Telegrammen. Kerknieuws. Predikbeurten. Oemertgd Nieuws. Laatste Berichten. Rechtszaken. Telegrafisch Weerbericht. Naar waarnemingen in den morgen van Burgerlijke Stand. Afloop verkoopingen aaifetiiingen, enz. n.l. zeer gevaarlijk deze te doen springen omdat het gebouw van den polder Wal cheren en de molen op den dijk groot gevaar liepen ernstig beschadigd te wor den. Het mag niet onvermeld blijven, dat, hoewel er twee schildwachten bij ge plaatst waren, het aan tot nog toe onbe kend gebleven persoon(en) gelukt is in den nacht het koperen deksel van de mijn af te schroeven. Dit werd gister morgen pas opgemerkt. Deze waaghalzen hebben zeker veel gedurfd, maar voor de omgeving zeer roekeloos gehandeld. De ontplofbare stoffen zijn naar Vlis- singen vervoerd, terwijl de leege mijn in het stadhuis is opgeborgen. (VI. Ct.) Stavenisse. Wegens het mijnengevaar is de ochtenddienst ZijpeStavenisse v.v. van de Rotterdamsche tramwegmaat- sehappij vooiioopig gesehorst. Twee mij nen zijn in de Grevelingen komen aan drijven en onschadelijk gemaakt. Ned. Herri. Kerk. Beroepen te Noorden W. J. Ivolkert te Ter Aar; te St. Jansga G. v. Dorssen te Zevenhoven; te Anloo J. E. v. d. Pot te Beek; te Rouveen J. M. P'h. Schippers te Ede. Ds. C. R. Oorthuijs te Rotterdam heeft tegen 1 Mei a.s. eervol emeritaat aangevraagd. Ds. Oorthuijs was van 1875 tot 1876 predikant te Waarde, daarna te 's Heer Abtskerke; van 1879 tot '83 te Woudri- chenr, daarna te Katwijk, van 1888 tot '93 te 'sHage; daarna weer te Katwijk; en sinds 1897 te Rotterdam. Geref. Kerken. Beroepen te Nieuw-Lekkerland K. Veen te Meliskerke. Aangenomen naar Gees door M. Post cand. te Vlaardingen, die' bedankte voor Hoogvliet, 's Gravenmoer, Brielle, en E- dam. Bedankt voor Enter door H. Kaspers te N. Weerdinge. op Zuid- en Noord-Beveland. Zondag 17 Jan. NED. HERV. KERK. Baarland, vm. ds. Kloek, nam. ds. Meloen. Biezelinge, vm. en nam. ds. v. d. Bergen. Borssele, 9.30 en 2 u. ds. Elenbaas. Cats, vm. en nam. ds. Moerman. Colijnsplaat, vm. en nam. ds. Feykes. Cortgene, vm. en nam. ds. Lijssen. Driewegen, 2 u. dhr. Dun te Goes, Zen dingsrede, Ellewoutsdijk, vm. en nam. ds. Bins. 's-Gravenpolder, vm. en nam. ds. Ger ritsen. Hansweert, vm. en nam. dhr. Lensvelt. Hednkenszand, vm. en nam. ds. Warners. 'sHeer Abtskerke, 9.30 en 2 u. ds. v. d. Plasscbe. ,sH. Arendskerke, 9 en 2 u. ds. de Voogd. 'sH. Hendrikskinderen, vm. en nam. ds. Steenkamer. 's Hoerenhoek, 2 u. ds. Buinink, Voorber. H. Av. Iloedekenskerke, vm. en nam. ds. v. Essen. Ierseke, 9.30, 2 en 5.30 U. ds. Kijne. Kamperland Kapelle, vm. en nam. ds. Schmidt (vm. bed. H. A., nam. Dankz.) Kattendijke, vm. en nam. ds. Andreae. Kloetinge, vm. en nam. ds. Meloen. Krabbendijke, 9 en 2 u. ds. Muller. Kruiningen, vm. en nam. ds. Willemsen. Nieuwdorp,' (bewaarschool), 9.15 u. ds. Buinink. Nisse, 9.30 en 2 u. ds. Pont. Oudelande, 9.30 u. dhr. Dun van Goes, 2 u. ds. Kloek. Ovezand, 9.30 u. ds. v. d. Waal. Rilland-Bath, 9.30 en 2 u. ds. Visser. Scbore, vm. en nam. dhr. Woldendorp, cand. Waarde, 9.30 en 2 u. ds. E. V. Japchen. Wemeldinge, 9.30 en 1.30 u. ds. Drost. Wissenkerke, vm. en nam. ds. v. d. Linde. Wilhelminadorp, vm. en nam. ds. Boisse- vain. Wolf aartsdijk, 9.30 en 2 u. ds. Stegenga. Op Walcheren Aagtekerke, vm. ds. Seulijn. Arnemuiden, Biggekerke, 9.30 en 2 u. ds. Schuurmans Stekhoven. Domburg, vm. en nam. ds. Koldewijn. Gapinge, nam. ds. Maas. Grijpskeirke, vm. en nam. ds. van Selons. Kleverskerke, vm. en nam. ds. Semme- link. Koudekerke, 9.30 en 2 u. ds. Postma, vin. bed. H. Av., nm. dankz. Meliskerke, vm. en nam. ds. Siemelink. N. en St. Joosland, vm. en nam. ds. Tak. Oostkapelle, vm. ds. Maas, nm. geen dienst. Ritthem, 9.30 en 2 n. ds. Kiehl. Serooskerke, vm. ds. de Ligt. St. Laurens, vm. en nm. ds. van 'tHoff. Oost- en West-Souburg, Veere, vm. en nam. ds. Weijland. Vrouwepolder, vm. en nam. ds. Kroese. Westkapelle, vm, en nam. ds. Reus. Zoutelande, vm. en nam. ds. de Wijk. 't Zandt, 10 u. ds. Talma, 6 u. ds. v. Selms. GER GEM. Goes, 9.30, 2 en 5.30 u. leeskerk. Ongelukken. De stoker Holman, die ernstig gewond werd bij een betel ontploffing in de machinefabriek van den heer IJ. Oling te Veendam, is gisternacht overleden. Té Huissen is een 18-jarige steenfabrieksarbeider met een kruiwagen steenen in den Rijn en in weerwil van spoedig toegeschoten hulp verdronken. Te Amsterdam klom een knaapje .achter op een motorwagen van de tram; door den conducteur verjaagd viel hij en ge raakte onder den wagen; zwaar gewond opgenomen, overleed hij aan de gevolgen. Te Gouda is deze week een marktbe- zoeker plotseling ineengezakt en op de plaats dood gebleven. Een oude bom. Op last van de militaire autoriteiten is te Gorinchem een bom ontladen en naar de Willemskazerne overgebracht. Deze bom is afkomstig uit den Franschen tijd en dus een eeuw oud. Ze werd gevonden bij graafwerk buiten de Dalempoort. Het projectiel behoorde bij een mortier van 29 centimeter, woog 150 pond en was gevuld met buskruit. De opening was met een laag vet en een prop gesloten. -Een oude getrouwe. Te Ommen is, naar de ,,Ned." meldt, op 88-jarigen leeftijd overleden mej. Elsje Kamphuis, die bijna 70 jaren de familie Kramer al daar, in 4 generatiën onafgebroken trouw heeft gediend. Zij vervulde haar plicht tot het laatst en we.nschte geen gebruik te maken, van de gelegenheid haar dikwijls aangeboden, een rustigen ouden dag te nemen. M o n d- e n k 1 a u w zee r. Onder het vee van den landbouwer W., te Zevenaar, is mond- en klauwzeer geconstateerd. Bij den landbouwer S. is miltvuur gecon stateerd. De Nieuwe Gazet van Antwerpen schrijft over het groot aantal afwezige geneesheeren, die nog steeds in Nederland of Engeland verblijven. In sommige dor pen, rond Antwerpen, is geen enkel ge neesheer te vinden. Te Merxem is er van de zes aldaar gevestigde dokters slechts één teruggekeerd; twee zijn bij. 't Bel gisch leger. In Cappellen, waar drie ge neesheeren waren, is 'er insgelijks slechts één weergekeerd. Het vrouwenkiesrecht in Amerika. Het huis van afgevaardigden heeft me.t 204 tegen 174 stemmen het voorstel' verworpen om de grondwet in dien zin te wijzigen, dat ook aan de vrouwen het kiesrecht wordt toegekend. De aardbeving in Italië. Een gemeenteambtenaar van Avezzano, een der weinige overlevenden uit de zwaar- getroffen stad, vertelt dat hij zich op straat bevond, toen de schok kwam. Al les viel in stukken en uit de puinhoopen verhief zich een ontzaglijke wolk van stof. De ambtenaar holde naar zijn huis, redde er zijn tante en een dienstbode en begaf zich naar het Torlonia-plein,, waar enkelen der overlevenden zich -hadden vereenigd. De fabrieken zijn vernield; zoomede het beroemde kasteel van de Colonna. Eenige honderden overlevenden kampee ren rondom vuren op het voornaamste plein. Het schijnt dat zij voor 't oogen- blik nog hun bezinning kwijt zijn en niet in staat zijn hulp te verleenen aan slachtoffers of zelfs maar een woord uit te brengén. Zij' hebben zoo detn nacht doorgebracht onder den kalmen sterren hemel in de bittere kou. Men hoort zelfs nu nog hartverscheu rende zuchten en kreten om hulp uit de puinhoopen opstijgen. De Koning is gisterenmiddag om 2 uur te Avezzano aangekomen. Hij1 bezocht de puinhoopen om het reddingswerk gade te slaan, dat verricht wordt door brigades van reddingmaatschappijien. De ernstig giewonden worden ter plaatse zelve ver pleegd; de lichter gewonden worden per spoor naar Rome vervoerd. De regeering zal een commissaris be noemen om het ondersteuningswerk te leiden en het plaatselijke bestuur uit te o-efenen in Sora en Avezzano. Op talrijke andere plaatsen is nog veel verlies, ook van menschenlevens, te be treuren. Volgens 'een bericht uit Napels heeft pater Alfani, de beroemde seismoloog en idirectenr van het observatorium in Valle Pompeji, gezegd: De aardbeving, door ons toestel geregistreerd, schijnt het ramp spoedigst te hebben huisgehouden in een cirkel met een straal van meer dan 100 mijl, welks centrum in de provincie Po ten z a is gelegen. De verbinding met Pötenza is verbro ken men vreest dat daar een groote ramp heeft plaats gevonden. PETROGRAD, 15 Jan. (Off.) Het voort- lukken der Russen op den rechteroever van de Weichsel heeft zich op gunstige wijze ontwikkeld. De cavalerie van den vijand werd teruggeworpen. De Russische voorhoede bezette Serpedz. PARIJS, 15 Jan. Communiqué van gis teravond 11 uur: De Duitsche loopgraven benoorden Roye en N.W,. van Fougues- court werden vernield. De Duitsche aan vallen benoorden Soissons zijn gestuit. Door het wassen van de Aisne konden wij geen versterkingen zenden naar onze troepen aan den rechteroever. Deze moes ten daardoor terugtrekken en enkele ka nonnen achterlaten, na ze onbruikbaar te hebben gemaakt. De Duitschers maak ten gevangenen, doch hoofdzakelijk ge- Wonden. De Franschen namen een aan tal niet gewonden gevangen. De vijand behaalde Wel partiëele voordeelen, doch dit kan geen invloed hebben op het ge heel der operaties. Dioor het stijgen der Aisne en door onze maatregelen kan de vijand niet van zijn succes gebruik ma ken aan de Zuidelijke oevers. PARIJS, 14 Jan. Ondanks den mist is er rond Nieuwpoort een hevig artil- - leriegevecht geleverd. Een hoeve ten zuidoosten van Struyve- kenskerke (ten N.W. Van Dixmuiden), die den vijand diende als opslagplaats van munitie, is door de Belgen vernield. In de streek van Lens heeft onze ar tillerie groepen vijandelijk esappeurs, die bezig waren loopgraven aan te leggen, ver dreven. Ten noorden van Soissons is den ge- heelen dag verwoed gevochten, met name om de twee hoogten nabij Crouy. Onze tegenaanval is aan den linkerkant van het gevechtsterrein ©enigszins opgescho ten; in het centrum hebben wij, ondanks herhaalde aanvallen van den vijand, onze stellingen rond het dorp Crouy gehand haafd, doch voor Vragny hebben wij ter rein verloren, daar de verbindingslijn, onzer troepen gevaar liep, aangezien de sterk gezwollen Aisne verscheidene door ons gebouwde bruggen had weggeslagen. Wij li ebben stellingen bezet ten zuiden van de rivier op de lijn van Crouy tot Missy en houden op den noordelijken oever brug- gehoofden bezet. In plaatselijke gevechten in de streek van Perthes tiebben wij 'ten noorden van Beau Séjour loopgraven opgeblazen, ten einde den vijand in zijn actie te belemme ren. Van de overige gedeelten van het front is niets te melden. ROME, 14 Jan. Het aantal slachtoffers van de aardbeving wordt geschat op 12.000 Dooden en 20.000 gekwetsten. DEN HAAG. De commandant van het interneeringsdepot voor Engeischen te Gro ningen, heeft eervol ontslag als zoodanig aangevraagd. DEN HAAG (Off.). Bevestigd wordt dat de Effectenbeurs te Amsterdam op< 9 Fe bruari zal worden heropend. DEN HAAG. De Haagsche politie-recher- che heeft ter beschikking van de justitie gesteld oen Rus, verdacht van verduiste ring van een partij diamanten ter waarde van f40.000. De man zou n.l. aan den- gene, wien hij de edelgesteenten moest overhandigen, in plaats daarvan een pak ket met rijstkorrels hebben gegeven. DEN HAAG. De arts T., die verdacht wordt van het plegen van onzedelijke handelingen, heeft gisteravond, toen de zedenpolitie hem wilde arresteeren, ge poogd zelfmoord te plegen, door vergif in te nemen en den linkerpols door te snij den, nadat hij een juffrouw, zijn mede plichtige, die met zijn practijken op de hoogte was, vooraf de polsaderen had afgesneden'. De opzet mislukte echter. Beiden zijn nu in het ziekenhuis en ma ken het vrij goed. ROME, 15 Jan. De Paus heeft het Va- ticaan verlaten om een bezoek te brengen aan het Santa Morta Hospitaal, waar de door de aardbeving gewonde soldaten worden verpleegd. I (Dit is nog niet gebeurd sedert de be zitneming van Rome, door de Italiaansche troepen in 1870. Althans wanneer boven staand telegram juist is. Red.) Arr.-Rechtbank te Middelburg. Heden, Vrijdag, zijn veroordeeld we gens: poging tot verboden uitvoer: E. 0., 39 j., voerman, S.t. Jansteen en E. K., 48 j., bierhrouwersknecht, Sas Van Gent, beiden tot 14 d. gev.straf; A. V. 51 j., graanhandelaar, St. Gilles Waes, tot f25 b. s. 12 d. h.; de eiseh was 14 d. gev.- straf; P. H. 43 j., Assenede en J. L. 44 j., spoorwegarbeider, St. Nicolaas, hei den tot f20 b. s. 10 d. h.; E. M., klom penmaker, Clinge, M. S. 24 j., dienstbode, Wachtebeke-Overslag, E. B., 26 j. en A. v. D., 33 jj., arbeider, Sinay, Th. d. G., 26 j., koopman, Selzaete en 0. d. M., 31 j., kleermaker en winkelier, Lokeren, al len tot f10 b. s. 10 d. h.; J. R., 28 j., rijwielmaker, Clinge, J. v. P., 34 j., 'caféhouder, Hingena, B. R., 35 j., zonder beroep, St. Nicolaas, M. d. S., 35 j., Lo keren, M. P., 35 j., St. Nicolaas, J. Th. 26 j., werkvrouw te Antwerpen, M. d. V., 44 St. Nicolaas, C. W., 55 j., molenaar, Wergter, A. W., 28 j., venter, Clnige, M. V., 24 j.j, en C. R., 24 j., St. Gilles Waes, P. C. J., 24 j., zonder beroep, hvr. v. L. v. R., Beveren Waes, C. G., 57 j., reiziger, Gent, J. V., 32 j. en C. E., 19 j., Selzaete, A. d. R., 46 j. en Ch. L. d. L., 52 j., Selzaete, J. W., 65 j., werkman, Assenede en M. V. en R. v. d. P., Waohtebeke, en M. S.,'21 j., C. d. W., 27 j., M. d. C., 23 j., allen zonder beroep, R. d. L., 20 j., hvr. van Th. d. B, V. Wi., 23 j., V. W. 17 j, M. d. B., 46 j„ Z. S„ 19 j, S. H., 20 j., C. P., 20 j., M. d. P., 32 j., hvr. van A. v. D., N. v. H., 78 j. zonder beroep allen te Selzaete, J. S. 22 j., Puijvelde, L. P., 41 jj. zlonder beroep, St. Nicolaas, L. L. 29 j., Selzaete, H. V. 40 j., werkman, Bouchante, B. J., 37 j., werkman, Oost-Eecloo, J. B. H. v. S., 46 j., koopman, Brussel, O. E. M., E. H., 17 j., reiziger, Gent, en A. v. d. D., 23 j. spoorwegbeambte, Boelegem, allen tot f5 b. s. 5 d. h. I diefstal: A. D'h., 29 j., bankwerker, Brussel, te Middelburg, gedetineerd, con form de eisch (tot 3 m. gev. straf, met aftrek van het voor-arrest; mishandeling: A. C. d. M., 19 j., fa brieksarbeider, en J. D., 26 j., arbeider, beiden Westdorpe, A. C. d. B., 27 j., schipper, en J. J. H., 47 j., zonder be roep, Aaxdenburg, allen tot f 5 b. s. 5 d. h., de eisch was voor de twee eersten f 12 b. s. 12 d. li. en voor de twee laatster» f10 b. s. 10 d. h.; niet voldoen bevel ambtenaar: J. R., 35 j., koopman, Zaamslag, conform de eisch, tot f 10 b. s. 10 d. h. stroqperij: F. H., 40 j., arbeider, Hulst, tot f 7 b. s. 1 »v. h., de eisch was f 10 b. s. 10 d. h.; plegen van ontucht: H. C., 29 j., onder wijzer, Sluis, tot 3 m. gev. straf, de helft minder dan de eisch, en verduistering: C. C., 38 j., werkman, Zuiddorpe, te Middelburg gedetineerd, en C. F. G., 26 j., voortvluchtig, ieder tot 1 jaar gev. straf, de le met aftrek van het voor-arrest; de eiseh was voor ieder 1 jaar en 3 maanden. Vrijgesproken: conform de eisch: E. P., 33 j., en F. T., 26 j., beiden Selzaete, en U. R. V., 44 j., werkman, P. v. d. V., 23 j., zonder beroep, J. v. d. B., 28 j., en Th. A., 32 j., allen Assenede, beklaagd van poging tot verboden uit voer. Bij bevelschrift van bovengenoemde rechtbank is de 18-jarige koopman A. J. d. K., te Middelburg wonende en aldaar gedetineerd, ter zake van diefstal van konijnen, verwezen naar de openbare te rechtzitting. Rechtbank te M i dd e 1 b u r g. Wegens landlooperij gepleegd te Ter- neuzen .werd tegen A. Z., zonder bekende woon- of verblijfplaats, 12 dagen hechte nis. Verbolgens stond terecht E. M., ver dacht van diefstal te Biervliet van een. zakje met geld van F. Velst. Getuige Velst zedde, dat ér in het zakje ongeveer 94 iiiancs was en dat hij met bekl. in de schuur van Dobbelaere ondier dak was. Bekl. bekende dit zakje met geld td hebben weggenomen uit den binnenzak van bekl.'s jas. Do eisch luidde 4 maanden gevangenis straf met aftrek voorarrest. De verdediger, ml*. Toulon van der Koog, bepleitte clementie voor bekl. Een oude bekende nam vervolgens op het beklaagdebankje plaats, namelijk J. PI., een recidivist, inzake rijwielverduiste- ring. De eerste getuige, A. van Loo, rijwiel handelaar te Middelburg, verhuurde op 9 Mei een fiets aan beklaagde, later wilde bekl. hem voor f 17.50 koopen, doch ge tuige wilde dat niet doen, alvorens geld te zien. Bekl. is laler noch met geld, noch met de fiets teruggekomen. Bekl. zeide, dat hij wel degelijk de fiets gekocht heeft. De tweede getuige, de werkman W. Geerfse, zeide, dat bekl. hem de fiets verkocht heeft voor een oude en nog f8.50 toe, zeggende Leijdekkers te hee- ten en van zekeren Willemse te komen. De officier van justitie eisohte 9 maan den met .aftrek van het voorarrest. De verdediger, mr. Cleveringa, refe reerde zich aan de uitspraak der recht bank. Wegens het koopen van een Duitsche karabijn van een soldaat stond terecht P. J. C., van de Axelsohe Sassing. Getuige L. S. Vosman, soldaat te Hulst, moest geweren van geïnterneerde soldaten vervoeren van Hulst naai- de Axelsche Sassing en legdie even aan bij de herbelg van beklaagde; en toen kocht bekl. hem er een van. Bekl. zeide, Mat hij dacht dat het een burgerlijk geweer was, hij kocht het voor f2,50, hij deed het in een zak, omdat hij geen geweer mocht dragen. De president wees er bekl. op, dat die zak en he;t meenemen achter een schuur, sterke bewijzen waren, dat bekl. begreep dat hetgeen gedaan werd, niet in orde was. De wachtmeester der maréchaussée te Axel, D. A. van Sluis, nam de karabijn in beslag. De laatste getuige, majoor ,A. Wi. Cre- mers, cbef van de militaire afdeeling te Middelburg, verklaarde als deskundige, dat de karabijn is een zooals ze in ge bruik zijn bij de cavalerie van het Duit sche leger. D# officier eischte zes weken gevange- nistraf. De volgende beklaagde, Th. v. C. uit Clinge stond terecht wegens verduisterinjg van een paard, dat bij hem was komen aanloopen en dat hij het niet heeft aan gegeven bij de politie. Op 9 October was het dier bij hern gekomen en 31 Octo ber heeft de ejgenaar het opgeëisohtj tot toen had bekl. er als heer en meester mede gehandeld. Eisch drie maanden gevangenisstraf. Niet verschenen was H. M. uit Sas van Gent. Wegens het toebrengen op 17 Octo ber van een miessteek in de zijde van den arbeider L. Bernal, luidde de eiscb 14 dagen gevangenisstraf. Wel Verschenen was F. C. uit St. Jan steen, die op 2 November met zijn hand en ook met een zweep W. M. Bloemmaeït zon hebben mishandeld. Bekl. ontkende het ten laste gelegde, niettegenstaande twee getuigen dit perti nent volhielden en de derde wel gezien, heeft dat er geslagen is, maar weet niet wie het deed bekl. of zijn vader. Eisch f 7 of 7 dagen. Wegens beieediging van twee landweer soldaten tevens onbezoldigde rijksveld wachters werd jbij verstek tegen A. v. 0. uit St. Jansteen £12 of 12 dagen geëischt. Wegens diefstal van een rijwiel had zich te verantwoorden G. v. d. P. te Schoondijke. De eerste getuige, A. van der Does nit Heinkenszand, bad zijn fiets laten staan hij den Zandijkscjien grintweg op 31 October, later was de fiets verdwe nen, maar getuige had iemand op een fiets zien komen. De tweede getuige C. van der Does verklaart in gelijken geest. De derde getuige M. de Kaater, agent Prov. Stoombootdienst te Borssele, heeft bekl. met één fiets Vrijdags zien komen en Zondags met twee fietsen zien ver trekken. De laatste getuige, de majoor der rijks- veldwacht M. J. Straub, nam het rijwiel op een vliering bij bekl. in beslag. Bekl. noemde een onbekende. Eiseh drie maanden. Bekl. M. G. bekende zich te hebben schuldig gemaakt aan jachtwetovertreding, maar ontkende zich tegen zijne aanhou ding en het in beslagnemen van het ge weer door de onbezoldigde rijksveldwach ters G. Rottier en C. Vermaire uit Ove- zande en vei'wonding van eerstgenoem de; de eisch luidde na het hooren van de getuigen drie maanden gevangenisstraf. Een zelfde zaak was die tegen P. F., die zich ook tegen deze veldwachters ver zette, ook hij ontkende, maar de eisch luidde ook nu drie maanden. De laatste zaak was die tegen G. M. de V., uit Wolphaartsdijk, beklaagd van mis handeling van A. Schipper, door hem van een dijk af te duwen. Eisch f 10 of 5 dagen. Uitspraak 22 Januari. 15 Jan. medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 765.8 te Mün- chen, laagste stand 734.9 te Christian- sund. Verwachting tot den avond van 16 Jan. Matige tot krachtigen, tijdelijk wellicht stormachtige Westelijke tot Zuidelijken wind. Zwaarbewolkt tot 'betrokken licht. Waarschijnlijk regenbuien. Weinig veran dering van temperatuur. Van 14 en 15 Jan. MIDDELBURG. Ondertrouwd: C. H. Hatcrt, jm. 26 j. en A. Adriaansens, jd. 24 j.; C. G. Hoek, jm. 25 j. en J. F. Verbeek, jd. 25 j.; J. C. den Besten, jm. 26 j. en T. Pape, jd. 23 j.; P. Lam- pert, jm. 26 j. en M. P. Hoveyn, jd. 21 j.; J. J. Akkerman, jm. 30 j. en C. A. S. de Keijzer, jd. 21 j.; J. J. G. Mossou, jm. 21 j. en T. L. Hymans, jd. 22 j.; D. W. Goedhart, jm. 21 j. en P. Wilderom, jd- 24 j. Bevallen: M. L. Geerinckx, geb. Schille- mans, z.; M. Franck, geb. Rutsaert, d. P. A. Tange, geb. Joosse. Overleden: E. Sanders, 68 j., wedr. van M. Beun. GOES. Huwel. aang.13, Carolus Lu dovicus Franciscus Beirnaert, 30 j. jm. te Kruiningen en Adriana Henderica Hu- bertina Capello, 24 j. jd. te Goes. Geboren: 1, Cathalina, d. v. Marinus de Jongh en Geertruida Klap; 13, Cor- nelis, z. v. Baltbasar Johannes Vermeulen en Cornelia Paulusse. Overleden: 13, Cornelia Engelina Ker- pel, 75 j., weduwe van Herman Ossel. Van 8—14 Jan. 1915. KRUININGEN. OndertrouwdFrancis cus Josephus van Ruyssevelt, 26 j. jm. te Kruiningen en Maria Elisa Orner Lan douw, '22 j. jd. te Merxem. GehuwdEmilius Ludovicus Sohrau- wen, 23 j. jm. te Kruiningein en Pau lina Josephina van Ruyssevelt, 24 j. jd. te Antwerpen; Joannes Leonardus Maria Daems, 30 j. jm. te Antwerpen en Maria Tbelresia Albertina Jacobs, 24 j. jd. te Kruiningen, Geboren: Cathalina Anthoinetta Maria, d. v. Jacobus Johannes Simons en Gijs- berdina Maria Rekkers; Mathilda Louisa, d. v. Ludovicus Cautreels en Amelia Cle mentina Geris te WilrijckFrancina Maria, Johanna Geertruid Anna Adriana, d. v. Adriaan van 't Westende en Geertruid Ma ria Everaeirt; Albert, z. v. Josephus Augus- tinus de Wachter en Theresia Bonte te Ingene; Jan Pieter, z. v. Jacobus Kouse- maker en Adriana Koets. Overleden: Dirkje Johanna, 2 mnd., d. v. Jacob Fieirloos en Leuntje Schijf. Goes. Heden had ten overstaan van notaris Pilaar de openbare verkooping plaats voor de erfgenamen van Job Ka- relse, van de hofstede met huizen en erven en bouwland. Een !en ander is ver kocht voor de som van f 109854.59. Morgen hopen we hiervan specificatie te geven. Ierseke. Afloop verkooping van 11 hui zen ten overstaan van not. Schram van Kruiningen voor de erven J. R. Dod- mond. Perceel 1, kooper J. L. Dodmond te Ierseke voor f1455; perc- 2, M. C. van der Jagt f375; perc. 3, Joh. Minnaars Mz. f315; perc,. 4, H. Dodmond f740; perc. 5, M. Servaas f730; pere. 6, M. Verschure f800; perc. 7, J. Everse f325; perc. 8, H. van Noorden f355; pere. 9, A. Tramper f255; perc. 10, A. Tramper f130; perc .11, Gebr. Dodmond f 101. Alle koopers wonen te Ierseké. Onkosten 8'/2 pet. en voor perceel 1 f10 en overige perceelen f5 voor losse goederen. Gezamentlijk te betalen £35 ge rechtskosten.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1915 | | pagina 3