H. M. v. Brakel Telegrammen. leestafel Rechtszaken. laatste Berichten. Briefwisseling Burgerlijke Stand. Marktberichten. Openbare IMmpp en toptip. Aanbestedingen. Advertesitiën. „De Zeeuw" Sn Militair Tehuis en Kamp. Afloop mifoopinp, aanbestedingen enz! Telegrafisch. Weerbericht. Nederlandsche Assurantie-Compagnie p. J. SIEGERS k ZOON Middelburg, Middelburg en verloor tegen 'de hoeren, L. la Porte-en Tj. N. Adema te Goes en den heer S. Koert van Wolfaartsdijk. „N. R. Ct." Gedure/ide Januari zijn 78 personen ingeschreven voor de Nationale Militie. In 1914 bedroeg dit aantal 84. Kapelle. Op verzoek der Landbouw ver- eeniging trad in het lokaal van raej. de wed. Hanson gisteravond do heer J. van den Broek, Rijkslandbouwleeraar te Goes op, met het onderwerp Bemestingsleer. Er was vrij groolje -belangstelling voor dezte interessante lezing. De voorzitter sprak aan het einde der vergadering do hoop uit, dat dhr. v. d. Broek spoedig nog eens terug wilde komen. Breskens. Aan dei,haven alhier worden enorme massa's aardappelen verscheept uit het Westelijk deel van Zeeuwsch- Vlaanderen. Deze aardappelen gingen an ders België in, doch nu kan dit niet, daar* de grens gesloten is. De schepen met aardappelen gaan rechtstreeks naar Duitschland pn worden' hier in de haven verzegeld door de rijksambtenaren. Wie) vernemen, dat de vorige weken ongeveer 1.200.000 K.G. aardappelen verzonden zijn. De prijs is inu f2.60 per 70 K.G. Sluis. In de eergisteren gehouden ge meenteraadsvergadering is besloten, dat de burgemeester met een tweetal raads leden heden naar Den Haag zou vertrek ken om den Minister van Oorlog te ver zoeken zoo mogelijk het bevel van den ber- ritorialen commandant, waarbij allen Bel gischen vluchtelingen wordt aangezegd, Sluis te verlaten, te doen intrekken. Ongelukken. Gisterennacht is een Duitsch landweerman nabij de Ne- derlandsche grens nabij Weert, de hals afgesneden, naar 'men vermoedt door een Nederlandsch soldaat ia burger, die over de grens op Belgisch gebied was. De plaatselijke commandant en de marechaus see .stelden een onderzoek aan de grens iii. - Te Kropswolde is eea vrouw dooi den trein overreden en gedood. Te Botterdam is een. 27-jarige man uit de derde verdieping eener woning gevallen en aan de gevolgen overleden. Te Wassenaar kwam een auto' uit Den Haag in botsing mot een auto uit Rotterdam. Bij die botsing kwam een wielrijder in het gedrang, met het gevolg, dat deze overleed, terwijl de chauffeur der Rot- terdamsche auto zeer ernstig gewond werd. Misplaatste grap. Naar de „II. Ct." verneemt, was Zaterdag1 door de firma erven wed. J. vim Nelle te 's Hage onder de daar voor het Steuncomité wachtenden pakjes koffie uitgedeeld. Op onbekende wijze zijn daarbij tevens pakjes met zaag sel, die door genoemde firma slechts voör reclameplaten gebruikt worden, aan enke len ter hand gesteld. Ernstig ongeluk. Een treurig ongeluk gebeurde Zondagmiddag aan tiei grens bij Héijen. Een paar landweerman nen. stoeiden samen, waarbij het geweer van Van d. AL plotseling afging en zijnen, vriend G. Peters (beiden zijn uit Boeket' bij Uden) tusschen de oogen trof, zoodat deze bijna onmiddellijk overleed. De ge troffene is ongehuwd. Schatgravers. Te Snoek is een pot met zilveren munten uit den Spaan- scihen tijd gevonden. Iiet pa n t s ex he gid van Na poleon. Velerlei proeven' worden geno men om den .soldaten in het veld schilderij en andere pquipementstukken te 'bezor gen, om hen te beschermen voor de vij andelijke kogels. Dergelijke proeven zij'n niet nieuw. Kent ge het verhaal',vniet van het pantseirhemd van den grooten Napoleon? De keizer kon soms 'een beetje achter dochtig zijn en eens, voordat bijl een tocht naar België ging pndememen, liet hij een| als zeer hekwaamf bekend staand wapen smid .hij' zich ^ontbieden 'en vroeg hem, of deze een pantserhemd zou kunnen ver vaardigen, dat aan alle wapens weerstand bood. De smid beantwoordde.de vraag beves tigend ep op den bepaalden tijd ging hij zelf de hestelling afleveren bij den keizer. Napoleon onderzocht nauwkeurig hat door meesterhand vervaardigde weirkstuk en zei toen tpt den wapensmid: „Pas dat ding eens aan. Ik wil zien, hoe het zit." De smid gehoorzaamde, maaj merkte tot zijln schrik, dat de keizer een pistool ih de hand, nam. „We zullen eens onderzoeken," zèi Na poleon, „of het pantserhemd de beloofde proef doorstaat 1" Stom van schrik voldeed de man aan dit hevel. De keizer trad een paar passen achter uit, mikjte op de horst van den man en vuurde. De kogel ketste af en vloog in een hoek vanl de kamer. Het pantserhemd was onbeschadigd gebleven. „Draai je óm," commandeerde Napole on, nam een ander pistool en schoot nog een keer. De/ kogël trof thans in den rug,1 doch met dezelfde! uitwerking. Toen nam de keizer een jachtgeweer en herhaalde de proef met schoten tegen maag en schouders van den smid. Het pantserhemd bleef volkomen onbescha digd. „Ik hen tevreden," sprak de keizer, die in een goede stemming was gekomen, „Hoeveel moet je ..voor je werk hebben?" Op hedeesden toon vroeg de smid acht tienduizend francs loon. „Dat is tei weinig", beweerde de keizer, „ga naar mijn betaalmeester en laat jd Zes-en-der tig duizend francs geven. .Tin hebt de proef meesterlijk doorstaan." De aardbeving in Italië. In Paiterno heeft men op 7 Febr. j.l. een zekeren Michelo Caiolo, 33 jaar oud, on der de puinhoopen vandaan gehaald die zich in een uitstekende gezondheid ver heugde. Hij lag onder een gewelf en heeft van 13 Jan. af dus 25 dagen lang geen eten genoten en slechts water ge dronken. Hij werd in'hen auto naar Avez- zano gebracht en toen hij daar was aan gekomen, stapte hij zonder hulp in en kon zich gewoon bewegen. Volgens eene nu opgestelde statistiek zijn in 't geheel hij de aardbeving van 15 Jan. in Avezzano en omgeving 29.500 personen omgekomen. De door particulie ren geleden schade beloopt niet minder dan 50 millioon Lire. Daarin zijn de slacht offers en de schade in de provincies Ca- serta en Rome niet begrepen. De Ro gieering heeft naar de bedoelde streke(n 100.000 kubieke meter hout gezonden, die zullen worden gebruikt voor de oprich ting van 8000 barakken waarin 50.000 dakloozen zullen gorden ondergebracht. Vreemde diefstallen. Men meldt ons Dezer dagen las ik in de „Telegraaf", dat in Noord-Limburg, met name onder do gemeenie Bergen, tal van paarden wor den gestolen, terwijl de eigenaar, als hij 's morgens zijn bruin of bles wil gaan voeren, geen paard in den stal vindt, doch "een som gelds. Zulke „diefstallen" geven ite denken. Deze wijze van ste len schijnt ziich ook voor te 'doen in de mijnstreek. Immers, onder de gemeente Brunssum, den zetel van de mijn Prins Hendrik, zijn de laatste dagen niet minder dan acht paarden „verdwenen". En uit een ingesteld onderzoek moet gebleken zijn, dat zelfs op klaarlichten dag de paarden verdwijnen. Alhoewel de grenswacht en de rijks ambtenaren buitengewoon op hun qui vive zijn, schijnt het toch nog al eens te ge lukken een paard naar den Oostelijken nabuur te smokkelen. Ook hier heeft zich het geval voorgedaan, 'dat er geld lag, waar eerst in den stal het paard stond. TOKIO, 10 Febr. De Japa.nsche regee- ring heeft mot hot oog op de eisohen der Oostenrijksche en Duitsche gevangenen be sloten strengere maatregelen te nemen te gen de pogingen om berichten te versprei den, waardoor de betrekkingen met ande re landen worden geschaad. LONDEN, 10 Febr. (\rertraagd.) Uit Kingston wordt gemeld, dat het s.s. Be- tunia, vroeger behoorende aan do Ham burgAmerikalijn, door den kruiser Es sex is buitgemaakt. De Betunia was ver kocht aan de Lemlandlijn. LONDEN, .10 Febr. Uit New-York wordt gemeld, dat de jury belast met het onder zoek naar het schandaal van het verkoopen van passen aan Duitsche reservisten, tot de conclusie is gekomen, dat dit moet zijn uitgegaan va.n de Duitsche legatie te Washington. Do jury gevoelt zich niet geroepen rapport uit te brengen nu is be- bleken, dat zoo voorname personen bij de zaak zijn betrokken. ROME, 10 Febr. (Part.) Die toestand in Tripolis is weer bedenkelijk. Het gebied, dat in opstand is, omsluit de in bezit van Italië zijnde streken. MUNSTER, 10 Febr. Overste Freiherr von Strognitz, commandant Van een ge vangenenkamp ïs tot commandant van Brussel 'benoemd. ROME, 10 Febr. Tusschen de neulrale mogendheden worden besprekingen ge voerd over de houding, die zij; tegenover de Duitsche blokkade moeten innemen. De meening heerscht, dat een protest moet worden ingediend. Men is nog niet tot een definitieve "beslissing gekomen. STOKHOLM, 10 Febr. In Zweden heerscht de opvatting, dat door de En- gelsche bekendmaking omtrent het' ge bruik van de neutrale vlag, de neutrale scheepvaart feitelijk vernietigd is. Men veroordeelt de Engelsche opvatting ten sterkste. PEPROGRAD, 10 Febr. De Tsaar is te Kieff aangekomen. LONDEN, 10 Febr. Uit Kaïro' wordt ge meld, dat de Turken in volle aftocht zijn. LONDEN, 10 Febr. De admiraliteit deelt het volgende mede: Bij Rije zijn op 6 Fe bruari twee reddingsbooten gevonden ge merkt: „Oriole". Men vreest dat het s.s. „Oriole" van de „General Steam Naviga tion", welk schip den 29sten Januari van Londen is vertrokken en den 3Östen te Havre werd verwacht, in den grond is geboord door den Duitschen onderzeeër, (lie ook de „Tokomaru" en de „Icaria" heeft getorpedeerd. De bemanning van het vermiste schip bestond uit 21 man. PARIJS, 10 Febr. Het avondcommuni- quéDe vijand deed Zaterdagnacht mijnen ontploffen te La Boiselle tegenover hui zen, welke door onze troepen waren be get. Onze stellingen werden aangevallen door twee en een 'halve compagnie, zij slaagden er echter niet in om over dfei gaten te komen, die door de ontploffingen waren ontstaan. Zondagmiddag heeft een onzer compag- niën bij een tegenaanval den vijkmd uit de kuilen verdreven, welke daarop ter stond in staat van verdediging werden ge bracht. De Duitschers lieten 200 dooden achter. Zondagavond hebben wij het bosch bij Mesnil les Urlus veroverd, waar de vijand de sterke stellingen had ingenomen. Den geheelen Zondagnacht Huurden de infanteriegevechten bij Baga telle in Argonne voort. De vijand slaagde ér in eenige vorderingen te maken doch hij het aanbreken van den dag «bezettop de Duitschers nog slechts eenige geïso leerde punten van ons vooruitgeschoven front, waarom de strijd overdag wend1 voortgezet. AVEENEN, 9 Febr. Officieele kennis geving uit het groote hoofdkwartier: In'Polen en West-Galicië is de toestand onveranderd In het bergwoud (Midden- Karpathen) is gisteren een artilleriegevecht gevecht geleverd, waarna het 's middags de Duitsche en Oostenrijksch-Hongaarsche troepen is gelukt de door de Russen, hard nekkig verdedigde stelling ten noorden van den top van Volovec na een strijd van verscheidene dagen te veroveren. Daarbij hebben wij tal van gevangenen gemaakt, veel munitie en oorlogstuig buit gemaakt. Op de overige deelen van het front in de Karpathen is hevig gevochten Op het westelijk gedeelte van het front zijn verscheidene aanvallen der Russen afgeslagen. Wij' hebben daarbij 340 ge vangenen gemaakt en drie machinegewe ren vermees ierd. Onze opmarscih in Boe kowina Vordert; wij hebben Wama bezet. Op leven en dood, door H. Been en M. v. d. Staal. Rotterdam, Druk kerij Libertas. Ail. 21 Is genaderd tot 30 Aug. De schrijver van dit gedeelte gaat voort door stijl en inhoud den lezer te boeien. De Hooge Raad verwierp het niet door cassatiemiddelen gesteunde beroep van een werkman, zonder vaste woon plaats, door de rechtbank te Middelburg veroordeeld tot 2 dagen hechtenis en 3 jaar opzending naar een Rijkswerkinrich ting, wegens landlooperij'. AMSTERDAM. M:r. F. S. van NLerop, directeur van de Amsterdamsche 'Bank heeft ontslag genomen als bestuurslid van de Ver. voor den Effectenhandel. DEN HAAG. Bij den Ned. Anti Oorlogs raad zijn thans 446 véreenigingen aange sloten. DEN HAAG. Op de Staatsleening is thans voor den eersten termijn 225 mil- lioen of 93 pCt. gestort, hierbij inbegret- pen een bedrag van f 44002.000, dat is beleend geworden, waarvan de Ned. Bank ongeveer 41 millioen uit eigen middelen heeft bijgedragen. 50 millioen is gestort door inruiling van schatkistpapieren. DEN HAAG. Eerste Kamer. Algemeene beschouwingen Staatsbegrooting. De heer Zijlma (lib.) bespreekt het antwoord van den toenmaligen minister van Landbouw aan den heer Teenstra betreffende 's mi nisters uitlatingen Over de Groningsche graankw-estie. Spr. verdedigde de Gronin gers tegenover de beschuldigingen van den minister. De heer v. d. Hoeven vestigt 'de aan dacht op de moeilijkheden, waarin de gemeenten geraken door de vertraagde, afdoening van pensioenaanvragen voor ge meente-ambtenaren door pensioenraden. Prof. Noordtzij. f .KAMPEN. Gisteravond is na een korte ongesteldheid overleden Prof. M. Noordtzij. (Martinus Noordtzij, geboren te Rot terdam in 1840, waar hij een van de eerste leerlingen was van de eerste daar gestichte Christelijke school, hoofd de heer Meijer. Met zijn ouders naar Vlis- singen vertrokken, beoefende hij daar een ambacht; doch ging in 1861 naar de Theo logische school te Kampen, waar hij 20 Oct. 1867 promoveerde. Zijn eerste stand- plmits was Sint Annaparochie, als op- vo^er van wijlen ds. A. Litlooij die naar Middelburg vertrokken was. Van 1869 1872 stond hij te Heeienveen, daarna te Schiedam, en werd in 1875 emeritus we gens zijn benoeming tot hoogleeraar aan de Theologische school, als hoedanig hij de kerken tot Juli 1912 diende. Van 18891890 was de overledene lid de» Tweede Kamer voor Kampen ter vervan ging van jhr. mr. T. A. J. v. Asoh v. Wijck, die benoemd was tot gouverneur van Suriname. Van 18891909 was prof. Noordtzij lid en secretaris van het Cen traal 'Comité. Van 1880 tot heden lid van den gemeenteraad te Kampen en lid der Provinciale Staten van Overijsel. Sedert 1912 was hij emeritus hoogleeraar. Kerk en Staat, in 't bijzonder de Geref. Ker ken en de Antirevolutionaire partij, voor al 'die in Overijsel, lijden door dit ster ven van dezen bekwamen, werkzamen strijder een groot verlies. Prof. Noordtzij was door zijn huwelijk een kleinzoon van H. de Cock, den eersten afgescheiden dominé, uit Ulrum). DEN HAAG. Voor het front der troe pen op het Malieveld is door den brigade commandant kol. Habbema aan 5 mili ciens de reddingsmedaille uitgereikt. Na afloop der plechtigheid trokken do troe pen voorbij het paleis van H. M. de Ko ningin-Moeder. Staande voor het geopende venster sloeg Koningin Emma het défilé gade. K. te K. Van dergelijke wetenschappe lijke zaken slechts kort bericht. Van 9 en 10 Febr. MIDDELBURG. Getrouwd: J. van Loo- zen, 26 j. jm. en 0. Godeschalk, 24 j. jd. Bevallen: E. J. D. Boel, gob. Bakx, z.; M. P. Roth, geb. Adriaansen, z. Overleden: B. Dierksen, 32 j., geschei den echtgenoot van E. Rijns; L. den Hol lander, 13 j., d. GOES. Huwel. aangifte: 9, Jacobus AVil- lem Goedbloed, 34 'j. jm. te Almelo en Adriana Wilhelmina Lucasse, 31 j. jd. te Goes. Gehuwd: 10, Hermannus Jonkers, 29 j. jm. en Digna Fransen van de Putte, 24 j. jd. Overleden: 9, Adriana de Jonge, 57 j., wed. van Bartel Christiaan van Driel; 9, Helena Maria Verheule, 72 j., wed. van Jan George den Boer. Van 6—8 Febr. VLISSINGEN. Bevallen: C. L. van der Maden, geb. Maas, z.; P. C. Segeler, geb. Klittenberg, d.L. J. Duin, geb. Lour worse, d.; L. M. F. Groosinan, geb. Aerts, z.; B. R. Goggbe, geb. Ferrijn, d.; E. H. Kodde, geb. Van Os, d.A. M. E. G>eljon, geb. Bogaars, z.P. Steketae, geb. Puijpo, z.; AV. Ci. Kokkelink, geb. Koppen berg, d.'C. M. van Stee, geb. Brauers, (levenl. kind.) OverledenOnbekend manspersoon, om streeks 56 jaren; E. Claaisen, weduwe van A. C. Dijkhuizen, 90 j. TERNEUZEN. Geboren: 1, Gudula Fran- cina Paulina, d. v. Hendrik van Wattin- gen en van Maria Louisa Lauret; 5, Cor nelia Hendrika, d. v. Jan Gerardus diei Reus en van Maria AVilhelmina Riemens. Overleden: 31 Jan. Rogerius van de Giessen, 2 m., z. v. AVillem en van Cla ris se Zoë Iterheko; 1 Febr., Pietemella/ Cornelia Bloes, 64 j., ,d. v. Johannes Cor- nelis Pieter en van Christina Cornelia Poeljen; 6, Ferdinandus de Lege, 4 m., z. v. Jant Adriaan en van Cornelia Dees. „T. Ct." AMSTERDAM, 9 Februari. Aardappelen. Friesche blauwe per mud f3.a 3.35 Friesche borgers f2.80 „3. Friesche bonte f3.- „3.30 Friesche Red Star f 2.80 3.- Zeeuwsche bonte f 3.30 3.70 Zeeuwsche blauwe f3.30 „3.70 Zeeuwsche eigenheimers f2.90 „3.20 Zeeuwsche bonte poters f2.60 „2.80 Zeeuwsche blauwe poters f 2.60 2.80 Zeeuwsche Red Star f2.80 „3.10 Eigenheimer poters f 2.40 2.70 Drentsche eigen h. f 0.0.- Geldersche blauwe f0.0. Spuische eigenheimers f3.„3.10 Redstar f 0.0. Drentsche Red Star f0.0. Flakkeesche eigenheimers f3.„3.20 Aanvoer 4 ladingen. Rotterdam, 9 Februari. Veemarkt. Aangevoerd 127 paarden, 0 ezels, 1347 magere runderen, 538 vette runderen, 218 vette en graskalveren, 1188 nuchtere kalveren, 3 schapen of lam., 4 varkens, 112 biggen, 2 bokken of geiten, veulen. Koeien en o'ssen 34 tot 40 a 50 c., stieren 32 tot 36 a 40 c., vetie kalveren 50 tot 55 a 60 alles per halve kilo. Prjjzen van mager vee waren:Melkkoeien f190 a f330, kalf koeien f200 a f 340, stieren f 140 a f 360, pinken f— afvaarzen f 110 a f 180, werkpaarden f200 a f300, slacht paarden f 130 af 200, hitten f150 a f250, nuchtere kalveren f10 a f 15, fokkalveren f 18 a 28, biggen f 8.— a 15, graskalveren f af Biggen f 1.80 a f2.per week. Februari. 11 Middelburg, Notarishuis, rijwielen enz. 11 Ierseke, vrachtrijdersinspan, ïloll- mann en Verhoek. 11 Iërseke, houtwaren en varkens, Holl- mann en Verhoek. 12 Goes, vrachtrijdersinspan, v. Dissel. 13 Kortgene, 2 uur, verpachting bouw land, Noordijke. 16 Goes, 8 uur, door v. Dissel in de Prins voor erven wed. Burgs eein huis 117 o.A. Nieuwstraat. 16 Goes, bouw- en weiland, v. Dissel. 17 Westkapelle, half 2, huis, schuur en bakkeet en bouwland; om 3 uur meu belen bij Peene, not. De Neeling. 17 Kruiningen, voor erven P. Cok, half 12, huizen, Schram. 17 en 18 AVolfertsdijk, kapitale bóeren- inspan, Hollmann en Verhoek. 18 Wissenkerke, kapitale hofstede, Lijds- man. 18 Ierseke, inspan, v. Dissel, 10 uur bij wed. v. Velzen. 18 Borssele, huis en inboedel, r. d. Kloes. 19 Wissekerke, bij Koert, inspan, Ilioo- len. 19 Westkapelle, bouwland, Loeff. 19 Heinkenszand, kapitale bóeren- inspan, v. Cleef, 9 uur, bij v. Eijkeren. Febr. 12, levering Chilisalpeter. Inl. L. Cijsouw Pz. voor de Landb.ver. West kapelle. Vrijdag 12 Febr. Kapelle voor den Willem Annapolder 12 uur. Zinkwerk en steen- bestorting. Biljetten 11 Febr. 11 uur en 12 Febr. 11 uur. Aanwijzing 5 en 8 Febr. 111 uur. Samenkomst aan de woning van den ambtenaar. 13 Febr. Bouw Openbare School 'sHee- renhoek, levering schoolmeuhelen, enz;. Inl. architect Mudde te Goes. Febr. 13, levering meststoffen voor de Landbouwvereeniging Koudekerk©. Inl. A. Aarnoutse. 19 Febr. Wemèldinge, bouwen woonhuis. Gemeentebestuur. Donderdag 25 Febr. Ter neuzen, 2 uur, in Pays Bas, door de Z.-Vl. Tramweg maatschappij het maken van een direc tiegebouw te Drie Schouwen hij Axel. Bestek a f 10 aan het bouwbureau 34, Nieuwstraat, Terneuzen. L. S. Zend deze courant na ze gelezen te hebben naar een der onderstaande adres sen en ge zult vele militairen, die iederen, dag verlangend naar „De Zeeuw'-' uit zien, aan u verplichten. Zooals men weet kan de verzending p o r t vr ij geschieden. Chr. Mil. Tehuis te Etten. Chr. Mil. Tehuis te Roermond. Ckr; Mil. Tehuis te Axel. Detachement Militairen te Veeïe. Detachement Militairen te Zoutelande. Detachement Militairen te St. Kruis. Detachement Militairen te Heille (g|em. Sluis). Detachement Militairen te Serooskerke. Detachement Militairen te Ooltgens- plaat. Detachement Militairen te Hellevoet- slnis. Detachement Militairen te Brielle. Malakkakapel, Malakkastraat, te Den Haag. Soldatenbibliolheek, Toussaintkade 11a, te Den Haag. Militair Tehuis, Gebouw Chr. Werkm. Bond, Torenstraat, te Den Haag. Militairen, Consist. Geref. Kerk te Wil lemstad. Militairen, Willem Ilstraat te Tilburg. Chr. Mil. Tehuis te Oisterwijk. Chr. Mil. Tehuis te Moergestel. Chr. Mil. Tehuis te Ililvarenbeek. Mil. Leestafel te Aardenburg. Mil. Leestafel, Nieuwe sluis bij Bres kens. Detachement Militairen te Ilansweert. Detachement .Militairen (fort) te Elle- woutsdijk. Detachement Militairen (fort) te Bath. Detachement Militairen te Huibergen, Mil. Cantine, Sloedam, te Arnemuiden. Geref. Mil. Tehuis, Heemraadstr., te Scheveningen. Chr. Mil. Tehuis te Aalsmeer. Chr. Mil. Tehuis te Rucphen. Chr. Mil. Tehuis te Eindhoven. Mil. Tehuis, Herv. Kerk, te Jutphaas. Detachement Militairen te IJzendijke. Koudekerke. Bij de gisteren alhier in het „Fax Intrantibus" ten overstaan van notaris De Neeling gehouden verkooping is perceel 1, rentenierswoning e.a., D 74, groot 2.15 A. verkocht aan dh:r. J. Adriaan- se Pz. aldaar voor f 2850. Overname f 75. Perceel II, 25.42 A. bouwland en sprink te Serooskerke, aan J. Dingemanse te Middelburg voor f532. Naar maarnemingen in den morgen van 10 Febr. medegedeeld- door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 767.2 te Her- nösand, laagste stand 751.3 te München. Verwachting tot den avond van 11 Febr. Zwakke tot matigen wind uit Oostelijke richtingen. Nevelig tot halfhewolkte lucht. Weinig of geen neerslag. Weinig verande ring van temperatuur. Voor de vele blijken van belang stelling, ontvangen ter gelegenheid mijner benoeming tot Burgemeester, betuig ik mijn liartelijken dank. P. DUMON TAK. Middelburg, 10 Febr. 1915. Allen, die iets te vorderen hebben van- of verschuldigd zijn aan den heer C. J. STOMPS te Vesre, worden verzocht dat op te geven aan ondergeteekende, die met het beheer en de liquidatie zijner zaak is belast. Mr. P. DIELEMAN, Advocaat-Procureur, Molenwater N 41. Middelburg, 9 Februari 1915. te AMSTERDAM van 1776. Verzekering tegen Brandgevaar op Gebouwen, inboedels, etc. Beurspolis. Billijke Premie. Nadere inlichtingen worden gaarne verstrekt door te VLISSINGEN. Hoofd-Agenten voor Zeeland. betaalt steeds de H00SSTE PRIJZEN voor hinden en vellen.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1915 | | pagina 3