Telegrammen. Onderwijs. Rechtszaken. Faillissementen. Telegrafisch Weerbericht. Marktberichten. Marktprijzen van Tarwe en Suiker. Kerknieuw Leestafel Gemengd Nieuws. Laatste Berichten. Afloop verkopingen, aanbestedingen en; Middelburg en jegens de heeren Minis ter van Binnenlandsche Zaken en Com missaris der Koningin om1 mij voor dat a,rnbt te willen voordragen. Ik ben mij ten volle bewust van het gewicht der betrekking waartoe ik thans geroepen ben. Geboren Middelburger en, met uitzonde ring van enkele jaren, steeds inwoner van onze stad, behoef ik U niet te ver zekeren dat Middelburg mij zeer lief is. Ik wil dan ook volgaarne verklaren, dat ik mijne beste krachten zal inspannen om ten nutte der stad werkzaam te zijn. Verschillende jaren had ik de eer tot uw college te behooren en steeds heb ik met U allen op de aangenaamste wijze mogen samenwerken. Ik hoop van af de plaats die ik nu voortaan zal innemen te toonen dat de tijd dien ik als raads lid in uw .midden heb vertoefd, mij veel heeft geleerd, dat door mij zal kunnen worden benuttigd. Zeer zeker zal mij ten goede komen het tijdperk gedurende hetwelk ik als waarnemend burgemeester heb gefun geerd. Ik wil er toch hierbij op wijzen dat veel dat in deze bewogen tijden is tot stand gebracht te danken is aan de algemeene medewerking, die zich in zoo'n ruime mate openbaarde en die mijne taak zooveel lichter hoeft gemaakt. Ik behoef U niet te zeggen, dat ik Uwe steun en medewerking nu steeds in ruime mate zal behoeven. Wil mij die blijven schenken. Laat mij. het vertrou wen, dat ik in de laatste tijden, ik mag het met dankbaarheid erkennen, zoo ruimschoots van U allen genoten heb, behouden. Ons aller doel is de belangen van Middelburg, zoo krachtig als wij maar eenigszins kunnen, te behartigen. Ik geef U van mijn kant de verzekering dat ik 'mij daaraan ten volle zal wij den. 'Verschil van meening zal zich wellicht voordoen, maar gedachtig aan den aan- genamen toon en verhouding, die onze raadszittingen steeds kenmerken, heb ik de gegronde hoop, dat wij met waardee ring van elkanders meeningen steeds zul len samenwerken tot bevordering van de welvaart onzer stad. U, mijne heeren, wethouder en secre taris, mijne dagelijksche helpers^ in het besturen der gemeente, wil mij ook uwe gewaardeerde steun en medewerking ge- vpn op dezelfde wijze als tot nu toe, dit zal zteker onze stad ten goede komen. Naast 'blijdschap over mijne benoeming komt een gtevoel van grootie weemoed! 'bij mij op, omdat ik onmiddellijk verband daarmede staat het aftreden van den heer jhr. van den Brandeler. Zeer zeker zal ik mijl immer de aangename uren! herinneren, waarin ik met hem heb' mo gen samenwerken. i Hiermede/ Mijne Heeren verklaar ik het voorziterschap van den gemeenteraad te aanvaarden. 'Na deze rede klonk applaus. Vervolgens nam het oudste raadslid, mr. S. Gratama het woord, op wiens rede we morgen terug komen. Ten slotte dankte de heer Tak de spre kers en liet door den secretaris voor lezen het ingekomen schrijven, waarbij hij ontslag neemt als Raadslid. DEN HAAG. Dezer dagen is H. M. de Koningin namens het Vluchtelingenoord Nunspeet een zilveren gedenkpenning aan geboden. Onderstaande berichten zijn opgenomen in een gedeelte van de vorige oplaag: DEN HAAG. Het Eerste Kamerlid de heer W. Hovy (afg. voor Zeeland), is sedert eenige weken ernstig ongesteld. Hij lijdt aan een ingewandsziekte en houdt verblijf te Zeist. 's Heerenhoek. Failliet verklaard Hu- brecht Gecnse, Rechter-Commissaris mr. baron thoe Schwarzenberg. Curator mr* Jacobse Boudewïjinse. Naar waarnemingen in den morgen van 3 Febr. medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt. f 112.600 (machines van de fabriek te 'Bolnes en ketels van de Kon. Maatschappijl „de Schelde), voor de tweede boot respec tievelijk f117.600, f106.225 en f106.600; N. V. werf Hubertina, Haarlem, f 122.600 en 1109.200; J. en K. Smits, scheepswer ven te Kinderdijk (met machines van de fabriek te Kinderdijk) f 120.000 en f 104.000, (met machines van de fabriek te Alblasserdam) f 115.000 en f 99.000. Nog was alleen voor do reserveboot ingeschret- ven door do N. V. v. h. A. J. Koopman te Dordrecht, voor f105.000. Veilingsvereeniging „Walchemi". Middelburg, 3 Febr. 1915. Goud Reinette 17—20 ct., reinette mon- strieuse 19V2 ct., reine d'or 14 ct., zure bellefleur 20ct., zoete bellefleur lijtys ct., grauwzoet 15 ct., roode wagenaar löi/a ct., huismanzoet 121/2 ct., bismark 20 ct., kleiperen 1113 ct., pondsperen 9 uien 10 ct., spruiten 712 ct., peen 36 ct., karoten 23 ct., rapen 23 ct., koolrapen I1/22 ct., alles per K.G.; bloemkool 3—11 ct., roode kool 49 ct., savoye kool 131/2 ct., boerenkool 12 ct., andijvie 1/2lVs ct., alles per stuk; sprua tonkoppen 818 ct., molsla 3861 ct., veldsla. 1531 ct., fransche postelein 14 ct., alles per mandje; prei 5TVs ct., raepn 21/23ï/o ct., schorseneer 8 ct., seldery 12 ct., pieterselie 3 ct., kervel 3 ct., alles per bos. OOSTBURG, 2 Febr 1915. Oude Tarwe f a t nieuwe Tarwe f 15.75 a f 16.75, Rogge f a f nieuwe Wintergerst f 13.50 a f 13.75, Zomergorst 13.50 a f 13.75, nieuwe Haver 114.50 a f 15.25, Kookerwten f 15.50 a f 16.50, Voererwten f 0.a f 0.Paardeboonen f 15.50 a f 16. Lijnzaad f a falles per 100 K.G. v Rotterdam, 2 Februari. Veemarkt. Aangevoerd 155 paarden, 0 ezels, 435 magere runderen, 989 vette runderen, 264 vette en gra«kalveren. 992 nuchtere kalveren, 0 schapen of lam., 0 varkens, 143 biggen, 0 bokken of geilen, veulen. Koeb-n en ossen 34 tot 40 a 48 0., stieren 32 tot 36 a 40 c., veLe kalveren 52'/j tot 57'/2 a 621 alles per halve kilo. Prijzen van mager vee warenMelkkoeien f180 a f330, kalf koeien f180 a f 340, stieren f 140 a f 360, pinken fafvaarten f 110 a f180, werkpaarden f200 a f350, slacht paaiden f 100 a f 190, hitten f100 a f250, nuchtere kalveren f10 a f 17, fokkalveren f 20 a 37,50, biggen f 8.a 16, graskalveren f a f Biggen f 1.40 a f 1.60 per week. AMSTERDAM, 2 Februari. Aardappelen. Friesche blauwe per mud f2.90 a 3.15 Friesche borgers f 2.40 2.75 Friesche bonte f 3.— 3.30 Zeeuwsche bonte f3.10 „3.50 Zeeuwsche blauwe f3.10 „3.50 Zeeuwsche eigenheimers f 2.75 3. Zeeuwsche bonte poters f2.40 „2.50 Zeeuwsche blauwe poters f2.40 „2.50 Zeeuwsche Red Star f 2.50 2.90 Eigenheimer poters f 2.10 2.50 Drentsche eigenh. f 2.36 2.60 Geldersnhe blauwe f 0.0.— Spuische eigenheimers f2.60 „2.80 Reistar f 0.0.— Friesche Red Star f 2.60 2.80 Drentsche Red Star f 0.0. Flakkeesche eigenheimers f2.75 „3. Aanvoer 7 ladingen. Maandag I Februari 1915. CHICAGO. Tarwe. De termijnmarkt opende willig, steeg verder op ten gunste van haussiers luidende telegrammen vit Liverpool, op aankoopen voor het buitenland en in verband met den kleinen voorraad. Realisties lokten een daling uit, waarna de markt echter prijshoudend sloot. Ja». Maart Mei Juli. 1 Febr. - - 156V« 1377» 30 Jan. - 151'/» 134'/» 29 - - 1481/» 132'/» 28 - 149'/» 134'/» NEW-YORK, opende willig, redenen als te Loco willig. North Roode Winter 1 Febr. 30 Jan. 29 28 Tarwe. De termijnmarkt fluctueerde verder om dezelfde Chicago en sloot prijshoudend 1 Febr. 30 Jan. 29 Jan. 28 Jan. 168 168'/a Jan. 162 162 Mei. 163 156 155'/» 157 I6OV4 1611/» 1607„ 1613/4 Juli 144 V, 140'/» 139 V4 1417» N. R. 0. plaats hebben, kermis te geven van de pogingen die zullen wonden aangewend om tot een algemeene samenwerking te komen, om verbetering te krijgen in den afzet der prod uk ten en tot verbetering der culturen. Het onderwerp bleek zeer in den smaak te vallen en hoewel de heer Bakker be treurde, dat niet meerderen waren ge komen, werd besloten de quaestie nader te behandelen en uit de aanwezigen eene commissie van vijf personen te 'kiezen ten einde een nadere toelichting te geven en onder alle kweekers op Walcheren to verspreiden, ten einde deze voor te bereiden tot een nadere bespreking. Bij het debat bleken velen ingenomen te zijn met hetgeen werd voorgesteld en ten slotte werd door stemming en her- stemmng eeine commissie benoemd, die de uitwerking der plannen zou bespreken en na goedkeuring op groobe schaal ver spreiden om aller aandacht te trekken. Het zijn de heeren B. M. Bakker, H. Lorier, C. Matthijsse, C. Daniëlse en Abra- hamso van Oostkapelle. Dit vijftal zal, met medewerking van den Rijks tuinbouw - leeraar, die eveneens ter vergadering was, een uitvoerig plan bewerken, dat op groo- te schaal zal worden verspreid, ten einde do velen die belang hebben bij een ver betering van afzet en cultuur, op te wok ken, ten einde tot flinke samenwerking to komen. Er zal dus spoedig meer ver nomen worden van de plannen en de hoop bestaat, dat ook de pers krachtig zal medewerken ter verspreiding, van liet voornemen en opwekkon tot medewerking. Geref. Kerken. Beroepen te Gaast, K. Bakker te De Krim; te Oostermeer, E. J. v. Voorst, cand. te Renswoude. Bedankt voor Nieuw-Lekkerland door K. Veen te Meliskerke. Men meldt ons, dat Ds. P. Postema, sedert 30 Augustus 1885 predikant te Warffum, en van 5 Febr. 1882 tot boven- genoemden Idatum te Domburg, na een he vig lijden, in den ouderdom van 59 jaren, is overleden. Geref. Gemeenten. Bedankt voor Charlois door G. v. Ree- nen te Opheüsden. Voorbereidend Examen No tarisambt. De Mjinister van Justitie noodigt hen die in 1915 wenschen te worden toegelaten tot het afleggen van het voorbereidend examen, bedoeld in. art. 13 der Wet op het notarisambt, uit, om zich vóór 1 Mei bij gezegeld daartoe strekkend verzoekschrift onder- overleg ging van hunne geboorte-acte, to wenden tot zijn Departement. Voor het examen in het Latijn zullen, mondeling zoowel als schriftelijk, tér ver taling en ter verklaring worden gegeven eenige stukken uit Kan en Schroder, Bloemlezing uit Latijnsche dichtere, 1ste stuk, en uit Latijinsch Leesboek voor do Tweede klasse, door dr. C. L. Jungius. No. 1 en 2 van Orgaan der Ned. Zen- dingsvereeniging begint met een welkomstwoord der redactie onder het motto uit 1 Pet.r. 57, en de erkentenis dat de redactie bekommernis heeft, van wege de f 80,000 in 1915 benoodigd, en dat., onder zulke ongunstige omstandig heden; doch zij bidt en worstelt, om te mogen leeren die bekommernissen op God te werpen. Zendeling Bliek beschrijft „het inlandsch hulppersoneel in het werk der Zending", in West-Java; een en an der door een photo toegelicht. Vooral Laban is een uitnemende kracht. 1' De Macedoniër, 19e jaargang, no. 2, bevat een opstel van ds. Wielenga, over de Zendingsorde; van ds. Bakker over „De les der historie"; van ds. Dijk stra „Uit mijn camera". Op dit laatste vestigen wij de bijzondere aandacht; het begint op blz. 51„de facultatiefs tel ling". Ds. D. haalt aan wat oud-min. Golijn. schreef in de Stemmen des T ij d s ter verduidelijking wat de regee- iring met de facultatiefs telling bedoelt, en citeert verschillende redevoeringen uit de debatten van de Eerste Kamer bij de behandeling der Indische Begrooting, ter nadere verduidelijking en geruststelling. Li 1 i 1 Gereformeerd Theologisch Tijdschr ift, 15e -jaargang, no. 10, uitg. A. Gezelle Meerburg, te Heusden, bevat: Maatschappelijke toestanden in Israël in de volheid des tijds, door dir. J. Ridder bos. Nog iets over de Siloprofetie, door dr. G. C. Aalders. Nieuwere homiletische literatuur door dr. T. Hoekstra. Nalezing (een lonkje van een moderne naar Ethi- schen kant). Recensiën. Menigerlei Genade, wekelijksclie leerredenen van Geref. predikanten, ondelr red. van dr. B. Wielenga, uitg. J. H. Kok, afl. 29 tot 37, van den 4en jaar gang, bestaande, .gelijk de lezer weet, uit 52 wekelijksche leerredenen over den Hei- delbergschen Catechismus. No. 32 en 33 zijn nog van ds. v. Proosdij, doch de overige zijn van dr. Sillevis Smitt. Wij vertrouwen dat ook deze predica- ties ever den Heidel bergsc.hen Catechis mus in de vacante kerken met stichting zullen gelezen worden. Van „De Europeesche Oorlogs brand" door Prof. Muller, uitgave J. M. Bredee, Rotterdam, verscheen de afl. 2 tot 4. Prof. Muller heeft in ieder op zicht zijn sporen reeds verdiend, en de geschiedenis van den oorlog blijft de be langstelling trekken; doch vooral de vorm waarin het verhaal gegoten wordt, beslist voor het wélslagen eener uitgave; en wat dit betreft mag men de uitgeefster gel ;k- wenschen met deze onderneming; want op boeiende wijze wordt hier \er.e!d, met voorzichtige beslistheid afgekeurd het geen dat verdient, en met groote nauw keurigheid beschreven wat als vast staand door ooggetuigen als dc volle waarheid werd gestaafd. Deze uitgaaf zal in 12 afl. compleet zijn; 'wij willen dit hopen. A r r.-R echtbank te Middelburg. Gisteren zijn ter zake van vei boden uit voer de navolgende Belgische personen veroordeeld: A. V., 3,9 j., grondwerker, Verrebroek, tot 14 d. gev.straf; J. P. f., 28 j, Br.ussel, Ch. d. L., 35 j., Gent, A. 18 j., Selzaete, L. N., 33 j., staats- brigadier, A. C., 35 j., schrijnwerker, en D. v. d. M„ 55 j., machinist, allen tc St. Nicolaas, én Th. D. 40 jgrondwerker, Nicuwkcrken,allen to', f la b. s. li) d. h., en V. d. 'W;., 38 j. Selzaete, M. S., 41 j. en A. D. 22 j., beiden Waarde, N. L., 54 j., Wachtebeke, E. M. 32 j., Sel zaete, F. v. L„ 31 j., Assenede, K., 18 j„ Selzaete, E. v. D„ 18 j., slager Lokeren, L. G., 25 j., Selzae'e, J. d. P., 43 j., fabrieksklerk, Brussel, J. '1. 27 j., Isiores, O. v. B., 26 j., Dender leeuw, E. v. G„ zonder beroep, Aude- naerde, P. H., 50 j. fabrikant, Zele, C. D., 26 j., en A. D. 18 j. beiden te Sel zaete, J. 'D., 46 j. koopman, Mechelen, en H. v. R„ 58 j. Antwerpen, allen tot f5 b. s. 5 d. h., terwijl R. S., 32 j., F. y. S., 25 j. en E. C., 31 j. allen Sel zaete, te dier zake zijn vrijgesproken. Bij beschikking dier rechtbank is V. C., 46 j., houtkoopman te Gent, gede tineerd te Middelburg, beklaagd van het in gevaar brengen van do neutraliteit, bui ten vervolging en in vrijheid gesteld. - De Advocaat-Generaal bij' den Hoogen Raad concludeerde gisteren tot verwer ping van het niet door cassatie-middelen gesteunde beroep van Ph. lij werkman, zonder vaste woonplaats, door de Recht bank te Middelburg veroordeeld tot 2 da gen hechtenis en 3 jaar opzending naar een Rijkswerkinrichting, wegens landloo- perij. Verdacht van spionnage. De heer N. Pels te Delfzijl, die Zaterdag' uit Emden in zijn woonplaats is teruggekeerd, heeft, van zijn reis naar Duitsehland, waar. hij! 'met zijn vrouw, ee'n Duitsche van ge boorte, eenig'e)n tijd vertoefde, geen aan gename herinneringen thuis gebracht. Het echtpaar was met „De Vooruitgang" naar Emden vertlrokken om een afscheidsbe zoek te brengen aan leen neef in Oost- Friesland, die naar het front zou ver trekken.\Bij; het onderzoek aan de douane te Emden, wekte ee:n volkomen onschul dig 'briefje, dat ide heer Pels bijl zich had, argwaan (bijl den Duitschen officier, dk^ van den Hebreeuwschen tekst niets bei- greep en aan spionnage dacht. Nog bedenkelijker werd het toen de officieü in een notitiehoekje van den ver dachte een teekening vond van een win kelpui te Delfzijl, waar cte heer Pels een manufacturenzaak heeft. Het echtpaar werd onder bewaking gesteld en moest voorloopig aan de 'buitenhaven verblijf houden. De militaire overheid te Han nover, waarheen de „stukken" ter onder zoek werden opgezonden, scheen het ge val zeer ernstig te vinden, want na een paar 'dagen werd den autoriteiten te Em den gelast de aangehoudenen als van. spionnage verdacht te behandelen. De familie te Delfzijl, van het gebeurde onderricht, wendde zich tot den minister van Buitenlaadsche Zaken, die den gezan't te Berlijn opdroeg, te trachten, de invrij- heidsstelling) van den heer en mevr. Pels te verkrijgen. Ten gevolge van de tüsschen- korost van den gezant en de bemoeiingen van den Hollandschen consul te Emden, konden' zij eindelijk naar hun land terug- keeren. „Hbl." Goed afgeloopen. Men meldt uit Boxtel: De ingenieur van de Budensche Zink- fabrieken, de heer L. R„ keerde met zijn vrouw en kind van een bezoek aan het pensionaat te Boxtel gisterenavond- terug, toen hij onder Linden, terwijl een hevige sneeuwstorm woedde, den spoorwegover weg passeerde. Op hetzelfde oogenblik kwam een trein en greep de auto, waar in het drietal gezeten was. De inzittenden werden er uitgeslingerd, maar bekwamen wonder boven wonder geen letsel. De auto werd verbrijzeld. JDe vlasschuur met al het daarin aan wezige vlas van de firma Vogelaar te) Dinteloord is Dinsdag afgebrand. De vermoorde p>o 1 itie-agent- Naar wijl vernemen, is de man, die ver dacht wordt op het Kattenburgerplein den; politieagent Titseler te. hébben doodge stoken, thans in het Huis van Bewaring door twee getuigen beslist ials de dader herkend. iEen hunner verklaarde pertinent dab Wijl den verdachte den steek had zien toebrengen. „Hbl." BERLIJN, 3 Febr. De Fransche aan vallen tegen onze posities bij Perthes wer den afgeslagen. Op het overige front had den slechts artilleriegevechten plaats. Van Oost-Pruisen niets nieuws. In Polen ten N van de Weichsel hebben cavalerie- •gevechten plaats. Ten Z. van de Weichsel voerden de aanvallen tot de verovering van het dorp Hum/n. Aan de Wo'a bij Szydlovvyecka wordt nog gevochten. Se dert 1 Febr. zijn hier 4000 gevangenen gemaakt en is veel buit behaald. EERLIJN, 3 Febr. Het „Berl. Tagebl." verneemt uit Rome, dat ,hat uit Indië te Napels teruggekeerde stoomschip „Porto Savona" in de Roode Zee 10 groobe En gelsdie schepen met troepentransporten heeft ontmoet. De kapitein deelde mede, dat hot te Bombay veilig is en ilat do! handel ina de vernietiging van do „Emden" weer zijn vollen omvang heeft aange nomen. PETROGRAD. 3 Febr De Generale Staf van het Kaukasische leger me.dt, dat op dit front niets belangrijks heeft plaats gehad. PARIJS, 3 Febr. Het communiqué van gisteravond 11 uur luidt: D- Duitsdie artillerie heeft tusschen de zee en de Lye vergeefs getracht ons geschut tot zwijgen te brengen. Maandagnacht had in de streek van Alrecht een fusillade plaats, doch infanterieaanvallen worden niet gedaan. Wij hebben bij Soissons de batterijen van de Duitse,hers beschadigd en een infanterieaanval bij St. Paul ai- geslagen. Bij Perthes les Hurlus hebben wij vor deringen gemaakt en in de Argonnen sloe gen wij een aanval af bij Bagatelle. Bj Uffholz werd den gehee'en nacht kanon vuur gewisseld. Wij ruk eu op naar Ne- derburnhaupt in de 4fogezen. PARIJS, 2 Febr. Een officiecle nota van de marinestaf deelt mede, dat gisteren- renmiddag om vijf 'uur een Duitsche duik boot een torpedo heeft afgeschoten op het Engelsche hospitaalschip „Astnirias", dat zidi op 15 mijl ten N.N.O. van Havre be vond. De torpedo hooft zijn doel gemist. Do aanslag is een schending van het voor schrift der Haogsche conventie va.n 18 October 1907. Installatie burgemeester Dumon Tak. Hedenmiddag te twee uur kwam de ge meenteraad van Middelburg bijeen in bui tengewone zitting tor installatie van den nieuw benoemden burgemeester den heer P. Dumon Tak. De vergadering werd bij den aanvang gepresideerd door den wethouder den heef mr. J. J. Heijse. Aanwezig waren 12 leden, afwezig de heeren Hioolen, de Veer, Boogaert en Ver- hage, allen met kennisgeving. Na opening werd op verzoek van den voorzitter den nieuwbenoemden door den secretaris en twee leden, de heetren Gratama en v. d. Harst binnengeleid en sprak de heer Heijse o. m. het volgende tot den burgemeester: Ik houd mij overtuigd, dat H. M. de Koningin door U te benoemen eene voor onze gemeente gelukkige keuze heeft ge daan. De moeilijke dagen gedurende wel ke Gij in den afgeloopen zomer geroe pen waart uwen betreurden voorganger tijdelijk te vervangen, leggen daarvoor een getuigenis af, dat door deze gemeente nimmer zal worden vergeten. Ik heb eer bied gekregen voor Uw voortreffelijke lei ding der vergaderingen en voor de mee slepende voortvarendheid, waarmede Gij, zoo het pas gaf, een besluit in een om mezien in de daad wist om te zetten. Welnu, blijf ons dezelfde. Ik weet hoe zeer de étad Uwer geboorte U ter harte gaat, hoe hoog en laag harer burgers nimmer vergeefs een beroep op Uw hulp vaardigheid zullen doen, en dat Gij naast de vele en gewichtige bezigheden, die art. 126 der Gemeentewet op Uw schou ders legt, nimmer zult vergeten, dat de schoonste taak van den burgemeester is te zijn, de handhaver van de gemeente lijke autonomie, en "de vader der bur gerij. Burgemeester Tak, voor de vervulling van Uw taak geeft Gij een werkkring prijs die U zeer lief was, en dit stellig niet in de laatste plaats, omdat Gij daarin hebt gearbeid als opvolger van een man, die men, gelijk thans U zeiven, in deze zelfde zaal om zijn adviezen zoozeer heeft gewaardeerd. Als eenmaal de geschied schrijver dezer stad het geestelijk debet en credit van Uw bestuur zal opmaken zal zeker een belangrijk saldo te goed op de nieuwe rekening worden overge bracht. De secretaris las hierop het proces verbaal der beëediging' voor, waaruit blijkt dat de beëediging Maandag heeft plaats gehad. Hierop verklaarde de heer Heijse den heer Pieter Dumon Tak voor geïnstalleerd als burgemeester dezeï1 ge meente. Hierna nam de nieuwe burgemeester het woord en sprak de vergadering als volgt toe: Het is voor mij een gewichtig oogenblik nu ik voor het eerst als burgemeestetr tot U spreek en daarmede mijn ambt aanvaard. Mijn eerste woorden mogen eene betuiging van groote dankbaarheid zijn jegens Hare Majesteit "de "Koningin voor het vertrouwen in mij gesteld om mij te benoemen tot burgemeester van Hoogste barometerstand 771,5 te Mün- chen, laagste 738,7 te Bodo. Verwachting tot den 'avond van 4 Febr. Matige tot krachtigen, tijdelijk wellicht stormachtige zuidelijke tot westelijken wind; zwaarbewolkt tot betrokken, met tijdelijke opklaring; waarschijnlijk regen buien. Weinig verandering van tempera tuur. Door Ged. Staten van Zeeland werd heden (Woensdag) te Middelburg aanbe steed: het bouwen van twee dubbelschroef- istoombooten voor de Provinciale Stoom- bootdiensten, namelijk één voor den dienst TerneuzenHanisweerd en één reserve boot. Inschrijvers waren de heeren: P. Smit Jr., Rotterdam, voor de eerste boot f 182.000, voor de tweede f 169.000 Scheepsw. „Fortuna" Gorinchem, f 168.300 en f151.800; Kon. Ned. Grofsmederij, Lei den, f135.500 en f122.000; Boel en Pot, Bolnes, f131.000 en f121.000; Scheeps werf v. h. J. en A. van der Schuijt, Rot terdam, f128.869 en f112.775; D. Boot, Alphen, eerste boot f 123.500 (machines van de fabriek „Kinderdijk), f 112.650 (ma chines van de fabriek te Alblasserdam) en Van 23 Februari 1915. MIDDELBURG. Getrouwd: J. M. Kake- beeke, jm. 33 j. ien ,H. E. Kronenberg, jd. "23 j. Bevallen: M. A. PMjimers, geb. Schar- dus, d.; J. J. Rijken, geb. Flipse, z.; H. M. van Adrichem Boogaert, geb. Heijse, z. Overleden: H. van Ginhoven, wed. van Jd Prins, 89 j.; J. D. Dronkers, man vara C. Verhage, 69 j.; A. G. de Rijicker, 12 w.,'d.; S. M. 't Gilde, 26 j., ongeh. d. GOES.'Geboren: 1, Wilhelmina Augusta Angèla, d. v. Pieter Jan Bruïrjtninckx en Sijllvina Adolfina Margaretha van de Velde, wonende te Duffel (Belg.); 2, Margaretha, d. v. Willem Lourens Kolkman en Deern tje Goedknegt; 1, Elizabeth, d. v. Johan nes Knieriem en Cornelia .Vader. Overleden: 2, Cathalina, 3 w, d. v. Marinus de Jongh en Geertruida Klap. Van 30 Jan. tot 1 Febr. VLISSINGEN. Bevallen: C. Loinverse, geb. Roelse, d.; M. .C- Hamel, geb. Buise, d. tweeling; P. C. J. Senijl, geb. Leen- houits, d.; G. van Belzen, geb. Sijlnke, z. Overleden: E. C. M. van Gemst, d. 1 j.; R. C. Mannaerts, z. 2 j.; P. E. van Puy- velte, z. 22 maanden.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1915 | | pagina 3