Telegrammen. Leestafel laatste Berichten. Predikbeurten. Gemengd Nieuws. Rechtszaken. Briefwisseüng Burgerlijke Stand. gekleed den Singel insprongen en het reeds tinkende kind behouden aan den kant brachten. Een gelukkig trio. Een drie tal te Alkmaar vertoevende Belgen kreeg dezer dagen, naar de „Alkm. Ct." meldt, na lang vruchteloos zoeken, het verblij dend bericht, dat hun doodgewaande be trekkingen nog in leven waren. Een vrouw vernam, dat haar man, dien zo reeds lang gesneuveld waande, in Duitschland in krijgsgevangenschap ver keert; ook de verloofde van een Te Alk maar vertoevend meisje bleek Duitsoh krijgsgevangene te zijn. En ten slotte kreeg een man, die even eens vergeefs geïnformeerd had naar zijn vrouw en kinderen, bericht, dat deze be houden in Nederland zijn aangekomen en er reeds eenigen tijd verblijf houden. Gemoedelijk. De Leerdammer schrijft Het gevang onder den toren alhier schijnt toch nog niet zoo zeer bevestigd, dat er niet uitgebroken kan worden. Van het gevang kan men zoo noodig ook in de kerk komen. Dit was al eens gebleken. De tusschendeur werd met zwaluwstaarten enz. beter bevestigd. Toch heeft zich, naar wj vernemen, Za terdag het geval voorgedaan, dat deze sluiting geen doel trof en de tijdelijke gevangenen het zich des nachts bij' de in de kerk brandende kachels lekker ge maakt hebben, om weer naar hun gevang terug te keeren voor zij daar ontdekt zouden worden. Een stoomboot gezonken. Do Italiaanscho stoomboot Angelo Farodi is gezonken op 300 mijlen van Kaap Henry. Do geheele bemanning van 27 kop pen is omgekomen. Het weer. In heel West-Europa is de temperatuur tot nabij of beneden het vriespunt gedaald, en in Midden-Eu ropa komt zelfs vorst van eenige beteeke- nis voor. 'Er staat een Oostelijke wind, en de kans bestaat, dat deze eenige dagen aanhoudt. Als dan de hemel maar helder worden wil, zal er hier spoedig wat ijs in do sloten liggen. Een zeer strenge vorst is evenwel minder waarschijnlijk, o.a. omdat er in de ons omringende landen geen dikke sneeuwdeken is gelegd, die het vorst- gebied helpt uitbreiden. Rustig en zonnig weer met lichte vorst is wel zoo, aan genaam. Het frisch houden van afge sneden bloemen. Vooral in den win ter, wanneer de bloemen duur zijn, houdt njen ze liefst zoo lang mogelijk mooi. Een tweetal Amerikaansche professoren, de boeren B. Drugger en Lewis Knudson, hebben een reeks van proeven genomen om uit te maken of men werkelijk door iets van het een of andere zout in het water te doen, Flora's kindoren langer frisch kon houden. De proeven wierden genomen mot de volgende plantensoortenCosmos, Petrinia, Aster, Verbena,"' V10oIon, Coreopsis, Dahlia, T'agetas erecta en T. patonla, Geranium Ziimia en een-jarige Lathyrus-bloemsten gels. Men maakte oplossingen van zout, zink, koper en gewone zouten, vv.o. keuken zout, dat herhaaldelijk wordt aanbevolen. Ook aan combinaties van zouten ontbrak het niet, maar alles zonder veel effect. Wel bleven de bloemen oen dag langer frisch, dan die welke in gewoon water 6tonden, maar dat was dan ook alles. Het branden, kneuzen in kokend water houden van het onderste deel van den stengel, 'had al even weinig resultaat. Het eenige middel dat de bloemen langer frisch deed blijven, was het dage lijks afsnijden van een klein stukje van den stengel en maakt men de snijvlak!© zoo lang mogelijk. „Hbl." Timotheüs, het bekende weekblad onder redactie van J. N. Voorhoeve te Den Haag trekt heden weer aan door rijken en mooien inhoud. Bij een reproductie van ,,D© Kluize naar" van Van Ostade geeft Hoogenbirk een vers; waarom schrijft de dichter wijl, voor terwijl; waar hij met „wen" het foutieve „wijl" had kunnen ontgaan? Dan volgen leuke, leerrijke antwoorden op vragen in de 'rubriek „Letteren en Taal" eveneens van Hoogenbirk, die ons tevens vergast op Vondel-aneodoten, ofschoon ook volgens hem de feitelijke juistheid er van niet vaststaat. In de vragenbus voor algemeen© on derwerpen" worden verschillende mede- deelingen gedaan in zak© „oorlogsmate riaal", welke ook zelfs de lezeressen zul len interesseeren, b.v. mijnontploffingen, onderzeeërs, „kan men op een afstand van 12 K.M. raak schieten?" Torpedo booten, Periscoop, enz. Penning levert een mooi opstel over Beijers, bij diens portret; en L. een mooi bijschrift bij de plaat „Op wacht". Deze ail. met het maandelijksche bijvoegsel en het wekelijksche bijblad telt 16 bladzij den zeer te waardeeren Zondagslectuur voor het heele gezin, de vluchtelingen inbegrepen. beerden de Engelschen de hun ontrukte posities terug te winnen. De aanval werd gemakkelijk afgeslagen. Op het overige front niets bijzonders voorgevallen. De Russische aanvallen in de streek ien N.W. van Gumbinnen zijn mislukt, onder zware verliezen voor den vijand. In het N.O. geen verandering. PARIJS, 29 Jan. Communiqué van gis teravond 11 uur: In den nacht van 27 op 28 Jan. deed de vijand geen enkelen in- fanterieaanval. Ten N. 0. van Zonnebeeke onderhielden de Duitschers een hevig ka non- en geweervuur. In de Argonnen had den artillerie-aanvallen plaats. In den El- zas hebben wij, ondanks de hevige be schieting, het dien dag heroverde terrein ton N. W. van Ammersweiler gehand haafd. Op het overig gedeelte vair het front is het rustig. CALAIS, 29 Jan. Een groot aantal Bel gen, mannen en vrouwen, uit België maar ook uit Engeland, Frankrijk en Holland, gaan geregeld naar het front om hun fa milie-leden in bet leger te bezoeken. Zij mogen echter niet verder komen dan Ca lais. Daar wachten zij de gelegenheid af om hun betrekkingen te ontmoeten, het duurt dikwijls dagen voor dat dit mogelijk is. Zoodoende is Calais voortdurend vol met duizenden Belgische bezoekers. Aan de soldaten wordt, indien dit eenigszins mogelijk is twee dagen verlof toegestaan om bij hun familie te vertoeven. De laat ste dagen zijn hier zeer vele vluchtelin gen aangekomen, die wegens het voort durend bombardement van Veurne, deze stad ontvluchten. VERACRUZ, 29 Jan. De aanhangers van Carranza zijn Donderdagmiddag do hoofdstad van Mexico binnengerukt.. WEENEN, 28 Jan. Ook hot Nagy-Ag-dal is tlians van den vijand gezuiverd. De in het dal tot de streek ten Noorden van Oskörmezö met sterke troepen binnenge- drongen vijand moest gisteren zijn laatste goed verdedigde stellingen ruimen. Tornya werd door ons genomen en bij de achter volging weid Wyszkow bereikt, waar do strijd tegen de vijandelijke achterhoede opnieuw begon. Op de hoogten ten Noor den van Vezerwalla en bij Volova poog den de Russen na het aanvoeren van versterkingen nogmaals de verloren hoofd stellingen te heroveren; ze werden ech ter teruggeslagen en verloren hierbij 700 gevangenen en 5 machinegeweren. Van het overige Karpathen-front valt geen be langrijke wijziging in den toestand te mel den. Ten Oosten van het Nagy-Ag-dal heerscht rast. In West-Galicië en Polen hadden artilleriegevechten plaats en klei nere acties. MIDDELRURG. Van de gelegenheid om hedenmiddag den scheidenden burgemees ter, jhir. M. v. d. Brandeler, te compli menteeren, werd behalve door den Raad met den nieuwen burgemeester aan het hoofd, gebruik gemaakt dooir vertegen woordigers van verschillende corporaties, burgerlijke, kerkelijke en militaire autori teiten, hoofden van takken van dienst en enkele andere gemeente-ambtenaren. De politie-agenten Vereeniging Luctor et Emerge had een schriftelijke dankbetui ging gezonden voor de woorden, gewijd aan het politie-personeel in het schrijven dat Woensdag in den Raad is voorgele zen. DEN HAAG. De Eerste Kamer heeft de wijziging in de Kieswet met 25 tqgen 16 stemmen goedgekeurd; het Wetsont werp betr. den Staat van beleg en dat tot het langer in dienst houden der mili tairen z. h. s. DEN HAAG. II. M. de Koningin heeft minister Cort van der Linden benoemd tot minister van Staat. HAARLEM. Hedenmorgen brak brand uit in het pension van mej. E. Een in wonende dame werd later levenloos in haar kamer gevonden. DEN HAAG. De Eerste Kamer heeft aangenomen supptetoire Begrooting Bin- nenl. Zaken 1914, o.a. buitengewone on derstand aan de gemeenten Nisse (f245), Veene (f130). DEN HAAG. Omtrent de kwestie van het Suezkanaal wordt gemeld, dat in den namiddag van iederen dag geen schepen het kanaal kunnen binnenvaren. Het de partement van buitenlandsche zaken heeft overigens nog geen mededeelingen (ont vangen. DEN HAAG. H. M. de Koningin heeft een bezoek gebracht aan de Kunstten toonstelling Six te Amsterdam, ten bate van het Kon. Nat. Steuncomité. HOEK VAN HOLLAND. De afd. Hoek van Holland van de S. D. A. P. heeft een lezing van den heer Kleörekoper uit gesteld, omdat door de militaire auto riteiten een mondelinge of schriftelijke verklaring geëischt was, dat hij, Kleere- koper, zich verbond rechtstreeks noch zij delings op oneerbiedige wijze over die Koningin te spreken, (en het militaire ge zag, de krijgstucht en de neutraliteit niet aan te tasten. van het Kanaal voor oorlogsdoeleinden verbiedt. De vraag doet zich voor: beeft de thans van Turkije onafhankelijke Egyptische regeering, dus de Sultan van Egypte, staande onder soevereiniteit van Engeland, dus practisch, zoo niet theoretisch de Engelsche regeering, dit tractaai geschon den? Alvorens meer bekend is geworden om trent de redenen voor de sluiting is daar op moeilijk antwoord te geven. Men zou haast zeggen: Ja. Immers de „autorité militaire" neemt maatregelen om het Ka naal te sluiten. En die militaire autoriteit mist daartoe ten eenemale het recht. Zoo het bericht inderdaad juist is en het tractaat verbroken is, zou wellicht een exceptie ter verontschuldiging kunnen worden opgeworpen door den, laten wij maar zeggen, nieuwen sultan van Egypte. Egypte is geen mede-oadertoekenaar va» de conventie. Egypte was een Turksch wingewest, onderhoorig aan Turkijte. In Egypte js een zeer kalme, zeer stille revolutie uitgebroken, het Turksch© juk is afgeschud, een nieuwe Sultan staat aan het hoofd van een in fictie onafhankelijke Egyptische regeering. En die Egyptische regeering zou zich niet gebonden kunnen achten door het tractaat, al kon men aanvoeren dat zij, door de uitvoering van het tractaat ook na de regeeringswisseling op zich te blijl- ven nemen, feitelijk zich met de conventie verecaiigd heeft. Het is dan ook niet waarschijnlijk dat deze exceptie opgeworpen zal worden, te minder omdat de verhouding waarin des tijds Egypte tot Turkije stond, in menig opzicht te vergelijken is met die waarin het nu staat tot Engeland, wèl een onder teekenaar van het tractaat. De „Rotterdamsch© Lloyd" acht de ver kregen inlichtingen nog niet voldoend© om reeds nu te overwegen welke houding zal moeten worden aangenomen. Vooreerst wacht de maatschappij nog af; vermoede lijk is haar stoomschip „Tambora" nog vóór den vasfgesüelden sluitingstijd door het Kanaal gekomen. D* moordenaar van Sorsj&w». Iedereen weet wie met den moordenaar van Serajewo bedoeld wordt. Dat is Prin- cip, de 21-jarige Bosniër, die op 28 Juni van het vorige jaar het ongelukkige vors tenpaar doodde, wat ten gevolge had, dat tien mogendheden naar de wapens grepen en een verschrikkelijke slachting begon. Zooals men weet, is Princip tot 20 jaren gevangenisstraf veroordeeld. Een Oosten- rijksch soldaat schrijft over hom in een brief aan sijn ouders op de volgende wijze Ik heb ook reeds als schildwacht gestaan voor de vestin^evangenis. Er zijn oen menigte gevangenen en misdadigers. De laatste maal had ik rnisdadigerspost num mer één. Dit klinkt niet slecht, niet waar? Met geladen geweer werd ik op den lin kervleugel voor een deur geplaatst, die rast op slot zat en met een kijkgat was voorzien, ik kreeg bevel alle drie minuten naar binnen te kijken wat de gevangene deed. Weet ge wie dat was? Princip, do moordenaar van aartshertog Franz Fer dinand en zijn vrouw. Princip is aan de beenen geboeid en ligt in ketenen. Den heelen dag is hij in zijn oei. Slechts van negen tot tien wordt hij onder toezicht van den schild wacht op en neer geleid. Ge kunt den ken hoe het mij te moede was, toen ik met geladen geweer op drie pas afstand achter den intelligent uitzienden jongen man aanliep. De ketens rammelden bij' iederen stap. Hij mag geen woord spreken, niet lezen, noch schrijven, 's Nachts moet er licht in tijn cel.branden. voor verlof had gegeven. Eisch f10 of 12 dagen. De verdediger mr. H. J. C. Groot bestreed de dagvaarding en wees erop dat bekl. niet betalen kan, hij' riep de clementie der rechtbank voor bekl. in. Wegens poging tot omkooping van den commies der Rijksbelastingen J. Zelden- rust te Sas van Gent werd bij verstek tegen C. K. aldaar drie weken gevan genisstraf geëischt. De landbouwersknecht L. J. de J. wo nende te Middelburg (België) was op 22 November 1914 in dienst bij den land bouwer A. Buyck te Heille (Sluis) en toon deze hem een aanmerking maakte dat hij te Iaat uit de kerk kwam, sloeg hij zijn baas met een mestvork. Ei9ch een week gevangenisstraf. Uit een kist welke op de kade te Bres- kens stond en waarin ziels suikerklontjes bevonden welke de schipper W. Roest vervoerd had en die bestemd waren voor Luteijn te Schoondijke, waren ongeveer 14 K.G. ontvreemd. Twee jonge mannon, I. J. v. H. en C. V. te Breskens bekenden een klein deel te hebben weggenomen, maar ook anderen hadden gesnoept. Eisch voor ieder f5 of 10. Bij verstek werd tegen M. v. S. uit Ierseke, die zonder reilen don onbezoldigd Rijksveldwachter M. Bek mishandelde, 3 maanden geëischt. Toen op 28 November de rijksveldwach ter A. J. Voerman uit Vlissingen in bur ger kleeren te Goes in het café kwam van de vrouw L. R. P. en vroeg om een bittertje werd hem dit niet verstrekt, maar toen even later de tweede getuige P. D. Fouw binnenkwam kreeg deze er wel een. De Rijksveldwachter maakte hiervan ver haal op, en toon hij 0111 het glaasje vroeg zou hem dit geweigerd zijn. Bekl. ontkende dit en getuige Fouw heeft alleen omi een flesoh hooren vragen, maar deze werd ook niet afgegeven. Wegens het niet vol doen aan het bevel van een ambtenaar be last met het opsporen van strafbare fei ten werd tegen de vrouw f 25 of 50 dagen geëischt. De officier voegde "hieraan toe geen gevangenisstraf te vragen daar dé vrouw nog nooit gestraft is, maar zcide dat de houding der vrouw" hem allerminst sympathiek was. Tegen P. de S. te Colijnsplaat, welke vrouw een andere vrouw mishandelde luidde de eisch f 10 of 20 dagen. Ten slotte werd wegens gebrek aan be wijs vrijspraak gevraagd voor J. J. te Middelburg beklaagd van verzet tegen de politie. Na heropende terechtzitting werden ee« 9-tal zaken wegens ontduiking der be lasting behandeld, en geëischt tegen A. v. P. te St. Jansteen een boete van ten hoogste f 2.70 te vervangen door een hech tenis van minstens 1 dag en hoogstens 1 jaar; tegen F. R. te Philippine hoogstens f 25, of minstens 1 dag en hoogstens 1 jaar; tegen A. F. de S. te St. Jansteen ten hoogste f300 of ten hoogste 14 da gen gevangenisstraf; tegen J. L. J. en M. R. J. beiden te St. Jansteen 2 boe tes de eene van ten hoogste f 50 en de an dere van ten hoogste f300 of te vervan gen door minstens 1 dag en hoogstens 1 jaar; tegen D. v. K. te Hulst een boe te van minstens f 10 en ten hoogste f150 of te vervangen door minstens 1 dag' en hoogstens 1 jaar; tegen J. L. J. hoven genoemd werd nog geëischt f300 hoog stens of minstens 1 dag h. en hoogstens 1 jaar; tegen A. M. R. en F. iuit Ooslburg hoogstens f50 of minstens 1 dag en hoogstens 1 jaar; tegen A. S. te Hulst minstens f 15 of hoogstens f 300 of minstens 1 dag en hoogstens 1 jaar; tegen A. M. S. te Hulst f 100 of 10 dagen. op Zuid- en Noord-Beveland. Zondag 31 Jan. NED. HERV. KERK. Baarland, vm. en nam. ds. Meloen. Biezelinge, vm. en nam. ds. v. d. Bergen. Borssele, 9.30 en 2 u. ds. Elenbaas. Cats, vm. en nam. ds. Moerman. Colijnsplaat, vm. en nam. ds. Feykee. Cortgene, vm. en nam. ds. Lijssen. Driewegen, 2 u. ds. v. d. Waal. Ellewoutsdijk, vm. en nam. ds. Bins. 's-Gravenpolder, vm. en nam. ds. Ger ritsen. Hansweert, vm. en nam. dhr. Lensvelt. Hednkenszand, vm. en nam. ds. Warners, 'slleer Abtskerke, 9.30 en 2 u. ds. r. d. Plassche. ,sll. Arendskerke, 9 en 2 u. ds. de Voogd, 'sll. Hendrikskinderen, vin. en nam. ds. Stoenkamer, vm. bed. H. Av., nm. dankz. 's Hoeronhoek, 2u. ds. Buinink. Hoedekenskerke, vm. en nam. ds. v. Essen. Ierseke, 9.30, 2 en 5.30 u. ds. Kijne. Kamperland, vm. nm. ds. Stegenga. Kapelle, vm. en nam. ds. Schmidt. Kattendijke, vm. en nam. ds. Andreae. Kloetingo, 9.30 en 2 u. ds. Meloen. Krabbendijke, 9 en 2 u. ds. Muller, (trainingen, vm. en nam. ds. Willemsen. Nieuwdorp, (bewaarschool), 9.15 u. ds. Buinink. Nisse, 9.30 en 2 u. ds. Pont. Oudelande, 9.30 en 2 u. ds. Kloek. Ovezand, 9.30 u. ds. v. d. Waal. ïtilland-Bath, 9.30 en 2 u. ds. Visser. Rilland-Batli, 9.30 u. oud-zendeling v. d. Roest, 2 ds. Visser. Waaide, 9.30 en 2 u. ds. E. V. J. Japchen, Wemeldinge, 9.30 en 1.30 u. ds. Drost. Wissenkerke, vm. en nam. ds. v. d. Linde. Wilhelminadorp, vm. en nam. ds. Boisse- vain. Wolfaartsdijk, 9.30 u. ds. Stegenga, 2 u. dhr. Sandee van Goes. Op Walcheren Aagtekerke, vm. ds. Seulijn. Arnemuiden, Biggokerke, 9.30 u. ds. Schuurmans Stek hoven, 2 u. dhr. A. van Os, zendeling onder Israël, beide keeren collecte, Domburg, vm. en nam. ds. Koldewijn. Gapinge, vm. ds. Maas. G/ijpskerke, vm. geen dienst, nm. ds. v. Selms. Kleverskerke, vm. en nam. ds. Semme- link. Koudekerke, 9.45 u. dhr. van Os, zend. onder Israël (coll.), 2 u. ds. Postma. Meliskerke, vm. en nam. ds. Siemelink. N. en St. Joosland, vm. en nam. ds. Tak. Oostkapolle, vm. ds. v. Selms, bed. H. Av., nm. geen dienst. Woensdag, ds. Kijne, redo v. d. C. J. V. fiitthem, 9.30 en 2 u. ds. Kiehï. Serooskorke, vm. en nam. ds. Müller. St. Laurens, vm. en nm. ds. van 'tHoff. Oost- en West-Souburg, 9.30 u. ds. de Ligt, 6 u. ds. Oberman. Veere, vm. en nam. ds. Weijland. Vrouwepolder, vm. en nam. ds. Kroeso. Westkapelle, vm. en nam. ds. Reus. Zoutelande, vm. en nam. ds. de Wijk. 't Zandt, 10 u. ds. Postma, bed. H. Av., 6 u. ds. Postma, dankz. GER GEM. Goes, 9.30, 2 en 5.30 u. leeskerk. Ongelukken. Te 'sGravenhage ia een auto tegen de stoomtram gehotst. De bestuurder sloeg uit de auto en werd! Üoor een wagen van den tram doodge reden. Te Rotterdam kreeg een mar- merhewerker ©enige marmeren platen, die omvielen, op het lichaam. Met zware in wendige kwetsuren werd de man opgeno men. Op den Rij&wijkschen weg is gisterochtend gevonden het verminkte ljijk van den betonwerker D., die werk zaam was bijl den bouw van eene papier fabriek voor de firma Simons. De man ia vermoedelijk, terwijl het nog1 duister w;as, door de stoomtram overreden. De machinist van de stoomtram die om 7 uur van het Iluygenspark naar Delft vertrok, heeft verklaard, ter bedoelder plaatse iets bemerkt te hebben wat hem aan leiding gaf te stoppen en dat hij toen afgestapt is en met een conducteur een onderzoek heeft ingesteld doch niets op de rails heeft ontdekt. Do politie stelt nog een onderzoek in naar het gebeurde. Ds. C. N. Impeta, pred. der Geref. Kerk te Avereest, is Donderdagavond per rijtuig op weg naar Hasselt voor een onge val dicht bij Nieuwleusen, bewaard ge worden. Het paard voor het wagentje ge spannen, schrok bij de Ommerdijkerbrug voor den tram, met het gevolg1 'dat het voertuig omsloeg. Gelukkig bekwam noch Dr. Impeta noch de koetsier eenig letsel. Ook het paard mankeerde niets. Des avonds hield Dr. Impeta zijn aangekon digde lezing in de Geref. Kerk. Onvoorzichtig. Terwijl een landweerman uit Millingen in een wachtlo kaal van het molenaarshuis zijn geladen geweer schoonmaakte, ging een schot af. De kogel drong door de zoldering en trof de dienstbode, die in het bovenhuis aan 'twerk was, in den voet, met het gevolg dat enkele beenderen verbrijzeld Werden. Zij is ter verpleging per auto naar het gasthuis vervoerd. Flinke j ongens. Te Utrecht was een 4-jarig kind, dat aan den plantsoen kant had gespeeld, te water geraakt en in een oogenblik dreef de kleine naar het midden van de Singelgracht. Er was nie mand die het aandurfde het kind te red den, toen op eens twee leerlingen van de Hoogere Burgerschool, Marius ten Bouw- huijs en A. F. van Aalten, na elkander BERLIJN. 29 Jan. Rij' ©en nachtelijke eskadervlucht werden over den Engelschen étappenaanleg van de vesting Duinkeiken rijkelijk bommen geworpen. Een vijande lijke aanval in de duinen ten N.W. van Nieuwpoort werd afgeslagen. De vijand, die op een plaats binnen onze positie was gedrongen, werd door een naohte- lijken baj onetaanval teruggedrongen. Ten Z. van het Kanaal van La Bassé© pro AMSTERDAM. Het 0. M. bij de Recht bank eischte tegen den >53-jarigen koop man H. A. M., beklaagd van verduistering van effecten, 5 maanden gevangenisstraf onder aftrek van preventief. Het Suezkanaal. In het „Handelsblad" lezen we nog: De sluiting van het Sue/.-kanaal brengt in herinnering, dat de conventie van Con- stantinopel, op 29 October 1888 tusschen Engeland, Oostenrijk Hongarije, Frankrijk, Duitschland, Nederland, Italië, Spanje, Rusland en Turkije gesloten, het sluiten Arrotndissements-Rechtbank te Middelburg. Heden, Vrijdag, zijn veroordeeld wegens diefstal.: R. S., 20 j., bollenbakker, Eede, L. B. C„ 45 j., machinist, Dender- monde heiden te Middelburg gedetineerd, en J. d. R., 66 j., visscher, Arnemuiden, de le tot 2 m., de 2e tot 1 m„ beiden met aftrek van het voorarrest en de 3e tot 2 m. gev.-straf; de eisch was voor ieder 3 m. gev .-straf; mishandeling: A. D., 39 j., koopman, Axel en G. v. I., 29 j., werk man, Krabbendijke, beiden tot f5 b. s. 5 d. h., de eisch was voor beiden f 71 b. s 7 d. h.; stro op e rij1 en poging tot omkoo ping ambtenaar: R. v. P., 45 j., hvr. van F. N. en E. D'h., 41 j., jivr. van'iR. d. B., beiden Zuiddorpe, ieder tot 1 w. gev.-straf, wederspannigheidCh. v. B., 45 j., vod denkoopman, Goes, conform de eisch tot 14 d. gev.-straf. Vrijgesproken ter zake van mishande ling: A. Z., 21 j., thans soldaat en D. v. d. B., 21 j., klompenmaker, Cling©, de le conform de eisch, terwijl voor de 2e 2 m. gev.-straf was geëischt. Rechtbank te Middelburg. Heden was het de eerste maal dat het O.M. werd waargenomen door den heer mr. Wolfson, substituut-officier van jus titie. De eerste zaak was die tegen J. V. geboren en wunende te Goes die op 3 Januari te Vlissingen, toen hij in de Scheldestraat. twee marechaussees, H. C. Hoffman en A. van der Tang ontmoette, deze om een aalmoes vroeg. Wegens be delarij luidde de eisch drie dagen hechtenis en opzending voor den tijd van een jaar en drie maanden. Het direct gewezen von nis luidde twee dagen en opzending als geëischt. De Belgische vluchteling L. G. G. thans te Vlissingen werd op de kade te Breskens door den brigadier der marechaussee C. Beek betrapt toen hij een kleine hoeveel heid vlas had weggenomen volgens zijin zoggen omdat een onbekende hem daar- H.H. Berichtgevers. „Verslagen" van redevoeringen voor „Vrederust" plaat sen we niet. Red. Van 28 en 29 Jan. 1915. MIDDELBURG. Ondertrouwd: J. San- deise, jm. 26 j. en M. de Jonge, jd.i27 j.j J. van Ouwerkerk, jm. 26 j. en II. Tim mer, jd. 21 j.; ,F- Mertens, jm. 19 j. en M. Knopsr jd. 18' j.A. van Dijjke, jm. 25 j. en P. Soetens, jd. 24 j.; P. van Loo, jm. 25 j. en A. M. de Munck, jd. 24 'j. Getrouwd: J. J. Akkerman, jm. 31 j. en C. A. S. de Kteijzer, jd. 24 j.; J. den Besten, jm. 26 j. en T. Pape, jd. 23 j. C. G. Hoek, jm. 25 j. on J. F. Verheek, jd. 25 j.; P. Lampert, jm. 26 j. en M. P. Hoveijn, jd. 21 j.; C. B. Eenhoorn, jm. 26 j. en A. P. van Goozen, jd. 21 j. Bevallen: E. G. Sinke, geh. van der Weete, d.; J. C. M. J. G. van de Walle de Gheleke, geh. van Overbeke, z. Overleden: A. But, 81 j.' wed. van J. Rrüger; N. Poelman, 70 j. vr. van L. die Jonge Baas; J. Schuiling, 42 j., man van G. W. Touibman; J. de Buck, 53 j. ongeh. id.; J. E. de Jonge, 75 j., wed. van'H. de Jongh; A. J. Kooman, 70 j., man van A. B. Thomassen. jEen levenlooze zoon van L. J. G. van Oorschot en van S. M. Lievense. Van 2228 Jan. KRUININGEN. Ondertrouwd: Josephus Franciscus Monders, 26 j. jm. te Kruinija gen en Maxia Joanna Mijmendronckse^ 23 j. jd. te Antwerpen. Geboren: C.elina, d. V. Joannes van den Abeele en Rosalia van dei' Vreken, te Antwerpen; Pieter, z. v. Adriaaa Mie ras en Lena Hamelink; Hendrik Marcus, z. v. Mattheus Kabos en Jacoha Blok j Marinus Johannes Cornelis, z. v. Corne lls van den Dorpel en Kornelia Koe man.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1915 | | pagina 3