Telegrammen. Onderwijs. Aiop wkoopinp, aanbestedingen enz Zending Koloniën. Rcqiames Wi teas chap rr. Kunst. Landböuw. Oemengd Nieuws. Laatste Berichten. Uit de Pers. Burgerlijke Stand. Posterijen. Allerlei. Briefwisseling Telegrafisch "Weerbericht. Marktberichten. Marktprijzen van Tarwe en Suiker. Advertersfiën. voor Otexleek, door A. J. Werner te Deventer. Na des morgens bevestigd te zijn door Ds. J. de Leur, van Zonnemaire, met een predikatie over 2 Tim. 4 vs. 5 (midden) deed Zondag j.l. Ds. S. van Doorn, gekomen van Sluipwijk, zijn in trede bij de Ned. Ilerv. Kerk te Noord- gouwe, sprekende naar aanleiding van Matth. 16 vs. 15, 16, 17. Den nieuwen leeraar werd 's morgens na de bevestiging toegezongen Gezang 91 vs. 3. Des mid dags na zijn predikatie werd bij toege sproken dooi' den consulent Ds. de Leur namens de ringbroeders, den kerkeraad en de gemeente en hem werd toegezongen Psalm 121 vs. 4. Ondanks het ongunstige weer was nog aanwezig uit den ring Ds. A. K. Straatsirra, van Eikerzee, en uit de omgeving Ds. C. E. van de Griend, van Dneisohoir. (Rotterd.) Geref. Kerken. Beroepen te Paesens dr. S. Greydanus te Zuid-Beijerland. De beer H. Z. de Mildt, Thool. doctorandus te De Bildt en beroepen pre dikant bij de Geret'. Kerk te Oostburg, is Donderdag j.l. perempLoir geëxami neerd in de classis Axel, en met alge- meene stemmen toegelaten tot den dienst des Woords en der Sacramenten. (Rotterdammer.) Chtr. Geref. Keirk. Bedankt voor Werkendam, door L. H. v. d. Meiden te Enschede. Benoemd tot onderwijzer aan school I te IJselmonde, de heer J. W. Toussaint, tijdelijk onderwijzer aan school I te Ierseke. Geslaagd te Rotterdam voor de acte nuttige handwerken de dames A. An- driessen, en J. C'. Blankerf, van Mid delburg, J. P. Din.geman.se en C. M. West- veer, beiden van Koudekerk©. Geslaagd voor. het mocihinistenexa- men ie Utrecht diploma A de heeren W. Rippens, J. Mook, A. A. v. As, K. K. Muller, G. de Vrij en T. Warner» öeslaagd aan de universiteit te Gro ningen voor het eerste natuurkundig exa men de heer J. H. de Vrieze. Studiebeurs van Christen- Javanen. De classis Assen dor Geref. Kerken heeft haar sympathie uitgesproken; met een aan haar vergadering gedaan voorstel van den Kerkeraad van Appel scha, om het initiatief te nemen tot het oprichten van een studiebeurs voor Chris- tendavanen en Soembaneezen (Geref1.), die in Nederland zouden kunnen studee- ren, zulks achtende in het gemeen belang der kerken en van den zendingsarbeid in het hijzonder. „Nederlander". Heerendiensten. Nu de beeren- diensten op Java en Madoera binnen kor ten yjd tot het verleden© zullen behooren, is het denkbeeld in behandeling ook op de buitenbezittingen tot afschaffing of al thans tot belangrijke vermindering dezer verplichte diensten te geraken. Ten einde over do noodige gegevens te kunnen be schikken, om de zaak te beoordeelen, is, volgens de Java Bode, onlangs door den directeur van hinnenlandsch bestuur aan de betrokken hoofden van gewestelijk be stuur eene circulaire gericht. Goes. Voo;- een slechts matig bezette zaal trad gisteren voor „Wetenschappe lijke Belangen" op prof. dr. J. P. Ruenen van Leiden, met het onderwerp: Lucht beweging en vliegen. Spr. begon zijin lezilnig met te wijzen op het gevaar verbonden aan de proefnemingen op het gebied van vliegen; en vroeg vervolgens de aandacht voor het zweven der vogels op de vleu gels, hetgeen niet te verklaren is door den wind ,op zic,h zelf, doch door de opwaarfcsche luchtstroomingen bij hinder nissen, als muren, bergen of schepen. Spr. handelde verder over de verschil lende krachten, die vogels en ook doode voorwerpen, als de vliegers onzer jongens, zwevende houden of door het luchtruim doen voortbewegen. Wanneer alle krach ten elkander opheffen, zal de vogel of vlieger juist horizontaal vliegen. Grafische voorstellingen verduidelijkten deze tiheo- riën van de luchtbewegingen. Dat een in beweging zijnd vlak zich steeds loodrecht op den luchtstroom tracht te plaatsen zagen wij uit het langs een zigzaglijn dalende stukje papier. v erder werd ons de glijbewegingi ge toond met stukjes papier, welker voor- Kant verzwaard was om het opwippen te ooikomen. Behalve deze bekende proeven iet prof. nog zien, hoe de gebroken lucht stroomingen achter het „brekende" voorwerp weer bij elkander komen, m. a'. vr. dat de bewegingen vóór dat voor werp zich er achter ongeveer herstel len. Plaatst men een brandende kaars achter een glas, dan kan men de vlam uitblazen door tegen het glas te blazen. Vervolgens werd stilgestaan bij het prin- dipe van Bernoulli, toegepast op gassen. Wanneer b.v. een gass broom versmald wordt, dan is de drukking, die er in heerscht in het dunne gedeelte kleiner dan in het Wijde gedeelte. Eenvoudige proeven met inhalatie- en andere toestellen verduidelijkten deze the orieën omtrent de uitwerking van luciht- stroomversnellingen, enz. Aan het einde van z'n professoraal betoog dankte spr. de toehoorders voor hun onverdeelde aandacht voor zoo'n dor onderwerp. Inderdaad, hun „belangstelling" was bewonderenswaardig, want d oog was 't. Goes. Dinsdag 23 Febr. vergadert de Veili ngsvtoroeniging Zui d -Beveland Bij beschikking van den minister van Landbouw, Handel en Nijverheid van 15 Februari 1915 is aan den Rijkstuin bouwleeraar voor Zeeland, den heer J. P. M. Cam,man, met ingang van 16 Fe bruari 1915, een verlof van zes maanden tot 'herstel van gezondheid verleend. De Rijkslandbouwleeraar te Goes is be last met de waarneming van den dienst van den Rijkstuinbouwleeraar en zal daar toe bijgestaan worden door den tijdelijk adspirant-Rijkstuinbouwleeraar; den heer D. Blooms ma, die te Goes wordt werk zaam gesteld. Het 67ste Ned. Landhuishoudkun- dig Congres zal te Assen worden gehou den op 28, 29 en 30 Juni a,.s. De afdeeling Middelhuis der Z. L. M. vergadert op 1 Maart te Middelburg, de afd. Goes op 2 Maart te Goes. Een 65-jarige vrouw die te Am sterdam bij een brand, tengevolge van het vlamvatten barer stoof, brandwonden bekwam, is aan de gevolgen overleden. KON STA NT 1N OPE L, 17 Fobr. De ge zanten van Oostenrijk-Hongerije en Duitschland in Perzië, graaf Logothetti en prins Hendrik van Reuse (jongere linie) zijn naar Teheran vertrokken. KOPENHAGEN, 17 Febr. De drie Noor- sche Staten hebben besloten bij de Brit- sche en Duitsche mogendheden te pro testeeren tegen de maatregelen door beide regeeringen inzake de bedreiging dei- scheepvaart genomen. De bewoordingen zijn dezelfde. PEROGRAD, 17 Febr. Narir bericht wordt, zullen de Duitschers Petrokof ont ruimen, omdat een epidemie daar groote verwoestingen onder de (troepen aan richt. PARIJS, 17 Fehr. Het communique van gisteravond luidt. De gevechten Van 'lie den zijn voor ons gunstig geweest. Over het igeheele front hadden artilleriedueiLs plaats. De Engelschen hebben een aantal loopgraven genomen ten zuiden van Ype- ren, waarom .gisteren en heden weer he-- vig gevochten werd. Tusschen de Oise en de Aisne 'bij Bailey heeft opze ar tillerie met kracht Duitsche konvooien en troepenafdeelingen beschoten. In de omgeving van Reims hebben wij vorde ringen gemaakt. Bij Loiv're bobben wij drie K.M. loopgraaf veroverd, waarbij eenige honderden gevangenen"in onze han den vielen. Ten noordwesten: van Perthes en ten noorden van Beau Sejour in Cham pagne hadden artilleriegeveohiten pLaats. In Apgonne duurt de strijd voort tus schen Fouir-de-Paris en Boureuilles. Ten noordwesten van Pont-a-Mousson in het Pretrewoud hebben wij verscheidene blok huizen genomen. LONDEN, 17 Febr. Dinsdagmiddag heb ben veertig Engelsche en acht Fransche vliegers bommen geworpen hij Zeahrugge en Ostende. De resultaten zijn thans be ter dan die "van den voiriigen luchtraid op de Belgische kust. WEENEN, 16 Ferb. Over het algemeen is de toestand in Russisch-P'olen en West.- Galicië onveranderd. Er hadden slechts! artilleriesgevechten plaats. Op,- het Kate-- pathenfr'ont wordt hevig gestreden. Meer dere Russische aanvallen over dag en 's nachts tegen de stellingen der verbonde nen, werden onder zware verliezen voor den vijand, die meer dan 400 gevangenen verloor, afgeslagen. De operaties in Boe- kowina verloopen gunstig. Wij hebben de Sereth-linie overschreden, jen de Russen: onder voortdurende gevechten op1 de Pruth teruggedrongen. Ten Zuiden van Kob/- mea, waar zich groot ere gevechten ont wikkelden, maakten wij gisteren meer dan 500 gevangenen. BERLIJN, 16 Febr. Aanvallen op door ons bij St. Eloy op |de Engelschen verover de loopgraven zijn afgeslagen. De vervol gingsgevechten, nabij en aan gene zijde van de Oost-Pruisische grens hebben verder een zeer gunstig verloop. In Polen, ten Noorden van de Weichsel, bezetten wij, na een kort gevecht, Bielsk en P'lozk. Wij maakten ongeveer 100 gevangenen. In Polen, ten Zuiden van de Weichsel, is niets bijzonders voorgevallen. De geruch ten over ontzaglijke verliezen d'er Duit schers in de gevechten ten Oosten van Bolimow (begin Februari) hebben geloof gevonden. Vastgesteld wordt, dat de Duit sche verliezen hij deze aanvallen in ver houding tot het bereikte succes, gering zijn. BERLIJN, 16 Fehr. Voorloopig bericht uit het groote hoofdkwartier: In een negendaagschen slag in het ge bied der Masurische meren is het tiende Russische leger over de grens terugge worpen en ten slotte, na bijna geheel om singeld te zijn, vernietigend verslagen. De bloedige verliezen van den vijand zijlhi zeer zwaar. Het aantal gevangenen be draagt stellig veel meer dan 50(000. Meer dan 40 kanonnen, 60 machinegewe ren en een nog niet te overzien© hoeveel heid oorlogstuig is buit gemaakt. GOES. Geslaagd te Breda voor de acte Nuttige Handwerken mejuffrouw W. T. Brand te Goes, AMSTERDAM. Hedenmorgen half tien uur is een luchtschip boven Watergraafs meer gesignaleerd. Het dreef in N. W. richting en is iets later gezien in dei omgeving van de havenwerken. Het ver dween daarop in N. W. richting naar de Noordzee. Op dit oogenblik kan niet wor den gezegd van, welke nationaliteit het was. Het kwam uit Z. O', richting en dreef op zeer groote hoogte. Men kon ook niet waarnemen of er bemanning! in was. Het maakte dien indruk alsof hel. zonder stuur voer en met den wind meeging. De eigenaardige vorm gaf geen nadere opheldering omtrent de nationali teit, Deze vorm 'houdt hot midden tusschen. een Zeppelin en een gewone luchtballon. Het luchtschip was n.l. langwerpig met een zakvormigen punt aan de onderzijde, waaraan dan nog oen staart met hallast- Deze vorm doet het meest denken aan een nieuw soort Fransche luchtschepen (De aerostaait.), AMSTERDAM. Vanaf heden, zullen de passagiers- en mailbooten van de Maat schappij Zeeland de eerstvolgende dagieri niet naar Engeland uitvaren. Ook van de Batavier-lijn vertrekken geen passagiers schepen meer naar Engeland.. Men meldt uit Rotterdam Meende1 de directie van de Batavier-lijn nadat zij al haar booten oranje had laten schilderen met het woord NEDERLAND in reuzenletters, dat haar dagelijksche dienst op Londen nu voldo;ende veilig was, gisterenavond heeft zij het toch maar verstandiger gevonden de boot niet te? laten vertrokken. Nader meldt men ons uit Amsterdam over den dienst VlissingenLonden: De directie van de Mij. „Zeeland" be sloot de vracht booten, welke thans Zondag, Dinsdag, Woensdag en Donderdag van Vlissingen naar Londen gaan en tel kens den volgenden dag terug, te doen varen, uitsluitend tot het vervoer van post en lading. DEN HAAG. Gistermiddag is een En- gelsch watervliegtuig in den mond van 'de Wesbersohelde gedaald. De comman dant verklaarde, dat zijn vliegtoestel eeni ge malen was getroffen door vijandelijke kogels; waardoor het neergeschoten is. Er werden geen bommen op bet vlieg tuig aangetroffen. De yliegenie'r en het vliegtuig zijn per to'rpedobooit naar Vlis singen gebracht en aldaa'r onder inilir taire bewaking gesteld. IIOORN. Hedenmorgen 10 uur is hier het luchtschip gepasseerd, da,t boven Am sterdam is gesignaleerd. Het dreef in N.O. richting. DEN HAAG. Men bevestigt, dat er geen sprake van (is, dat de booten van de Harwichlijn zich zoodanig zouden ver momd hebben, dat ze voor Nederlandsche schepen gehouden zullen worden. VLIELAND. Alhier is hedenmorgen.il uur een vliegtuig gezien in den vorm van een ballon captif. Het dreef in N.- W. richting. DEN HAAG. Eerste Kamer. D© wa terstaats begrooting en de daarbij behoo- rende begrootingen zijn gisteren z. h. s. goedgekeurd. Eveneens het wetsontwerp nopens de onteigening voor de verbete ring van het stationsemplacement te Ber gen op Zoom. Vandaag zijn goedgekeurd de begïootin- gen van „Landbouw" en die van Suri name. II et Suez-kanaal. Met verwijzing naar de moledeelingen opgenomen in de „Staatscourant" van 29 Januari j.l. brengt de minister -van Buitenlandsche Zaken ter kennis van be langhebbenden, dat blijkens bericht van den diplomatiek agent te Kaïro het Ver keer door het Kanaal van Suez thans weder normaal is. (St.-C't.) Toen emende onzekerheid. „De Standaard" schrijft: Al is er nog bijna nergens een decisie van gewicht verkregen, toch valt niet te ontkennen, dat de vastheid van over tuiging, waarop men in October vrijwel van beide zijden roemde, reeds nu merk bare wijziging onderging. Van Duitsche zijde hield men onver anderlijk dapper vol, maar toch is. men er nog niet in geslaagd het in Frankrijk verloren terrein te herwinnen, en al is 'tstuk van België dat weerstand blijft bie den, niet zoo bijster groot meer, het ver zet houdi toch aan, en men schijnt 'tniet te kunnen breken. In Rusland is men niet meer op zijn gemak. In October heette het, dat men meer dan 5 millioen man in petto had, en alle vijandelijk leger eenvoudig op Zóu rollen, om eerst in Berlijn adem te ha len. Én nu is generaal Pau reeds uit Frankrijk naar Petersburg vertrokken, blijkbaar om man van raad in den nood te wezen. In Oostenrijk is de Minister va.n Bui tenlandsche Zttten, die 'talles op haren en snaren gezet hid, afgebeden en is de ,j)leer Burian hem ;ils Hongaarsch Staatsman opgevolgd, die naar Berlijn toog1 om raad ie schaffen. Zelfs in Servië trok men terug, en zoo in de Knrpathen als in de Boekowina 'en Transylvania zou men 't wel beter wenschen, dan 't er toe ligt. Ook is Galicië met Lembergreeds sinds maanden in Buslands macht. In Frankrijk kraakt men reeds harde noten over de aanvulling van de ledige plaatsen. Dc verliezen in de loopgraven zijn zoo bovenmate talrijk. En al dagen er weer heele heirscharen reoruten op, het zijn tgteen recruten prim a meer. Vdoral de koude heeft vele zwakbloedigen geducht aangetast. En al moge gezegd, dat Engelanti nog breed de vleugels uitslaat, erkend moet toch, dat zijn Marine niet van zoo reus achtige importantie bleek ials men gemeend had; dat de Indische troepen, althans in den winter, niet meevielen; en dat de Zeppelin-raids toch zekere ongerustheid wekken. Zoo blijkt van allen kant, dat men aan vankelijk eigen kracht niet juist genoeg geschathad, dat de machten links en rechts straffer tegen elkaar opwegen, dan men vermoed had; en dat de toestand reeds over en weer van wankelende mo menten getuigt. Komt hier nu 'nog bij, „dat de millioenen per dag voor alle mogendheden saam" het Europ'eesch crediet sterker dan men vermoed had kwamen aantasten, dan is het toch niet te veel gezegd, dat do alge meen© toestand in Europa meer dan in October een wankel karakter heeft aange nomen, en dat bet vastelijik peil trekken op de uitkomst voor Links zoo goed als voor Rechts is uitgesloten. De onzekerheid neemt toe! Doch daaraan is dan toch ook een goede kant. Zoo stokstijf op' hun stuk als de vijf in oorlog gegane Europeesche Mogend heden in October nog stonden, staan ze reeds nu niet meer. Men voelt zoo, hoe men nu reeds schier- in elk oorlogvoerend land zóó ver kwam, dat men den dag zal zegenen waarop deze oorlogscauchemare een -einde neemt. Onzekerheid kweekt toeschietelijkheid. Van 16 en 17 Febr. MIDDELBURG., GetrouwdJ. van Ouwerke'rk, 26 j. jm. en H. Timlmer, 22 j. jd.C. J. de Vuijst, 31 j. jm. en M. J. de Ridder, 22 j. jd. Bevallen: K. Verstraate, geb. Van Oos ten, z.; J. C. Feij, geb. De Kok, d. Overleden: P. Vos, 72 j., ongeh., d. M. Sanderse, 76 j., wed. van S. de Jon.gh. GOES. Levenloos aangegeven: 15, een vrouwelijk kind van Marinus Marous Does en Anna Pieternella van do Velde, Van 1315 Febr. VLISSINGEN. Bevallen: J. A. D. L. Huijbrochts, geb. Roeijackers, z.; E. Janse, Igeb. Geschiere, di.J. E. Oranje, geb. Stein- fort, d.; A. E. de Vijver, geb. de Blaeij, z.; M. J. C. Buissing, geb. Aspeslagh, z.; II. A. van Olm, geb. Bouwens, d.; C. E. J. van Hilst, geb. Janssens, leven loos kind; C. 'Gunst, geb. de Klij, levenloos, kind. Overleden: J. E. E. Dewasme, d. li/a jd L. Pieterse, d. 2 j.; J. E. Frenks, d., 1 j.; A. A. Kooper, d. 10 m.; J. W. Daansen, z. 3 j.; B. van Spanje, jm. 26 j.; W. G. Kok, z. 9 m.; C. van Unngenhoven, z. 2 j.; I. Hoogwaerts, d. 5 m. Goes. Dinsdag werd te Goes ten over staan van notaris E. C. van Dissel pu bliek verkocht voor de erven Wed. P. Burgs-Steenbakker een huis en erf aan de Nieuwstraat te Goes voor f1060 aan den heer J. C. Krijger te Goes. Postkantoor te Goes. Lijst van onbestelbare brieven en brief kaarten, waarvan de afzenders onbekend zijn, terugontvangen in de le helft detr maand Febr. 1915. Binnenland, brieven: E. Met de pen ningen, Putte; P. Pauwels, Putte; D. Vol kers, Amsterdam. Binnenland, briefkaartenZonder adres Kornelis Oitte, Ovezand. Buitenland, brieven: J. Moons, Eliza- bethv'ille; Cartuijvels, Nice. Uit een officieel burgemeesterlijk request: „De burgemeester van 0. verklaart, dat met het oog op de spoedig aanstaande bevalling van den dienstplichtige T., wo nende te A. en diens voorgenomen ver huizing, wel jvenschelijk zou zijn, indien ■hem, zoo de belangen van den dienst zulks toelaten, een verlof van 8 dagen werd verleend." (Hbl.) H.H. Beri ©h tg evers. Berichten omtrent het aantal aangiften voor de Kie zerslijst nemen we in den regel niet op. Voor Middelburg, Goes en Vlissingen ma ken we slechts een uitzondering. Red, C orr. te W. Tot 4 uur seinen, des noods gedeeltelijk. Red. Naar waarnemingen in den morgen van 17 Febr. medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 771.4 te Mün- chen, laagste 756.8 te Haparanda. Verwachting tot den avond van 18 Fehr. Aanvankelijk krachtige tot stormach- tigen, later afnemende, zuidoostelijke tot zuidwestelijken wind, betrokken tot zwaar bewolkt, tijdelijk opklarend, regenbuien, hoogere ochtendtemperatuur. OOSTBURG, 16 Febr. 1915. Oude Tarwe f a 1 nieuwe Tarwe f 17.50 a f 18.Rogge f a fnieuwe Wintergerst f 13.75 a f 14.Zomergerst f 13.75 a f 13.90, nieuwe Haver 114.a f 14.50, Kookerwten f 16.50 a f 17.Voererwten f 0.— a f 0.—, Paardeboonen f 16.50 a f 17.—, Lijnzaad f a f alles per 100 K.G. Rotterdam, 16 Februari. Veemarkt. Aangevoerd 113 paarden, 0 ezels, 1277 magere runderen, 648 vette runderen, 262 vette en graskalveren, 1142 nuchtere kalveren, 0 schapen of lam., 5 varkens, 125 biggen, 2 bokken of geiten, veulen. Koeien en ossen 34 tot 40 a 50 c., stieren 32 tot 36 a 40 c., vette kalveren 50 tot 55 a 60 alles per halve kilo. Prijzen van mager vee warenMelkkoeien f180 a f330, kalf koeien f200 a f 340, stieren f 140 af 370, pinken f— af—, vaarzen f 120 a f 180, werkpaarden f 200 a f350, slacht paarden f 130 af 200, hitten f150 a f250, nuchtere kalveren f 8 a f 15, fokkalveren f 16 a 28, biggen f8.a 15, graskalveren f af Biggen f 1.80 a f2.per week. Maandag 15 Februari 1915. CHICAGO. Tarwe. De termjjnmarkt opende vast en 2 c. hooger, steeg verder wegens exportzaken, tengevolge van kleiner aanbod en m verband met de aanmerkelijke vermindering van den zichtbaren voorraad. Realisatiën veroorzaakten eene daling, maai de markt sloot prijshoudend. Febr. Maart Mei Juli. 15 Febr. - 159'L 134'/6 13 - 164'/, 129'/, 11 159'/! 135 10 - 163'/4 138'/s NEW-YORK. Tarwe. De termijnmarkt opende vast, fluctueerde verder om dezelfde redenen als te Chicago en sloot prijshoudend. Loco willig. 15 Febr. 13 Febr. 11 Febr. 10 Febr. North 169% 162% 170'/2 174'% Roode Winter 168'% 161'/a 169'/a 173'/4 Febr. Mei. Juli 15 Febr. 165 141'/8 13 162 136'% 11 - 166VS 142'/, 10 - 1897, 1457a N. R. C. i Heden behaagde het den Heere van onze zijde weg te nemen mijn geliefde Vrouw en der kinderen zorgdragende Moeder, Behuwd- en Grootmoeder CORNELIA WELLEMAN geb. Zandee, in den ouderdom van ruim 59 jaar. Namens de Familie CHR. WELLEMAN. C. MEEUWSE-Welleman. Jb. MEEUWSE.' L. STRAUBWeli.eman. K. M. STRAUB. J. P. WELLEMAN. Kloetinge, 15 Februari 1915. Hedenmorgen overleed plotseling onze innig geliefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder CORNELIA VAN DAMME Wed. J. Nieuwenhuijze, in den ouderdom van ruim 77 jaar. Nisse, 15 Februari 1915. C. NIEUWENHUIJZE. J. NIEUWENHUIJZE—Zandee. J. MOL. J. NIEUWENHUIJZE—Mol. G. NIEUWENHUIJZE. Heden overleed plotseling tot mijn diepe droefheid mijne huis houdster Mejuffrouw PIETERNELLA VOS, in den ouderdom van ruim 72 jaar. S. DOURLEIJN. Middelburg, 16 Feb. '15. Eenige en algemeene kennisgeving

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1915 | | pagina 3