LOOP DER BEVOLKING. rwajs. Predikbeurten. Rechtszaken. Reclames Rugpijn. Leestafel nil im sr* mm nyü m*j urn Uit do pEOvincio, vincie dit jaar te wachten. Op 't onder- wijs-budget is zelfs 20.000 minder uitge trokken. Ook in Transvaal hebben zich onderwij zers bij de gewapende ontevredenen ge voegd. Ze zijn deswege in hunne betrek king geschorst Als secretaris van de Wet werd ook gevangen de heer H. Oost, oud-Neder- landsch onderwijzer, vóór den oorlog werkzaam bij het onderwijs in de Zuid- Afrikaansche Republiek. i Mede is in hechtenis, maar niet wegens „rebellie" met de daad, ds. P. van Drim- melen, ook onderwijzer in de voormalige Z.-Afr. Republiek, die na den oorlog te Utrecht zijn predikantsstudie volbracht en bij de Hervomde Kerk in Transvaal be roepen werd. Aan sommigen onzet zijn ook bekend ds. van Broekhuizen, ar. W. P. Steen kamp en ds. Fourie. Eerstgenoemde is gehuwd met een kleindochter van pre sident Kruger, was meermalen in Neder land en sloot zich bij de „rebellen" aan. Hij heeft zich onlangs overgegeven. Dr. Steenkamp had reeds verscheidene jaren te Pretoria en te Ermelo het pre dikambt vervuld, toen hij zich naar Am sterdam begaf, om er aan de Vrije Uni versiteit te studeeren. Hij verkreeg er den doctorstitel. Als veldprediker heeft hij Zich bij het commando van kol. Maritz gevoegd, met wien hij zich vermoedelijk wel in Duitsch Zuid-West-Afrika bevindt. Ds. Fourie, uit een wakkere patriotti sche familie, voltooide zijne studiën te Utrecht, trad in het huwelijk met mej. la Rivière te Zwolle, nog niet lang gele den, en koos in Zuid-Afrika eveneens de zijde der „rebellen". Door een kogel in de knie getroffen, raakte hij in han- der der loyalisten. Er was groote vrees, dat hij een been zou moeten missen, maar volgens een sedert nog bevestigd bericht is de kogel verwijderd en is de vrees voorbij. Generaal De Wet. Met instemming neemt de „Volkstem" uit het Zuidwesten, van Oudtshoorn, Kaap kolonie, het volgende hoofdartikel over: „Die gevangeneming van generaal de Wet maak 'n man blij en dit maak jou hartseer. Blij, omdat dit die uiteinde van die rebellie sal verhaas, sodat die krijgs wet-draag en onsekerheid en onrus en verspilling van volks-kragte sal ophou. Hartseer, omdat 'n mens nie anders dan met 'n diepe gevoel van jammer die skouwspel van die val van 'n groot man kan gadeslaan nie. Daar was de Wet nie in die verlede nie: 'n volksleier, volks heid, volksliefling. Vandaag is hij 'n in gejaagde en gevange misdadiger. „Wat daar ook teen hom mag tel,' we gens 'n handelwijs in die laatste paar maande, wat die strengste veroordeling wegdraag van elke regdenkende mens laat tot sijn guns getuig wat hij deur 'n lange lewensloop vir sijn Volk gedaan en. gewees het. Laat almal van ons, wat die kleinste greintje van invloed het om uit te oefen op ons voormanne, parlements lede en ministers, dit gebruik om mooi te praat vir genade. En wat meer, sal tél als óns mooi-praat daar is 'n gelegen heid nou vir die Engels-sprekende deel van die bevolking om deur grootmoedig heid baje te doen vir rasse-toenadering. Laat hulle saam met ons staan om die geskonde majesteit van die wet te neig tot die 6agte weg. „Volgens wet is daar drie wege ope,' vir die Regering. Hulle kan dadelik vir geml. de Wet voor 'n Krijgsraad onder verhoor breng, en die vonnis uitvoer. Hulle kan hem teregstel voor 'n gewone regter en jurie wegens hoogverraad en ook die von nis uitvoer. Of hulle kan hom gevange hou totdat die rus weer herstel is en' die ge- moedere meer kalm, sodat die volksver- teënwoordigers self kan beslis oor die wijse van sijn verhoor en van sijn straf. Waarskijnlik is die laaste die koers wat ingeslaan sal word. Is dit so, dan wordt die vraag van sijn behandeling, soos hier- bo opgemerkt is, 'n politieke kwessie. Dan word dit 'n tére en 'n delikate kwes sie, waarbij ons al ons takt en verstand sal nodig hê. Laat ons daarbij erken dat ons nie op 'n regmatige eis kan neerkom nie: ons moet ons beroep op inskiklikheid. En soos 't diégene betaam wat nie op 'n reg kan vastrap nie, wat tegestand wil verander tot verdraagsaam'heid, moet ons soek om te oorwin deur mooi-igheid en bedaardheid en sagsinnigheid." Korte Oorlogsberichten. Volgens een bericht uit Kopenhagen zouden de verliezen reeds ongeveer 2.000.000 Duitschers hebben bedragen, waarvan ongeveer 1.000.000 Pruisen. Van het bezoek van den Keizer in het oosten wordt thans, menige aar dige trek verteld. Zoo bezocht de Kei zer op een dag generaal von B. die te genwoordig een legercorps commandeert. De Keizer hield een gezellig praatje met den generaal en diens staf, liet zich in lichten over den stand van de operaties en nam in de beste stemming afscheid. Toen hij het hoofdkwartier van den ge neraal verliet, werden juist eenige dui zenden gevangen genomen Russen wer kelijk heel toevallig voorbij gebracht. De Keizer keerde zich om en zei glimla chend: Nu, waarde B'. dat hebt ge heel aardig in elkaar geziet. Uit België. De Duitschers heb ben den Deken en Pastoor van Gheel' jge- vangen genomen en weggevoerd. Te Tielen en Lichtaert zijn 13 jonge mannen aangehouden en weggevoerd. Zij hadden geen gehoor gegeven aan het ge bod, zich te Herenthals te melden. Te Gierle is beslag gelegd op de gelden van do gemeente, een som van 28.000 francs. GEMEENTE Oostkapelle1) Hulst2) Boschkapelle2) Noordgouwe Zonnemaire Neuzen 1 Januari 1914 Vr. Totaal Geboren M. Vr. T 603 1670 602 4622 626 1803 612 4766 1229 3473 1214 816 9388 19 54 22 125 10 38 16 118 29 92 38 243 Gevestigd M. i Vr. Tot. 34 104 38 294 39 97 21 247 73 201 59 541 Overleden M. Vr. Tot 13 6 79 o 37 6 66 7 43 6 42 Ontleend aan de „M. Crt." 2) Ontleend aan „Zei." Niettegenstaande er den gansehen dag en ook Dinsdag hevig kanongebulder tus- schen de kust en Dixmuiden werd ge hoord, wordt gemeld dat èr niet de minste verandering van positie heeft plaats ge had. Wel trachten de Duitschers hetgeen zij Noordoostelijk van St. George aan loop graven verloren, door hevige aanvallen terug te nemen, doch tevergeefs. De Russische minister Sasonof heeft in een interview met een Italiaansch jour nalist verklaard, dat hij overtuigd is, dat Italië niet lang meer buiten het conflict zal kunnen blijven. De Duitsche hulpkruiser „Kronprinz Wilhelm" heeft vier Fransche sche pen doen zinken. Slechts matige bewondering. De „Rotterdammer" schrijft: Over den Anti-Oorlogsraad spraken wij nog niet. Bekend is hoe deze organisatie in haar bestuur personen van de meest uiteen- loopende richting telt en op volmaakt onpartijdige wijze den oorlog tegen den oorlog zoekt te voeren. Ook uit onzen kring namen enkelen in dit college zitting en op de protestver gaderingen Vóór een tweetal weken be legd, deden zich ook eenigen onzer geest verwanten hooren. Eerlijk gezegd hebben wij voor dit ver eend optrekken van vogels van diverse pluimage, waarbij door de onzen naast Vrijdenkers, socialisten en Tolstoïanen de actie moet worden gevoerd, slechts ma tige bewondering. "Wij verwachten er bitter weinig heil van. Zeker, we ontkennen niet, dat er ter reinen zijn in de „neutrale zóne" waar op met vrucht gezamenlijk kan worden gearbeid. Maar het probleem van oorlog of vrede is een geestelijk vraagstuk, waarbij: de le vensbeginselen, die men belijdt, sterk in- fluenceeren. Onze Christelijke levensbeschouwing leidt ten deze tot een scherp geteekende overtuiging. Een gemeenschappelijke actie met hen die hier lijnrecht tegenover staan, kap geen kracht uitoefenen; integendeel, naar wij vreezen, voor hen en voor ons te leurstelling opleveren. Geïnterneerden. Na het vea'bnek van de Belgische ge- interneerde soldaten uit de kazernes te Amersfoort is gebleken, dat aan de ge bouwen en heit meubilair veel schade is toegebracht. Van verschillende vertrek ken zijn de deuren geforceerd, zlondejl dat dit van buiten zichtbaar was, kasten zijn opengebroken, afsluitingen verbroken, en verschillende voorwerpen van meubi lair enz. zijn verdwenen. Ned. Herv. Kerk. Aangenomen naar Westmaas, door P. de Bruijn te Nieuwkoop. Geref. Kerken. Tweetal te Overtoom: dr. J. G. Geel kerken te Epe en A. Hoeneveld te Nij- kerk Beroepen te Opperdoes, P. A. Zeilstra, cand. te Amsterdam. Aangenomen naar Groningen, door H. A. van de? Vegte te Urk. De examens voor nuttige en fraaie handwerken vangep aan op 11 Febr. Aanmelding voor 20 Jan. a.s. Voorzit ters zijn voor de nuttige, te Breda, dr. A. H. J. V. M. Desertine, districts-school- opziener te 's Boschte 's Gravenhage mr. R. v. Goens, districts schoolopziener te 'sHage; te Rotterdam J. C. Fabius, inspecteur van het lager onderwijs in de 2e inspectie te 'sHage; te Utrecht W. Jan sen, districts-schoolopziener te Utrecht. En voor de fraaie, te Utrecht, ml'. L. F. H. baron Michiels van Kessenich, inspecteur van het 1. o. in de eerste inspectie te Roermond. "Leden van bovengenoemde commissies zijn o.a. te Breda ïïe crimes A. Teunisse te Amsterdam, A. v. Munnekrede geb. v. d. Grinten, te 's Gravenhage; J. J. E. de Swert, te Breda; en G. W. Ooster hof te Arnhem. Plaatsvervangend voorzit ter is van Je commissie te 'sHage F. Eringa, distritsschoolopziener te Middel burg. En te Rotterdam P. la Grand, distr.- schoolopziener Te Dordrecht. NED. HERV. KERK. Zondag tO Januari 1915. Goes, 9.30 ds. Steinz, bed. II. A., 2 u. ds. Homburg, bed. H. A., 6 u. ds. Steinz, dankz. Lokaal Wijngaardstr., 9.30 ds. Homburg. Kantongerecht te Middelburg. Onder de zaken, welkb hedenmorgen voor het kantongerecht te Middelburg be handeld werden was er o.a. een tegen een juffrouw, die op 6 December met haar man en nog een persoon per rij wiel van Vlissingen naar Middelburg reed, en die bij de brug over de watergang onder Souburg werd bekeurd wegens het rijden ronder licht door twee maréchaus sees uit Vlissingen. De beklaagde zeide, dat op de hoogte van Souburg de lan taarn nog brandde, err dat zij, heneden gekomen eerst bemerkte dat de lantaarn uit was, zij stapte toen direct af. Een der marechaussees zeide echter: „het is te laat juffrouw". Zij vroeg de politie mannen zich te overtuigen, dat de lantaarn nog warm was, maar aan dit verzoek werd niet voldaan. De man van hekl. sprak in gelijken geest. De eisch luidde ontslag van rechts vervolging. Verder werd nog' behandeld een zaak tegen den boekhandelaar S. uit Middelburg beklaagd van het ten verkoop in zijn winkel hebben van rollen closetpapier met een rood kruis er op. De eisch luidde f 1 of 1 dag'. Uitspraak 14 Januari. Rugpijn is een verschijnsel, hetwelk niet verwaarloosd dient te worden, want meestentijds duidt het aan, dat de nieren (welke onder het smalle gedeelte van den rug zijn gelegen) aangetast zijn of bedreigd worden. De pijn kan licht, vaag, dof, onophoudelijk of met tusscbenpoozen op treden, zij kan van betrekkelijk weinig hinder, een gevoel van zwaarte, stekend of snijdend zijn, zoodat bukken haast on doenlijk is. Zelfs wanneer zij het gevolg is van een gevatte koude, een slag of val mag zij niet verwaarloosd worden. Rij hen, die aan gewrichtspijnen lijdon, is zij een waarschuwend verschijnsel, de voorloop ster van rheumatiek, jicht, zenuwpijnen, heupjicht, in het kort zij wijst op lichame lijke verwoesting door urinezuur. Andere gevolgen kunnen zijn nier- of blaasontste king, nxemie (urinezuurvergiftiging), war terzucht, niersteen. Foster's Rugpijn Nieren Pillen genezen de rugpijn, omdat zij haar aantasten in haar werkelijken oorsprong: de nieren. Zij herstellen de nieren, wanneer deze verzwakt of aangedaan zijn, zij lossen op uitstekende wijze "het urinezuur op en voorkomen dientengevolge tal van ge vaarlijke ziekten. Te Goes verkrijgt). bij de bh. de Paauw Co. en te Middelburg bij Joh. de Roos, Vlasmarkt K 157. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a f 1.75 voor één, of f 10.voor zes doo- zen. Eischt de echte Foster's Rugpijn Nie ren Pillen, weigert elke doos, die niet voorzien is van neven lui*. staand handelsmerk. Timotheüs (uitg. La Rivière. en Voorhoeve, Zwolle, red. J. N. Voorhoeve, Den Haag) geeft in zijn no. van 9 Jan. o.a. De noodvlag in top (een ernstig woord van Genl. v. V.). Van den hoofdredacteur „De Zending en de Oorlog". Bij de plant „het recht van de zwakste". Brieven uit Wonderland (oter levende vliegmachines). Mijnen. Het vervolgverhaal Waterloo. De Spiegel (uitg. W. Kirchner, Am sterdam) heeft deze week een photo van een vergadering van liet dagelijksch be stuur van de hoofdstad; twee prachtige wintergezichten in BeijeTen; tal van pho to's uit Zweden; kiekjes uit de vluchte lingenkampen; enkele herinneringen aan Blommers; voorts een paar aangrijpende verhalen uit den oorlog, terwijl Jan van Cadzand weer een nieuw feuilleton „Strijd" is begonnen. Vertrokken M. Vr. Tot 1 Januari 1915 M. Vr. 12 80 12 108 27 54 51 292 36 85 18 246 63 624 139 1737 69 538 605 398 511 4683 632 1810 625 426 513 Totaal 1256 3547 1230 824 1024 4813 9526 „Armageddon" of „De we reldoorlog in het licht dei-Open baring". Met bovenstaand onderwerp trad 1.1. Donderdagavond voor de Geref. Jengel. Ver. „Timotheüs" te Nieuwdorp op Ds. J. C. Rulhnann van Utrecht. Ondanks het gure, harre weer dien dag bevatte het kerkgebouw der Geref. Kerk een groent getal hoorders en hoorderessen. Ter ope ning der vergadering wordt gezongen Ps. 2:1. Alsnu wordt voorgelezen een ge deelte uit Openharing 16, waarna ds. Rulhnann den zegen des Heeren vraagt voor deze ure. In Openbaringen 16, aldus vangt spre ker zijn rede aan, wordt ons verhaald van de zeven Engelen die de zeven fiolen hadden van den toom Gods. Zij stortten die fiolen uit, de een op de aarde, de an der in de zee en de zesde op de rivier den Eufraat. Deze rivier was voor de volken der oudheid van groote beteekenis. Aan gene zijde woonden steeds roofzuch tige Koningen, die het land Juda be stookten. Ze kwamen dan over den Eufraat, die koningen van het Oosten. Eenmaal zullen vergaderd worden de ko ningen van het Oosten en de volkeren! van het Westen ten oorlog. Ze zijn opge stookt door drie demonen, den draak, d.i. de geslepenheid der politiek, het beest, de dorst naar menschenbloed, den val- schen profeet, die hen in den waan brengt, van een Gode welgevalligen krijg. Ze zul len vergaderd worden te Armageddon, d.i. berg van Megiddo. Megiddo was voor Israël van groote beteekenis. 'tWas het slagveld van Ka- naan. Daar streden Gideon, Saul en Ba rak, maar ook daar is gesneuveld ko ning Josia, die beweend werd met grooten rouw. Megiddo is gebleven, liet strijd- tooneel der volken, tijdens de Makka- beën, de kruistochten en ook Napoleon heeft er gestreden. Joden en Heidenen, Christenen en Saracenen hebben er het zwaard gevoerd. Daar zal ook de laatste slag geslagen worden van een bloedigen krijg. Palestina zal nog van beteekenis schij nen te zijn voor de geschiedenis der we reld. Nu is de wereldoorlog losgebroken. De wereldgodsdiensten er in betrokken. Opgestookt zijn de volken door de demo nen, den draak, de oorlogsmanie der di plomatie, het beest, alles dienende tot voorbereiding van den krijg, kunst en wetenschap en de valsche profeet hult het in eenen heiligen schijn. Onze be schaving is gebleken niet te zijn waan voor men ze aanprees. Ze is een dun vernis over een dierlijk bestaan. Dezé oorlog is een Godsgericht. En naai- het profetisch woord zal de laatste slag ge slagen worden te Armageddon. We we ten niet of dit in dezen oorlog zijn ztil. Eenmaal zal het geschieden, en het laatste telegram zal luiden„De volken geslagen te Armageddon en de koninkrijken der aarde zijn geworden van den Heere en Zijnen Christus". Het is ons een heen wijzing naar de toekomst: „Ziet Ik kom als een dief, zalig is hij die waakt". Alle aardsehe roem en grootheid ver dwijnt. Waar is Nimrod met zijn Babe!? Sariheiib met Assyrië? „Wat afvalt van den hoogen God moet vallen". Aanbidt niet de wereld en haar schijn. Eenmaal rolt de steen van den Beng. En dat Ko ninkrijk zal alle andere te niet doen. Dan worden geoordeeld alle Keizers en diplomaten der aarde. Daarom: Geen aardsclhe macht begeeren wij, Die gaat welras verloren, Ons staat de sterke Held ter zij, Die God ons heeft beschoren. Hierna werd gjezongen uit de Lofzang van Maria bet 5de vers, waarna spreker met dankgebed eindigde, en allen onder den indruk dezer keurige rede het kerk gebouw verlieten. Tussc.hcn Zoutelande en Westkapelle is hedennacht weder een mijn aangespoeld. Door de marine werd lieden weder op drijvende mijnen geschoten. Middelburg. Plaatselijk Steunco mité. Ingekomen sedert de laatste op gaven: Teekenbeambten, Controleurs, Ba zen en Onderbazen der N. V. Vitrite Works f34.80; Maandel. gift Mevr. M. de J. f2.50; gift onder letter S. f25; Mevr. van B. f25; gift onder letter C. f 25; Mevr. S. P. f100; Firma M. W.lH. f4.50; A. W. f10; Tooneelgezelschap de Gruijter- Queckers f 10.28aan wekclijkschte bijdra ge f 259.65 21e uitkeering familie van militairen en werkeloozen tengevolge van den oorlog f 635.72. Heden werden 1179 bons voor warm eten afgegeven. Do Politieagentenvereeniging „Luctor et Emergo" alhier heeft heden oen treu rig verlies geleden door het overlijden op den jeugdigen leeftijd van 31 jaar van haar voorzitter, den heer A. Allewijn, agent tweede klasse. Ook het politiecorps verliest in hem een trouwen kameraad, de gemeente een goed politieman. Wij vestigen de aandacht op een in dit no. voorkomende Advertentie, voor de lezing op a.s. Dinsdagavond, van Prof. Diepenhorst, over „Oorlog en Vrede". Een lange aanbeveling hiervoor zal wel niet noodig zijn. Men kent den aangena- men rechtsgeleerden redenaar, en het on- delrwerp is zeer „op den tijd". De'leiding der vergadering berust bij den heer J, F. Heemskerk. Wij verwachten een ruime opkomst en een volle zaal. Goes. In de Vrijdag door den dijkraad der waterkeering van den calamiteuzen Zimmermanpolder gehouden vergadering werd de omschrijving tot onderhoud dei- werken van de zeewering, de overver- dediging en de sluis werken voor bet dienstjaar 1915—1916 vastgesteld op f 4442. Vlissingen. De „T j i s o nd a r i". Van de werf der Kon. Maatschappij „De Schelde" le Vlissingen werd hedenmid dag te water gelaten liet stalen schroef- stoomschip „Tjinsondari", gebouwd voor de Jaya-Chma-Japan-lijn te Amsterdam. De laatste beletselen werden weggenomen door den jongeheer P. J. Rooscgaards Bis schop, zoon van den directeur der ge noemde stoomvaartmaatschappij, 't Schip is geheel gelijk aan de „Tjikembang" die op 25 April van dezelfde werf werd te water gelaten voor dezelfde lijn. De hoofdafnietingen van deze schepen zijn lengte over alles 310'6", lente tussohen de loodlijnen 494'0", breedte buiteïiüoanjt grootspant 38'3", holte in de zijde tot opperdek 34'0", waterverplaatsing op f 27'3", diepgang 17200 Eng. Tonnen, en laadvermogen 11300 Eng. Tonnen. Ofschoon do schepen hoofdzakelijk voor de- vrachtvaart bestemd zijn is er plaats voor 12 passagiers eerste klasse, 18 twee de klasse, 52 derde klasse en een groot aantal lusschendekspassagiers. De sche- hebben een bemanning van 114 kop pen. Er zijn 8 laadinasten en 18 stooili- lieren aan boord. De verlichting is elec- trisch en er is eene inrichting voor draadlooze telegrafie aan boord. Het schip heeft 7 reddingsbooten, 1 kapiteinsgier en een vlet. lerscke. Gisterenavond hebben de Bel gische vluchtelingen een feest georgani seerd. De voorzitter van 't Steuncomité, de burgemeester, en ds. Kijne spraken resp. een openings- en een bemoedigings woord. Vooral werd gewezen op de nieu we pogingen door Amerika en den Paus in 't werk gesteld om vrede te verkrij gen. Verschillende melkboeren en bak kers hadden gratis voor eenige versnape ringen gezorgd. Het was voor ailen een zeer aangename avond. Heden den 9 Januari herdenkt de afd. van Het Leger des Hoils alhier haar 25-jarig bestaan. Ze hoopt dit niet onge merkt te laten voorbijgaan, maar door eenige muziekavonden en meetings te ge denken. Heeft ze de eerste jaren van haar vestiging, een felle strijd te voeren gehad tegen vooroordeel -en persoonlijke bestrijding van het publiek, de laatste jaren zijn rustiger geweest en ze kan nu terugzien op veel goeds en op de vele vrachten, zoowel geestelijke als maat schappelijke, door haar hier bewerkt. Kamperland. De Chr. Jongedoohterd- vereeniging Dorcas" alhier hield hare ode jaarvergadering, waarop de jaarlijk- sche uitdeeling plaats had van kleeding- stukken. Met dank aan den Heere, Die ons weder in de gelegenheid stelde dit werk der liefde en barmhartigheid te vol brengen. We onogen melden, dat door de Vareeniging 38 kleedingstukkon zijn vervaardigd. Wij mochten hiermede de armen der gemeente weder verblijden. De Jongedochtersvereeniging brengt hietfbij haren dank aan alle begunstigers, die het verloopen jaar haar weder in staat stelden door hare giften haar geschonken, in de behoeften te voor zen. We hopen, dit nieuwe jaar dezelfde milde gifien we der te mogen ontvangen, opdat wij onzen arbeid weder met nieuwen lust en opge wektheid mogen voortzetten. Dat de Hee0e verder den arbeid onzer vereeniging moge zegenen. Hem tot eer en ons ten zegein. Namens het bestuur: Neeltje Oele, pre sidente; Lena Heijboer, secretaresse; Eli zabeth M. Buijze, penningnueesteresses Oostburg. Gisterenmorgen werd n vele bewoners van dit district opgeschrikt door een hevige ontploffing, welke alles op zijn grondvesten deed trillen. Zeker is door liet stormweer ergens langs de kust een drijvende mijn komen aanspoelen en tot ontploffing gekomen. Koutlekerke. In den nacht van Donder dag op Vrijdag hadden alhier ernstige ongeregeldheden plaats, doordien bij ver schillende bewoners van den Westhoek schade werd aangericht. Ruiten werden vernield, hoenderhokken dito, allerlei voor werpen werden in de welput gegooid. Stroo werd in brand gestoken en beerbak- ken werden huiten gebracht. Bij onder zoek is gebleken dat een paar aldaar wonende boerenknechts geen voldoendie maatregelen genomen hebben om onbe kend te blijven. De afdruk van gummihak ken gaf aanleiding tot 't vinden der daders. In hot kolenruim. In één der booten, welke den dienst op het kanaal MaastrichtLuik en terug verrichten, had den zich in het donkere kolenruim vier Belgische jongemannen verscholen, in de hoop, op die wijze, onbemerkt door de Duitsche grenswacht, Hoilandsch grondge

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1915 | | pagina 2