en Maria van Dalen; 12, Pieter, z. v. Joost van Zweeden en Anna Menlpolder; 19, Cornelia, d. v. Bastiaan Augustinus van 't Westeinde en Clazina Goense. Overleden: 1, Adriana, 14 j., d. v. Adriaan Karelse en Jannetje Corstanje; 22, Leendert Rottier, 63 j., wednr. van Janna op 't Hof. WAARDE. Gehuwd: 4, Jan Nieuwen- huize, 24 j. jm. te Kruiningen en Maatje Weststrate, 24 j. jd. te Waarde. Geboren12, Jakobus, Z. v. Marinus Sinke en Geertruida Ruissen; 25, Leunis, z. v. Kornelis van Houte en Anna Zand ijk. Overleden: 23, Jan Oostdijk, 66 j., echt genoot van Jaicomina Koster. Levenloos aangegeven: 4, een kind van Marinus Kopmels en Leuntje Dijl. HEINKENSZAND. Geboren: 11, Willem Lodewijk, z. v. Marinus Karelse en Maatje Hirdes; 11, Maria, d. v. Johannes Uitter- hoeve en Johanna de Jonge; 22, Catha- lina, d. v. Adriaan Nijsse en Cathalina Staal. Overleden: 5, Camelia Adriana Nagel - ketke, 95 j., wed. van Jan de Wilde; Adriana op 't Hof, 80 j., wed. van Jan Braamse. GR1JPSKERKE. Getrouwd: A. Franeke 55 j. jm. en L. Hugense wed. 56 'j. BevallenJ. de BuckBrouwer d.; L. BoogaardBrouwer z. Maart. 4 Middelburg, 2 uur, voor erven Meeuse, huis Oude Vlissingsohe weg en wei land, Hioolen. 4 Ovezand, kapitale boereninspan, Neervoort. 5 's Heer Arendskerke, kapitale boeren inspan, van Cleef. 5 Wissekerke, voor C. Ketelaar bees- tiaal, Heijboer. 8 Krabhendijke, huis en erfpacht tuin, Pilaar. 9 Middelburg, inboedel, goud, zilver, antiquiteiten, Blaupot ten Cate, De Groot en Hondius. 9 Middelburg, inboedel, landbouwge reedschap, drachtige geiten, half 2, Hioolen. 10 Goes, Vendutie, Hollmann en Ver hoek. 10 Colijnsplaat, inspan, Hioolen. 10 Goes, Vendutie, Hollmann en Verhoek. Maart. 1 16 Scherpenisse de werken aan het wa terschap. Aanwijzing 9 en 12 Maart 1012 uur. 19 Kapelle, gemeentehuis, 12 uur, ver- hoogen buitenherm. Willem Annapol- der. Biljetten 18 Maart 12 uur en 19 Maart 1 uur. Aanwijzing 12 en 15 Maart 112 uur.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1915 | | pagina 3