Telegrammen. telii Snor tijdige afsluiting van groote order zijn wij in staat tegen oude niet verhoogde prijzen te leveren. MIDDELBURG. LANGE DELFT. Berichten de ontvangst van NIEUWSTE STOFFEN voor Afloop verknopingen, aanbiedingen enz iarktberichten. Burgertyke Stand. Advertentiën. I 1913, REIZIGER IS DAGELIJKS TE ONTBIEDEN. "BHS Laatste Berichten. Telegrafisch Weerbericht. verkoopen: Bij de verkooping van den inspan op 24 Februari 1915, des namiddags 1 uur, ten huize van Mej. H. INGELSE te Middelburg, zal ook wor den verkocht oud 5 jaar. Notaris STRUVE. 4 K&EIJHBOBG Co., El I en v.,- U' l":a -* .'"M. - vV -i, -V" --'f": een op anderhalven meter vastgestelden diepgang. De zieke soldaat. Men schrijft uit Utrecht aan „Het Volk": Dinsdag 19 Jan. meldde zich korporaal 'v. M. bij Vlijm afdeelings-coinmandant met het verzoek naar zijn kwartier te mogen terugkeeren, daar hij kramp in zijn buik had. De komman-dant stond dit toe, en v. M. ging naar bed. Daar den volgenden morgen de pijn niet verminderd was, ging hij1 op het ziekenrapport. De behandeling van den officier van gezondheid had hem hier de voorgaande dagen van teruggehou den. .Deze, die de zieken in het wacht lokaal op Lunette II ontvangt, gaf hem een doosje pillen en liet hem. dienst doen. v. M. zag geen kans om naai de batterij te loopen en was z:oo vrij naar bed te gaan. (Lunette IV). Donder dagmorgen. was de toestand verergerd en de dokter werd aan bed ontboden, daar v. M. z.cih niet in staat achtte om tot de wacht te loopen (ongeveer 7 minuten). De dokter verscheen, konstateerde dat de pa tient geen koorts had, maar gaf hem dezen keer kwartier-ziek, met de mededee- ling: „Laat me niet door zoo'n vuile weg komen voor zoo'n geringe .zaak. Morgien kom jij' bij mij in de waciht; ik zal jou wel in de gaten houden." Een uur la ter was do pijn onhoudbaar geworden en v. M. vroeg aan zijn kameraden of zij een burgerdokter wilden halen. Toen werd raad gevraagd aan sergeant-majoor B. op Lunette III. Deze kwam direct en liet v. M. naar het hospitaal brengen. Hier gekomen werd hij onmiddellijk onder zocht en een directe operatie bleek nood zakelijk te zijn. De blindedarm Was bijna geheel weg,geteerd( en er was een be gin van 'buikvliesontsteking ontstaan. De operatie is gelukkig goed afgeloopen. Een moeilijk geval. In een plattelandsgemeente in de provincie Gel derland vroegen twee broers naar de vacante Burgemeestersplaats. De een was wethouder, de ander ontvanger der ge- taeente, zoodat de benoeming van den een altijd schadelijk zou worden voor dein ander. De schade zou (natuurlijk het grootst zijn, als ide wethouder werd benoemd), daar in dat geval door den ontvanger ont slag zou moeten worden genomen. Dej Regeering stond dus voor een moeilijk ge val. Zo heeft nu, maar de „Amh. Ct." meldt, den weg gevolgd, die voor de be trokkenen het minst schadelijk was, door den ontvanger te benoemen, waardoor de wethouder moet bedanken. Het finan- cieele verlies van laatstgenoemde is na- tuur! ijk zeer gering. NEW-YORK, 20 Febr. Het Staatsdepar- tement zal a.s. Woensdag zoowel Enge land als Duitschland op hun antwoord nota's van repliek dienen. NEW YORK, 20 Febr. Een telegram uit Washington zegt dat men daar niet voldaan is' met het antwoord van Duitsch land. Het gouvernement heeft besloten^ om hare houding te handhaven en een, tweede uitvoeriger nota aan Duitschlandj te zenden. SOUTHEND, 20 Febr. Het s.s. „Wa velet" is Southend gepasseerd, gesleept door een Nederlandsche sleepboot en be geleid door de sleepboot „Java". LONDEN, 20 Febr. Inzake de aanva ring tusschen het Nederlandsche schip „Sindoro" en het Engelseihe schip „Do- venoy" op 6 Nov. j.l. is door het Hof der Admiraliteit het Ned. scihip alleen schuldig verklaard. BERLIJN, 20 Febr. Uit Kopenhagen wordt gemeld, dat de vertegenwoordigers der Deensche, Zweedschc en Noorsche regeering heden te Kopenhagen zouden bijeenkomen ter bespreking van de neu trale scheepvaart op de Noordzee. PETROGRAD, 20 Febr. Onze troepen hebben zich tusschen de Njemen en de Weichsel in de streek van Augustof ge leidelijk uit het gebied van den strijd teruggetrokken. Thans ontwikkelt zich een gevecht 'hij Ossowiec en aan de wegen naar Lomza. Aan den linkeroever van de Weichsel is de toestand onveranderd. Op den linkeroever van de "Dunajec is de Oostenrijksche aanval mislukt. In de Karpathen hebben wij een reeks aanvallen afgeslagen bij Jazionsky en hebben wij ftiel! jle bajonet een genomen. Op 17 Februari heeft een Russisch bataljon bij het aanbreken van den dag een stelling bestormd en een deel der bezetting ge dood. Alle Duitsche aanvallen werden af geslagen. In de omgeving van Wyskos heeft pen hevig gevecht plaats gehad. Wij naanen 200Ü man gevangen en ver overden 6 machinegeweren. DEN HAAG, 20 Febr. De Engelsche legatie deelt mede: Het Noorsche tank schip „Belridge" is gisteren getroffen dool den torpedo van een Duitsche onderzee boot bij Folkestone. Het is een neutraal 'schip, varende van 'New-Orleans naai- Am sterdam. MILAAN, 20 Febr. Uit Peking wordt gemeld, dat de Japansehe onderdanen Pe king verlaten. PARIJS, 19 Febr. Naar men uit Dieppe verneemt, heeft 'een Duitsche duikboot gistermorgen het Fransche stoomschip „Dinorah" 16 mijl buiten Dieppe getor pedeerd. Ofschoon het schip- een gat. in den romp kreeg, heeft men het drijven de kunnen houden. Met behulp van vis- schersvaartuigen heeft het 's middags Dieppe kunnen hereiken, waai- het zijn lading heeft gelost. LONDEN, 19 Febr. Er zijn tegenstrijdi ge berichten over het Noorsche stoom schip „Belridge". De een zegt, dat het bij Dover op een mijn is geloopen, de ander dat het -door een Duitsche duik boot is getorpedeerd. BERLIJN, 19 Febr. In den zwaren Zui- 'derstorm, waarin op 17 Februari het luchtschip L III hij Fanö aan de westkust van Jutland is vergaan, is ook het lucht schip L IV verongelukt. Het is, tenge volge van een defect aan de motoren, bij Blaavandshoek in Denemarken ges- istrand, en later naar zee- gedreven. .Van de bemanning zijn elf man gered, onder wie de commandant; vier man worden vermist. De geredden zijn voorloopig te Vaarde ondergebracht. WEENEN, 19 Febr. De oorlogscorrespon denten melden, dat de gevechten in de Karpathen een geweldige strijd van groote heteekenis voor den wereldoorlog worden. De toestand der verbondenen is over het algemeen gunstig. De bezetting van Czer- nowitz door de verbondenen is een groot moreel succes. WEENEN, 19 Febr. Op het front in Rus sisch Polen heeft gisteren grootere be drijvigheid geheerscht dan vorige dagen, daar de Russen om hun bewegingen te verbergen, achter hun gevechtslinie hum, j geschut- en geweervuur versterkten. Hier uit hebben zich op verscheidene punten van het front gevechten ontwikkeld, die tot de verdrijving van vooruitgeschoven Russische afdeelingen hebben geleid. In West-Galicië' zijn onze troepen op som mige gedeelten van het front tot het offen sief overgegaan en hebben eenige voor- (uitgeschoven stellingen van den vijandy genomen. De Tirolsche keizerlijke jagers hebben op hun gedeelte van het front een door de Russen sedert wekien ver sterkte en met hindernissen omgeven, (plaats stormenderhand genomen en 300 man gevangen genomen. De gevechten in de 'Karpathen worden met de grootste (hardnekkigheid voortgezet. Ten Noorden van Nadwoma en Kolomea hebben onze troepen aanvallen der Russen met groote Verliezen voor den vijand afgeslagen. De gevechten nemen nog in heftigheid toe. PARIJS, 19 Febr. In het dal van de Aisne en den sector van Reims zijn vrij 'hevige artilleriegevechten gielevterd. In de streek van Perthes hebben wij ons i« alle veroverde stellingen gehandhaafd. Tusschen Argonne en de Maas hebben wij bij Vierkinderen-brug (Pont des Quatres Enfants) bommenwerpers buitgemaakt. In de Vogezen hebben wij ten Noorden van Rissenbach twee infanterieaanvallen' af geslagen. Het ten Noorden en ten Zuiden van de boerderij1 Sudel vermeesterde telr- rein hebben wij' versterkt. PARIJS, 19 Febr. Het communiqué van 11 uur luidt: i 1 In België werd een aanval op een van onze loopgraven ten Oosten van Yperen afgeslagen. De vijand had vijf' compag- niën in -de eerste linie gebracht. Een aan val, die bij Roclinoourt, ten Noorden van Atrecht, beproefd werd -sloegen wij af. Reims werd gebombardeerd. In Cham pagne, in de streek Van Souain, Perthes en Beauséjour deed de vijand in den nacht van -den 18en op -den 19en vijf tegenaan vallen, -om de loopgraven terug te winnen, 'die hij de voorafgaande dagen verloren had. Alle aanvallen werden afgeslagen. Het gevecht duurde overdag voert. Wij maakten nieuwe vordering. In de Argonnen werden eenige pogin gen der üuitscihers om ons in den nac-ht van den 18en op den 19en te verrassen, verijdeld. Wij vernielden een blokhuis en bezetten de omgeving. Drie tegenaan vallen der Duitsohers op de hoogten van de Maas, bij Eparges, op de loopgra ven, die w ."ijden 17en Februari hadden genomen, werden door onze artillerie ge stuit. In de Vogeezen ,werd de vijand na vasten voet te hebben gekregen op heu vel 607, die door een regiment, aangeval len was, dezen morgen door tegenaan vallen door anderhalve compagnie tus- 'schen Lusse en Wissenbaoh, in 'de streek van Bonhomme verdreven. Wij behielden de hoogte ondanks hevige aanvallen. Een vijandelijke aanval op Sattel ten Noorden van de boerderij' Sudelle werd afgeslagen. VLISSINGEN. De „Prins Hendrik" is te 2.15 u. goed en wel binnen gekomen. Het s.s. had ten anker gelegen, wijl het voor den donker Vlissingen niet meer kon bereiken. AMSTERDAM. Geslaagd voor het can- Ridaatsexamen in de theologische facul teit aan de V. :U. de heer P. S. Z. Koetzee, uit Afrika, en voor het doctotraal-examein in de juridische faculteit de- heer 1. Lin deboom te Zutfen. DEN HAAG. Spoedig kan tegemoet ge zien worden een verbod van uitvoer van koper en koperdraad, drijfriemen en le der, rijwielbanden en raapolie. DEN HAAG. Vredesbeweging1. Het adres van IJ. M. de Koningin om door Hare bemiddeling tot een wapen stilstand of den vrede te geraken, is he den, 19 Februari, door een afgevaardigde van het Internationaal Vredes-ciomiité te Amsterdam naar Den Haag overgebracht en aan den particulieren secretaris van H. M. ter hand gesteld, teneinde het aan de Koningin aan te bieden. Het adres wordt ondersteund door honderdduizen den handteekeningen (waarander 'zteer vel|e afkomstig van onderdanen uit de oor logvoerende lauden.) VLIELAND. Een mijn drijft hier aan de Zuidzijde onder den dijk en gaat in westelijke richting. Men heeft getracht met geweerschoten de mijln onschadelijk te ma ken, evenwel zonder succes. Westkapelle. Ten overstaan van nota ris -Loeft' zijn gisteren nog verkocht: Pere. 10 en 11 tezamen ongeveer 0.3890 H.A. bouwland en sprink, aan H. Ver- hulst Azn., voor f890; en pero. 12, bouw land en sprink 0.3018 H.A. aan A. Roel- se Jzn. voor f880. Veilingsvereeniging „Walcheren". Middelburg, 20 Febr. 1915. Gou-dreinette 1924 ct., Blenhieen's Pip- ping 18 ct., Grauwzoet 16 ct., Huisman- zoet 1314 ct.., Dantzeger Kant 16 ct., Handsmuil 20 ct., Kleipeer 15 ct., Fran- pais Borgia 11 at., Uien 10II1/2 ct, spruiten '915 ct., peen 26 ct., kara ten 23 ct. rapen 21/2 ct, koolrapen 2\43 cl.. witlof 1821 ct.. alles Der K.G..bloemkool 316 ct... roodekool 4 15 ct., s-avoijekoól 351/2 ct., bloemkool 12 ct., -andijvie 1/2IV2 ct. per stuk; spruitenk'Oppen 1623 Ct., spinazie 29 ct, meisla 4956 ct., yeldsla 2442 ct, broeisla 2835 ct., Fransche poste lein 2430 ct., s'terrekes 26 ct., per- mandje; bruine boonen 6880 ct. pea- 5 liter; p'rei 68V2 ct., rapen 34i/2 ct., radijs 7 qt._, selderij. 24 ct., schorseneer 910 ct., pieterselie 4 ct., kervel 4 ct. per '"bos. Vlissingen, 20 Febr. 1915. Bij de gisteren gehouden groente-, fruit en eierenveiling werden de volgende prij zen besteed Spruiten 79 ct. a f 1.70, peen 40 a 44 ct., kroten 20 a 28 ct., sp-mitkoppen 19 a 20 ct., boerekool 20 a 38 ct., koolrapen 21 a 35 ct., veldsla 21 a 36 ct., alles per mand; prei 4 a 7V2 ct., selderie 3 a.51/2 ct., schorseneeren 8 a 9 ct., rapen 2 a 5 ct., alles per 'bos; bloemkool 2 a 17 ct., savoye kool 41/2 a 6 ct., beiden per stuk; eieren 70 ct. per 13 stuks, sinaasappelen 44 a 50 ct., per 25 stuks, bruine boonen 91 ct. per vijfkop, witlof 9 a 11 ct. per K.G., uien f7.32 a-f7.52, kleiperen 8.44 a f8.52, huismanz-oet f6.80 a f7.24, goud- rei not ten f 13, grauwzoet f 7.96, bijenkorf f7.24 a f7.36, alles per H.L. ZIERIICZEE, 18 Febr. 1915. Tarwe f 16,50 a f 17.50Chevaliergerst f14.— a f 15.Zomergerst faf- Wintergerst f 13.75 a' f14,Rogge f—.a fHaver f14.a f 15.—Kroonerwten f 13.a f 14.Schokkers f 12.50 af 14. Bruine boonen f 13.50 a f 15.Ajuin f6.50 a f6.60; Aardappelen f3.a f4. Tholen, 20 Febr. 1915. Tarwe f 16.50 a f 17.haver f 14.a f 15. w intergerst f 13.— a f 14.alles per 100 K.G. rogge f 9.— a f 10.—, bruineboonen f 14.— a f 15.—, witteboonen f 19.a f 20.kook- erwteti f 13. af 14.50, kroonerwten f 13.50 a f 14.50, aardappelen f 3.a f 4.—, alles per H.L., uien f 7.a f 7.50 per 60 K.G., eieren f 5.a f 0.per 100 stiiks, boter f 0.75 per KG. AMSTERDAM, 19 Februari.- Aardappelen. Friesche blauwe per mud f3.30 a 3.50 Friesche borgers f 2.70 3. Friesche bonte f 0.0. Friesche Red Star f 2.80 3. Zeeuwsche bonte f 3.70 4.20 Zeeuwsche blauwe f 3.70 4.20 Zeeuwsche eigenheimers f 3.3.20 Zeeuwsche bonte poters f 0.— 0. Zeeuwsche blauwe poters f 0.0. Zeeuwsche Red Star f 3.— 3.25 Zeeuwt-che bravo's f3.25 0.— Eigenheimer poters f 2.50 2.80 Drentsche eigenh. f 0.0. Geldersehe blauwe f 0.0.— Spuische eigenheimers f0.„0.— Redstar f 0.0. Drentsche Red Star f 0.— 0 Flakkeesche eigenheimers f 3.3.20 IJpolder bravo's klei f0.„0. Aanvoer 2 ladingen. Naar waarnemingen in den morgen van 20 Febr. medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 748.7 t© Hapa- randa, laagste stand 735,1 te Skndes- naes. Verwachting tot den avond van 21 Febr. Zwakke tot matigen, aanvankelijk Wes telijke tot Zuidelijken wind. Meest zwaar bewolkte luoht. Wellicht eenige regen. Weinig verandering van temperatuur. WEMELDINGE. Geboren: Wilhelmina Neeltje, d. v. Adriaan Haaij en van Geer- truida Dominicus; Maatje, d. v. Adriaan van der Cingel en van Cornelia West- strate. „Kr. Ct." Van 10—17 Febr. ZIERIKZEE. Gehuwd: A. J. Kuijpers, jm. 22 j. en A. Louwerse, jd. 23 j.; Bevallen: G. Berrevoels, geb-. Hanse, z. Overleden: L. 'do Bie, 19 j., echtgen. van C. Poerstamp-er. V Voorspoedig bevallen van een ZOON. M. E. NIEUWENHUIJSE—Blok. Krabbendijke, Bathpolder, 19 Febr. '15. Zoo de Heere wil en zij leeft, hoopt mijn geliefde Echtgenoote JAC0BA SMALLEGANGE geboren Machlelse, Woensdag 24 Februari haar 70sten Geboortedag te herdenken. J. SMALLEGANGE Sr. Wolphaartsdijk, 20 Februari 1915. 1865 Psalm 118 vers 24. 1915 Zoo de Heere wil en zij leven, hopen onze geliefde Ouders, Be huwd- en Grootouders MARINUS DE BOOT en JANNETJE DERT0 op 23 Februari a. s. hunne 50-jarige Echtvereeniging te herdenken. Hunne dankbare kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Nieuwdorp, Febr. 1915. De Notaris W. HIOOLEN te Middel burg, is voornemens te des morgens 10 uur, ten verzoeke van de Weduwe en Kinderen van den heer DANIËL KALLEWAARD, op de door hem bewoond geweest zijnde hofstede „de Koornschoof' op het dorp Kortgone, EEN bestaande uit; Bruine Merrie oud 9 jaar, bruine Merrie oud 10 jaar, vosbles Merrie oud 8 jaar, vosbles Merrie oud 6 jaar, bruine Merrie oud 3 jaar, alle vorenstaanden veulen- dragend, bruine Merrie oud 2 jaar, vosbles Merrie oud 3 jaar, bruine Merrie 1 jaar, liere Hengst oud 1 jaar, liere Heust oud 1 jaar. 9 Kalfkoeien en 1 Kalf vaars, waarvan 4 reke- -j, ning Maart en April, 2 twee en een halfjarige Vaarzen, 1 twee jarige Vaars, 1 anderhalfjarige Vaars, 1 anderhalfjarige Os, 6 éénjarige Vaar zen en Stieren, 6 Aanhoudkalvers, 7 Varkens en 100 Kippen en Hanen. V oorts: Tilbury op veeren, 3 Menwagens op ijzeren assen, Thoolsche kar op ijzeren assen, Driewielslamoenkar, Ploegen, Eggen, Sleeden, Sleeper, Rolblok, Mol- bord, Aardappelstreeper, de helft in een Hooiark, Ros-, Stroomolen, Peemo len, Windmolen, Geeselsteen met paard, Bascule met gewichten, Maten Schop pen, Vorken en Griepen, Mud, Aard- appelzeef, Kiekenren met loop, Har- nachement voor rijtuigbespanning en alles wat verder tot een volledigen boereninspan behoort. Eindelijk; Nog eenige Meubelen en Huisraad, een Ontroomer merk „Meijs", Victoria- karn en hetgeen verder zal worden gepresenteerd. De verkooping van de paarden en het vee om 1 uur. Onkosten 10 °/0betaaldag 25 Novem ber 1915. Onbekende en buiten Noord-Beveland wonende koopers betalen contant met 2 korting voor koopen boven de f 100. Rekeningen voor leveringen of werk zaamheden moeten elke week worden ingediend. Die over de week van Zon dag 15 Februari tot en met Zaterdag 20 Februari worden ingewacht, met de bons, Maandag 22 Februari bij Mevrouw SNIJDERS, Molenwater, Middelburg.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1915 | | pagina 3