Telegrammen. icie. Wetenschap en Kunst. Rechtszaken. SemengdS Nieuws. Laatste Berichten. Lsestafel Aiioop verkoopinp, aanbestedingen enz Burgerlijke Stand. Aanbestedingen. Telegrafisch Weerbericht. Marktberichten. Advertentiën. ede. hr. mr. A. F. digde gisteren- bating-club te igen betreffen- "logen": aoet niiat strij- oet strijdon te- ten en volken; iet ach ondier- het Ouido en board. heeft oango- voor Zeeland, den heetr F. aan het mi- BirusseJ. Zijn zijn. Wegens onder de :len, heeft de i, ditmaal een lan stellen. hoofd ambto- ngekomen. ene van den en te Ilonito- hostuur dec liileuzen Anna |\Vissenkei'ke(n. J02 bons voor ;md gehouden ID. A. P. werd, M. Pols can- gemeenteraad, Witt Hamer van Vlissin- Vluchtelingen woirdon liter de barakken de typhus, seüeirt eeltige itemeord. Bei der kampen bloedveirwan- IVlissingen te bewaakt en ;h korporaal lagmiddag ge- jr, waren cns de voor- len en onver en waren eeni- I S taten op de Inomen raads- van den ha- lliticalie voor Jn het vorige Illen voor een loc te kennen, li werd aang'e- phrQvingejK op goedgekeurd. I het onderwijs I wiskunde ge- lielasting 1915 1 zijn 57 hou- hlc en tweede Igst van f217. borstel van B. te herstellen! te gaan van en Wi. voor- li n den ooste- et rioleering; omtrent den aangehou- adering. Andries de Bontepolder. mr. P. Die- lui der Zeeuw besloten ad- bt adres van het oog op ovendien we- jid- en klauw- tir de jaarlijk se de Maat- |sang van 15 jrererd klerk oger der di- heer C. J. rde Staten is |.r der 2e klas- waterstaat 'ter J. Eijke te li telingenkamp thus jn hevige fS. ioor S. Ron- igen. 313-jarige merries en ohouden wor- 23 tot 26 dekhengsten (M. Ort.) De Joden in de wereld. In de Zeitschrift dir Demographie und Statistik der Joden heeft onlangs Mr. B. Blau de uitkomst medegedeeld van diei jongste becijferingen nopens het aantali Joden in de verschillende landen der aar- de. De gegevens berusten voor de voor naamste landen op de uitkomsten der jongste volkstellingen, voor andere op ramingen van bevoegde Joodsche zijidej gemaakt. Volkomen nauwkeurig zijn de fee tallen derhalve niet; in sommige landen wordt naar den godsdienst bij de volks tellingen niet gevraagd; de volkstellingen zijn niet allerwege op hetzelfde tijdstip' gehoudenbij de volkstellingen zullen vele Joden, die met den Joodschen godsdienst feitelijk gebroken hebben, de vraag naar het kerkgenootschap waartoe zij belmo ren met „geen" hebben beantwoord, jan, zoo ware er meer te noemen, wat aan de volstrekte nauwkeurigheid der gegevens afbreuk doet. Toch zijn zijl, daar het ons voorkomt, van genoegzaam belang. Het aantal, waartoe de statistiek voor de heele wereld komt, is 12,076,000 Jo den, waarvan ruim 9 millioen, dus drie vierden, wonen in Europa en 2.2 millioen of ruiml een zesde in Amerika. Vooft4 de werelddeelen zijn de getallen namelijk de volgende: Europa 9,025,000, Amerika 2,216,000, Azië 464,000, Afrika 351,000, Australië 19,000, totaal 12,076,000. Wat aangaat de verschillende landen' bleken in de volgende meer dan 100,000 Joden te wonen: Eur. Rusland (zonder Polen) 3,789,000, Polen 1,321,000, totaal voor Eur. Rsland 5,111,000; Vereenigde Staten 2,045,000, Oostenrijk 1,314,000, Hongarije 932,000, Duitschland 615,000, daarvan in Pruisen 416,000: Roemenië) 267,000, Aziatisch Turkije 257,000, Groot Brittanje en Ierland 245,000, Europeesch Turkije (1904) 189,000, Marokko 110,000, Nederland 106,000, Frankrijk 100,000. Ook in verhouding tot 'do bevolking staat Rusland, althans Russisch Polen, met 14.05 percent Joden bovenaan; in de rest van Europeesch Rusland is de ver houding 4.06 percent. Een hooge verhou ding hebben voorts Oostenrijk, 4.6 pCt., Hongarije en Roemenië, ieder 4.5 pCt., Europeesch Turkije 2.73, de Vereenigntei Staten 2.19 en Nederland 1.82 percent. In China en Japan te zamen .vermeldt de statistiek het kleine aantal van slechts 21,43 Joden. De advocaat-generaal bij den Hoogen Raad te 'sGravenhage heeft conclusie ge nomen in do zaken van: lo. A. Verpoorte, sub-agent van „de Tijdgeest" te Sluiskil, door de Rechtbank te Middelburg ver. oordeeld tot f50 boete of 10 dagen hech tenis wegens loterij wetoverbreding. M deze zaak was aangevoerd dat de Rechtbank ten onrechte had beslist dat bij een premieleoning het dool der trans actie is, het geld dat men leent, in eens te ontvangen. Adv .-gen. wees erop, dat de Rechtbank ook op andere gronden feitelijk had uitge maakt, dat het den aanleggers geen ernst was met de premieleoning. Hij conclu deerde tot verwerping van het beroep. 2o. D. Hartog, hoofdagent van „de Tijd geest" te Terncuzen, door dezelfde Recht bank wegens gelijksoortige overtreding tot dezelfde straf veroordeeld. Ook in deze zaak werd tot verwerping geconcludeerd. Uitspraak in beide zaken 15 Maart. 0 n g e lukken. Zaterdagavond fs mi fotograaf uit Velzen nabij het sta tion te Beverwijk door de in voile vaart zijnde stoomtram gegrepen en godocd. Aan een der politiebureaux te Rotterdam is gisteravond een onbekend gebleven va rensgezel plotseling doodgebleven. Zoo vergaat 's werelds! roem. Uit Parijs wordt aan de „Daily Mailgeseind, clat het rechterbeen van Sarah Bernhardt Zondag te Arcachon werd geamputeerd. Verleden jaar kwiejtt- ste zij de knie bij een val in een theater. Een ontploffing op een mas kerade-bal.. N aar het Bulgaarsch agentschap meldt, had er gisternacht in de zaal van het casino te Sofia, waar een talrijk gezelschap bijeen was op bet maskerade-bal der Bulgaarsche kunste naars, door een tot nu toe onbekende) oorzaak een ontploffing plaats. Men meent, dat er hier een bom of helsclie machine in het spel is. Een persoon werd gedood, 10 gewond, waaronder 2 zwaar. Er wordt een onderzoek ingesteld. „Blijf van mijln lijf." Het gebeur de, meldt het „HU.", te Gent in del „Kom- Kiandantur". Honderden menschen staan vóór het) getouw len wachten geduldig op hun beurt om voor de Duitsche Komman- danturheeren te verschijnen. Van tijld tot hjd laten de wachten een groepje men schen Linnen. Zeven Duitsche officiereu met streng, uiterlijk zitten achter een lange groene> tafel en spreken barsch de menschen toe. De meesten vragen een pas om zich naar Nederland te begeven, maar men is uiterst streng en van de honderd aart- vragers worden er zeker acht-en-negentig! afgewezen. 8 8 Het is de beurt aan een flinken jonge- vaji rond de twintig jaar. Onbe vreesd nadert hij de groene tafel en aanstonds merkt men een levendige! be langstelling bjj de Duitschers. Wat verlangt gij Ik wil een pas voor Nederland! De hoofdofficier springt op: Gij een pas voor Nederland? Hoe oud zijt gij? Negentien jaar. Wat wilt gij in Nederland aanvan gen? Ik wil mijn militairen dienstplicht gaan vervullen l Al de officieren springen opi en de over ste roept: Wachten, neemt dien man in hech tenis Do wachten schieten toe en willen den jongeling vatten, doch deze zegt, altijd', even bedaard: Blijf van mijm lijf! Ik ben Hollan- Iander! Ik moot mijn vaderland dienen! De zeven officieren vallen in hun ze tels verpletterd. De aanwezigen mole- ten zich den zakdoek in 'don mond stop pen om niet in een schaterlach los te; barsten.. De strijd tegen het ongc- dicr te. Een officier van gezondheid schrijft in de „Weiner Klinische Wochen- schrift" over de groote bezwaren, welke de soldaten ondervinden door den groo- ten last, dien zij hebben van ongedierte van allerlei aard. De militaire dokter hoeft, dan voornamelijk het oog op de krijgsgevangen Russen en Serviërs en hij vertelt „Het is nu eenmaal onvermijdelijk in den oorlog, als de troepen niet eiken dag in de gelegenheid gijn om lichaam en kleeren Te reinigen, dat ongedierte van (velerlei aard de manschappen komt pla gen. Met alle macht moet dit ongure euvel worden geweerd. Zoo erg als hot met de krijgsgevangenen in het hospitaal in Kcmyermezo was ge steld, grenst echter aan het ongeloöfe- Jijke." De dokter ontdekt bij een dor krijgs gevangenen, die lussohen hemd en jas nog een katoenen mouwvest droeg, op diens mouw, zoowel op boven- als on derarm, een grauwe massa, telkens ter grootte van een Landoppervlakte, welke hij op het eerste gezicht aanzag voor een dikke korst straatvuil. Maar bij nadere beschouwing bleken het heele klompen ongedierte te zijn, welke in vele duizen den, wellicht honderdduizenden, op deze plekken waren opeengehoopt. Dergelijke gevallen behooren niet tot do uitzonderingen. En de dokter wijst dan op een groot gevaar. Dit ongedierte is namelijk een gemakkelijke verbreider dor vlektyphus-cpidemie. En dat nog niet alleen! Door het krabben, een natuurlijk gevolg van den ondragelijken jeuk, worden wonden gemaakt en dat worden dan niet zelden de broedplaatsen van velerlei in fectie. Acht en twintig duizend man moesten in bovengenoemde plaats worden gerei nigd en dat geschiedde in groepen van 40 a 50. In de badkamers werd het wa ter, vermengd met sublimaat, verhit tot 40 a 42 graden Celsius. Een half uur duurde voor iederen man deze reiniging, zoodat eiken dag 1400 man konden wor den „geboend"; hunne kleedingstukkjetn, werden eveneens, aan een grondige schoon maak onderworpen. Na twintig dagen was de reinigingskuur van de 28000 door on gedierte zoo deerlijk geplaagde krijgsge vangenen afgeloopen. PETROGRAD, 16 Febr. Het Japan- sche leger heeft drie lichtingen gemobi liseerd. MILAAN, 16 Febr. De Italiaansche re geering heeft van Duitschland en Oos tenrijk een verklaring verlangd betreffende de plannen ten opzichte van Roemenië. Ze heeft de verklaring ontvangen, dat tegen Roemenië niets zal worden onder nomen. MILAAN, 16 Febr. Przemysl wordt weer door de Russische artillerie beschoten. PARIJS, 16 Febr. Communiqué van elf uur. Er is niets bijzonders voorge vallen dan eenige goedgeslaagde acties van onze artillerie. Te Poelkapelle noord oostelijk van Yperen hebben wij een vij andelijke batterij tot zwijgen gebracht. De Duitsche loopgraven te Beaurans zuidelijk Atrecht werden vernield. In de buurt van Soissons en Pert werden vijandelijke versterkingen en troepen krachtig bescho ten. WASHINGTON, 16 Febr. De Duitsche gezant heeft medegedeeld, dat Duitschland van plan was mijnen te zaaien rondom de Britsche eilanden. LONDEN, 16 Febr. Uit Rome wordt gemeld, dat Italië weigerde zich aan te sluiten bij een bond van neutrale staten ter verdediging van de neutrale scheep vaart. WEENEN, 15 Febr. In Russisch-Polen en Wost-Galicië is niets bijzonders voor gevallen. De gevechten in de Karpaten zijn nog in vollen gang. In Zuid-Oost-Galicië hebben wij gisteren Nadwoma bezet, ten den vijand in de richting van Stanislau teruggeslagen. WEENEN, 15 Febr. Het „Neue Wiener Tagebl." verneemt uit Burdiyeni: Geheel Boekowina is nu van vijanden gezuiverd. Slechts bij Czernowitz hebben de Russen zich verschanst, in afwachting van nieu we gevechten. De stad zelfs is intusschen geheel door den vijand ontruimd, en on ze troepen zijn bij' de poorten der stad aangekomen. Uit Wesnitz aangekomen personen melden, dat de Russen ook uit Kolomea terugtrekken. Zijl hebben vooral gebrek aan artillerie. Met vertrouwen ver wacht de bevolking een spoedig offensief tegen den vijand. De door de Russen in do steden Gurahumora, Kimpolung en Radautz aangerichte schade is ontzettend groot. De Oostenrijksche autoriteiten zijn gisteravond in Suczawa aangekomen. VLISSINGEN. Hedenmorgen 10.45 u. kwam een trein met 108, en te 11.55 u. een trein met 118 zwaar gewonde Engpl- schen aan, begeleid door personeel van het Duitsche en Nederlandsche Roode Kruis. Hier waren transport-brigades aan wezig, die do gewonden transporteerden! naar de Intorneeringloods, en de officieren naar de wachtkamer. Voor voedsel, versna peringen, sigaren en lectuur was gezorgd. Do gewonden waren meorendeels reeds maanden lang krijgsgevangen geweest. Velen mistten arm of been, één zelfs bei de oogon. De met de Mailboot komende Duitsche gewonden zullen hedenavond per trein vertrekken. De Engelschen werden aan boord van de Mailboot gebracht. KLOETINGE. Maandagavond hield de afdeeling „Kloetinge" van Volksweerbaar heid haar jaarvergadering. Uit het ver slag van den secretaris bleek, dat de afdeeling 170 loden telt. Het boekjaar wijst aan in uitgaven f 141.42, in ontvang sten f 138.09V2, sluitende alzoo met een nadeelig slot van f3.32V2- De aftredende bestuursleden A. A. Moulendijk, C. Evers- dijk en W. Leys werden herkozen, terwijl tot afgevaardigde naar de Algemeenen 'Ver gadering werden gekozen L. W. Dekker ten \V. Leys. Voorts werd besloten pogingen in liet werk te stellen om zoo spoedigl mogelijk te geraken tot de oprichting van een verbandcursus, waaraan tot deelne ming allo leden zullen worden uitgenoo- digd. AMSTERDAM. De regeering zal de meel prijzen weer verhoogen, zoodat deze zullen stijgen met f2 per 100 K.G. Het brood zal daardoor minstens 2 ct. per kilo duurder worden. AMSTERDAM. Dr. van Tienhoven, die in Servië vertoeft, lijdt aan vlektyphus. Zijn toestand is niet levensgevaarlijk. DEN HAAG. Binnenkort zal de uitvoer van rund- en varkensvleescth worden ver boden. jj§| DEN HAAG. Eerstdaags zal bij de Sta- ten-Generaal een ontwerp zeelieden-onge vallen wet ingediend worden. DEN HAAG. Hedenmorgen had een con ferentie plaats tussohen de ministers van (Marine en Buitenlandsche Zaken, den Chef van den Marinestaf en vertegenwoordigers van groote stoomvaartmaatschappijen. Van Op leven on dood, door M. v. d. Staal, verscheen ter drukkerij Liber ies te Rotterdam afl. 22. Mot do 25e aflevering sluit do uitgeefster liet eelrste deel of mot do aanbieding van een prach tiger! relief-band met teekening van den schilder Richters. In'teekening blijft bij den boekhandel en de uitgeefster opengesteld op het .tweede deel. De uitgeefster zal niet méér dan 75 afleveringen in reke ning brengen. Inteekenaairs ontvangen'gra tis twee schilderijen van Hoynk van Pa- pendrecht: oen betrekking hebbend op den strijd in West-Europa en een op dien in Oost-Europa. Bij den uitgever H. J. Sprayt, Den Haag, zal med. Maart, onder den titel van „De Goede Belijdenis", verschijnen een bundel "Meditatiën van 12 Gerei', predi kanten, voor de jonge leden der Kerk,, die zullen komen tot openbare 'belijdenisi des gel o ofs. Het boek wordt keurig uitgevoerd, in zinrijken band naar teickening van IsJngis. St- Maartensdijk Door de vereeniging „Landbouwbelang" alhier is Maandag aan besteed do levering van chilisalpetor etn koper-sulphaat. Voor chili was de minslfla inschrijver de Internationale te Zwijn- eüreoht voor f 15,55. De hoer Kositanse te Kruiningen had ingeschreven voor f 15,57. Voor koper-sulphaat waren gieen inschrijvers. TERNEUZEN. Ondertrouwd: 11, Gerrit Sebastiaan Blankert, 23 j., jm. en Elisa beth Catharina van Wijck, 20 j., jd.; 12, Jacobus Cornelis Helmendach, 26 j., w©- duwn. en Anna Meeusen, 25 j., wed. Geboren: 7, Pieter Marinus, z. v. Mari- nus Stouthamer en van Hendrika van don Hout; Juliette Jeanne Antoinette, d. v. Arthur Prosper Saetens eu van Syivia Maria Romeijns; 8, Jannoke Cornelia, d. v. Jacobus Cornelis Leunis en van Wil- helmina Anna Michieisen; Janna, d. V. Hendrik Johannes van Gelderen en van Elena do Mul; 10, Cornelia Hendrika, d. v. Pieter Griep en van Johanna Stoutha mer; Johanna, d. v. Gerard Snap en van Teuntje Adriana van der Klooster; 12, Johanna Petronilla, d. v. Isidorus Wester- linck en van Ludovica Sebastiana Ver- cammen;. Cornelis, z. v. Adriaan Wisse en van Johanna van der Weele. Overleden: 9, Michiel van den Bergje, 84 j., weduwn. van Cornelia van den Heuvel; 11, Tona Hofman, 2 j., d. v. Da niel an van Jozina Kaijser;>13, Charles van wijck, 28 j., echtgen. van Hendrika Jo hanna van Doeselaar. ,,T. Ct." Van 1013 Febr. ZIERIKZEE. Bevallen: G. Berrevoefs, geb. Hanse, z. Overleden: St op den Brouw, 75 j., ongeh. d. Februari. 17 Westkapelle, half 2, huis, sahuur en bakkeet en bouwlandom 3 uur meu belen bij Peene, not. De Neeling. 17 Krtiiningen, voo<r erven P. Cok, half 12, huizen, Schram. 17 en 18 Wolfertsdijk, kapitale bóeren- inspan, Hollmann en Verhoek. 18 Goes, Bergscthe Veerhuis, 10 uur, herberginventaris, meubelen, Veïtvaat. 18 Wissenkerke, kapitale hofstede, Lijds- man. 18 Ierseke, inspan, v. Dissel, 10 uur bij wed. v. Velzen. 18 Borssele, buis en inboedel, v. d. Kloes. 19 Wissekerke, bij Koert, inspan, Hioo- len. 19 Westkapelle, bouwland, Loeff. 19 Heinkenszand, kapitale boeren- inspan, v. Cleef, 9 uur, bij v. Eijkcren. 19 Wemeldinge, houtwaren en varkens, Hollmann en Verhoek. 19 Biezelinge, houtwaren en vaskens, Hollmann en Verhoek. 22 's Heerenhoek, Inspan, V. d. Kloes. 23 Kats, half 3, ©en huis, schuur, ho- veniering; erfpachtsiecht op 430 c.A. tuingrond; en 2.6245 H.A. bouwl. en hovoniering, door not. Noordijke. 24 Middelburg, 1 uur, bij Ingelse, Arno- muidsohe voetpad, beestiaal en meu belen, Strave. 24 Kortgene, bij Kallewaard, inspan, Hioolen. 24 en 25 'sHeer Arendskerke, kapitale boereninspan, Pilaar. 25 Kloetinge, 11 uur, voor erven Broek hoven, huis en tuin, v. Dissel. 20 'sHeeT Arendskeike, 10 uur, bij Na- gelkerke, inspan, v. Dissel. 26 Kolijnsplaat, bij Klompe, inspan, Hioolen. 26 Ierseke, verpachting voor 7 jaar, in gaande 1 Nov. zes peroeelen tiend rechten in Kloetinge. 20 Nisse, verpachting bouw- en weiiland, Pilaar. 26 Goes, verpachting bouw- en weiland, Pilaar. Wolphaartsdijk, verpachting bouw land, Pilaar. N.-Beveland, hout, Heijboer. Maart. 1 Heinkenszand, bouwland, v. Cleef. 1 Ovezand, boereninspan, Neeirvoort, 10 uur bij Remeijnse. 3. Kloetinge, kapitale boereninspan, v. Dissel. 4 Ovezand, kapitale boereninspan, Neervoort. 5 's Heer Arendskerke, kapitale boeren inspan, van Cleef. 5 Wissekerke, voor O. Ketelaar bees tiaal, H-eijboer. 12 Colijnsplaat, inspan, Hioolen. N.-Beveland, bout, Hoijboar. 19 Febr. Wemeldinge, bouwen woonhuis, Gemeentebestuur. Donderdag 25 Febr. Terneuzen, 2 uur, in Pays Bas, door de Z.-Vl. Tramweg- maatschappij het maken van een direc tiegebouw te Drie Schouwen bij Axel. Bestek A f 10 aan het bouwbureau 34, Nieuwstraat, Terneuzen. Naar waarnemingen in den morgen van 16 Febr. medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt Hoogste barometerstand 765.0 to Mün- cben, laagste s'tand 751.8 te Memel. Verwachting tot den avond van 17 Febr. Zwakke tot matigen, later wellicht toe nemende Westelijke tot Zuidelijken wind. Toenemende bewolking, later tee er kans op (regen. Mogelijk nachtvorst. Weinig ver andering van temperatuur overdag. Veilingsvereeniging „Walcheren". Middelburg, 16 Febr. Goud Reinette 16, Reinette Monstrieuse 19, zoete Bellefleur 15, grauwzoet 17, rood© wagenaar 10, Reine d'or 1620, Huismanzoet 14, Khipeer 1017, ponds peer 12, uien 911, spruiten 815, peen 2i/26V2, karoten 2, rapen 2V2, kool rapen 2%, witlof 1620, alles per K.G. bloemkool 412, roode kool 413, sa- voyekool IV233/2, boerenkool 12, alles per stuk, spruitenkoppen 1923, mol sla 4448, veldsla 2736, broeisla 36, spinazie 35, fransche postelein 1323, sterrekes 38, alles per mandje, prei 4ÖV2, rapen 31/2, selderv 3, alles per bos. Vlissingen, 16 Febr. 1915. Bij de gisteren gehouden groente-, fruit en eiierenveiling werden de volgende prijt- zen besteed: Peen 36 a 52 ct., kroten 19 a 20 ct., spruitkoppen 12 a 13 ct, alles per mand; winterposteleyn 10 a 12 ct., per vijfkops grietje; koolrapen 4L/2 ct. per halve H.L.; schorseneeren 10 ct., selderie 3 a 3ty2 Ct., rhabarber 8 ct., prei 5 a 6 ct., alles per bos; savoye kool 3 a 5 ct., roode kool 2V2 a 7V2 ct., beiden per stuk; uien f7. a f7.02, huismanzoet f6, beiden per ïI.L. Goes, 16 Februari 1915. Ruime aanvoer Nieuwe Tarwe f 16.a f 17.Nieuwe Rogge fa f—Wintergerst per 100 K.G. f 13.50 a f 14.Haver per 100 K.G. f 14.a f 14.50. Win ter-Koolzaad a Maanzaad f a f 0.Mosterdzaad f a f 0.Kroonerwten f 13.50 a f 14.50, Kook- erwten f a f Bruine Boonen f 14. a f 15.—, Karwjjzaad f 17.a f Zomer- gerst per 100 K.G. f 13.50 a f 14. Opgaaf van de marktzetters der gemeente. Eieren per 100 stuks f5.40 a f 0.Mid- denprijs per 25 stuks fl.35. Aan particulie ren verkocht tl.50. Boter per kilo fl.50 a fl.60. Middenprjjs per halve kilo f0.78. Aan particulieren ver kocht f0.Afwijkende boter f 0.per kilo. Minderwaardige boter verkocht a ct. Aanvoer eieren 1600 stuks. Aanvoer boter 570 pond. Opgaaf van de Landbouw-Maatschappy. Boter f 1.56 a fl.60. Rekenprijs fl.44. Aan particulieren verkocht fl.58 per K.G. Eieren f5.a f5.70. Rekenprjjs f0.—- Aan particulieren verkocht f 0.— p. 100 stuks. Eierenverkoop Onderafd. Zuid-Bev. V.P.N. Aanvoer 9550 eieren. Prjjs f 4.90 a f 5.70 per 100 stuks. Aanvoer buiten de V. P. N. stuks. Vlissingen, 16 Februari 1914 Boter per halve kilo f0,85 a f0, Eieren per 104 stuks f5,50 a f5,80. AMSTERDAM, 15 Februari. Aardappelen. per mud f3.30 a 3.50 f2.70 3.— f3.—„3.30 f 2.80 3.— f 3.70 „4.— Friesche blauwe Friesche borgers Friesche bonte Friesche Red Star Zeeuwsche bonte Zeeuwsche blauwe Zeeuwsche eigenheimers Zeeuwsche bonte poters Zeeuwsche blauwe poters Zeeuwsche Red Star Zeeuwi-che bravo's Eigenheimer poters Drentsche eigenh. Geldersche blauwe Spuische eigenheimers Redstar Drentsche Red Star Flakkeesche eigenheimers IJpolder bravo's klei Aanvoer 10 ladiagen. ROTTERDAM 15 Febr. 1915. Vee. Aanvoer 407 vette runderen, 166 vette kalveren, 236 schapen en 1854 varkens. bokken of geiten. Koeien en ossen 34 tot 40 a 48 c. stieren tot c., vette kalveren 50 tot 55 a 60 c., voor export 50 a 55 c., schapen (over jarige) '28 tot 40 c., dito (jarige) a c. fokschapen c., lammeren tot - c., zuig- lammeren f tot per stuk. Varkens tot a' c. en lichte varkens voor de zouterjj a c. per kilo. f2.90 „3.20 f2.60 „2.80 f 2.60 2.80 f2.80 „3.10 f3.25 „0.— f 2.50 2.80 f 2.60 0. f 0.0. f 3.3.20 f2.80 0.— f o.0. f 3.3.20 f 2.25,, 2 30 Zoo de Heere wil en hij leeft, hoopt onze geliefde Vader, Behuwd- en Grootvader, JACOBUS K0PPEJAN Cz., op Vrijdag 19 Februari, zijn 80sten geboortedag te herdenken. Zijne dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Ritthem, 16 Februari 1915. Heden behaagde het den Heere van onze zijde weg te nemen mijn geliefde Vrouw en der kinderen zorgdragende Moeder, Behuwd- en Grootmoeder CORNELIA WELLEMAN geb. Zandee, in den ouderdom van ruim 59 jaar. Namens de Familie CHR. WELLEMAN. C. MEEUWSE—WELLEHAN. JB. MEEUWSE. L. STRAUBWELI.eman. K. M. STRAUB. J. P. WELLEMAN. Kloetinge, 15 Februari 1915. Hedenmorgen overleed plotseling onze innig geliefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder CORNELIA VAN DAMME Wed. J. Nieuwenhuijze, in den ouderdom van ruim 77 jaar. Nisse, 15 Februari 1915. C. NIEUWENHUIJZE. J. NIEUWENHUIJZE—ZANDEE. J. MOL. J. NIEUWENHUIJZE—MOL. G. NIEUWENHUIJZE. Heden overleed zacht en kalm, na een kortstondig lijden, mijn ge liefde Echtgenoote en der kinderen zorgdragende Moeder, Behuwd- en Grootmoeder HENDRIKA KAPELLE, in den ouderdom van 72 jaar en 9 miandeu. De Heere, die geen rekenschap geeft van Zijne daden doe ons in Zijn wil berusten. Uit aller naam, M. GUILJAM. Nieuwdorp, 15 Februari 1915. Eenige en algemeene kennisgeving.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1915 | | pagina 3