Kerknieuws. Onderwijs. Gemengd Mieuws. Laatste Berichten. Briefwisseling Telegrafisch Weerbericht. Marktberichten. Marktprijzen van Tarwe en Suiker. wil de vervanging van stoombooten in motorboot door do firma Van der Sohuyt en het vervangen door de heeren Osse- waardo en Dekkers van hun zeilvaartuig door eene motorboot, zoodat beide par tijen thans gelijk staan, tocih die tegen strijdige behandeling in Uwe Gemeente is kunnen blijven voortbestaan. Ook ih dit geval komt het voor, dat do maten, waarmede in Uwe Gemeente wordt genieten, niet gelijk zijn. D. en Wi. zeggen o.m. in hun voorstel De klacht is inderdaad gegrond voor zoo veel betreft het des Zondags tusschen 9 en 5 uur aan do brug te Wilhelmina- dorp alleen doorlaten van stoombooten. Alleen voor de Admiraal de Ruijter is destijds het recht van voorschutting ver leend. Thans kan deze boot echter geen passagiersbQot meer genoemd worden. B. on W. zijn reeds in onderhandeling getreden met den directeur van den Wil- helminapolder tot wijziging van de in structie van den brugwachter. B. en W. stellen verder voor met in gang van 1 Februari in té trekken het recht van voorschutting aan hot Sas voor do Admiraal de Ruijter, opdat de mo torbooten in het vervolg gelijke rechten hebben als de stoombooten. Benoem^ tot hoofdredacteur van de Bredasohe Courant te Breda, als opvolger van den heer Brederode, de heer A. C. Boluijt, alhier, zulks met ingang van 1 Februari. 's Heerenhoek. Op uitnoodiging' van den Zendingsstudiekring alhier, gaf de heer L. Smit uit Goes, Dinsdagavond in de Herv. kerk een zeer leerrijke voordracht met lichtbeelden uit de hcidenwereld. Vooraf ingeleid door ds. Buinink hield genoemde heer eene beknopte lezing over het animisme als inleiding voor de licht beelden. Bij elke plaat werd eene heldere verklaring gegeven. liet talrijke publiek genoot zeer van de aangename causerie; des heeren Smit, die van 7 uur tot circa half 10 de aandacht gespannen wist te houden. üs. Buinink was dan ook de tolk van allen, toen hij den heer Smit hartelijk dankte voor zijne bereidwilligheid om hier te spreken over het diep treurige animisme der heidenen, waarvan wij Christenen nog zoo weinig kennis hebben. Heinkcnszand. Dinsdagavond werd door de kolenvereeniging „Samenwerking," een tweede aigemeene vergadering gehouden. Een bestuur werd gekozen bestaande uit do heeren L. Kloosterman, M. de Wilde, Joz. do Regt Nz., H. van Iwaarden, J. Nijsso Gz., M. Beaufort, L. Moelkcr, J. de Mol en M. Zuidijk. De ee/rste drie personen resp. als voorzitter, secretaris en penningmeester. Het ledental is thans tot 154 gestegen. Het intreegeld werd be paald op f0.60 en de wekelij'ksohe bijdrage op minstens f0.25. Voorts werd nog be sloten om, wanneer gr een bedrag van f25 in kas is, dit op de rijkspostspaar bank uit te zetten. Op de Statuten zal do Koninklijke goedkeuring worden aan gevraagd. (Eerst gisteravond ontvangen. Red.) Nisse. Woensdagavond hield de Kolen vereeniging alhier haar jaarvergadering, Uit hot verslag bleek dat de vereeniging thans 78 leden telt. Voorts dat in het afgeloopen jaar waren geleverd de vol gende hoeveelheden: In het voorjaar 20000 K.G. steenkool, 15000 K.G. eier kolen on 10000 K.G. nooljeskolen, die de leden hebben gekost f 0.981/2 de H.L. vrij' op den wagen, en in 't najaar 30000 K.G. steenkool en 25000 K.G. eierkolen die gekost hebben f 1.251/2 en f 1.051/2 de H.L. De ontvangsten over 1914 bedroegen f 1538.431/2 en de uitgaven f 1527.041/2, alzoo een goed slot van f 11.39. Daarna had een verkiezing plaats Voor oen secre taris-penningmeester, herkozen werd als zoodanig M. C. de Schipper. Stavenisse. De ochtenddienst der tram boot Zijpe-Stavenisse v.v. van de R. T. Mij., die wegens mijnengevaar tijdelijk was gestaakt, is heden hervat. Wissenkerke. In de gisteren gehouden ingelandenvergadering van den Thoorn- poldor werd tot ontvanger-griffier be noemd de heer Th. Wolse. Aardenburg. Do opening van de nieuwe gasfabriek, in exploitatie hij de Mij. tot Bouw en Exploitatie van Gemeentebedrij ven, te Utrêcht, zal plaats hebben op 31 Maart a.s. Serooskerke. (W.) Maandag 8 Februari spreekt in het vergaderlokaal alhier voor de aid. van Patrimonium in een openbare vergadering de heer W,. Wattel uit Middel burg over het onderwerp„De oorlog en de arbeidersbeweging". Domburg. Van wege Burgcm. en Weth. alhier werd door den omroeper bekend ge maakt dat alle hoofden van gezinnen die zonder werk zijn, zich ten spoedigste moes ten aanmelden op het gemeentehuis. Deze oproeping werd gedaan 0111 de wetenschap te verkrijgen naar het aantal werkeloozen. Het blijkt thans uit het geringe aantal gehuwden die zich ten raadhuize hebben aangemeld, dat de heersohende werkeloos heid in deze gemeente tot nog toe van weinig beteekenis is. Geref. Kerken. Beroepen te Alblasserdam, G. R. Kuij- per te Schoondijke; te Zevenhoven- Noorden, E. J. v. Voorst, cand. te Rens- woude. Aangenomen naar Mil dam, door P. A. Zeilstra, cand. te Amsterdam, die bedankt heeft voor Stellendam, Paesens en Opper does. Chr. Geref. Kerk. Bedankt voor De Krim, door H. A. Hilbers te Drachten. Benoemd tot leeraar in de staats wetenschappen en staathuishoudkunde aan de H. B. S. te Terneuzen de heer W. S. Unger. Ongelukken. Te Rotterdam is een 7-jarig kind van de trap- van do tweede verdieping op den beganen grond geval len. Met een ernstige hoofdwonde en her senschud-ding werd de kleine opgenomen Te Rotterdam heeft de 25-javige scheepskapitein ;C. D., van hot in dé Binnenhaven liggende stoomschip „Tage tun", toen hijl bij een twist :in dcricombuis tusschonbeide wilde komen, en een ketel kokend water van het fornuis omviel, ernstige brandwonden aan linkerzijde, linkerbeen en rechterknie bekomen. Hij is in het ziekenhuis opgenomen. Zindelijkheid in vroeger tijden. Door de soldaten van tegenwoor dig wordt er over geklaagd, dat zij in de kazerne, in het kamp of als ingekwar- tierden zoo weinig gelegenheid hebben, op 'tijid van ondergoedte verwisselen. Vooral de eerste weken der mobilisatie werd hierover vreeselij'k gemopperd. Hier uit blijkt inlusschen wei, dat er tegen woordig anders over zindelijkheid ge dacht wordt dan vroeger, een eeuw of wat geleden. Vooral in het wasschen van het ondergoed was men vroeger al heel spaarzaam. Van Willem den Zwijger wordt verteld, dat hij totaal precies drie hemden heelt bezeten, die bovendien „altijd schoon" geweest moeten zijn. On der normale omstandigheden was hij ech ter wel gewend zich eens in ide vier maanden te verschoonon. Van Hendrik IV van Frankrijk leest men, dat do eigenares v)an een linnenfabriek, die aan het Hof stellig niet veel verdiend kan hebben, hem haar geheelen inventaris vermaakte. Hij deed het grootste- deel dier (nalatenschap aan het Hof over, zelf 'behield hij echter enkele lakens en hemden, omdat zijn be zitting van acht stuks totaal noodig uit gebreid moest worden. Hendrik van Na varre muintte uit door het be-zit van het zonderlinge aantal van 8 hemden, die er echter stuk voor stuk deerniswekkend uitgezien moetan hebben. Toen hijl zich eens, het was in 1585, in oorlog bevond, richtte hijl aan |zijn schatmeester een brief met verzoek, hem „één" hemd te zenden. Bij: zijn idood vond men intusschen niet minder dan 20 goede linnen 'hemden, wat algemeen op zien verwekte. De prihcesscn van het Fransche en Engelsche hof bezaten nooit idan twee hemden, één voor overdag en één voor den nacht. Doch 'toen Liselotb van den Palz in 1671 als uitzet slechts zes hemden meekreeg,, wekte dat de ver ontwaardiging van een der tantes. De gemalin van Lodewijk XV, Maria Les- crinsky, was er sterk op tegen, dat de hoeveelheid linnengoed aan het hof zou worden uitgebreid. Het was daar gewoon (Ee, ilat ieder twice hemdio-n bezat, die gedragen werden tot ze scheurden; dan pas verving men ze door een nieuw. Maria kcur-d-e deze gewoonte goed! „Vad." Te Rotterdam is op 102-jarigen leef tijd overleden de heer 1. S. B-osman. - Het S t a p h o r s t e r hoertje. Het bekende Staphorster boertje, P. Stegc- man, die sinds jaren ongehinderd zijn drukke practijk uitoefende, is thans gedag vaard voor don kantonrechter wegens het onbevoegd uitoefenen der geneeskunde. Uit dankbaarheid. Een te Geldermalsen vertoevende Belgische vluch telinge is moeder geworden van een meisje, dat den naam ontving van Wil- helmina; als een bewijs van hoogach ting en eerbied voor onze Koningin. Mond- en klauwzeer. Onder het vee van den landbouwer Put te Doorn- spyk 'is mond- en klauwzeer geconsta teerd. 21 stuks rundvee zijn gisteren af gemaakt, alsmede 6 varkens, 20 kippen en 2 duiven. LONDEN, 28 Jan. De militaire autori teiten nemen maatregelen 0111 de scheep- vaart op het Suezkanaal te staken. De Kanaalmaatschappij neemt geen verant woordelijkheid voor schade en uitstel op zich. Des namiddags kan geen enkel schip het kanaal meer binnengaan. LONDEN, 28 Jan. De „Daily Mail" ver neemt uit St. Petersburg, dat do gevangen genomen officieren en manschappen van de bij Lib au neergeschoten Zeppelin waarschijnlijk niet als krijgsgevangenen zullen worden beschouwd, maar als mis dadigers voor den krijgsraad zullen moei ten verschijnen. PARIJS, 28 Jan. Communiqué van gis teravond 11 uur. De vijand trachtte gisten ren onverwacht in het Bosch St. Mand onder hevig geweervuur een aanval te doen, terwijl hij mijnen liet ontploffen Onze loopgraven werden over 50 M. leng te vernield, maar onze artillerie belette den vijand die loopgraven te bezetten Later kregen wij ze terug. In den nacht was het rustig. Ten Westen van Craonne heeft de vijand dien 25 en 26 Januari groote verliezen geleden door onze 'togen aanvallen, waarmede wij een deel van het verloren terrein heroverden. Do vijand liet 1000 dooden achter. Vier Duitsche aanvallen bij St. Hubert en d© Argonnen zijp mislukt. Elders is alles rustig. ST. PETERSBURG, 28 Jan. De Rijksdag is tegen 30 Januari en dc'Rijtksdoeina te gen 9 Februari bijeengeroepen. BERLIJN, 28 Jan. De Turksche bladen te Konstantinopel berichten, dat uit De deagatsj te Konstantinopel aangekomen reizigers vertellen, dat oenige dagen ge leden te Patras een revolveraanslag op den Koning zou zijn gepleegd. De Koning werd niet getroffen. WEENEN, 27 Jan. De groote generale staf deelt mede: In het dal van de Boven-Ung is de vijand gisteren uit zijn stellingen op de hoogten aan beide kanten van den Uzisok- pas geworpen. Dit is een der belangrijkste passen over de Karpathen, om welks be zit in den loop van den veldtocht reeds meermalen met verbittering is gestreden en die sedert 1 Januari door de Rus sen was bezet en bijzonder sterk bevestigd door verscheidene achter elkaar gelegen stellingen. De pas, die taai werd verdedigd, is nu, na een driedaagsch gevecht, weer in ons bezit gekomen. Ten noordwesten van den Uzsok-pas en in de dalen van de Latorcza en de Nagy- Ag duren de gevechten nog voort. In West-Galicië en Polen zijn, tengevolge van een sneeuwjacht, slechts niet zeer hevige artillerie-gevechten geleverd. KONSTANTINOPEL, 27 Jan. De Turk sche troepen zijln in 'den Kaukasus opnieuw tot bet offensief ovlergegaan en in del richting' van Olty opgerukt, na den vijand te bobben teruggeslagen. Zijl hebben een groote hoeveelheid oorlogstuig buit ge maakt. De Russen hebben op1 hun terugtocht het Russische dorp Narman in 'brand ge stoken om het daar opgeslagen oorlogs materiaal niet in -onze handen te laten vallen. LONDEN, 27 Jan. Naar Reuter verneemt zijn -de ooodige stukken geteekend inzako een leening van 5 millioen aan Roe menie. De leening zal den vorm hebben mn een voorschot van de Bank van En geland aan de Bank van Roemenië tegen Roemeenscbe schatkistbiljetten. PARIJS, 27 Jan. Officieel bericht van vanmiddag drie uur: Op het front biji Nieuwpoort en Yperen zijn artilleriegevechten geleverd. Een Duitsch vliegtuig is neergeschoten en te land gekomen binnen de Belgische linie Uit -opgaven van krijgsgevangenen is gebleken dat onze schansen ten Oosten van Yperen den 25sten dezer door |een vijandelijke trigade zijn aangevallen en dat de vijand daarbij anderhalf bataljon heeft verloren. Bij La Bassée, Givenchy en Quinchy hebben de Duitschers gisteren een groo- ten tegenslag geleden. Alleen op den weg van La Bassée naar Béthune heeft men. do lijken van 6 Duitsche officieren en 400 soldaten gevonden. De verliezen der Duitschers hebben dus zeker ten minste twee bataljons bedragen. Op het front van Lens tot Soissons zijn artillerie-gevechten geleverd. iln de streek van Craonne hebben (wij ons gehandhaafd in de loopgraven, die wij den 25sten dezer door een tegenaanval' hadden hernomen. In ide streek van Perthes zijin vier lievi ge vijandelijke aanvallen op hoogtepunt 200 afgeslagen. In Argonne is een aanval der Duitschers in de streek van St. Hubert met de bajonet afgeslagen. Bij St. Mihiel hebben wij opnieuw door den vijiand geslagen voetbruggen over de Maas vernield. In Lotharingen en de Vogezen is do dag rustig voorbijigegaan. LONDEN, 27 Jan. Een matroos, die te Edinburgh is geïnterneerd zei-de, dat de Engelsche vloot in zicht kwam op 30 mijlen van d-e Engelsche kust. De schoots afstand bleef Üijidens den slag altijd min stens acht mijlen. De bemanning van een teruggekeerde torpedobootvernieler verzekert, dat er meer Duitschers zouden gered zijtn, indien een Duitsche een dekker niet bommen had laten vallen. De Britse he distroyers moes ten steeds aanvallen van Duitsche onder zeebooten afslaan. 's GRAVENHAGE. De matroos le klasse IJ. Toering en de matroos-timmerman G. Muller, die deel uitmaakten van het Hoofd bestuur van den Bond van Minder Ma rinepersoneel, zijn op 25 Januari j.l. uit den zeedienst ontslagen wegens verre gaande plichtsverzaking als militair. Blijkens het door eene Commissie ge houden onderzoek hadden zij handelingen gepleegd, welke beoogden een maatr-egej van het Marinebestuur te ontzenuwen, door militai-ren der zeemacht, leden van den Bond voor Minder Marinepersoneel aan te sporen jtot overtreding 'van het door den Minister ,van Marine uitgevaar digde voorschrift, dat 'aan boord van Kr. Ms. oorlogsschepen en bij de inrich tingen der zeemacht elke handeling uit gaande van voornoemden bond, alsmede schrifturen en periodieken van dien bond, verboden zijn. DEN HAAG. Blijkens mededeeling van den commandant zijn uit het internee- ringsdepót te Zwolle ontvlucht de kor poraal der genie Dustin, de korporaal der artillerie Bodson en de milicien der artillerie Berchmans, prof. te Leuven, al len van het Belgische leger. DEN HAAG. De Rechtbank heeft mr. C. P. van Rossem, letterkundige te Rot terdam van de beschuldiging van het in gevaar brengen van 's lands neutraliteit vrijgesproken, en wegens beleediging van den Duitschen Keizer veroordeeld tot f 200 boete, subs. 5 dagen hechtenis. RILLAND-BATH. Woensdag vergaderde de raad dezer gemeente. Met kennisgeving afwezig de bejde wethouders, en de heer F. M. Boot, wegens ongesteldheid. Bij de eerste vergadering in dit jaar, spreekt do voorzitter een hcilwenscih uit voor den raad in het bijzonder, en wensciht hg den leden met hunne gezinnen eeW rijk en gezegend jaar toe. Besloten werd om den grond aan de zijkanten van den weg te verkoopen, nadat daarvan eerst gebruikt zal wordeu wat de gemeente noodig heeft voor eigen be hoefte. Met aigemeene stemmen werd be sloten een onderwijskracht meer te hou den dan het Wettelijk minimum eischt. Op verzoek werd aan de heeren J. de Boe te Krabbendijke en C. A. Steketeo te Rotterdam afschrijving van II.O. ver leend. Het verzoek van J. Deurloo, om vermindering aanslag H.O. werd voor ken nisgeving aangenomen, omdat de tijd voor reclameeren reeds lang voorbij is. Aan het verzoek van den heer J. M. Hage, om als gemeentewerkman te worden aan gesteld, kon niet worden voldaan, omdat adressant dan zijn vergunning tot ver koop van sterken drank in het klein zal kwijt raken. Tot leden van de commissie tot wering van schoolverzuim in den Völckerpolder werden benoemd de heeren H. Overbecke en J. Cappendijk. Eindelijk werd besloten voor rekening der gemeente een schrijf machine aan te schaffen, ten behoeve der secretarie. Do heer A. Blok wenschto liever dit punt aan te houden tot de volgende vergadering. Zijn voorstel werd echter niet ondersteund. Bij de rondvraag vroeg de heer J. de Jager, of de gemeente ook vergoeding kreeg voor het arrestanten lokaal, daar dit thans altijd ten behoeve van het Rijk gebruikt wordt voor militaire provoost. De voorzitter antwoordt, dat de gemeente daar niets voor krijgt. RILLAND-BATH. Woensdagavond hield de Bond van Varkenshouders „Draagt elkanders lasten" alhier zijne aigemeene vergadering. De voorzitter, de heer W. Griep, wenschto den leden met hunne ge zinnen een gelukkig en gezegend jaar toe. In 1914 is ontvangen f435,89 en uitgege ven f 111,345, goed slot f324,545. Het aan tal leden bedraagt 84 en de toestand der vereeniging was gunstig. De aftredende bestuursleden L. v. Weele, E. Tange, Johs. Walraven, G. v. d. Griek en Mars. Wal raven, werden met aigemeene stemmen herkozen. De Soc. Conferentie te Kopen hagen. Mr. P. J. Troel stra heeft een pers- gesprek toegestaan over deze conferentie. -Over hetgeen besproken werd op de Conferentie, zeide de heer Troelstra, kan niets worden medegedeeld. Onze eigeni pers mocht van het verhandelde niet meer dan het officieele communiqué mededee- len. Gaarne wil ik u echter op uw ver zoek mijn meening zeggen over de betee kenis der conferentie. Voor mij ligt deze hierin, dat in een tijd, waarin de sociaal-democratie aan de oorlogvoerende landen, verhinderd is zich uit te spreken over "den vrede, zoowel wegens den geest en de stemming van hun volk als wegens de militaire cen suur, de sociaal-democratie van eenige neutrale landen het verzamelwoord heeft gesproken, dat op dit oogenblik gesproken moest worden. De conferentie heeft verder -gepro testeerd tegen de rechtsbreukl België aangedaan. Op de vraag, hoe de heer Troelstra denkt, dat in do naaste toekomst in het belang van den vrede moet worden op getreden, luidde het antwoord: Deze conferentie moest zich goed be wust zijn van de beperktheid van hetgeen zij; èn wegens hare samenstelling èn we gens den politieken toestand, kon verrich ten. Zij heeft daarom niet zelf een vre- desprogram opgesteld, maar slechts de beginselen daarvan, zooals die door de Internationale zelve reeds vroeger zijn vastgesteld, in hare herinnering terugge roepen. Zij roept ook wel tot arbeid voor den vrede op, maar besefte, dat het tijd stip voor den vrede niet door neutralen, maar slechts door de oorlogvoerenden zel ve kan worden aangegeven. In dezen zin is ook het besluit geredigeerd, waarin de conferentie de deelnemende partijen op draagt, zich met hun respectieve regee ringen in verbinding te stellen inzake hun optreden als bemiddelaar voor den vrede. Verwacht u eenig succes van het besluit der conferentie, dat de deelnemende par tijen bij hunne regeeringen zullen aandrin gen op interventie? zoo vroeg men den heer Troelstra. Ik heb reden om aan te nemen, ant woordde de heer Troelstra met grooten nadruk, dat b q de Rogeeringem van de op de conferentie verte genwoordigde landen, de ge neigdheid zlal bestaan omin die richting werkzaam te zijn. En dat een dergel ij k optreden bij de Regeering der Vereenigda Staten instemming zlou ontmoe ten. In mijn rede in de Tweede Kamer op 3 Augustus uitgesproken, heb ik er reeds op gewezen, dat wanneer de strijdende par tijen in een impasse verkeerden, het oogen blik gekomen zou zijn voor een bemid delend optreden. Welnu, zoo eindigde de heer Troelstra, het heeft allen sdliijtn, dat dit oogenblik begint te naderen. H.H. Berichtgevers. „Verslagen" van redevoeringen voor „Vrederust" plaat sen we niet. Red. Naar waarnemingen in den morgen van 28 Jan. medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 757.1 te Hapa- randa, laagste 748.1 te Karlsruhe. Verwachting tot den avond van 29 Jan. Zwakke tot matigen oostelijke tot noor delijken wind; gedeeltelijk bewolkt; weinig of geen sneeuw; lichte tot matige vorst. MIDDELBURG, 28 Januari 1915. Ter graanmarkt wasi de aanvoer redelijk, de handel vlug. Jarige Tarwe f a Nieuwe Tarwe f 15.a f 16,50Rogge f 0,— a f 0,— Zomer- gerst f—a fWintergerst f 13,a f 10,Haver f0,— a f0,Paardeboonsn f 0, a f 0,Tuinboonen f 0,a f0,— Ronde Bruineboonen f 18,a f 19,Lange Bruineboonen f 12,50 a f 14,50; Witteboonen f 18.50 a f20,Groene Erwten fa fKioonerwten f 13,af 14.Alles per H.L. Maanzaad f—a f—-.per 50 kilo. Boter 72 a 80 ct, Particulieren 81 ct. Eieren per 100 f6,10 a f0,— Particulieren f6.50. Eieren Veilings Ver. f6.— a f7. Eenden eieren f 61a f 0. Vlissingen, 28 Jan. 1915. Bij de gisteren gehouden groente-, fruit en eierenveiling werden de volgende prij zen besteed: Spruiten 97 ct. a f 1.34; peen 21 a 41 ct., koolrapen 50 ct., boerekool 32 |ct., kroten 16 a 26 ct., alles per mand; sel derie 3 a 31/2 ct., schorseneeren 8 a 8Va ct., beiden per bos; bloemkool 3 a IOV2 ct., roode kool 8V2 a 9 ct„ beiden per stuk; bruine boonen 84 ct. per vijfkop; sinaasappelen per 25 stuks 50 a 51 ct., per kist van 714 stuks f7.90; uien f6.40, grauwzoet f6.40, kleiperön f6 a f6.52, paradijs f 8.08, reine d'or f 7.64, morteurs f6.52 a f7.92, grauwzoet f6.52, bijenkorf f 6.08, zoete bellefleur f 6.40, huisman f5.24 a f5.84, alles per H.L. AMSTERDAM, 26 Januari. Aardappelen. Friesche blauwe per mud f 2.90 a 3.10 Friesche borgers f2.40 „2.60 Friesche bonte f 3.— 3.30 Zeeuwsche bonte f3.10 „3.30 Zeeuwsche blauwe f3.10 „3.30 Zeeuwsche eigenheimers f2.40 „2.75 Zeeuwsche Red Star f 2.50 2.70 Eigenheimer poters f 2.10 2.35 Drentsche eigenh. f 2.30 2.50 Geldersche blauwe f0.0.— Spuische eig enheimers f 0.0. Redstar f 0.— 0.— Friesche Red Star f 0.0.— Drentsche Red Star f2.25 „2.30 Flakkeesche eigenheimers f 2.50 2.70 Aanvoer 1 lading. Dinsdag 28 Januari 1915. CHICAGO. Tarwe. De termjjnmarkt opende prijshoudend a V, c. hooger, steeg verder op ongunstige oogstberichten rit Europa, maar verkoopen door Armour ver oorzaakten eene daling. Uitgebreide dekkin- kingen per Juli, geruchten van exportzaken, alsmede Bradstreet's verslag hadden weder eene rjjzing tengevolge, waarop de markt willig sloot. Ja«. Maart Mei Juli. 26 Jan. - 146'/., 1307/, 25 - 145\ 1261/, 23 - - 144'/, 1268 22 - - 143'/, 125'/, NEW-YORK. Tarwe. De termqnmarkt opende prjjshoudend, had een kleurloos ver loop en sloot zeer vast. Loco zeer vast. 26 Jan. 25 Jan. 23 Jan. 22 Jan. North 158'/., 156'/, 153'/, 154'/, Roode Winter 158'/, 156"/, 153»/, 154'/, Jan. Mei. Juli 26 Jan. 1533/, 138 25 - 153'/, 133'/, 23 1497/, 1317/„ 22 150"/, 132'/, N. ft. C. AMSMERDAM, 27 Januari Bietsuiker kalm per Jan. f 157/s geboden, Mei f 153/, en Aug. fl52'/0, gedaan. Woensdag 3 Febr. 11 uur. Prov. bestuur. Bouwen van twee dubbel schroef-Stoom booten enz. Zoutelande, Kunstmeststoffen Landbouw- vereeniging. Secr. Louws. Donderdag 4 Febr. IV2 uur. Levering! palen. Polderhuis Abdij. 13 Febr. Bouw Openbare School 's Heee renhoek, levering school meubelen, enz. Inl. architect Mudide te Goes. t

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1915 | | pagina 3