Telegrammen. O ver uwe pijnen. Kerknieuws. Onderwijs. Predikbeurten. Reclames. Waterzucht. Ingezonden stukken. Gemengd Nieuws. Reclames. zijn voor zooveel geld, zeker vrij van Noordenwind? Een en ander wordt voor kennisgeving aangenomen. De Begrooting voor 1915 en het kohier H. O. is door Ged. Staten goedgekeurd. Een afschrift van het besluit van den Minister van Binnenlandsche Zaken om over te kunnen gaan tot aankoop van het huis voor het hoofd der O. S. heeft den Raad bereikt. Een leening groot f 5000 zal worden aangegaan. De voorzitter ver kreeg machtiging om tot levering over te gaan. De gemeenterekening van 1914 sluit met een goed slot van f55.21. De commissaris der Koningin geeft ken nis van de herbenoeming van den Burge meester. Het jaarverslag van de vereen. Zee land ligt voor de leden van den Raad ter inzage. De heer J. Wabeke verzoekt onthef fing van den ,H- O. wegens verandering van woonplaats, vanwege het langdurig verblijf onder de wapenen. Wordt aangehouden tot een volgende vergadering. De heeren J. de Jager en J. Rottier hebben hunne benoeming als leden van het Burgerlijk Armbestuur aangenomen In de commissie tot wering van school verzuim is tot voorzitter gekozen C. Traas en J. Zegers tot secretaris. De wijzigingen in de begrooting 1914 zullen eerst in de volgende vergadering behandeld worden. Het bestuur van den Kolenbond, te Biezelinge heeft een request gepresenteerd, waarin wordt verzocht om verbetering van den weg bij' het pakhuis. De voorzitter verklaart dat deze weg reeds verbetering heeft ondergaan. P. Loui se verzocht aanwijzing van de rooilijn achter de Pastorie der Gercf. Kerk. Deze wordt bepaald op 3 M. van den kant der landzijde. Afwijzend wordt beschikt op de aanvraag van W. Bierens Jz. om IK) c.M. buiten de rooilijn te gaan met zijn voorgevel voor lioht-uitbouw. De voorzitter verzoekt machtiging tot het aangaan van een tijdelijke geldleening van f800, om te kunnen voldoen aan de onkosten van de rioleering in de Weststraat te Biezelinge en de aschbak, en wel bij wij zé van promesse tegen 6 a 0V2 pet. rente. De heer Ganseman meent dit wel goedkooper te kunnen vinden. Waarschijnlijk is het wel voor 5 pet. te vorkrijgen. Immers de boerenleenbank ver strekt eveneens geld tegen 5 pet. Wellicht kan ook hier voordeeliger weg ingeslagen worden. Ten slotte komt men overeen op de gemakkelijkste en voordeeligste wijze te handelen, de zaak verder overlatende aan B. en W. Verder worden besproken de voorwaarden voor aankoop van de onder wijzerswoning. Bij de rondvraag vraagt de voorzitter machtiging ft ot het opruimen van ver- schillende bosschen op de begraafplaats. De heer Zegers vond dat sommigen meer tot ontsiering dan wel tot versiering wa ren. Ook de heer Rottier was dezelfde meening toegedaan. Getracht zal worden een verbetering op de zuinigste wijze te doen plaats vinden. Rilland-Bath. Door de N.V. Landbouw Maatschappij „Bathpolders" alhier, is in verband met het steeds duurder worden der levensmiddelen, aan alle arbeiders bij de Maatschappij in dienst een toeslag op het loon verleend. Dit voorbeeld is ook reeds door enkele andere landbouwers in deze gemeente nagevolgd. lerseke. De oesterverzending is in Janu ari en Februari tot heden weer beduidend minder dan in hetzelfde tijdvak in 1914. Wat evenwel het voornaamste is, er gaan er naar omstandigheden nog al veel weg, zoodat de vrees dat er in het a.s. seizoen een dubbele druk zal zijn door het ge weldige aanbod, beschaamd zal worden* Wel is de prijs verbazend laag, maar dat kan door het beperkte afzetgebied en het enorme aanbod niet anders. Oesters worden o.a. in Brussel verkocht voor: Ie soort 40 a 45, 2e soort 25 a 28, 3e soort 12 a 16 francs, en dan ontvangt men meestal Duitsch geld. Voor 5 francs 4 mark; 1 mark berekend a 1.52 fres., de marken staan f0.52 a f0.53. N. en St. Joosland. Hedenmorgen kwam een wagen, geladen met graan en bespan nen met twee paarden, van den landbou wer Crucq uit den Oranjepolder, langs den Nieuwlandschen dijk, toen in den omtrek der steenfabriek een auto aan kwam uit de richling Middelburg. De paar den werden door het lawaai dat de auto veroorzaakte schichtig, sloegen 0111 en re den met wagen en al den dijk af. Be neden gekomen gingen ze zonder wagen er van door en kwamen door deze ge meente hollen, tot voor het gemeente huis, waar een der paarden door den draai, die ze moesten maken uitgleed en op den grond viel. Direct kwamen er veel menschen bij, en hulpvaardige handen maakten, door de touwen door te snijden, de paarden los van elkaar. Het gevallen paard had enkele schram men opgeloopen. Overigens schijnt het met paarden en knecht goed afgeloopen te zijn. De knecht was zeer geschrokken en vertelde, dat hij zijn vinger opgesto ken had, ten teeken dat de auto moest stoppen, hetgeen e liter niet gebeurde. Of do chauffeur dit niet gezien heeft is hem niet bekend. Aan den wagen is ook een en ander stuk. Persoonlijke ongelukken kwamen dus niet voor. Ned. Hcrv. Kerk. Aangenomen naar Markelo, door A. II. Edelkoord, cand. te Utrecht; naar Kam perland, door C. Koenekoop, cand. teNieu- werbrug. Bedankt voor Schiedam door Wi. H. Kel der te Charlois; voor Krimpen a. d. Lek, door P. Knuijt te Gouderak. Geref. Kerken. Beroepen te Lollum (2e maal) E. C. v. d. Laan te Driesum; te Donkerbroek J. de Waard cand. te Surhuisterveen. Bedankt voor Hilland-Bath, Oostermeer, Gaastermeer, Üldeboorn, Zevenhoven en Blokzijl door E. J. v. Voorst cand. te Renswoude. Bidu ur vanwege de Geref. K>e r k e n. De bidbrief, waarmee de classis 's Gra- venhage de Geref. Kerken uitnoodigt tot het houden van een biduur, luidt als volgt: De classis 's Gravenhage der Geref. Ker ken heeft in haCe vergadering van den lOden dezer besloten met het oog op den nood der tijden een Biduur uit te schrijven voor de Gereformeerde Kerken in Nederland, te houden op Woensdag 24 Februari a.s. Kwamen onze Kerken ten gebodc te zamen in hare bedehuizen, op Dinsdag den llden Augustus, toen we stonden aan het begin van den vreeselijken krijg, die ontbrand was onder de grootste natiën van Europa, de toestand is sindsdien, in stede van verbeterd, veel verergerd. Al grootere afmetingen heeft de oorlog ge kregen. De verbittering is toegenomen. Een verwoestingskrijg wordt gevoerd, die vernietiging van elkander beoogt. Milli- oenen in de kracht en den bloei van hun leven zijn reeds afgesneden of gaan dood en verderf tegemoet. Hoevele duizenden vrouwen en kinderen zijn in diepe rouwe gehuld. Welk een onberekenbare schade voor den arbeid in deze landen van Eu ropa op elk, maar niet het minst op geestelijk gebied; een verlies, waartegen geen milliarden van goud of van zilver kunnqn opgewogen worden. Welk een te rugslag, voor vele tijden, voor het zoo dringend noodige werk der zending. D'e Weeën die over Europa gekomen zijn, zijn meê de onze. Der volkeren schuld is ook onze, Neèrlands schuld. Dringt de bange nood van Europa's na tiën ons niet ons in den gebode neer te werpen voor God? Doch ook de nood van eigen land en volk roept. Nóg zijn wij gespaard en niet naar waaide kunnen we Gode hiervoor danken. Maar voorbijzien mogen we niet, dat nog elk oogenblik het gevaar van mee betrokken te worden in dezen ont- zettenden krijg, ons dreigt. Staatslieden van naam spreken dit uit. Onze Minister wees er nog pas op in de vergadering der Staten-Generaal. 's Lands toestand wordt nog hoogst precair geacht. Onze weerbare mannen staan alom aan de gren zen om, zoo noodig, land en volk te ver dedigen. Wat al zorgen brengt dit ééne reeds in duizende gezinnen. Welk een nood komt er bij velen, wier arbeid voor het dagelijksch brood niet meer voortge zet worden kan. Hoe vele kommervolle vragen doemen er op voor de enkelen en de massa, nu de welvaart alom is geknakt, voor velen vooral in de groote steden het gebrek voor de deur slaat, ja zelfs 's lands ministers in niet geringe zorge zijn, hoe de toevoer van levensmid delen in 'tgereede te houden. En dan, wat wel het zwaarste wegen moet, de geestelijke toestand van ons volk. Toen onze kerken den llden Augus tus ten gebede samen kwamen, scheen er alom verbrokenheid des harten. Maar hoe spoedig is, nu ons land maar buiten den strijd bleef, een gerustheid ingetre den, die veel grooter zorge baren moet dan de angst, die eerst aller hart ver vulde. Waar is de verootmoediging voor God? Moet dit gemis niet te meer ons doen roepen tot Hein, die, bij de aankondiging Zijner oordeelen een volk als van Nine- vé niet te vergeefs riep tot 'boete en berouw Tijdelijke en geestelijke nood beid" roe pen 's Heeren kerk tot éénparig gebed. Zeker, we komen ook op onze Rustda gen saam ten gebede. Maar in een tjjd als dezen, waarvan de druk alom in de Kerken gevoeld wordt en meer en meer worden moet, is het nood ons af te zon deren voor God; een tijd, dat immers in verootmoediging voor en wederkeering tot den Ileere alleen genezing, redding en uilkomst te wachten is. Verwekke de Hecrc zelf den Geest der genade en dor gebeden, der verteedering en verbrijzeling der harten voor God De heer W. M. Quist te Vlissingen staat o'p de voordracht voor leeraar in het Duitsch aan de H. B. S. voor jon gens met 3-jarigen cursus en daaraan ver bonden Handelsschool te Utrecht. Tot assistent bij de kliniek en de geneesmiddelen aan 's Rijks veeartsenij school te Utrecht is benoemd de heetr J. P. I. Bruggeman, veearts. De „Stichtsche Courant" meldt, dat de ontslagkwestie aan de Ohr. school te Achttienhoven is opgelost, nog voor dat de commissie van beroep, wier tusschen- komst door mej. Offringa ingeroepen was, uitspraak heeft gedaan. De commissie voor de gewone geschillen, aan wie het schoolbestuur de zaak ter behandeling opgedragen had, heeft de zaak behan deld, het schoolbestuur in het ongelijk gesteld en mej. Offringa geheel gerehabili teerd. Het bestuur' heeft daarop onmid dellijk hare non-activiteit opgeheven en haar verzocht hare functie Woensdag 10 Februari weer te hervatten, hetgeen zij gedaan heeft. Aan de universiteit te Leiden slaag de voor het 2e natuurkundig examen de heer J. P. Vergouwen; en voor het doc toraal examen rechten de heer E. J. C. Greven. En te Utrecht voor het voor- loopig diploma van het machinisten exa men de heer J. F. v. Schaik. NED. HERV. KERK. Zondag 14 Februari 1915. Goes, 9.30 ds. de Vries, 2 u. ds. Steinz, Cat. Zondag 17, 6 u. ds. Homburg. Alle beurten coll. llcrv. School. De nieren filtreeren de afgewerkte stof fen en het overtollige water uit het bloed. Wanneer zij door verzwakking of ziekte hiertoe niet in staat zijh, blijft het water in het lichaam achter, hetgeen ook dikwijls merkbaar is aan de geringe hoeveelheid urine, die geloosd wordt. Dit heeft tevens ten gevolge, dat de afscheiding van andere schadelijke stoffen wordt tegengegaan en deze schadelijke stoffen oefenen een dus- danigen invloed uit op de wanden der bloedvaten, dat deze het water doorlaten. Het zal zich dan bij voorkeur daar ver zamelen, waar hot den minsten tegenstand ondervindt, dus in de holle plaatsen onder de huid, als onder de oogleden, in de pol sen, enkels, voeten, enz., waar zwellingen gevormd worden. Als men met den vin ger op deze zwellingen drukt, blijft die indruk eenigen tijd zichtbaar en do zwel lingen voelen week en papperig aan. Bovenstaand verschijnsel is niet .zelden een der eerste verschijnselen ,van een nier- aandoening. Bij veronachtzaming ervan kan het water zich verder ophoopen in de beenen, de buikholte, de borstholte, en het hart bereiken met noodlottige ge volgen. Behandelt dus uw nieren bijtijds, zoodat de waterzucht zich niet kan uitbreiden, maar in haar oorsprong aangetast wordt. F'oster's Rugpijn Nieren Pillen hergeven aan de nieren haar gezondheid en stellen haar in staat om het overtollige water volkomen af te voeren. Te Goes verkrijgt), bij de bh. de Paauw <fc Co. en te Middelburg bij Joh. de Roos, Vlasmarkt K 157. Toezending geschiedt franco 11a ontvangst van postwissel a f 1.75 voor één, of 1' 10.voor zes doo- zen Eischt de echte Foster's Rugpijn Nie ren Pillen, weigert elke doos, die niet voorzien is van neven staand handelsmerk. Kuiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Mijnheer de Redacteur, Met verwondering heb ik in do laatste weken kennis genomen van hetgeen u in „De Zeeuw" zoo nu en dan schreef met betrekking tol den Toolschen politieken toestand. Ik heb dat altijd maar voor kennisgeving aangenomen, zonder meer, en er alleen bij gedacht „op de hoogte is de Redacteur 1111 juist niet". Dinsdag avond echter toen ik niet volle instemming het ingezonden stuk van X. gelezen had en daaronder uw onderschrift aantrof, werd het mij toch een beetje te machtig en besloot ik u er even op te wijzen dat u ten opzichte van Tholen geheel onjuist wordt ingelicht. U is dientengevol ge beslist niet op de hoogte met de Thool- sclie toestanden. Ik zal het u aantoonen: u ijvert nu voor de verkiezing van den heer van Hiele, doch u schijnt niet te weten dat van Hiele, juist door zich te laten candideeren door een „wilde club", de actie, welke er van do kiesvereeniging kon uitgaan, vermoordt. En dit is niet pas begonnen nadat v. Hiele als lid der kiesvereeniging is gerooyeerd, doch al lang voor dien tijd. Ik herinner mij dat ik, ik meen in 1911, pas lid der vereeniging zijnde ter vergadering kwam, waarop de candidaatstelling besproken zou worden. Na opening der vergadering en na de vraag van den voorzitter, wie iets te zeggen had ten opzichte van een candidaatstel ling, begon een lid te zeggen dat het ditmaal heel gemakkelijk was; de „wilde club" had den heer van Hiele reeds ge- candideerd (naar jmen algemeen geloofde op aanstoken van dat lid zelf, die toen reeds met de „wilden" heulde) en v. H. had de candidaluur reeds aanvaard, dus nu had do vereeniging niets meer te doen dan d e candidaluur te steunen, want naast van Hiele een anderen candidaat slellen, gaf natuurlijk niet de minsle hoop op succes. Vindt u zulk een optreden van v. H. te verdedigen en welken naam geeft u aan het ijveren van dat lid Acht u het de juiste manier dat een lid van een kiesvereeniging een candidaluur aanneemt Van „wilden" zonder eerst door de vereeniging, waartoe hij behoort, candi- daat te zijn gesteld, of noemt u dat even als wij in Tholen, hot begin van de moordparlij op de actie der organisatie? Op dezelfde voet hebben zich na dien tijd de feiten herhaald. „Van Hiele zal in den raad komen", is de leus der „wilde club". Bij elke nederlaag die hij lijdt, wordt van Hiele hij voorbaat reeds ge- candidaard voor een eventueele volgende vacature en daardoor wordt alle actie dor organisatie gewoon onmogelijk. En vraagt u mij nu „ja, maar waarom heeft N. en O. dan niet reeds jaren geleden vóór dat er van een „wilde groep" nog sprake, was, van H. in den Raad gebracht, dan had men geheel de onverkwikkelijke historie kunnen voorkomen," dan ant woord ik, „zeker, dat had op die manier zeker gekund", doch er zijn mis schien nog wel meer personen die op een raadszetel azen en vindt u nu dat N. en O. verplicht is om die menschen een voor een op het kussen te helpen, antirev. of niet antirev.? Of mag men van N. en O. verwachten, neen eischen, dat zij alleen personen candideert van ongerept antirevolutionaire beginselen? En hier zit nu juist de knoop vast. Rij het beste deel der kiesvereeniging heeft al jaren de gedachte geleefd dat van Hiele heeten en antirevolutionair zijn, twee zijn. Ziedaar de reden die N. en O. dwingt om v. H. niet te steunen. En dat is geen rancunemaatregel, hcusch M. d. 11. wrok bestaat er in de kiesvereeniging te gen v. Hiele niet, noch tegen de aanhan gers van de „wilde groep". Alleen doet het N. en O. leed, van harte leed dat al die „wilden" zoo weinig op de hoogte zijn van hetgeen ons antirev. program inhoudt en zoo bodroevend weinig af weten van de beteekenis van het begrip organisatie en voorts M. d. 11., het doet N. en O. ook leed, van harte leed, dat het haar niet 0111 rancune maar om het beginsel, beslist onmogelijk is 0111 v. li. te steunen. En wanneer u goed op de hoogte was dan zou u het ook wel la ten om v. H. nog verder te protegeeren. En wat het uiteenvallen der Kiesver eeniging betreft, ik wist niet dat het in Goes gewoonte is dat bij candidaatstelling slee,hls één naam genoemd wordt en dat zonder eenige bespreking de persoon die dien naam draagt, met algemeene stemmen wordt gccandideerd. Wij doen dat ecnigs- zins anders en die werkwijze hebben wij op de laatste vergadering ook gevolgd. Het bestuur stelt een of inecr personen die het acht dat voor een candidatuur in aanmerking zouden kunnen komen, die personen worden besproken, gewikt en gewogen wordt er dan; de een meent dat men met A. meer kans van shigen heeft dan met B. en de ander zegt, „neen, ik geloof om die en die reden juist het tegenovergestelde", totdat men ten slotte door te stemmen beslist. Den laatsten keer hebben de beide personen die genoemd waren, onmiddellijk voor do stemming er bij (ie vergadering beurielings nog op aan gedrongen toch te bedenken dat het niet om personen ging, maar om het be houden van den zetel en daarom te stemmen op den persoon die geacht kon worden do meeste kans van slagen te hebben. Uit de stemming bleek toen dat Goossen met 15 tegen 10 stemmen ge kozen was en werd de candidatenlijst door alle aanwezigen, uitgezonderd één, gelce- kend, die beweerde met de candidatuur geenszins ingenomen te zijn. De beduiden de minderheid, waarover u spreekt, be stond dus alleen uit dat eene lid. Zie M. d. R., indien er geen erger tooneelen voorvallen, zie ik voorloopig de uiteenvalling der kiesvereeniging nog niet tot een feit worden. Ik zal verder niet meer van Uw plaats ruimte vergen; er was anders, om U vol ledig op de hoogte te brengen, nog heel wat te vertellen. Ik hoop echter dat bovenstaande er toe zal bijdragen dat U, zij het dan ook zonder opzet, ophoudt niet de handelingen van een ongeorgani seerde cluib te vergoelijken en daardoor op de georganiseerden een blaam te wer pen, die zij werkelijk niet verdiend hebben. En ook i p ik dat mijn schrijven voor U een ar ..eiding zal zijn om U, wat de Thoolsche toestanden betreft, voortaan alzijdig te doon inlichten. X. X. (In bovenstaand stuk is door ons een en ander geschrapt, dat persoonlijk en onjuist was. Wij hopen dat de Thoolsche anti-revolutionairen alsnog zullen tegrij# pen, dat de zetel van den beer Kegge niet aan een liberaal, maar aan een anti revolutionair toekomt, en dat, met alle> man en macht de candidatuur van Van Hiele nu moet gesteund worden. De in zender vergist zich, wanneer hij meent, dat wij niet op de hoogte zijn. Meer dan wij in zijn stuk schrapten, zouden wij kun nen rnededeelen, omtrent vroegere ge beurtenissen, doch wie wascht nu zijn vuile linnen op de straat? De geschiede nis der candidatuur-Van Hiele moge nog zoo berispelijk zijai, hier gteldt het d<* redding van een anti-revolutionairen ze tel, die niet aan de liberalen mag wor den overgedaan. En wij zouden wel willen dat de weldenkende liberalen, uit protest tegen de inbreuk hunner leiders op den Godsvrede, hiermee instemden. Overigens nog dit: wij hebben in den waan ver keerd, dat in de kiesvereeniging de groot ste helft voor de candidatuur Goossen, en de kleinste helft voor de candidatuur Van Ilicle had gestemd. Wij danken den in zender voor de correctie op dit punt. De kiesvereeniging treft derhalve geen b;laam. Wij hebben ons dan ook niet voor de stemming voor de candidatuur van een „wilde" verklaard; wij doen dit wel voor do herstemming, met volle vrij moedigheid, om bovengenoemde redenen. Red.) Ongelukken. Te Koekange sloeg een span paarden op hol. Toen de voer man van den wagen sprong, geraakte hij onder een stoomtram die hem beide Leenen afreed. De man bezweek aan de gevolgen. Te Maurik is een kindsche oude man te water geraakt en verdron ken. Te Mierloo is een knaapje van zeven jaar uit den in volle vaart zijnden sneltrein gevallen. Het kind was onniidn dellijk dood. Het kind ging onder geleide van zijn moeder in het kamp der geïnter neerden te Zeist zijn vader bezoeken. Een bootwerker to Rotterdam viel op een stoomschip in een zes meter diep ruim en brak de lendenen. Te Giessen- dam is een vrouw, moeder van zes kin deren, bij het schoppen van water in de Binnengeesden te water geraakt -'ii verdronken. Nut v a 11 den politiehond. Een soldaat van het fort Everdingen had een fiets bij een huidbouwer in bewaring gegeven, zonder deze terug te halen. Een brigadier der maréchaussée kwam mot! een politiehond ten huize van dien land bouwer en liet het dier aan het rijwiel lucht nemen, waarop men hem naar het fort bracht. Hier liet de commandant de bezetting aantreden en werd' door don hond de bewaargever van het rijwiel aangewezen Een aardige verrassing. Wijlen mej. Staal te De Vuursche heeft aan legaten f135.000 vermaakt. Het overige van haar vermogen, ge schat op ongeveer 4 millioen gulden, waaronder 187 H.A. weiland, is vermaakt aan haar koetsier. Doopplechtigheid. In tegen woordigheid van don keizer en de overi ge leden der keizerlijke familie van Oostenrijk, die oogenblikkolijk te Women vertoeven, heeft te Schünbrunn de doop plaats gehad van den zoon van aarts hertog Karei Frans Joseph. De nieuwe telg ontving de namen Ro bert Karei Ludwig. Te Tunbridge is de 84-jarige Richard Latter gestorven, die een baard had van zestien voet, dat is nagenoeg vijf meter. Rij droeg hem in vlechten. Zeppelins. Vrijdagmorgen vlo gen wederom drie Zeppelins over Kam pen, kort na elkaar, n.l. oin 4.30, 5-en ruim 5 uur. Zij kwamen uit Westelijke richting en vlogen Z.O. ten Zuiden. Te Bloemfontein heeft bij het proces tegen Wessel Wessels, tot aan den op stand in Zuid-Afrika behoorende bij de verdedigingsmacht, Lethani Mopoli, een Basoetohoofd, een brief overgelegd, dien hij van Wessels had ontvangen. Wessels schreef, dat ze een oorlog van blanken tegen blanken gingen voeren. Alleen als Engeland weer de koelies (Indiërs) wa pende, zou Wessels van de hulp van de Basoeto's gebruik maken. Tot zoolang moesten zij zich rustig houden. Wessels waarborgde de Basoeto's onafhankelijk heid. Wessels had ook geschreven aan Jool, het opperhoofd. De gewrichten en de spieren van hen die aan rheumatiek of aan spit in den rug lijden, zijn als de scharnieren van een oude deur die langen tijd is gesloten geweest. Indien men die deur weer wil openen, blijven de scharnieren, die over dekt en ingevreten zijn door de roest, vastzitten, knersen en bieden weerstand. Wanneer de rheumalieklijder er toe overgaat zich van zijne zieke ledematen te bedienen, gehoorzamen deze moeielijk en ten koste van hevige pijnen, doordat zij overdekt zijn door de prikkelende en giftige afzetsels van het urinezuur. Dit vergif, het urinezuur, wordt meegevoerd, door het onzuivere bloed en in de ge wrichten en spieren afgezet. Om eerst verlichting, vervolgens de ge nezing te verkrijgen, is het noodig het bloed te zuiveren en te verrijken. Zoo lang het bloed arm en onzuiver blijft, zoolang zal ook de rheumatiek en het spit in den rug u doen lijden, de pijnen zullen zelfs steeds verergeren. Door hare zuiverende en versterken de eigenschappen hebben de Pink Billen talrijke rheumatieklijders genezen. De Bink Pillen zuiveren en verrijken het bloed. Laten zij u dus verlossen van uw rheumatiek en van uw spit in den rug. De Pink Pillen zijn verkrijgbaar fl.75 per doos en f9 per zes doezen, bij het Generaal-Depór der Pink Pillen, Da Coatakade 15, Amsterdam. Verkrijgbaar voor Zierikzee en omatreken bij J. W. Gudde, te Goes bij G>»br. Mulder, te Tholen bij W, Potter, Apotheker, Stooffetraat. En verder bij verschillende Apothekers eu goede Drogisten. BERLIJN, 13 Febr. Alle telegrafische verbindingen met Italië zijn door den he- vigen sneeuwval in Zuid-Tyrol onder broken. PETROGRAD, 13 Febr. De Japansche gezant te Peking heeft een 2e nota no pens de Japansche eischen betreffende Tsingtau aan de Chipcesche regeering overhandigd, met den eisch om binnen 14 dagen te antwoorden. MILAAN, 13 Febr. Uit Athene wordt geseind, dat de Grieksche regeering een algemeen verbod heeft uitgevaardigd be treffende den doorvoer van wapenen en munitie naar Servië. LONDEN, 13 Febr. Het uitvoerverbod van .cacaoboonen is opgeheven. ATHENE, 13 Febr. Een Grieksch attaché is door een Turksch beambte der gehei me polilie beledigd. De Grieksche regee ring verlangde in een scherp gestelde nota aanbieding van verontschuldiging, ontslag en vervolging van den beambte. De Por te bewilligde hierin.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1915 | | pagina 2