Buitenland. Binnenland. Uit de Provincie. der zeldzaam eereteekon te wachten. Aan do Silezische grens heeft zij met eigen levensgevaar twee kinderen uit de Oder gered. Als loon hiervoor zal zij do red dingsmedaille krijgen. Deoorfog inde lucht. Volgens 80 Basler Nachrichten zouden van zeven Engelsch© vliegtuigen, die Ostende en Zeebrugge bombardeerden, drie niet zijn teruggekeerd Zij werden bij him terug tocht door talrijke Duitscho vliegeniers omsingeld en naar de open zee gejaagd. Onder de vermiste vliegeniers moet zich ook de beroemde aviatcur Samson be vinden. 's Keizers verjaardag te Brussel. Voor het Koninklijk Paleis te Brussel kwamen op *27 Januari alle hoofd officieren en hoofdofficieren van de Duit- sche bezettingstroepen bijeen 0111 don ver jaardag van den Keizer te vieren. Hon derden Brusselaren hadden zich op het grooto plein voor het paleis verzameld om dit ongewone schouwspel gade te slaan. Tegen 12 uur in den middag ver schenen drie officieren in groot tenue, terwijl op het plein de militaire muziek speelde. Ook waren tal van geneeshceren en pleegzusters van de Roode-Kruis-ainbu- lance en een afdeeling padvinders aanwe zig. Toen de officieren zich in een rij hadden geschaard verscheen de gouver neur-generaal Von Bissing, die de aanwezi- zigen toesprak en vervolgens eenige offi cieren het IJzeren Kruis uitreikte. Daarna inspecteerde de generaal de officieren, die daarop uiteengingen, terwijl de muziek het volkslied speelde. Spionnen terechtgesteld. Het Fransche ministerie van Buitenland- scho'Zaken deelt mede, dat de Marokkaan^ scho krijgsraad twee Duitschers, Micke en Grundler geheeten, die beschuldigd werden van met den vijand in verbinding te staan, ter dood heeft veroordeeld. Het vonnis werd Donderdag voltrokken. Bommen op Bailleul. Het „Agence Havas" meldt, dat Vrijdag j.l. verscheiden Duitsche vliegmachines foo- van Bailleul vlogen en bommen wierpen, die echter slechts eenige schade in de nabijheid van het station veroorzaakt hebben. De aardbeving in Italië. Een dertigtal gemeenten in de Abruzzen zijn volkomen van den aardbodem wegge vaagd; wanneer er geen hoopen steen en houten balken waren achtergebleven zou niemand meer de plaats hebben kunnen aanwijzen waar ze ©ons lagen. Te Rieti zijn ze aangekomen in lange stoeten, de gewonden en in waanzinnigen angst vluchtenden, de kleine weesjes, de weduwen zonder brood, zonder dak, met den doodsangst in bet hart. Het „reddingswerk" aldus lezen we in „De Maasbode" wordt voortgezet, maar wordt door een ander natuurverschijnsel ondragelijk bemoeilijkt. Uit Avczzano wordt namelijk gemeld, dat er ©en ge weldige sneeuwval heeft plaats gehad, zoodat de sneeuw overal een hoogte be reikt van 40 c.M. en hier en daar zelfs van 1 Meter. Het verkeer met wagens en automobielen wordt door deze de wegen versperrende sneeuw verbazend vertraagd en belemmerd. En nog steeds sneeuwt het voort. En nog steeds ook duren de aardschok ken voort: uit Isernia, Citcrna en Gotrone komen verontrustende berichten binnen. Toen verleden Dinsdag te Acquapendente eerst aardschokken en vervolgens aard- golvingen werden gevoeld, werd de be volking door ©en panischen angst J,evan gen, vluchtte uit haar huizen naar de pleinen en de velden daarbuiten en wei gerde terug te koeren, liever van kou be vriezend in de allerwegen hoog-opgesta- pelde sneeuw, dan don angst te doorstaan onder het dak hunner woningen. Een parlementair comité is werkzaam om overal barakken op te richten voor de dakloozen in de geteisterde streken. Om' 12.15 des morgens van 27 Januari noteerden de seismograiïsch© toestellen in Italië een nieuwen aardschok, durende 10'minuten en van heviger aard nog dan die, welke Avczzano verwoestte. In de provincie Benevento word hij 't sterkst gevoeld en brak er een paniek onder 't volk uit. Een medewerker van de „Corriere della Sera" beschrijft in zijn blad een tocht, dien hij maakte door het geteisterd gebied rond het meer van Fucino in gezelschap van den bekenden sterrekundige en seis moloog Pater Alfani. Terwijl zij de groote omwoelde aard- vlakken, die zich op den voet daarvan uitstrekken, beschouwden, sprak Pater Alfani als zijn overtuiging uit, dat deze aardbeving niet minder krachtig was ge weest dan die te Messina en Reggio, ja missch en nog geweldiger. De overlevenden vertelden hem, dat de scheuren in de aarde op 't oogenblik, dat de schokken begonnen, tot 3 Meter toe breed werden zooals ontzettende, plotseling ontstane idiepo gapingen. Verder verklaarden de ooggetuigen, dat alle instortingen niet op 't zelfde oogenblik gebeurden, maar in een opeenvolging van oogenblikken. Pater Alfani stelde vast, dat de tegen de berghellingen gebouwde plaatsen niet al leen uit elkaar gevallen waren, maar tot stof verpletterd, omdat op 't oogenblik der aardbeving de mulle grond dezer ziji- wanden in de hoogte werd getild en te gen de rotsen teruggesmakt. Hij is van meening, dat de heropbouw van de plaat sen op zulke gevaarlijke punten verboden moest worden. De huizen hebben geen weerstand geboden, daar ze van bazalt- stoenen en leem waren gemaakt. In Ja pan,waar aardbevingen zeer talrijk voor komen, bestaan de huizen uit één verdieping en zijn uit hout en muurwerk opgebouwd. Eene op deze wijze gebouwde stad, die dan 279.000 in woners telde, had ondanks een uiterst hevige aardbeving slechts 177 dooden. Verder is nog noodig, zeide hiji, dat het rondgaan in de gebouwen, die nog niet geheel beveiligd zijn geworden tegen de staande gebleven inuren, verboden worde, evenals de terugkeer der bewoners in de overgebleven huizen. Heden zag ik te Pescina eenige gebouwen opnieuw be woond. Een lichte schok kan voldoende zijn om de volkomen instorting te veroor zaken. Volgens Pater Alfani is de aardbeving door een ontzettende ineenstorting van diep-liggende aardlagen ontstaanzij is niet van vulkanischcn aard, maar is door een verschuiving van steenaderen veroor zaakt. Niet geheel van dezelfde meening is de directeur van het seismografisch ob servatorium te Montecassino, Pater Ber- •nardo Paoloni. Volgens do „Giornale d'Italia" 'is hij van moening, dat de aard bevingen door naar binnen sijpelen van geweldige massa's water in den grond ontstaan. Wanneer dit water een zekere diepte heeft bereikt, wordt het door de aldaar heerschende enorm hoogo tempe ratuur in stoom veranderd, die in zijn opstijging de door het neergesijpelde wa ter gevormde holten en do andere daar mee ondergrondsch verbonden uithollin gen vult en bij een zekere spanning de ontploffing'veroorzaakt. De geleerde geeft, toe, dat zijne meening door de meerder heid van de moderne seismologen niet ge deeld wordt. Evenals hij' dachten overi gens Pater Secchi, De Rossi, de vader der seismologie en Mercalli. De electri- sche verschijnselen, die met de aardbe ving gepaard gaan of ze voorafgaan, zijn volgens, zijn gevoelen slechts uitwerkse len der groote wrijving, die de ontploffing in de geweldige op elkaar gestorte steen massa's' veroorzaakt. „Mijne seismografische instrumenten," zegt'Pater Paoloni, „toekenden in de eer ste na 't ongeluk volgende uren een on gehoord aantal schokken op; maar lang zamerhand trad er een rust in en nu wijzen ze maar lichte herhalingen aan. Schokken zullen we ongetwijifeld nog wel een maand lang blijven voelen, waarvan er maar enkele bijzonder gevoelig zullen zijn. De gedachte aan zoovele herhalin gen, mag niemand beangsten. Integendeel, het iis wellicht goed, .dat de aardbeving allengskens haai- toorn uitviert, in plaats van met een nieuwen heftigen schok ge voelig te werken." De toestand in Portugal. De „Imparcial" bevat een telegram uit Badajoz, waarin het gerucht wordt me degedeeld, dat ex-koning Manuel, bij Orise aan de Spaansche grens, Portugeesch ge bied zou bobben betreden. De generale staf van de monarchisten, waaronder do secretaris van ex-koning Manuel, Ilomen Christo en andere per sonen bevinden zich in de provincie Ze- mera; nabij de grens en wachten de ver dere gebeurtenissen af. In Portugal nemen de gevallen van muiterij en arrestaties tee. In Madrid houdt men de binnenlandsche toestand van Portugal voor bedenkelijk. Storting op de Staatsloening. Naar blijkt, hebben sommige personen bij bet kiezen van een stortingskantoor in de meening verkeerd, dat het storten op de leening, door middel van schat kistbiljetten, vervallende 8 Februari, ook geschieden kan bij de Rijksontvangers en op de postkantoren. Die meening is onjuist; met de schat kistbiljetten kan- slechts gestort worden bij de Nederlandsche Bank te Amsterdam, bij de 21 betaalmeesters en bij de ont vangers te Deventer, Enschedé, Leiden, Meppel, Nijmegen en Tilburg. Ten einde echter tegemoet te komen aan de houders van schatkistbiljetten die op andere kantoren hebben te storten en daarin door hunne misvatting bemoei lijkt zouden worden, indien zij de biljet ten niet vóór 8 'Februari op een betaal meesterskantoor verzilveren konden, is be paald dat de betaalmeesters de schatkist biljetten, vervallende 8 Februari ook reeds de 7 voorafgaande dagen verzilveren mo gen. De houders kunnen ze dus bijv. op 2 Februari bij den naastbij wonenden betaalmeester verzilveren en met de ont vangen contanten een der volgende dagen bij hunnen Rijksontvanger of hun post kantoor storten. (Msb.) Het m ij n e n g e v a a r. In het geheel zijn tot dusver op onze kusten gevonden 234 mijnen, en wel 111 van Engelschen, 42 van Franschen, 3 van Duitschen oorsprong, de overigen onbekend. Vernietigd werden na aanspoeling 123 mijnen, in den grond geschoten 52 mij nen en geborgen 55, terwijl 4 bij aan spoeling ontploften. Het onderzoek vanwege onze zeemacht naar in de Zuiderzee gesignaleerde mij nen wordt nog voortgezet, dusver zdn- der resultaat. Korting op s01 dij1. De Minister van Oorlog heeft als be doeling ter kennis van de korpsen ge bracht, dat tijdens de mobilisatie mili tairen aan inhouding op de soldij' moeten worden onderworpen, wanneer het verlo ren gaan of onbruikbaar maken van rijks goederen moet worden toegeschreven aan verregaande nalatigheid, overtuigend ge bleken gebrek aan zorg enz., van de "be trokkenen, in één woord, wanneer moed wil bewezen is. (Avp.) Meel van knollen. Verscheidene scheepsladingen knolra pen worden uit Brakel, alwaar duizen den hectoliters geteeld worden, naar Go- rinchem vervoerd, om, na gemalen en gedroogd te zijn in de mouterij van do tirma Van Renesse en Co.., voor Duitsolie rekening te worden verzonden. (N. Gor. Ct.) De „wilde" van Ommen. De „Nieuwe Courant" kapittelt den heer Richori van IJsselmonde over zijn houding bij' de behandeling van het ont werp tot in dienst houden der lichtingen aldus „Lo b eer Bielion heeft tegengestemd (hoewel hij zich „de eerste" noemt 0111 te erkennen, dat het gevaar voor Neder land nog niet voorbij is) omdat hij niet bereql is voetstoots als waarheid aan te nemen, wat van militaire zijde als noo dig of als niet mogelijk wordt voorge steld. Ook niet als de minister van Oor log het zegt voegt hij er bij. Ook niet (maar dit voegt hij er niet bij) als do regeering zich niet verantwoord acht de adviezen van don minister van Oorlog en de opperbevelhebber in dezen tijd, nu de militaire eisohen overal primeeren, in den wind te slaan. „Hier is dus louter anti-militairistisóhe gezindheid aan het woord, zooals ook bleek uit de nadere mededeelirm, dat de tegenstem verklaard moest worden uit het „noodeloos geplaag" hetwelk, volgens eigen waarneming van den heer Biohon „de militaire macht" in deze tijden de bur gerij aandoet. Omtrent die eigen waarne ming had de afgevaardigde in het voor afgegane debat aan Regeering en Kamer elke inlichting onthouden als een on bewezen, zelfs ganschelijk ontoogelichto beschuldiging kwam zij te voorschijn na sluiting der beraadslaging onmiddellijk vóór de stemming. „liet is moeilijk in dit optreden van den afgevaardigde voor Ommen iets van de hooge eigenschappen terug 'te vinden, waardoor zijn figuur bij enkele vorige ge legenheden de aandacht tot zich trok. Veeleer doet zijn houding van thans den ken aan ingekankerd vooroordeel en zucht tot stokerij. Zeker zullen de woorden, die hij in de Kamer sprak, hiertoe worden ge bezigd en hij kon dat weten." Van den lof, weleer zoo overvloedig aan den afgevaardigde van Ommen gebracht, in bij de Linksche pers niet veel meer te bespeuren. Sue z-k anaal. Volgens bij de Stoomvaart-Maatschappij „Nederland" ontvangen bericht is de vaart door het Suezkanaal onder militaire con trole en schijnen schepen alleen op be paalde uren te worden toegelaten. Men gelooft niet, dat ernstig oponthoud te verwachten is. Te oordeelen n,aar de ontvangsten op 28 Januari, die de Suezkanaal Maatschap pij publiceert, schijnt overigens de tra fiek normaal te zijn. (Hld.) Nederland en de oorlog. Het Kamerlid Marchant heeft in ©en politieke rede te Deventer zijn verwach ting uitgesproken dat de daartoe door den V.D. bond benoemde commissie nog voor Paschen een wetsontwerp betreffende de heffing ineens van de oorlogslasten, met toelichting, zal kunnen publiceoren. Ned Heidemaatschappij'. Aan deze maatschappij is, naar. gemeld wordt, de rioleering van de door krijgsge vangen soldaten ontgonnen gronden in het groothertogdom Oldenburg opgedra gen. Verl of aan dienstplichtigen. De opperbevelhebber van land- en zee macht heeft bepaald dat de korpscomman danten of zij, die als zoodanig optreden, van 1 Februari a.s. af 3 weken verlof kunnen verleenen aan de dienstplichtigen, die op 29 Juli 1914 werkzaam waren ter Beurze of in de effectenafdeeling van banken of van commissionnairs in effec ten. Dit verlof wordt niet verleend aan per soneel van incasso-, coupons- of reke- ningcourant-afdeelingen. Het verlof wordt alleen verleend, in dien een bewijs wordt overgelegd waar uit blijkt, dat de firmant, die het ver lof aanvraagt, lid ik van den Provincialen Bond van Effecten-handelaren en dat het verlof noodig is voor het weder op goe den gang brengen van het bedrijf. Bioscoop-gevaar. „De Telegraaf" heeft een stuk ontvangen van deniheer A. [Wolff-Beffie, waarin wordt verteld, dat hij op een Woensdagmiddag „verzeild raakte" in een le rangs-bios- coop ,11 e dezer stede; op den middag, waarop vooral kinderen deze inrichtingen vullen. Ziehier wat de schrijver vertelt: Ik werd op dien middag echter ont haald op verschrikkelijke, sensationeele voorstellingen uit 't leven, waarin niet alleen haat, moord, brandstichting, dief stal, bedrog, overspel en meer derge lijke „edele" eigenschappen van 'tmen- schelijk geslacht hoogtij vieren, die op groote menschen al een hevige im pressie teweegbrachten, getuige de vele, weliswaar onderdrukte, maar hoorbare uitroepen, waarmede sommige dier in drukwekkende banaliteiten vergezeld gingen. Men kan dus begrijpen, welke de indruk is, dien de jeugd ervan kreeg, om niet eens te spreken van de gevol gen. Ik sprak hierboven van ZLg.n. uit roepen der „volwassenen"; natuurlijk lieten de „onvolwassenen", wat dat be treft, zich ook niet onbetuigd, getuige het volgende Een film werd op het doek gepro jecteerd, waarvan de traditioneele in houd, een verwoede „liefdesidylle" voorstelde. Hoofdinhoud was: bedrogen echtgenoot, huisvriend verliefd op echt- genoote, ontmaskering, duel, dood van den verleider, en dit alles rijkelijk be sproeid met een ontelbaar aantal kussen en omhelzingen, wat tot gevolg had, dat een klein meisje achter mij haar moeder steeds met vragen overstelpte, om uitlegging te bekomen der aan haar oog voorbij filmende „liefdesaangelegen- heden" van 'tdrama. Ik spitste gerui- men tijd mijn ooren om de paedagogi- sche antwoorden te hooren der moe der, maar tevergeefs, de moeder deed alsof zij de vragen der kleine niet hoorde en voegde bij herhaling daarvan het kind ongeduldig toe„Stil zusje, niets vragen." Bij een andere verlooning, waar een „genteleinan" dief de hoofdrol vervulde, brandstichten, rooven en moorden do hoofdeigenschappen waren van den „gentleman" en zijn aanhangers, open baarde het broertje zijn gevoelens, door gedurende 'n hevige moordpartij uit te roepen„Hé, moe, was ik er maar bij; ik zou ze ook allemaal zoo dood maken". Omkijkend, zag ik zijn gelaat roodgekleurd van groote opwinding en met zijn kleine, gebalde vuistjes ha merde hij in extase op de rugleuning mijner zitplaats. Zoo wordt in deze ernstige dagen de pret er in gehouden. Zoo worden de kin deren van ons volk opgevoed. Onvervaard! Aan de koelbloedigheid, noodig voor de uitoefening van haar dikwijls gevaar lijken plicht, ontbreekt het in onze Marine gelukkig niet. Het ongeluk, dat aan luitenant Luden en zijn mannen het leven kostte, gebeurde op 19 Jan. bij het lichten van één der mijnversperringen in de Wielingen, ten einde de mijnen, welke een zekeren tijd te 'water hadden gelegen, na to zien. Do mijn, die ontplofte, was de laatste, welke dien dag gelicht kon worden, daar in verband met het doorkomende getij de omstandigheden voor het verder doorgaan met lichten niet gunstig waren. Ben volgenden dag, zoodra men het werk kon hervatten in verband met wind en stroom, zijn alle mannen daarmee be last, onder leiding van den luitenant ter zee le kl., 11. H. v. Meerlant, kalm met den lichtingsarbeid doorgegaan en is de rest van de versperring gelicht zonder eenige aarzeling. Onverschrokken zeevolk 1 De admiraal te Hellevoetsluis, waar onder do „Triton" ressorteert, heeft over dat feit zijn tevredenheid betuigd. (N. Ct.) Voeding van mensch en dier. Naar aanleiding van de totstand koming der Centrale commissie voor voe ding van mensch en dier en mode in verband met de rede van den Minister van Landbouw, gehouden op de eerste vergadering dier Commissie op 4 Januari j.l. le 's Gravenhage, is voor de provincie Zeeland een subcommissie dier Cen rale Commissie ingesteld. Het uitvoerend bu reau van de Provinciale Commissie be staat uit de heoren J. II. O. Dominious te Kruiningen, voorzitter, J. B. de Beau fort te Goes en I. G. J. Kakebeeke te Goes, secretaris. Leden dier Commissie zijn verder de leden van het Prov. Bern. Bureau v. d. Landbouw in Zeeland de heeren W. Kakebeeke te Goes, C. A. H. Wagtho te Tholen, G. A. Vorsterinan van Oyen te Aardenburg, A. H. do Milliano, voorzitter van den Chr. Boerenbond te Waterlandkerkje en Jao. de Waal, voor zitter van den R. K. Boerenbond te Lams- waarde; de leden van de Provinciale ('om- missie van advies inzake tarwe en brood voorziening, de heeren Burgemeesters van Middelburg, Ter Neuzen, Zierikzee, Tho len en Goes. Verder een vertegenwoor diger van de afd. Zeeland van den Ned. Slagershond, van den Ned. Bond van Han delaren in Aardappelen, den Middenslands bond, den Ned. Coöp. Bond en van de Ned. vereeniging van Werkgevers in het Bakkersbedrijf. Door de Prov. subcommissie zijn op verzoek vi;n den Minister van Landbouw reeds adviezen uitgebracht omtrent de ge volgen van de uitvoer verboden van aard appelen, peulvruchten, spek en vet, le vende runderen en varkens, boter en kaas en levende en geslachte hoenders; om trent hot al of niet wenschelijke van de handhaving van het systeem van maxi mumprijzen, omtrent den invoer van muis en omtrent een eventueelo vergunning tot uitvoer van cocoskoeken en palmpitkoe.- ken naar België. Middelburg. Zaterdagavond ontstond door het omvallen van een petroleum lamp een begin van brand in het pak huis van V. aan de Ververijstraat al hier. Door hot spoedig hulp bieden van omwonenden was het vuur spoedig ge- bluscht, wel is er echter nog al schade door het breken van vele artikelen. V. drijft namelijk handel in glas en aarde werk. De politie was met een minimax en het personeel met een slangenwagen uitgerukt doch behoefde geen dienst te doen. Zondag was het aantal bons voor warm eten 1116 en heden 1118. Goes. Plaatselijk Steuncomité. Met dank nog ontvangen voor bijzondere extra uitgaven van X. IJ. Z. f 12108. Aanbevelend. DE LrGNY, Penningmeester. In de Zaterdagavond op het „Slot Oostende" gehouden buitengewone verga dering van de Kolenvereeniging „De Bijen kort" is als bestuurslid herkozen dhr. J. M. Bartelse. Medegedeeld werd o.mi. dat er voor de leden ruimschoots kolen in voorraad zijn, verkrijgbaar voor fl.40 per mud, terwijl eierbriquetten, voorloopig 1 mud per lid, verkrijgbaar zijn k f 1.40 por mud. Vlissingen. Door do besturen der Ned. Chr. Goh. Onlh. Vereen., Kweekei. Goh. Onth. Bond en do Ned. Ver. tot Afscih. van Aio. Dranken, afdeeling Vlissingen is in de gisteravond gehouden vergade ring besloten een adres aan den gemeente raad aldaar te richten, om II. M. de Koningin te verzoeken om het maximum dor vergunningen voor die gemeente te verlagen. De twee leden der equipage van de „Administrateur de Badts" die te Antwerpen waren gevangen genomen voor het vervoeren van brieven, zijn naar „de Zoom" meldt, ieder Lot zes maanden gevangenisstraf veroordeeld. Failliet verklaard A. Staedel, winkelier alhier. 11. C. jlir. mr. Hoeufft, cur. mr. Cleveringa. Kwadendamme. Bij liet rooien van hoo rnen aan den Siquitschendijk alhier, viel een der hoornen, op een in de nabijheid 'siaande woning, waardoor vrij belangrijke schade werd aangericht. Het eigenaardige van het geval is ze ker, dat de woning werd getroffen van den persoon, die zelf met het rooien der boomen bezig was. Biezelinge. Benoemd met 1 Februari tot postbode alhier A. J. Berreman, thans hulppostbode. 1 's Heer Arendskerke Zaterdagavond ver gaderde de kolenvereeniging „do Magneet" Tegenwoordig waren 40 leden. Uit het door secretaris en penningmeester uit gebrachte verslag bleek, dat ondanks de huidige tijdsomstandigheden de kolen te gen den prijs van f 1 05 per II.L. franco thuis, konden geleverd worden, terwijl de leden over de kwaliteit der kolen hunne algeheel© tevredenheid betuigden. In 1914 werden 3615 H.L steenkolen en 15100 K.G. sloffen verkocht, waarvoor werd ont vangen 1 4729 31. De uitgaven bedroegen 41.93.93, zoodat het goed slot op f 535.41 kon worden vastgesteld, plus een som van f 102 als reserve. Tot bestuursleden worden herkozen de heeren J. v. d. Maale Dz. en A. .VI. Buteiju, resp. als secretaris en penningmeester en gekozen de heeren J. M. op 't Hof en P. Paarde- kooper. Ten slotte brengt de heer Jac. van Hekke, het bestuur een woord van dank toe, voor de wijze waarop het in. het afgeloopen jaar de zaken der vereeniging behartigde, waarna de vergadering door den voorzitter wordt gesloten. Rilland. Dhr. W. van Kruiningen thans te Arnemuiden is met ingang van 14 Februari ek. alhier geplaatst als Telegra fist, dienstdoend stationchef. Wissenkerke. Zaterdagmorgen had eene vrouw, bewoonster van hel armhu s (wie? Redhet ongeluk vanwege de gladheid te vallen, inet het treurig gevolg dat zij een been brak. Aagtekerke. De Zangvereenigjng alhier vierde Vrijdagavond haar 24-jarig bestaan. In het gemeentehuis werd een openb. uitvoering gegeven. Bij het einde dier uitvoering werd de directeur de heer M. S. Itomijn, bij die gelegenheid door een der leden in dichtmaat toegesproken, daar bij werd hem een fraai in.kt.stel door de leden aangeboden. Een en ander werd in d ank aanvaard. (Waarom niet Zaterdag ontvangen? Red.) Serooskerke. (W.) Zaterdag niddag halE twee vergaderde de gemeenteraad. Te genwoordig 5 leden. Afwezig de heeren P. Melis en J. de Visser. De notulen der vorige vergadering worden gelezen en goedgekeurd. De heer Burgemeester geeft in deze eerste vergadering van het jaar een overzicht van het gewichtige jaar 1914 en brengt in herinnering, hoe de gemeente in dit jaar veelszins ge spaard werd en zelfs de landbouw een voorspoedig jaar had, terwijl Z.EdelAcihtb. den leden een gezegend jaar toewenscht, ook met hunne gezinnen. De heer Chris- tiaanse d .nk, den burgemeester voor zijne woorden, en wenscht hem wederkeerig gezondheid en krachten toe, omi zijne druk ke werkzaamheden met moed en lust voort te zetten, en hij ook bij den voort- duur in goede harmonie met de leden mo„e sauieuwe ken om de belangen van Serooskerke te behartigen. Ingekomen stukkengoedgekeurd zijn een overschrij ving in do begrooting, en het suppl. ko hier van den hoofdei, omslag; proces-ver baal van kasopname; verslag van de oom missie tot wering van schoolverzuim; al les voor kennisgeving aangenomen. Nog wordi, een wijziging .voorges.eld in de be grooting 1914, d.e noodzakelijk geworden is door de kosten van verpleging in het ziekenhuis, en geneeskundigen dienst. 'De raad gaat alsnu in besloten zitting tot het vaststellen van het kohier van den hoofdelijken omslag voor 1915. Bij her opening blijkt, dat de factor wordt vast gesteld op 2 pet. van het belas,baar in komen. I Sas van Gent. Aan de wijk „De Valk"' is Zaterdagnacht door een Duitschen schildwacht doodgeschoten een smokke laar, die niet voldeed aan de herhaalde sommatie om te blijven staan.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1915 | | pagina 2