Telegrammen. Gemeeld Nieuws. Laatste Berichten. Allerlei. Burgerlijke Stand. Oorlogsoverzicht. Telegrafisch Weerbericht. Marktberichten. met de verpleging der meloatscihen op de Karo-boogvlakte. Zendeling G. J. Ellen hoopt in het laatst van de maand Maart weder naar zijn arbeidsveld op Halmahera terug Je kunnen keeren. Zendeling Prins, die geruimen tijd op Ternate verblijf heeft gehouden, kon dezer dagen met zijn gezin naar Loloda terugkoeren. De Duitsche Zending in den Oorlogstijd. Het Duitsche volk heeft op zeer bizondere wijze getuigenis afge legd van zij liefde voor de Zending; zelfs van de soldaten in de loopgraven kwa men giften in. Van 13 groote corpora ties ontvingen vijf belangrijk meer dan andere jaren gedurende dezelfde maan den; vijf andere iets meer, terwijl' slechts drie over teruggang hebben te klagen.. De Zendings-samenkomsten worden druk bezocht, vooral als het onderwerp' zijn zal: „Oorlog en Zending." In een ander opzicht wordt de Duitsche Zending echter zwaar getroffen. De Zendingshuiizen staan fedig. Meer dan 280 zendeling-kweekelin- gaa staan onder de wapenen; evenzoo 26 jonge zendelingen, die met veriof in het vaderland waren, en 34 personep die aan de Zendingshuizen verbonden zijn 69, waaronder 7 zusters, dienen biji het Roode Kruis, evenzoo een paar zende ling-artsen; anderen wachten den oproep voor den landstorm. Een 15-tal zjjin reeds gesneuveld, anderen gewond of vermist. De nood aan arbeidskrachten zal in de naaste toekomst groot zijn. Het onderwijs staat nagenoeg stil. Verschillende Zen dingshuizen, o.a. het Institut für arzlliche Mission te Tubingen, zijn tot hospitalen ingericht. Ongelukken. Zondag' ging te Soesterberg een 19-jarige jongeling alleen de hei in op de konijnenvangst. Hij vond eon hol op de steile glooiing' van een heuvel; trachtende de konijnen te ont graven, wrong hij zich met het bovenlijf in het gat, doch do hoven hemi rustende zandlaag stortte in; zijn familie, die hem later op don dag ging. zoeken, vond hem gestikt onder do zandmassa. Hondentrouw. Het volgend staaltje van dierentrouw en dierenver stand verdient bekend gemaakt te worden. Dezer dagen ging, naar de „N. Ct." meldt, een dame met haar kind een wan deling maken op eenigén afstand van haar woning aan onze Noordzeekust. Op een eenzamen weg loopende viel zij', waar bij zlij zoo ongelukkig neerkwam dat de eene arm gebroken, de andere arm ver stuikt was. Zij zag geen kans overeind te komen en moest stil blijven liggen. Haar hond liep echter naar hu is-, ging in den stal bij' den koetsier, en bleef in Zulk een opvallende wijze omi hem heen draaien, dat de koetsier eindelijk begreep den hond te moeten volgen. Op deze intel ligente wijze wist de trouwe hond zijn meesteres hulp te brengen. De dame wenscht niet genoemd te wor den, maar de waarheid van het verhaal staat vast. Ernstig ongeluk. Gisterenmid dag trof den 53-jarigen werkman C. R., een ernstig ongeluk. De man was met eenige andere werklieden bezig kisten thee te hijsohen in een Entrepot, toen plotseling een paar kisten uit den strop schoten ter hoogte van de tweede ver dieping en den man op het hoofd en de borst troffen. Bewusteloos werd hij per brancard naar het ziekenhuis gebracht. Zijn toestand is hoogst zorgwekkend. De aardbeving in Italië. De „Giornale d'Italia" weet nog te melden, dat er 50 plaatsen door de aardbeving verwoest zijn en 30000 menschen daarbij hun leven verloren hebben, waarvan in Avezzano zelf meer dan 10000, in, Ptescina 5500, in Cessano 4000, in Celano 4000. In den nacht van 15 op. „16 Jan. heeft men opnieuw aardschokken gevoeld in Sora. Des morgens was 't regenachtig weer, .waardoor de hulpverleening bemoeilijkt werd. De koning, die nauwelijks uit het getroffen gebied was teruggekeerd, is na het binnenloopen der nieuwe berichten onmiddellijk weer weggereisd. Aan de „Berl. Morgenpost" wordt d.d. 15 Jan. uit Rome gemeld: De Jobstijdin gen hoopen zich (steeds meer op. plaatsen, die tot nu toe zonder verbinding ;met Rome waren, melden belangrijke schade en ver liezen van talrijke mensclienlevens. Het aantal der door de aardbeving getroffen plaatsen is heden tot 85 gestegen. Het lichte beven der aarde duurt' voort. De Seismometers toestellen voor het bepalen van de kracht en de richting der aardschokken teekenden te Rome tot gisterenmiddag in 22 uren 49 schok ken, overeenkomend met de toestellen, van Monte Cassino, Benevento en Ischia. Het lbt der plattelandsbevolking1, die in de getroffen landstreek zeer talrijk is, is nog .geheel1 onbekend. Daar zal nog, ©enigen tijd op hulp1 gewacht moeten worden. Tot Vrijdagavond zijn er in 't. geteisterde ge bied 156 aardschokken gevoeld. In het verwoeste stadje Sora werd een zeldzaam zonderling verschijnsel waargenomen. Op het kerkhof spleet 'de aarde op verschil lende plaatsen open en daaruit stegen zwaveldampen op en spoot kokend zwavel- water de lucht in. Luchtpost. De Amterikaansche regeering zal een voorstel bijl het (Congres indienen tot invoering van een luchtpost dienst voor het vervoer van de belang rijkste brievenmalen. Tweeduizend vliegers zullen voor dien dienst noodig zijn. Het is de bedoeling er vliegers voor te lateni bpleiden in de militaire scholen. BERLIJN, 19 Jan. Het groote hoofd kwartier meldt: Over het gansche front in België en Frankrijk hadden, afgezien van enkele onbeduidende schermutselin gen, slechts artilleriegeveohten plaats. Het weder is zeer ongunstig. In Oost-Prui sen is niets voorgevallen. Rij Radzanowo, Bilzen en Sierpe werden de Russen onder zware verliezen feruggeslagen. Verschei dene honderden gevangenen vielen in onze handen. Ten W„ van de Weiohsel en ten Oosten van de Pilica is de toestand on veranderd. KONSTANTINOPEL, 19 Jan. In het Turksche parlement is een aanvang ge maakt met de behandeling van de grond wetsherziening. Voorgesteld wordt den zit- tingstijd van 6 op 4 maanden terug te brengen. LONDEN, 19 Jan. Uit Petrograd. wordt gemeld, dat de Russen met spoed naar Transylvanië oprukken. In de Boekowina behaalden wij belangrijke successen. In den Kirilabapas is een goede weg geopend naar Transylvanië. Het grootste deel van Plodz en N.W. Polen is van vijanden gezuiverd. PARIJS, 19 Jan. (Off.) Door een ont ploffing van een munitiedepot, waarin een granaat was gevallen, geraakte La Bioiselle (gedeeltelijk in brand en moest het door ons ontruimd worden. In den morgen van den 18en Jan. is het weider heroverd. Boven St. Paul bij Soissons vlogen 4 vliegmachines over onze stellingen. We beschoten zo met kanonnen en mitrailleu ses. Twee moesten dalen; wij! maakten 4 vliegers krijgsgevangen. PETROGRAD, 19 Jan. De vervolging van het bij Karaoergan geslagen Turksche leger wordt voortgezet. LONDEN, 19 Jan. De bekende „oogge tuige" meldt, dat het bericht omtrent de verovering van de Duitsche stelling bij La Bassée onjuist was. Er is daar gjeen aanval ondernomen. PARIJS, 18 Jan. Officieel bericiht van vanmiddag drie uur: Van de zee tot de Otise en voorname lijk op het front in België heeft storm achtig weer geheerschl. Bij Autriches zijp. twee aanvallen der Duitsoliers afglesllar gen. In de streek van Perthes heeft onze artillerie zeer goed werk gedaan. Wij heb ben daar vijandelijke stellingen veroverd. Bij Pont a Mousson hebben wiji in liet eenige deel van het bosch Le Prötre, dat nog in 'svijands handen was geble ven, verscheidene Duitsche schansen ver- meèsterd en later een vijandelijken tegen aanval afgeslagen. BERLIJN, 18 Jan. (Officieel). In die streek van Nieuw poort zijn alleen artille- riegevechten geleverd. De vijand heeft de laatste dagen geen aanvallende bewegin gen ondernomen. Aan de kust zijn op verscheidene plaatsen Engelsche mijnep aangespoeld. Bij La Boiselle hebben onze troepen de Franschen, die zich weder op het kerkhof en 3© hoeve ten zuid westen daarvan .hadden genes'telkl, met de bajonet verjaagd en drie officieren benevens honderd man gevangen geno men. In het Argonnerboscih hebben wij Ver scheidene loopgraven op de Fransoheni Veroverd en de Fransohe bezetiiuglen eï- van bijna geheel in de pan gehakt. Bij een aanval der Franschen op onze Stellingen ten noordwesten van Pont a Mousson is op een heuvel, twee K.M. ten zuiden van Vilcley, de vijand tot in onze stellingen doorgedrongen. De strijd duurt voort. In de Vogezen en den Bo- vten-Elzas hebben sterke sneeuwjacht en mist het krijgsbedrijf belemmerd. Kamer van Koophandel en Fabrieken te Middelburg. Vergadering' van heden middag te drie uur. Voorzitter de beer C. M. Ghijlsen. Medegedeeld wordt dat B. en W'. be richt hebben dat tot leden van de Ka mer van Koophandel zijn herkozen, of gekozen de heeren H. A. van Adrichem Boogaert, mr. G. J. Sprenger, A. C. de Vos, mr. J. A. Heijse, jhr. A. E. Bod- daert, W. Bosman en A. J. Verhage, en dat deze heeren allen de benoeming heb ben aangenomen. Na voorlezing der notulen der vorige vergadering en na goedkeuring van deze werd overgegaan tot de verkiezing van een voorzitter en als zoodanig gekozen de heer C. M. Ghij'sen met 7 stemmen tegen 1 stem op dhr. Heijse. Tot onder-voorzitter werd vervolgens herkozen de heer Heijse met 7 st. te gen 1 op dhr. Boudewijn.se. Bij; accla matie werd tot bode herbenoemd de heer P. J. Papper. Alsnu werd overgeg'aan tot de trekking der maandcommissies. In de oommissie voor de maanden Januari, Mei en Sep tember zullen zitten de heeren: Heijse en van Adrichem' Boogaart. In die voor de maanden Februari, Juni en October de heeren W|. J. Sprenger, Boasson en Boddaert. In die voor de maanden Maart, Juli en November de heeren: Boudewijnso Ver hage en Bosman. In die voor de maanden April, Augus tus en December de heeren: G. J. Sprenger, de Vos en Sohulte. Vervolgens werd overgelegd de rekening van de kamer over 1914. De ontvangsten bedroegen aan batig' saldo 1913 f 9.791/2 en aan toelage gemeentekas f350, dus totaal £359.791-/2, de uitgaven bedroegen f 348.641/2, dus het batig slot f 11.15. De rekening werd goedgekeurd en Zal zoo aan den raad worden overgelegd. Door den secretaris werd het verslag over het archief uitgebracht, waaruit blijkt, dat verwezen kan worden naar hetgeen ten vorigen jare ten opzichte van 't archief is medegedeeld. Die lijsten geven een overzicht van wat in het ar chief aanwezig is en waar het zich be vindt. Overigens valt niets bijzonders te vermelden. Ten slotte werd mededeeling gedaan van de volgende ingekomen stukken: Een schrijven van B. en Wi. waarbij medegedeeld wordt dat op 13 October 1914 tot lid der kamer van Koophandel is gekozen de heer P. W;. M. Hoegen van Hoogelande, doch dat deze wegens gezondheidsredenen voor die benoeming heeft bedankt. Een verzoek van den Nederlandschen Anti-Oorlogsraad om aansluiting en een adhaesiebetuiging aan dit verzoek van de Kamer van Vlaardingen, die tevens een afdruk zendt van een te/Ie van haar voorzitter, den heer J. van Dusseldorp A.Mz. waarin de aansluiting wordt aan bevolen. Een verzoek van den heer E. Potjer te Groningen, dd. 21 September 1914, waarin wordt gevraagd, adhaesie te be tuigen aan een adres aan de Tweede Kamer in Zake dè Suikeraccdjns. WESTKAPELLE. Hedenmiddag half twee vergaderde de Raad. Da Burgemees ter voorzitter. Tegenwoordig alle ledem. Na opening der vergadering wenscht de voorzitter den leden een gelukkig Nieuw jaar 'toe en sprak hij dq hoop uit dat 1915 een goed jaar moge zijn. Nas goedkeuring der notulen Worden de ingekomen stukken voor kennisgeving aangenomen. De Gemeentehegrooting 1915 wordt gje- wijzig'd, n.l. verhoogd met f250. In,begin sel wordt besloten om al het i mogelijke te doen om tot verharden van het onbestrato gedeelte weg Oostkapell©Westkapelle te geraken, als de toegevoegde bijdragen blij ven toegekend. In de Gemeenterekening 1913 zal alsnog een kleine verbetering aangebracht worden. MIDDELBURG. Hedenmiddag om 1 uur veroorzaakten 2 militairen die, met een wagen stroo Zoodanig' in do Vlissingsohe straat manoeuvreerden, dat het stroo links en rechts door de straat vloog een volks oploop. Een paar agenten van politie maakten hieraan een einde, door een dei- soldaten, die zich verzette, naar de wacht op de Markt te brengen, waar een militaire patrouille hem heeft afgehaald. MIDDELBURG. Het aantal bons voor warm eten bedroeg heden 1157. MIDDELBURG. Op de algemeene be graafplaats had heden de ter aardebe- ■stelling plaats van het stoffelijk overschot van J. Appel. Aan de groeve werd het woord gevoerd door den heer H. M. Heij1- mans van Veenendaal uit Rotterdam, den heer H. J. G. Hartman, en den heer E. W. Hendrikse, terwij'l de heer P. J. Appel den sprekers den dank der familie over bracht. BRESKENS. Voor Breskens is een stoombarkas op een mijn geloopen en ge zonken. Vijf personen zijn om het lieven gekomen. M i Bfitg 's GRAVENHAGE. Men verzoekt ons het volgend© mede te deelen: Het Hoofdcomité van Nederlandsche vrouwen voor het breien van bivakmutsen Voor soldaten heeft sedert begin December j.l. tot heden ruimi 56600 stuks bivak mutsen beschikbaar gesteld voor de troe pen aan kusten, grenzen en bruggen of in forten. Het IToofdcomité zot thans zijne werk zaamheden nog voort tot 1 Februari a.s. teneinde zooveel moge lijk te voorzien in de nog overgebleven zeer ruime verdere behoefte aan bivakmutsen. Met het einde van Januari zal het Hoofdcomité zijn taak in algemeenen zin, staken. Maar niettemin blijven de dames leden van het Comité, volkomen bereid om ook daarna nog bivakmutsen, welke haar mochten worden toegezonden, in ont vangst te nemen en te verstrekken. En het vertrouwt in elk geval vóór Februari nog een flinke hoeveelheid van deze door de militairen algemeen zoo bijzonder gé- Waardeerde verwarmingsartikelen te Zul len verkrijgen, ter uitreiking' aan troepen die er nog 't meest behoefte aan heb ben. DEN HAAG. Nog steeds spoelen in het Noorden en in het Zuiden mijnen, op onze kust aan. Naar een in de Zui derzee verdwaalde mijn wordt nog ge zocht. DEN HAAG. Binnenkort is een promotie te verwachten onder de subalterne of ficieren van ons leger. 1 's GRAVENHAGE. Het lid der Tweede Kamer, de heer A. B. Kleerekoper, heeft de volgende vragen gericht tot den Mi nister van Waterstaat: 1. Naar in de pers werdt medegedeeld, zou bij sommige spoorwegmaatschap pijen bet voornemen bestaan om leden van haar personeel een arbeidsovereen komst te doen aangaan voor meerdere ja- rei\ ten einde te voorkomen, dat na den oorlog het personeel dier maatschap pijen door het vooruitzicht op hooger loon naar andere landen wordt getrokken. Is den minister van Waterstaat van het bestaan van zoodanig voornemen iets bekend 2. Acht de Minister dergelijke overeen komsten in overeenstemming m(et de rege ling, vervat in art. 95 van het R. Dl. V. en in artikel 12 der „Bepalingen". 3. Is' de Minister bereid mede te deelen welk standpunt door de Regeering ten aanzien van een dergelijk voornemen dei- spoorwegmaatschappijen zal worden inge nomen? 25 Dec. De Engel sohon ondernemen, een vloot-aanral op de Duitsche Bocht en Cuxhafen; de door watervliegtuigen geworpen hommen richten echter geen schade aan. Duitsche luchtschepen en vliegtuigen ondernemen, een tegenaanval, die door dien mist mislukt. Twee Engelsche torpedoviernieJera worden getroffen, vol gens Duitsche berichten. Een Duitsche aeroplane vliegt boven Sheerness en in de richting van Londen; hij wordt door En gelsche vliegers achtervolgd en weet te ontsnappen. Italiaansche zeelieden ont schepen zich zonder strijd te Valona de hoofdstad van Albanië. Het offensief der Turken in het Doetak-gebied in den Kaukasus, wordt door de Russen tot staan gebracht. 26 Dec. Een Duitsche Zeppelin laat op Nancy veertien bommen vallen; twee burgera giedood en twee gewond. Te Pola aan de Adriatiscbe Zee wordt een Fransche onderzeeër van Lapeyere's es kader bij een aanval op Oostenrijksche slagschepen tot zinken gebracht; de be manning' gered en gevangen genomen. Spoorwegbotsing bij Kalish in Polen tus- schen een Duitschen militairen en hos- pitaaltrein; 400 dooden en 500 gewond. Nota van de Veneanigde Staten aan Engeland. 27 Dec. In de Karpathen ontwikkelt zich sedert de laatste dagen een nieuw offensief van de Russen; in Galicië zetten zij hun aanvallende beweging tegen den rechtervleugel der Oostenrijkers voort, die 10.000 krijgsgevangenen verliezen en terug trekken op de lijm Tsmigrod-Doekla. In den strijd tusschen Uostenrijkers en Serviërs is een toestand van betrekkelijk» rust ingetreden, met onbeduidende scher mutselingen aan Save en Drina. Het Nederlandsche stoomschip „Leersum" (1455 ton) stoot bij Scarborough op een mijn en zinkt; bemanning op 2 na gered. Een Engelsche torpedojager strandt op de Schotsehe kust. 28 Dec. In weerwil van ononderbro ken gevechten bleef de toestand op het Oostelijk oorrlogstooneel vrijwel onveran derd; de hoofdstrijd ontwikkelt zich aan Zuid-WeichseJ, de Bsoera en Pilitza. Aan het Westelijk oorlogsfront heeft de strijd de geheel» week voortgeduurd met kleine terreinwinsten voor de geallieerden, zonder dat evenwel strategische voortlea- len van belang werden behaald. 29 Dec. Da bondgenooten bezetten St. Joris bij Lombaertsyde. 30 Dec. Da Oostenrijkers zijn in de Westelijke Karpathen teruggedrongen. 31 Dec. De Belgische regeering heeft te Washington geprotesteerd tegen de re- quisities der Duitschers in België. Zeven Duitsche vliegeniers werpen bommen op Duinkerken. I Jan. -Het slagschip Formidable is in het Kanaal gezonken, door een duik- - boot. Een 150 koppen zouden gered zijn. Een onbekend stoomschip is tegen een mijn gastooten ter hoogte van Flambo- rough (Z.-O. van Scarborough) en ge zonken. 3 Jan. De Turkem uit Aüdahan ge worpen. De Franschen vallen aan ten Westen van Sannheim in den Opper Elzas. De Russen bezetten opnieuw Boeko wina. 4 Jan. De Russen ven-slaan de Turken bij Sarykamysj. .5 Jan. De Duitschers maken ten Oosten van de Rawka en de Bzura eenige vorderingen. 6 Jan. Da Turken bezetten Oermia en behalen voordeelen bij Miandoab in Perzië. 8 Jan. Do Turken treden opnieuw offensief op in den Kaukasus en rukken in Perzië verder op. Engeland ant woordt op de nota van de Vereenigde Staten. Engeland verlangt van Zwit serland een verstrekkend verbod van uit voer. 9 Jan. Fransche aanvallen ten noor den van Soissons, waarmee kleine voor- deelen behaald worden. Duitsche tegen aanvallen afgeslagen. 10 Jan. Volgens een Russischibericht zou op de Oostzee de Duitsche gepant serde kruiser Karl Friedrich vergaan zijin. Bericht dat in begin Nov. de Engelschen een vergeefschen aanval hebben gewaagd op de stad Tanga in Oost-Afrika. II Jan. Sir Edward Grey beant woordt de Amerikaansche nota betref feu- de de contrabande-quaestie. Heftige Duitsche aanval ten Noordoosten van Soissons. Een Zeppelin boven Calais. 12 Jan. De Duitschers verjagen de Franschen uit hun loopgraaf bijl do Pa- lingsbrug voor Nieuwpoort. De Duit schers drijiven de Franschen terug tem Noorden van Soissons nabij1 Cufftes en Crouy. Een Times-bericht uit Boeka rest meldt, dat Roemenië besloten heeft, de zijd© der geallieerden [be kiezen. Tabris in de Perzische provincie Azër- beidsjan door de Turken op de Russen veroverd. Graaf Berchtold treedt af als minister van Buitenlandsche Zaken in Oostenrijk-Hongarije. Baron Stefan Bu- rian tot zijin opvolger benoemd. 13 Jan. Volgens een Russische be richt zijn da Turken bij Olty beslissend, verslagen. Ook bij Karaoergan leden zij groote verliezen. De Franschen ten Noordoosten van Soissons bij: Vrégny te ruggeslagen en over de Aisne teruggedre ven, met achterlating van vele gewonden, die door de Duitschers gevangen genomen worden. De keizer is bij' dit gevecht tegen woordig. 15 Jan. Do Fransclhe onderzeeër Sa- phir wordt bij een poging om, in de Dar- damellen door te dringen in den grond geboord. Swakopmund in Duitsch Zuid- west-Afrika door de Zuid-Afrikaansche troepen bezet. 15 Jan. Russischlo troepen dringen ton Zuiden van Ortelsburg in Oost-Prui- ecn, na het terugdringen der Duitsche cavalerie Mj Serpec. 16 Jan. De Russische vloot boort in de Zwarte Zee tachtig zeilschepen met Turksche versterkingen voor Anatolië in den grond. De strijdmacht der Zuid- Afrikaansche Unie bezet Swakopmund. In Polen, Gallicië en de,Karpathen be letten regen en mist aan beide zijden de operaties. 17 Jan. De berichten van,het weste lijk oorlogstooneel maken in hoofdzaak melding van een onafgebroken artillerie duel'. Gelukkigl Geluckigh is de man, wiens wijf is [fel in 't koocken. Geluckigh is het wijf, dat vlugh is met [da pot. H u y g e n s. Harmonie. Het doel der kunst is harmonie;1 [die jaagt ze na. Daarom haagt Jan op zijn harmo- [n i o a.i („TLmotheüs"). A. J. H„ De grootste held. Na afloop van een overwinning' op het Oostelijk front bezoekt generaal Von Hin denburg de gelederen en informeert be langstellend naar hun krijgsverrichtingen. De een zegt drie, de ander twee Russen het hoofd te hehben afgeslagen. En wat heb jij gedaan, Mozes Cohen? vraagt de generaal. Ik generaal, zegt Mozes trotsch, ik heb een Rus zijn arm afgeslagen. Goed, zegt de generaal, maar zijn hoofd was beter. j Generaal, glundert Mozes fier, een hoofd had hij al niet meer, toen ik hem vond liggen. (Msbode.) TERNEUZEN. Geboren: 10, Rosalia Ir ma iSidonia, d. v. Pi eter Johannes' Willems en van Marie Melanie Dierick; Philippus Adriaan, z. v. Jacobus Haak on van G-eertruida Roltier; 12, Johannes Gijs- brecht, z. v. Godefridus Adrianus Mat.thijls Louwerens Koevoets en van Johanna He lena Schoonakker; Eduard Marcel Albert, z. v. Francois IJscbaert en van Maria Angelina Wijckmans; 14, Jannetje Johan na, d. v. Jacobus Francais Stoffels en van Francina Jolijt; Jacobus Franpois, z. v. Pieter D'ieleman en van Maatje van Cad- sand; 15, Janneke Debora, d. v. Theodoras Aarnoudse en van Maria Adriana van der Wielen. Overleden: 10, Joseph Geerinck, 2 w., z. v. Constant en van Anna Catharina van Maele; 11,- Juliaan Joseph Bursens, 79 j., weduwn. van Helena Sara van der Wielë; Geertruida Rachel Riemens, 22 m., d. v. Willem en van. Janneke Elisabeth Wieland; 16, Janna Buijze, 58 j., echtgen. van Jan de Bree. „T. Ct." AXEL. Ondertrouwd12, "Cornelis Lisse- veld (van Amsterdam), 28 j., jm. en, Cor nelia IJzebaart, 32 j., jd. Getrouwd: 7, Jacobus van Doeselaar, 22 j., jm. en Dipa Dieleman, 21 j., jd. Geboren: 1, Helena, d. v. Christiaan de Pooler en van Pieternella Hofman; 3, Jan, z. v. Jan Frederik den Doelder en van Necltje Magdalena Klaassen; 5, Petrus, z. v. Camilles Alphonsius Ver- straeten en van Leonia Breepoel'; 6, Jan neke Maria, d. v. Marinus Haak en van 'Jaoomina Dieleman; 7, Rosalia Philoime- na Josephina, d. v. Jan Baptist Spoelders (van Mechelen) en van Maria Ludovica de Maijier; 13, Leentje, d. v. Marinus; de Fouw en van Janna Cornelia Meijer. Overleden: 31 Dec. 1914; Louisa Antoi- netta de Caluwé, 86 j., wed. van. Charles Louis Temmerman; 6, Abraham Le Feber, 7 m'., z. v. Pieter Le Feber 'en van Catha rina Sara van Houte; 12, Maria Angelina Siebens (van Puers B.), 59 j., d. v. Petrus Benedictus en van Rosalia Amelia Huijge- (beiden overb); 13, Jacobus Constantinus van Damme, 40 j., echlg. van Mathilda do Bakker. „T. Ct." Naar waarnemingen in den morgen van 19 Jan. medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 774.1 te Mün- chen, laagste stand 756.2 te Bodoe. Verwachting tot den avond van 20 Jan. Zwakke tot matigen, later welliicht toe nemende Westelijke tot Zuidelijken wind. Nevelig tot zwaarbewolkte 'lucht, later wellicht eenige neerslag. Temperatuur om het vriespunt. Vlissingen, 19 Jan. 1915. Bij de gisteren gehouden groente- en fruitveiling weiden de volgende prijjzen besteed: i j Spruiten 71 a 95 ct., veldsla 45 ct., koolrapen 30 ct., alles per mand; prei 5 a 6 et. per bos.; Witlof '21 ct. per K.G.Bleuheimpippen 52 ct., Peperappe len 30 ct., Court Pendu 50 ét., alles per vijfkop; Sinaasappelen 43 a 48 et. per 25 stuks. Eieren 80 ct. per 13 stuks;] Bloemkool 3 a 6 elfc., Roodeibool 2 a 3

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1915 | | pagina 3