Aan mijn Belgen bij den Yser. Binnenland. Uit de Provincie. Kerknieuws. Landbouw. too* te® bescliikking en vergezelden een hunner; de ander verkoos te blijven. Op weg naar de grens ontwikkelde zich een vertrouwelijk gesprek, waarbij een der be geleidende Belgen mededeelde, dat bij te zotrgen heeft voor een gezin van zes per sonen, dat hij reeds velen over de grens gebracht had en dat hij daarmede, alsr mede met het vervoearen van brieven den kost verdiende. Bij de z-g. kettingbrug moesten wij een Duitsche post passeeren; de passen weirden in orde bevonden. De vermeende uitwijkeling knoopte met de wacht een gesprek aan en maakte geen aanstalten zijne geleiders te volgen. Deze kregen argwaan en spoedden zich haastig terug. In Caulille teruggekomen hadden zij nog juist den tijd, de ouders van een hunner to waarschuwen. Onmiddellijk daarop versdienen Duitsche militairen, die de vrouw des huizes arresteerden en in een wogen meevoerden naar Bree. De beide begeleiders en de vader van een hunner konden ontsnappen en be vinden zich thans te Buded. De vrouw, die ook trachtte to vluchten, had 5000 francs aan contanten bij zich. Een oude moeder, een 17-jarig meisje en een kleine jongen zijn alleen thuis achtergebleven, terwijl van den andoren geleider diens oude moeder, zijn vrouw met 3 kleine kinderen in behoeftig]© omstandigheden achtergelaten moesten worden. De ver meende uitwijkelingen, die vrij goed het Hasseltsch dialect spraken, bleken spion nen in Duitscihen dienst te zijn. (N. R. Cut.) Japan en China. De door Japan aan China gestelde eisohen doen den toestand, daardoor ont staan, ernstig opvatten, daar het China onmogelijk is Japan's eischen in te wil ligen, zonder de belangen van andere mogendheden emslig afbreuk te doen. Als China Japan mede-controle toestaan over de ijzerfabrieken te tlanjang, de be langrijkste nijverheids-onderneming' des lands, Zou Japan zich nestelen in het ,,hart der Engelsche invloedssfeer". Het zelfde kan men zeggen van den eisch' om don aanleg van een spoorlijn van Tsjifoe naar Weitsjen in Sjanloeng aan Japan over te dragen. Japan heeft de laatste jaren geen geheim gemaakt van zijn aanspraken in Chi na. Het wilde vasten voet in Sjantoeng, dat tegenover de Japansche kust ligt; het wilde vasten voet in Foe-kien, dat tegen over Formosa ligt; hei, wilde vasten voet op het belangrijke strategische punt aan do samenvloeiing van de Han en de Jang-tse. Hat Japan nu, op het gunstige oogen- blik, eischen stelt, waarin bovendien van China toestemming wordt verlangd voor een Japansche kolonisatie van zuidelijk Mantsjoerije, beh<xvft niemand te verwon deren. Evenmin dat Japan niet voorne mens is, Kiaotsjau aan China terug te geven vóór de padhttermijn, door Duitsch- land bedongen, is afgeloopen, en die duurt nog 80 jaar. Dan herinnert hij dat Ja pan aan den tegenwoordigen oorlog heeft deelgenomen pp grond van het verdrag tmet Engeland, 't welk vooropstelt dat bei- do staten „bizondere belangen hebben bij de handhaving van de onafhankelijkheid en territoriale onaantastbaarheid van Chi na en Korea en bij het verzekeren van gelijke rechten in deze landen voor den handel en de nijverheid van alle volken." Sinds Japan zijn eischen heeft gesteld, vreest men echter in China dat deze beide beginselen geschonden zullen wor den. (N. R. Ct.) Oost-Pruisen. De oorlogscorrespondent van de „Vos- sische Ztg." schrijft volgens de ,,N. R. Ct." over de overwinning in Oost-Pruisen: Den 8sten Februari begonnen onze troepen den opmarsch naar het oosten; aart uur, dag en nacht rukten zij in een groote boog van de Memel (Njemen) naar Schirwindt en Milkowiszki op en wierpen den vijand, waar hij stand hield, terug. Zij waadden soms, al vechtende tegen Vijandelijke ruiterij, tot den middel in de sneeuw eu lieten de brug bij Wilwiezki in de lucht laten vliegen, zoodat geen trein terug kon. In den nacht van den lOen op1 den llen Februari kwam het tot. een botsing met de 56e Russische divisie die geheel uiteengeslagen wordt Spullen en Hensjisken werden stormender hand genomen. Nadat Pillkallen door onze snel aanrukkende troepen was ge nomen, trokken de Russen terug en wel in de richting naar Stallupönen. Doch het was te laat, daar een sterke Duitsche strijdmacht Schirwindt en Wirballen reeds had bereikt en de omsingeling van deze Russische troepen had voltrokken. Het slagen van de omsingeling was slechts mogelijk door de bovenmenschelijke in spanning van alle aan deze krijgsverrich ting deelnemende troepen. Bij het begin van het offensief was strenge vorst met pneeuwjacht ingevallen; de voortbeweging van het geschut eischte groote krachtsin spanning. Op den derden dag viel de dooi in, zoodat de wegen meer op poelen, dan op wegen geleken. De omsingeling ver raste do Russen zóó dat bijv. in Kybarti een Russische brigade heel gomoedelijki in de huizen vertoefde toen het dorp door een zwakke Duitsche strijdmacht werd omsingeld, zoodat de Russen ge dwongen waren zich over te geven, zondier een schot te hebben gelost. Hun geweren liggen nog in de dorpsstraat. Ln de gevechten zijn elf Russische di visies gedeeltelijk verslagen, gedeeltelijk vernietigd. Tusschen Stallupönen en Wirballen ziet het er hier en daar hit, alsof geheele Rus sische compagnieën him. kleeren en laar zen hebben uitgetrokken om te vluchten. Een Russische batterij lag neergomaaid; alsof geen man en goen paard er hst leven hadden afgebracht. Door de puin- hoopen van Eydkuhnen trokken in nacht en regen onze zingende troepen, als wil den zij jubelend bekend maken, dat Duitschland bevrijd was van den vijand. Engelsche maatregelen tegen den dulkbooten-oorlog. LONDEN. Omtrent het dreigement met den duikbooten-oorlog heeft minister Churchill in het Lagerhuis gezegd: „Wij zullen nu blootstaan aan een oorlogvoer ring die nog nooit door een beschaafden staat is toegepast. Men moet echter niet aannemen dat, wijl do aanval buitenge woon is, een goede verdediging niet moge lijk zou zijn". Er zullen stellig ver liezen worden geleden, maar Churchill geloofde niet dat onherstelbare schade 'zou worden aangericht. „Onze beantwoording van deze oorlogvoering zal misschien (niet geheel zonder uitwerking blijven.'' Wij! zullen niet dulden dat Duitschland een stelsel van openlijken moord en zeeroove- rij toepast. (Toejuichingen). Er is alle re den om aan te nemen |dat de oeconomische druk, door do (Engelsche) vloot teweeg gebracht, zich in Duitschland begint te doen gevoelen. „Totdusver" besloop Churchill „hebben wij den invoer van levensmiddelen niet pogen te verhinderen. We hebben onzijdige schepen niet belet een rechtstreeksch verkeer met Duitsche) havens to onderhouden. We hebben Duit sche uitvoerartikelen in onzijdige scheperf, ongehinderd doorgelaten. De tijd is echter gekomen, dat opnieuw zal zijn te over wegen of een staat, die zich door zijn politiek stelselmatig tuin allo internatio nale verplichtingen heeft onttrokken, wol in 't genot van die onaantastbaarheid kan worden gelaten. (Toejuichingen). Er zal een nieuwe verklaring vanwe ge de bo n d g eno oten worden af gelegd, om den v ij and voor 't eerst mot volle kracht den druk van de zeemacht te doen gevoe len." „N. R. Ct." Korte Oorlogsberichten. IJser-humor. De Duilscihcrs had den in een zeker dorp het volgende bericht op een paal aangeplakt: „Verboden over den IJzeren weg te gaan zonder pas". Een straatjongen klom op de paal, haalde vijf letters van het verbod door, Zoodat er te lezen stond: „Verboden over den IJzer te gaan zonder pas." Een Duitsche soldaat vroeg aan een Belgischen hoer, of hij dacht, dat de Belgen vrij1 zouden komen. „Ja", was het antwoord, „omdat wij een leeuw op ons wapen hebben". „Maai-", deed de üuitscher opmerken, „uw leeuw is heel, heel klein geworden." Do boer: „Ge vergeet, dat hij een ijze ren staart heefL". (Dp VI. Stem.) Italië op den tweesprong. Het Giornale d'Italia bevatte eergisteren een hoofdartikel, getiteld „De plicht der Italianen", waarin werd aangetoond dat thans het tijdstip in den Europeeschen oorlog nadert, waarop ook Italië een be sluit zal moeten nemen. Hel Italiaansohe volk voelt instinctmatig, dal thans het gunstige oogenblik gekomen is waarop het lot van het vaderland beslist zat wor den. Thans is het tijd den toestand goed onder de oogen te zien, en al is misschien het oogenblik voor een mobilisatie der militairen nog niet genaderd, liet land beseft dat een geestelijke mobilisatie noo- dig is geworden. Ilaliü mag niet uit het Europeosch conflict te voorschijn treden gelijk het thans is. Het artikel wekt groot opzien. Achttienhonderd zwaargewonde Üuit- schers zijn te Keulen in treinen van het Yserfront op hun weg naar Duitschland gepasseerd. Twee Fransohe officieren ein 84 man die in het Argonnerwoud krijgs gevangen gemaakt werden, zijn aldaar aangekomen. Een bewoner van St. Mihiel, ysrien het gelukt was te ontsnappen, is te Pa rijs aangekomen en deelde daar mede, dat de Fransohe granaten in do stad groote schade hebben aangericht. He 1100 personen, die nog in St. Mihiel zijn, wo nen thans in de kolders. Door de Duit- schers werd do stad een oorlogsschat ting van een half millioen francs opge legd, welke echter voor de "helft door de bewoners is betaald. Een gemengde ItaJiaanscihe colonne heeft een aanval gedaan op een troep rebellen en hun kamp in brand gestoken. Er ontstond een gevecht, dat den ge- heelen dag duurde en eindigde met de verdrijving der rebellen, die zeer groote verliezen leden. Aan Italiaansohe zijde sneuvelden 20 blanken en 4 inlanders en werden 68 blanken en 18 inlanders, licht gewond. Uit Z u i d-A frik a. Sir Thomas Watt, de minister van openbare werken, heeft in een persgesprek gezegd, dat de regeering niet van plan was tegen de rebellen in het algemeen hard op te tre den. Hij voelde er niets voor den beul volop werk te geven. De leiders echter zouden voor hoogverraad terecht staan. Er waren waarschijnlijk twee- of driehon derd leiders. Behalve dat zij straf zouden oploopen zouden .de rebellen om vergoeding we gens plundering en schade worden aange sproken. Bemiddelde menschen, Leiders of niet, zouden al hun eigendommen ver liezen. Uit C'zernowitz wordt geseind, dat de Russen zich ten noorden van Kim- polung, waar de sneeuw thans minder dik ligt, in loopgraven verschanst heb ben. De Oostenrijksoh-Duitsohe opmarsch is op drie punten tot stilstand gekomen, daar de sneeuw het marcheeren belem mert. Doch de Russen rukken vooruit. Do Russische gouverneur he*ft zijn in trek ln de administratiegebouwen geno men, welke weelderig waren ingericht. Do Oostenrijkers vluchtten haastig, be langrijke documenten achterlatend. De Russen lieten de gebouwen onbescha digd, doch hingen slechts doeken over de olieportrdtten van Keizer Frans Jo zef en van den overleden troonopvolger, welke in hot ontvangstsalon hingen. (Waar dit alles heeft plaats gehad wordt in het telegram niet vermeld. Red.) De ko-ude is zeer hevig; /20 graden onder nul. Sneeuwstormen maken het ion- mogelijk op 100 meters afstand vriend van vijand te onderscheiden. De Sibe rische troepen zijn goed tegen de weers gesteldheid bestand, doch van den Vij and konten er duizenden van de koudo om. De Siberische troepen vechten uit stekend in de Karpathen. Uitwerking van granaat- vuur. De Lancet bevat oen belangwek kende studie van den Britschen officier van gezondheid Myers over de lichamelijke gevolgen van „shock" door granaatvuur. In de drie gevallen, welke hij tot, in bij zonderheden behandelt, van drie soldaten, in wier nabijheid een groote granaat ont plofte, was het gehoor ongedeerd geble ven. Daarentegen waren gezicht, reuk en smaak tijdelijk afwezig of sterk vermin derd. Zeer slecht zien, het niet in staat zijn om zoute en zure stoffen te proeven, en, in twee van de drie gevallen, verlies van geheugen, waren ken werkende symp tomen. In allo gevallen trad door rust en hypnotische suggestie van lieverlede ver betering in. De Duitschers hebben in Polen voor het 'eerst gebruik gemaakt van granaten met een lading van miliniet en ©en andere onbekende stof. Een der gevolgen van me- liniet is, dat degenen, die in de nabijheid van de ontploffing zijn, tijdelijk verblind worden. Do lucht bleef hangen aan de lichamen der gewonden, zoodat do dok ters in het hospitaal genoodzaakt waren om van tijd tot tijd naar buiten in do open lucht te gaan, ten einde weer op hun verhaal te komen. Aardappels. Prof. dr. P. F. Rich ter te Berlijn, brengt in herinnering, dat Brillat-Savarin, een der grootste fijnproe vers van alle tijden, oen gastronoom laat zeggen„Er is niets beters dan aardap pelen. Ik eet ze, op alle manieren voor bereid". In den tegenwoordigen tijd kan de aard appel, schrijft de hoogleeraar, ons bij de voeding wezenlijke diensben bewijzen. En dit geldt voor elke beurs en Lederen stand. Hoe grooter, in verhouding tot het graan voor brood, de voorraad aardappe len is, des te meer mloet er op aange drongen worden het brood te spaten, door het voor een deel ten minste door aardap pels te vervangen, vtooral waar heL aardap- pelgebruik tot neg toe betrekkelijk ga ring is, zooals in. Zuid-Duitschland. Vermijdt echter, besluit de prof., 'ook in deze alle onnoodig© verspilling. Veel is in den kaatsten tijd er over geschreven dat men de aardappels ongeschild moet koken, om een verlies tegen te gaan. Heft verlies door 't schillen der aardappels be draagt niet minder dan 20 pCt. aan voe dingswaarde. Een K.G. aardappels bevat ongeveer 10 G. eiwit, U/2 G. vet en 215 G. koolhydraten. Na het schillen blijven daarvan utesp. niet. meer dan 8, 1.2 en 160 G. over! Laaien uwe bajonetten ros van gloed blinkt het koper der trompetten rood als bloed; ziet gij ginds uw Vlaanderen Maken, hoort ge uw steden spokkrend kraken, Belgen, lioudt dan moed! Flapt een doodswind uit het Noorden in de vaan wervelt smoor uit Vlaanderen's oorden op u aan ziet gij ginds uw Vlaandron rooken en uw steden knerpend smooken, Belgen, blijft dan staan! Ach, hoort gij een gillend schreden uit dien brand fziet ge bloedschijn op de weien van uw land boort ge soms door bossahen, hagen, de angstschrei van uw volk opvlagen, Belgen, houdt dan Stand! I Rijst soms uit den droom der duinen 't vaderhuis. Wie, wie blaakte 't straks tot puin en? 't Is de Pruis Prangt dan, Belgen, uw geweren, gaat den valschen vijand koeren, Belgen, houdt u struisch! KAREL VAN DEN OEVER. (De VI. Stem.) Het gebruik van anderer vlag. Naar aanleiding van do mededeeling van den heer Been omtrent het eenmaal voeren van een valse,he vlag door onzen Do Ruyter t ot het lokken van zeeroovers een daad, waarop allicht de Engelsche regeering bij haar taktiek om op haar koopvaardijschepen de vlag eener neutrale natie te voeren zich zou kunnen beroe pen, schreef mr. v. Idsinga een protest, waarin hij er op wijst dat het hier een zeer bijzonder geval gold, dat de opvat tingen omtrent vlaggebruik totaal zijn ver ouderd, en dat De Ruyter de vlag ge- heschen heeft, niet om aan de roovers te ontkomen maar om ze te lokken. Juist opgemerkt! De groote leen in g. De minister van financien maakt be kend, dat op de staatsleening 1914 tot en met. 13 dezer een bedrag van f 259.416.000 was gestort. Verkeer met België. De -Duitsche consul te Vlissingen mag tijdelijk in het geheel geen passen voor België afgeven. Men vermoedt evenwel, dat deze maatregel van korten duur zal zijn. (N. R. 'Ct.) Belgische vluchtelingen. Op hoog bevel zullen de Belgische vluchtelingen in Zeeland, die van regee- ringswege onderhouden worden, a.s. Don derdag deze provincie moeten verlaten. Zij zullen ondergebracht worden in de kampen te Nunspeet, Ede en Uden. Geïnterneerden. De Belgische generaal Dossin, die, ge lijk gemeld, de verschillende plaatsen in ons land, waar Belgische militairen zijn geïnterneerd, bezocht heeft, zal dezer da gen een onderhoud hebben met den minis ter van oorlog, generaal-majoor Bos boom, en den opperbevelhebber van land en zeemacht, generaal Snijders. Belgen terug uit Engeland. Men meldt aan de Msb. Met het oog op de 18 Februari aange kondigde maatregelen van de Duitsche admiraliteit in de Noordzee is te 'sGra- venhage bericht ontvangen, dat vóór dien datum vele in Engeland, met name te Londen tydelijk gevestigde Belgen en Bel gische familiën, naar ons land zullen oversteken, ten pinde of naar België te rug te koeren of o,m bij lateren terug keer naar het vasteland, gevaar tijdens den overtocht te ontgaan. De Duitsche verklaring. De Duitsche consul te Rotterdam lieeft, blijkens de „N. R. Ct.", aan de Kamer van Koophandel te Rotterdam den volgen den brief gezonden Ik heb do eer hierbij oen mij door den heer rijkskanselier toegezonden memorie! nopens den onderzeeschen oorlog tegen, Engeland ter kennis van do Kamer van Koophandel te brengen. Naar de meening van den heer rijks kanselier dient er rekening mee gehouden! te worden, dat onzijdige schepen in hel gebied van den zeeoorlog tegen Engeland door de Duitsche duiktooten als zoodanig meestal niet h o r k e n d zullen worden en daarom zonder meer vem iold zullen worden. Om ver liezen te vermijden, lijkt het dus drin gend noodig, dat de Nederlandsche han delsschepen, .uit de wateren, die de Duit sche admiraliteit tot oorlogsgebied ver klaard heeft, voorloopig verre blijven." In do memorie wordt in de eerste plaats vermeld, dat de Engelsche handelsvloot nu algemeen met geschut gewapend wordt. Verder heeft men den handelsschepen .aangeraden groepsgewijs te varen en dia Duitsche duikbooten, terwijl deze een on derzoek instellen, te rammen, terwijl zij langszij liggen met bommen te bestoken/ en verder de Duitsche marine-afdeelingen die voor het onderzoek aan boord komen, te overmannen. Eindelijk heeft men van Engelsche zijde een zeer hooge prijs uitgeloofd voor do vernieling van de eerste Duitsche duik boot door een Engelsch koopvaardijschip. De Engelsche handelsvloot in die wateren is dus niet meer als weerloos te beschou wen, waarom zij van Duitsche zijde zon der voorafgaande waarschuwing of on derzoek aangevallen worden. Inlusschen hoeft de Engelsche regee ring ook de verordening nopens het mis bruik van de neutrale vlag erkend. Men mag aannemen, dat do Engelsche koop vaarders elk middel zullen gebruiken om zich onkenbaar te maken. Daardoor zijn neutrale schepen, als zij overdag niet onder konvooi varen, zoo goed als niet te herkennen. De van neu trale zijde ondernomen beschildering van den scheepsromp met nationale kleuter! en het aanbrengen van andere herken ningsmiddelen, zal ook wel door Engel sche koopvaardijschepen nagevolgd wor den. Een voorafgaand onderzoek lijkt uit gesloten, daar dit de afdeeling, die het onderzoek verricht en' de duikboot zelf aan het gevaar van vernieling zou bloot stellen. In deze omstandigheden bestaat er niet de minste waarborg meer voor de veilig heid van de neutrale scheepvaart in do Engelsche oorlogswateren. Daarbij komt, dat het gevaar voor mij nen is toegenomen, aangezien hot plan is, in alle deelen van de oorlogswateren zooveel mogelijk van mijlnen gebruik te maken. Onzijdige schepen moeten daarom op nieuw ten dringendste gewaar schuwd worden, om zich niet in het oor logsgebied te begeven. In elk geval zullen zij, zonder bezwaar te ondervinden, den weg, die do Duitsche admiraliteit him aanbevolen heeft, om het Noorden van Schotland heen kunnen nemen. De memorie verklaart ten slotte dat Duitschland de aangekondigde wij ze van oorlogvoering zal blijven volgen, tot Engeland besluit dei algemeen erkende regelen van het zeeoorlogsrecht, gelijk dat in de Parijsche en Londensche Verklaringen is neergelegd, ook van zijn kant in de toekomst, na te leven of tot de neu trale mogendheden het daar toe dwingen. Oorlog en Vrede. Het Kamorlid de hoer Jhr. mr. A. F. de Savomin Lohman verdedigde gisteren avond in do Alg. Stud. Debating-club te Utrecht, do volgende stellingen betreffen de „het voorkomen van oorlogen": le. Dio den vrede wil, moet nipt strij den tegen den oorlog; 2e. die den vrede wil, moet strijden te gen don hoogmoed van vorsten en volken 3e. dio den vrede wil, moet zich onder werpen aan God, ons in het Oude en Nieuwe Testament geopenbaard. De Belgische regeering heeft aange steld tot consul-generaal voor Zeeland, Noord-Rrnbant en Limburg den heer F. Gossart, vroeger directeur aan het mi nisterie van koloniën te Brussel. Zijn standplaats zal Vlissingen zijn. Wegens het belangrijke van die plaats onder de tegenwoordige omstandigheden, hoeft do Belgische regeering gemeend, ditmaal een beroepsconsul to moeten aanstellen. De benoemde consulaire hoofdambte naar is in Den Haag aangekomen. Benoemd tot gezworene van den Kruispolder P. F. Vereeckon te llonfo- nisse; en tot lid van hot bestuur dor waterkoeling van don calamilouzen Anna Frisopolder I. Verhuist to Wissonkerkem. Middelburg, lieden zijn 1102 bons voor warm eten uitgereikt. Goes. In de Zaterdagavond gehouden vergadering der aid. Goes S. D. A. P. werd, blijkens de M. Cl., besloten M. Pols can- didaat te stellen voor den gemeenteraad, vacature wijlen mr. Jac. de Witt Hamer J.Gzn. Vlissingen. Gisteren zijn van Vlissin gen een 400-tal armlastige vluchtelingen naar Nunspeet vervoerd. Er worden hier weder 1100 verwacht. In de barakken heorsohen de roodvonk en de typhus, doch in lichte mate. Te Vlissingen vertoeft sedert eenige dagen een hier te lande geïnterneerd Bel gisch militair, die in een der kaïnpen verbleef. Wegens ziekte van bloedverwan ten kreeg hij verlof naar Vlissingen to gaan. Hij wordt voortdurend bewaakt en vergezeld door een Uollandsch korporaal der infanterie. Colijnsplaat. I11 de Maandagmiddag ge houden raadsvergadering alhier, waren, albe leden aanwezig benevens de voor zitter en do secretaris. De nolulcn werden gelezen en onver anderd vastgesteld. Ingekomen waren eeni ge goedkeuringen van Ged. Staten op 'de in de vorige vergadering genomen raads besluiten. Nog een verzoek van den ha venmeester om eenc gralilicalie voor meerdere werkzaamheden in het vorige jaar verricht. B. on W. stellen voor een gratificatie van 25 gulden toe te kennen, wat mot algemeenc stemmen werd aange nomen. Eenige af- en overschrijvingen op do begrooting 1914 werden goedgekeurd. Nog werd de omvang van het onderwijs gewijzigd en werd het vak wiskunde ge schrapt. Hol kohier Hondenbelasting 1915 werd vastgesteld. Totaal zijn 57 hou ders van honden in de eerste en tweede klas, mot een totaal opbrengst, van f217. Aangenomen werd een voorstel van B. en W. om den ha vendam te herstellen! en hiervoor een lecning aan te gaan van f2500. Nog werd door D. en W. voor gesteld een gedeelte sloot in den oosto- lijiken achterweg te dempen met rioleering; wegens verschil van meening omtrent den waterafvoer werd hot voorstel aangehou den tot een volgende vergadering. Neuzen. Failliet verklaard Andries do Visser, landbouwer in den Bonlepolder. R. C. jhr. mr. Ileufft. Cur. mr. P. Die- leman. Tholen. De afdeeling Tholen der Zoeuw- sche Landbouw-Mij. heeft besloten ad- haesie te betuigen aan tiet adres van de afdeeling Goes, om met het oog op don ernstigen toestand en bovendien we gens het uitbreken van mond- en klauw zeer, voor te stellen dit jaar de jaarlijk- soho tentoonstelling vanwege de Maat schappij niet te houden. St. Maartensdijk. Met ingang van 15 Februari is benoemd tot geagreëerd klerk ten kantore van den ontvanger der di recte belastingen alhier de heer C. J. Sonke, Schoolstraat. Zaamslag. Door Gedeputeerde Staten is benoemd tot bureelambtenaar dor 2e klas se bij den Provincialen Waterstaat 'ter standplaats Neuzen dhr. J. J. Eijko te Zaamslag. Hrntenisse In het vluchtelingenkamp te Kloosterzande komt do typhus in hevige mate voor. Ned. Herv. Kerk. Bedankt voor Staphorst door S. Ron- ner te Waddinxveen. j i Hengstenkeuringen. De premiekeuringen van 313-jarige dekhengsten en van 2-jarige merries en hengsten zullen dit jaar gehouden wor den van 15 tot 20 en van 23 tot 26 Maart e.k. De centrale keuring van dekhengsten, den 31sten dier tnaand. (M. Cart.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1915 | | pagina 2