m dg Provincie Binnenland. Reclames. Het komt onverdacht. Kerknieuws. Koning Albert. Toen Antwer pen nog door do Duitschers was bele gerd vernam Koning Albert dat een sla ger in do stad van de gelegenheid ge bruik maakte om zijn medeburgers op de ischandelijkste Wijze af te persen. Daaraan moest een einde worden gemaakt. En een zekeren morgen zag men een langen, breedgesch ouderden man met een chauf- ïeurspet tusschen de talrijke koopers, die de opening der slachterij afwachtten. Ook van dezen laatste eischte de vleeschhou- wer een woekerprijs. De „chauffeur" trachtte hem het onrechtmatige van zjjn handelwijze te doen inzien, docih tever geefs. De slager bleef onverbiddelijk en verzocht diengenen, welke den pangedui- den prijs niet konden betalen, zijinen win kel te verlaten. Dan opende do ongekende bezoeker zijn jasde Koning. Een gejuich gaat onder de menigte op. Men wil de slachterij plunderen. Koning Al- bert beschermt den slager, doch stuurt hem eene strenge aanmaning toe. En lang zaam verwijdert hij zich en keert naar zijn paleis terug. (Vlaamsche Stem.) Ter bevrijding van gene raal De Wet. De „Rand Daily Mail" deelt mede, dat er een complot zou zijn ontdekt, om ge neraal De Wet te bevrijden uit het fort te Johannesburg. Besloten was dat deze poging zou worden gewaagd tegen het einde van December. Waarschijnlijk zou generaal De Wet op steelse wijize uit liet fort worden gesmokkeld. Maar de Regeering heeft togen dergelijke gebeur lijkheden alle mogelijke maatregelen ge nomen, zoodat dit geheele plan voorbe stemd was om te mislukken. Duitsche bladen verhalen een episode uit den strijd in de Vogezen. Veertig Al penjagers met twee Fransche officieren weiden door de Duitschers afgesneden. Zij weigerden zich over te geven en scho ten op hun sneeuwschoencn naar omlaag om het dal te bereiken, doch kwamen regelrecht in efen Duitsche loopgraaf te- land waar alle 42 in een gevecht van man tegen man werden gedood. De reden van het aftreden van den Belgischen gezant bij den Heiligen Stoel is te zoeken in de ontevredenheid in toonaangevende Belgische kringen over de houding van het Vatikaan ten opzichte van de oorlogvoerenden. Tot zijn opvolger is, naar men weet, de vroegere minister van justitie Van den Heuvel benoemd. Het Handelsblad van Antwerpen meldt dat burgemeester en schepenen van Sint Ni-kol aas, hij Luik, wegens ontvreem ding hebben terecht gestaan en na een langdurig proces zijn veroordeeld: lo. de burgemeester Martiny tot 9 maanden ge vangenisstraf, 150 fr. boete en 1500 fr. schadevergoeding; 2o. do schepenen Bon- neux en Schmitz elk tot 3 maanden ge vangenisstraf, 100 fr. boete en 125 fr. schadevergoeding. Korrespondenz Norden deelt «enige bi zonderheden mee omtrent de verstrek king van brood in Duitschland. Pensions worden als gezinnen beschouwd, waar dus ieder inwonende wekelijks recht, heeft op zijn 2 kilo brood. In de restaurants der stations mag brood worden verkocht zonder overlegging van een kaart bij ver toon van 't reisbiljet. De 18e Februari. Naar het Ham burger Fremdenblatt uit Kristiana ver neemt, hebben do Noorsche reederijen 'Zondag besloten, het handelsverkeer met Engeland van den lSen dezer af voorloo- pig te staken, met uitzondering van de postbooten en alle op Engelsche risi o varende stoombootcn. - Naar de Daily Mail uit Durban ver neemt, is generaal Botha aan de Walvisoh- baai, de Engelsche haven in Duitsch- Zuidwest-Alrika, aangekomen. De Köln. Ztg. heeft een artikel waar in zij het volk op het hart drukt „an ders te eten" en „minder te eten". Dat is de nieuwe plicht. Ten slotte beroept het blad zich op een betoog van prof. Sehleich, volgens hetwelk men in vre destijd bijna zonder uitzondering te veel eet. Dat moet wel het geval zijn, als men verneemt welk praestatieverrnogen een troep nog heeft, die dikwijls drie tot vijf dagen zonder voedsel en weken lang met enkele knollen, een slok melk per man en per maag genoegen heeft, moeten nemen. Hoe lang moeten ook tyfus-lijdefs niet vasten? vraagt hij. Nu de mogelijk heid van een vermindering van den in voer van levensmiddelen van verre dreigt, mag men er weieens de aandacht op vestigen, dat een beschaafd mensch bijna zonder uitzondering een voedsel verkwis ter, een polyphaag, een veelvraat is, zon der dat hij zich daar in gewone tijden om bekommert. Uit Munchen wordt een edelmoedige daad van den Duifschen Keizer ge meld. Een Franseh infanterist uit Moulin, die in Duitschland krijgsgevangen is. had, daar zijn moeder ernstig ziek was en haar zoon nog eens wilde zien, tot den Keizer een verzoekschrift gericht, om ver lof te krijgen en op zijn woord van eer beloofd, voor 1 Maart terug te zullen koeren. De Keizer heeft aan dat verzoek voldaan en de infanterist is daarop over Lindau naar zijn vaderland vertrokken. Weer zijn twee stoomschepen in de Noordzee verongelukt. De „Waveiet", een Engelsch s.s., is Zaterdagavond op een mijn geloopen. Twaalf der opvarenden zijn verdronken bij 't uitbrengen van een reddingsboot. Het .schip is echter op zijn lading blijven drijven en bij Deal op het strand gezet. De „Abaokuta", van de Elder-lijn, is bij Ouessant gezonken. De bemanning is gered. Te Maeseijck zijn thans vooral de dames aan een streng toezicht onder worpen. Deze hadden 'den laatsten tijd de Duitschers op handige wijze om den tuin weten te leiden met het overbrengen van brieven en couranten. Dezer dagen werden een vijftiental Belgische vrouwen aangehouden; bij een werden een veertig tal brieven gevonden, welke tusschen de voering der kleeren, in de kousen en onder de haarvlechten verborgen waren. Hierdoor hebben die vrouwelijke koeriers den inwoners van Maeseijck heel wat last veroorzaakt. Er worden thans geen passen meer afgegeven te Maeseijck; die er een wil hebben, moet nu naar Luik of Hasselt. En de pas, dien ze dan be komen, is niet langer dan een dag geldig. Voor een automobielpas werd zelfs 100 frank gevraagd. (N. R. C.) Het comité dat onder voorzitterschap van den burgemeester van New-York een onderzoek instelt naar de prijsstijging van levensmiddelen, heeft de regeering aanbe volen de uitvoer van tarwe uit de Ver. Staten te verbieden. Lichting 1915. In het tijdvak van 1620 Maart a.s. zullen worden ingelijfd de dienstplichti gen der lichting van 1915, die, toegewe zen aan de regimenten huzaren, bestemd zijn om hetzij bij het remontdepot te worden belast met de paardenverzorging, hetzij te worden opgeleid tot officiers- paardenoppassers. Alleen om zeer gewich tige redenen waaronder in dit geval ook studiebei angen kunnen worden gere kend kan aan deze in te lijven dienst plichtigen uitstel van eerste oefening wor den verleend, indien zij daartoe alsnog ten spoedigste zelf hun verlangen bij (on gezegeld) verzoekschrift aan den Minister van oorlog te kennen geven, met overleg ging van een deugdelijk bewijsstuk. Verkeer met België. Men meldt uit Vlissingen aan de N. R. Ct., dat het Duitsche consulaat we der passen voor België uitgeeft. M e e 1- e n B r o o d p r ij z e n. Met ingang van Donderdag 18 Febr. a.s. is in afwijking van voorgaande re gelingen in verband met de zeer belang rijke .stijging der graanprijzen, de prijs van tarwebloem inlandse,h uitsluitend 1 soort bepaald op f20.80 per 100 K.G.; die van ongebuild tarwemeel op f 17 per 100 K.G. Deze prijzen zijn berekend netto contant van fabriek, molen of inagazlijn voor bakkers en dergelijke verbruikers. Aan tusschenpersonen moet op verzoek 25 ots. korting worden toegestaan. In verhand daarmede zjijn de maximum broodprijzen vastgesteld op 24 ct. per K.G. voor gebuild tarwe-waterbrood, op 25 ct. per K.G. voor gebuild tarwe-wa terbrood, gebakken onder rabbinaal toe zicht (andere soorten gebuild brood naar evenredigheid); op 20 ct. per K.G. voor bruinbrood. Het voorbeeld van den Chris ten voor den socialist. Het sociaal-democratisch „Volksweek blad", dat in de provincie Groningen ver schijnt, schrijft een „In memoriaal P. Postema", naar aanleiding van het over lijden op 2 Febr. j.l. van Ds. P. Poste ma, in leven predikant der Geref. Kerk te Warffum, als volgt: „Het leven heeft afgedaan van den man, die na 'n ziekbed van vele weken op 6 Febr. j.l. door honderden is uitgeleid naar zijn laatste rustplaats, innig betreurd door z'n volgelingen en de zijnen, met hartc- weemoed nagestaard door de heele samen leving in de gemeente. Deze man, her der voor velen, bezat de achting van allen, van tegen- en medestanders. Wat dat zeggen wil voor een doniiné, na een ambtsbediening van bijna dertig jaar, wiens naam nimmer smadeüjk-smalend werd gebezigd, het heeft geen nadere toe lichting. Dat feit spreekt. Voor allen gelijk, mèt allen dezelfde, niet afkeerig van 'n dosis gezonde scherts, volgens z'n eigen verklaring schuwend de gauw-vromen, vriendelijk en humaan voor arm als voor rijk, in schitterende tegenstelling met die menschen, welke den arbeider met thea traal gebaar „dag" toeroepen en eenige schreden verderop een villa of heerenhuis passeeren, waarin zij wonen met „aardsch slijk" rijkelijk gezegend en, of de bewo ner al dan niet zich vertoont, als door magneet getrokken, hun hoofd ontblooten, met 'n diepe buiging van het bovenli chaam, als eerbiedige groet voor hem of haarof voor de steenmassa met zooveel fronten, zoo iets heeft bij dezen man nimmer bestaan, en, mede om z'n „gelijk voor ieder" mag zeer zeker de principieele tegenstander een eerbiedigen afscheidsgroet aan het stoffelijk over schot van den man brengen wiens edel leven tot voorbeeld-volgen mag opwekken, die een achting zich mocht en kon ver werven als voor hem niemand in de gemeente. Bij zijn thans gesloten groeve spreekt het hart, wetende en voe'end dat daar de rustplaats van hem is, den den ker, en noesten werker voor do kerk, die z'n hart had, nooit dwepend in z'n doen, wiens roeping in edele betraah- ting was de liefde, op zijne wijze, in den dienst van Koning Jezus. R. I. P." Zee o or I ogs-Onge v a 1 lenwe t. Een wetsontwerp zal spoedig bij de Sta- ten-Generaal ingediend worden. De 18e Februari. Te Rotterdam is van eenige bijzondere voorgenomen of aangebrachte bes didde ring van de Harwichbooten niets bekend. Het verkeer met België. De volgende (nieuwe verordening om trent het passeeren der grens zal morgen in de Belgische gemeenten bekend ge maakt worden. Het grensverkeer is dage lijks slechts van 8 uur voormiddag tot het invallen der duisternis toegelaten. Ieder moet van een geheel geldigen pas voorzien zijn, die afgeleverd wordt in het centraalbureel voor passen te Antwerpen. Zoo niet, dan wordt hij teruggezonden of in hechtenis genomen. Verbod van uitvoer van gras- en klaverzaden. De uitvoer van gras- en klaverzaden is verboden van den dag der afkondiging van het K. B. Bij Kon. besluit kan dit verbod tij delijk worden opgeheven of in bijzondere gevallen daarvan ontheffing worden ver leend. I Belgische vluchtelingen. Het Kamerlid Juten heeft, naar het Huisgezin meldt, het volgende telegram gezonden aan den minister van binnen- landsche zaken „Uit België gevluchte personen, pefis die ruim in eigen onderhoud voorzien en nog maanden kunnen voorzien, zelfs Nederlanders met behoorlijke bewijzen van hun nationaliteit, ontvangen van ge delegeerd regeeringsconnnissaiis te Ber gen op Zooin hevel zich te laten over brengen naar vluchtoorden te Ede of Nun- speet onder bedreiging met den sterken arm. Verzoek in belang Bergen op Zoom- sohen middenstand, die door toestand toch feeds genoeg lijdt, dezen maatregel onge daan te maken." Intern a ti onalistisch delirium. Dominee B. Boers te Roordahuizum schrijft in „Het Volk" een groot artikel om te waarschuwen dal de S.D.A.P. toch niet meega met de regeering, als er som wijlen oorlog komt, om de jongens naar het oorlogsveld te zenden. Enkele volzinnen uit het, zoo quali- tatief als quantitatief, monsterachtig be toog schrijven we over „Zie, mijn fiere besef „ik ben een mens", een besef, waarbij dat van mijn Nederlanderschap in het niet verzinkt (als dat „fier" gaat worden, is de na- üonalistiese duivel los!), èn mijn be sef „ik ben socialist", ik 'ben een felle hater, met m'n verstand en met m'n hart, van liet gevloekte kapitalisme met z'n vreselike strekkingen, gedroohtelikc moeder van het militaristische monster, ik ben de onverzoenlike wederpartij der van al wat woelt en wroet, om deze alles verslindende moeder, met haar onverzadigbaar gebroed door mid del van het massabloed der volken in het leven te houden Neen, in geen geval naast, in èlk geval tegenóver de regering! Liever de gevolgen aanvaard ener houding die onze trots, onze onvergankelike ere is, die onze eigen houding is, dan op vijandelik kommando ons te storten in zijn zwaard en nog daarenboven ge dwongen te zijn z'n eigen zonen bij duizenden te slachten met het onze!" „Naar mijn over uiging schamen we ons, in onze kleinheid, liewust of on bewust, voor de erkenning der waar heid. Deze, dat we noch persoon lik, noch gezamenlik als Par tij de eer onzer „fiere" socia- li stiese ziel metterdaad heb ben kunnen hooghouden in do storm der gebeurtenissen. Ons bestaan rekkend van berekening en voorzichtigheid zijn we jammerlik be zweken voor 'de druk van „de politie ke noodtoestand". Een toestand, ge- konstrue-rd nota bene op 'n ogenblik door die fel gehate vijand, die tege lijkertijd onze zonen hij millioenen greep om zè op afgrijselike slagvelden te be nutten voor z'n grove, botte heb- en heerszucht." Ofschoon in deze aanhaling het door ons gespatieerde als gezonde taal dient geprezen, past. op al het overige toch wel het tegendeel van nuchter. Waartoe wij ook rekenen uitdrukkingen als onderstaande „Een rnogelikheid waarmee we ons waarachtig wel wat meer", enz,. „Het vaderland te verdedigen, waar voor nu waar ach tig zelfs Albarda schijnt in geestdrift te zijn." „De partij niet bereid is... onder verdere voortzetting, godbetert, der beestachtigste geweldenarij". Laat ons nog eenmaal herhalen dat de schrijver van al dit moois is een dominee! De uitwisseling van ge wonden. Met de mailboot, die te kwart voor vijf aankwam, weiden 94 gewonde Duit- schors aangebracht, waaronder ©en offi cier. Toen de passagiers van boord wa ren, werd met het vervoer dor gewonden naar den trein aangevangen. Eerst wer den zij naar het perron gebracht, waar zij op brancards konden uitrusten, en waar zich spoedig velen der gewonde Engel- schen bij hen voegden en zoo goed en kwaad als het ging een gesprek met hen aanknoopten, voornamelijk vroegen zij naar de ondervonden behandeling. De Duitschers antwoorden „Gut", de Engel- schen waren echter minder tevreden, voor al niet over de soort van voeding. Wij kunnen alleen verklaren dat de kleeren van de Duitschers gunstig afstaken bij de kleeren van de Engclschen. In de loods klonk ondertusschen het hoogste lied van de daar vertoevende En gclschen, die daarbij begeleid werden door een hunner kameraden op de viool, deze ongelukkige had beide oogen verbonden. De Duitschers werden spoedig in de Nederlandsche ambulanoetrein gebracht len bleven daarin het vertrek, dat te acht uur plaats had, afwachten. Toen vertrok de trein, maar niet voordat de begelei dende heeren herhaaldelijk hunne grooto tevredenheid hadden betuigd over do wijze waarop hier alles geregeld was door het Roodc Kruis en anderen, die zich voor de verzorging en voeding en transport had den bereid verklaard. Het was reeds half negen, toen de Loot weder schoon was voor de ontvangst der Tommy's en aangevangen werd met het transport daarheen, dat uitstekend gere- geld was, want aan ieder der mannen was een label uitgereikt, die zij zichtbaar droe gen en waarop aangeduid waren of zij eerste of tweede klasse op do boot bc kwamen welke hut zij hadden en over welke loopplank zij aan boord moesten gaan. Een 24-tal der minst gewonden kon den echter aan boord geen slaapplaats meer bekomen en moesten in do loods overnachten, zij zouden eerst hedenmorgen aan boord gaan. Wij willen deze mededoeling niet ein digen zonder ook onzerzijds onze grooto voldoening te hebben neergeschreven over de wijze, waarop- al degenen, die hetzij ambtshalve, hetzij vrijwillig zich met de zorg voor deze zeer zeker beklagenswaar dige menschen hadden belast, zich van die taak kweten, wij gelooven niet dat het den soldaten, van welke der beide landen ook, aan iets heeft ontbroken. Mejuffr. F.Ch. M. Christiaan, te 's Gravenhage, is gesteld ter beschikking van den gouverneur-generaal van Neder- landsch-Indië, om te worden benoemd tot klerk bij den post-, telegraaf- en tele- phoondienst aldaar. Middelburg. Ten behoeve van het steun comité zal op Donderdag 4 Maart a.s., mits met voldoende medewerking van de dames, straatverkoop worden gehouden van vredesbroches. Goes. Voor plaatsing op do kiezerslijst hebben z,ich in deze gemeente aange geven 22 personen, verdeeld ais volgt: Loonkiezer 1, dienstbetrekking 1, inwo nende zoon 4, huurkiezer 2, spaarbank- kiezer 3, exiamenkiezoir 4, belastingkic- zer -als hebbende rijksbelasting in vorige woonplaats betaald 5, en 3 personen als deelgeirechtigd in eene onverdeelde nala tenschap. De Belgische vluchtelingen, die hier van onze gastvrijheid genieten op 's rijks kosten weliswaar waren zeer bedroefd op1 het vernemen van de tijding, dat zij naar Uden, Nunspeet of Ede zouden wor den getransporteerd. Zij hadden het hier immers goed en men was reeds aan el kander gewend! Het gerucht, dat ze hier zouden mogen blijven bracht dan ook aanstonds weer eenige ontspanning in de gemoederen teweeg en men vleide zich met de hoop, dat de toestand thans be stendiger zou worden. Tóch is het zeer wel mogelijk, dat die hoop beschaamd zal worden. Volgens van bevoegde zijde verkregen inlichtingen staat het volstrekt niet vast, dat onze Belgische gasten, althans die op 's Rijks kosten leven, kunnen blijven, en kan men eerdaags het bevel tot vertrek naar een der drie bovengenoemde plaat sen tegemoet zien. Vlissingen. Hedenmorgen is hier door onze Marine in de vluchthaven binnen gebracht een Engelsch watervliegtuig. Naar wij vernemen was het 'ter hoogte van Westkapelle door den mijnenlegger „Zee meeuw" aldaar raat bet eerste schot neer geschoten. Hot is een sierlijk vliegtuig. Het ligt nu aan den Westdam in do vluchthaven bij de torpedobooten. Zie Laatste berichten. Hedenmorgen omstreeks 11 uur is ter hoogte van de Bomvrije Kazerne de Arnemuidsche visschersschuit No. 4, schipper M. v. d. Gruijter van Arnemui- den, door een rukwind omgeslagen- Alle opvarenden, vier in getal, zijn door het personeel van het Hollandsche loodswe zen gered. Zij hadden zich zoo lang aan de schuit weten vast te houden. De s 'huit drijft thans op de reede, maar zal den kelijk wel tegen de boulevard stuk ge slagen worden. De schuit is pas een half jaar oud en was niet verzekerd, zoodat het een grooto .schadepost is voor ge noemden schipper. 's Heer Hendrikskinderen. In verband met de plaats gehad hebbende ongere geldheden is voor een Belgische familie plaatsing verkregen te Boxtel, waarheen zij hedenmorgen zijn vertrokken. lerseke. Bij de familie Verschurc is alhier bericht ontvangen, dat hun zoon Marinus, varensgezel, te Ruhrort aan de gevolgen van een messteek overleden is. De schuldigen, twee Oostenrijkers, die samen ruzie hadden en den getroffene voor een ander aanzagen, zijn gear resteerd. Kapelie. Gisteravond vergaderde de Werkliedenvereeniging in haar gewoon vergaderlokaal. Dc opkomst was schaarsch. Tegenwoordig 33 leden nteti donateurs. De secretaris las de notulen, die gearresteerd werden. Daarna deed de penningmeester rekening en verantwoor ding. Ontvangen was f93.37. Uitgegeven f 61.42V2, dus/ er is een batig saldo van f 31.94!-'■ Nu kwam aan de orde verslag van dc afgevaardigden naar de afdeoling der Ver. voor Staatspensioneering. Tvv'ed afgevaardigden waren benoemd, de ©ene), uitgaande van de stelling: „Eerlijk duurt bet langst", Lekende dc afdeelingsverga-' dering niet te hebben bezocht, de andere was door ongesteldheid verhinderdergo geen verslag. Alsnu werden tegen de volgende vergadering benoemd de luwen: C. Vermaire en M. van Liere. Of deze zich beter van him taak zullen kwijten? In Kapelie schept men zich blijkbaar geen illusies omtrent het staatspensioen, En niet terecht? Krabbendljke. Lp de z.g. oude Weeg brug werd in 1914 gewogen: 6079540 K.G. beetwortelen; 2966930 K.G. aardappelen; 9272.36 K.G. ajuin; 734162 K.G. hooi, stroo en vlas; 721708 K.G. wijnpeeën; 588440 K.G. diversen; 66280 K.G. vee (136 stuks). Totaal gewogen 12084296 K.G.. Totaal ge wogen in 1913 9138832 K.G. Kruiningen. Alhier is definitief opge richt do Kolenvereeuigiiig „Uit Voorzorg". Do jeugdige vereeniging telt reeds 111 leden. Het bestuur bestaat uit de heeren S. A. do Visser, voorz., W. J. Iloencamp, vice-voorz., A. .1. Wobor, secretaris, Steenpoorte, Penningm., J. Sonke, J. Stofregen en A. Kole Jansz., Commis sarissen. Scherpenisse. Gisteren vergaderde de gemeenteraad onder voorzitterschap van den burgemeester. Tegenwoordig alle le den en de secretaris. Overlegging en voor lezing geschiedt van de volgende inge komen stukken: een procesverbaal van opneming der boeken en kas van deu secretaris-penningmeester van het burger lijk armbestuur op 31 Dec. 1914 en eene missive van Gedeputeerde Staten betref fende toezending goedgekeurde gemoente- begrooting voor 1915. Over den post on voorziene 'uitgaven der begrooting voor 1914 wordt beschikt tot een bedrag van. i' 100.97. Goedgekeurd wordt een besluit van het burgerlijk armbestuur tot wijzi ging der begrooting voor 1914 en besloten wordt aan dit armbestuur een verhoogd subsidie van f 102.10 voor den dienst 1914 uit de gemeentekas te verleenen. Verder besloten in de begrooting der ge meente voor 1914 af-,-en over te schrijven tot een bedrag van f 370.935. Hierna bieden Burg. en Weth. aan hot. verslag bedoeld in art. 52 der woning wet over 1914. Vervolgens wordt onbe woonbaar verklaard de woning, toobe- hoorende nan de erven van wed. J. Feytel. Vastgesteld wordt het primitieve kohier der belasting op de honden voor 1915 op een bedrag van f85. Op voorstel van Burg. en Weth. wordt mot algemeenc stemmen de uitgifte in erfpacht en recht van opstal van oen 16- tal perceeltjes gemeentegrond weder voor 30 jaren te vernieuwen. Domburg. Ten huize van don burge meester alhier wordt tweemaal 's weeks- een cursus in Esperanto gegeven door mejuffrouw Maria Posenaer. Mejuffr. P. is een bekende Esperantiste. Zij heeft, verscheiden werken vertaald, o.in. van Conscience, laatstelijk het grappige „Rik- ke-tikketak" van dien schrijver. De les sen zijn voor Belgische uitgewekenen gra tis. Op 'tooigcnblik worden zo door 10 personen gevolgd. Mej. P. doceert in 't Franseh en in 'tVlaamsch. Sluis. Gisteren is den behoeft'gcn vluch telingen aangezegd, dat zij Donderdag a.s. alle uit Sluis moeten zijn vertrokken. Voor de mcergegoeden wordt nog veertien dagen tussehentijd gegeven 0111 een on derkomen te zoeken. Kats. Men meldt ons dat door den heer M. J. Rottier op „Ürnithophiiia" te Utrecht den 13 en 14 Febr. j.l. wederom twee le prijzen zijin behaald met. zij:ni Reek!, Ind. loopnenden. Het komt menigmaal voor, dat men schen een gevaarlijke nierziekte onder de leden hebben, zonder dat zij zich ervan bewust zijn, dat hun nieren aangedaan zijn. Zoodoende wordt hun kwaal veron achtzaamd, totdat zijl een gevaarlijke hoog te bereikt. Want nierziekten ontwikkelen zich vaak onverdacht, zij kunnen zich reeds jaren vastgenesteld hebben, zonder dat men er erg in had. Geneest uw nie ren wanneer het tijd is door onmiddellijk aan te vangen mot het gebruik van Fos ter's Rugpijn Nieren Pillen, indien gij ver schijnselen opmerkt als de volgende: Rugpijn, pijn in de lendenen, duizelig heid, waterzuchtige zwellingen, rheuma- tische pijhen, urinekwaJen als donken- of zeer lichtgekleurde urine, bezinksel in het water, voortdurende aandrang, bran derige pijn enz. Foster's Rugpijn Nieren Pillen verlich ten en heelen de nieren en blaas. Zij' voe ren het urinezuur af, hetwelk kwalen als ragpijln, jicht, rheumatiek en niersteen ver oorzaakt, en bevrijden het lichaam te vens van het overtollige water, hetwelk de waterzuchtige zwellingen veroorzaakt- Te Goes verkrijg!», bij de Iih. de i'aauw Co. en te Middelburg bij Joh. <le Roos, Vlasmarkt K 157 Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a f 1.75 voor één, of L f 10.voor zes doo- Eischt de echte Foster's Rugpijn Nie- ren Pillen, weigert '•".y elke doos, die niet I i- voorzien is van neven staand handelsmerk. Ned. He'rv. Kerk. Bedankt voor Amsterdam, door A. B. te Winkel te Arnhem (verb, bericht):

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1915 | | pagina 2