Telegrammen. Uit de Provincie, Kerknieuws. Onderwijs. Gemengd Nieuws. Laatste Berichten. Burgerlijke Stand. Afloop yerkoopinpn, aanbestedingen enz. iarktberichten. Telegrafisch Weerbericht. Middelburg. Gisteren werd op den Pen- ninghoeksingel de bejaarde K. door een beroerte .getroffen. Op last van doktert Reilingh werd de man door de politie per brancard naar het Gasthuis vervoerd. In September j.l. maakte de schil- dersknecht J. P. v. d. K. zich alhier schuldig aan diefstal van een heerenrij wiel, waarmede hij naar België trok en bet daar te Brussel verkocht. De man is thans na lang zwerven hier terugge keerd en door de politie aangehouden en aan de justitie voorgeleid. Dat er behalve de velen, die het de politie gaarne lastig maken, ook zijn die gaarne haar taak verlichten, bleek gisterenavond toen zekere W., die veel te veel aan Bacchus geofferd had zich zelf op het politiebureau kwam aanmelden om zijn roes uit te slapen. Heden werden 1145 bons voor warm eten afgegeven. Het Hurgronjefonds schonk f 150 aan de Vereeniging voor de Zeeuwsche Blin den. Vlissingen. De Groote of St. Jacobskerk te Vlissingen, die in Augustus 1911 af brandde, is nu zoo ver gereed, dat zij met Paschen in gebruik zal kunnen wor den genomen. Pogingen worden aange wend den inwijdingsdienst op te doen luisteren door een zangkoor. Tot lid van den raad werd heden bij enkele candidaatstelling gekozen de heer W. Anker. Colijnsplaat. Aan de oesterput is een mijn aangespoeld en onder militaire be waking gesteld. Waarde. Maandagavond hield de Ko- lenvereeniging „Algemeen Belang" alhier haar jaarvergadering, onder voorzitter schap van dhr. J. J. Mol. Ze werd bijige- woond door 49 leden. De Secretaris bracht! teen gunstig jaarverslag uit; bet ledental klom in 1914 van 96 tot 104 leden. Aan gevoerd werden in het jaar 1914, 3284J/2 II.L. kachelkolen en 372 H.L. eierkolen. De rekening van den penningmeester be droeg in ontvangst f 5032,22 en uitgaaf f4833,22, alzoo een goed slot van f199, zoodat de winst bedraagt fl.70 per aan deel. Deze rekening werd nagezien door J. Schier en J. Oranje en in orde bevon den. De aan de beurt van aftreding zijn '*de bestuursleden de he eren J. J. Mol en M. Kopmels met groote meerderheid van stemmen herkozen. Oudeianrie. Zaterdagmiddag hield de landbouwvereeniging „Door Eendracht tot Volharding" hare jaarlijksche algemeene vergadering, welke door 37 leden werd bijgewoond. Na, voorlezing der notulen en mededepling omtrent aanbestedingen, werd door den penningmeester, rekening en verantwoording gedaan, waaruit bleek, dat de rekening sloot met een goed slot van f25,72. In het afgeloopen jaar werden dooi' do le-ien aangekocht, 1500 balen superphosphaat 14 pCt„ 1485 balen am.- super, 730 balen chilisalpeter, 37 balen patentkali, 26 balen thomasphosphaatmeel, 9 balen kaïniet, alzoo samen 3787 ba len, benevens 2139 K.G. normaal sproei - poedex (Bouillon Bordelaise), tot een be drag van f 21934,80. De heeren P. de Dreu te Ellewoutsdijk en A. Remijnse te Oudelande werden met bijna algemeene stemmen als bestuurslid herkozen. Tevens werd de vergadering bijgewoond door een afgevaardigde of vertegenwoortligeir der .Nederlandse he Kunstmeststoffenf abrie ken. Uit de gegevens van genoemden per soon was wel op te merken, dat met het oog op de critieke tijden, zoowel hier als in het buitenland, de heeren vaster dan ooit aaneengesloten zijn en ze wel van plan zijn een aardig winstje te ma ken, en de Algemeene Handelsvoorwaar- den wel eens naar hun hand willen ver anderd zien; en daar Zeeland voorname lijk aangewezen is op België wat kunst mest betreft, en nu alles uit Holland moet komen, is de algemeene indruk dure kunstmest of geen. Westkapelle. Hedenmorgen is voor deze gemeente op de Zeeweringswerkén een mijn tot ontploffing gekomen. Zekere P. Br., alhier, die juist op den dijk liep, bleef ongedeerd, ofschoon de stukken hem om de ooren vlogen. De ruiten van vele woningen in het dorp zijn gesprongen. Persoonlijke ongelukken hadden gelukkig' niet plaats. Er zwerven nog meer mijnen voor de kust. De alhier gehouden inzameling1 ten behoeve van de wed. Roelse, welke Roelse bij de bekende mijnramp te West kapelle op 16 Nov. 1914 is omgekomen, heeft opgebracht de som van f 1432.30. Domburg. Door B. en W, alhier, zijn ter aanbeveling voor Secretaris-ontvanger van Dombnrg op de voordracht geplaatst de heeren: le. J. W. Schuurman, commies ter secretarie te Middelburg, 2e. A. A. Van den Hoorn, commies chef der 4e afdeeling ter secretarie te Almelo. -Op het strand voor de villa van den heer Sehötz ongeveer 450 meter afstand van het badstrand te Domburg1 is gistermiddag een F ransche mijn aange spoeld. Ned. Herv. Kelk. Drietal te Amsterdam (vac. Lammerts v. Bueren) B. J. C. Rijnders te Doorn, A. B. te Winkel te Arnhem en F. J. Krop te Rotterdam. Kamperland. Zondagmiddag nam ds. S. van Veen afscheid van zijn gemeente, met een rede naar aanleiding van 2Thes. 2 van vers 14 tot 17. Na het uitspie ken dezer rede volgden de gewone toe spraken tot kerkeraad, gemeente, kerk voogden en kiescollege, waarna door ouderling J. J. Buijze, de scheidende leeraar hartelijk werd toegesproken, en op diens verzoek de gemeente den schei denden leeraar de bekende bede uit Ps. 121 vers 4 toezong. Ten slotte werd door ds. Van der Linde, van Wissenkerke, het woord gevoerd, waarna de gemeente, wel ke in grooten getale was opgekomen, uit eenging. Geref. Kerken. Twaalftal te: Batavia (op Java, vac.- D. J. B. Weyers), R. E. van Arkel te Soest, J. C. Bnissaard te Meppel, Dr. K. Dijk te Rijswijk (Z.-H.), Dr. J. G. Geel kerken te Epe, T. J. Hagen te Nieuwe Pekela, Dr. W. G. Harrenstein te Noord- Scharwoude, Dr. H. Kaajan te Rotterdam, F. C. Meijster te Rotterdam, Dr. J. C. de Moor te Den Haag, J. C. Rullmann te Utrecht, J. Thijs te Hattem en Chr. Warner te Brussel. Beroepen te Winschoten, Chr. Bruins te Axelte Drachtster Compagnie, M. P. Pel te Eestrumte Rilland,- Bath, E. J. van Voorst, cand. te Rfens- woude. Ev. Luth. Gem. Bedankt voor Weesp, door C. C'. G. Visser, Hersteld Ev. Luth. pred. te Den Helder. Geref. Gemeenten. Goes. Donderdagavond 6 uur a s. hoopt ds. G. H. Kersten van Ierseke deze ge meente te dienen. Meer belangstelling in onze koloniën. Men schrijft aan de Avp. De inspecteurs bij het L. O. hebben aan alle districts-schoolopzieners een schrij ven gericht, waaraan het volgende is ont leend „Wij hebben de eer u mee te fleelen, dat naar onze meening1 bij het onderwijs in de aardrijkskunde op de scholen voor L. O. veelal te weinig1 tijd en zorg wordt gewijd aan onze koloniën en dat ook al door het ontbreken van geschikte leer middelen dit deel van het aardrijks kundig onderwijs niet die gevolgen heeft, welke er van gewenscht mochten worden; het aanvankelijk begrip bij onze school jeugd, dat ook voor haar onze koloniën van de grootste beteekenis zijn, en wel licht haar een schoone toekomst bieden. DaUr de vaststelling van liet leerplan en de bij het onderwijs te gebruiken hoe ken uitgaat Van de schoolhoofden, komt het ons doeltreffend voor, als dezen door u gewezen werden op de in verschillende schoolbladen aangekondigde gelegenheid om de lagere scholen in het bezit te stellen van een collectie schoolplaten, welke door den steun der Regeering reeds voor middelbare scholen en opleir dingsinrichtingen konden worden aange schaft." Verlof voor hoofden van Chr. scholen. Naar wij uit goede bron vernemen, is door den Minister van Oorlog 8 da gen verlof gegeven aan de gemobiliseerde hoofden der scholen, voor wie dit ge vraagd is door den Schoolraad voor de scholen met den Bijbel. Met blijdschap zal deze mededeeling ontvangen worden. De schoolbesturen der gemobiliseerde hoofden zagen de „Model- lenweken" met groote bezorgdheid tege moet en zijn nu uit dien nood. Dank komt daarvoor 'toe aan de welwillende hou ding van den Minister van Oorlog, en aan den Schoolraad, met zijn ijrVerigen secretaris, den heer Derksen, door wiens tusschenkomst dit verlof verkregen werd. (Stand.) De 36 s t e U n i e-c o 11 eote. Dit jaar heeft de Unie-collecte in totaal opgebracht f 105.314.60, dat is slechts f 2768.65 lager dan de vorige en f3493.051ƒ2 hooger dan de 34ste Unie collecte in 1912. Eene, onder de moeilijke omstandigheden waaronder zij in 1914 ge houden is, alle verwachtingen overtref fende opbrengst, die ons Christenvolk tot lof en dank zal stemmen. (Stand.) De stuurliedenexamens beginnen 2 Februari te 's Gravenhage. Aantn. vóór 23 Januari. De Machinistenexamens vangen 2 Februari aan te Utrecht. Aanm. Vóór 23 Januari. Ongelukken. Te Wageningen is een 70-jarige verpleegde uit teen oude mannen- en vrouwenhuis in beschonken toestand te water geraakt en verdronken. Te Zaandam is in het kerkgebouw der Vereeniging tot verbreiding der waar heid een 73-jarige kerkbezoeker even voor de dienst begon, plotseling 'doodgebleven. Te Westeremden is in een sloot het lijk van een koopman gevonden, die des avonds te voren door de duisternis te water geraakt en verdronken is. Mijnen aangespoeld. Er zijn te Vlieland vijf mijnen aangespoeld die alle onder militaire bewaking zijn gesteld. De postdiefstal. Zaterdag heeft de Amsterdamsche recherche wederom in Oisterwijk en omstreken vertoefd in verhand met de aanhouding van den Am- sterdamschen milicien A. de J. Deze heeft niet minder dan 15 namen van personen opgegeven, die-allen zouden kunnen getuigen, dat hij op den dag, dat de postdiefstal plaats had, te Oisterwijk vertoefde. Moord. De 28-jarige bootwerker, die Zaterdag in de Conradstraat te Am sterdam zijn vader heeft doodgestoken, is gisteren door de justitie in het Binnen gasthuis gehoord. Ook aan de vrouw van den dader is een verhoor afgenomen. Uit dit verhoor schijnt te moeten worden af geleid, dat, zooals reeds in ons eerste bericht werd vermeld, de vader de twist is begonnen, en de zoon uit zelfverdedi ging heeft gehandeld. De zoon had aan vankelijk geen mes in de hand, doch heeft, tijdens de worsteling, den vader het mes afhandig gemaakt. De toestand van den zoon is niet ge vaarlijk, maar er zal toch nog wel eonige tijd voor zijn herstel noodig zijn. „N. R. Ct." Geïnterneerden ontsnapt. Niet minder dan 15 Engelsche officieren te Groningen hebben Zaterdagavond ge tracht te ontvluchten. Twee, werden als bedelaars verkleed, aan het hoofdstation door de marechaussees aangehouden, twee anderen, in uniform en gereed om per iauto te vertrekken, aan de Kraneweg en vier anderen, in civiel, nabij het Noor dersportterrein, aan de uithoeken der stad. Twee officieren hebben telegrafisch be richt over Harlingen te zijn vertrokken. Vijf zijn nog niet terug. Allen hadden hun eerewoord teruggegeven en waren in de kazerne geïnterneerd, maar mochten dagelijks eenige uren vrij in de stad rondwandelen. (N. R. C.) Spoorweg o.n geval. Gistermor gen kantelde aan het werk bij de Holl. Spoor te 's-Gravenhage een zandtrein met locomotief, door het uitzakken der spo ren, tengevolge van den aanhoudenden regen en rolde naar beneden. Gelukkig kwam het bedienend personeel met den schrik vrij en bepaalde zich de schade in hoofdzaak tot tijdverlies. Brand te Merxem? Van de grens af is te Putten een groote brand te zien in de richting van Merxem, waar een petroleumopslagplaats gelegen is. Hoewel het niet mogelijk is, een be vestiging te krijgen van het gerurcht, dat deze opslagplaats in brand gevlogen is, is dit toch niet onwaarschijnlijk. Allerlei geruchten doen hierover de ronde. Be weerd wordt o.a., dat een vijandelijke vlieger een bom op de opslagplaats ge worpen heeft. PARIJS, 12 Jan. Communiqué van gis- gisteravond Tl uur: De toestand is on veranderd. LONDEN, 12 Jan. Majoor ven Gesten- korn, commandant der Duitsche troepen te Lodz, heeft bevel gegeven om 6 jon gens van 11 tot 16 jaar te fusilleeren, omdat zij geweigerd hadden den Duil- schers als wegwijzer te dienen. LONDEN, 12 Jan. De „Daily Tele graph" verneemt uit Havre, dat Koning Albert een bezield protest heeft ingediend bij den Paus tegen de wijze waarop de Duitschers kardinaal Mercier behandelen, die tegenover de wreede onrechtvaardig heid waaraan zijn volgélingea bloot ston den, niet vreesde den nadruk te leggen op het onmiskenbare recht van een recht vaardige zaak. LONDEN, 12 Jan. Volgens bericht uit Boekarest zullen drie lichtingen van de Roemeensche reserve tegen 25 Januari worden opgeroepen en drie andere 6 ■maanden later. BERLIJN, 12 Jan. Over den strijd in Frankrijk wordt gemeld, dat in het Woe- vre-gebied een sterke troepenafdeeling ten N. O. van Cirey in een hinderlaag ge raakte. De Franschen hadden nauwelijks een voordeelige positie in Bois le Prêtre ingenomen, toen zij door de Duitsche mij- nenwerpers werden vernietigd. De beschie ting van Soissons, waarbij het Paleis van justitie beschadigd werd, geschiedde om dat de Fransche artillerie vanuil de stad do Duitsche stellingen ten Z. van het dorp Soupir beschoot. KIEF, 11 Jan. Dagelijks trekken lange (transporten Oostenrijksche krijgsgevange nen door de stad en worden de voorbij gangers getroffen door het erbarmelijk uiterlijk en de lompen, waarin de krijgs gevangenen gehuld zijn', terwijl zij lijden aan rheumatiek en winterhanden en -voe ten. Tijidens de Kerstdagen zijn 10.000 gevangen genomen soldaten aangekomen, alsmede 400 officieren, waaronder ver scheidene hooggeplaatsten. Dezer dagen worden nog groetere aantal krijgsgevan genen verwacht. Volgens de krijgsgevan genen is het Oostenrijksche leger geheel ontredderd en moet de veldtocht als ver loren beschouwd worden. Geheele leger- afdeelingen, rekening houdende met de omstandigheden, verzinnen alle mogelij1- ke middelen om zich over te gieven. LONDEN, 11 Jan. (Vaderl.) Een bewjrjs yan de volkomen mislukking van Turkije om de Moslems te doen inzien dat zij1 in den heiligen oorlog gewikkeld zijn, wordt geleverd door de volgtende feiten: Te Damascus vaardigde Zekki-pasja, die onlangs van zijn ambt was ontzet, een pro- clamatie uit, waarin hij zeide: „Zoo de vijand de kuststeden bombardeert, zullen wij ons niet verdedigen, maar alle Christe nen en vreemdelingen in het binnen land ter dood brengen. De sjeik in de groote Omayade-maskee te Damascus nam Vrijdag, na de preek, den turban Van zijn hoofd en wierp dien op de steenen, uitroepende„Trapt er op!" Alle aanwezigen riepen: „God behoe de ons 1" De Sjeik vervolgde: „Toch is het heter op mijn tulband te trappen, dan in koe len bloede de Christenen te vermoorden, die evenals wij belasting betalen aan den Sultan. Deze oorlog is geen Djehad. maar een strijd van Christenen tegen Christe nen, en gij moet u herinneren, dat de profeet verboden heeft te moorden, en integendeel ons heeft opgedragen goed en behulpzaam te zijn voor onze huren." PARIJS, 11 Jan. Van de zee tot aan de Leie had met tusschenpoozen een niet zeer levendige kanonnade plaats. In de streek van La Boiselle maakten wij ons na een hevig gevecht van een loopgraaf meester. Ten Noordoosten van Soissons, hij hoogte 132, hebben wij een aanval der Duitschers afgeslagen. Vervolgens on dernamen wij een aanval en veroverden wij twee 'linies van loopgraven over een front van circa 500 meter, die een ver lenging in oostelijke richting vormen van de op 3 Januari veroverde loopgraven, waardoor ons het bezit van de geheele hoogte 132 verzekerd is. Ten Noorden van Perthes veroverden wij een loopgravenlinie over een afstand van 200 M. Ten Noorden van de boer derij Beau Séjour heeft de vijand krach tige pogingen aangewend om de verster king, die hij verloren had, te herwinnen. Zijn tegenaanvallen waren zeer hevig, doch werden afgeslagen. In de Vogeezen sneeuwt het hard. ST. PETERSBURG, 11 Jan. Op den linkeroever van de Weichsel hebben de Duitschers den lOden dezer hij dag en bij nacht tevergeefs getracht op ver scheidene punten onze frontlinie aan te vallen. Zij zijn overal door ons vuur teruggeslagen. Bij een aanval in de streek van het dorp Samice, ten oosten van Skierniwice, begonnen de Duitschers, toen zij bij- onze prikkeldraadversperringen waren gekomen te roepen: „schiet niet! Wij zijn landslui". "Daar op tal van andere plaatsen dergelijke listen reeds waren toegepast, lieten onze troepen zich niet misleiden en openden een moorddadig vuur. Daarna wierpen zij' den tegenstander door een tegenaanval terug en brachten hem zware verliezen toe. In Galicië blijven onze troepen hij ge- schut- en geweervuur met den vijand in contact. BERLIJN, 11 Jan. Tabris is dooi- de Russen ontruimd. AVEENEN, 11 Jan. In Russisch-Polen is de toestand onveranderd gebleven. Aan de Beneden-Nida zijn gisteren hardnekkige gevechten geleverd. De Russen gingen hier tot den aanval over en trachtten op ver scheidene punten met een overmacht van strijdkrachten de rivier od ondiepe ge deelten over te trekken. Zij zijn echter overal met groote verliezen afgeslagen. Gedurende deze infanterie-aanvallen is op naburige terreinen een heftig geschutduel geleverd, dat verscheidene uren duurde. Op de andere fronten is niets van belang gebeurd. Een van onze verkenrëingspa- trouilles is er gistëren in geslaagd door de vijandelijke linies heen te breken en door te dringen in de daarachter gelegen plaats tot aan de woning van den vijandelijken regimentscommandant. Van dezen koenen tocht is de patrouille met een officier en 6 man als krijgsgevangenen terugge keerd. TERNEUZEN. De 800 door het comité alhier verpleegd wordende Belgische be hoeftige vluchtelingen zijn thans allen van een flink stel onderkleeren voorzien. H. M. de Koningin zal zorgen voor vijf luiermanden ten behoeve van de in ver wachting veïkeerende vrouwen. DEN HAAG. De minister van Marine heeft bij zijn bezoek aan de Marine-Ma- chinistenschool te Hellevoetsluis, een on derhoud gehad met het bestuur dezejr gemeente. DEN HAAG. Het Pantserschip „Hol land" zal, na de noodige herstellingen, te hebben ondergaan te Willemsoord, in dienst worden gesteld. DEN HAAG. Minister Treub ontving ook uit regeeringskringen tal van geluk- vvenschen bij de volteekening van de Oor- logsleening. DEN HAAG. Hedenmiddag bedroeg het totaal- der inschrijvingen op de Oorlogs- leening 406 millioen. Het juiste bedrag der inschrijvingen zal vermoedelijk reeds morgenavond in de Staatscourant bekend gemaakt worden. Tevens zal worden me degedeeld, welk percentage zal worden toegekend aan de inschrijvingen, die geen recht op voorkeur hadden. LEIDEN. Ds. A. Roorda, predikant bij de Geref. Kerk is weder ernstig ongesteld!. ARNHEM. De Rijnhoogte is 11.58 bo ven A. P., d.i. 80 c.M. beneden den hoogsten stand in 1914. Van den hoog en Rijn wordt 17 c.M. val gemeld. TILBURG. Hedenmorgen hebben 21 draadwerkers van de firma N. Brands en Zoon het werk neergelegd. De oor zaak is een loonkwestie. TER NEUZEN. Huw.-aang.8 Jan. Flo ras van der Peijl, 27 j. jm. en Maatje Jacomina Kiel, 28 j. jd.; Izak Willem van der Vliet, 26 j. jm. en Margarietha Anna Openneer, 24 j. jd.; Frans Her- manus Geensen 27 j. jm. en Geertruida Maria Loof, 25 j. jd. Abraham: van der Hooft 20 j. jm. en Cornelia Dane 21 .j jd. Geboren: 6' Jan. Passchier .z.v. Jaco bus van Wjjck en Cornelia Adriana Geel- hoedt; 8 Jan. Elisabeth Adriana d.v. Christiaan Ollebek en van Adriana van Sabben; Sara Maria d.v. Petrus Simons en Maria Sara van der Peijl; 9 Jan. Johannes Pieter, z.v. Cornelis Jozias Huijs- sen en Tannetje Margrietha Wilhelm'; Maatje d.v. Marinus Verhelst en Jacoba de Groote. Overleden9 Jan. Catharina Santina 3 m. d.v. Jacob Overdulve en Neeltje Elisabeth Donze. (T. C.) AXEL. Huw.-aang.: 17 Dec. Julius van de Steene, 48 j. wedn. en Anna Maria Steppe 24 j. jd.; 28 Dec. Johannes An- tonie van der Berg, t van Hengelo 32 j. jm. en Maria Jozina van Doorn 20 j. jd. Huw.-volt.17, Willem Adriaan Scheele 21 j. jm. en Sara Willemsen 32 j. jd. Geboren: 20 Dec. Janneke Elisabeth d.v. Adries van Dongelen en Elisabeth Neeltje van Bendegom; 25, August, z.v. Adolf van Britsom en Melanie Maria Ce cilia van Remoortere; Josephus Leonar- dus z.v. Jacobus Franciscus van Mosse- velde en Magdalena Maria Savoij; 27, Dec. Johanna Adriana d.v. Jan Cornelisse en Debora Crina Brakman; 28, Catharina d.v. Mechiel de Visser en Cornelia van de Wege. Vitalus Augustinus Joseph z.v. Gui- lielmus Augustinus Wiendij en Elisa Ca rolina Muller (van Antwerpen); 29, Charel Herman z.v. Cesar Arthur van den Steen en Cornelia Clara Petronella van Aarsen (van Leuven). Overleden: 19, Agnes Alphonsina 10 j. d.v. August en wijlen Godeliva de Ke ver; 20, Anthonij Verhelst 80 j. echtg. van Christina Meertens, 23, Maria Phelomena Boënne 69 j.; 31, 'Gilles de Bokx 86 j. wedr. van Adriana Dieleman. (T. Ct.) Middelburg. Aan het gebouw van het Provinciaal bestuur alhier werd heden morgen aanbesteed het onderhouden van en doen van herstellingen gedurende de jaren 1915 en 1916: a. Aan de gebouwen der Rijks Hoogere Burgerschool te Zierikzee. Rarping f3600. Inschrijvers de heeren J. Roggeband f3412, J. van Almkerk f3379.en firma J. van Dijk Zoon f3375. Allen te Zierikzee. b. Aan de gebouwen van de Rijks Hoo gere Burgerschool te Goes. Raming f 3600. Inschrijvers de heeren A. de Bruijne f 3550, J. J. Buitendijk f3497, J. de Graaf en A. Schrijver f3290, firma W. J. van de Weerd Zoon f 3248. Allen te Goes. c. Aan de gebouwen Van de Rijks Hoo gere Burgerschool te Middelburg. Raming f 3900. Inschrijvers de heeren C. A. Moe renburg f3788, A. J. van Miert f3786, D. Dekker f3749, H. Jansen Jz. f3740, H. J. Keulemans f3719, J. de Buck f3670 en J. A. Beckers f 3550. Allen te Mid delburg. d. Aan de gebouwen der Rijkskweek school voor onderwijzers te Middelburg. Raming f4400. Inschrijvers de heeren P. Krijger Zoon f4785, Joz. Jansen f4280, M. J. Sanderse f4275, C. A. Moerenburg f4195, J. A. Beckers f4040, H. J. Keule mans f 3958, H. Jansen Jz. „f 3926 en A. Loois f3700. Allen te Middelburg. Ten slotte werd nog aanbesteed het uitvoeren van eenige werken aan het Rijksarchiefgebouw te Middelburg gedu rende de jaren 1915 en 1916. Raming f 4440. Inschrijvers A. Loois f 4462, J. de Buck f4297, H. Jansen Jz. f4224 en H. J. Keulemans f 4183. Allen te Middelburg. Naar waarnemingen in den morgen van 12 Jan. medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 754.3 te Karls ruhe, laagste 743.4 te Sylt. Verwachting tot den avond van 13 Jan. Meest matige tot krachtigen, westelijke tot zuidwestelijken wind, zwaarbewolkt tot betrokken, waarschijnlijk regenbuien. Wei nig verandering van temperatuur. Goes, 12 Januari 1915. Ruime aanvoer. Nreuwe .Tarwe f 14.50 a f 15.50. Nieuwe Rogge fa f—Win tergerst per 100 K.G. f 12.50 a f13.—Haver per 100 K.G. f 13.50 af 14.25. Winter-Koolzaad a Maanzaad f a f 0.Mosterdzaad f a f 0.Kroonerwten f 12.50 a f 13 25, Kook- erwten f 14.a fBruine Boonen f 11. a f 14.Karwpzaad f a f Zomer- gerst per 100 K.G. f12.a f Opgaaf van de marktzetters der gemeente. Eieren per 100 stuks f5.20 a f 6.Mid- denprijs per 25 stuks fl.40. Aan particulie ren verkocht tO. Boter per kilo fl.30 a fl.40. Middenprijs per halve kilo f0.68. Aan particulieren ver kocht f0.75. Afwijkende boter f0.per kilo. Minderwaardige boter verkocht a ct. Aanvoer eieren ruim 1000. Groote partjj boter onverkocht. Opgaaf van de Landbouw-Maatschappij. Boter fl.40 a fl.40. Rekenprps fl.40. Aau particulieren verkocht fl.60 per K.G. Eieren f5.20 a f5.90. Rekenprps f0.— Aan particulieren verkocht f 0.— p. 100 stuks. Eierenverkoop Onderafd. Zuid-Bev. V.P.N. Aanvoer 3485 eieren. Prps f5.20 a f5.90 per 100 stuks. Aanvoer buiten de V. P. N. stuks. Vlissingen, 12 Januari 1914. Boter per halve kilo f0,80 a f0,85. Eieren per 104 stuks f6,a f0,— Veilingsvereeniging „Walcheren". Middelburg, 12 Jan. 1915. Reinette Monstrieuse 14 ct., Goud Rei- nette 16 ct., Blenheim Pipping 16 ct., Cam-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1915 | | pagina 3