fill Reclames Een slecht tijdperk voor zenuwachtigen. Uit de Provincie Kerknieuws. Gemengd Nieuws. Laatste Berichten. Reclames. Aandoeningen der huid. Burgerlijke Stand. Re hier, noch ook te Rotterdam en Vlis- singen, in de scheepvaartkringen en even min in de ambtelijke kringen te 's Graven- li age iets bekend van de mededeeling van een officieele bekendmaking te Londen, volgens welke na 8 Maart niemand meer uit Tilbury of .Folkestone naar Neder land zal mogen vertrekken, tenzij met officieel vergunningsbewijs. Ook het Engelsche gezantschap Ie 's Gravenhage had geen bericht hierom trent ontvangen, maar acht het feit juist. De zoo donkere tijden die wij beleven zijn noodlottig voor zenuwachtige men- echen. Het meerendeel van hen wier zenuwstelsel zes maanden geleden een weinig was aangetast, hebben sedert het begin van den oorlog waargenomen dat hun toestand steeds verergerde. lederen dag deden zich nieuwe aan vallen voor en de vorige ongemakken werden erger. Het kan niet anders zijn ten gevolge der zorgen die men heeft, der berichten die men ontvangt en dezl berichten die men leest, der gesprekken) die men altijddoor hoort. De zenuwachtige heeft, om zoo te zeg gen, den slaap verloren. Bezocht door alles wat hij overdag heeft gezien, ge lezen en gehoord, kan hij des avonds niet tot rust komen, of, zoo hij er al toe komt, is die rust verstoord en pijnlijk, en des morgens bij het ontwaken is de vermoeienis nog grooter dan den vorigen avond. Laten wij niet over den eetlust spreken, die, evenals de slaap-, sedert langen tijd is verdwenen, dan om waar te hemen dat de reeds zoo weinig schit terende toestand van den zenuwachtige er erger door wordt gemaakt, bij gebrek! aan voeding. Om idien toestand te bestrijden, wat moet men doen? Het zenuwstelsel versterken, het ver zwakte bloed wederbeleven, het weer standsvermogen van het lichaam ver meerderen. Is daartoe een lange behandeling noo- dig? Moet daarmee een saamgestelde leef regel gepaard gaan? In het geheel niet! Eenige Pink Pillen gedurende een paar dagen nemen, dat zal voldoende zijn om kalmte aan te bren gen, do functies te herstellen en de ver zwakte kracht en wil te doen herleven. I)e Pink Pillen zijn verkrijgbaar a t 1.75 per doos en f9 per zes doozen, bij het Generaal-Depó der Pink Pillen; Da Costakade 15, Amsterdam. Verkrijgbaar voor Zierikzee en omstreken bij J. W. Gndde, te Goes bij Qpbr. Mulder, te Tholen bij W, Putter, Apotheker, Stoofstraat. En verder bij verschillende Apothekers en goede Drogisten. Middelburg. Men schrijft ons Het was vrij goed bezet gisteravond in de groote zaal van het Schuttershof, waar de Christelijke muzieleveteeniging „Middelburgsch Harmonie" een uitvoering gaf. De voorzitter, de heer J. P. den Boer Jr., opende de bijeenkomst met een toe spraak, waarin hij de aanwezigen wel kom heette en waarin hij erop wees, dat het programma meer muzieknummers be vatte dan verleden jaar. Do Ze 'uwsche wapenspreuk „Luctor et Emergo" is ook op deze vereeniging van toepassing, ook zij worstelt, ten eerste met de finantiën, ten tweede met de leden en ton derdo met de keuze van goede muziek. Het is nu twee jaar dat de vereeniging be staat, het is dns een klein zusje en hier in de stad is een veel grootere zus ter, die echter de kleine niet hei pi, maar inplaats daarvan haar telkens tracht te vertrappen. De kleine zus staat echter steeds weer op ook al wordt zij met een zilveren hamer geslagen. De heer Den Boer verzocht de aanwezigen het eerste nummer, Koraal over Psalm 105, eerste vers, mede te zingen. Hierna ving de uitvoering aan. Het pro gramma was afwisselend, maar wederom kwamen wij tot de overtuiging, dat har- monie-muziek niet geschikt is voor een zaal; zij is daarvoor te hard. Over de muzikale waarde van het ten gehoore gebrachte willen wij geen oordeel vel len, temeer waar wij niet in de gelegen heid waren geheel het programma te hoo- ren. De aanwezigen schenen tevreden te- zijn, wat wij uit hun applaus opmaak ten. De Chr. Zangvereeniging „Soli Deo Gloria" (directeur dhr. N. J. v. d. Duyn Schouten) gaf gisteravond een uitvoering enkel voor militairen in de Concertzaal alhier, die goed bezet was. Ete vereeni ging, die zoo vaak zuiveren zang ten ge hoore gaf, heeft ook jru doen genieten. De tenoren waren tegenover Se bassem. sopranen en alten helaas wat zwak. To h deden zij uitstekend hun best, waardoor het koor als geheel goed voor den dag kwam. Zuiver werd Ps. 121 van Van Eyk ge zongen. De heide alt-solo's werden lief en welluidend voorgedragen. Een ietwat, zuiverder uitspraak ware echter ge- wenscht, vooral wat betreft die der korte a en o. Db motette voor vrouwenkoor van Mendelssohn klonk verheven. Een bij zonder soort van lof komt zeker toe den tenor-solist. Wat klonken die naïeve vers jes van den bekenden Ilullebroeok leuk. iDo solist droeg ze keurig voor en met een zeldzame „gemakkelijkheid". Een waardig slot vormd„Des Heilands geboorte" van II Barth. Een aardigi strijk orkest met piano en orgel gaf stevige leiding. De vergadering werd door den voor zitter met gebed geopend en met het zin gen van het „Bescherm, o God" geslo ten, welk lied door de militairen, onder eerbiedige stilte, staande werd aangehoord. We wenschen „Soli" met deze uitvoe ring geluk en we raden den liefhebbers van zang aan, de uitvoering, die, ia .s. Don derdag zal gegeven worden, mei een1'druk bezoek te vereeren. Er is kunstgenot te smaken. Plaatselijk Steuncomité. Ingekomen sedert dé vorige opgave: gift mevr. v. d. L. de C. £200, id. Middelb. Medici f50, id. Post- en Telegraafperso neel Middelb. en Omstr. f50, id. Mevr. V. F. f 100, aan wekelijksche bijdragen f240.60. Voor de 28e uitkeering aan de fami- liën van Militairen en van werkeloozon ^erd uitbetaald f 722.49. De Penningmeester, HERM. BOASSON. Het aantal bons voor warm eten bedroeg heden 1098. Vlissingen. Van hervatting van den pas- sagiersdionst bij de Maatschappij. JSeeland is voorloopig nog geen sprake. lerseke. Dei behandeling 'der kwestie gebroeders D,e Rooy in Brussel heeft een eigenaardigen loop genomen. Er is in plaats van de gewone straf (opzonding naar Duitschland voor .twee jaar) tegen hen geëischt 12 dagen gevangenisstraf, welke nu zeker reeds achter den rug zijn. Dat de Duitsehe soldaten streng toe zien bleek wel uit de gevangenneming Maandag 1.1. van schipper Woifert Jume- let en zijn zoon van Bruinisse, „Br. 71". Zij hadden aan boord van hun vaartuig een karabijn met patronen. De geheele lading mossels is toen publiek verkocht en zij zitten nog gevangen. Da Groene Kruis vereeniging „Zie kenzorg" hield gisterenavond haar ge wone jaarvergadering, waarin o.m. de secretaris, de heer M. de Korte, verslag uitbracht van den toestand en de ver richtingen der vereeniging. Uit dit verslag halen wij het volgende aan: Hef aantal leden bedroeg 135, de totale ontvangst f713.24 (waarbij goed slot 1913 f419.14 en contributie f228.50), uitgaven f 476.48, goed slot f 236.76. Aangeschaft werden twee ziekenstoelen en een lighal, samen kostende f 199.45. (De lighal is deze week voor 'teerst noodig geweest). xAan zwak ken en herstellende zieken werden ver strekt 2499 liter melk en 22 K.G. rund- vleesch, samen kostende f225.24. De heer M. de Korte werd benoemd als afge vaardigde der .yereeniging naar een ver gadering op 7 April te Middelburg te houden, waar de samensmelting .van de Zuid-Bevelandsche met de Provinciale Kluisvereeniging, waartoe verleden jaar te Goes werd besloten, afgewerkt zal worden. Schore. Vrijdagavond had de zoon van de wed. J. Kooïe het ongeluk, dat zijn paarden, bespannen voor een wagen toe- behoorende aan de Kunstmextstoffenfa- briek, op hol gingen. Vanaf de Schore- brug holden ze voort tot de Kunstmest- fabriek en kwamen paarden en wagen in de watergang terecht. Met veel moeite, werden de paarden, die geheel onder wa ter zaten, uit. hun benarden toestand ge red. Het geval liep dus zonder noemens waardige schade af. Kruiningen. Hedenmorgen is alhier in den ouderdom van 62 jaren overleden de heer C. van Iwaarden, rustend land bouwer en gezworene van den Polder Kruiningen. Biggekerke. Uitgenoodigd door de afd Biggekerke van de N. C. G. O. V. trad alhier Vrijdagavond op de heer J. Hui- zinga, burgemeester van Terneuzen, met het onderwérp „Geheelonthouding nood zakelijk". Spreker begon met aan te too- nen hoe in sommige gevallen, de geva ren voor de samenleving in de maatschap pij worden weggenomen ten koste van veel moeite en groote sommen geld. Een groot gevaar in de samenleving is het alcoholisme. Dit gevaar is niet weg' te nemen door het geven van geld, indien dit zoo ware, de drankbestrijders zouden meer steun ontvangen, juist omdat men zichzelf aan deze zaak moei geven, blijlven zoovelen van verre staan. Het nuttelooze van het alcoholgebruik, wat betreft voor voedsel, als voor liet lichaam te verwarmen, behoeft, nu niet meer zooveel betoog, als jn 't begin van den drankstrijdhet is alles schijn wat het ons geeft, in de natuur is alles zoo ge legd dat het lichaam zijn behoeften van zelf openbaart, waarom zullen we dan ons organisme noodeloos prikkelen door het gebruik van alcohol. Nu hebben we alleen nog maar genoemd de materieele zijde, en wat is dit ver geleken bij het kwaad dat de drank sticht aan het koninkrijk Gods. Hartroerend is het, wanneer wij hooren dat in ons Vader land 45000 vergunninghouders zijn, die in ons opzicht allen aan dat Koninkrijk afbreuk doen, tegenover 2500 predikan ten die arbeiden aan de uitbreiding er van. Spreker veronderstelt hier in deze om geving het meest te doen te hebben met maligheidsdrinkers, en juist daaruit wor den de dronkaards geboren. Niemand wil een dronkaard worden, het gevaar zit in het gebruik, niet in het misbruik. Daar om moeten wij beginnen hij onszelven om den strijd aan te binden tegen den vijand van ons voortbestaan. Wij gelooven toch dat wij verantwoordelijk zijn voor onze daden, dus mogen in geen geval sterke dranken aan onze medemenschen •geven, omdat wij niet weten wat daarvan het gevolg zou kunnen zijn, en misschien in het. einde lichaam en ziel ten ver- derve leiden. Na de leden der afdeeling nog t,e heb ben opgewekt om steeds voort te gaan om te getuigen door woord en daad, en al de aanwezigen aangespoord te hebben zich aan te sluiten bij de vereeniging, ein digde spreker zijne leerrijke rede. Westkapelle. Ring „Walcheren" Ned. Jong. Verbond. Donderdag Werd alhier de 37e Algemeene Vergadering van den Ring „Walcheren" v. h. Neder!Jong. Verbond gehouden. De voorz., ds. J. H. Schuunnans Stek hoven wees er in zijn openingswoord opi, dat er een toon van droefheid en vreug de Svas. Droefheid wegens het door den dood verliezen van twee vrienden, wier namen in den Ring een zoo goeden klank hadden. Maar ook vreugde over het toe treden tot den Ring van Grijpskerke eni Oostkapelle. Op de Bijbelinl. over 1 Sam. 16: 14— 23 door ds. Reus van Westkapelle volgde een leerzame, onderlinge 'bespreking, Na de pauze werden eerst de huish. zaken, afgedaan, w. o. Ringbestuursuitbreidingl, oprichting Ringblad, enz. Ook deed <ki Commissie voor de Ilingbibliotiieek eenige mededeelingen. Van de afd. Vlissingen werd een referaat geleverd: „Onze be stuursfuncties". Inleider vr. Zietse. Voorz., secr., penningm. on bibliothecaris, pas seerden achtereenvolgens de revue. Op heldere, duidelijke wijze zette spr. de taak der verschillende titularissen uiteen. Daar Ide huish. zaken en de Bijbelbespre. zooveel tijd in beslag hadden genomen, kon op dit aan besprekingen zoo rijke onderwerp geen bespreking volgen. Om dezelfde reden moest een referaat: „Tucht op de Knapenver." worden uitgesteld. Als plaats en tijd der volgende verga dering werd bepaald: Vlissingen 20 Mei a.s. Na het zingen van het Bondslied sloot ds. van Selms 'de flink bezochte, gezeb lige vergadering, met dankzegging aan God. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Katwijk aan Zee G. Bol- kestein te Steenwijk. Bedankt voor St. Kruis door W. A. Noest te Hoofdplaat. Geref. Kerken. De classis Steenwijk heeft den cand. J. R. Goris, van de V. praeparatoir geëxamineerd en met algemeene stemmen beroepbaar gesteld. Ongelukken. Te St. Pancras is deze week op een morgen een man dood in zijn bed gevonden, vermoedelijk ten gevolge van overmatig gebruik van ster ken drank. Gisteren geraakte een 3 ja rig knaapje te Baardwijk onder de tram. Het kind was onmiddellijk dood. Twee jeugdige avonturiers. Twee jongens uit Gouda, die er met een bedrag van ruim 100 gulden van hun patroons van door gingen, zijn namenis de militaire autoriteiten te Tilburg, waar ze zich hadden aangemeld als deserteurs van de vrij willige landstorm, bij de politie te Gouda teruggebracht. Nadat ze ver schillende steden in Zuid-Holland en N. Brabant hadden bezocht en ook nog te Turnhout in België waren geweest, ge raakte hun geld op en meldden zij zich aan bij de militaire autoriteiten te Til burg. Het Prinsesje. Onder de toe schouwers hij het beproeven van den auto-slangenwagen der brandweer zag men gisterenvoormiddag het Prinsesje, dat, het rijtuig verlaten hebbende, van het platvorm af hoven aan de hoog© trap bij de waterpartij1 geruimen tijd naar het opwerpen der hooge waterstra len en de werking dezer auto-spuit aan dachtig stond te kijken. Kranig. Te Rijswijk (Geld.) zijn thans vijf broeders tegelijk in dienst van het vaderland als soldaat. Het zijn vijf zoons van den heer v. d. L., die als mi licien of landweerman onder de wape- ipen zijn. BERLIJN, 27 Fcbr. De bemanning van de „Emden", die bij Hodeidah was ge land, is in Damascus aangekomen en van daar- naar Konstantinopel vertrokken. LONDEN, 27 Febr. Engeland heeft voor Duitsoh Oost Afrika de blokkade afgekon digd. PARIJS, 27 Febr. Het communiqué van gisteravond 11 uur luidt: Langs het go heele front is de artillerie in actie. Wij blijven terrein winnen in Champagne ten noorden van Mesnil, waar wij twee ach tereenvolgende linies van loopgraven be zetten, evenals een belangrijk deel van de vijandelijke linies verder naar liet wes ten. Tusschen Argonnen en de Vogezen viel niets van betoekenis voor. KEULEN, 27 Febr. Naar wij vernemen is J)ij Rijssel in de laatste dagen verwoed gevochten. Verscheidene treinen met zwaargewonde Duitschers uit Rijssel ko men hier aan. Een trein met op de Rus sen veroverde mitrailleurs passeerde hier. Deze zullen in Essen worden hersteld. Veel zwaar geschut wordt van hier naar het oostelijk front gezonden. KONSTANTINOPEL, 27 Febr. Onze cor- re -p -n lent op het Egyptische oorlogstoo- neel meldt, dat Egypt en ar en het kanaal overzwommen en de Turksche troepen de groeten brachten van hun kameraden. Een samenkomst tusschen Egyptenaren en Turken heeft 's nachts plaats gehad, daar de 'bemanningen van (Enge'sche) motor booten beletten, dat Muzelmannen over dag ban den westelijken oever van het kanaal komen. Kameelruiters brachten het bericht, dat de Engelschen de bij den eer sten strijd door de Turksche artillerie Leschadigde verdedigingswerken aan het kanaal ijverig aan het herstellen zijtn. PETERSBURG, 27 Febr. (OH.) De gene rale staf deelt mede, dat nader gebleken is dat ons succes bij1 Prasuicz in den loop van 24, 25 en 26 Febr. zeer groot is. Onze troepen gaan moedig door het ge weervuur heen en bieden den vijand met de bajonet weerstand. Wij winnen ter rein. De vijand trekt zich over het ge heele front terug en liet krijgsgevange nen, kanonnen en mitrailleuses achter. W ijondervonden zeer goede diensten van onze gepantserde automobielen. Do mi trailleurs op de auto's beschoten den vij and op 30 of 40 pas afstand. Da vijand heeft groote verliezen geleden. Tot nu' toe is vastgesteld dat wij den 2 'sten en 25en Febr. 30 officieren en 2600 man krijgs gevangen maakten en 7kanonnen, elf •mitrailleurs, een groo'e hoeveelheid equi- pemaatss lukken en een trein veroverden. KONSTANTINOPEL, 27 Febr. Volgens berichten uit Erzeroem heerscht aan het Kaukasische front rast, aangezien een mas sa sneeuw soms een meter hoog, de ber gen bedekt. Waar de sneeuw niet zoo hoog is, hebben de Turksche troepen'aan- merkelijk evoordeelen behaald. Eergiste ren werd Tasjet stormenderhand genomen. De vijand die door de Turken' achtervolgd werd trok zich in de richting van Ba- toem terug. BERLIJN, 27 Febr. (Ambtelijk). In Champagne hebben de Fransc.hen giste ren en hedennacht opnieuw met sterke strijdkrachten aangevallen. Het gevecht is op enkele punten nog in gang. Op het overige deel zijn de aanvallen afgeslagen. Ten N. van Verdun hebben wij een deel der Fransche posities aangevallen. Het gevecht duurt voort. Van het overige Wes telijke front valt niets bijzonders te mel den. Ten N.-W. van Grodno, ten W,. van Lomza en ten Z. van Prasnisch zijn nieu we Russische strijdkrachten opgetreden, die tot eén aanval overgingen. Aan de Skroda, ten Z. van Kotno maakten wij 1100 gevangenen. KONSTANTINOPEL, 27 Febr. Een zus ter van den Sultan, prinses Djenile Sul tane is overleden. PETROGRADiO, 26 Febr. Over de on lusten te Singapore melden Russische bla den: Achthonderd Indiërs te Singapore vernielden een huis, waarin Duitsehe krijgsgevangenen waren ondergebracht. De Engelschen hebben vrijwilligerskorp sen georganiseerd om verdere vernielingen tegen te gaan. In diei korpsen bevinderf zich ook Japanners. Men verwacht te Singapore de aankomst van het Japansclie oorlogsschip „Jodo". In Shanghai zijn met het oog op de onlusten te Singapore twee Japansche kruisers aangekomen. ST. PETERSBURG, 26 Febr. Dc ge vechten op het front aan Njemen, Bobr, Narew en Weichsel ontwikkelen zich snel tot een der grootste veldslagen van den oorlog. Russische vliegers melden, dat del Duitschers naar alle sectoren versterkin gen .aanvoeren. Russisch vestinggcschut heeft hij Ossowiec een Duitsehe kabel ballon neergeschoten. Bij Prasnycz hebben de Russische leger-auto's prachtig werk gedaan, zoowel ter verdediging als voof den aanval en meermalen omtrekkende bewegingen van den vijand verijdeld. Tij dens de gevechten in liet district Mlava heeft de vijand tusschen den spoorweg en de rivier Orsitz herhaaldelijk oen dorp van groote strategische Loteekenis aange vallen en is meermalen tot de Russische draadversperring doorgedrongen, om daar te Worden neergemaaid. De Russen hebben het Idorp behouden. Van de verdedigers waren na de gevechten nog slechts zestig niet gewond. WEENEN, 26 Febr. Officieel bericht van vanmiddag uit het groote hoofdkwartier: In Russisch Polen was gisteren op de sectoren [ten oosten van Przedborz een levendig artilleriegevecht aan den gang. Op het overige front ten noorden van do Weichsel en in Oost-Galicië heeft over 't algemeen rust geheerscht. In de Karpathen zijn vijandelijke aan vallen in liet dal van de ündava en op onze stellingen ten noorden van de Vo- lovec-pas afgeslagen. Bij ide bestorming van een heuvel in Zuid-Oost Galicië zijn opnieuw 1240 Rus sen gevangen genomen. PARIJS, 26 Febr. Dc beschieting van de Dardancllenforien is hedenmorgen her vat, eerst op grooter, later op korter af stand. Vier forten zijn geheel verwoest, waarvan een geheel door de Duitschers bewapend was. Het mijnenvegen in ide zeeëngte is begonnen onder dekking van de artillerie der pantserschepen en krui sers van dc gecombineerde vloot. BERLIJN, 26 Febr. Uit Tokio wordt ge meld, dat volgens een aldaar loopend ge rucht de Japansche admiraliteit aan alle zich in het buitenland bevind© ide Japan sche kruisers heeft bevolen naar de va- derlandschc wateren terug te keeren. De geheime mobilisatie van het leger duurt voort. Een aantal stoombooten wordt door bemiddeling van z.g. stroomarmen aange kocht. Zij zullen blijkbaar als transport schepen voor de troepen dienen. Ondanks het- stilzwijgen van alle Japansche autori teiten is het duidelijk, dat Japan omvang rijke oorlogsvoorbereidingen treft. W. HOVY. f Zooeven seint men ons, dat het Eerste Kamerlid voor Zeeland, de heer W. Hovy hedenmiddag is overleden. Willem Hovy, geboren 17 Juli 1840 te Beverwijk, hoeft zijn hoofdopleiding geno ten aan de Technische school te Utrecht, waar hij tot zijn 18de jaar bleef. Daarna heeft hij zich door eigen studie en prak tische vorming verder bekwaamd. Sedert 1858 was hij verbonden aan de Bierbrouwerij en Azijnmakerij in „De Gekroonde Valk" van de firma Van Vol lenhoven Co., sedert 1867 als hoofd dezer industriëele onderneming, in welke liij voor zeer velen tot rijken geestelij ken en socialen zegen geweest. Voor zijn honderden knechts en arbeiders was hij een vader. Hij richtte een Ziekenfonds voor hen op, voerde het participatiestel sel in, regelde vacanties en vrije dagen, schonk groote geldsommen voor d© ver zekering zijner werklieden, en voor hun ouderdomspensioen. Hierin was hij zijn tijd ver vooruit. Zijn zaak werd dan ook, tot zelfs in het buitenland, ten voorbeeld gesteld. Van 18811899 was liij lid van den gemeenteraad van Amsterdam en van 1892 lid van de Provinciale Staten van Noord-Holland, totdat hij in 1901 gekozen werd tot lid van de Eerste Kamer voor de -provincie Zeeland. De heer Hovy, die zich sedert Mei 1913 uit zaken teruggetrokken en zich te Zeist gevestigd heeft, is medebestuurder van onderscheidene vereeniigingen, ten doel hebbende do bevordering van het Christe lijk onderwijs, de zending en de filantro pie. Hij werkte mede tot de oprichting, van het Ned. Werkliedenverbond „Patri monium" in 1876 en later ook van de Patroonsvebeeniiging „Boaz". Hij was se dert 1883 ridder in de orde van den Ned. Leeuw. Evenals Groen van Prinsterer met aavd- sche schatten rijk gezegend, heeft hij die in dienst gesteld van het Koninkrijk der hemelen. Wat de heer Hovy al zijn le ven heeft weggeschonken aan Kerken, Scholen, Zendinggenootschappen. Philan- tropie, Vereenigingen, de Pers, do sociale beweging, associaties en particuliere personen, loopt stellig in de miljoenen. Zoo van een, dan geldt van hem dat hij het advies van zijn Heere heeft op gevolgd, waarop het door Dezen toege zegde genadeloon hem wacht (Lukas 16 9: Maakt uzelven vrienden uit dea onrecht- vaardigen Mammon, opdat wanneer u ont breken zal zij u mogen ontvangen in de eeuwige tabernakelen). DEN HAAG. De wetsontwerpen omtrent oproeping lichting 1916 en landstorm- plichtigen zullen vermoedelijv de volgende week hij de Tweede Kamer worden inge diend. Alle ingeschrevenen der lichting 1916 zullen hij de militie worden inge lijfd, behalve degenen, die onres bikt be vonden worden, die voor goed of tijde lijk vrijgesteld zijn en die uitgesloten zijin volgens de wettelijke bepalingen. Bij den Landstorm worden ook iigelijfd degenen, die vóór 24 Mei 1913 den vrijwilligen of verplichten dienst bij de zeemacht, bij het leger te lande of de koloniale troepen hebben verlaten. Een en ander is niet van toepassing op hen, die vóór 1911 van de verplichtingen der Landweer wa ren ontslagen. DEN HAAG. Gemeld wordt, dat het vluchtelingenoord te Uden (N.-Br.) nagenoeg geheel gereed is. Er is plaats voor 10000 vluchtelingen. Dagelijks komen er 'n 300-tal uit Zeeland en andere dee- len van het land aan. WINSCHOTEN. Hedenmorgen is brand uitgebroken in de rijwielfabriek Gruno. De vernikkelinrichting is uitgebrand. Het ove rige gedeelte van de fabriek kan echter blijven doorwerken. Belgische bankbiljetten. De .bankbiljetten van de Société Géné rale de Belgique worden op de spoorweg stations in Nederland niet in betaling; aangenomen, alleen die uitgegeven door de Banque Nationale. Vreemde nikkelen en koperen munten mogen eveneens niet worden ontvangen. Do huid is blootgesteld aan tal van aandoeningen, welke door de jeuk en pijn het leven van den patiënt haast ondraag lijk maken. Bovendien zijn zij dikwijls onooglijk en bieden zij hardnekkigen weer stand aan elke behandeling. Foster's Zalf geneest de huid door haar verzachtende, antiseptische en heelend© eigenschappen. Zij gaat de ontsteking te gen en is lrekend als een der beste go- neesmiddelen tegen eczeem, huiduitslag, gordelroos, schurft, insectenbefen, winter handen en voeten, netel roos, dauwworm en alle jeukende huidziekten. Foster's Zalf (let op den juisten naam) is te Goes verkrijgbaar bij de H. H. de Paauw Co.; to Middelburg bij dhr. Joh. de Roos, Vlasinarkt K 157. Toezending gescjhiedt franco na ontv. van postwis sel a f 1.75 per doos. WEMELDINGE. OverledenUouiwnis Johannis, 14 m., z. v. Joos Leendertse en van Maria Mieras. Buiten vern.it Geachte Red ar Mag ik in uw opmerkingen ma een kwestie die c stadje zooveel zelfs pennen in Sedert oen par de coöperatieve stede de aandac vestigd op het g groote letters 0| aan ieder aanbe wegen, terwijl d dat het brood weegt. Of dit m wil het voor h keiijker het te q derzoeken, maar oore gekomen, d altijd het volle ge Hoe dit ook zij niet hebben. Wf dat de coöperati reclamemakende een leelijke verd schuldig maakt, en verzekering ti dat iedere bak! kilo weegt, oneei koste van het p wijze bevoordeel is 't niet met zc bakkers zorgen J dat zij afleveren Dit is niet waar zorgen wil dat minder dan een deeg zoo afwegei van zijn brood in En dat kan men gen? Met hetzell publiek zou zeggr gewicht aan broc ker kunnen zegg extra betaling he is dan een kilo. vast gewicht te ieder brood afzor worden, en do j wicht bepaald. O de prijs berekent zacht- en hardgel grijpt wel dat d is. Er zijn tal va uitoefenen op het b.v. de meerdere den oven, de met heid van het dee in den oven zit) Er moet dus een naar de bakker t is er, en iedere zich daaraan. Va de gewoonte om een K.G. moet we, verkocht wordt, e gen. Als de bakl oven haalt als he weegt het brood hij een eerlijk zijn klanten van houden, dan laat oven zitten en dat het brood mir fs hij dan geen Als men de eetrli wit toetsen aan zijn brood, dan conclusie, dat dez< lijk en oneerlijk al is de bakker hij er toch niet zijn brood allem gewicht heeft. Ma der dan een kil zoo zwaar af weg van zijn brood m Dit nu kan men ker niet vergen, w het brood naar het gew de bakker het juiste ge bakken broo wicht aan de h ij ook den p v e r h oo gen. De bakker geef gerechtigheid als een kiio verkoc'n weegt. Daarvoor daartoe is hij ook hakker in den w of wat dan ook wicht gevraagd evengoed als van i gewicht. Bij brood lijk daarvoor in opgegeven reden;: Het komt mij dat het bestuur het goed op de h geweest, zich ge' door haar actie op de Goesche ba een concurrentiem dat hen, die het 'strekt. Het is nentwille te hoper niet voortgaan. A willen zijn dan hoeveel deeg en voor een bepaald En hiermede, f. ik afscheid. U dan teeken ik mij EE

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1915 | | pagina 2