Uit de Provincie. Re 1 Zijn uw ni Ker S* hi I binnengetrokken waren. Zij werden dooi de uhlanen ontwapend en opgesloten. Daarna haalden zij twee paarden uit den stal en reden vergenoegd weg. Een paar Duilsch© jagers stonden in de Vogezen op voorpost. Plotseling worden zij door Fransche alpenjagers omsingeld, die ongemerkt aangeslopen waren. De Franse hen hadden hen nog niet ontdekt, maar zij konden elk oogenblik gevangen genomen worden en wie zou dan den Duitschers rapporteeren, dat de vijanden op komst waren? Een der jagers vond er iets op. Nadat hij zijn kameraden zijn plan had meegedeeld, sprong hjj op zijn paard, wierp zijn geweer weg en deed zich met een theatraal gebaar als Elzasser kennen, die van de Duitschers gedeser teerd was om zich hij; de Franschen aan te sluiten. Terwijl de Alpenjagers hem omringden om yan hem te hooren, waar de stellingen van den vijand lagen, ont kwamen de beide anderen ongemerkt. Do dappere man bracht de vijanden nu in het vuur van de Duitschers, zoodat zij zware verliezen leden. Hij zelf werd daar bij echter ook doodelijk gewond. En het ijzeren kruis kon hem nog slechts op zijn sterfbed verleend worden. Vaak hebben onze soldaten de vijanden door stroopoppen misleid, waarmede zij- bijvoorbeeld heele loopgraven gevuld heb ben. Poppen en vogelverschrikkers 'zijn ook bij aanvallen gebruikt, doordat de onzen ze voor zich uit schoven. In het Argonnerwoud heeft men eens mot zulke poppen een prachtigen stormaanval onder nomen. In een open plek, in het midden waarvan zich een kleine hoogte bevond, groeven onze soldaten vele gangen tot dicht aan den heuvel en maakten rollen daarin, waarover een eindelooze draad be wogen werd. Op deze draden werden nu poppen gebonden, waarvan het bovenste gedeelte duidelijk te zien was. Men. bracht de machine in beweging en de poppen stormden nu wild vooruit. Het moord dadigste vuur kon hen niet tegenhouden. De Franschen trokken daar sterke troe penmachten te zamen, zoodat de onzen eenige verzwakte plaatsen zonder veel moeite en verlies konden nemen. De Oostenrijkers gebruiken bij Proga om over de Save te komen een groot aantal stukken hout, zakjes met kurk en varkensblazen, waar soldatenpetten op ge zet waren. Die liet men in het donker over de rivier drijven. De Serviërs ver schoten hun ammunitie op de soldaten- petten en nu ondernamen de Oostenrijkers met succes den aanval. Wonderbaarlijk gered. De scheepsonderofficier-marconigrafist Adolf Spieler uit Tangermünde, behoorde tot de bemanning van het ongeveer twee jaar geleden in de Noordzee gevallen luchtschip L 1. Spieier werd toen door een stoomboot gered en kwam vervolgens aan boord van het luchtschip L 2. Dit schipvond bij het bekende, onge lukkige explosie-onheil zijn ondergang. De onderofficier zou reddeloos verloren ge weest zijn, maar bevond zich juist niet aan boord hij was voor de begrafenis van een officier van "de L 1 met verlof. Toen hij terugkwam was hot luchtschip een hoop puin. Weer kwam toen Spieier aan boord van een ,,L" schip en wel van de L 3, welke den 17en Februari bij zwaren storm op het Deensche leiland Janö verongelukte. Met de geheel© bemanning werd ook hij gered. Nu werd Spieier bij de bemanning van de L 4 ingedeeld, die kort na het ver lies van de L 3 eveneens bij Blaavands- Huk in Denemarken strandde en later naar zee afgedreven werd. Onder de elf geredden bevindt zich ook weer Spieler, die nu in Denemarken is opgenomen. Spieler is dus aan de ongevallen van de Lt 1, L 2, L 3 en 'L 4 ongedeerd ontkomen. X-rtralen en wonden. Onder de vele curieuze gevallen van wonden, welke door X-stralon in het St. Bartholomew's Hospitaal (oorlogsafdee- ling) onderzocht werden, is er 'een, waar bij een Duitsche kogel gevonden werd, die feitelijk in de spieren van het hart van een. soldaat was gedrongen. De dok ter, die de plaats van don kogel bepaal de, vertelde aan een verslaggever van de Daily Chronicle", dat de kogel door den linkerschouder van den soldaat binnenj drong en zich naar beneden een weg baande. Het wonderlijke van het geval was, dat de soldaat, na aldus gewond te zij:n, een afstand van anderhalven mijl naar de ambulance aflegde. Hij wist niet, dat hij gewond was zoo ver klaarde hij voordat hij eenige bloed- spatten zag. De kogel werd niet verwij derd en de man bleef toch in 't leven. Dit is geenszins een uniek geval van een man die leeft en zelfs eenige bezig heden verricht met een vreemd voor werp in een belangrijk orgaan en er zul len verscheiden Engelsche soldalen zijn, die aan het einde van den oorlog een herinnering van den vijand in hun lichaam zullen meedragen. In den laatsten tijd zijin de Röntgen stralen ook toegepast bij de behandeling van beenbreuken. Dr. Manfred Frank el te Berlijn maakt in een Duitsch vakblad melding van de zeer gunstige resultaten, die hij zoowel in de civiele praktijk als tij de behandeling van gewonden verkre gen hoeft, in normalen toestand is het teen, evenals andere organen, door de stralen niet aantastbaar. Is het echter op ziekelijke wijKe veranderd, of gebroken., dan reageert hot op merkwaardige wijze hij een bestraling. De Röntgenstralen wer ken dan zoodanig, dat zij den groei be vorderen en tot de nieuwvorming varl heen, den z.g. callus voeren. Op deze wijze kon bijv. een verbrij zeling van het spaakbeen over een uitge strektheid van tien cM. in zeven weken volkomen genezen worden, daar zich tus- schen de hreukeinden onder den invloed der bestraling een beenbrug schoof. Ook het genezings-proces van de heele wond wordt door de stralen versneld. Korte Oorlogsberichten. De duikbooten- en mijnen- oorl og. De Noorsche zeelieden ver langen hoogere, op sommige plaatsen verdubbelde loonen. Het gebrek aan zee lieden doet zich zoodanig gevoelen, dat in de laatste dagen Zweedsche zeelieden zijn aangeworven. De Deensche loodsl>ooton moeten van kanonnen voorzien zijn, ten einde de drijvende mijnen onschadelijk te kunnen maken. Een Russische Van Speyk. De Russische bladen bevatlen den hel dendood van den zee-luitenant Rogonski. Deze diende op de Pruth, het schip, dat zooals men weet in de Zwarte Zee door de Goeben onschadelijk werd gemaakt. Toen Rogonski zag, dat zijn schip niet ontsnappen kon en dreigde in de handen der Duitschers te vallen, stelde hij voor, de lont in het kruit te steken. Het voor stel werd goedgekeurd. De luitenant ge laste de manschappen op het achterdek te gaan en geheel alleen 'begaf hij zich naar de kruitkamer. De Goeben naderde al dichter. De be manning der Pruth sprong met zwemgor del om in zee. Op het dek bad vader Antonius voor de verdrinkende zeelieden. Plotseling weerklonk een geweldige knal Rogonski had zijn daad volbracht voor de eer van de Russische vloot. Toen de op de zee drijvende mannen knal hoorden, ging er een hoera op ter eere van den luitenant en den priester. Uit Brussel wordt nu gemeld, dat de Vlaamschc taal ook in het schriftelijk Verkeer van België met Duitschland, Ne derland, Luxemburg en Oostenrijk toege laten is. Duitsche duikboot geramd. Kapitein John Beil van de Thordia, eer gisteren te Weymouth aangekomen, heeft medegedeeld, dat hij Zondagmorgen om half tien ter hoogte van Beachy Head rechts vooruit de periscoop zag van een duikboot. De gezagvoerder riep alle hens aan dek. De duikboot voer voorbij' naar de haven van Beam, waar zij op 30 tot. 40 yard afstand stelling nam. Kort daar na zag Beil aan stuurboord het spoor van een torpedo. Hij gooide het roer snel over en het schip voer over de periscoop) heen. Allen hoorden en voelden den kra kenden schok onder het schip. Van de duikboot werd niets meer gezien, doch aan de oppervlakte van het water zag men een laag olie opkomen. „N. R. Ct." De Dardanellen. Uit het Turk- sche hoofdkwartier wordt medegedeeld; De vijandelijke vloot zette met groote tusschenpoozen de beschiet*,g voort, dor batterij van Sedul-Bahr. De pogingen van den vijand, om op enkele plaatsen ver- konningsafdeelingen aan land te zetten, mislukten. Ten slotte werden vijf vijandelijke pant serschepen, die zonder resultaat andere! batterijen van ons beschoten, door zeven van daaruit afgeschoten granaten getrof fen en tot den terugtocht gedwongen. Prasnysch. Deze stad, welke door de Russen heroverd is, ligt in Noord- Polen, aan de verbindingswegen van Ortelsfcurg, Allenstein over Weilenberg en Neidenburg in Oost-Pruisen, waar de Na- ref over Makof, Golymin naar Pultusk en Serock. Ten oosten en evenwijdig met deze verbindingswegen stroomt de op verscheiden plaatsen moerassig geworden Orzyc. Westelijk voert de spoorweg van Pruisisch Eylau over Soldau en Mlawa naar Nowo-Georgiewsk. Hier mondt, ten westen van den spoorweg en met dezen vrijwel parallel loopend, de Wrka in de Na.ref. De Wrka scheidt het belangrijk gebied van Polen, ten noorden van den Weichse), in twee deelen. Prasnysch is van Pultusk 40 K.M., van Nowo-Georgiewsk 70 K.M. verwijderd. Inlijving lichting 1915. In het tijdvak van 1620 Mei a.s. Zul len worden ingelijfd de dienstplichtigen dor lichting van 1915, die toegewezen zijn aan hei korps pantseri'ort-artillerie en het korps torpedisten. Een verboden vergadering. Een open bane vergadering, welke na mens de S. D. A. P. te Velsen zou wor den gehouden, om een debat te hebben tusschen één harer sprekers en eenige tegenstanders is door de militaire autori teiten verboden. De spreker wilde zich niet binden aan de belofte zich niet te richten tegen de militaire maatregelen. Vrijwillige Landstorm. Naar bekend is heeft reeds bij den aanvang der mobilisatie de regeering de mogelijkheid geopend vocht hen. die zich gedrongen voelden door daden blijk te geven, dat het hun ernst was in'tijden van gevaar het vaderland te steunen, zich in vrijwillige landstorm-afdeelingen te vereenigen. Van oordeel zijnde dat evenals in an dere provinciën ook in Zeeland niet dat resultaat is bereikt, dat verwacht mo ht en kon worden immers tot nu toe be staat in deze provincie slechts ééne vrij willige landstormafdeeling hebben en kele personen zich verenigd, teneinde te bevorderen, dat meerdere landstorm- afdeelingen worden opgericht. In eene op 1 Maart 1915 te Middelburg gehouden vergadering heeft zich eene commissie gevormd, waarvan de Terri toriale Bevelhebber in Zeeland enz. de kolonel W. L. Brocx bereidwillig het eerevoorzitterschap heeft aanvaard. De commissie is samengesteld uit de volgende hoeren: Luitenant-kolonel A. Klontje, voorzit ter, te Middelburg. Luitenantkolonel W. H. van Wiering- hen Borski, vice-voorzittor te Vlissingen. J. G. van Niftrik Jr., lid van Gedepu teerde Staten van Zeeland, te Vlissin gen, penningmeester. Mr. II. Lantshecr, burgemeester van Arnemuiden, secretaris. Jos. van Raalte te Vlissingen. Mr. F. J. van Deinse te Middelburg. Jhr. P. J. Boogaert te Middelburg. P. J. Elout te Domburg. Mr. H. C. Beijerman te Vlissingen. De commissie stelt zich ten doel meer dere bekendheid te geven aan het in stituut der vrijwillige landstonnafdodin gen en zal dit doel trachten te be reiken door het bijeenroepen van verga deringen en het houden van lezingen in Walcheren en Zuid-Beveland en indien mogelijk door geheel Zeeland. Zij verwacht, dat die meerdere be kendheid tot gevolg zal hebben het op richten van vrijwillige landstormafdee- lingen, zoodat, wanneer het uur des ge vaars mocht aanbreken, ook in Zeekind de weerbare mannen, die niet door wet lelijke bepalingen bij het leger zijn in;e deeld, kunnen medewerken tot het be houd van een der kostbaarste bezit tingen van een volk, zijn onaangetaste onaf hankel ijk heid V er lof aan gemobiliseerde landbo uwers. In het „Zeeuwsch Landbouwblad" wordt medegedeeld, dat door het dage- lijksch bestuur der Z. L. M. reeds twee maal aan den Minister van Oorlog is verzocht aan bedrijfsboeren, voos- zoover de belangen van den dienst dit toelaten, in het voorjaar een langer verlof te ver- leenen. Aan den Minister van Landbouw werd om ouders leuning van dit verzoek gevraagd. Op die adressen, is tot nog toe geen weigerend antwoord ingekomen, maar van den opperbevelhebber van land en zeemacht werd de volgende meder decling ter kermis van het bestuur der Maatschappij gebracht: ,,In afwijking van de geldende verlofs- regeling zou in zeer bijzondere geval len aan enkelen extra verloven kunnen worden verleend, welke gevallen e!k op zichzelf moeten worden behandeld en be oordeeld". Het bestuur raadt nu de belanghebben den aan zich met een verzoek om ver lengd verlof tot de Koningin of tot den Minister van Oorlog te wenden. Het zal natuurlijk van verschillende ooi standigheden afhangen of heL gevraagde verlof zal kunnen worden verleend, wel waarschijnlijk zal dit niet geschieden aan alle aanvragers tegelijk, daarom dient men met de aanvragen bescheiden te werk te gaan en te beienken, dat het beter is dat allen gedeeltelijk geholpen worden, dan dat een groot gedeelte in het geheel niet in aanmerking komt voor verlengd verlof. -Verplaatst met 8 Febr. de adsistent bij de P. en T. dhr. T. M. Haak v,an Antwerpen naar Vlissingenmet 1 Maart de commies P. Ie ld. dhr. A. L. Krook van Roosendaal naar Middelburg. Tot ons genoegen hebben we gezien, dat verschillende bladen het bericht „Leuk" over Prinses Juliana en den wachtcommandant, uit ons blad overna men. De „Breskensche Cri." e.en wel nam het over zonder bronvermedding. Mis schien wil ze haar verzuim alsnog her stellen. Middelburg. Gisteren werd door de po litic alhier aangehouden wegens openbare dronkenschap zekere J. v. E., uit Nieuw- land, een oude bekende der politic. Deze jongeman heeft met zekeren C. B., even eens te Nieuwland woonachtig Maandag avond zeven ruiten ingegooid in de wo ning van mejuffrouw B. aan den Segcers- weg, wier moeder pas overleden is en wier woning ten toeken van rouw nog gesloten 'is. De vrouw was door de bal dadigheid zeer geschrokken en buren schoten te hulp om haar op haar verhaal te brengen. Heden is ook C. B. uit Nieuw land hierheen overgeLracht, na opge maakt procesverbaal zijn de beide bel hamels weder op vrije voeten gesteld. Op verzoek wijzen wij er op dat de opbrengst van de uitvoering die de zangvereeniging „Soli Deo Gloria" mor genavond geeft, niet bestemd is voor do vluchtelingen, doch voor hot plaatselijk steuncomité, voor de werkloozen en de vrouwen van hen, die onder de wapenen zijn. Het aantal bons voor warm eten bedroeg lieden 1101. De regeeringscommissaris voor de vluchtelingen in Zeeland, de heer jhr. Ruys de Beeronbrouck, heeft bij zijn jongste inspectie over de vluchtelingen- lokalen alhier zijn groote tevredenheid betoond, over de wijzen waarop de Bel gen alhier worden gehuisvest. Het verblijf in steenen gebouwen en veelal in afzon derlijke kamertjes mocht de goedkeuring van den regeeringscommissaris wegdra gen, terwijl ook de voeding en de wijze waarop aan velen afleiding wordt be zocht werden geprezen. De verkoop van vredesbroches op Donderdag 4 Maart, zal niet aanvangen ten 11 ure, maar ten 10 ure en duren tot 's namiddags 4 u. Nogmaals worden dames dringend .uitgenoodigd haar diensten te bewijzen. Zich aan te melden ten stad- huize. Ook zij, die zich islechts enkele uren beschikbaar kunnen stellen, zijn gaarne welkom. Hedenmorgen waren wij er getuigen van dat door een inspecteur on een hoofd agent van politie, in de Langedelft een ongeveer 20-jarige jongeman werd gear resteerd. Rij onderzoek is ons gebleken, dal deze jongeman, zekere A. S., zich heeft schuldig gemaakt aan diefstal van een partij veeren, een vieeren bod, 3 ledi kanten, enz. uit een pakhuis van den heer P., aan het Kerspel, alhier. Na een utigebreid onderzoek had de politie deze artikelen Lij een koopman alhier in be slag genomen. De aangehoudene, die vol ledig bekende, zal der Justitie worden voorgeleid. Goes. In de gisteren alhier gehouden vergadering van ingelanden van den Tweeden Bathpolder werden op den staat van aanbeveling ter benoeming van een dijkgraaf ter voorziening in de vacature ontstaande tengevolge periodieke aftre ding van den heer W. Koning Wz., ge plaatst de hoeren W. Koning Wz., P. Nieuwenhuijse en C. van Damme. - In de gisteren alhier gehouden ver gadering van ingelanden van den Eersten Bathpolder werden op den staat van aan beveling ter benoeming van een dijk graaf ter voorziening in de vacature, ont staande tengevolge periodieke aftreding van den heer W. Koning Wz., geplaatst de heeren W. Koning Wz., J. A. v. Weelc en P. Nieuwenhuijse. Ter openbare civiele terechtzitting der arrondissementsrechtbank te Middel burg van heden zijn de heeren mr. H. C. J. Zaaijer, advocaat en procureur, en H. Dronkers, gemeente-ontvanger, heiden te Goes, beëedigd als plaatsvervangers-kan tonrechter in het kanton Goes. Gotis Het Rijkstelegraaf kantoor alhier behandelde in de maand Februari Telegrammenverz. 987, ontv. 1053, overgen. 1830, totaal 3870. Gesprekken; verz. 1858, ontv. 1872, overgen. 6025. Lokaal 2498. Totaal 12253. Voorts werden door de Hulpkantoren op Zuid-Be^eland behandeld: Verz. Ontv. Tot. Kantoren. Baarland Borssele Colijnsplaat Driewegen Ellewoutsdijk 's Gravenpolder 'sHeer Arendskerl 's Heerenhoek 'sHeer Hendriksk. Heinkenszand Hoedekenskerke Kamperland Kapelle Kats Kloetinge Kortgene Kruiningen Ivwadendamme Nieuwdorp Nisse Oudelande Ovezande Rilland Schore W aarde Wissenkerke Wolfaartsdijk Kantoren. Baarland Borssele Colijnsplaat Driewegen Ellewoutsdijk 's-Gravenpolder 's-Heer Arendskerke 116 's Heerenhoek Heinkenszand Hoedekenskerke Kats Kamperland Kapelle Kortgene Kruiningen Kwadendamme Nieuwdorp Nisse Oudelande Ovezande Rilland Schore Waarde Wissenkerke Wolfaartsdijk Kapelle. Gisterenavond vergaderde de Landbouwvereeniging. Tegenwoordig 60 leden. Na opening door den vuorzitte.- en na goedkeuring der notulen traden bij ballotage vier leden toe. Op het re kwest aan Z.Exc. den Minister van Land bouw, Nijverheid en Handel is geant woord, dat een onderzoek betreffende don uitvoer van Heinrich reuzenboonen naar het buitenland zal ingeste d worden. Thans moest nog een bestemming aan de kas gegeven worden. Voor een rijtoer waren zes leden, zes andere leden wüd n oen gedeelte afzonderen vo ir de vereeni- ging „Liefdadig doel", ter aans haffin,? van verplcgingsartiketen. In verband met de tijdsomstandigheden oordeelden 48 le den het beter een afwachtende houding aan te nemen. Pe uitslag van het onder zoek naar het gehalte der kunstmeststof fen was bevredigend. Nisse. Dinsdagavond was het de jaar vergadering van de vereeniging „Het Groe ne Kruis" alhier. Uit het verslag bleek, dat het ledental thans 99 bedraagt. Dc ont 16 17 33 42 59 101 39 63 102 21 21 42 28 26 54 51 6-1 115 57 59 116 45 63 108 4 7 11 30 46 76 20 22 42 59 55 114 75 117 192 15 13 28 42 81 123 89 112 201 105 100 205 13 12 25 34 35 69 27 26 53 10 18 28 35 37 72 74 110 184 63 77 140 15 39 54 41 37 78 56 72 128 e k k e n Verz. Ontv. Loc. Tot. 27 43 70 114 100 46 260 105 68 5 178 42 23 65 40 27 76 133 207 2 342 116 142 258 91 45 136 23 25 48 31 16 47 42 38 80 90 41 131 146 117 6 269 170 169 17 356 78 70 i- 148 11 13 24 83 42 125 20 10 30 31 9 40 30 78 108 176 139 21 336 80 52 132 132 89 221 47 20 67 78 5 1 81 vangsten over 1914 waren f 173.22' en dc Uitgaven f50.17, alzoo een goed slot van f 123.055. Het verplegingsmateriaal werd in orde bevonden. Voor aanschaf fing van verplegingsarükelen werd f 40 uit getrokken. Als afgevaardigde naar de op 7 April te houden vergadering te Middel burg werd benoemd dhr. A. v. d. Poest Clement; op die vergadering zal getracht worden een Prov. vereeniging te vormen. Daarna trad dr. K. A. Borggrove, arts al hier, op, om de opgekomenen nader in te Jichten omtrent het gebruik van ver plegingsarükelen. Op zeer bevattelijke wijze toonde hij er de nuttige werking van aan en gaf daarbij zeer practische wenken. De vergadering was slecht be zocht, zoodat niet velen van zijn onder richt hebben geprofiteerd. Rilland-Bath. Door de bestuursleden van de afdoeling het Groene Kruis alhier, is een afdeeling gevormd van den Ned. Anti oorlogsraad. Op uitnoodiging dezer com missie trad eergisteravond voor een tal rijk publiek als spreekster op mej. Th. A. van Eek, van Oegstgeest, met het onder werp „Oorlog en gewapende vrede". Na een korte inleiding door den heer W. Koning Wz. verkreeg mej. van Eek het woord, en sprak over den verschrik kelijke» oorlog welke eiken dag tot ons roept, waar wij ook in onze omgeving vooral in de eerste dagen van October zooveel ellende hebben gezien. Volken recht, neutraliteit, wat is er van over gebleven Maar wij zijn neutraal, dus moeten hierover stil zijn, en nog geen uitval doen. De groote schuld van dit alles rust ook op ons, wij dachten dat de tijd voorbij was, dat zoo iets 'kon gebeuren. Wat moeten wij nu tegen dit alles doen In de eerste plaats moeten wij ons allen beginnen te verzetten te gen den oorlog, allen te zamen over de gehcele wereld, in een hond. Nederland is begonnen, Denemarken is gevolgd, in Engeland is reeds een bond. Wij vinden hier een prachtig lichaam om samen te werken. [Wij moeten hierin, volgens spreekster, niet te veel ofo partij letten, wij zullen, volgens haar, wel eens iets van ons beginsel missen, maar dit moe ten wij voor dit eene groote doel over hebben. De vrede zal zoo moeten zijn, dat ze niet de kiem in zich draagt voor een nieuwen oorlog. Om hiertoe te gera ken moeten wij krijgen, in de eerste plaats, samenwerking van de staten tot bondgenootschappen. 2. Berperkte bewa pening krachtens internationale regeling. 3. Zeggenschap van de volksvertegenwoor diging over deze belangen. 4. Vermijding van het gevaar tegen annexatie, ieder het zijne, en ten laatste, wat liet voornaamste is: het scheidsgerecht tusschen de sta ten, het berechten van onderlinge ge schillen door een hof van arbitrage. De vele wegen welke spreekster noemde, wa ren ongebaand, maar ieder kan meewerken volgens zijn eigen beginsel. Na het uitspreken harer rede vertoonde zij ons een reeks van lichtbeelden, welke betrekking hadden op den oorlog en d»n gewapenden vrede. Van de gelegenheid tot debat werd nog even gebruik ge maakt door Ds. J. A. Visser, die er op wees, dat allereerst de zonde in eigen hart dient bestreden te worden en eerst wanneer de zonde in eigen hart volkomen vernieügd is, de vrede op aarde zal ge komen zijn. De heer W. Koning Wz. dankte spr. en sloot de vergadering. (We willen onder dit vers'ag een paar aanteekeningen schrijven. Spreeksler heeft een paar punten naar voren gebracht, die ons nopen enkele bezwaren te oppereh. „We moeten niet te veel op partij let ten". Dit doelt natuurlijk op hen, die van Christelijken huize zijnde van de he- dendaagsche vredesacties minder honge verwachting koesteren. Zij zullen echter niet dulden, dat in den Ned, Anti Oorlog Raad hun beginsel in gedrang komt. Als het waar is, wat spr. zeide, dat dit in den N. A. O. R. wel eens zal .gebeu ren, zal hij in onze kringen geen enkele aanhanger vinden. Men bedenke zich dus wel tweemaal, alvorens men tot den Raad toetrede. Ds. Visser doelde blijkbaar op wa de „Standaard" dezer dagen schroef, dat zoolang men met zondige menschen te doen heeft, uit wier hart allerlei booze raadslagen oprijzen, hel onm- ge ijk is den porlog van de aarde te bannen, en dat alleen met vooropstelling daar.an, waar op de „Stand." uitdrukkelijk aandrong, toetreding tot den Ned. Anti Oorlog naad kan worden toegestaan. Red.) Hansweerd. Bij de visitatie bij uitklaring van de goederenboot „Amslel IV", met eene lading stukgoederen van Amsterdam naar België, werden door de ambtenaren verscheidene bussen met petroleum ge vonden, welke door den machinist, stuur man en stoker waren verborgen om die naar België te smokkelen. De petroleum, pl.m. 320 Liter, is in beslag genomen. Colijnsplaat. De afdeeJing van „Het Groene Kruis" alhier hield gisteravond een vergadering die vrij goed bezocht was. Het voorstel door het bestuur gedaan om in samenwerking met Kor gene en Kats een wijkverpleegster aan te stelten, werd verworpen. Van Kortgene was be richt ontvangen, dat daar geen samen werking jwas te verwachten. Tot maga zijn meester werd benoemd in de plaats van dhr. J. J. de Krijger, dhr. D. J Anemaet. Het bestuur werd gemachtigd stappen te doen ter verkrijging van ter rein voor eigen magazijn. Nog we;d be sloten eenige ligstoelen aan te schaffen, waarna do vergadering werd gesloten. Westkapelle. Ook hier hee l. een mijn ontploffing plaats gehad. We vernemen daaromtrent, dat de bewoners in den om trek gistermiddag, om 10 minuten over twaalf opgeschril ren knal. Bij onderzoek den hevigem gol van den dijk ge schok had de ont de schade, die Ion werd toegel opnemen, daar werk dtentengev- Persoonlijke plaats. Voorts werd men bij den dijl kapelschen zeedij onophoudelijk 0| weer. Waarschijr vaarlijk. Ook Ma teilen een onder drijvende mijn, i'ug werden gev Zierikzee. Om hier gisteren een Aanstonds begav rien, vermoedend met een mijn 1 de plaats vanwr was. Inderdaad hlee geveer eon hal de gevreesde ont gehad. Tegen d< lagen drie lijken, kenbaar was. Ui vonden papieren teit van den doe van 66 jaar te z in dienst op gen Verder bleken van Oats hoek, c derij, resp. 16, 2 een jongetje van het slachtoffer v geworden. Een nader ond zoons van den 1 een schroefsleufce een stuk kabel, liadden getrokke lezing hadden ze naai- zich toegeb ploffing was ver i De materieele s( fing aangericht, i alleen aan den mijn gesprongen niet in geslagen. Twee lijken zij vermoedelijk in z zijn in de boerd Renesse. Aan 1 deze gemeente z spoeld, die onder gesteld. Verzwakte nier. .urinekwalen, jicht enz. Ieder oogenblik aan het bloed toegevoegd uit d< worden evenwel door de nieren, gezond en krachti ter verzwakt zijn niet behoorlijk gedeelte der onzi achter en verspre geheele gestel, en duizelig te van hoofdpijn er zwellingen verto of onder de oog aangedaan. Ook rheumatische pijn wrichten, en heb drang tot urinelo met een brander is en bezinksel Wanneer de n is er een nieige haar heelt. Foster werken spoedig nieren en blaa ren om de sohad het bloed te filt doende de oorza kwalen weg. Te Goes verkrij Co. en te Midi Vlasinarkt K 157 franco na ontv Ned. Aangenomen n door G. C. C. Ge Bedankt voor J. F. Westenburg, N. en St Joosli Klerk is niet li el tot diaken alhier Gere Beroepen te M< te Soest. Chr. Aangenomen n; roep), door H. Vi Ev. Beroepen te V Wildesrvank.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1915 | | pagina 2