Reclames Nog een vijand. Bonenland. Reclames. Kerknieuws. Wötenschap Kunst. Rechtszaken. Gemengd Nieuws. Uit de Provincie. Nierzand, Niergruis, Nier- en Blaassteen Predikbeurten. Wat toch is het geval geweest? Verleden jaar is n.l. treffend bewaar heid het aloude woord: Van uitstel komt afstel. Nu mag men meenen, dat do tijdsom standigheden voldoende aanleiding geven om de regeering absolutie te verleenen voor dit verzuim, doch 't blijft niettemin een grove wetsovertreding. En tot overmaat van eigendunkelijk heid werd in het nu ingediende ont werp over het gebeurde gezwegen. Zelfs bleef het officieus aanbieden van veront schuldigingen achterwege. De heeren Schim van der Loeff, Teen stra en de Wijkerslooth de Weerdesteijn hebben den minister op al deze gronden in de wielen, gereden. Deze handhaafde natuurlijk zijn Standpunt aanvankelijik, doch haalde al gauw bakzeil. Wat de kwestie betreft van het niet-houden van de keuringen in het najaar 1914, bracht hij een wijziging aan waarbij wordt goed gekeurd, dat die keuringen niet zijn gehou den. Doch dit vermocht niet de heeren op ponenten tevreden te stellen. Trouwens de^e wijziging was heelemaal niet over eenkomstig den considerans van het ont werp. Er zat ten slotte niets anders op, dan het geheele ontwerp maar in te trekken. Minister Pothuma nam het dus „voor- loopig terug" en beloofde machtiging te vragen het in te trekken en door een ander te vervangen. Hij heeft er dus niet veel eer mee ingelegd. Ja, Excellentie, het parlemen taire leven biedt genoeg teleurstellingen. Met 41 tegen 13 stemmen heeft de Kamer vervolgens het wetsontwerp tot goedkeuring van den verkoop van duin- gronden 'onder den Haag en Wassenaar aan de gemeente Den Iiaag. Strategische, financii ele en formeele be zwaren kregen al spoedig de overhand, .zoodat 't binnen enkele oogenblikken be slist was. Naar aanleiding van verscheidene cne- dieten, welke de Regecring vraagt te|r bekostiging van crisis-maatregelen van economischen aard, werd een breed debat begonnen over prijzen van levensmidde len, uitvoerpolitiek en dergelijke nuttige onderwerpen. De volgende week zullen we wel golei- genheid hebben op een en ander nader in te gaan. 'tïs nog niet te overzien wat de vruch ten van dit debat zullen zijn. Er waait op het oogenblik een slechte wind, een griepwind. Deze ziekte maakt dit jaar des te meer slachtoffers waar de organismen minder weerstand blijken tq bezitten. De sombere tijden die wij be leven, hebben velen zwak gemaakt cri de vermogens tot weerstand afgestompt. De microbe van de griep heeft nu vrij spel. Men denke er aan dat in tijd van epi demie bet gebruik van de Pink Pillen de kracht geeft de microbe te weerstaan. De Pink Pillen versterken u zoo goed en zoo spoedig dat uw lichaam niet meer het geschikte terrein er voor is. De Pink Pillen vermeerderen in be langrijke verhouding de bloedbolleljes en geven er do verdedigende eigenschappen aan, die aan de dagelijks heirhaaldo aanvallen van de kwaal doen weerstand bieden. De Pink Pillen zijn het geneesmiddel dat in tijden van epidemie moet geno men worden. Hun gel,ruik maakt u on vatbaar en vormt een soort van vaccinatie. Indien giji pas do griep1 hebt gehad, vergeet dan niet dat gij, om uw arm verzwakt organisme te herstellen, een wederhelever van het bloed van groote kracht noodig hebt. De Pink Pillen zijn de krachtigste wederhelever van het bloed en versterker der zenuwen. De Pink Pillen zijn verkrijgbaar 11.75 per doos en f 9 per zes doozen, bij het Generaal-Depót der Pink Pillen, Da Tostakade 15, Amsterdam Verkrijgbaar voor Zierikzee en omstreken bij J. W. Gudde, te Goes bij Gi-br. Mnlder, te Tholen bij W. Potter, Apotheker, Stoofstraat. En verder bij verschillende Apothekers en goede Drogisten. Gedroogde aardappelen. Ook de uitvoer van gedroogde aard appelen is verboden. Middelburg. Bij K. B. is aan mr. K. W. H. Van Lidt de Joude, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend als lid van het college van Regenten over het Huis van Bewaring alhier, en is benoemd tot lid van gemeld collego, mr. G. F. baron thoe Schwartzenborg en Hohenlansberg, rech ter in de Arrondissements-Rechtbank al hier. Benoemd tot commies ter gemeente secretarie alhier, dhr. A. J. Wijnveldt te Monnikendam. Aan het verslag van de Gezondheids- Commissie over 1914 is bet volgende ont leend i In de Algemeene beschouwingen wordt medegedeeld dat de commissie gedurende de eerste zeven maanden van het jaar haren arbeid regelmatig kon voortzetten, ïnaar sinds Augustus ontstond door de [mobilisatie een toestand die meermalen tot spoedige besluiten en bandelen noopte. De beer Dumon Tak had de functie van den burgemeester te vervullen en do heer Vertregt die van voorzitter der commis sie. De heer Nonhebei moest zich tij delijk met de scheikundige onderzoekingen belasten en de secretaris was tevens ver antwoordelijk leider van het Roode Kruis. Wat er verricht is op het gebied van inrichting van hulpkazernes en ontsmet ting bij ontruiming; de privaten en uri noirs daarin benoodigd; de reiniging daar van; de watervoorziening (duinwater) ook in den omtrek der gemeente, aan wacht posten enz.; de voedingsmiddelen (hoe- Veelheid, samenstelling, prijs); de gele genheid tot verpleging van zieke en ge wonde militairen, van burgers en vluch telingen en voor besmettelijke zieken; de benoodigde genees- en verbandmiddelen, de desinfeclie van gebouwen, woningen bedden, lijldracht, enz.; en de vaccinatie van leger en burgerij, dat alles werd in de vergadering, gehouden op 2 Sep tember, met den Hoofd inspecteur Dr. den Houter en den Inspecteur van Ledden Hulsebosch uitvoerig besproken en mocht hunne goedkeuring wegdragen. De gewonde militairen en enkele zieke vluchtelingen, die hier tusschen 8 en 14 October per boot, train of spoor aankwa men werden door de tfansportoolonne van het Roode Kruis vrij gemakkelijk, ondergebracht in het gasthuis en het ver pleeghuis, die zich van te voren tot op name bereid verklaarden, en in een zie kenhuis van het Roode Kruis door die vereeniging daartoe op behoorlijke wijze ingericht. Heel moeilijk is het geweest alle vluch telingen een onderdak te verschaffen. De vrouwen en mannen die zich hebben be last de meer dan zes duizend personen te voorzien van woning, slaapgelegenheid, dekking, voedsel, kleeding en wat dies «meer zij, hebben een reuzenwerk ver richt. Op 1 Juli 1914 teiuo de gemeente Mid delburg 18800 inwoners, berekend naar 't gemiddelde van 1 Januari en 31 De cember (in 1913 18909). In dat jaar zijn levend geboren 360 kinderen (v.j. 356), als levenloos geboren zijn aangegeven 11 (v.j. 20), ongerekend de laatsten zijn er overleden 219 personen (v.j. 219j behoo- rende tot de werkelijke bevolking. Van die personen zijn overleden aan malaria 1, kinkhoest 3, andere epide mische ziekten 1, kanker 29, hersenvlies ontsteking 6, hersenverweking 15, or ganische hartgebreken 17, acute bronchi- tus 1, slepende bronchitus 2, longontste king 9, andere ziekten der ademhalings organen 12, ziekten van de maag 3, gas troenterics heneden twee jaar 8, appen dices 1, breuk 3, nephritis 8, ouderdom 16, gewelddadige dood 5, zelfmoord 1, andere ziekten 53 en onbekend 5. Het totaal der overledenen (buiten de als „levenloos geboren" aangegeveneu) bedraagt alzoo per duizend inwoners 11.64 (v.j. 12.11), dat der levend gebo renen 19.20 (v.j. 18.82), de meerdere ge boorte (de natuurlijke aanwinst) is 7.56 (v.j. 6.71), deze cijfers zijn dus zelfs nog gunstiger dan die van 1913, ja nog nooit is hier de sterfte zoo laag geweest als in het afgeloopen jaar. Maar ook wat aangaat den gemiddelden leeftijd, be reikt door de overledenen verkeert Middel burg onder gunstige omstandigheden,, Op de bekende wijze werd voortgegaan met de systematische woningverbetering in de wijken 0, P en Q. Daarenboven zijin van eenige perceelen in andere wijken gelegen enkele gebreken hersteld, die bij het systematisch onderzoek niet aan het licht waren gekomen. De systematische woningverbetering in de kom der ge meente het deel besloten binnen vest en kanaal is thans afgeloopen. Ter wijl ze nu verder de woningverbetering in de nog resleerende buitenwijken in langzamer tempo moet doen, is zo voor nemens in de stad nog velschillende per ceelen te bezoeken, ook .al bevatten deze meer dan drie vertrekken, in het ver trouwen dat ze daarbij kan rekenen op de sympathie der ingezetenen. Op voorstel der commissie wei-den op voordracht van R. en W. door den raad 4 perceelen onbewoonbaar verklaard. De heeren Nonhebei en Vertregt heb ben geregeld een bezoek gebracht aan de verschillende' gebouwen, waarin men de vluchtelingen had gehuisvest, teneinde zoo goed en zoo kwaad dit kon aan de tneest noodige eischen der hygiëne de hand te houden. i Na opname van de lijst van al de lokalen welke vluchlelingen herbergden, luidt het verslag verder: Lokaliteiten ge noeg, maar natuurlijk de een beter dan de ander. Overigens heerschte er èn onder de ingezetenen èn onder de vluchtelingen weinig ziekte. Er bestaat echter wel ge vaar dat daarin langzamerhand een keer zal komen. Reeds bij het opmaken van dat verslag (Jan. 1915) zijn daarvan voor boden aanwezig. i Door eenige dames is met behulp van het steuncomité nog gesticht een Moe derhuis, waarvan de naam de bedoeling voldoende uiidrukl en waarvan een vrij druk en dankbaar gebruik is gemaakt. Lij de verpleging van de gewonde en zieke militairen hebben talrijke dames en daar onder gediplomeerde verpleegsters in de gemeente wonende, weken lang koste loos hunne gewaardeerde medewerking verleend. Op het slot van het verslag belreffen- 'de drinkwater en levens- en genotmidde len hopen wij in een volgend nummer kortelijks .terug te komen. Heden werden 1109 bons voor warm eten afgegeven. Plaatselijk Steuncomité. Ingekomen sedert de vorige opgave van: Teekenbeambten, Controleur, bazen en on derbazen der N.V. „Vitrite Works" f34.925 van N. N. f 10, Middelburgsche Medici f50, Personeel N.V. „De Automaat" f6, Weck bus je van Mevrouw S. f3.59, idem van Mej. A. fl.05, Walchersche Turn bond, opbrengst uitvoering f 170.54, aan wekelijksche bijdragen f241.60. Terwijl voor de 27e uitkeering aan de fami- liën van militairen en aan werkcloozen noodig was f 700.56. Goes. Gisteravond 7 uur is ten huize van den secretaris, den heer Jac. Z. Risch een openbare vergadering gehouden van de Gezondheidscommissie, en wel onder voorzitterschap van dan heer D. Mulder. Behalve voorzitter en secretaris waren nog tegenwoordig de heeren H. Folmer, inr. J. H. M. Stieger, G. v. d. Hoek en J. Weststrale. Na opening der vergadering ging de secretaris over tot het voorlezen van het Jaarverslag. Hieraan is het volgende ont leend: ln 1914 hadden 9 gewone verga deringen, waarin talrijke adviesaanvragen, klachten, enz. behandeld werden, en een openbare vergadering plaats. De gezondheidstoestand was te Borssele over 't algemeen gunstig, te Driewegen normaal, Ellewoutsdijk goed, Goes in liet begin van 1914 gunstig, later iéts minder gunstig, 's Heer Abtskerke zeer goed, 's Heer Arendskarke gunstig (vooral in» den zomer), Nieuwdorp gunstig, Hein- kenszand bijzonder gunstig, Kattendijike uitstekend, Kloetinge en Nisse gunstig. Oudelande redelijk, Wolfaarlsdijk zeer gunstig. Met hot oog op de komst der Belgische vluchtelingen werden op verschillende plaatsen, meer bijzondere zorgen ver- elscht. Te Driewegen zijn door Belgische kinderen de mazelen ingebracht; onder de vluchtelingen te Ellewoutsdijk waren ook bacillendragers. In Goes was do ge zondheidstoestand van de Belgische vluch telingen goed te noemen. Zooals gezegd, was de toestand in deze gemeente in de tweede helft, van 1914 iets minder gunstig. Er kwamen gevallen voor van malaria, keelontsteking, waterpokken, influenza en kinkhoest, terwijl tengevolge van het eten van .oorlogsbrood ook enkele diarrhee-ge- vallen voorkwamen. In 's Heerenhoek heeft een niet ernsti ge influenza-epidemic geheerscht. Verder heeft de commissie zich weder met allerlei vraagstukken bezighouden, dio der Gezondheidscommissie zijn. Tn ver hand met het systematisch© woningonder- zoek zijn vele huizen onderzocht. Vaak bleken de klachten overdreven, in andere gevallen werden de adviezen trouw op gevolgd. Als een verblijdend verschijnsel werd genoemd het groote aantal nieuwe aansluitingen hij de Waterleiding. Wat de levensmiddelen betreft, de zin delijkheid der melk laat te Goes nog veel te wonschen over. In principe is besloten een melkverordening voor deze gemeente te maken, doch door de tijdsomstandighe den is de uitvoering van dit plan verhin derd. Een onderzoek van het meel bracht aan het licht, dat er zich cacaodoppen in bevonden, die wel niet schadelijk zijn integendeel doch veel goedkooper zijn dan meel. In de gisteravond gehouden verga dering van de Antirevolutionaire "Kies- vereeniging „Voor Nederland en Oranje" is besloten geen candidaat te s lellen voor de verkiezing van een lid van den Ge meenteraad in de vacature mr. Jac. de Witt Hamer J.Gzn., en den kiezers aan te raden in geen geval op een der link- sche candidaten hun stem uit te bren gen. .De aftredende bestuursleden, de heeren J. de Jonge Jzn. en A. M. Vertregt, wer den herkozen. Vlissingen. De goederendienst van de mailLooten der maatschappij „Zeeland" naar Tilbury Docks, met welke booten ook de post wordt vervoerd, zal vanaf a.s. Zondag zes maal per week worden uitgevoerd en wel op alle dagen, behalve des Zaterdags. Men maakt zich te Vlissingen zeer ongerust over het uitblijven van do vracht boot „Prins Hendrik", van de Maatschap pij „Zeeland", welke gisteravond om on geveer 5 uur hier moest aankomen. Men weet alleen dat zij gistermorgen op tijd is afgevaren, dat is 6.30. Verder .heeft men er nog niets van vernomen. (Zie Laatste Berichten). He ienmorgen zijn per extralrein 300 vluchtelingen van hier naar Ede en Nunspeet vervoerd. De volgende dagen zullen met de gewone treinen iederon dag vluchtelingen vervoerd worden, op dat 1 Maart allen hier weg zijn. De Administrateur de Badts mag de eerste dagen niet varen, op bevel van den militairen gouverneur te Ant werpen. De gouverneur moet voortaan weten de dagen van vertrek en aankomst en de manschappen moeten passen heb ben, afgestempeld door den IVuitschen consul. Rilland-Bath. Vrijdagvoormiddag verga derde de raad. Voorzitter de Burgemees ter. Afwezig de heeren A. Blok, J. de Jager en J. Blok Jz. Jr. Een verzoek van den ttelephoonhouder P. Van Bo ven, om verhooging van z;ijn jaarwedde of tot toekenning van een gratificatie werd aangehouden tot een volgende vergade ring. Adressant zeide meer werkzaamhe den te hebben tengevolge der mobilisatie. Opgemerkt werd dat alle ambtenaren het in den laatsten tijd druk hebben gehad, hoeveel meer werk is er niet op de secretarie, en toch wordt door den bur gemeester of den secretaris geen verhoo ging van jaarwedde of gratificatie ge vraagd; bovendien heeft de tclephoon- houder een 4 of 5-tal militairen ter as sistentie. Aan den heer J. Waverijn, on derwijzer aan de O.L. school te Rilland werd wegens zijn benoeming tot hoofd der O.L. school te Oostdijk met ingang van 1 April a.s. eervol ontslag verleend. Daarna werd het kohier van de belasting op de honden vastgesteld met 65 honden tot een bedrag van f 142.50 Ook werd opgemaakt het kohier van den hoofdelij- ken omslag met een bedrag van f5246.20 en 460 aangeslagenen. Bij de rondvraag betoogde de heer Boot dat het wensche- lijk ware, aan den verkoop van de afge stoken grond van de zijkanten der we gen meer publiciteit te geven, bijv. door adverteeren in het plaatselijk blaadje. De opbrengst zou dan heel wat meer kunnen zijn. De voorzitter zal hiermede reke ning houden. Domburg. In de gisteravond gehouden vergadering van den gemeenteraad waarin alle leden tegenwoordig waren en de bur gemeester voorzitter, werd allereerst de wijze van borgstelling vastgesteld voor de nieuw benoemden gemeenteontvanger, eveneens werd borgtocht vastgesteld voor den penningmeester van hel Burgerlijk Armbestuur. Op een verzoek van dr. Vaandrager om gebruik te mogen maken van een dor lokalen der openbare school, om ge durende 10 weken des Donderdags een cursus te geven in verbandleer voor eer ste hulpverleening bij ongelukken, weid gunstig beschikt. Daarna had een. lang durige bespreking plaats over de straat verlichting. Algemeen was men van ge voelen dat het gaslicht thans veel ver beterd is. De heer van Sluis als des kundige, verschafte den raad inlichtingen, over dit pont, en zeide o.a. dat de oor zaken van stoornis gevonden zijin. Aan do aangesloten gemeenten op Walcheren zal woiden bericht, ais bedoeld op het vorig schrijven door den raad van Dom burg, nu het licht veel verbeterd is, niet verder op de zaak door te gaan. Met algemeen© stemmen weid besloten aan de Zuidzijde der Herv, kerk onge veer 18 hooinen te rooien. Toegestaan werd een crediet tot nieuwe beplanting van hoornen en plantsoen. Een deskun dige, voor een geheel nieuwen aanleg, werd daarvoor aangewezen. Een voor stel van den burgemeester tot het maken van een nieuw plan voor de rioleering, waarover in een vorige vergadering de stemmen staakten, werd nu met 4 te lgen 3 stemmen verworpen. Ter vervanging van het aanplakbord bij de muziektent, besloot de raad een aanplakbord te plaat sen aan den gevel van hel gemeentehuis. Dit bord zal de dubbele oppervlakte hebben van het vorige. Rij de rondvraag drukt de heer Elout den wensch uit, om vooraf de vergade ringen van de te behandelen stukken of zaken hiervan kennis te nemen. Aldus zal geschieden. Door enkele leden werd de aandacht gevestigd op het werpen van vuilnis in sloolen bij1 dje kom der .gemeente. De voorzitter zeide hierop te zullen doen letten. Wanneer de nieren niet in orde zijn, kan het zich voordoen, dat het urinezuur, het welk dan niet uit het lichaam wordt ver wijderd, zich afzet in de nieren of het nierbekken. Naar gelang van de grootte dezer afzettingen spreekt men van nier- zand, gruis of steen. Zoo lang de nieren niet goed werken, vermeerdert de afzet ting op de reeds gevormde stukjes voort durend en kunnen deze zich tot een aan zienlijke grootte ontwikkelen. Nierzand en -gruis kunnen met de urine het lichaam verlaten. Grootere stukjes blijven dikwijls in de blaas achter en vormen hlaassteenen. Ook kunnen zij verstopping der urine wegen veroorzaken en menigmaal wordt een operatie noodzakelijk. Ilet is .daarom van veel gewicht in te grijpen, zoodra gij verschijnselen van bo vengenoemde ziekte opmerkt, als een ge voel van zwaarte en drukking in de len denen, zoodat men te dezer hoogte be hoefte aan steun heeft bij het loopen en zitten. De urine laat een fijn zand ach ter en de nachturine is dik en bevat een rood bezinksel. Het water komt soms drup pelsgewijze, onophoudelijk heeft men aan drang en een branderige pijn, ook pijn in den rug van boven naar heneden en gericht naar de Maasstreek. Begint nog heden met het gebruik van Foster's Rug pijn Nieren Pillen, het speciale niergc- neesmiddel, hetwelk aan de nieren haar oude kracht hergeeft en haar in staat stelt om de onzuiverheden, welke uw lij den veroorzaken, af te voeren. Zij grijpen uw kwaal in haar wortels aan. Te Goes verkrijgb. bij de bh. de Paauw Co. en te Middelburg bij Joh. de Roos, Vlasmarkt K 157. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a f 1.75 voor één, of 1' 10.voor zes doo zen Eischt de echte Foster'^ Rugpijn Nie ren Pillen, weigert elke dons die niet voorzien is van neven Staand handelsmerk Ned. Herv. Kerk. Aangenomen n'aar Molkwerum door J. Woldendorp, ©and. te Groningen. Gerei. Kerken. Aangenomen naar Solium door E. C. v. d. Laan, te Driesum. Chr. Ger. Kerk. Beroepen te Kampen J. de Bruin, te Broek op Langendijk. NED. HERV. KERK. Zondag 21 Februari 1915. Goes, 9.30 u. ds. Steinz, 2 u ds. Hom burg, bed. H. Doop, 6 u. ds. de Vries. Ritthem, 9.30 u. ds. Kiehl, nam. geen dienst Dinsdag 6.45 u. nam oud-zen deling v. d. Roest, van Utrecht. Neer land's Zeeroem. Twee stemmig lied in den volkstoon voor kinder-, vrouwen- of mannenkoor, met klavierbegeleiding. Wroorden van H. A. Spandow. Muziek van Joh. H. Lo ser, Op. 33. Over 't algemeen een vloeiend lied met ietwat overmoedig-aandoende rythmische 'figuren, 'die, consequent volgehouden, 't lied den goeden toon doen bewaren. Dat neeint niet weg dat er enkele bedenkingen zijn. Het tusschenspel b.v. onderaan op bl. 3 is arm aan harmonieën en tenge volge daarvan stug in de „stemvoering". Voorts verwijlt de .componist een beetje te lang op de onder-dominant C Uur (blz. 5, 2e balk) wat een matten indruk maakt. 1 i' Ten Slotte zou het mi. wel overweging verdienen om, waar op bovengenoemde bladz. sprake is van „die heilzon" de bovenbesproken rythmische figuur even te laten varen, en te laten plaats maken voor een motief wat beter „die heilzon" zou illustreeren. Daar èn zang èn begelei ding niet moeilijk zijn, zal het dus zijn weg wel vinden, vooral in deze dagen. J. C. ANDERSON. Voor het kantongerecht te Middel burg stond: heden terecht v. d. L., vroeger te Vlissingen, thans te 's Gravenhage, be klaagd van niet minder dan 8 overtre dingen der arbeidswet op Zondag 19.1uli 1914, gepleegd te Vlissingen. Het bleek dat hekl. een ijsmachine had, en dat des Zondags twee jongens ieder oenigen tijd voor het groote loon van vijf cent de ma chine draaide. Op den bewusten Zondag was een der jongens met zijn hand tus schen do machine geraakt. Toen kwam de politie onderzoek doen en hierbij werd geconstateerd, dat hekl. twee jongens van nog geen 16 jaar oud liet werken, boven dien op Zondag, dat hij geen arbeidsre- gister, arbeidslijst of arbeidskaarten had; en ton slotte dat 1de machine onbeschermd was. Bekl. zeide, betreffende dit laatste dat 'dit anders wel bet geval was. maar dat de jongens een kistje, dat als bescherming diende hadden afgeloopen. Een der jongens, die intusschen 16 jaar is geworden, verklaarde onder cede, dat do machine, zoo dikwijls hij er gewerkt heeft, steeds onbeschermd was, terwijl de andere jongen buiten ©ede hetzelfde! verklaarde. De eisch luidde aanvankelijk 8 maal f 1 boete of 8 maal 1 dag hechtenis. De kan tonrechter achtte het echter gewonscht de zaak uit te stellen tot 6 Maart en als dan nog te hooren den verbalisant, den inspecteur van politie P. J. Bartelse. Een tweede zaak betrof het rijden van een jongenman uit Vlissingen met een kar beladen met hout op het klinkerpad, dat langs den Prins Hendrikweg loopt. De verbalisant, de agent van politie J. Tilroe, verklaarde, dat reeds vijf jaar ge leden de commissaris de agenten heeft gelast van het rijden op dit pad door wielrijders geen verbaal op te maken, in dien deze althans behoorlijk op zij gaan voor voetgangers. De ambtenaar van het O. M. meende dat dit pad geen voetpad is in den zin der Wet, omdat het niet opeen kenbare wijze van. liet overige deel van don weg is ge scheiden en eischte daarom ontslag van rechtsvervolging. Ongelukken. Bij het uitzetten van de netten is op een stoomtrawler uit IJmuiden een schipper over boord gesla gen en verdronken. Door de duisternis misleid is te Meppel een dienstbode te water geraakt en verdronken. Het 3- jarig zoontje van een sluiswachter te Am sterdam wist zich in de slaapkamer zijner oudere meester te maken van een ge laden revolver, waarmee het zich spce- lenderwrjs door het hoofd schoot. De klei ne overleed aan de gevolgen. Eenk al me Hollan der. Dat het. zien van het luchtschip, dat Woensdag morgen boven ons huid dreef, grooten schrik teweegbracht, blijkt wel hieruit, dat een ingezetene van Hoorn onmiddel lijk al zijin geld van de spaarbank ging halen. Rij n- Wes er-kan aal. Naar de directie voor den kanaal-aanleg te Hani nover mededeelt, verklaarde de minister van openbare werken, dat de verbinding! tusschen Rijn en Weser thans tot stand gebracht is. Dinsdag zijn de sluizen tus schen de Weser en het Kanaal Lij Minden voor de eerste sloepboot in werking ge steld. Dit geschiedde zonder ©enige plech tigheid. Het gedeelte van het Kanaal wordt eerst bij wijze van proef voorloopig in gebruik gesteld voor beladen booten met

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1915 | | pagina 2