Telegrammen. Christelijke School 't Zand. H. M. v. Brake! Zaaigranen, als: een Woonhuis Chr. GpisMira. „Excelsior". SUIKERBIETEN. (epnM onversneden Terpentijn. KINA WIJN Openbare Verkooping Gëm^gd Nieuws. Laatste Berichten. Posterijen. Ailsojj verkoopinyen, aanbsstedingen m Briefwisseling Burgerlijke Stand. Telegrafisch Weerbericht. Naar waameminyen in den morgen van Advertentiën. Aangifte van nieuwe leerlingen. Middelburg, SIGAREN. Gevraagd Sub-Agenten H.H. SCHILDERS! w F LIP SE. TURNUITVOERING op 3 Maart, 8 our, Schuttershof. M. W. VAN AARTSEN, Handelaar in Wijn en Gedistilleerd. Woensdag 3 blaart 1915, 32 Aren BOOMGAARD, verkoopen, op Zaterdag 6 Maart 1915, EEM HUIS met SCHUUR en TUIN, Ondergeteekenden, leden van de Vereeniging van Ta baksfabrikanten in Nederland, brengen ter algemeene kennis, dat zij tengevolge van de stijging der prijzen van de ruwe tabak, van de vrachten en van alle materialen, zoowel als door de oorlogsrisico, genoodzaakt zijn met ingang van den 1 Maart 1915, den prijs van hunne fa brikaten te verhoogen. Hierna werd ©enigen tijd gepauzeerd. Thans was aan de orde d© bespreking van de regeeringsmaatregelen tot wering van mond- en klauwzeer. Dit punt werd ingeleid door den as- sistent-zuiveleonsulent den heer Tj. Kjel- stra, die inzonderheid de bestrijdingsmaat regelen en het groote nut daarvan in ver band met den uitvoer uiteenzette, om te komen tot het doel en de werking van de commissies van waakzaamheid. Ook gaf spr. verschillende wenken voor veehouders, waarbij o.a. er op gewezen wordt hoe de smetstof ook door personen, veevoeder en alle mogelijke voorwerpen naar het vee kan worden overgebracht; om in tijden, dat de ziekte dreigt, geen vee te koopen; geen van zuivelfabrieken afkomstige producten, waaromtrent geen zekerheid bestaat, dat ze tot 80° Celcius verhit zijn. Besloten is aan het Hoofdbestuur te vragen om bij de rageering stappen te doen, dat de invoer van kalveren in Zee land, komende uit besmette streken, zal worden verboden. Door dhr. Rielstra werd nog medegedeeld, dat op 9 Maart te Goes een vergadering zal worden gehouden van alle commissies van waakzaamheid ter bespreking van He mogelijkheid om de grenzen van Zeeland geheel voor invoer van vee to sluiten. Bij rondvraag is besloten pogingen aan te wenden om do Paardenmarkt te Mid delburg te doen opnemen in de rij van achter elkaar volgende markten in Zee land. Ook werd besproken de inbeslagneming van aardappelen door den burgemeester van Middelburg en werden daarop enkele aanmerkingen gemaaift. De voorzitter en de secretaris zullen dezte zaak met den burgemeester nader bespreken. (Ongecorrigeerd) Ongelukken. Te Glanerbrug is Zondagnacht een fabrieksarbeider door messteken vermoord. Uit do haven te Gorinchem is Zaterdag- opgehaald bet lijk van een elfjarig knaapje, dat Vrijdagavond uitgezonden was om tabak te halen. De tabak werd op een der steigers aan de haven gevonden. Een matroos is te Rotterdam aan boord van een stoomschip ■gisterennacht hij het inhalen van een staaldraad, waarin zijn heen verward raakte, dat been afgeknepen. Dr. Fr. v. Eedon's „Walden". In een plaatselijk blad te Bussum annon ceert de „N. V. Dr. Fr. v. Eedien's Bak kerij „Walden", dat zij besloten heeft haar bedrijf einde dezer maand te sluiten. Hierdoor zal dus spoedig' de laatste der induetrieëele nabloeiers van de kolonie „Walden" verdwijnen. Het eerste kievitsei. Bij Veele (Gron.) is op 25 Februari het eerste kievitsei gevonden. Bran d. Donderdag is te Chesterton in Staffordshire brand ontstaan in een kolenmijn, waarbij 11 mijnwerkers rij;ï omgekomen. Den volgenden dag zijn in een mljln bij Lanner in Cornwall door een ontploffing; twee mijnwerkers gedood, een zwaar ge wond. Een ondeugend meisje. Ie mand te Lisse had hij het begin der mo bilisatie zijn geld, f 500, van de spaar bank genomen en ter bewaring gegeven Ln specie aan zijn neef te Lisser- broek. Het werd daar in een kistje op zolder geborgen. Eenigen tijd later deed de dochter van den neef allerlei inkoo- pen en zelfs werden nieuwe meubelen aangeschaft. Haar vader vertelde ze, om gang te hebben met een jongmensch, wiens naam ze niet kende, doch die haar geld gaf. De vader geloofde dit. Een paar dagen geleden kwam de oom uit LisseJ eens naar zijn geld kijken en toen bleek, het meerendeel te zijn verdwenen. De) politie werd gewaarschuwd en haar ge lukte het, het meisje tot bekentenis te) brengen. Een Joodsche Nomaden stam. Een Arabisch sprekende Jood, die zich Pussief Ben Jacob Aohwan noemt, kwam onlangs naar Jerusalem en beweer de daar, dat hij1 tot een Joodschen volks stam behoort, 'die ais Nomaden in de woestijn woont en tegenwoordig op' rijf dagreizen van Koweit, dus in de nabij;- heid van de Perzische golf, vertoeft. Vol gens zijn opgaaf behooren er tot zijn stam ongeveer 25000 Joodsche gezinnen, die in tenten wonen en van veeteelt bestaan. Onder hen leeft de traditie, dat zij ten tijde van den eersten tempel ;in die woestijn overgeplant zijn. De Talmud bleef hun tot op den huidigen dag onbekend. Zij ge- looven dat zij nakomelingen zijn van Jonadab, den zoon van Rechab, die in de profetie van Jeremia genoemd wordt. Achwan verzekert, dat weldra velen van zijn stamgenoot en naar Palestina zullen verhuizen. Behalve het Arabisch, spreekt hij goed Hebreeuwsch. Vair andere zijde verneemt men, dat Oostelijk van Bagdad in volstrekte afzondering nog meer kolo niën van Joodsche volksstammen gevonden worden, waarvan ettelijke bijna op vaste steden gelijken. De wegen naar hen toe zijn moeilijk te begaan, gevaarlijk, en haast niet 'bekend. Hun taal is 'een sterk verbasterd Hebreeuwsch. De toestanden ïn Palestina zijn echter tegenwoordig niet van dien aard, dat Joden van buiten ©r zich kunnen vestigen. Zij die er tegen woordig vertoeven, kunnen er alleen blij ven, wanneer zij zich als Turksche onder danen laten naturaliseeren. PARIJS, 28 Fehr. Een Fransche krui ser maakte de „Dacda" in het kanaal buit en bracht het schip naar Brest. TOULON, 28 Febr. Hier is een kruiser aangekomen met Turksche krijgsgevangen nen aan boord. PETROGRAllf, 1 Maart. Van het Kauika- sische front wordt gemeld: De Russische voorhoede, die langs de kustlijn oprukte, den vijand voor zich uitdrijtvende, heeft Khopatchai bereikt. Overigens is hier de toestand onveranderd. LONDEN, 1 Maart. De Belgische vlie- genier Jan Olieslagers is gewond en be vindt zich in een Londensch ziekenhuis. Ook Jules Tyck houdt zich thans te Lon den op. LONDEN, 1 Maart. De Morning; Post ver neemt uit Washington: De bevestiging van het State Departement is nog niet verkregen. De Amerikaansche gezant in Londen heeft aan de Amerikaansche regee ring kennis gegeven, dat Engeland het) voorstel van Duitschland aan de geallieer den, om in ruil voor de belofte van Duitschland om de koopvaardijvloot onge deerd te laten, toetestaan aan. Duitschland levensmiddelen uit Amerika te ontvangen, heeft afgewezen. PETROGRAD, 1 Maart. De kanonnen, die we ten N. van Grodno buit maakten behoorden het 21e regiment, het besto Duitsche legerkorps. Bij Prasnyscli duurt de strijd voort. De strijd krijgt hier het karakter van een besliste vervolging. Het eene dorp na hot andere wordt door ons genomen. lederen dag rukken we verder voorwaarts. Sedort 22 Februari hebben wij den vijand in verschillende sectoren 18 werst teruggedrongen. GOES. Vrijdagavond zal do tweede le zing plaats hebben vanwege het Comité voor Chr. Winterlezingen' Zooals men weet zal de heer K. Brants spreken over „Iluyghens' Biddagbede". Men reserveere vooral dezen avond, op dat men niet iets schoons verzuime. VLISSJNGEN. Door den Territorialen Bevelhebber in Zeeland is aan J. J. Ver- brugge alhier het verblijf in Zeeland ont zegd, naar aanleiding van het Verrichten van handelingen in strijd met onze neu traliteit. VLISSINGEN. Dc Prins Hendrik is he denmorgen van Vlissingen naar Tilbury vertrokken. Vanaf heden worden met de mailbooten uitsluitend eerste klasse-pas sagiers tot een beperkt aantal vervoerd. DEN HAAG. Het stoffelijk overschot van het Eerste Kamerlid Hovy wordt Woens dagochtend half twaalf op de Nieuwe Oosterbegraafplaals (Watergraafsmeer) in grooten eenvoud ter aarde besteld. Er zullen geen bloemen zijn. Terwijl slechts één persoon uitgenoodigd is aan de groeve een afscheidswoord te spreken. DiEN HAAG. De Hooge Raad handhaafde het ontslag van rechtsvervolging inzake de lijkverbrandingskwestie, behandeld voor de Haarlemsche Rechtbank. DEN HAAG. Tengevolge van het zvvare weder zijn in het Noorder- en Zuider kwartier weer velje mijnen aangespoeld, onder welke ook van Duitschen oor sprong. DEN I1AAG. De maximum-kaasprijizien zijn in deze maand dezelfde als in Fe bruari. De boterprijs is nog niet vast gesteld. DORDRECHT. Zondag heeft de tapper IJ. C. de J. in dronkenschap zijn vrouw met een knipmes zoodanig verwond, dat ze spoedig overleed. Postkantoor te Goes. Lijst van onbestelbare brieven en brief kaarten, waarvan de afzenders onbekend zijn, terugontvangen in do 2e helft der maand Februari 1915. Binnenland brieven A. Bakker, KwadendammeMad. Daen, Rosendaal; G. Roose, Tholen. Binnenland briefkaarten: Cluwen, Amsterdam. Buitenland brieven G. Clattens, Antwerpen; Thijs, Antwer pen; Van Uden, La Panne. Buitenland briefkaarten: A. Cuipers, Mechelen; Wed. Cuipers, Meohelen; Mees, Bouchoul; Fr. Plompe, Antwerpen. N.B. Aan 'de afzenders wordt aanbevolen hun adres op de stukken te vermelden, opdat deze bij onbcstelbaarheid aan hen kunnen worden teruggegeven. Stavenisse. Zaterdag werd hier aanbe steeda. voor den polder Oud-Kempens- hofstede dé levering van 275 M3. grint van 13 c.M. en van 165 M3. van 15 o.M. inschrijvers: L. Teunisse te St. Anna- land f2.34, H. Hendriks© te Stavenisse f2.18, firma F. Breejen van den Bout te Nijmegen fl.99, A. Vrijlandt en Co. te Utrecht f2.30, J. van Dijke te St. Phi- lipsland f2.15, allen voor Pruisisch grint, de laatste .alleen voor Hollandsoh. Gegund aan Hendrikse. b. voor het waterschap Stavenisse de levering van 450 M3 grint van 13 c.M. en 90 M3. basaltslag van 24 c.M. In schrijvers voor grint: A. Vreeland en Co. te Utrecht f2.30, H. Hendrikse te Stave nisse f2.26, J. van Dijke te St. Philips- land f2.15, L. Teunisse te St. Annaland f2.34, F. Breejen van den Bout te Nij megen f 1.96, de laatste vóór den wal, de andere franco op den wal. Gegund aan Hendrikse. Voor basaltslag schreven in Hendrikse en Vreeland, resp. voor f5.56 en f6.15. Gegund aan Hendrikse. Corr. te E 11 e w o u t s d ij k. Het eene was ongeschikt, het andere te oud. Stuur geen berichten meer, als we ze niet uiter lijk den volgenden dag kunnen opnemen. v. S. te Middelburg. Wend u met uw klacht tot den Burgemeester. Redl. Verbetering. In hot stukje van „een Goescho hakker" is een zinstorende fout geslopen. In plaats vanals het nog niet gaar is, gelieve men te lezenals het nog maar net gaar is. Van 27 Februari1 Maart 1915. MIDDELBURG. Bevallen: M. F. Hane- graaf geb. Ladenberg, d. Overleden: A. Maartense, ongeh. d., 22 j.; G. Boom, weduwn. van F. Pau wels, 62 j. GOES. Geboren: 28, Maria, d. v. Adri- aan Joosse en Magrieta Verrijzer. Over de maand Februari. NIEUW- EN St. J00SLAND. Géboren: 2, Pieter, z. v. Jacob Meulenberg en Maatje Dalehout; 8, Tannetje, d. v. S. de Vos en A. Leompoel; 25, Laurus, z. v. I. J. de Steur en M. van Moolenbroek. Overleden: 1, Jan, z. v. H. v. Waarde en. N. Crucq, 13 m.5, P. Adriaansei, Wed. S. de Visser, 85 j. WOLPHAARTSDIJK. Geboren: 6, Geer- truiida, d. v. Jan Sinke en Tannetje llein- houdt; 17, Jacomina, d. v. Jacob Wage naar en Mina Minetta Oudkerk; 25, Janna, d. v. Dingenis Reijnhout en Ja- cota Bliek. KRABBENDIJKE. Géboren: 4 Febr. Ma- rinus Andries z.v. Adriaan Staal en Geer- truida van Boven. 19, Jan Johan zi.v. Pieter Nieuwennhuijse en Maatje Elisa beth Blok. 21, Elisa z.v. Adriaan Lob- bezoo en Komelia Kosten. 27, Victor Al- hert, z.v. Pieter Jacob Vervliet en Maria Jeanette van den Faelen. COLIJNSPLAAT. Ondertrouwd 6 en ge trouwd 18: P. v. d. Weele '32 j. jm. en Wi. J. van Leeuwen 24 j. jd.13 en 25, L. Munter, :23 j. jm. en A. Hou terse, 22 j. jd.M. Leendertse, 23 j. jm. en P. M. Houthaan 20 j. jd. Geboren: 3, Johanna d.v. J. F. Dees en A. F. Bruijnzeel; 4, Iman Aarnout, z.v. A. Provoost en P. Korsuize; 11, Leijn, z.v. C. T. Versluis en C. v. d. Maas; 15, Jacoba, d.v. L. v. d. Weele en S. Hoogerheide; 17, Pieter, z.v. J. Platschorre en J. Verburg; 22, Tannelje, d.v. P. Klep- pe en C. Westerweele; 22, Cornells, Z.v. G. Franke en A. Munter. Overleden: 27, Cornelia de Boo, 80 j. wed. van A. Boot. 'sGRAVENPOLDER. Geboren: Iz'aak z. v. Pieter Tlubregtse en Maatje van Weele; 14, Wilhelmina d.v. Jan van der Weele en Janna Verhage; 20, Leendert z.v. Wil lem de Visser en Elisabeth Hoekman. Overleden: 19, Pieternella Remjjh 29 j. ongeh.; 24, Willem van der Weele 11 d. Gehuwd: 26, Johannes de Dreu 36 j. jm. en Aartje Verhulst 37 j. jd. KATTENDIJKE. Huw. afk.: Jan Wisse, 23 j., te Kattendijke en Maatje de Puyt 20 j. te Kapellê. Overleden: Samuël Westveer, 9 dagen; Miarinus Iloogesteger, 64 j. wedn. van Maria de Wilde; Isabella Kosten, 79 j., vrouw van Cornells Dominicus. Van 2327 Febr. VLISSINGEN. OndertrouwdC. Geel- hoedt, 27 j. jm. en F. Provoost, 25 j. jd.; F. T. van Ilulssen, 25 j. jm. en J. D. Ilennequin, 20 j. jd.; A. J. Sturm, 24 j. jm. en R. M. Goeman, 20 j. jd. Getrouwd: P. de Pagter, 23 j. jm. en M. W. Gillissen, 23 j. jd.A. Pierens, 24 j. jm. en S. Marchand, 27 j. jd. Bevallen: J. M. van Altena, geb. Lu cas, z.; A. J. Bleijenbeng, geb.. Bomer, z.; E. J. P. Delvaux, geb. JJelvaux, z.; V. van Reet, geb. Marien, z.; E. B. Dile- wijns, geb. Gepts, d.; M. Noom, geb. Groenenberg, z.; N. R. Calcoan, geb. Cal- coen, z.; M. E. Godeschalk, geb. Kool wijk, d. Overleden: D. Cnoaert, 21 m., d.; M. Bom, 6 m., d.; H. van Hoorn, man van H. F. W. Kemeling, 38 j.D. L. van Cauwenbergh, wed. van A. Geenen, 64 j.; W. J. Kok, 20 m., d.; J. van de Kreke, echtgenoot van J. Bode, 25 j.; F. M. C. Beijens, 5 j., z.P. van Sorge, 11 m., z.; F. D. Teirlinck, echtgenoot van S. T. van Opdorp, 45 j.L. R. Gheselle, 7 m., z.; M. Landmeter, echt genoot van E. I. P. Slabber, 60 j.; B. L. Lagendijk, man van J. Loof, 60 j.; J. Lagendijk, wed. van A. L. Wisse, 59 j.; C. liervink, 5 m., z.; A. R. Harting, echtgenoot van H. C. Zuurveld, 26 j.; E. C. E. Vandepoel, 1 j., d. 1 Maart medegedeeld door hel Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt Hoogste barometerstand 759.6 te Ha- paranda, laagste 741.1 te Skagen. Verwachting tot den avond van 2 Maart: Krachtige tot matigen, later wellicht weer toenemende Westelijke tot Zuid- westelijken wind; tijdelijk opklarend, latei- weer buiig. Weinig verandering van tem peratuur. V Voor de vele gelukwenschen op mijn 80en Geboortedag ontvaDgen, betuig ik mijn hartelijken dank. J. KOPPEJAN. Ritthem, 1 Maart 1915. Hoofd dhr. W. B. KROEZE. Wie met 1 April wenschen geplaatst te worden, moeten zich aanmelden Zater dag 6 en 13 Maart telkens des avonds van zeven tot acht uur, in de School Breeweg. Namens het Bestuur, J. DE SCHIPPER, Voorzitter. A. ADRIAAN SE, Pz., Secretaris. betaalt steeds de HOOGSTE PRIJZEN voor huiden en veilen. Wij verzenden als proef 100 prima 2'/a ets. Knapjes, 100 uitstekende Borneo's, 100 PanateSla's (3 ets. sigaar) a f4,60 franco onder rembours. Wederverkoopers rabat. Sigarenfabriek „Java", Nijmegen. Paardeboonen, Platteboonen, Gerst, Haver, Erwten en Bruineboonen, alles in soortenook vroege Zetaardappelen, bij C. D1NGEMANSE, Biggckerke. voor het contracteeren van Bieten te Nieuw- en St. Joosland, Souburg en Koudekerke, door J. GOEDBLOED Jz., Serooskerke (W.) Wij hebben nog af te geven: Terpentijn Surrogaat I (z.g. Noorsche Terpentijn), Terpentijn Surrogaat II (z.g. Terpentina) C. A. S'C H U L T E Co Lange Delft H 2. Ik betaal de HOOGSTE PRIJZEN voor Koehuiden, Paardenvellen, Geitenvellen, Schapenvellen, Kalfsvellen, Bonsingen, Wezels en Kattenvellen. Wezels moeten wit zijn. GEOPEND van 's morgens 7 uur tot 's avonds 9 uur. Lange Geere K. 307 bij de Koemarkt, Middelburg. Alkmaar Jan Helling Zoon. Almelo Firma Wed. Boom. Amersfoort W. A. Uylenbroek. Amsterdam V. Balma. Van Delden Co. Herms. Oldenkott Zoonen. A. Verwer Zn. Apeldoorn Taconis Wijnveldt. Arnhem F. N. Evekink. L. J. Hoelen. Beverwijk P. Schuckink Kool. Culemborg M. Hijmans Jzn. Cuyk Chr. F. Hermans. Delft Kon. Ned. Fabr. Firma J. H. Drayer. Dordrecht M. Linders. Drachten O. Zoovele. Gouda J. C. Dorlas. 's-Gravenhage G. W. van der Boor. Groningen Tab. Sigarenfabriek v/h J. Kranenburg. J. Gruno. P. Koning. F. Lieftinck. N. V. v/h Th. Niemeijer. Paping v. Stedum Zn. W. P. Stikker. Hardingsveld Gebr. Swets. Heerenveen S. H. Taconis Zn. Hoogeveen J. Pet. Joure Wed. Douwe Egberts- zoon. Leeuwarden Hendr. Taconis Szn. Lelden A. Somerwil Azn. A. H. J. Wijtenburg. Meppel Jac. Fransen. Plaatsbespreking 24 uur a f 0,10. Zeer versterkende Wijn voor zieken en herstellenden. f 1,05 per heele en f0,55 per halve flesch. (Staat steeds onder scheikundig toezicht). Markt C 2, Middelburg. Solied persoon vraagt tegen 5 °/0 met jaarlijksche aflossing. Brieven onder motto„Hypotheek", bureau van dit blad te Goes, OP des namiddags te 2 uur, te Ovezand, in de herberg bij Rijk, voor den heer G. Rottier, ten overstaan van den Notaris PILAAR te Goes, van met het Erfpachtsrecht, van 6 Aren 60 Centiaren en raet den vollen eigendom van in de gemeente Ovezand, in Blazekop. Op gebruikde grond terstond en de gebouwen den 1 Juni a. s. De Notaris W. HIOOLEN te Middel burg is voornemens in het openbaar te 's middags 2 uur, in het café „Bloemen- daal" aan den Noordstraatweg, in de gemeente Sint-Laurens staande en liggende aan den straatweg te Brigdamme, gemerkt B 77a, bewoond door W. B. Christiaanse, kadaster ge meente Sint Laurens, sectie C no. 602, groot 2 Aren 48 Centiaren. Grondlasten f7,59. Gebruik 1 Mei 1915. Lasten 1 Januari 1915. Veilingkosten 8 benevens f50 gerechtskosten. Bezichtiging daags vóór en op den morgen van den verkoopdag van 1012 en van 24 uur. Middelburg Nijmegen Oosferhouf Roosendaal Rotterdam Sneek Steen wijk Uithoorn Utrecht Vlaardlngen Vfeesp Winschoten Zuffen Zwolle A. J. Verhage. P. M. Diebeis Zoon. Wed. Ch. Linsen. Gebr. Noorduyn. S. Fick. A. van den Biggelaar Co. Louis Dobbelman Ltd. Adr. Egeter Co. A. van Herwaarden. D. van Kamphof Zoon, Minderop Zonen. J. A. C. v. Rossem. Gebr. Zwartendijk. J. H. Bont. W. Reinouts van Haga. J. Steensma. N'. V. v/h G. Rijkmans Zoon. Jan de Ruijter. N. O. Estoppeij Co's N.V. D. Hubers. Kon. Fabr. v/h. G. Rib- bius Peletier Jr. G. J. Romein. A. van der Windt. R. Brouwer. H. de Kloet Jr. Firma Roelfsema. Wed. G. J. Harmsen. C. D. Muijderman. A. Velders. Gebr. Wessels. C. A. Dassen. Wed. C. D. v. d. Helm. W. A. Wijgmans.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1915 | | pagina 3