Telegrammen. Uit de Pers. Rechtszaken. Laatste Berichten. Telegrafisch Weerbericht. Briefwisseling Marktprijzen van Tarwe en Suiker. Aanbestedingen. Ons sociaal congres. Hierover schrijft de „Rotterdammer": Veel rustige arbeid is, ook ten onzent, door den woedenden krijg verstoord. Door,den oorlog kwam ook ons sociaal congres in het gedrang. Was het vrede gebleven dan zou naar alle berekening de bijte-enroeping zeer dicht aanstaande wezen. Bijl het hachelijke en onzekere der hui dige tijdsomstandigheden kan thans uiter aard aan zulk een ingrijpende vergade ring niet worden gedacht. Toch zou het jammer wezen, indien allo voorbereiding werd stop- gezet. Wannéér het straks vrede wordt, dan breekt voor het sociale leven een betee- kenisvolle tijd aan. Ontwikkeling van een sterke Christe lijke sociale actie zal dan een levens ver- eischte zijn. Om haar in rechte banen te leiden, om beslag op de geesten te kunnen leg gen, moot men tijldig gereed zijn. Met stillen, rustigen voorbereidenden arbeid doorgaan schijnt ons daarom ten zeerste geraden. Ned. Herv. Kerk. Beroepen to Staphorst, S. Ronner te Waddingsveen; te Bleskensgraaf, J. iW. Woelderink te Mijdrecht; te Kam perland, C. Koenekoop, cand. te Nieu- werbrug; te Raamsdonk, C. B. Hol land te Driesum. Bedankt voor Gicssen-Oudkork, J. Ra- vesloot te Heukelum. Uit Z u i d-A f r i k a. De conferen tie der Nederlandsche Hervormde Kerk, welke thans te Bloemfontein wordt ge houden, werd Vrijdag en Zaterdag in be sloten zitting voortgezet, waarbij do po sitie der Kerk ten opzichte van den po- litieken toestand werd besproken. Er werden besluiten van het hoogste gewicht genomen, waarin verklaard wend, „dat politieke verschillen niet in het ker kelijk leven moesten worden overgebracht en dat in alle politieke complicaties de eenheid der Kerk moest worden gewaar borgd, opdat zij onverzwakt haar wel- doenden invloed op het nationale leven mocht kunnen blijven uitoefenen". Geref. Kerken. Aangenomen naar Winschoten, door Chr. Brains te Axel. Bedankt voor Drachtstor-Compagnie, door M. P. Pel te Eestram. Geref. Gemeenten. Bedankt voor Terneuzen, door Wl. den Hengst te Veenendaal. Krabbendijke. Geslaagd op het te Utrecht gehouden examen voor telegrafist bij de Staatsspoorwegen, dhr. J. v. d. Vrede, alhier. De Minister van Koloniën maakt bekend, dat in de maand Augustus a.s. een onderzoek zal 'worden gehouden van hen, die wenschen aangesteld te worden tot' klerk b'iji den post-, telegraaf- en tele- phoondienst in Nederlandsch-Indië. Op een nader te bepalen dag in. Maart te 's-Gravenhage zal het examen voor teekenaar vain het kadaster aan vangen. Aanmelding schriftelijk vóór 15 Februari a.s. bij' den Minister van Finan ciën. dn Mei zal te 's Gravenhage het exa men voor de betrekking van bo>ekhoudar van het kadaster worden gehouden. Schrif- tel. aanmelding vóór 1 Maart Mj; den Mi nister van Financiën. Kantongerecht te Go-es. Door den kantonrechter te Goes zijn veroordeeld wegensovertreding' Leer plichtwet: J. H. te Kloetinge, P. H. te Goes, A. F. te Heinkenszand, A. v. d. W'. te Kamperland, J. V. te Biazelingc, ieder f 1 b. s. 1 d. h., J. v. K. te Schare, M. C. V. te Wissenkerke, H. de B., L. A., M. H., A. de H. te Geersdijk, A. R. te Kwadendamme, A. R. te Hoedekens-- kerke, H. v. d. W'. te Colijnsplaat, alten f2 b. s. 2 d. h.; 'jagen zonder akte en vergunning: J. de J. te Hoedekens- kerke, 2 maal f2 b. s. 2 maal 2 d. h., uitl. geweer of f2 b. s. 2 d. h.; zich in veld bevinden met af draaierM. de J. te Kwadendamme, f10 b. s. 8 d. h., Uitl. geweer of f2 b. s. 2 d. h.; trekdier op weg onbeheerd laten staan: M. M. te Krainingen, f2 b. s. 2 d. h.; nachte lijk ramoer verwekken: A. B., A. J. S. te Colijnsplaat, D. J., H. de N., J. v. S. te Wemeldinge, allen f3 b. s. 3 d. h.; loopen over verboden toegang: M. v. S. te Ierseke, f2 b. s. 2 d. h.; loopen over spoorweg: A. K. te Kloetinge, f2 b. s. 2 d. h.; in een in staat van be leg verklaarde gemeente in Zeeland op verboden tijd de Schelde bevaren: J. P. te Ierseke, f3 b. s. 2 d. h.; fietsen op zijpad van straat: A. L. 'D. te Goes, fl b. s. ld. li.; op straat luid schreeu wen en gillen: C. M., C. v. d. II. te Colijnsplaat, f2 b. s. 1 d. h.; op str&at mid schreeuwen en zingen: J. de D. te Colijnsplaat, f2 b. s. 1 d. h.; op Oen niet daartoe bestemd voorwerp zitten: D. J. V. te Colijnsplaat, £1 b. s. 1 d. h.; fietsen zonder bel: J. V. to Goes, fl b. s. 1 w. tuchtschool; 'savonds rijden zonder lantaarn: A. K., J. v. P. te Krai ningen, f 1 b. s. 1 week tuchtschool 'savonds fietsen zonder lantaarn: M. S. to Wilhelminadorp, P. R. te 's Hoeren hoek, ieder f2 b. s. 1 week tuchtschool, I. v. d. B. te Goes, W|. G. te Geersdijk, J. S. te Ovezande, J. v. W:. te 's Gra venpolder, M. K. te Krabbendijke, M. de K. te 'sHeer Arendskerke, allen f2 b. s. 2 d. h.; Schelde bevisschen zonder con sent: A. A. Azn., L. H. Jzn. te Ant werpen, ieder £1 b. s. 1 d. h.zonder vergunning eens anders afgebakend per ceel in Schelde bevisschen: A. v. B. Fzn. te Ierseke, f3 b. s. 2 d. h., idem aldaar f2 b. s. 2 d. h.; M. v. B., aldaar, f2 b. s. 1 w. tuchtschool; dronkenschap: J. Z. te Kloetinge, A. V. te Goes, A. W'. te Nieuwdorp, J. v. L. te Hansweerd, H. S„ F. C. K„ E. v. E;. te Hans weerd, J. 1)., P. W„ J. H., J. D. te Wemeldinge, allen £2 b. s. 2d. h., G. S. te Goes, f5 b. s. 3 d. h. Vrijgesproken, beklaagd van overtreding Leerplichtwet, C. S. te Schore en J. K. te Colijnsplaat; bekl. van straatschenderij J. T. en W. S., beiden te Kloetinge. Raad van Beroep. (Ongevallenverzekering) In de heden (Maandag) gehouden open bare terechtzitting van dien raad, had de uitspraak plaats in de zaak van de firma J. te Middelburg en C. R. te Sluis kil, waarbij de vordering werci ontzegd en de beslissing der Rijksverzekeringsbank werd bevestigd. In zake C. D. v. C. te Vlissingen, werd klager niet ontvankelijk verklaard in zijn beroep. Ongelukken. Te Rotterdam heeft een knaap die met een melkflesch in de hand kwam te vallen, zich den slagader van zijn pols doorgesneden. Een 5-jarig knaapje aldaar raakte beklemd tusschen een, handwagen en een trottoir; zijin Leen werd zoodanig gekneusd dat het moest worden afgezet. Aldaar kreeg door het omvallen van een pan kokend water een kind van twee jaar zeer ernstige brandwonden aan beide bee-ne-n. Te Rijswijk kreeg een schipper bij! het laden van zakken graan, een dier zakken op de borst en overleed aan dei daarbij1 op gedane inwendige kneuzingen. Te Cuyk aan de Maas had een 69-jarigen man, die bozig was met het scherpen der maalsteenen in ©en molen, het onge luk onder ioen door het bezwijken van de> kraan naar beneden stortenden molen steen te geraken. Met ernstige inwendige kneuzingen onder het gevaarte vandaan gehaald, overleed hij kort daarna. In een woning te Haarlem sloeg de vlam in een gasslang, waardoor brand ontstond; de dienstbode vluchtte naar dien kelder zonder die bewoners te waarschuwen. Deze! werden wakker door dein rook. Een dame sprong uit de tweed© verdieping de straat en werd ernstig gekneusd. Een andere- dame werd later door de Lrand- weer dood op- liaar kamer gevonden. De dienstbode|>werd bewusteloos uit den kel der opgehaald. Gisterennacht wilde te Leiden eenige halfdronken personen toe gelaten worden in een café, doch dit werd hun geweigerd. Zij begonnen toen om Kun woed© te koelen de deur te ram meien. De eigenaar van het café schoot toen op- hen -door het sleutelgat en trof een der belhamels, een 26-jarigen schip persknecht/ in -de hartstreek, zoodat deze jonge man op -de plaats dood b-leef. Te Appingedam is een arbeider in de s'troocartonpap-ierfabriek „De Eendracht" onderl die kokers geraakt. Men wild© hem per auto naar het ziekenhuis te Gronin gen (brengen, doch op weg daarheen is de man overleden. Een ou-de vrouw te 'sGravenhage wilde zich wegens -de kou wat verwarmen met behulp van een stoof, waarire zijl een brandend petroleumlampje had geplaatst. Zij domm-elde in en ge raakte in brand; op haar hulpgeschrei kwamen de b-uren en verlosten haar, doch zij overleed aan de brandwonden. Een laatste kans. Harry Thaw, de geruchte jeugdige fielt, -die te New-York den architect Stanford White, een nog grooter -smiek dan hij zelf was, uit minne nijd doodschoot, en na zijn vlucht naar Canada een langdurige hechtenis in New Hampshire, thans te- New-York gevangen zit, krijgt nog een laatste kans. Zijn zatfk zal 23 Februari alsnog, bijl wijze van revisie, dienen. Als zijn miljoenen echter maar niet op zijln! Anders toch komt hij nog niet vrij1! Vreemd. In een onzer groote ste den is iemand, die de Nederlandsche in- fanterie-uniform van soldaat droeg', idoor de politie aangehouden, als zijinde- hij niet gerechtigd tot het dragen id-er uniform. De aanleiding tot deze aanhouding was, dat de man op militaire- wijize een on derofficier had gesalueerd en aangezien dit in de laatste tijden een bijna niet voorkomend© behandeling was, vermoedde men te- doen te heb-ben met iemand, die met ,de tegenwoordige gebruiken der min dere militairen niet op de hoogte was en -du-s geen militair was. Bij' onderzoek is gebleken, dat de man inderdaad sol daat was en een der weinigen, die de voorschriften opvolgde-. „N. Ct." Klok op hol! De dorpsklok te Niawier) (Fr.) sloeg Donderdag te midder nacht 300 maal achter elkaar. De dorpe lingen stonden verschrikt op- en dachten aan hotsing met een vliegmachine. Ein delijk wist men de klok tot rust te krij gen. De zeer hevige aardbeving in de Italiaansche provincie Benevento, op Woensdagmorgen aan de Italiaansche bevingswachten waargenomen, is ook Luiten Italië gevoeld. Op St. Maura, een van (de Ionisch© eilanden, moet de beving zeer hevig zijln geweest. De omvang der aangerichte schade is niet bekend; wel weet men dat de vuurtoren op Kaap Ducato, is ingestort. Ook in Bulgarije werd de-schok gevoeld, en eveneens in Turkije. Bevingswachten tot in Engeland en in Spanje hadden de seismisch© storing ge registreerd. LONDEN, 1 Febr. Naar uit Havre wordt gemeld, werden zoowel de „Toko Mara" als de „Igaria" getorpedeerd, zonder voor af gewaarschuwd te zijn. LONDEN, 1 Febr. Uit Noord-Frankrijk wordt gemeld, dat in weerwil van het bloedige échec dat zij Maandag 25 Ja nuari leden, de Duitsehers bij La Bassée groote activiteit blijven ontwikkelen. Zij hebben zware kanonnen in stelling be- bracht. BERLIJN, 1 Febr. De „Lokal-Anzeigeir" meldt, dat volgens berichten uit War schau aan de „Secoio" het in de stad rustig is. De schouwburgen zijn ge opend. Een Poolsch legioen is gevormd. Volgens de laatst ingekomen berichten zou de toestand aan het Poolsohe front niet ongunstig zijn voor de Duitsehers. GALVESTON, 1 Febr. Zondagmiddag is de „Daeia" met bestemming naar Botter dam vertrokken. BERLIJN, 1 Febr. Het groote hoofd kwartier meldt: Van het Westelijk oor- logstooneel geen nieuws; ook uit Oost- Pruisen niet. Ten N. van de Weioksel en in de streek ten Z.-WI. van de Mlava hebben wij de Bussen uit eenige dorpen, die zij den vorigen dag bezet hadden, verdrongen. In Polen ten Z.-W. van de Weic-hsel wonnen wij weer terrein. Ten Z. van de Pilica hebben wij onze aan vallen hernieuwd. BERLIJN, 31 Jan. In Vlaanderen heb ben gisteren slechts artilleriegeve'chten plaatsgehad. Bij' Cuinchy, ten zuiden van den weg van La Bassée naar Bóthune, ©n bijl .Carency, ten noordwesten van Atrecht, zijn eenige loop-graven op de Franschen veroverd. PARIJS, 31 Jan. Hot ambtelijke com muniqué van hedenmiddag 3 uur meldt: De strijd bepaalde zich Zaterdag langs bijlna het geheele front tot een artillerie duel. Onze artillerie was daarbij ov-eral in het voordeel. Voor La Bassée heeft het Engelsch© legier alle loop-graven heroverd, die tijde lijk verloren waren gegaan. In de buurt van Atrecht, Roye, Sois- sons en Reims hebben onze batterijen twee kanonnen van den vijand, verschei den© verdedigingswerken en een aantal mortieren vernield. Voorts dreven zij den vijan-d op verschillende punten waar hij zich samentrok, uiteen, verjoegen hem uit bivakken e-n verstrooiden konvooien. De Duitsehers ondernamen drie vrach- telooze- aanvallen in het boseh van La Grurie (in het zuidelijk gedeelte van de Argonnen ten W. van Varennes). Wijl houden het dorp A-ngomont (ten N.-0. van Badonviller), dat de Duitsehers beweren vermeesterd té hebben, bezet. BERLIJN, 31 Jan. De georganiseerd© arbeiders hebben zich ter beschikking van de regeering gesteld, om de maat regelen tot zuinigheid met do voorraden levensmiddelen krachtdadig uit te voeren. De Berlijnsche Gewerkschaftskommissi- on, ,-de Christelijke Gewierkschaftskartel, en Gewerkvereinsverband van deputaties der soc. dem., katholieke en jiberal© arbei ders vaardigen een gemeenschappelijke oproeping uit aan de arbeidend© bevol king, t waarin zijl wijzen op- liet dringend belang, dat d-e beschikbare voorraden brood-op- de juiste w'ijze worden verdeeld en aansporen tot opvolging der voor schriften. De vakvereenigingien hebben in over eenstemming met de overheid te Berlijn vertegenwoordigers aangesteld, die bij1 de verdeeling der „broodrantsoenen" ziïllen medewerken en toe-zicht zullen oefenen bijl de bakkerijen. HAVRE, 31 Jan. Het Engelsche stoom schip Toko Maroe is vanochtend op acht mijlen ten N.-W. van Kaap fleve in d© lucht gevlogen. De oorzaak is onbekend. Een trawler heeft 57 koppen van de be manning' gered. Het schip had 97.000 ge slachte! schapen en ©en hoeveelheid klee- ren voor de- Belgische vluchtelingen aan boord. PARIJS, 31 Jan. Het ministerie van marinei -deelt med© dat het Engelsche s.s. Toko Maru Zaterdagochtend om 10 uur bijl Kaap- Antifer door een Duitsche duik boot is getorpedeerd. Zaterdagmiddag om 1 uur is het En gelsche s.s. „Igaria" even-eens bij Kaap Antifer getorpedeerd. De Igaria is niet gezonken, doch naar Havre gesleept. PARIJS, 1 Febr. Communiqué van gis teravond 11 uur: Er is niets van belang to melden. )MTWKI-^W—0—I I to—aa—i MIDDELBURG, Woensdag twee uur ver gadert de Raad, ter installatie van den nieuwen burgemeester. DEN HAAG. Gemeld wordt, dat niets een ruimen uitzaai van suikerbieten dit jaar in den weg behoeft te staan. De iabrieken beschikken over ruim vol doende hoeveelheden beetwortelzaad. Dank zij de regeeringszorg behoeft de landbouw niet te vreezen voor gebrek aan chili-salpeter. De fabrikanten zullen groote prijzen voor de beetwortelen be talen en ondanks het in verband met de omstandigheden zeer groote risico daaraan voor hen verbonden, zullen de fabrikanten de gebruikelijke voorschotten geven. UTRECHT. In den afgeloopen nacht is te Utrecht op 54-jarigen leeftijd overleden de heer J. Brom, bekend kunstgoudsmid. WOERDEN. Zondagmorgen is bij een auto-ongeluk de heer W. J. Th. Naessens nabij Woerden gedood. DEN HAAG. Heden had de sedert eenige dagen aangekondigde conferentie plaats betreffende de bestrijding van mond- en klauwzeer. Minister Posthuma hield daar bij besprekingen met vertegenwoordigers van alle Landbouw-maatschappijen, Boe renbonden, Rundvecstamboeken, met den directeur-generaal van den Landbouw, den heer van Hoek en den geheelein veterinairen dienst. De „U 21" maakt nog meer slachtoffers. Do „Ben Cruachan" werd, naar nader gemeld wordt, eergisterenmorgen vroeg in den grond geboord. Om half één 's middags hield dezelfde onderzeeër „U 21'" het stoomschip „Lin- dablanche" vaan, dat van Manchester naar Belfast voer. 'Ten Wésten van Liverpool onderging de bemanning van 10 personen hetzelfde lot als die van d© „Ben Crua chan". Een stoomschip, dat in den avond te Liverpool aankwam, rapporteert, dat hei) een onderzeeër ook een derde stoom schip zag vernietigen. De geredden van d© „Ben Cruachan" eni van do „Lindablanche" verklaren, dat del Duitsche officieren, die d-e schepen in den grond deden boren, het volgende zeiden: Het spijt ons, dat wij u overlast aandoen, maar wij hebben order all© Britsche schepen in den grond te boren. Do kapitein van den trawler „Niblick" verklaard©, dat hij 40 reddinggordels had opgepikt, di© echter niet mot den naam van een schip gemerkt waren. Dat wijst er op, dat het schip, dat verloren ging, er een was van aanzienlijke grootte. Naar waarnemingen in den morgen van 1 Febr. medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te Be Bilt. Hoogste barometerstand 760.8 te Mün- chen, laagste 747.1 te Christiansund. Verwachting tot den avond van 2 Febr.: Aanvankelijk zwakke noordelijke, later wellicht krimpende en toenemende wind; nevelig tot zwaarbewolkt, later wellicht weer neerslag, 's nachts eenige vorst in het oosten. Weinig verandering van tem peratuur overdag. Gevonden Voorwerpen. Aan het politiebureau alhier zijln in lichtingen te bekomen omtrent de voor werpen die in de maand Januari 1915 gevonden zijn als volgt: een zwarte damesparapluieeen ka merstoffer; een zwarte redicule, waarin twee witte zakdoeken; een zwarte fluwee- len handtasch; twee lederen portemon- naie's en een heeren parapluie. Goes, 1 Februari 1915. De Commissaris van Politie, E. C. WIERTS VAN COEHOORN. H.bL Berichtgevers. „Verslagen" van redevoeringen voor „Vrederust" plaat sen we niet. Red. H.H. Berichtgevers. Niet alle cor respondenten houden zich aan den regel om hun papier aan één zijde te beschrij ven. Mogen wij; nog eens aan dit gebruik herinneren Red. Corr. te 'sHeer Hendrikskin deren. Indien we uw berichten Zater dagochtend hadden ontvangen, zouden we plaatsing hebben overwogen. Nu niet meer. Red. Van 30 Jan.1 Febr. MIDDELBURG. Ondertrouwd: C. J. de Vuijst, 31 j. jm. -en M. J. de Ridder, 22 j. jd. Bevallen: M. V. Gerlo, gob. D© Keijser, z.; L. Steketee, geb. Dane, d.J. Klaver, geb. Melse, z.; S. Franpois, geb-. D© Pries ter, d. Geboren: Een buitenecht, z., moeder 41 j. Overleden: C. F. Cauwenberghe, 41 j., vrouw van M. de Blaauw; L. Klement, 81 j„ wed. van G. van den Berge. GOES. Geboren: 30, Gerard, z. v. Jan van der Klooster en Maria Sanders. Overleden: 30, Tannetje Maria, 6 m., d. v. Adriaan van Hese en Maria Wille- bo-er; 29, Catharina Danker, 74 j„ wed. van Koenraad van Dreunen. Van 26 tot 29 Jan. VLISSINGEN. Ondertrouwd: F. Gij- bels, jm. 22 j. en P. L. Ansens, jd. 20 j.; C. Stroo, jm. 23 j. en J. M. Gazan, jd. '18 j. Getrouwd j G. Corn-elis, jm. 26 j. en R. Pudjilaert, jd. 26 j.; B. C. van Burgh, jm. 26 j. en N. Polderman, jd. 24 j.; D. W. Goedhart, jm. 21 j. en P. Wilderom, jd. 24 j.; P. Post, jm. 19 j. en M. Boogaard, jd. 18 j. Bevallen: S. L. L. Peters, geb. van Opbergen, z.; ,M. A. M. Dewitte, geb. Capelle, 2 zonen; C. Baart, geb. d© Boer Sap,'d.; J. Le Roy, geb. van der Hof, d.; Mi W. Ceupens, geb. Wolters, z.; E. Col- linet, geb. Hermant, z.; M. de Geus, geb. Dingemanse, d. Overleden: J. Misdom, jm. 71 j.; J. A. M. Asaert, jd. 2 j.; J. C. Hendrikse, jd. 56 j.; M. A. F. Asaert, jm. 1 j.; J. R. Jansen, jm. 18 d.; A. C. de Konink, jm. 2 j.; A. Minderhoud, man van J. M. Soe- tens, 66 j.; C. Dilewijns, jd. 20 j. Van 1531 Jan. KRABBENDIJKE. Gehuwd: 21, Johan nes Jacobus de Jonge, 24 j. jm. en Ja- comina Schipper, 20 j. jd.; 28, Jacobus Houtekamer, 20 i. jm. en Johanna Holle- stelle, 18 j. jd. Geboren: 19, Marinus, z. V. Cornelis Tramper en Catharina Maat; 29, Janna Isabella, d. V. P'ieter Staal en Johanna Paardekooper; 30, Cornelia Paulina, d. v. Cornelis Hoogesteger en Maria Koster. Overleden: 18, Willem Klap, 71 j., we duwnaar van Sijke Sfoerds Algera; 27, Cornelis Blok, 78 j„ weduwnaar van Ca tharina Butijn. Over d© maand Januari. B0RSSELE. Geboren: 2, Catalijma Pie- ternella, d. v. Giljam Jacobus Nieuwen- huizo'en Jaooniina Verburg4, Petronella Jacoba, d. v. Cornelis Brand en Anna Lous; 11, Amelia Francina, d. v. Petrus Jacobus Merkens en Emma van Keer (Belgisch© Vluchteling). Overleden: 10, Petronella Jacoba, 6 d., d. v. Cornelis Brand ©n Anna Lous. KATTENDIJKE. Willem Eduard, z. v. Jan Alfons Hollemans en Josephina van der Wildt, te Terhagen (België); Fran cois, z. v. Anthonie Cornelis van Ho-om en Anna de Back; Jan, z. v. Adriaanj de Boe en Cornelia Hoogstate; Jacobus, z. v. Hendrik Cornelisse en Jannetje Heijnsdijk; Samuël, z. v. Engel West- veer en Cornelia Johanna Korstanje; Jo- hannis, z. v. Dirk den Dekker en Johanna Blankert. OverledenSuzanna du Mez, 68 wed. van Jan Cornelis Vleugel. SEROOSKEBKE (Wl.) Gehuwd20, Mels Janse, 25 j. jm. en Cornelia Dekker, 24 j. jd. Bevallen: 17, Pieternella Joosse, geb. Kesteloo, d.; 22, Clazina Ton, geb. Cor nelisse, d. Rotterdam, 1 Febr. 1915. Binnenlandsche granen: Gerst, ruim aangeboden, lager verkocht f 13.50 k f 13.85; Tarwe, ruim aangeboden, prijshoudend verkocht, f 6.25 a f 6.75, uit gezochte partijen daarboven; Bruine boo- nen, matig getoond, f 12.50 a f14.50; Ha ver, ruim aangeboden, f 14.50 a f 15. Buitenlandsche granen: Ma is. La Plata, disp. f228, stoomend f 229, pas gest. f 233, Amerik mixed, oud© oogst disp. f 235, nieuwe st. f 231 a f 230, disp. f 233. Eieren. Zeeuwsc-he f5.75 a f6.25. Overmaasohe f6.25 a f6.75 p. 100 st. Varkens. Aanvoer 1094. Prijs 38 a 40 ct. Lichte voor export 28 a 29 ct. Van 50—115 K.G. 32 a 37 cit. Aardappelen. Zeeuwsche blauwe f3.25 a f3.40; Zeeuwsche Eigenheimers f2.60 a f2.75; Zeeuwsche bonte f3.25 a f3.40; Zeeuwsc-he bravo's f3 a f3.20; spuische eigenheimers f2.70 a f2.90; Po ters f 2.20 a f 2.40 Tamelijke aanvoer. Tamelijk© vraag. Ajuin. Aanvoer 3000 II.L. prijs 675 stroogele en groote bruine. Vlas. Aanvoer 11800 st. blauw, 1600 st. Holl. geel; 3300 st. Gron. 1920 st. wit Zeeuwsch, 1000 st. vreemd. Zaterdag 30 Januari 1915. CHICAGO. Tarwe. De termijnmarkt opende vast en 2c. hooger, steeg verder op ten gnnste van haussiers luidende tele grammen, in verband met de k'eineie aan voeren en op grond van export-zaken. Het slot was willig. Ja». Maart Mei Juli. 30 Jan. - 1517e 1347„ 29 - 1487, 132% 28 - - 149% 134'/s 27 - 148% 133% NEW-YORK. Tarwe. De termqnmarkt opende vast, fluctueerde om dezelfde redenen als te Chicago en sloot willig. Loco vast. 30 Jan. 29 Jan. 28 Jan. 27 Jan. North 162 180% 161% 160% Koode Winter 162 160% 161'/. 160'/s Jan. Mei. Juli 30 Jan. 156 140'/, 29 155% 1397, 28 157 141'/, 27 1557, 14u7, N. R 0 Woensdag 3 Febr. 11 uur. Prov. bestuur. Bouwen van twee dubbelschroef-Stoom- booten enz,. Zoutelande, Kunstmeststoffen Landbouw- vereeniging, „Seor. Louws. Donderdag 4 Febr. lJ/2 uur. Levering' palen. Polderhuis Abdij. Woensdag 10 Febr. Goes 2 uur. Breede Watering Polderhuis verbetering opril te Kattendijke. Inl. M. P. de Looff, Polderhuis. Vrijdag 12 Febr. Kapelle voor den Willem Annapolder 12 uur. Zinkwerk en steen- bestorting. Biljetten 11 Fibr. 11 uur en 12 Febr. 11 uur. Aanwijzing 5 en 8 Febr. 11-1 uur. Samenkomst aan de woning van den ambtenaar. 13 Febr. Bouw Openbare School 's Hee- renhoek, levering schoolmeubelen, enz, Inl. architect Mudde te Goes.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1915 | | pagina 3