Telegrammen. Landbouw, I®. een Onderwijzer. 2®. een Onderwijzeres, Gemengd Nieuws. Rechtszaken Laatste Berichten. Leestafel Burgerlijke Stand. Illoop verkoopingen, aanbestedingen enz Telegrafisch "Weerbericht. Marktprijzen van Tarwe en Suiker. Advertentiën. Preffitaitffl der Garef. M te fioss. zal overtreffen. De heer W. van den Berge sloot daarna deze samenkomst met dank gebed. Kruiningen. Alhier is opgericht een ven eeniging tot aankoop van steenkolen. Voorloopig traden 43 leden toe. Een voor loopig bestuur bestaande uit de heeren A. J. Weber, S. A. de Visser, J. Sonke en A. Kole Jr. zal op een nader te bepa len dag een vergadering beleggen, waar in een reglement, zal worden aangeboden en een definitief bestuur zal worden be noemd. Colijnsplaat. Gisteravond hield de Anti revolutionaire Kiesvereeniging alhier haTe jaarvergadering. Tegenwoordig waren 33 leden. Op de gewone wijze werd de ver gadering geopend door den voorzitter; de notulen door den secretaris gelezen, welke goedgekeurd werden, waarna de penningmeester verslag: v.an den staat der kas deed. De ontvangsten in het afge- loopen jaar bedroegen f 52.53, de uitgaven f 12.24, zoodat er een batig saldo was Van f 40.29. Als penningmeester werd dhr. I. Grijspeere, die periodiek moest aftre den, herkozen met bijna algemeene stem men. Daarna werden enkele personen be sproken ter plaatsing pp de kiezerslijst. Hierna werd het woord gegeven aan dhr. Contant, die een opstel had gemaakt over Tolstoï en dit flink en duidelijk, voordroeg. Met aandacht werd de voor lezing gevolgd en ook lokte het in de vergadering wel eenige bespreking uit. Nadat nog eenige zaken van meer huis- houdelijken aard besproken waren en de secretaris op verzoek het reglement voor gelezen had werd de vergadering door den vice-voorzifcter met dankzegging ge sloten. Terneuzen. Morgen, 6 Februari hoopt de oudste inwoner de heel' Pieteir Johannus Kielman te Sluiskil, .(Gemeente Terneu zen), izijn 102en geboortedag te herden ken. De krasse grijsaard geniet nog een goede gezondheid. Hoofdplaat. Door den Commissaris der Koningin is benoemd tot zetter voor 's Rijks directe belastingen in de gemeente alhier, den heer E. B. van Damme, ter vervanging van dhr. A. J. P. Ego, die overleden is. Verdronken. Onder Zuiderwoude is een landman te water geraakt en ver dronken. A r r.-R e c h t b a n k te Middelburg. Heden, Vrijdag, zijn veroordeeld wegens: diefstal: ,G. L. G., 32 j., visscher, Bres kens, tot 1 w. gev. straf, de eisch was f 10 h. s. 12 d. ,h., en I. J. v. TI., 18 j., visschersknecht en C. V., 20 j., werkman, beiden Breskens, ieder tot f5 b. s. 5 di. li., ide eisch :\vas voor ieder f5 b. s. 10 d. h.; mishandeling: ;P. d. S., 55 j.,iwed. J. S., winkelierster, (Colijnsplaat, tot f3 b. s. 1 w. h.; M. v. S., 34 j. kreukelraper, Ierseke, tot '2 m. gev. straf, de eisch was 3 m., en L. J. de .J., 38 j., landbouwers- knecht, Sluis, conform de eisch tot 1 w. gev. straf; en poging omkooping ambte naar: C. K., 50 j. koopman, Westdorpe, tot 1 w. gev. straf, de eisch was 3 m. gev. straf. VrijgesprokenJ. J., 28 j., fabrieksar beider, Middelburg, beklaagd van weder- spannigheid, .conform de eisch ©n D. E. P., 48 j., hvr. van J. M. d. C.)vGoes, be klaagd van beletten handeling ambtenaar, waarvoor geëischt was f25 b. s. 50 d. ih. Rechtbank te M i dd e 1 b u r g. lieuen werd in besloten zitting twee maanden tuchtschool geëischt wegens dief stal van een deken tegen den 15-jarigen A. M. uit Vlissingen en wegens diefstal van sigaren tegen A. v. te Middel burg, 3 maanden tuchtschool. De eerste zaak welke in het openbaar werd behandeld was die tegen A. J. K. uit. Middelburg, thans gedetineerd, be klaagd van konijnendiefstal. Op 20 November vermistte de eerste ge tuige J. Janse, landbouwer te Ritthem, twee konijnen uit zijn hok. Bekl. bekende die konijnen te hebben weggenomen en. dien dag tien konijneiu aan den tweeden getuige W. Flipse, koop man te Middelburg, te hebben verkocht. Ook de derde getuige JMaas te Domburg, vermistte twee konijnen. Rekl. bekende ook deze te hebben weggenomen. De volgende getuige P. Bakker, vrouw van Maas, ontmoette op 18 November bekl. en die vroeg of zij konijnen te koop had. Getuige verwees bekl. naar haar man. De laatste getuige, J. de Lange, heeft op beklaagdes verzoek hem den weg naar de woning van Maas gewezen. De eisch luidde drie maanden, met af trek van het voorarrest. De verdediger, mr. Stieger, wees op cT; jeugd van bekl. en riep de clementie der rechtbank voor bekl. in. Wegens mishandeling van S. Rombout werd tegen L. F. S. te Koewacht, bij verstek één maand geëischt; de officier wees er op, dat bekl. reeds meermalen wegens mishandeling veroordeeld is. Eveneens bij verstek werd behandeld de zaak tegen J. B. D'. uit Sas van Gent, die zich iu dronkenschap verzette tegen den gemeente-veldwachter Th. A. Lam mere aldaar, dezen mishandelde en be- leedigde. De eisch luidde 14 dagen ger vangenisstraf. Vervolgens stond terecht de schipper A. Pr. uit Sliedrecht, wegens beleediging van den opzichter van den rijkswater staat, J. J. Klavensteijn te Sas van Gent. De eerste getuige, de beleedigde op zichter, zeide dat een door de marechaus- sée tegen den bekl. opgemaakt verbaal de aanleiding was, dat bekl. hem voor „min en laag" uitschold. De andere getuige F. den Doelder, heeft de bedoelde woorden hooren gebruiken. Bekl. zeide, dat de opzichter hem eerst beleedigde. Eisch f 15 of 15 dagen. Wegens diefstal van steenkolen te Ter- neuzen stond terecht J. IT., aldaar. De getuige J. C. Sol, agent van politie, betrapte bekl. op 14 December op het wegnemen van steenkolen op het terrein van het station. Bekl. zeide uit armoede te hebben ge handeld. De eisch luidde daarom slechts f 10 of 12 dagen. Verstek werd verleend tegen A. de M. pit Sluis, die den rijksveldwachter M. P. Bijl uit Retrauchement beleedigde, door hem te verwijten in een zaak betreffende jachtwetovertreding een valschen eed te hebben afgelegd. De eisch luidde f 15 of 30 dagen. Eveneens was niet verschenen A. D. uit Sluis. De eerste getuige, IT. M. G. Franco-, zeide door bekl. te zijn mishandeld. De tweede getuige E. K. van Damme, landweerman te Breskens, woonde de mishandeling bij. Eisch f 15 of 30 dagen. De herbergier Chr. M. uit Oostburg was wel verschenen. Hem werd ten laste ge legd den landbouwer E. Doolager te heb ben mishandeld. Bekl. ontkende te hebben geslagen, ge tuige heeft hem eerst gescholden. D© tweede getuige, I. Westdorp, gasfit ter te Oostburg, heeft wel degelijk den slag zien toebrengen, en heeft niet hooren schelden. De eisch luidde f 25 of 50 da gen hechtenis. De volgende bekl. A. T. 'uit Heinkens>- zand, stond terecht wegens het bezigen van beleedigende woorden over den rijks veldwachter A. van den Maagdenburg. De eerste getuige, J. Timmerman, ge meenteveldwachter te 's Heer Arendskerke, trof bekl. in een herberg aan en deze begon op te spelen en uitte de bovenr bedoelde beleedigende woorden. Ook de getuige A. Schipper, werkman, hoorde de woorden. De rijksveldwachter achtte zich door de woorden beleedigd. Bekl. zeid ©dronken te zijn geweest. De eisch luidde f20 of 40 dagen. De beklaagde C. L. H. uit Vlissingen, stond terecht wegens diefstal van bier glazen uit de derde klasse wachtkamer van het station te Vlissingen. Bekl. be kende de glazen te hebben weggenomen, met de bedoeling ze terug te brengen, maar hiertoe was hij nog niet gekomen toen de politie ze in beslag nam. De twee eerste getuigen, W. Stein en J. de Jongh, waren bij het wegnemen tegenwoordig. De derde getuige, J. van der Made, restaurateur, vermist veel gla zen. Eisch f 10 of 12 dagen. Ten slotte werd behandeld de appèl zaak tegen C. v. E. te Middelburg, die door den Kantonrechter veroordeeld is tot drie dagen hechtenis en zes maanden opzending. De officier vroeg verandering der straf in drie weken hechtenis. Uitspraak in alle zaken 12 Februari. BERLIJN, 5 Febr. (Off.) Op het Weste lijk front hebben slechts artilteriegevechten plaats. De Ffansche aanval op onze po sities ten N. W. van Perthes bleef zonder gevolg. Op de Oost Pruisische gnens zijn vernieuwde aanvallen der Russen ten Z. van Memel afgeslagen. Eveneens mislukten de krachtige Russische aanvallen tegen: onze nieuw opgeworpen posities ten W. van Borzimof. Het aantal der daar ge vangen genomen Russen bedraagt sedert 1 Febr. in 't geheel 25 officieren en- 600 man. LONDEN, 5 Febr. Uit de Theems-mon- ding is het lijk van een Duitsch vlieger in officiersuniform opgehaald. Een gjra- naatkartetskogel werd in zijn longen aan getroffen. Vermoedelijk is het 't lijk van, den aviateur, die met Kerstmis den raid boven Sheerness uitvoerde. NEW-YORK, 5 Febr. De „New-Yok He rald" schrijft, dat de poging van Von Horn om de brug bij Vanceboro op te blazen, een gewone misdaad is, bedreven door een gewoon misdadiger. Amerika behoorde niet te dralen met zijn uitlevering aan de Canadeesche overheid. De man is veroordeeld tot 30 dagen gevangenisstraf. Hij had bekend. Men ge looft, dat het de bedoeling is hem vast te houden tot de kwestie van de uitleve ring opgelost is. WEENEN, 5 Febr. Twee Oostenrijksch© officieren van gezondheid in een Russisch gevangenenkamp, zijn door vlcktyphus aangetast. LONDEN, 5 Febr. De Daily Chronicle meldt, dat er 9 Duitsche onderzeeërs te Zeebrugge zijn 'en dat een Zepp'pelin stati- oinjis j'ngericht aan de kust tusschen Osteu- de en Blankenbergh© met 2 of 3 Zeppelins. De luchtraids boven Engeland werden van uit Ostende uitgevoerd. De Keizer en Graaf Zeppelin woonden bet vertrek bij. Een derde Zeppelin kwam van de Oost- Friesche kust. Op 21 Januari is ©en Zep^ pelin door het slechte weer in het Kanaal verongelukt. WEENEN, 4 Febr. Iu Polen en West- Galicië hebben zich geien bijzondere ge beurtenissen voorgedaan. De gevechten in de Karpathen duren met onverminderde heftigheid voort. In den WesteKjkien front-sector werden vijandelijke aanvallen afgeslagen. Onze kolonne die in het centrum in het woudgebergte opereert slaagde ook' gisteren er weer jn opnieuw terrein te winnen. Zij maakten daarbij) eenige hon derden gevangenen. PETROGRAD, 4 Febr. Hedenmorgen hebben de Russische troepen Volia Chidlowska (op het front Boreimof Goemine—VoliaChidlowskaTartak) be zet. KAïRO, 4 Febr. (Tel.) Woensdagmorgen maakte de vijand een jiieuwe vordering in de richting van Tossoum. Zijn artillerie bombardeerde deze plaats, terwijl onze. artillerie in samenwerking met het gel schu(fc van een boot in het kanaal de, be schieting beantwoordde. D© vijand poogde het kanaal over te stekein, maar werd ge noodzaakt om 3 uur 's middags terug te trekken. ,De vijaind verloor 8 officieren en talrijke manschappen aan gedooden, terwijl 282 man werden gevangen geno men. Onze verliezen bedroegen twee of ficieren en 13 manschappen aan gedooden en 58 gewonden. Ts Kantara deed de vij and een aanval, doch werd teruggeslagen met.verlies van 21 dooden en. 25 ge wonden. De troepenmacht van den vijand bedroeg 1200 man met 6 battterijen. 's GRAVENHAGE, In de circulaire van den Minister van Landbouw aan de Bur gemeesters dd. 3 Februari 1915 wordt o.m. gezegd Ik heb de eer U hiernevens te do-en toekomen eene nieuwe lijst van artikelen met de daarvoor voorloopig aangenomen maximumprijzen. Bijaldien u blijken mocht, dat de vast gestelde maximumprijzen voor- uwe ge meente te hoog of te laag zijn, of wanneer voor andere artikelen b.v. brandstof fen een sterke stijging' van prijzen in den kleinhandel plaats vindt, gelieve u mij1 daarvan onverwijld mededeeling te doen. Eveneens verzoek ik u mij onver wijld te berichten, wanneer blijkt, dat de vas'gestckle maximumprijzen geene vol doend© winst voor den kleinhandel over laten, omdat ik daaruit wil afleiden, of het noodig is maximumprijzen voor den groothandel vast te stellen. Deze prijzen hebben uitsluiten! betrek king op de gewone, kwaliteiten. De luxe- sorteeringen, waarvoor in gewone tijden roeds veel hoogere prijzen worden betaald, blijven buiten aanmerking. Koffie (Santos) £1.16, id. (Java) £1.40, suiker (witte geraffineerde) f 0.55, id. (bas terd of bruine) f0.55, stroop f0.30. Rog gebloem f0.25, Tarwebloem f0.25, Boek- weitmeet f 0.32, Witbrood a. gebuild tarwe- melkbrood £0.26, b. tarwe halfmelk- brood f0.24, <3. tarwewaterbrood f0.22, Bruinbrood T0.20, Rijst (andere dan Java) f0.25, Gort f0.32, Boekweitgrutten f0.30, Havermout f0.30. Bruine boonen f0.25, alles per K.G. Bruine boonen per kop of Liter f0.20, Capucijnererwten f0.30 per K.G., id. per. kop of 'Liter f0.25, Aardappelen f0.07, zout f0.09. Boter fl.75, Margarine fl.00, alles per K.G. Volvette Goudsche Mei- en September- kaas met Rijksmerk f0.625, Volvette Goudsche Mei- en Septemberkaas f0.60, Volvette jonge Goudsche kaas met Rijks- merk f0.525, Volvette jonge Goudsche kaas f0.50, Edammer Mei- en Septem berkaas (40 -)-) f0.55, Jonge Edammer kaas (40 -f-) f0.50, Goudsche kaas (40 -)-) f0.475, Kaas i.i Edammer en Goudsch model (30 -f-) f0.40, Kaas in Edammer en Goudsch model (20 -f- f0.35, Friesche nagelkaas f0.30, Leidsche en Delftsche komijnekaas 10.55, alles per 1/2 K.G., Boterolie f0.63, Raapolie f0.575, beide per Liter, Zeep (ziachte, groene of gele) f0.26, Soda f0.07, beide .per K.G., Petroleum fO.U per Liter. Een uniforme prijs voor roggebrood, geldend voor het geheele land, kan in verband met de z;oo uiteenloopende be reidingswijze in de verschillende pro- vrincies niet worden vastgesteld. Daarom zal zulks voor élke provincie afzonder lijk geschieden, in overleg met de pro vinciale rogge-commissie. 's GRAVENHAGE, 5 Febr. Comité* van Ne der 1 and.s ohe .uitgeweke nen uit België. De Secretaris verzoekt ons te berich ten, dat 1. de belasting op de afwezigen, niet toegepast wordt op Nederlandsche onder danen 2. de te Antwerpen in de Bank van Leening beleende panden kunnen na af loop van den oorlog gelost worden; 3. het is raadzaam zich niet naar Ant werpen te begeven tot het zoeken van werk, aldaar is zeer groot© werkloosheid. Deze waarschuwing geldt ook voor 'dia mantbewerkers 4. 'eerlang zal een aanvang worden gemaakt met het naar ons land trans por fceenen van d© te Antwerpen achter gelaten inboedels. Aan alle ingeschreven Nederlandsche uitgewekenen worden de noodig© inlichtingen enz. toegezonden en is het dus overbodig mondeling© inlich tingen te vragen, daar het vervoer naar gelang van de behoeften der personen aan de inboedels zal plaats vinden en ieder wachte maar tot hem' kennis van bet 'transport wordt gegeven; 5. uitdrukkelijk wordt men verzocht elk schrijven te richten aan het Secreta riaat Singel 334, Amsterdam, ook betref fende verandering van tijdelijke verblijf plaats of bij vertrek naar Antwerpen, om zich daar te vestigen. Ook de in mili tairen dienst zijnden, die te Antwerpen hunnen inboedel lieten, moeten hij ver plaatsing hiervan kennis geven. ASSEN. Hedenmorgen is nabij Assen een baanwachtersvrouw door een D-trein overreden en gedood. Soldatenbrieven. 1814. Lieve Ouders. Aangezien zoo dadelijk een koerier naar Parijs vertrekt, schrijf ik U inderhaast, dat we heden onder de oogen van den Keizer eene schitte rende overwinning hij Montmirail heb ben behaald en daarbij vele duizenden gevangenen gemaakt en we! honderd ka nonnen veroverden. 1914. Lieve ouders. Hoewel ik niet weet, of deze brief U bereiken zal, daar ik in weken geene tijding van U ontving, schrijf ik toch maar. We zijn per trein geduren de twee dagen vervoerd en vechten nu dag en nacht in een streek, die ik niet ken en anders toch niet zon mogen noe men. Men zegt, dat Generaal X onze com mandant is. Wilt U mij' eens wat schrij ven, hoe het met den oorlog gaat? We krijgen hier in de loopgraven zoo nu en dan wel eens een officieel bulletin, maar we hebben geene kaarten waarop al die namen van kleine plaatsjes staan; de lui tenant zegt, dat we overal terrein win nen. Hier liggen we al dagen in dezelfde loopgraaf; ze zeggen dat het regiment links van ons eergisteren één mitrailleur heeft veroverd en vijftien gevangenen maakte. (Ind. Mil. T.) Woord en Beeld van deze week (uitgave Drukkerij Libertas, Rotterdam) geeft photo's o.a. van: Overstrooming in Noord-Brabant. De sociaal democraten te Kopenhage; en voorts treffende oorlogs kiekjes van de beide fronten, en in de rubrieken „Schetsen en Beelden" en „Kijkjes in Nederlandsch Indië". Op de laatste bladzijde worden het portret en de begrafenis van den zoo noodlottig bij 't vervullen van zijn plicht gestoken po litieagent Tinteler vereeuwigd. Een vraag: zou dit Chr. tijdschrift niet kunnen nalaten het gebruik van uit drukkingen als op blz. 62„O, mijn God" Timotheus voer deze week (uitg. La Rivière Voorhoeve, Zwolle) bevat ©en meditatie Luk as 7:14: „Jongeling, ik zeg u sta op", van Generaal v. V. Wa terloo, het historisch vervolgverhaal, van Penning. Kiekjes uit de Camera, van Brou wer (Gerrit Wits©, de „candidaat"). Bele geringen (met teekening). „Met poorten en grendelen", door Hoogenbirk. Op de te Rotterdam gehouden Rijks- bengstenkeuring zijn o.a. goedgekeurd. Ger- hart, 8 jaar, Ver. Niewaart te Klimdeirt; Indigène II, 3 jv vau L. Vermaat te Geervliet; Condor. 3 j., van Ph. J. van Dixhoorn te Axel; Carnegie, 3 j., van denzelfde; Corbet, 8 j., van C. Warnaer Jz. te Dirksland; Prins Hendrik, 3 j., van M. C. Steendijk te Stavenisse; Condé, 3 j., van Ph. J. van Dixhoorn ©n Be- noit, 6 j., van de wed. Mattheeuwsen te Ossendrecht. .Van 4 etn 5 'Februari. MIDDELBURG. Ondertrouwd: A. W. de Kok 23 j. jm. en A. J. van Hoorn 29 j. jd.; D. Dekker 37 j. jm. en J. Min- derhoud 42 j. jd.; M. Dingemanse 24 j. jm. en 'J. de Ridder 22 j. jd. Getrouwd: W. Blom 28 j. jm. en A. M. de Schrijver, 28 j. jd.G. F. Simons, 30 j. jm. en J. de Pagter S. 21 ji. J. Steijn 24 j. jm. en M. E. de Jong 29 jé. Overleden: P. de Backer, 28 j., man van A. M. Vermeiren. Goes. Gehuwd: 4, Carolus Ludovicus Franciscus Beirnaert 30 j. jm. te Kruinin gen en Adriana Hendrica Hubertina Ca- pello 24 j. jd. te Goes. Geboren2, Marcus z'.v. Bartiaan Slimmens en Elisabeth Laurina Goedhart; 4, Gommerina d.v. Kornelis Jacobus Brou wer en Willemina Rozendaal. ZIERIKZEE. BevallenA. E. de Jonge, geb. De Graaij, d. Overleden: A. van der Valk, wed. van J. P. van Krieken, 85 M. de Graaf wed. van J. Pannekoek, 62 j. J. Dl C. Berre- voets, z. 11 j. Van 29 Jan.4 Febr. KRUININGEN. Geboren: Lena Jacoba d.v. Jan Willem Kievit en Margaretha Bouterse. Overleden: Marinus Nieuwkamer 45 j. m.v. Jannetje Benlens. D© bouw van de door de provincie deze week aanbestede nieuwe booten is heden door Ged. Staten gegund aan de firma Smits, scheepswerven te Kinderdijk. Zouieiande. Uilslag der door de Land- li ouwvereeniging „Zoutelande" gehouden aanbesteding van Kunstmeststoffen. In schrijvers: Zeeuwsehe Voeder- eu Kunst mesthandel te Middelburg, Sup.-phos. 14 pet. f3.90*, Amm. Sup.-phos. 7 pet. X 9 pet. f9.80, Chili Salp 15.5 pet. f 15.60* Zwavelz'. Amm. 20 pet. f 18 Patent kali 25 pet. f7*; Coenen en Schoenmakers te Uden Amm. Sup.-phos, f 9.28 Zwavelz. Amm. f 18Iman J. van der TIave te Rotterdam Chili Salp. f 15.60. De met een gemerkte artikels zijn aan die inschrijvers gegund. Naar waarnemingen in den morgen van 5 Febr. medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 782.2 te Hapa- randa, laagst© 761.7 te Vlissingen. Verwachting tot den avond van 6 Febr.: Zwakke tot matigen, meest zuidooster lijke wind, nevelig tot lichtbewolkt, waar schijnlijk droog weer; 's nachts lichte vorst, dezelfde temperatuur overdag. Marktberichten. AMSTERDAM, 4 Februari. Aardappelen. Friesche blauwe per mud f 2.90 a 3.15 Friesche borgers f2.40 „2.75 Friesche bonte „f3.- „3.30 Zeeuwsehe bonte f3.10 „3.50 Zeeuwsehe blauwe f3.10 „3.50 Zeeuwsehe eigenheimers f 2.75 3. Zeeuwsehe bonte poters f 2.40 2.50 Zeeuwsehe blauwe poters f 2.40 2.50 Zeeuwsehe Red Star f 2.50 2.90 Eigenheimer poters f 2.10 2.50 Drentsche eigenh. f 0.0. Geldersche blauwe f 0.0. Spuische eigenheimers f2.60 „2.80 Redstar f 0.0. Friesche Red Star f 2.60 2.80 Drentsche Red Star f0.0. Flakkeesche eigenheimers f 2.75 3. Aanvoer ladingen. Woensdag 3 Februari 1915. CHICAGO. Tarwe. De termijnmarkt opende traag en 1 a 5 c. lager, daalde verder wegens verkoopen om verdere verliezen te voorkomen en tengevolge van liquidation, maar ongunstige oogstberichten uit Argen tinië veroorzaakten een herstel. Daarna daalde markt weder, omdat de exportvraag tegenviel. De premie, gevraagd voor Meileve ring, werd overdreven hoog geacht. Het slot was traag. Febr. Maart Mei Juli. 3 Febr. - 159'/4 13878 2 165 143 - 1 156'/4 137 30 Jan. 1517s 1347, NEW-YORK. Tarwe. De termijnmarkt opende traag, fluctueerde vervolgens om dezelfde redenen als te Chicago en s'oot traag. Loco flauw. 3 Febr. 2 Febr. 1 Febr. 30 Jan. North 1717a 1767a 168 162 Soode Winter 172 177 16872 162 Febr. Mei. Juli 3 Febr. 166 145a/a 2 - 1707a 14974 1 163 1447, 30 Jan. 156 140'/2 N. R. 0. Zoo de Heere wil en zij leven, hopen onze geliefde Ouders DIRK SUURLAND en GEERTRUI! JANSENS, Maandag 8 Februari hunüe 25-jarige Echtvereeniging te herdenken. Hunne dankbare Kinderen en Behuwdkind. Wolphaartsdijk, Febr. 1915. Zoo de Heere wil en hij leeft hoopt onze geliefde Vader, Gehuwd en Grootvader A. ORANJE, op 10 Februari zijn 70en Geboorte dag te herdenken. Zijne dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen J. ORANJE. A. ORANJEvan Zweden en Kinderen. Wed. M. BRAMSEOranje en Kinderen. J. NAGELKERKE—Oranje. A. NAGELKERKE en Kind. Waarde, Jan. 1915. Heden overleed plotseling onze geliefde Zuster, Behuwdzuster, Tante, en Behuwdtante JOHANNA R0ELSE Wed. van Pieter Lous, in den ouderdom van ruim 86 jaren. Uit aller naam K. ROELSE. Westkapelle, 2 Februari 1915. ZONDAG 7 FEBRUARI. Voorm. 9.30 uur: Ds. R. J. v. d. Veen. Nam. 2 uur: Idem. Avond 6 uurIdem (Bijbellezing). Aan de O. L. School te DRIEWEGEN bij Goes wordt gevraagd: met akte nuttige handwerken. Jaarwedde wettelijk minimum. Inzending van stukken vóór 15 Febr. 1915 aan den Burgemeester van Drie wegen te Ovezand.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1915 | | pagina 3