Telegrammen. Kerknieuws. Onderwijs. Rechtszaken Gemengd Nieuws. Burgerlijke Stand. Afloop verkoopingen, aanbestedingen en; Marktberichten. Marktprijzen van Tarwe en Suiker. nietigd als zijnde geschied in strijd met art. 64 van het Algemeen Reglement. Oostdijk. Zaterdag is alhier door twee ingenieurs den platten grond uitgestoken op het terrein waar de halte gemaakt zal worden. Naar wij vernemen zullen nu zieer spoe dig de benoodigde gronden worden ont eigend en met den aanleg van een los- en laadplaats een aanvang worden ge maakt. Tholen. Bij de Zaterdag gehouden her stemming tusschen de hoeren D. van Hiele en P. A. de Jong (ter vervulling van de vacature Kegge in den gemeenteraad) werden op elk der beide can did a ten 211 stemmen uitgebracht, zoodat de oudste in jaren, de heer D. van Hiele, gekozen is. Opgekomen waren 426 kiezers, Vier bil jetten van onwaarde. Het aantal kiezers bedraagt 560. Bij de eerete stemming waren 462 st. uitge bracht, waarvan 450 geldig. Hiervan Ver kregen: P. de Jong (l.b) 193 st., D. van Hiele (a.-r.) 106 st.H. Goossen (a.-r.) 89 en C. v. d. Berge 62 st. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Ouderkerk a.d. Amstel G. Bolkestedn te Steenwijk. Aangenomen naar Beekbergen door J. Meeuwenberg te Zandcweernaar Utrecht (vac. Bronsveld) door P. de Haas te Purmerend; naar Raamsdonk door B. Holland te Driesum. Bedankt voor Ameide door F. Kijften- belt te Leerdam; voor Gastel te door J. A. Nij'enhuis 'Ockhuisen te Den Hoorn (Terschelling); voor Itijssen door J. Klomp te Hillegersberg. Geref. Kerken. Bedankt voor Tzummarum door S. G. 1 de Graaf te Oosterzee. 1 De Classis Workum heeft wegens voortdurende krankheid op diens verzoek met 1 Maart, a.s. emeritaat verleend aan ds. G. P. Oberman te Woudsend, en be vorens te IJlst, Wommels, Voorts en Essen (Duitschland). Chr. Geref. Kerk. Ds. JKlumper te 's Gravenmoer heeft zijn bediening in de Chr. Geref. kerk neerge legd, zijn lidmaatschap dier kerk opge zegd, en zich bij' den kerkeraad der Geref. kerk van 's Gravenmoer aangemeld om als lid dier kerk te mogen worden toege laten. Goes. In de Vrijdagavond gehouden ver gadering- van bestuur en leden der Herv. schoolvereeniging „Het Mosterdzaad" te Goes, werd o.m. het bestuur gemach tigd, maatregelen te nemen om zioo spoe dig doenlijk, tot den bouw van een 7e lokaal van die school over te gaan. (M. Ct.) Schore. De heer Luwema, benoemd tot hoofd der o.l. school alhier heeft voor deizie benoeming bedankt. Souburg. Tegen 1 Mei a.s. is bénoeamd tot onderwijzeres aan de C'hr. Hervormde school alhier, mej. C. P. van der Harst van Vlissingen, thans volontair aan de Chr. school te Biggekerke. Kantongerecht te Middelburg. Behalvi? de Zaterdag reeds vermelde zaken werd o.a. nog behandeld de zaak tegen H. v. B. te Middelburg, die bij' verstek was veroordeeld tot 5 geldboetes van' f3, voor het in dienst hebben op zijn drukkerij van 5 meisjes voor zakken plak ken, die niet gekeurd waren door een geneesheer en een boete van f 10 voor het niet „voldoende beschermd zijn van zijnhandpers. Bekl. was van dit vonnis in verzet gekomen en was thans zelf verschenen. Tot zijne verdedig mg voerde hij wat betreft het niet keuren der meis jes aan, dat de geneeshéeren hem ge zegd hadden dat dit niet noodig' wUs voor do meisjes die alleen Zakken plakken. l)e kantonrechter en de ambtenaar merk ten echter op dat die wet voorschrijft, •slat alle die werkzaam zijn in een bedrijf waar lood of loodverhindingen gebruikt worden, waaronder ook drukkerijen wor den verstaan, gekeurd moeten worden om na te gaan of dit, werk ook op hunne gezondheid een verkeerden invloed kan hebben. Bekl. zeide dat hij' ter goede trouw was, want het keuren geschiedt gratis en dit kan dus geen bezwaar zijn. Wat betreft het niet beschermd zijn van den handafwijzer van de pers, zeide bekl. te meenen, dat dit voor dé soort van pers die hij heeft niet noodig is. In ver band hiermede wordt de verdere behan deling uitgesteld tot 6 Maart, en zal als dan de inspecteur van den arbeid, die verbaal opmaakte, worden gehoord. Raad van Beroep. (Ongevallenverz ekering) In de heden te Middelburg gehouden openbare terechtzitting van bovengenoem- den raad had de uitspraak plaats inzake W. G. te Middelburg, waarbij de vordering werd ontzegd en de beslissing der Rijks- Verzekeringsbank bevestigd. Bij beschik king werden de beroepen ingesteld door H. de K. en S. de Z., ecbtgenoote H. de K. te Hoofdplaat niet ontvankelijk ver klaard en die ingesteld door M. v. d. B., ■wed. V. J. L. 'te Oostburg en J. L. K. te Goes, ongegrond. Ongelukken. Te Trioht is het 4-jarig dochtertje van W. van O. in aan raking gekomen met de brandende ka chel, waardoor haar kleertjes in brand geraakten, thans is zij aan de bekomen brandwonden overleden. Te Rotter dam is een Engelsclie stoker, toen hij aan boon! van een s.s. wilde gaan, ia de Maashaven gevallen en verdronken. Te Halfweg kwam een jongen, die fietste, in aanraking met een motorwiel- rijder. De botsing was zóó hevig, dat de knaap onder beide rijwielen terecht kwam. Hij werd gekneusd opgenomen. Even erg was de inotorwielrijdér er aan toe .Hij werd van 'zijn motor geslingerd en met ernstige kwetsuren en inwendige kneu zingen per automobiel naar Haarlem ver-, voerd, waar hij aan de gevolgen over leed. Mee r g raantouw Men schrijft an de „Prov. Gron. Ct.": In de prov. Groningen zullen dit jaar minder hecta ren grond voor zaadteelt worden bestemd, waar over 't algemeen blijkt, dat de ver bouw van graangewassen aan de winnen de hand is. Waar nog niet voor het verbouwen van van zaden gecontracteerd was, is de graan- verbouw Idaarvoor in de plaats gekomen. Te Kapel-Avezaath, bij Tiel, heeft een zeug van den heer D. K. niet min der dan 21 biggen geworpen. Voorzeker een buitenkansje in dezen duren var kens tijd Een juffrouw die op haar doorreis was «van Sunderland naar Duitschland, ontmoette in het postkantoor te Rotter dam twee heeren, die haar den weg naar een hotel zouden wijzen. Aan, den Ach terweg werd ze plotseling door de kerels aangegrepen en beroofd van 80 mark en eenig Engelsch geld De p os tdief stal te Amster dam. Zaterdag is door de recherche ie Amsterdam de vermoedelijke dader van den bru„alen postdiefstal op 21 Dee. 1914 gearresteerd. Nader meldt men; Amper veertien dagen geleden vestigde een bij de politie en justitie zeer slecht bekend staand persoon, zekere C. de Bi., in de Dan. 'Stalpertstraat een groenten- winkel. De man 'zette het zaakje voor zijn doen zóó gtootsch op, dat de Amsterdam- sche recherche, die 'het doen en laten varj aan haar bekenden ook na het uitzitten van liun straftijd pleegt te volgen, eenS nadere inlichtingen 'wenschte te nemen omtrent do middelen, welke de B. in staat stelden in deze toch reeds zoo moeilijkd tijden, zijn winkel te beginnen. liet was, terwij) deze zaak ter sprake kwam, dat het een hoofdinspecteur te Amsterdam op^ viel, dat het schrift van De B. merkwaar dig veel overeenkomst vertoonde met de handteekening, welke door den pseudo- postbeambte indertijd in het daarvoor be stemde boek 'ten hoofdpostkantore was gezet. Ja, merkwaardigerwijs kwamen eeni- ge voorletters precies overeen miet <fe voorletters van De B. De officier van, justitie bereidde met groote omzichtigheid een huiszoeking in den groentenwinkel voor. Eenige dagen lang werd de gewezen groenteven ter reeds heimelijk achlervolgd, •en zooals wijl reeds seinden, werd Zater dag de inval ten huize van De B. gedaan. Het spreekt van zelf, dat heel wat nieuws gierigen in deze volkrijke buurt zich wel dra op het geval wierpen en daaraan ge- I legenheid van alle kanten bekeken. Aap bankpapier werd in een der manden on der groenten f 500 gevonden. Hoe de man er aan kwam kon hij niet verklaren. In middels vond de justitie aanleiding De B. naar het huis van bewaring over te bren gen. Daar de B. zeer waarschijinlijik meer dere medeplichtigen heeft, wordt nog in andere richting' gespeurd en zullen nog eenige huiszoekingen plaats hebben. S p o o r I o Oi s v e rd wenen. Naar de „Meierijsehe Crt." verneemt, is eein Nederlander, ingezetene van Lage Mictr- de, zeer waarschijnlijk liet slachtoffer van den oorlog geworden. Bij liet uitbreken van den oorlog was hij te Brussel. Nu, Febr., ontving zijn moeder een brief, ge dateerd 29 Augustus, waarin hij meld de, dat hij op 19 Augustus getracht heeft Holland per rijwiel te bereiken, maar dat hem dit evenals aan een Amsberdamschen jongen, met wien hij reisde, door de Duit- schers was ontnomen. Hij was daarop naar Brussel te voet teruggekeerd, ihaa.r hij zou als 'tkon, 't koste wat het wil de, naar huis komen. Sedert heeft men hoegenaamd niets van hem vernomen. Een nieuwe w ij z e van schuldinvor derin.g. Men meldt ons uit Gouda: De afdeeling Gouda van den Bond van Rijwielhandelaren heeft een nieuw middel uitgedacht om de wanbe talers te dwingen aan hare verplichtin gen te voldoen; deze zullen nu eers't door een bode worden gemaand om hun schuld te betalen. Doen zij dit niet, dan wordt de bode wederom op hun afgezon den, thans echter vergezeld van 4 of 5 jongens per fiets met aan het stuur een kaart bevestigd waarop in groots letters te lezen staat: Bond van Rijwielhandelaren. Invordering. Wanbetaling. Een nieuwe vorm van „den man met de, roode pet". De oproep van den Duit- schen landstorm. Een Duitsche be ambte van de „Intern. Schlafwagengesell- schaft" ,udt den naam blijkt, dat het eene internationale onderneming is heeft zijn ontslag gekregen, omdat hij weigerde bij het Duitsche leger dienst té nemen. Hij woont te Vlissingen en doet reeds 13 jaar dienst bij de maatschappij. Hij was afgekeurd en ook bij de herkeu ring was hij ongeschikt bevonden voor den militairen dienst. Desondanks werd hij onlangs opgeroepen, om zich hij een regiment te voegen. De man, die thans tijdens den oorlog dienst doet in den cet- wagen GroningenAmsterdam van de zelfde maatschappij, stelde zijn chef, een „Ober-Lnspektor", op de hoogte van het geval. Zonder te letten op de 13 trouwe dienst jaren, heeft de „Ober-Inspektor" hem op staanden voet ontslagen. De man blijft echter weigeren, aan den oorlog deel te nemen, en zal in Neder land een betrekking trachten te vinden. Religie en k leed in g. In den Conventus Prosynodalis heeft de Bisschop van Haarlem bepaald: „Vrouwen en meis jes mogen in de kerk niet anders don betamelijk verschijnen, vooral wanneer zij tot de H. II. Sacramenten naderen; andei's dient het ontvangen der Sacramenten en in het bijizonder het ontvangen der H. Communie haar te worden geweigerd". „St. Bavo". WASHINGTON, 22 Febr. De Amerikaan- sche consul te Bremen bevestigd hel be richt van de „Berl. Lokal Anzedger", dat het Amerikaansche s.s. „Eveline", met katoen bestemd voor Bremen, ten Noor den van Borkum op een mijn is geloopen en gezonken. De bemanning is gered. BOEKAREST, 22 Febr. Volgens berich ten uit Nisj hebben meer dan 3000 ge wapende Albaneezen een inval in Servië gedaan. De proclamatie, waarin de Al baneezen ten heiligen oorlog worden op geroepen is mede-onderteekend door Pronk bil Doda namens de Malissoren. IJMUIDEN, 22 Febr. Wegens het mij nen- en oorlogsgevaar weigeren de op varenden van de loggers „Minister Kuy- per", „Margaretha Cornelia" en „Gijs- bert Karei van Hogendorp" uittevaren. BERLIJN, 22 Febr. De correspondent van de „Berliner Ztg, am Mittag" be vestigd, dat een Engelsch troepentrans portschip in het Kanaal op ean mijn ge loopen of door een torpedo tot zinken is gebracht. LONDEN, '21 Febr. (Reuter). De Lloyd- stoomschepen „Hemisphere", Highland- breae", „Potaro", alsmede bet Noorsohe zeilschip „Semantha" en het Britsche schip „Wilfrid" zijn vermoedelijk dooi de „Karlsruhe" tot zinken gebracht. De geheele bemanning en 51 passagiers van de „Highlandbrae" zijn gisteren te Buenos- Aires aan land gezet. LONDEN, 22 Febr. (V.D.) Laat in den avond bezocht een Duitsch vliegtuig Brain- txee, Colchester en Chelmsford, waai' het bommen wierp. Het verdween weder over zee. Geen menschenlevens zijn verloren gegaan; de schade is onbeduidend. LONDEN, 22 Febr. (V.D.) Zondagnacht viel te Colchester een bom, afkomstig van oen Duitsch vliegtuig, in don tuin van de kazerne. Drie villa's werden ge deeltelijk vernield, doch overigens werd geen schade aangericht. Geen levens zijn verloren gegaan, ofschoon een familie ter nauwernood ontkwam. Ook te Cöggleshall werd een bom geworpen. Een vliegma chine werd opgemerkt, welke in Oostelijke richting verdween. PARIJS, '22 Febr. Communiqué van gis teravond 11 uur: Van de zee tot de Aisne hadden Dij lusschenpoozen kanonnades plaats. !n Champagne werd een tegenaanval van den vijand schitterend afgeslagen en gingen .wij tot een vervolging over. Alle Duitsche loopgraven ten Noorden en ten Oosten van het bosch werden door ons genomen. Gisteren werden op een andere, plaats aan het front twee Duitsche tegenaanvallen afgeslagen. Wijl maakten vorderingen, spe ciaal ten Noorden van Mesoril en namen honderd man gevangen en veroverden! twee mitrailleurs. De vijand deed een zevenden aanval te Eparges met het doel de stel lingen te heroveren, welke in de laats M dagen door ons genomen waren. De aan val msilukte echter geheel. PETROGRAD, 22 Febr. Een keizerlijke oekase gelast, met het oog op de amor tisatie op' 28 Fejbr. van de schatkistbil jetten op korten termijn de uitgifte van' twee nieuwe series 5 procents schatkist biljetten, elk tot een bedrag van 500 mil- lioen Ril. „Hbl." PETROGRAD, 22 Febr. (Officieel.) In de laatste twee dagen maakten wij onge veer duizend Duilschers krijgsgevangen. In Galicië ging de vijand op 19 en 20 Febr. na een inleidend zwaar artillerievuur tot den aanval ten noorden van Zakliozdn over. Na drie aanvallen werd hij1 echter teruggeslagen. De gevechten tusschen Me- golaborsk en den Roven-San duren Voort. Nu eens van verdedigenden, dan weer van aanvallenden aard. Nieuwe aan vallen van de Duitschers ter hoogte van Kozioefka in de omstreken van Nieuw- Rozanka werden alle afgeslagen. Onze troepen veroverden de hoogten ten zuid oosten van Toekla en ten noordwesten in Zuid-Galicië Stanislawof bezet, in Zuid-Galaicië Stanislawof bezet. BERLIJN, 21 Febr. Bij Nieuwpoori. liep een vijandelijk schip, waarschijnlijk een mijnenvisscher op een mijn en zonk. Vij andelijke torpedobooten verdwenen toen Zij beschoten werden. Op den weg van Ghe- luvelt naar Yperen, alsmede aan het ka naal ten Zuid-Oosten van Yperen na men wij een vijandelijke loopgraaf. Eenige gevangenen werden daarbij gemaakt. In Champagne heerschte gisteren na de zware gevechten van den vorigen dag betrekkelijk rust. Bij Combres werden drie met sterke troepenmachten ondernomen aanvallen met zware verliezen voor den vijand afgeslagen. Wij maakten twee Fran sche officieren en 125 manschappen gevan gen. In de Vogezen heeft onze aanval verdere vorderingen gemaakt. In de streek ten Zuid-Oosten van Sulzern namen wij Honrodherg, de hoogte bij llunrod en de hoeven Bretzel en Widenthal. PARIJS, 21 Febr. (Officieel communiqué van hedenmiddag 3 uur) Uit België worden eenige iufanterie-ge- vechten gemeld. In den sector van Ype ren hebben wij de loopgraven heroverd, welke de vijand kort te voren beziet had. De Duitschers lieten eenige honderden dooden op liet slagveld achter. Onze ver liezen waren gering. In Champagne heb ben wij al onze voordeden kunnen be- h ouden. In de Vogezen hebben wij drie aanvallen op Lafecht afgeslagen. Daarna ondernamen wij een tegenaanval. De strijd duurt nog voort. iST. PETERSBURG, 21 Febr. De staf van het leger in den Kaukasus deelt mede, dat in den loop van den dag botsingen tusschen Russen en Turken in de streek van Transtekowsk zijn voorgevallen. KONSTANTINOPEL, 21 Febr. Volgens een mededeeling van het groote hoofd kwartier van gisteravond, is er op de verschillende gevechtsterreinen geen ver andering gekomen. Sedert 19 dezer heeft de vijandelijke vloot, geen aanval op de Dardanellen be proefd. 'KRUININGEN. Dc heer K. A. de Booy, onderwijzer aan de Christelijk© school al hier, in in gelijke betrekking benoemd aan de Christelijke school (Wijngaard straat), Goes. DEN HAAG. Hedenmiddag 5 uur wordt ministerraad gehouden. Gewoonlijk vindt des Maandags geen bijeenkomst van mi nisters plaats. DEN HAAG. De Nat. Tentoonstelling van kunstwerken ten bate van het Kon. Nat. Steuncomité is heden door minister Treub geopend. DEN HAAG, 22 Febr. De Fransche le gatie spreekt tegen, dat sedert 3 Febr. Fransche vliegers of luchtschepen boven Nederland geweest zijn. Men wijst er op dat de Duitschers in het bezit zijn van een tusschen hun linies gelanden Fran- schen tweedekker, zoodal. men zich te dien opzichte heeft kunnen vergissen. DEN HAAG, 22 Febr. Het Marine-be stuur'hoeft onderzocht of liet waar is, dat zooveel mijnen in de Noordzee drijvende zouden zijn aangetroffen. Het resultaat van het onderzoek is, dat slechts één mijn is aangetroffen tusschen de 'lichtschepen Noord-Hinder en Schouwenbank, welke on middellijk tot zinken is gebracht. AMSTERDAM. Volgens een hier te lande ontvangen telegram is de toestand van den te Valjewó vertoevende dr. van Tien hoven, die aan vlektyphus lijdt, vooruit gaande. Zijn toestand baart geen zorg. Evenmin die van de beide andere daar vertoevende Nederlanders, die aan dezelf de ziekte lijden. AMSTERDAM. Zaterdag heeft zich het eerste conflict voorgedaan tusschen de Amslerdamsche zeelieden en reeders. Van de zijde der zeelieden vernemen wij: Zaterdagavond 11 uur zou de Amstel- stroom van de Holl. stoomboot Maatsoh. weer naar Engeland vertrekken. Van de bemanning weigelden de stokers en ma trozen uittevaren. Zij verlangden dubbele gage, verwijdering van den voordeklast, waardoor de bemanning bij gevaar over het voordek zou kunnen heenkruipen voorts eischten zij' dat des nachts niet gevaren werd en een goeden uitkijk. Dé directie willigde alle eischen in, behalve die van dubbele gage, maar zij wil fö per week extra betalen. De bemanning ging 1 oen van boord. Met vreemde hulp is toen het schip vertrokken. De bemanning van de Maas-, Zaan-, Texel en Rijnstroom hebben eveneens hun schepen verlaten. ENSCHEDE. In het vroegere R. K. Zie kenhuis, waar Belgische vluchtelingen Ver blijven, 'zijn twee menscben J. F. M. en zijn 72-jarige vrouw P. B:. op (hun ka- ,mer -bewusteloos gevonden, terwijl de gas kraan openstond. De man is kort daarop overleden. De vrouw kwam weer bij. Ze had licht ontstoken, doch de kraan niet goed dicht gedaan. SCHIERMONNIKOOG. Gistermorgen te gen 12 uur passeerde hier een Zeppe lin, die in O. richting verdween, (tis- teravond 6 uur werd uit N.-W, richting een sterke ontploffing gehoord. TILBURG. Te Alphen-en-Riel is giste ren een landweerman, vader van 5 kinde ren, toen hij uit de provoost ontvluchtte, door een schildwacht doodgeschoten. Van 20—22 Febr. 1915. MIDDELBURG. Bevallen: J. Dingeman- se, geb. van Sluifs, d.; M. J. M. Net, geb. de Hooge, z. Overleden: J. W. Akkermans, 75 j., man van J. E. Bosdijk. GOES. Geboren: 21, Jacoba. d. v. 1 he ter Albert Mol en Pietemella Suzanna Schip>- pers; 22, Maria Jozefina, cl. v. Pieter Bruel en Cornelia Pieternella van den Berg; 22, Adriana Maria Kateleentje, d. v-. Adri- aan Vermaere en Maria Kateleentje van den Boogaart. Van 16—19 Febr. VLISSINGEN. Ondertrouwd: J. Cl. Auer, 28 j. jm. en P. Jilleba, 24 j. jd.; L. Janssen, 24 j. jm. en 0. J. van Dijk, 21 j. jd.J. Davidse, 22 j. jm. en L. J. Ova, 21 j. jd.; J. Stouthamer, 42 j, wednr. van M. C. de Ridder, en J. A. Harte, 43 j. wed. van J. Kort; A. van der Vlies, 24 j. jm. en L. J. de Visser, 20 j.yjd. Getrouwd: P. A. B-u ijs, 23 j. jm. en E. Moens, 22 j. jd. Bevallen: T. de Bruijne, g|eb. Reijn- hout, z.S. Mijnsbergen, geb'. L apart, z'. J. L. du Pon, geb. Necferhand, d.; F. Busch, geb. Van Spanje, d.; L. Rooi se, geb. De Ridder, z.; M. O. Weijermans, geb. Corthals, z.; 1. M. Marchand, geb. Vollemaire, z.J. G. Oberman, geb. Ober man, d.J. E. van Driel, geb. Berwald, z.; K. E. Mabelus, geb. Witte, d.O. H. C. Chapellier, geb. Jam art, d.A. Huis- soon, geb. Kesteloo; d.; K. P. de Pagter, geb. Bak, d.; C. M. M. Sohier, geb. War man, z. Overleden: C. A. M. Kooper, 4 j., z. H. Gerrebrands, 72 j. jm.; R. W. Nijs, 2 j., z.; M. Aniesse, 42 j., v.; S. A. M. Sporry, 2 j., d.; F. D. van den Berg, 22 m., d.; A. C. Kest, 8 m1., d.; T. Boers ma, 1 j., z.; S. J. Mentens, 1 m., d.; Onbekend manspersoon; J. S. Faas, 52 j., wed. van J. van de Velde; W. J. Roelse, 15 m., d. Moedekenskerke. Uitslag aanbesteding van pl.m. 300 M3. onderhoudsgrint, aan besteed door B, en W. dezer gemeelnte d.d. 19 Febr. Inschrijvers: Grintmaat- schappij te Arnhem f2.17 per M3., biggeJs 'Va7 c.M.; A. Vrijlandt te Utrecht f2.44 per M3., higgels 16 c.M.; A. J. de Bok te Nijmegen f2.24 per M3., higgels 16 c.M.alles franco op den wal. O. F. de Waal te Werkendam f 1.88 per M3., biiggels 16 c.M., franco voor den walW. Oosse te Papendrecht f 1.79 per M3., higgels V2 7 c.M., franco voor den wal, op den wal f0.40 per M3. hooger. Die inschrijf ving heeft betrekking op levering van Hollandsche grint. Gegund aan de Gnirit- maatsohappij te Arnhem, voornoemd. Rotterdam, 22 Febr. 1915. Binnen la 11 dsche granen: Gerst, klein aanbod, prijshoudend, f 14.a f 14.25. Tarwe, ruim ter markt, hoog ver kocht; WilheJmina f 17.50 a f 18.25. Bruine hoonen, matig aangeboden, hooger ver kocht, f 15.a f 16.Haver onveran derd, minder ter markt, f 14.50 a f 14.75. Buitenlandsche granen: Mais. La Plata, aangekomen, f 231, stoomend f 236 a f 240. Amerik mixed, oxide, dispo nibel f243, nieuwe disp. f240. Hesbriéds stoomend f239. Odessa disp. f236. Eieren. Zeeuwsche f 5.a f 5.60. Overmaassche f 5.60 a f 6.per 100 st. Varkens. Aanvoer 1513. Prijs 45 a 465 ets. Lichte voor export 29 a 30 ct., van 50115 K.G. 39 a 43 ets. Aardappelen. Zeeuwsche blauwe f 3.90 a f 4.20, Zeeuwsche eigenheimers f2.90 a f3.10, Zeeuwsche bonte f 3.90 a f 4.20, Zeeuwsche biuvo's f 3.50 a f 3.80, Spuische eigenheimers f 3.— a f 3.20, Po ters f2.50 k 12.70, Red. Star f'2.80 a f3.—. Tamelijke aanvoer, tamelijke vraag. Ajuin. Aanvoer 4000 H.L. Prijs f 8.75, stroogele en groote bruine. Vlas. Aanvoer 12370 st. blauw, 2600 st. Holl. geel, 3000 st. Gron., 4050 st. wit Zeeuwsch. Zaterdag 16 Februari 19)5. CHICAGO. Tarwe. De termijnmarkt opende flauw en P/8 e. lager, daalde verder op gunstige oogst-beriehten uit het Zuidwes ten en wegens „stoploss" verkoopen, maar naderhand trad eene rijzing in tengevolgë van dekkingen, wegens aankopoen voor buitenlandsche rekening en naar aanleiding van willige telegrammen. De markt sloot prijshoudend. Febr. Maart Mei Juli. 20 Febr. - 160'/, 1313/8 19 - 1616/a 132 Vs 18 - 16'2:</4 133 V2 17 - - 160 182 Vs NEW-YORK. Tarwe. De termpnmarkt opende flauw, had een kleurloos verloop, maar sloot prijshoudend. Loco flauw. 20 Febr. 19 Febr. 18 Febr. 17 Febr. 'North 171V2 173 172 171 Roode Winter 169'/s 171 168'/, 16872 Febr. Mei. Juli 20 Febr. 166'/, 137'/, 19 - 1673/s 1387s 18 1676/s 139 17 - 166'/a 139'/j N. R. C.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1915 | | pagina 3