Telegrammen. Onderwijs. Rechtszaken. Laatste Berichten. Marktberichten. irklpijzen m lam, Olie en Oder. Advertentiën. Kerknieuws. Wntenscfiap en Kunst. Burgerlijke Stand. Telegrafisch Weerbericht. dat de sympathieke Miss wel een beetje met haar handen in het haar zat. Maar hoe groot was haar verwondering, toen ze tot. do ontdekking kwam, dat de kleur ling, die er hij was, een reusachtige ne ger uit den Belgischen Congo, een men- scheneter was! De kerel was 6 voet lang en zoo zwart als ebbehout. Hij stootte wilde geluiden uit en greep naar alles wat hij zag. Hij had een speer en een verschrikkelijk mes bij zich, dat hij niet wilde afgeven, maar met zich mee naar bed nam. Een jongedame wilde hij bijten, zoodat zij in onmacht viel. Hij is nu weer naar het slagveld ge stuurd De oorlogskosten. In aanslui ting met hetgeen wij reeds mededeelden over de berekeningen van den Duitschen economist, Julius Wolff, over de oorlogs kosten, worden door de Vorwiirts de vol gende onkosten-cijfers berekend uit de offi- cieele gegevens der verschillende oorlog voerende staten. De Engelsche regeering heeft onlangs verklaard, dat de strijd dagelijks een mil lioen pond kóst. Engeland moet dus reeds honderd vijftig millioen pond hebben (uitge geven. In Frankrijk bedroegen de oorlogs kosten tot den tienden December niet min der dan 6441 millioen frs., van welk be drag België 250, Servië 90, Griekenland 20 en Montenegro 6.5 millioen frs. gekregen hebben. Do dagelijksche oorlogskosten van Frankrijk zijn dus gemiddeld 46 millioen francs. Rusland heeft in de eerste drie en een halve maand 3855 millioen Mk. voor den oorlog uitgegeven. Dagelijks be dragen do kosten dus 36.7 millioen Mk. of ongeveer 46 millioen francs. Aan Engeland, Frankrijk en Rusland kost de oorlog dus iederen dag 115 mil lioen francs. Daar zij waarschijnlijk niet meer dan elf millioen soldaten hebben, kost iedere soldaat hun ongeveer 10.5 francs per dag. Als men laanneemt dat ook Duitschland en Oostenrijk ongeveer gelijke kosten hebben, dan bedraagt dit voor deze staten voor tien millioen man 105 millioen francs por dag. Daarbij komen dan nog de kosten van de Belgen, Serviërs, Turken en Japanners, die men, laag berekend, op tien millioen francs per dag moet stellen. Alle oorlogskosten te zamen zullen dus ten minste 230 millioen francs per dag be dragen. Prof. Wolff, die een boek over de oor logskosten heeft uitgegeven, berekent de directe dagelijksche onkosten voor de oor logvoerenden op 150 millioen Mark. „Onze rekening", zegt de „Yorwarts", die niet op schatting berust, maar op mededeeün!- g!en van de oorlogvoerende landen zelf, komt dus tot een veel hooger bedrag. Daarbij zijn echter de kosten Van de mo bilisatie inbegrepen. De verdere kosten, zullen echter geenszins lager, maar eegl hoogter zijn. Wolff gelooft, dat de kosten ten hoogste zeven mark per dag en per xnan bedragen. Yves Guyot neemt aan, dat men ze op tien Mark per dag en per man moet rekenen, maar hij houdt slechts rekening met 18.5 millioen soldaten. De eerste vijf oorlogsmaanden hebben dus 30.8 milliard mark gekost, ongerekend de schade, die door den oorlog veroor zaakt is en de verliezen der nijverheid. De indirecte oorlogskosten der nijverheid' zijn, volgens Guyot, nog grooter dan de onmiddellijke kosten. De schade, door den strijd aangericht, wordt vooi' België al leen op 5.42 millioen mark, voor Oost- Pruisen op 40 millioen mark geschat. Don echter komen nog daarbij Polen, Ga- licië, groote deden van. Frankrijk en het Rijkstand. Verder nog de ontzaglijke ver liezen aan schepen en scheepsladingdn. Men zal dus niet ver mistasten, als men het geheele verlies ten gevolge van den oorlog voor de eerste periode op 45 tot 80 milliard mark schat. Het totaal der oorlogskosten stijgt daardooa' dus op 70 tot 80 milliard Mk-, dus ongeveer tot een ,soin, gelijk taan het aanlegkapitaal van de spoorwegen der oorlogvoerende staten in Europa in 1910. Alweer een. De heer P. de Werk Uit HilVarenbeek, die met Kerstmis per fiets een tocht naar Antwerpen maakte, had zich met het overbrengen van brie ven naar België belast. Hij is echter niet meer van zijn reis teruggekeerd, doch door de Duitschors gevangen genomen, daar de correspondenties op hem gevon den zijn. Niettegenstaande de heer De Werk ernstig gewaarschuwd was, heeft het er toch maar op gewaagd, met het gevolg, dat het hem misschien duur te staan zal komen. Het schot van een doode. Aan den „Elsasser Ztg." wordt ©en zon derling verhaal gemold, dat aan het Wes telijk front zou hebben plaatsgevonden. Een Elzasser stond klaar om| te schieten, toen hij zelf door 'een kogel in bet hart werd getroffen, zoodat hij op de plaats dood bleef, maar het geweer bleef vast houden. Na den slag werden de dooden m gewonden weggehaald. Een soldaat wilde den dooden kameraad het geweer ontnemen, toen dit plotseling afging en den eerste in de borst trof, zoodat ook hij weldra een lijk was. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Kolderveen, W. A. B. ten Kate, cand. te Rotterdam. Bedankt voor Wilnis, door K. v. As te Moerkapelle; voor Westmaas, door P. de Bruijn to Nieuwkoop. Middelburg lees... In het „Maandblad voor Breda en Omstreken", uitgegeven door de Kerkelijke Kiesver- eeniging „Evangelie en Belijdenis"1 schrift de heer W. C. van Dana onder het op schrift „In-droevig" het volgende: „Maandag '28 Dec. vernam ondergetee- kende, dat Zondagavond 27 December j.l. slechts één hoorder bij Ds. van de Wa ter1! in de kerk was. Mijn zegsman ging klokke half zeven met zijn dochtertje te rug naar huis. Een zee van licht ver vulde 'het schoone kerkgebouw, doch biet waarachtige licht des Heiligen Geestes ontbreekt, vandaar geen hoorders." Da. v. d. W. is modern. Inzender Geref. Kerken. Beroepen te Enschedé, G. Kerssies te Wolvega. Jubilea. Door de Chr. Kweek school' te Dordrecht wérd gisteren: feeste lijk herdacht het feit, dat:haar Directeur, do hoer J. van Dijik, gedurende 35 jaar bij het Chr. Onderwijs tie Dordrecht werk zaam is. Ds. W. W. Meynen sprak den] heer Van Dijk to® en er Werden eenige geschenken aangeboden. „Rotterd." Gerechtshof te 's-Gravenhage heeft gisteren uitspraak gedaan inzake C. van der B., zonder beroep te Middelburg, dooi de rechtbank aldaar ontslagen van rechts vervolging met last tot plaatsing in een krankzinnigengesticht voor den proeftijd van 1 jaar, in zake hem ten laste gelegde beleediging van den officier vim justitie te Middelburg. Het vonnis werd vernietigd en bekl. vrijgesproken. LONDEN, 7 Jan. De Times ontving een telegram uit Vlaanderen, dat gistermor gen vroeg drie Zeppelins zijn ge zien tusschen Calais en Grevelinge. BELFORT, 7 Jan. De gevechten in den Bovón-Elzas worden zeer moorddadig voor de Duitschers. LONDEN, 7 Jan. Het bericht, dat drie Zeppelins zijn gezien bij Calais wordt bevestigd door het feit, dat dien dag her haaldelijk Duitsche vliegers boven Duin kerken verschenen; deze bezoekers, die, een enkele uitgezonderd, geen bommen wierpen, waren waarschijnlijk verkenners. Tot vijf keer toe werden de vliegers ge zien. Later ontplofte op korten afstand van een Duitsche machine een bom, waar door deze voor een oogenhlik het even wicht verloor en moest dalen. Daarop werd hij verjaagd door Engelsche en Fran- sche vliegers. Een Duitsche vlieger liet bommen vallen op de voorposten, echter zonder scliade aan te richten. De burge meester van Duinkerken heeft bij procla matie de burgerij gemaand dekking te zoeken, zoodra vijandelijke luchtvaarders mochten worden gesignaleerd. Als de blauw-witte vlag op den toren wordt go- plaatst, wórden de straten ontruimd. JAMAICA, 7 Jan. Men verneemt, dat het Panamakanaal spoedig voor langen tijd zal gesloten moeten worden door de grondverschuivingen bij, Curebra en Gold- hill. BRINDISI, 7 Jan. Eergisteren werd hier verzekerd, dat de rebellen van Berat op weg zijn naar Valona, en dat zij zijn aan gezet door Oostenrijksch-Turksche intriges. Men meent, dat nu Italiaansche versterkin gen naar Valona gezonden moeten worden. BOEDAPEST, 7 Jan. Het wordt beves tigd, dat binnen eenige dagen een samen komst zal plaats vinden tusschen de Ko ningen van Roemenië en Bulgarije en wel op Roemeensch gebied. De diploma tieke vooronderhandelingen zijn zoo goed als afgeloopen. Beide vorsten zullen'door hun ministers van buitenlandsche zaken vergezeld worden. SOFIA, 7 Jan. Op verzoek van den minister-president hebben de beide socia listische ministers van Frankrijk zich tot ijlen leader der Russische socialistische par tij in de Rijksdoema gewend met het ver zoek, om den strijd, tegen de regeering van den Tsaar te doen ophouden. Het antwoord van de Russische socialisten is hier nog niet bekend. PARIJS, 7 Jan. Communiqué van gis teravond 11 uur: In de streek van Zil- lebeeke hebben vrij' lievige kanonnades plaats gehad. Wij behielden onze posi ties in de Argonnen. Bij Altkireh maak ten wy eenige vorderingen. BERLIJN, 7 Jan. De Engelschon en Franschen zetten de vernieling der Fran- sche en Belgische plaatsen achter ons front gelegen door hun beschieting Voort. Ten N. van Arras hebben op het oogenhlik nog verbitterde gevechten plaats om de door ons gisteren bestormde loopgraven. In het W. deel van de Argonnen drongen onzfo troepen voort. De op 5 Januari in het 0. deel van de Argonnen bij Ba- courthel(?) plaats gehad hebbende aan val reikte tot in onze loopgraven. De tegenstander werd over de geheele linie onder zware verliezen uit onze posities geworpen. Onze verliezen zijn gering. Ten W. van Sennheim probeerden de Fran schen zich weer in het bezit van de hoog ten 425 te stellen; hun aanval mislukte. De hoogten bleven in ons bezit. In het Oosten geen verandering. KONSTANTINOPEL, 7 Jan. Bij het on beslist gebleven zeegevecht tusschen de Russische vloot en Turksche kruisers heeft de eerste een Italiaansch koopvaar dijschip in den grond geboord, ofschoon het de vlag geheschen had. KONSTANTINOPEL, 7 Jan. Onze uit de richting Somai en Bajirois oprukkende troepen hebben Oermia bezet, een belang rijk steunpunt der Russen. NEW-YORK, 7 Jan. Gistermorgen had een ontploffing plaats in den ondergrond- schen spoorweg op het kruispunt van de 59ste straat en de Broadway. Het ge heele verkeer is gestopt. De tunnel ge raakte in brand en de vlammen deelden zich aan verscheidene treinen mede. Dui zenden passagiers vielen door den ver- stikkenden rook in onmacht; anderen lie pen brandwonden op. Twee honderd per sonen werden gewond; er zijn geen raen- schenlevens te betreuren. ST. PETERSBURG, 6 Jan. Het Turksche leger doet een vruchtelooze poging om al vechtende zijn krachten weer te verza melen. In het gebied van. de Tsjorochrivier is do Russisch© cavalerie overgegaan tot. een onafgebroken vervolging van den vij and. De aftochtsweg voert in hoofdzaak langs dik besneeuwde, vrijlwel onbegaan bare wegien. De Turken hebben met wan hopige verwoedheid gevochten. Slechts zeer weinigen hebben zich overgegeven in den eigenlijken slag, die 48 urn- heeft geduurd. Toen zij eindelijk bemerkten dat hun stelling onhoudbaar was, hebben zij zich in zulke getalm overgegeven, dat het de overwinnaars begon te benauwen. WEENEN, 6 Jan. De nu reeds verschei dene maanden met afwisselend succes in de Karpathen geleverde gevochten duren voort. Zij kenmerken zich als betrekkelijk kleine ondernemingen in de vaak ver uit elkaar gelegen dalen. De vijand, die de laatste dagen door de aankomst van aan vullingen is versterkt, tracht in de dalen van den bovenloop van enkele rivieren door aanvallen terrein te winnen. Ten wésten van den Uzsok-pas en in de'ooste lijke Beskiden heerscht rust. Op het punt ton noorden en ten zuiden van den Weioh. sel z'ijln gisteren artillerie-gevechten ge leverd. ST. PETERSBURG, 6 Jan. (Officieel). Onze troepen hebben den 5den dezer een plotsclingen aanval gedaan op het dorp Rozrova, hij Mlawa. De vijandelijke be zetting van liet dorp is bijna geheel' met do bajonet afgemaakt. Op de overigen ge deelten van het front is geen verandering van beteekenis ingetreden. Ons offensief in de Boekowina blijft vorderingen maken. Wij hebben er vier punten bezet, waar van twee aan den hesten weg, die door de Boekowina recht naar' Zevenbergen gaat, liggen. i KONSTANTINOPEL, 6 Jan. Gisteren is het in de Zwarte Zee hij' Stoop© tot een treffen gekomen tusschen twee Turksche kruisers en een uit 7 oorlogsschepen be staand Russisch smaldeel. Onze schepen Zijn niet beschadigd. DEN HAAG, 7 Jan. Door de Onderlin ge Levensverzekering Maatschappij „Eigen Hulp" is voor 1 millioen op de groote leening ingeschreven, door de Kon. Ned. Petroleum-Mij. voor 10 millioen. DEN HAAG, 7 Jan. In de Raadszitting van a.s. Maandag wordt een interpellatie verwacht van het Raadslid Harms over het nog niet in werking treden van het Arbeidsreglement voor het H. T. M. per soneel. DEN HAAG. Naar verluidt bestaat bij de directie van de H. IJ. S. M. het plan het personeel een contract van 3 jaar te laten teekenen, opdat na de beëindiging van den oorlog niet een groot deel in België werk gaat zoeken. Het Belgische leger. De vol gende beslissingen van de Belgische Re geering zijn ter kennis van de Belgische vluchtelingen in Engeland gebracht. 1. De gewezen burgerwachten worden als vrijwilligers aangenomen in het leger tot den ouderdom van 45 jaar. 2. Al de ongehuwde jongelingen van 18 tot 30 jaar, welke niet verlangen teen verbintenis in het leger aan te gaan, kunnen verplicht worden te werken voor het leger. (Wet van 14 Oogst, 1887). Een merkwaardig kiekje van een meteoorhaan. Wie heeft er nooit een ster zien ver schieten het is een treffend, een machtig schouwspel, en niet alleen de leek op astronomisch gebied, maar ook do be- roep-sterrekundige kijkt er nog gaarne naar. Sedert een tiental jaren is men bezig, die „vallende sterren" te kieken. Dat is natuurlijk een uiterst lastige karwei, maar heL gelukt toch Van tijd tot tijd. In de sterrekundige tijdschriften wordt thans een interessant kiekje van een me teoor-baan gereproduceerd. Het is ge nomen door den bekenden Amerikaan- schen koineten-jager Metcalf aan de Win- chester-sterrewacht. Merkwaardig is, dat op de lichtende streep duidelijk lichte en donkere plekken zichtbaar zijn. Dit is waarschijnlijk het gevolg van de vari- eerende vochtigheid van de verschillende lagen der atmosfeer, maar ook andere oorzaken zijn mogelijk. (Vad.) Kloet: Het heerenhuis met tuin aan de Markt te St. Maartensdijk, groot 12 Aren 93 c.A., voor f6190. •MIDDELBURG, 7 Januari 1915. Ter graanmarkt was de aanvoer matig, de handel naar evenredigheid. Jarige Tarwe f0,a 0,Nieuwe Tarwe f 14.— a f 15,—Rogge f 0,— a f 0,— Zomer- gerst f 12,a f 13,Wintergerst f0,— a f0,Haver f0,— a f 0,Paardoboonin f 0,a f0,Tuinboonen f0,a f0, Ronde Bruineboonen f18,— afl9,— Lange Bruineboonen f 13,a f 15,Witteboonen f 18.50 a f20,Groene Erwten f—a fKioonerwten f 12,50 af 13.50; Alles per H.L. Maanzaad f—a f—per 50 kilo. Boter 75 a 85 ct, Particulieren 85 ct. Eieren per 100 f5,60 a f0,- Particulieren f6.—. Eieren Veilings Ver. f6.a f7. Eenden eieren f5.80 a f0.— Vlissingen, 7 Jan. 1915.' Bijl do gisteren gehouden groente-, fruit en eiierenveiling werden de volgende prij zen besteed: Spruiten 75 ct. a f 1.15; andijvie 20 a 30 ct., koolrapen 33 a 35 ct., boerekool 12 a 20 ct., veldsla 47 ct., peen 35 a 40 ct., spruitkoppen 13 ct., alles per mand; selderie 2 a 31/» ct., rapen 4 a 5 ct., schorseneeren 4 ct., alles per bos; bloem kool 3 a 12 ct., savoye kool 3 a 6 ct., roode kool' 5 a 5Va ct., boerekool 3 a 31/2 ct-, alles per stuk; eieren 78 a 831/2 ct. per 13 stuks; bruto© boonen 80 ct. per vijfkop, uien f 4.42 a f 5.04, kleiperen f 3.20 a f 4.84, huismans f 4.04, goudrei- notten f 8.80, grauwzoet f 6.40 a f 6.4'4, reine d'or f6.08, alles per H.L.; witlof 21 a 23 ot. per K.G. OOSTBURG, 6 Jan. 1915. Oude Tarwe f 14.50 a f 15.nieuwe Tarwe f a f Rogge f 12.50 a f 13.—, nieuwe Wintergerst f 12.25 a f 12.50, Zomergerst f 12.25 a f 12.50, nieuwe Haver f 13.25 a f 13.75, Kookerwten f 14.— a f 14.50, Voererwten f 0.— a f 0.—, Paardeboonon f 14.25 a f 14.50 alles per 100 K.G. AMSTERDAM, 6 Januari. Aardappelen. Friesche blauwe per mud f 2.75 a 3. Friesche borgers f2.10 „2.30 Friesche bonte f3.—„3.20 Zeeuwsche bonte f 3.3.25 Zeeuwsche blauwe f 3.— 3.25 Zeeuwsche eigenheimers f 2.30 2.60 Zeeuwsche Red Star f 2.30 2.50 Eigenheimer poters f2.10 „2.25 Drentsche eigenh. f 2.15 2.45 Gelderscbe blauwe f 0.0.— Andjjker blauwe f0.„0.— Redstar f 0.0.— Friesche Red Star f 0.0. Drentsche Red Star f2.10 „0. Flakkeesche eigenheimers f 2.50 2.60 Aanvoer 1 lading. Dinsdag 5 Januari 1915. CHICAGO. Tarwe. De termijnmarkt opende willig en 2'/t e. hooger, steeg verder op ten gunste van haussiers luidende tele grammen en als gevolg van den voor haus siers gunstigen zichtbaren voorraad in Enge land. Realisaties lokten een daling uit, waarna de markt andermaal steeg in verband met de vraag van de zjjde der molens in het Noordwesten. Het slot was willig. Jan. Maart Mei Juli. 5 Jan. - 137 123'/., 4 - 1347a 122 2 - 181 1197, 31 Dec - 129'/, 118'/, NEW-YORK. Tarwe. De termijnmarkt opende willig, fluctueerde verder om dezelfde redenen als te Chicago en sloot willig. Loco willig. 5 Jan. 4 Jan. 2 Jan. 31 Dec. North 146 1437, 139 138 Roode Winter 145 142'/, 138 137 Jan. Mei. Juli 5 Jan. 1457, 130 4 - 142'/, 1287, 2 - - 138'/, - 31 Dec. 1377s N. R. C. LONDEN, 6 Jan. Suiker prijshoudend. Am. terpentijnolie loco 36,—Mei/Aug. 35,9. Lijnolie loco 24,6; Mei/Aug. 24/77a. St. Maartensdijk. Ten overstaan van no taris Meulenberg werd Woensdagavond in eerste veiling publiek ingezet, ten ver zoeke van de erven van den heer A. Over de maand December. ZAAMSLAG. Ondertrouwd: 3, Elias van Tatenhove, 39 j., wedn. en Catharina Ver- helst, 29 j., jd. Getrouwd: 10, Jan Wisse, 20 j., jin. en Adriana Jozina Wisse, 22 j. jd.; 17, Elias van Tatenhove, 39 j., wedn. en Catharina 'Verhelst, 29 j., jd.; Wiemer Emilius Cor nelius DelwarL (van Rotterdam), 25 j. jm. en Maria Rosalia Peleman won. te Zaamslag (laatst te St. Nicolaas), 27 j., jd. Geboren: 13, Janna Pieternella, d. v. Comelis Balkenende en van Adriana Pte- teruella Scheele; 19, Pieternella, d. v. Guil- laam Dces én van Poulina RiemensLieen- dert, z. v. Jacobus Stolk en van'Johanna Martina Elizabeth Blom; Maatje Jacomina, d. v. Arijf Izaak de Feijter en van Suzanna Catharina Scheel©; 20, Jacobus, z. v. Cor nells Balkenende en van Suzanna Vinke; 23, Catharina, d. v. Franpois Hamelink en van Johanna Herrebout; 26, Lijn, z. v. Petrus Dieleman en van Pieternella Heijns- dijk; Comelis Marinus, z. v. Marinus de Jonge en van Suzanna Verhelst; 27, Jan Hermanus, z. v. Johannes Kempe en van Janneko de Bruijne; 31, Andries Cornelia Adriaan, z. v. Johannes den Beer en >,van Pieternella Suzanna Deijt Overleden: 6, Leendert Dieleman, 12 j., z. v. Aarnout en van Maatje Riemens; 10, Comelis de Putter, 53 j., echtg. van Suzanna Vinke; 14, Anna Florussen, 58 j., echtg. van Pietér van den Ende; 19, .Mar tha Kempe, 17 j., d. v. Dingenus en van Helena Dieleman20, Pieter van de Velde, 67 j., echtg,. van Wilhelmina Klaassen; 26, Eten als levenloos aangegeven kind van het vrouwel'. giesl. van Jala de Jonge en van Cornelia de Bree27 Cornelia de Bree, 33 j., echtg. van Jan de Jonge; 30, Dina de Visser, 69 j., echtg. van Jozias Scheele. i 1 „T. Ct." Over de maand December 1914. RILLAND-BATH. Getrouwd: 11, Hu- breclit Stander, 41 j. ,wedn. van Elisabeth Buurmans en Janna Wilhelmina Polder man, 37 j., jd. Gehoren: 1, Adriaan Andries, z. v. Jo zias Marius do Veij en van Adriana Pie ternella van Maarelen; 2, Catharina Ja- coba, d. v. Jan Jacobus Fraanje en van Jacoba Nyssen; 9, Jannetje Pieternella Jacoba Adriana ,d. v. Lauras Komelus Straub en van Adriana Pieternella Rruyn- zeel; 14, Franciscus Johannes, z. v. Chris- tiaan Haymakers en van Louisa Neve; 17, Paulina Johanna, d. v. Jacob Cornelis Rlok en van Francina Adriana van Fraas- sen; 25, Cornelia, d. v. Hubrecht Schrier en van Anna Luteyn. Overleden: 13, Joanna Gowic, 84 j., te Antwerpen, wed. van Theodoor Jan No- telé. Naar waarnemingen in den morgen van 7 Jan. medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt. Hoogst barometerstand 769.5 te Hapa- randa, laagste 750.7 te Vlissingen. Verwachting tot den avond van 8 Jan.: Matige tot krachtige, tijdelijk wellicht stormachtig, Zuidwestelijke tot Westelijke wind, betrokken, later wellicht opklarend, waarschijnlijk nog regen. Weinig veran dering van temperatuur. Heden overleed tot onze diepe droefheid, zacht en kalm, onze geliefde Moeder, Behuwd- eD Grootmoeder SARA VAN HEE, Wed. van Jacob van Schouwen, in den ouderdom van 80 jaren. M. C. SCHIPPERS— van Schouwen. M. M. SCHIPPERS. M. C. SCHIPPERS. S. M. C. SCHIPPERS. A. J. SCHIPPERS. Kamperland, 6 Januari 1915. Heden overleed onze geliefde Moeder, Behuwd-, Groot- en Over grootmoeder M. VERLARE Wed. P. Cok, in den gezegenden ouderdom van 82 jaar, 11 maanden en 7 dagen. Namens Kinderen en Behuwd- kinderen. M. KARELSE—Cok, A. KARELSE, B. COK, M. COK—Blok, S. COK Chicago Junction. A. COK—Blok. Ohio U. S. A. Kruiningen, 7 Januari 1915. Kruiningen Heden overleed na een kort stondig lijden onze geliefde Doch ter en Zuster CORNELIA, in den jeugdigen leeftijd van 15 jaar en bijna 10 maanden. G. DE VISSER. E. DE VISSER—Verhage. Zoutelande, 6 Januari 1915. Heden overleed tot orize diepe droef tieid, na een langdurig doch geduldig lijden, mijn geliefde Echt genoot en aer kinderen zorgdragen de Vader, Behuwd- en Grootvader, CORNELIS MELIEFSTE, in den ouderdom van bijna 56 jaar. Zwaar valt ons dit verlies, doch wij treuren niet als degenen die geen hope hebben. Wed. C. MELIEFSTE— Dingemanse. Middelburg, 2 Jan. 1915. De Schoolopziener in het district Middelburg betuigt zijn hartelijken dank voor de ondervonden belangstelling bij de wisseling der jaren, en wenscht allen wederkeerig heil en zegen. Voor de vele bewijzen van belang stelling, betoond gedurende de ziekte en na het overlijden van mijne geliefde Echtgenoole t TANNETJE HOLLEBRANDSE, betuig ik mijn welgemeenden dank. Biggekerke, Januari 1915. H. BRASSER Hz.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1915 | | pagina 3