Telegrammen. Geitenfokvereeniging te Veere H. ft Smeden. Vrijdag 26 Februari 1915, Boereninspan 8 PAARDEN, iarktlsarichten. Advertentiën. Openbare Verkooping. Donderdag 4 iaart 3915, 42 süsks HOORNVEE, Laatste Berichten. Briefwisseling Burgerlijke Stand. Telegrafisch. Weerbericht. Naar waarnemingen in den morgen van 6roote lichtsterkte Lange brandduur OnovertroFfen- in kwaliteit. Voordeeligst- in 't gebruik*. DE STEARINEKAARSENFABRIEK "APOLLO "SCHIEDAM. in het openbaar verkoopen: Mahoniehouten Kabinet, Tafels, Stoelen, Spiegel, Kachels, Klok, Kleerkist, Yeerenbecl met toebe- hooren, Glas, Blik en Aarde werk. enz. openbaar verkoopen, ontstane woordenwisseling geraakte het jongmensch in zoo'n overspannen toe stand, dat hij den conducteur een stomp tegen de borst toebracht. Gisteren stond het jongmensch voor de rechtbank terecht ter zake van mishande ling. Het O. M. eischte f3 boete of drie dagen hechtenis. PARIJS, 24 Febr. De minister van ma rine deelt mede, dat gisteren een Fransch oorlogsschip een üuitschen onderzeeër ter hoogte van Boulogne in den grond heeft geboord. LONDEN. 24 Febr. Het Engelsche s.s. Branksoine(?) is op een mijn geloopen of getorpedeerd. 18 mannen konden het schip verlaten, terwijl de kapitein en eenige leden aan boord bleven. Dit heeft plaats gehad bij Beachy Head. Voorts wordt gemeld, dat aldaar een groot stoom schip in nood verkeert. Er zijn reddings booten uitgezonden om hulp te verleenen. WASHINGTON, 24 Febr. President Wil son beschouwt het geval van de v,Evelyn" als een tragisch incident. Hij heeft gister avond aan bezoekers verklaard, dat hij niet-oi'ficieele mededeelingen had ontvan gen, volgens welke de gezagvoerder niet de aangegeven koers had gevolgd en dat wel gewaarschuwd was voor do zone, welke met mijoen bestrooid was, waarin het schip gezonken is. In een' bijeenkomst van hot kabinet werd de kwestie bespro ken. Men meent te weten, dat geen stap gedaan zal worden zoolang geen nadere bijzonderheden vernomen zijn. De re geering ziet in het geval geen aanleiding voor internationale vei'wikkelingen. BERLIJN, 24 Febr. In de streek van Perthes grepen de Franschcn met 2 infan- terie-divisies aan. Op verscheidene plaat sen kwamen verbitterde gevechten van man tegen man, die in ons voordeel be slist werden. De vijand werd onder zware verliezen uit de posities teruggedreven. In de Vogezen duren onze aanvallen voort. In de gevechten van de laatste dagen maakten wij 500 gevangenen. Een vernieuwde vijandelijke aanval op Grodno is zonder moeite ondernomen. Ten Z. O. van Augustof gelukte het den Rus sen op twee plaatsen over de Bobr te komen. Bij; Sztahind is de tegenstander teruggeworpen. In de streek vaii Koasnibor is een gevecht in gang. Bij, Prasnisch vie len 1200 gevangenen en 2 kanonnen in onze handen. Ten Oosten van Czernowitz werd een Russische nachtelijke aanval afgeslagen. BERLIJN, 23 Febr. De „Lokal Anzei- ger" publiceert een bericht van de „Ma- tin", volgens hetwelk de Fransche Bank sedert ©enigen tijd do bankbiljetten van de Belgische Nationale Bank niet meer wil inwisselen. De „Lokal Anz." besluit hieruit, dat de goudvoorraad van de Belgische Natio nale Bank te Londen van 300 millioen frs., ofwel verbruikt is ofwel verdwenen is. In. elk geval lijden de bezitters van Bankbiljetten der Belgische Nationale Bank en de kooplieden, die tot voor korten tijd alle Duilsche betalingen alleen in ^lezle biljetten wilden aannemen, daardoor groote verliezen. BERLIJN, 23 Febr. Met het oog op den geopperden twijfel omtrent do vraag hoever zich het oorlogsgebied in de Wa teren rondom Engeland, waarvan sprake- .is in de officieele bekendmaking van 4 Februari, naar het Noorden uitstrekt, wordt meegedeeld, dat de Orkney-eilanden, dus ook de haven Kirkwall, en de Shet- landsche eilanden binnen het oorlogs gebied liggen; dat daarentegen de door vaart aan beide kanten van de Falder- eilanden zonder gevaar is. BISTRITZ, 23 Febr. In de gevechten, die eergisteren ten noorden van Kolomea geleverd werden, zijn 1100 krijgsgevan genen gemaakt, terwijl vier kanonnen en 200 wagens vol geplunderd goed veroverd werden. Russisch© hoofdofficieren van de brigade, welk© den löen en 16en dezeja gevangen weiden genomen, vertelden dat de brigade uit landstorm, geoefende en on- geoefenden bestond en' slecht gewapend was. Vier weken geleden werd ziij dooi den corpsconimandant van het front hij Rad.om teruggezonden. De officieren Ier- klaarden de nederlaag in Masoera dooi de slechte tactische leiding der generaals die niets aanleerden en steeds met het hooid door den wand wilden loopen. BERLIJN, 23 Febr. Het met een lading katoen, op weg (naar Bremerhaven bij Bor- kum op e©n mijn geloopen en gezonken Amerikaansche stoomschip Evelyn voer, ondanks de waarschuwing van Duifcsche rijde, zonder loods langs de Oost-Friesche Kust. Naai- Wolff van bevoegde zijde ver neemt, heeft de kapitein van de Evelyn J Jn verhoor verklaard, dat hij voor nemens was geweest zijn koers meer noordelijk te nemen. Hij- was echter on derweg aangehouden, door een Engelsch oorlogsschip, waarvan een officier hem had gelast meer zuidelijk aan te houden en zoo dicht mogelijk bijl de Oost-Frieschö kust langs te'varen. mN. R. Ct." BERLIJN, 23 Febr. Naar wij! vernemen heeft de Amerikaansche regeering op- de bekende Duilsche nota vandaag geant woord met verscheidene voorstellen, die te bevoegder plaatse nog worden overwogen. LONDEN, 23 Febr. (N. R. Ct.) Te Singa pore (Straits^ Settlements) is een Indisch rnfanterie-regimont aan het muiten gesla gen, waarbij 6 Engelsche officieren en 16 onderofficieren en manschappen zijn gie- dood, 9 onderofficieren en manschappen verwond, 14 Engelsche burgers, waaron der een vrouw, gedood. De muiterij is onderdrukt. BERLIJN, 23 Febr. (Niet Officieel). Gis termiddag te 4 uur 45 is het Engelsche troepen-transportschip 192 bij Beachy Head door een Duitschen onderzeeër tot zinkon gebracht. LONDEN, 23 Febr. De Admiraliteit geeft kennis van beperking der scheepvaart in de noordelijke en zuidelijke ingangen tier Iersche Zee. PARIJS, 23 Febr. Ten Westen van Lom- baertzijdo bereidde de vij'and twee infan- terie-aanvallen voor, die -niet tot uitvoering! konden komen, daar de troepen onder ons vuur geraakten. Het bombardement van Reims, dat gis terenavond gemeld werd, was uiterst he vig. De eerste maal duurde het zes, de| tweede maal vijf uren. Vijftienhonderd gra naten werden op- alle deelen van de stad g-eslingerd. Het overgebleven deel van de kathedraal werd vooral als doel gekozen en heeft ernstig geleden. In' hel binnenga welf, dat tot nu toe ongeschonden bleef, werden gaten geslagen. Een 20-tal huizen werden in brand ge schoten. Twintig personen, all© tot de burgerlijke bevolking behoorende, werden' gedood. Ten Oosten van de Argonnen, tusschen Malancourt en de Maas, bracht onze artil lerie een Duitsche batterij tot zwijlgen, en deed de caissons springen. BERLIJN, 23 Febr. De „Südslavische Korrespondenz" verneemt uit Sofia, dat Bulgarije hij de Russische regeering be zwaren heeft ingediend tegen het leggen van mijnen in den Donau en opheldering verlangt. Indien het antwoord onbevredi gend is, zou Bulgarije tegen-maatregelen nemen, die den Ilussischen transporten naar Servië ernstige moeilijkheden zouden bereiden. WEENEN, 23 Febr. Officieel wordt me degedeeld In Russisch Polen viel niets van betee- kenis voor. Het slechte weer belette cte artillerie in West-Galicië aan den strijd' deel te nemen. Aan het Karpathen-front mislukten 'de Russische aanvallen, als ge woonlijk, onder belangrijke verliezen voor den vijand. Zeven officieren ea- 550 min deren werden gevangengenomen. De ga- vechten ten Zuiden van de Dnjestr duren voort. Op het slagveld gelukte het, den in reserve gehouden Kroatische troepen door een gelukkigen aanval de Russen uit verschillende plaatsen te 'werpen, d© door (den vijand sterk bezette posities! op de hoogte te nemen en terrein te winnen. LONDEN. 23 Febr. Aan een telegram van veldmaarschalk French is het volgen de ontleend De vijand blijft groote bedrijvigheid ont wikkelen in den omtrok van Yperon. Er hebben verscheidene aanvallen en tegen aanvallen plaats. Op 21 Februari desi o- h- lends om 6 uur heeft de vijand een aan zienlijke hoeveelheid mijnen "doen sprin gen, die een van onze loopgraven hebben vernield. Een nieuwe linie werd in ge reedheid -gebracht op korten afstand naar achteren en terstond bezet. Alle pogingen van den vijand tot verder vooruitdringen zijn volkomen gefnuikt. Bij' Givenchy heeft onze infanterie na een gelukkige beschieting een vijandelijke loopgraaf vèrmeesterd en opgeblazien. Een vijandelijk© poging tot een aanval langs het kanaal van La Bassée is met behulp van ons geschut- en geweervuur afgeslagen. Ten Zuiden van de Leie is' het geschut- en geweervuur toegenomen en hebben on ze troepen duidelijk hun meerderheid ge toond. Op het overige deel van het front zijn al leen geschulduels geleverd. Het mistige weder belemmerde het werk van onze vliegluigen. DEN HAAG. Naar wij vernemen, maakt het bij de Regeering een punt van over weging uit wetsontwerpen aanhangig te maken om zoo noodig de miliciens der Lichting 1916 vervroegd onder de wa penen te roepen en om aan het leger bestuur door den Landstorm de beschik king to kunnen geven over noig eenige andere reeds ontslagen lichtingen. GOES. Geslaagd te Breda voor de acte nuttige handwerken de dames N. van der Wart en N. de Graaff, 'beiden leerlingen van de Chr. Normaalschool alhier. MIDDELBURG. In de heden onder voor zitterschap van den heer A. Klontje ge houden vergadering van de ai dee ling Zee land] der Ned. Ver. tot Bescherming van Dieren werd het jaarverslag uitgebracht door de secr. Freule E. Des Tombes, waaruit o.a. bleek, dat het -eerste deel van het jaar besteed was aan voorberei ding van het maken van propaganda o,p de Landbouwtentoonstelling. Na Augustus was er te veel voor de jmensohen te doen, - om aan de dieren veel aandacht te schenken. Door het bestuurslid Ds. Hugenholtz te Axel werd er op gewezen dat er een 150-tal geïnterneerde Belgische paarden onbeschut in een we de rondloopen. Er werden toen direct dekens ter be schikking gesteld, maar door omstandig heden kwamen de dekens voor vele dieren te laat. Toch konden ze nog voor een een 60-tal gebruikt worden, die voor een deëlbijden overtocht over de Schelde door den storm verloren gingen. In verband met deze kwestie en met het oog op de mogelijkheid van een herhaling van interneering van paarden, zullen pogingen aangewend worden om meer voeling te krijgen met betrouwbare personen en maatregelen te treffen, dat spoedige hulp kan worden verleend. Do aftredende bestuursleden werden herkozen. De rekening, aanwijzende een batig slot van f 380.34 werd goedgekeurd. AMSTERDAM. Dooi' tusschenkomsfc van de Javasche Bank is weer f 50000 uit In- dië 'ontvangen voor het Kon. Nat. Steun comité. Totaal heeft Indië reeds een half millioen afgedragen. DEN HAAG. Benoemd tot griffier der Staten van N.-Holland mr. S. H. Veiling) Meinesz. ENKHUIZEN. Hedenmorgen is de snel trein, die ongeveer 9.17 hier aïriveeg de, waarschijnlijk door het niet werken van de remmen, door een stootblok heen- geloopen. Door den schok reed de voorste en de achterste postwagen door de beide personenrijtuigen waaraan zij gekoppeld waren. Het eeno was ledig, in het an dere zaten twee U'rker vrouwen met een kindje. De coupé werd in elkaar gedrukt, doch de inzittenden kwamen er zondelr letsel af. Ook de andere personen, die zich in den trein bevonden kwamen er met den schrik af. Slechts enkele personen werden door den schok licht gewond. AMSTERDAM. Wegens onbevoegd uit oefenen van de tandheelkunde is tegeji H. K. f200 boete of 40 d. h. geëischt. Bekl. verdedigde zich met do bewering, dat hij geen geld vroeg. DEN HAAG. Men verwacht de indiening van een wetsontwerp tot het aangaan van een geldleening van 621/2 millioen ten name en ten laste van Ned.-Indië. Rente 5 pCt. De leening wordt verdeeld in 25 seriën, elk jaar wordt een serie, door loting aangewezen, a jjari afgelost. De Nederl. en de Javasche Bank Hebben zich bereid verklaard de stukken te be- leenen. I nterneeringsdep ot te Urk. Voor de oprichting van een inlernee- ringsgebouw te Urk zijn de werkzaam heden aangevangen. Het uit Groningen gezonden bouwmateriaal is overgebracht naar een terrein tusschen de Hervorm de Kerk en de Openbare School aan de westzijde van het eiland, waar over een oppervlakte van 60 bij 13 M. de gras zoden zijn weggenomen. Ongeveer 50 officieren zullen in het gebouw kunnen gehuisvest worden, in een ander huis, waaraan nog steeds verbete ringen warden aangebracht, verblij\en thans elf Belgische en Engelscihe officie ren. J. te 0'. Dank v-oor uw zending, doch we 'kunnen er geen gebruik van maken', Ze fwas toch voor de Redactie be stemd? Red. H.H. Berichtgevers. Berichten van vertrek of voorgenomen vertrek van Bel gische 'vluchtelingen behoeven we niejt meer te ontvangen. Red. OOSTBURG, 23 Febr. 1915. Oude Tarwe f a t nieuwe Tarwe f 17.75 a f 18.50, Rogge fa fnieuwe Wintergerst 1' 14.a f 14.10, Zomergerst f 14.h f 14.10, nieuwe Haver 114.50 a f 15. Kookerwten f 14.50 a f 14.75, Voererwten f 0.— a f 0. - Paarde boon en f 14.50 a f 15.—, Lijnzaad f—a f alles per 100 K.G. Rotterdam, 23 Februari. Veemarkt. Aangevoerd 64 paarden, 2 ezels, 916 magere runderen, 742 vette runderen, 191 vette en graskalveren, 1067 nuchtere kalveren, 14 schapen ot' lam., 0 varkens, 178 biggen, 2 bokken of geiten, veulen. Koeien en ossen 32 tot. 40 a 50 c., stieren 30 tot 35 a 40 c., vetr.e kalveren 47'/-tot 52'/o a 57'/., alles per halve kilo. Prijzen van mager vee warenMelkkoeien f160 a f 310, kalf koeien f180 a f 320, stieren f 140 a f 350, pinken fafvaarzen f 140 a f 180, werkpaarden f 200 a f 350, slacht paarden f 130 a f 200, hitten f150 a f250, nuchtere kalveren f 8 a f 14, fokkalveren f 16 a 28, biggen f 12.— a 17, graskalveren f a f Biggen f 1.80 a f 2.— per week. Kats. Uitslag der op 23 Februari j.l. te Kats, ten overstaan van notaris Noor- dijk© te Colijnsplaat gehouden openbare verkooping van onroerend goed aankomen- en de erven van wijlen de echtelieden Marinus Geelhoed en Tannetje Wante. Het woonhuis met aanhoorigheden toe gewezen aan A. Verburg Mz. (qq.) te Colijnsplaat voor f980; het erfpachtsrecht op 4 A. 30 o.A. tuingrond aan J. Schroe ven voor f 290en van het bouwland en de hoveniering: 15 A. 85 c.A. aan Jan BruinoQige voor f425; 6 A. ,40 c.A. aan C. Rottier'voor f215; 7 A. 40 c.A. aan D. Karman en J. Meulenberg voor f265. 6 A. 70 o.A. aan D. Meulenberg voor f260; 9 A. 50 c.A. aan Th. Maat voor f275; 64 A. 30 c.A. aan denzslfden voor f990: 43 A. 70 c.A. aan Jan van Dis voor f710; "6 A. 50 c.A. aan H. de Boer voor f85; 37 A. 70 c.A. aan Jan Bruinooge voor f455; 64 A. 40 c.A. aan Jan van Dis voor f 1310. De koopers, wier woonplaatsen niet z:ijn gemeld, wonen allen te Kats. Van 23 en 24 Febr. 1915. MIDDELBURG. Ondertrouwd: C. Geel- hoedt, jm. 27 j. en F. Provoost, jd. 25 j. Bevallen: E. J. Krijger geb. Brouwer, d.; J. I. P. Scheliings geb. Tiereius, d.; A. A. Geuze geb. Kleijnenberg, z.; A. P. F, Salden geb. Cuijpers, z. Overleden: C. Faas, 82 j., wed. van W. Bosschaart; C. B. II. Maas, 73 j., man van C. Pols. GOES. Ondertrouwd: 24, Gerardus Cor- nelis Melio, 22 j., jm. (te Bergen op Zoom) en Johanna Francisca Capelle, 23 j., jd. Geboren: 22, Johanna Jacoba, d. v. Abraham Moelker en Johanna Schoenma kers. Overleden: 23, Cornelus Hoogewerve, 48 j., ongeh. Van 20 tot 22 -Febr. VLISSINGEN. Ondertrouwd: C. van Slooten, jm. 24 j. en J. Provoost, jd. 21 j. Getrouwd: W. Philipp, jm. 25 j. en D. de Mooij, jd. 26 j. Bevallen: II. de Bisschop, d.C. Hui- breg'bson, geb. van den Broeke, d.; J. C. Rottering, geb. Textor, d.; F. W. Brandei-, geb. Harlaar, d.; J. Mesker, geb. Meijer, <1.P. Fritz, geb. Bimmel, z.; S. A. vim de Velde, geb. van Steenkiste, z'.A. Streefkerk, geb-. Wouters©, d. Overleden: A. J. Beijens, d. 23 m.; L. G. C. Foch, z. 21 m.; J. J. van den Ent, d. 3 m. 24 Febr. medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 758.2 te Ohris- tiansunid, laagste stand 748.9 te Hapa- randa. Verwachting tot den avond van 25 Febr. Zwakke tot matigen, Westelijke tot Noordelijken wind. Veranderlijke bewol king. Mogelijk enkele regen- ofhagel buien. Weinig verandering van tempera tuur. Hederi overleed na een geduldig lijden onze geliefde Vader LEENDERT ROTTIER, in den ouderdom van 63 jaar en ruim 8 maanden. Uit aller naam, JAN ROTTIER Lzn. Borssele, 22 Febr. 1915. Heden overleed te St. Maartens dijk onze geliefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder ADRiAMA DE WILDE, wed. M. Schouten, in den ouder dom van bijna 90 jaren. Uit aller naam, L. SCHOUTEN, 's Gravenpolder, 23 Ft br. 1915. Voor de bewijzen van deelneming, ondervonden bij het overlijden van onze geliefde Zuster, Behuwdzuster, Tante en behuwdtante JOHANNA ROELSE, Wed. Pieter Lous betuigen wij onzen welgemeend en dank. Uit aller naam, K. ROELSE. Westkapelle, 24 Febr. 1915. Zij, die iets te vorderen hebben van, of verschuldigd zijn aan den hoedel van wijlen den heer ANDR. RSULDER Kz., over leden te Goes 29 Januari 1915, worden verzocht daarvan opgave of betaling te doen vóór of op S5 Maart a. a ten kantore van den Notaris E. C. V.\N DISSEL, of Ph WESSELS Papegaaistraat Goes. Bij vonnis der Arrondissementsrecht bank te Middelburg, dato 22 Februari 1915, is H. H S O M E R Kleermaker, wonende te Goes, verklaart in staat van faillissement, niet benoeming van den Edelachtbare Heer Jhr. Mr. W. H. HOEUFFT tot rechtercommissaris, en van ondergeteekende tot curator. Mr. P. J. VAN BORTEL, Advocaat en Procureur Oostbnrg, 24 Februari 1915. MEERMALEN riETj. GOUD BEKROOND Ageni voor de provim ie Zeeland S. L. JACOBSON, Miduuiüurjj. „VERBETERING ZIJ ONS DOEL". Op de Algemeene Vergadering van 23 Febr. 1915 is de contributie vastge steld op f 0,10 per lid, en het dekgeld op f 0,25 per geit. Nieuwe leden kunnen zich aanmelden bij de Bestuursleden. De Secretaris P. v. d. BOSSE. Heerengracht IVI 29. Aangifte voor het toelatingsexamen vóór of op 10 Maart a. s.. bij onder geteekende, onder overlegging van ge boorte acte. De candidatun moeten vóór 1 April a. s. tenminste 14 jaar zijn. Spreekuren aan de Kweekschool Woensdagnam. 2'/-> 4 u. en Zater- dagnam. 2—4 uur. De Directeur C. WEEDA. Wie door de tijdsomstandigheden geen voorraad van werkzaamheden ge noeg hebben, kunnen minstens 8 weken lang HOEFIJZERS maken. Hoogste bedrag per paar ruw afgewerkt is 1' 0.68, Betaling eiken Zaterdag. Infor matie te bekomen bij den Secretaris en Penningmeester der Smedenvereeniging „Zuid-Beveland" afd. van denB. S. P. N. of het Bestuur. Notaris VAN DER KLOES zal 's middags 12 uur, te Borssele, op het dorp, voor het huis, bewoond geweest door Mej. Cornelia van Gilst, tegen contante betaling, De Notaris H. W. NEERVOORT te 's-Gravenpolder zal, ten verzoeke van dhr. M. RIJK te Ovezande, op des voormiddags 9 uur precies, op de door hem bewoonde hofstede (de „Blruwe Hoeve") te Ovezande, in het tegen contante betaling, diens KAPITALEN bestaande o.a. uit: als 1 grijs veulendragend Merriepaard, oud 10 jaar, 1 vosbles veu- g|02$L lendragend Merriepaard, oud «ÊslStei 9 jaar, 1 Vosbles Merrie paard, met veulen, oud 5 jaar, 1 vos veulendragend Merriepaard, oud 4 jaar, 1 vosbles Merriepaard, oud 3 jaar, 1 vos Hengst, oud 1 jaar, 1 grijzen Hengst, oud 1 jaar, en 1 bruine Merrie, oud 1 jaar. als: 4 baatgevende Melkkoeien, 1 vare Koe, 3 Kalfvaarzen, 7 twee jarige Ossen, 7 anderhalf- jarige Vaarzen en Ossen, 2 Springstieren, 10 éénjarige Vaarzen en Ossen, 3 jonge Stieren, 5 aanhoud- kalveren, 9 Loopvarkens, 2 vette Var kens, 200 Kippen en Hanen, 2 Ganzen en 6 Loopeenden. Voorts: 4 Menwagens met ijzeren assen en rongen, 1 driewielskar, 1 Tentwagen, 1 Tilbury, 1 Zaaimachine, 1 Albion Maaimachine, 2 Hooiharken, 1 Cultivator, 1 Aardappel «MSsÉBÉ) aanaarder, 3 Sacksploegen, 2 Coksploegen, 1 Sackslee, 12 Eggen in soort, 3 Rolblokken, 1 Molbord, 1 Stortbak, Sleepers, Sleepborden, 1 Ros molen, 1 Snijmolen, 1 Moesmaker, Wagenlichters, Zwingen, Afzetijzer, Pleien, Repen, Vorken, Griepen, Em mers, Zeeften, 1 Zaaddorschzeil, zoo goed als nieuw, Kleeden, Graanzakken, Harnassement, en hetgeen verder zal worden gepresenteerd. Aanvang verkooping beestiaal om 1 uur. Onkosten van levende have7'/2 en van al het overige 10

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1915 | | pagina 3