Christelijke Bestuurdersband. Die ons uit zoo poten - doed verlost heeft. - e ABDIJSIROOP I. 1 Bi. 56 L 90 cl. BDIWL1ND, 3. 731 BOERENSNSPAN. 17 den INSPAN HOESTERS a. 32 Paarden II. op Donderdag 18 Februari 1915, Allerlei. Marktberichten. Burgerlijke Stand. Advertentie?!. OPROEPING. Kuchers Niezers. Past op! Dinsdag S6 Februari 1915, KAPITALE b. Locomobiel eenig Huisraad. Briefwisseling VERGADERING Zeveri leerredenen door Ds O- DOEKES Prijs ing. f0.90. Geb. fl.25- E. J. BOSCH Jbzn. te Nijverdal. 2 pubiiek verkoopen: I 331.10 Cl den INSPAN als Woensdag 17 Februari I915 publiek veilen en verkoopen: 1. Een Huis met Erfen Tuin 2. Een Huis met Erfen Tuin 3. Een Huis met Erf en T uin 4. Een Huis met Erf en Tuin publiek verroepen: MELKKOEIEN, DEN HAAG, 13 Febr. Omtrent het ge beurde met het Engelsche s. s. „Laertes", wordt vernomen, dat het schip de Ned. vlag reeds geheschen had ter hoogte van het eiland Wight. Het schip is onder Engelsche vlag te IJmuiden binnengeko men. De ontmoeting met de duikboot had plaats ver buiten onze territoriale wateren. De zaak wordt thans ambtelijk behandeld. WASHINGTON, 13 Febr. Pres. Wilson heeft geweigerd het amendement goed te keuren op de Wet betreffende den aan koop van schepen, waarbij bepaald werd, dat regceringsbemoeiingen 2 jaar na het sluiten van den vrede zullen ophouden. PARIJS, 13 Febr. Communiqué van gisteravond 11 uur: In België zoowel in Champagne had den eenigszins hevige artillcriegevechton plaats. In de Argonnen tusschen Fon taine Madame en het Maria Théresiawerk liet de vijand mijnen ontploffen en werd er met bommen geworpen. Wij antwoor den hierop en verontrustten de Duitsche infanterie, die in de loopgraven was. In Lotharingen bij Arracourt sloegen wij een aanval af. Onze Vogezen jagers verover den Redge noordelijk van Hartmannweiler- kopf. LONDEN, 13 Febr. Het New-Yorksclio blad „The Press" bespreekt' in krachtige bewoordingen de Amerikaansche nota aan Duitschland en zegt: Onze regeering ver werpt den ongehoorden eisch, dat Duitsch land of welke andere mogendheid ook de open zee kan sluiten voor de neutrale scheepvaart, hetzij door een papieren blokkade aan de oppervlakte, hetzij door een onzichtbare blokkade onder zee. De „Nation" verklaart, dat onze koop lui willen gaan waarheen zij recht hebben te gaan, als onze oorlogsschepen hen daar beschermen. PETROGRAD, 13 Febr. (Officieel). Tus schen den benedenloop van de Njemes en den Weicihsel had slechts een weinig beteekenende actie plaats. Op den lin ker Weichsel-oever alleen arlillerieibei scfiietingen. In de Karpathen sloegen wij bij Rostoka vlak bij de grens van de Bookowina de aanvallen van den vijand af. Onze troepen maakten zicih bij Loe- tovisk en Tsavadok meester Van een deel van vijandelijke loopgraven en namen 500 man gevangen en veroverden drie mi trailleurs. NEW-YORK, 13 Febr. De „New-York World", het protest van president Wil son tegen Duitschland besprekende, zegt: Het protest is krachtig en nadrukke lijk, maar niet krachtiger en nadrukke lijker dan de toestand eisciht. Wilsons ver verklaring, dat hij genoodzaakt zou zijn de Duitsche regeering verantwoordelijk te stellen, is bijna de taal van een ulti matum, maar de taal van een ultimatum, dat beoogt den vre le te handhaven en oor log te voorkomen tusschen de Vercenigda Staten en Duitschland. Het is een vast beraden, gematigde en correcte uiting van hetgeen omgaat bij het Amerikaansche volk. DEN HAAG, 13 Febr. Het Duitsche ge zantschap deelt mede, dat volgens stel lige berichten een groot aantal Engelsche handelsschepen bewapend worden en deze de Duitsche duikbooten zullen beschieten of op andere wijze vernielen. Het worden dus oorlogsschepen. Duitschland waar schuwt dus tegen het bevaren na 18 Febr. van do Engelsche kustwateren, daar het den strijd met de Engelsche schepen met alle middelen zal voeren. De weg ten N. van Schotland kan door de diepte van het vaarwater niet door mijnen ge vaarlijk gemaakt worden. Russische nederlaag. BERLIJN, 12 Febr. De groote generale straf meldt hedenmorgen: De keizer is op het slagveld op de Oost-Pruisische grens aangekomen. Onze operalies aldaar dwongen den vijand om zijn stellingen haastig te ontruimen. Ten Oosten der Masoeriscihe Meren duren de gevechten op enkele plaatsen nog voort. Tot dusve.r zijn 26.000 gevange nen gemaakt en meer dan 20 kanon nen en 30 mitrailleuses veroverd. De hoeveelheid buitgemaakt oorlogsmateriaal is nog niet bij benadering' te overzien, in Polen, op den rechteroever van de Weichsel zetten de Duitscbers het giste ren gemelde offensief voort. De stad Sierpo is genomen, terwijl wederom eenige honderden gevangenen gemaakt zijn. Op den linkeroever van de Weicihsel is geen verandering ingetreden. DEN HAAG. Een onderzoek heeft uitr gemaakt, dat de Engelsche officieren, in onze kampen geïnterneerd, goed behan deld worden en dat er van onhygiëni sche toestanden geen sprake is. DEN HAAG. Minister Posthuma ontving hedenmiddag den voorzitter en den secre taris van den Ned. Slagershond in audiën tie ter bespreking van de wenschelijkheid der herziening van de bepalingen nopens uitvoer levend en .geslacht vee. AMSTERDAM. De Rembrandt" van de Mij. Nederland, die heden uitgevaren is, heeft aan den boeg aan beide kanten een rood-wit-blauwe vlag geschilderd. Zendeling-genootschap over zijn terug komst op de Karo-hoogvlakte (Deli): „Bij onze komst in Kabandjahe werden wij door de verschillend© Christenen, die van bijna alle gemeenten op de Hoog vlakte waren samengekomen, feestelijk ontvangen. Het was eigenaardig de Ba taks te hooren vragen naar den oorlog in het Christelijk Westen, die Bataks, waarvan de meesten nog nooit JMawan hadden gezien; maar het was bedroevend tevens |pm zoo over ons Christelijk Westen tot deze menschen, meest heidenen, te moeten spreken. Welke gedachten toch zullen ide gebeurtenissen in Europa bij! hen ppwekken? Uit de vragen, dj© zij doen, alsZijn dit nu .Christenen, die elkander bestrijden? is wel op te maken, dat zij er over denken in de richting, die ons Christenen beschamen moet. Maar heel vaak verbergen zij hunne gedachten en wat zij dan over ons denken is niet te oontrölecren." De „W acht am Rhei n." Dit bekendste van dc vele Duitsche volksliederen is ouder dan de oorlog van 1870; het is waar, dat bij die gelegen heid het lied zijn groote populairiteit ver wierf, doch zijn ontstaan dagteekent reeds 1840, 'toen een jonge Duitsche dichter*, die op een Zwitsersche machine-fabriek werkzaam was zijn naam luidt Max Schneckerrburger de verzen schreef, naar aanleiding van dén toen dreigenden oorlog met Frankrijk, ..flat zdjln verloren grens weder naar den Rijn wilde ver plaatsen. Een vriend van den dichten schreef er 'Oen melodie hij; doch eerst vijftein jaar later, dus in 1855, compo neerde de kapelmeester Carl Wilhelm uit Krefeld de welbekende, krachtige wijaoj waarop de „Wacht am Rhein" sedert gezongen i;s. De oorlog van 1870 bracht dan de woorden en demelodie op aller lippen. Evenwel is het niet slechts Duitschland geweest, dat de vurige poë zie en de meesleepen.de muziek waar deerde; men mag wel zeggen, dat heel de wereld haar 'behagen schiep- aan dit nationale lied, misschien wel omdat heel de wereld de aantrekkingskracht van Vader Rijn moer of minder gevoelt! Dus werd de „Wacht am Rhein" vertaald op zeven verschillende Engelsche manieren, op drie Fransche en evenveel Nectei- landsche; verder waagden er zich twee Latijnsche aan, terwijl feitelijk in alle, andere wereldtalen pogingen werden ge daan om den tekst op de algemeen be kende melodie in de eigen landstaal te zingen. Telegrafisch Weerbericht. Naar waarnemingen in den morgen van 13 Febr. medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 756.0 te Mün- chen, laagste 745.7 te Vlissingen. Verwachting tot den avond van 14 Febr. Meest matige, tijdelijk krachtige zuid oostelijke tot zuid zuidwestelijken wind, betrokken met regen, later tijdelijk opkla rend, overdag iets zachter. Zendeling Van den Berg schrijft in net Maandbericht van het Nederlandsch Veilingsvterecniging „Walcheren". Middelburg 13 Febr. Goud Reinette 25 ct., Zure Bellefleur 21 Va ct., Zoete Bellefleur 14 ct., Grauw- zoet 15 ct., Reine d'or 20 ct., Huisman- zoet 1 let., Zoete Veenen 10 ct., Klei- peren 912 ct., F rancors Borgia 11 ct., aardappelen 4Va ct., uien 10IIV2 ct., peen '25 ct., kroten 23 ct., rapen 2 ct., koolrapen 121/2 ct., witlof 1620 ct., alles per K.G., bloemkool 215 ct., roode kool 4111/2 ct., savoye kool IV2 4 ct., boerenkool 12 ct., andijvie V2 1 ct., alles per stuk, spruitenkoppen 14— 21 ct., molsla 5261 ct., veldsla 3137 ct., broeisla 2436 ct., Fransche poste lein 13 ct., sterrekes 3'7 ct., alles per mandje; prei 46V2 ct., rapen 34 ct., selderij 12V2 ct., knolselderij (5 knol) 5 ct., schorseneer 71/28 ct., alles per bos, bruine boonen 6981 ct. per 5 liter. Vlissingen, 13 Febr. 1915. Bij de gisteren gehouden groente-, fruit en eiierenveiling werden de volgende prij zen besteed: Koolrapen 13 a 15 ct., peen 41 a 52 ct., kroten 22 a 25 ct., boerekool 15 a 25 ct., spruiten 69 a 89 ct., veldsla 45 ct., spruit- koppen 15 ct., alles per mand; prei 2 a 6V2 ct., rapen I1/2 a 4V2 ct., selderie 1/2 a 4V2 ct., schorseneeren 9 a 10 ct., alles per 'bosbloemkool 2 a 10 ct., roode kool 41/2 a 6V2 ct., savoye kool 4 a 5V2 ct., alles per stuk; eendeieren 65 ct., kipeieiren 65 >a 71 ct., beiden per 13 stuks; ganzen eieren 10 a 15 ct. per stuk; uien f7.08 a f7.40, goudreinetten f 12.52 a f 12.56, zoete bellefleur f7.32, bijenkorf f7.72, huisman f5.32 a f7.05, alles per H.L.; reinette monstrieuse 20 ct., Jeruzalem 141/2 a 15 ct, koningspippin 14 ct., alles per K.G. Tholen, 13 Febr. 1915. Tarwe f 16.— a f 16.50, haver f 14.— a f 15.— wintergerst f 13.— a f 14.—, alles per 100 K.G. rogge f 9.a f 10.—, bruineboonen f 13.50 a f 14.25, witteboonen f 19.a f 20.—, koek- erwten f 13.50 a f 14.— kroonerwten f 13.50 a f 13.75, aardappelen f 3.a f 3.50, alles per H.L., uien f 6.50 a f 7.— per 60 K.G., eieren f 5.a f 0—, per 100 stuks, boter f 0.75 per KG. H.H. Berichtgevers. Reeds in bet nummer van 26 Januari hebben wij door de vriendelijkheid van een lezer daar toe in staat gesteld een beschrijving gegeven van de nieuwe, in België cir- culeerende, Duitsche noodbankbiljetton. Als „verschillende bladen" eerst nu daar mede aankomen, zijn ze er niet vlug bij geweest. Red. I, uuunuuiuuiuyuu, 5(14, Bij de gisteren te Kapelle gehouden aanbesteding van werken ten behoeve van de oeververdediging van den cal. Willem- Anna polder waren minste inschrijver^ 'de heeren J. Roelofs te Papendrecht en J. Roskam te Sliedrecht, beiden vootd f 34.960.—. WEMELDINGE. Gehuwd: Marinus v. d. Berge, 23 j. en Maatje Moelker, 21 j. M«i lllll Willi HIIIIM—IIIIIHWIHIWIl Heden overleed zacht en kalm, in den ouderdom van ruim 99 jaren, onze geliefde Echtgenoot, Vader, Behuwd- en Grootvader, PIETER LOEF F, Oud-Notaris. Koudekerke. P. A. LOEFFGoetzee. M. J. LOEFF. Mr. J. LOEFF. H. A. P. N. LOEFF. Epe. P. LOEFF. A. S. C. H. LOEFF— liooiJKAAS. Leiden P. A LOEFF. Groningen. P. LOEFF. Naarden. J. LOEFF. Verzoeke geen bloemen. Koudekerke, 10 Februari 1915. V* Bij dezen betuig ik mijn harte- lijken dank voor de vele bewijzen van belangstelling, ontvangen op mijn SOsten jaardag. L. JANSE. Domburg, 13 Febr. 1915. Allen, die iets te vorderen hebben van- of verschuldigd zijn aan nu wijlen den heer A. A. KUIJPERS, in leven Boekbinder, gewoond hebbende te Middelburg, Wal B 100, en overleden te Middelburg den 7en Febr. 1915 worden verzocht daarvan vóór of op I Maart !9!5 opgave of betaling te doen ten kantore van Notaris A. DE NEELING, te Middelburg. van Contribuanten op DONDERDAG 18 FEBRUARI a. s., ten 8</2 uur, Schuttershof (Bakkerskamer). Hun, die verwant zijn aan SIA SLAAKWEG, geboren te 's-Heer Arends- kerke den 15 Maart 1755 en overleden te Goes, als weduwe van Jan Pijke, den 5 Maart 1837, wordt verzocht, zich aan te melden ten kantore van Notaris PILAAR te Goes. OPENBARE VERGADERING voor Fabrieksarbeiders op Dinsdag 16 Fe bruari 1915, 's avonds 8 uur, op de bovenzaal der Sociëteit „De Vergenoe ging". Spreker: W. STRiJBIS Pzn., Bonds-Secretaris. Onderwerp: De Onontbeerlijkheid der Chr. Vakorganisatie. Vrij Entrée. Zoo juist verschenen bij den uitgever E. J. BOSCH «Ibzn. te Nijverdal Tweede herziene druk. In dezen bundel preeken wordt de ellende van den mensch waarin hij door den val gezonken is, uitge beeld, maar ook de verlossing uit den drievoudigen dood in hare heer lijkheid beschreven. Ze zijn van actu- eele beteekenis, waar de dood in deze dagen meer dan ooit in zijne vreeselijke werking aan't licht treedt. Alom verkrijgbaar en na ontvangst van het bedrag bij den uitgever Hoest gij, fluimt gij, kucht of niest gij, zijt gij zwaar verkoudenbesef dan dat de tering U beloert. Acht Uw kwaal niet te licht, gij staat bloot tering, asthma of chronische bron chitis te krijgen. Zelfs als gij schijnbaar genezen zijt, kan Uw sluime rende kwaal op den eerstvolgenden guren dag met dubbele hevigheid uitbarsten. Gebruik onmiddellijk de Abdijsiroop. Dan zult gij alle schadelijke gevolgen voorkomen en spoedig grondig en blijvend genezen zijn. De ZUIVEREND, BORSTVERSTERKEND, SLIJMOPLOSSEND, is een krachtig geneesmiddel tegen asfhma, bronchitis, influenza, slijm- en kinkhoest, de hevigste verkoudheid, den hardnekklgsten hoest, alle borst-, keel- en longaandoeningen. Prijs per flacon van 230 gr. f 1.van 550 gr. f2.en van 1000 gr. f3.50. Eischt rooden band met onze handteekeningL. I. Akker, Rot terdam. Verkrijgbaar bij alle drogisten en de meeste apotheken. M,' «tfv.v a 7":' De Notaris E. C. VAN DISSEL te Goes, zal op des namiddags om 3 uur te Goes, iu „het Slot Oostende", ten verzoeke van den heer J, A. TRIMPE BURGER te Kloetinge, Onder Kattendijke, zeer gunstig gelegen nabij het dorp, a/d Kuureweg laatst in pacht bij H. J. Minnaar. laatst in pacht bij J. van Waarde. Te veilen in perceelen en combinatie van perceel 2 en 3. Te aanvaarden bij de betaling. Inlichtingen te bekomen bij den Notaris. De Deurwaarders HOLLMANN en VERHOEK te Goes zullen, ten verzoeke van den heer J. .1. VAN WEEL op de hof stede in den Broeder- en Zusterpolder onder Wolfertsdijk verkoopen des voormiddags om 10 uur: van verschillende kleur en jaren w. o. diverse flinke Werkpaarden, 9 veulen- dragende en jonge paarden, leeftijd jvan 1 tot 16 jaar merk „Ruston Proctor Co." 78 P.K. nieuw 1905, voor liet eerst gebruikt in 1906, met overdekking en 3 Dorschkas- sen, Brik met zomer- en winterkap, Vic toria, Tentwagen, Harnassement. des voormiddags 10 uur 9 Menwagens, Melkwagen op veeren, Karos, Varkenswagen, Zaaimacliine 2M. breed, Graanmaaier (Albion), Grasmaaier, Aardappelrooier, Aardappelsproeier Graan breker, Hooischudder, Hooihark, Wied- machine, Aardappelsorteerder, 2 Water karren, 3 Karweisleepers, 7 Sack's- en 3 Cock's Ploegen, ijzeren en houten Eg gen, Rolblokken, Stroosnijder, Peemolen, Rosmolen met tusschenbeweging, Sleep- borden, 2 Windmolens, Sleepers, Vee bascule, kleine Bascule, Haverkisten, Zaadzeil, 2<>0 Graanzakken, Waterbakken, Koelbak, Tarwe-, Gerst- en Karweizeef- ten, Slijpsteen, ijzeren en houten Schop pen, Aardapp.- en Peegriepen, 3-paards dubbele en enkele Zwingen, Koedekken, Paardekleedjes, Hooigraaf, Vorken, Grie- den, Mesthaken, 4 Paardekettingen, Krui wagens, Rijtuiglichter, Koelialsters met kettingen, Reepen en Pleien, 4 ijzeren Plukken, Voorts: Melkbussen, Tonnen, Emmers, Ladders van verschillende grootte, een partij Beestenpeeën, Droogrek; Hond met Hok enz. en wat meer zal worden te voor schijn gebracht, en daarna Betaaldag 1 October 1915. Geen stalling. Muziek wordt niet toegelaten. Bergplaats voor fietsen. De Notaris M. C. SCHRAM te Krui- ningen, zal op des vóórm. ll'/2 uur in het Hotel „Ko renbeurs" te Kruiningen en ten verzoeke van de Erven P. COKVerlare te Kruiningen aan de Moolmeet Sectie G No. 1067 en Z. O. deel van No. 1070, samen groot 1.95 Are. In huur bij Mars. Nieuwenhuize voor f 1.25 p. week. aldaar naast het voorgaande Sectie G No. 1066 Z.W. deel van No. 1070, samen groot 1.65 Are. In huur bij Joost van Nieuwenhuijzen voor f 1.25 p. week. aldaar, achter het voorgaande, Sectie G No. 1069 en N.W. deel van No 1070. Samen groot 1.67 Are. In huur bij Ph. Nieuwenhuize Mz. voor f 1.25 per w. aldaar, naast het voorgaande en achter het eerste. Sectie G No. 1068 en N. O. deel van No. 1070. Samen groot +2.33 Are. In huur bij AdrK. Cuzee voor f 1.25 per week. AanvaardingPerc. 1 met 1 Mei a.s. en de overige perceelen met l'Mei 1916. De Notaris E. C. VAN DISSEL te Goes, zal op des voormiddags om 10 uur, te ferseke, aan de woning en ten verzoeke van mej. de WED. J. VAN VELZEN, om con tant geld bestaande uit: Bruin Merriepaard, veulen- dragend, oud 9 jaar, Bruin Merriepaard, veulendragend, oud 4 jaar, Zwart Ruinpaard, oud 10 jaar. 5 baatgevende 1 anderhalfjarige Vaars, 1 jaarling Vaars en 1 Vaarskalf. 1 Loopvarken, 30 Kippen en Hanen en 4 Eenden, 3 Menwagens, waarvan 2 op ijzeren assen, Driewielskar met lemoen, Veerkar of Dogcar, 3 Sacks-, 1 Deere- en 1 Balansploeg, 5 Eggen in soort, Sleper, 2 Sleepborden, Roikar, Wiedmachine, Snijmolen, Peeënmolen, Windmolen, 2 Koebakken, Geeselsteen met paard, 2 Bascules met gewichten, 3 stel Mestplanken, Reepen, Pleien, Zwingen, Vorken, Griepen, Zeeften, Hooizaag. Plarnas, Lemoen en Mest, Karn, Botergelt Fmmers, 2 Melkbussen, Roombus, Teeltuin, Fornuis enz. Geen stalling geen muziek, wel bergplaats voor fietsen. Rekeningen voor leveringen of werk zaamheden moeten elke week worden ingediend. Die over de week van Zon dag 8 Februari tot en met Zaterdag 13 Februari worden ingewacht, met de bons, Maandag 15 Februari bij Mevrouw SNIJDERS, Molenwater, Middelburg.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1915 | | pagina 3