Uit de Provincie. Binnenland. De aanvoer in het gebergte wordt zoo ver mogelijk door den spoorweg naar vo ren gebracht. Dan nemen de colonnes dien over, die echter op de steile, bei- sneeuwde en bevroren bergwegen zeer in hun bewegingen worden beperkt. Waar de wegen voor de paarden onbegaanbaar worden, gebruikt men ezelwagentjes, die zeer smal van spoor, de lading van de colonnes overnemen en ze naar de blok huizen op de bergen brengen. In de blok huizen is voorraad voor eenige dagen, die eiken dag aangevuld wordt. Van de blokhuizen gaan weer kleine muildier- colonnes naar de loopgraven. Op elk muil dier worden twee zakken geladen. Om de ezels te beletten in de buurt van de vijandelijke stellingen te balken, heb ben onze vindingrijke manschappen een prohaat middel ontdekt. Zooals men weet, ligt grauwtje bij het balken zijn staart op. Daaraan binden onze manschappen nu een steen, die allen lust tot balken bij den ezel onderdrukt. De Dardanellen-forten. Uit Constantinopel wordt geseind over het bombardement: De vijandelijke vloot, bestaande uit 4 Engelsche en 4 Fransche schepen, opende op op 19 Fehr. om 8.30 uur 's morgens, op een afstand van 16 Kilom. het vuur met de kanonnen van het zwaarste kaliber. De Turksche artilleristen beantwoordden het vuren, niettegenstaan de de granaten als hagel nedervielen, niet, maar wachtten tot de vijand naderbSjl kwam. Het Engelsch-Fransche eskader na derde de kust in de meening de forten tot zwijgen te hebben gebracht. Op' dit oogenblik eerst opeinden de Turksche ar tillerie het vuur. Van de 18 schoten, did gelost werden, misten slechts 4, en trof fen de" andbre doel. Het admiraalschip Seed zware averij en werd door torpedo jagers, die het aanstonds omringden toen zij het schip- in gevaar zagen, uit de slag linie gesleept. Twee andere vijandelijke schepen werden buiten gevecht gesteld, en trokken zich terug. Na 600 granaten verspild te hebben, moest de vijandelijke vloot, waarvan 3 eenheden bepaald vol komen onbruikbaar gemaakt zijn, zich verwijderen. De door de Turksche artille risten betoonde bekwaamheid en vast beradenheid is boven eiken lof verheven. Het telegram eindigt met de opmerking, dat de Dardanellen, wier verdediging door zulke leeuwen gewaarborgd wordt, door geen enkelen vijand ooit kunnen gefor ceerd worden. Korte Oorlogsberichten. Het goud inzamelen in Duitscihland houdt druk aanDe N. R. Ct. doet nog een paar grepen uit dr berichten dien aangaande. Op het eiland Alsen wist een onderof ficier, die daar geplaatst was, van zijn soldaten ongeveer 10.000 ink. in goud gedeeltelijk ook aan stukken van vijf mark, los te krijgen. Wie het meeste goud mee bracht kreeg de belofte, dat hij het langste verlof zou krijgen. Een soldaat kwam met ongeveer 900 mk. aan, die hij thuis bewaard had. Te Krenipe trachtten twee onderoffi cieren bij een koopman papier tegen goud in te wisselen. De koopman verwees hen naar een oude dame, die een aarden pot te voorschijn haalde, waarin z'ij voor vijf duizend mark aan goud bewaarde. Zij1 verzocht hen nog eens terug te komen, aangezien zij in een loket hij de bank ook nog goud had. Toen zij' terugkwamen, overhandigde zij den onderofficieren weer een paar duizend mark aan goud. Te Ludwigshafen zijn bij het filiaal van de rijksbank van 1 Augusius tot 31 Janu ari 11.733.600 ink. aan goud ingewisseld. De Noorsciie stoomboot „Bjaeska", uit Porsgriinden met kolen van Leith naar Nakskov onderweg, is in de Langcland Belt op een mijn geloopen en gezonken, de bemanning werd gered. Vlie gers boven Belfort. Vol gens een bericht uit Bonfol, hebben Duit- sche vliegers een bezoek gebracht aan de vesting Belfort. Vier vliegers kruisten boven de stad; wierpen bonnnen op het station en ver- sohoidene bommen op bet. fort Mezire bij Morvillars. Vandaar uit werd een he vig geweervuur op de vliegers geopend, echter zonder succes. Twee Fransche vliegtuigen achtervolgden de Duit»"he vlie gers; gaven echter de vervolging spoe dig weder op, toen de Duitsohe vliegtuigen de Fransche vliegers trachtten te om singelen. Belgische vluchtelingen. Het Parijsche „Journal" meldt, dat vol gens opgave van hel Belgische ministerie van binnetilandsobe zaken te Le Havre zich 200.000 Belgische vluchtelingen in Frankrijk, bevinden, 300.000 in Holland en 750.000 in Engeland. Er bevinden zich dus 1.250.000 Belgen in den vreemde. Ik1 Duitsche marine-staf heeft bericht ontvangen, dat Zaterdag, in het westelijke gedeelte van het Kanaal een stoomsoliip gezonken is. Het is niet bekend, of de oorzaak een mijn of een torpedo-schot van een duikboot was. Naar het schijnt, is niemand gered. Alleen heeft men stuk ken van een boot van het schip gezien. Van goedingclichte Duitsrho zijde verneemt de N. B. Ct. dat volgens on langs bij den Duitschén marine-staf ontvan gen berichten op 1 Februari in de Ier- sche Zee een Duils he duikboot door een Engelsoh koopvaardijschip me', kanonnen beschoten is. dn een boscli bij hét dorp Allenbach, in de Rijnprovincie, heeft men een bal lonomhulsel gevonden met het opschrift Verdun. De mand, het net en de instru menten ontbraken. Servië en Albanië. Volgens de „Corriera della Sera" is Servië van plan tengevolge van de nieuwe Alba- neesche aanvallen, een deel van het Al- baneesche grensgebied te bezetten. Italië, dat Servië van zulk een maatregel steeds teruggehouden heeft, zal zich thans niet meer hiertegen verzetten. Intusschen blijft de oplossing van het xYlbaneesche vraag stuk aan het Europeesche congres na den vrede voorbehouden. Volgens „Deutsche Tagesz,tg." treft Japan groote militaire toebereidselen. De scheepswerken werken dag en nacht voor de gereedmaking van oorlogsschepen. Er zijn reeds ongeveer 70 oorlogsschepen bij eengetrokken, die voortdurend langs de Chineesohe kust kruisen. Drie lichtingen van gediend hebbende manschappen zijn gemobiliseerd. Voor Korea is de staat van beleg afgekondigd. Japan diénde een ultimatum bij China in. Telegrafische verbinding met een Belgisch kantoor. Als eigenaardigheid meldt Het Hand., dat een Belgisch plaatsje telegrafische gemeen schap heelt gekregen met Amsterdam. De bevoorrechte gemeente is het bekende Baarle-Hertog dat, naar men weet, geheel door Nederlandsoh grondgebied omgeven, een der thans buiten dienst zijnde tele- graphische verbindingen tusschen Am sterdam en Brussel te zijnen behoeve heeft benut. Baarle-Hertog was nooit in tele- graphische gemeenschap met ons land, doch profiteert thans van de omstandig heid, dat een der verbindingen Amsterdam - -Brussel via TilburgTuruhout loopt en Baarle-Hertog dus gemakkelijk op die lijn kon worden aangesloten. Beschikbaarstelling van bouwland. De raad van Wilinersdorf (voorstad van Berlijn) stelt het onbebouw de gemeentelijke land en het terrein, dat verschillende grondbezitters daartoe afge staan hebben, kosteloos beschikbaar voor Wilmersdorfsche burgers, die hier groen ten willen verbouwen. Elk stuk is 400 vierk. M. groot. De bepaling is gemaakt, dat er geen kinderspeelplaatsen als an derszins mogen worden gemaakt; hoog stens mag een oppervlakte van 10 vierk. M. gebruikt, worden om een zitje te ma ken of een bergplaats voor de gereed schappen te bouwen. De opstand in Zuid-Afrika. De in het Baoysenskamp gehouden krijgs raad veroordeelde 63 „burghers", die Zon der geldige reden geweigerd hadden om den oproep tot de operaties tegen Duitsoh Zuid-West-Afrika te beantwoorden, tot een jaar dwangarbeid. Naar verluidt zullen zij hun straf bij de spoorwegwerken in het Upingtondistrict uitdienen. Kinderen als landarbei ders. Zoowel in Beieren als in de Oos telijke provincies zullen dit jaar de school kinderen zooveel mogelijk aan den arbeid worden gezet ter bewerking van de ak kers. Agrarische bladen in Oost-Pruisen deelen mede, dat reeds verschillende schoolhoofden machtiging hebben ontvan gen om van de voorjaarsbewerking van het land af tot het einde van den oorlog, Voorloopig tot 1 November, jongens van de laatste vier, en meisjes van de laat ste drie klassen van de lagere school vacan'.ie te geven op verzoek van ouders of voogden. De vaoantie moet verleend worden in den t,ijd, waarin de meest dringende werkzaamheden op het land vallen. Bij de verleening van het verlof moet reke ning worden gehouden met het werkelijke tekort aan arbeidskrachten. In twijfel achtige gevallen moet de betrokken sohool- autoriteit zoo- spoedig mogelijk een be slissing geven. De vleeschuitvoer naai' alle landen is verboden, met uit zondering van Engeland en Zwitserland. De vlees chquaestie. Onder leiding van den Minister van Land bouw, Nijverheid en Handel bad aan het departement van Landbouw, Nijverheid en Handel een conferentie plaats, waartoe de ex ports lagers, voor zoover aan bet Departement bekend, waren uitgenoodigd. Op deze conferentie waren tevens aan wezig de directeur-generaal van den Land bouw, de heer Van Hoek, en de inspec teur van het veeartsenijkundig staatstoe zicht, di-. Remmelts. Omtrent het ter conferentie verhan delde vernemen wij dat allen het hier over eens waren dat men ten opzichte van de maatregelen, die men wilde ne men in verband met luet varkensvleesch, zeer voorzichtig moest wezen, want dat de geringste verstoring in de fokkerij ook in de toekomst zeer bezwarende gevolgen zou .hebben. Eenige exportslagers, meer van nabij bekend meft hel varkensmesten en varkensfokkon, hebben zeer pertinent eiken maatregel ontraden. Anderen, on der wie ook behoorde het dagelijksch be stuur van den Nederlandsehen Bond van Exportslagers, achtten bet wenschelijk eenigszins regelend bij den uitvoer op te treden. In aansluiting hiermede kunnen wij nog melden dat reeds in de Staats xiurant een Koninklijk besluit is opgenomen, waar bij de keuring op den uitvoer van vleesch, die thans slechts bestaat voor expori naar Engeland en Zwitserland, tot alle lan den van Europa zal worden uitgebreid. Het natuurlijk gevolg daarvan zal twee ledig wezen: lo. dat de export afneemt omdat zij slechts kan plaats hebben van uit goedgekeurde inrichtingen en 2o. dat men zeer precies den toestand leert ken nen en dus regelend kan optreden. Een Duitsche observatie ballon. Men meldt ons: De ballon, die Woensdag j.I. boven ons land zweefde, was een observatie-ballon der Duitschers, die van de Zeppelinloods te Foveren bij Brussel 's morgens kwart voor zes losgerukt was door den hevigen storm. Voetzrekten Lij soldaten. Homoeopathisch Maandblad (Red. dr. N. A. J. Voorhoeve) schrijft: Voor den soldaat is het wel van het allerhoogste belang, goede, gezonde voe ten te hebben. En niet alleen voor den soldaat zelf is dit van gewicht, ook voor het legerbestuur is het „voetenvraagstuk" volstrekt niet als een bijzaak te beschou wen. Het winnen van een slag kan af hangen van de marschvaardigheid der troepen. Er worden aan den infanterist in oor logstijd vaak enorme eischen gesteld, en het is geen wonder, dat bij de geweldige; inarschen, dikwijls langs wegen, die in een afschuwelijken toestand verkeeren, de voeten zeer veel te lijden hebben. Een zeer veel voorkomende voelziekte die gewoonlijk niet van ernstigen aardi is, maar die toch den lijder ontzettend hinderen kan, is het wondloopen. Iedere jonge man, die weer voor 't eerst in dienst is, en in zijn burgerleven niet al te veel loopt, zal hier in 't begin last van hebben. De voethuid moet eerst meer gehard worden. Meestal passen ook dei schoenen in 't begin niet zoo recht, ziel knellen daar en blaren of wonden aan de voeten zijn er 't gevolg van. De schoen moet eerst „ingeloopen" worden, naar men het noemt. Ook is het van groot belang doelmatige sokken te dragen. Katoenen sokken zijn uit den booze. Dikke wollen sokken zijn het beste. Wel zijn deze, vooral in den zomer, in 't begin erg warm, maar na eenig marcheeren gevoelt men van de: warmte niets meer, terwijl de dikke wol- laag de voethuid- tegen wondschuren en al te sterke, plaatselijke drukking behoedt. Het verdient aanbeveling de sokken vaak te vernieuwen, vooral lijders aan zweet voeten doen wel hierop te letten, maar het is helaas waar, dat de soldaat te velde veel te weinig mee kan nemen om voor een geregelde wisseling van ondergoed te kunnen zorgdragen. Daarom is het goed) zich in zulke gevallen te kunnen behel pen. Men wikkelt den voet, vóór men hem in den sok steekt, in een courant. Natuurlijk wordt zulk een stuk papier spoedig vochtig, daarom moet men hot telkens, als er rust is, vernieuwen. Opt deze wijze houdt men de voeten droog en in den winter ook warm, zoodat dit tevens een middel is tegen wintervoeten,. Een uitstekend voorbehoedmiddel tegen voetwonden is het vaak baden in koud water, daarna flink afdrogen en invetten der voeten. Wolk vet men hiervoor neemt is vrijwel onvcrsohillg. Vaseline is zeei} geschikt. Menschen, die aan zweetvoeten, lijden, hebben vaak een zeer dwazen af keer van koude voetbaden, in de inee- ning, dat deze 'baden het zweet „naar binnen drijven" en zoodoende allerhande ziekten kunnen doen ontstaan. Het be hoeft wel geen betoog, dat deze meaning hoogst dwaas is. Men drijft bij het baden geen lichaamsvocht „naar binnen", men wascht het af. 'Lichaamsreiniging kan nooit tot ziekte leiden. En koud water is een weldaad voor de door het lange marchee ren week geworden en uitgezette huid der voeten. Ze wordt weer vast en krijgt daardoor weer meer weerstandsvermogen bij Üen verderen tocht. Zijn er eenmaal blaren aan de voeten ontstaan, dan prikke men deze door met een naald, die va n te voren is uitgegloeid. Daarna brengt men er een zalf op; die eenigszins antiseptisch werkt b.v. salicyl- vaseline, of ook arnicazalf of hamamelis- zalf. Ontstaan er uit de blaren wondjes, moeten deze na reiniging eveneens be smeerd worden met een zalf, waarna men' er een zwachteltje om heen doet. Tegen overmatig zweetén is een mengsel van salicylzuur en talkpoeder een goed mid del. Men strooit dit eenvoudig in de sok ken, Iwrijft wat tusschen de teeiien, enz. Dit poeder is tevens een voorbehoedmiddel tegen wondloopen, daar het de wrijving tusschen de voetdeclen onderling en tus schen sok en voet vermindert. Vrees} men voor ontsteking der wondjes, dan is insmeren met een weinig perubalsem aangewezen. Als het zoover is gekomen, zal echter meestal de officier van ge zondheid de voeten reeds gezien hebben en voorschriften hebbenn gegeven. Veel ernstiger dan het wondloopen, is het z.g. voet ge zwel. De opzwelling van de voeten na den marsch kan het gevolg zijn van een ontsteking van het bee nvlies der middelvoetbeande- ren, ontstaan door een soort inwendige schuring. Zulk een ontsteking kan zeer pijnlijk zijn en den soldaat geheel marsch- onvaardig maken. Erger is het nog, al3 een der middel voetbeenderen breekt. Bij zeer sterke inarschen, vooral op on gelijk terrein, komt het voor, dat de voet- spieren en pezen dermate vermoeid ra ken, dat ze hun functies niet meer vol- -doende kunnen verrichten en een der beenderen van den voet eenvoudig door midden breekt. De soldaat voelt een ste kende pijn, maar is zich volstrekt niet bewust, dat er iets gebroken is, daar het gekwetste voetbeentje zoodanig tusschen de andere beenstukken is ingeklemd, dat hij toch door kan blijven loopen. Eerst den volgenden dag bemerkt de gelukkige! bezitter van zoo'n voet, dat deze belang rijk is gezwollen en vooral bij' het loopen pijn doet. Hij tracht zich door wrijven en masseeren verlichting te verschaffen, maar spoedig blijkt, dat hij1 toch niet mee kan en naar het lazaret moei. Hier moet hij dan gewoonlijk eenige weken liggen, voor de voet weer geheel genezen is en vaak genoeg gebeurt het, dat zulk een patiënt geheel ongeschikt voor den dienst moet verklaard worden, daar de voet door bovenmatige vorming van callus-weefsel bij elke inspanning pijn blijft doen. (Callus is het weefsel, dat zich vormt na het bre ken van een been, en de beide fragmen ten als het wug'e aanéénkit.) (iedurende do behandeling van zulk een „voetgezwel" zijn vochtige omslagen en ook heeteluchtbaden, gevolgd door koude afwasschingen van groot nut. De laatste zullen in het veld echter helaas niet veel toegepast kunnen worden. De homoeopaath zal tevens de genezing door inwrijving tnet Arnicatinktuur of S y m p h y- tum tink tuur trachten te bevorderen. Absolute rust van den voet is in elk ge val hoofdzaak. Het is eigenaardig, dat vooral de lin ker voet bij de soldaten aangetast wordt. Dit is het gevolg van de sterkere belas ting van den marcheerenden infanterist aan de linkerzijde (zijdgeweer, enz.) Ook is het een feit, dat oude, getrainde solda ten minder last van de voetzwelling heb ben dan pas geoefende. De voet went blijkbaar langzamerhand aan de sterke inspanning, de voetspieren worden op de juiste wijze gebruikt en de oververmoeid heid treedt daardoor ook niet zoo spoedig-, in. Ongetwijfelt oefent een misbruik van alcohol ook in dit opzicht, een ongunstigen invloed op het weerstandsvermogen van den soldaat uit. C. Generaal Christaan de Wet. Een Hollander van afkomst. Het „Hbl." ontving onderstaand sclurij- ven Engelsche vrouwen wensohen samen te werken met de vrouwen van Holland om een aanvraag voor gratie tot liet Engel sche gouvernement te richten voor ge neraal Chris tiaan de Wet. Zij wenschen er op te wijzen, dat het geen l>e Wet deed, natuurlijkerwijze van staatkundig standpunt als landverraad be schouwd kan worden, zulks echter van moreel standpunt gezien, slechts een uiting kan zijn van liet hoogste gevoel voor vrijheid, hetzelfde waardoor liij een held genoemd werd, gedurende den bar den strijd der Boeren. Generaal De Wet werd door zijn vroe- geren kameraad generaal Botha gevan gen. Elke Hollandsohe vrouw van den top tot den voet der sociale ladder, zal gaar ne haar stem geven voor de bevrijding van dezen man. Wij beginnen dit request in Holland, het land van waar de eerste mannen het Zuid-Afrikaansche gebied exploiteer den. Zendt allen uw naam en adres op een briefkaart aan onderstaand adres en la ten wij hopen, dat zij die de WeL moe ten vonnissen het hart op .dezelfde plaats zullen hebben als allen die dezen kreek om hulp zullen teekenen. Ook handteekeningen van mannen wor den gevraagd. Laten wij vragen en hopen! Mrs. ROBINSON. Miss POTTS. American Hotel. Bij den dienst der directe belastin gen zijn verplaatst met ingang van 1 Maart de kom. 3e klas A. de Vries van lJzen- dijke naar Nieuw-Namen, A. A. M. Ver hagen van Aardenburg naar St. Jansteen; G. Toornstra van Woensdrecht -naar St. Janstcen; J. A. de Mandt van Biervliet naar Koewacht; L. J. Ouwehand van IJzendijke naar Philippine. Eervol ontslag verleend aan F. W. Boes, kom. 1ste kl. te Middelburg met ingang van 1 Mei. Benoemd tot Provinciaal rondreizend huisbezoekster van de Provinciale Zeeuvv- sche Vereeniging tot bestrijding der Tuj berculose, Mej. C. H. Bruijn, te Vlissingen. Middelburg. Gistermiddag worden op den Noordsingel alhier drie meisjes, respectievelijk 8, 7 en 5 jaar, aangetrof fen, die vroegen naar den weg' om in de Slijkstraat te Vlissingen te komen. Het bleek dat deze drie zusjes zonder ge leide naar Middelburg waren gewandeld. Het vroolijke drietal is door de zorg der politie per tram naar de ouderlijke wo ning teruggebracht. ,iVervolg verslag Gezondheidscommis sie Uit een bijlage tot het verslag blijkt het zoutgehalte der waterleiding. Door de te veel zout bevattende putjes een tijd lang te sluiten kim men het zoutgehalte binnen behoorlijke grenzen houden, zon der dat hot noodig is het watergebruik te beperken. Vergrooting der buizen geschiedde in de Werfs-traat. Van gemeentewege werden bij een tweetal bruggen standaardpijpen geplaatst. Voor een kleinigheid kan nu ieder schipper en ook ieder ingezetene daaruit van den brugwachter duinwater verkrijgen. Me! B. en W. werd een correspondentie gevoerd over de wijze waarop de 1200 gulden die de gemeente of namens haar de gezondheidscommissie jaarlijks als mi nimum moet besteden aan de keuring het vruchtdragends! kunnen worden gebruikt. Hel resultaat is geweest, dat B. en W. van dat bedrag 500 gulden per jaar hebben beschikbaar gesteld voor de commissie. De commissie zal zich onthouden van het onderzoek van melk en duinwater en jaarlijks de resultaten van alle onderzoekingen voor zoover dit wenschelijk wordt geacht in haar ver slag te publiceeren. Een en ander gaat in met Januari 1915. In de maand Augustus kreeg de com missie vermoeden dat er geknoeid werd met de melk. Ze liet verschillende mon sters melk onderzoeken en op den vijftien den dier maand plaatste zij 'n krasse waar schuwing tegen vervalsching en liet twee dagen later opnieuw verschillende mon sters onderzoeken. De uitkomst was in derdaad verrassend. Volgens een opge nomen staatje waren bij bijna alle mon sters het soortelijk gewicht, het vetge halte en de vetvrije vaste stof hooger, bij veile monsters zelfs belangrijk hoo ger. Volgens mededeelirigen van do keur meesters werden in 1914 geslacht door slagers 1137 runderen, 555 kalveren, 75 nuchtere kalveren, 1572 varkens, 258 schapen, 150 geiten en 19 paarden; terwijl voor particulieren werden gekeurd respec tievelijk 9. 3, 1, 442, 20, 18 en 3 die ren. Afgekeurd werden hiervan 11 run deren, 12 kalveren, 10 varkens. 2 scha pen, 1 geit en 10 paarden. Bovendien werd van elders ingevoerd voor slagers 234434 vleesch en spek, waarvan afgekeurd 636 K.G., voor winkeliers 34212 K.G., waar van afgekeurd 145 K.G., voor particulie ren 9057 K.G. waarvan niets werd af gekeurd en voor het garnizoen 7456 K.G., waarvan 41 K.G. is afgekeurd. Veel vleesch is naar elders gegaan (Dom burg o.a.) Onderzocht zijn eenige monster.- brood'. Van 20 monsters suiker, die onder zocht werden, kon sic hts op twee eeni ge aanmerking gemaakt worden. In een waren sporen van zetineelkorrels. in het andere waren bovendien haartjes en ve zeltjes. Van vier monsters thee zijn verschil lende theeblaadjes herkend. Kleurstoffen konden niet worden aangetoond. Ook wer den onderzocht 10 monsters qzijn. Het gehalte wisselde, van f2.2 pet. tot 4.4 pet., drie bevatten geen, drie enkele, maai de rest veel azdjn-aaltjcs. In geen der monsters echter werd salicyl-, benzoë- of boorzuur en evenmin aniline kleurstof fen aangetroffen. Nog werd een onderzoek ingesteld naar het voorkomen van arsenicum in een poetsmiddel. Dit bleek niet aanwezig te zijn. 1 1 In verband met het onderzoek naar het voorkomen van verschillende soorten ratten in Nederland is getracht eenige exemplaren te bemachtigen, echter tever geefs. De tot tijdelijk militair tandarts be noemde milicien-sergeant A. Edel wordt geplaatst bij de militaire ziekeninrichting te Middelburg. Het aantal bons voor warm eten bedroeg gisteren 1099 en heden 1101. Goes. Bij de 'heden gehouden candidaat- stelling voor een lid van den Gemeen te- raad, zijn candidaat gesteld: de heer E. C. van Dissel (Vrijz.) door D. A. Constante se en 35 anderen, en de heer M. Pols (S. D. A. P.) door J. Pennc en 24 an deren. De afd. Goes der S. D. A. P. is van plan in het belang der candidatuur- Pols een propaganda avond te organisee- ren in „De Prins van Oranje", waarbij als spreker zal optreden de heer Lindeijeir, propagandist te Vlissingen. De heer Van Santen, propagandist alhier zal met hem in debat treden. Vlissingen. Ilct. getal aangifte-kiezer- be droog 15 tegen verleden jaar 296. Benoemd tot buitengewoon opzichter bij het maken van den onderbouw van een draaibrug over de stadshaven te Veere, V. Amadio te Vlissingen. Men schrijft ons: In de „Telegraaf" is vet-meld, dat een beambte van de „Intern. Sohlafwagenge- sellscliaft" na 13-jarigen trouwen dienst is ontslagen, omdat hij had Verklaard niet te zullen voldoen aan den oproep oni in Dui'tschen militairen dienst te treden. Naar wij vernemen treft in de'.e de M;uit schappij geen blaam, daar zij onmoge lijk deserteurs in dienst kan houden, om dat haar wagens in normale tijde i ook in Duitschland komen. Trouwens ook van andere naties zouden deserteurs ontslagen moeten worden. Het Deensche stoomschip „Tubing*', dat aan de werf der Kon. Maatschappij „De Schelde" te Vlissingen van machines en ketels wordt voorzien, wordt zoowel aan stuurboord als aan bakboordzijde be schilderd met het opschrift „Tubirg Dan- mark" en tweemaal de nationale kleuren, Hedenmorgen zijn wederom 150 vluchtelingen naar Ede vertrokken. -Villier moet van een heer in een hotel 2900 francs zijn gestolen, terwijl naar wij vernemen aangifte bij de po litie moet gedaan zijn. lerseke. Ten nadeele van het Steun comité van Belgische vluchtelingen heeft men in den nacht van Zaterdag op Zon dag door inklimming in de Openbare lagere schooi alhier, een partij geconden seerde vleeschwaren ontvreemd, benevens een partijtje suiker en koffie. De politici stelde aanstonds een onderzoek in, doch dit bleef tot heden zonder eenig gevolg. Hoedekenskerke. Naar wij vernemen is tot brievengaarder van het nieuw te ope nen hulppostkantoor te Kwadendainme be noemd de heer Jac. Walraven, aldaar. Vermoedelijk zal het kantoor 1 Maart ge opend worden. Wissenkerke. Naar wij vernemen is hot besluit van de vergadering van in gelanden van den Thoorn polder van 27 Januari, waarbij Th. Wolse tot ontvanger griffier is benoemd, door Ged. Staten ver-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1915 | | pagina 2