LOOP DER BEVOLKING. Binnenland. Uit de Provincie Oorlogsoverzicht. Leestafel Koloniën. Gemengd Nieuws. officier bij de infanterie. De 64-jarige 'rader, die den oorlog van '70 heeft mee gemaakt en thans verzocht had wederom naar het front te worden gezonden, is in gedeeld bij de bewakingtroepen van de étappenljjnen. Generaal Joffre heeft bepaald, dat voortaan alle gewonden, wair zij ook verpleegd mogen zijn, recht hebben op een week verlof, vóórdat zij zich weer moeten melden bij het depot Van hun onderdeel. Desertie. Voor een Duitschen krijgsraad is het eerste geval van desertie gedurende den oorlog behandeld. De on der-officier Göbler heeft zich daarvoor te Dessau te verantwoorden gehad. Op 26 'Augustus is hij in Frankrijk uit de vuur linie weggeloopen. Hij keerde in 'tregi- n>entskwartier terug onder voorwendsel dat hij aan den arm was getroffen, ver bond zichzelf en sloot zich aan bij een gevangenentransport naar Brussel. Onder weg ontmoette hij een munitie-kolonno, waarmee hij naar 't front wilde terug- keeren, doch toen hij' te Valenciennes een gevangenentrein zag die naar Duitschland ging, stapte hij daarin, reed mee tot Keu len en reisde vandaar op eigen gelegenheid naar Dessau. Ilier Verborg hij zich eenige dagen bij zijn toekomstige schoonmoeder, vertelde daarna het geval aan zijn vader, op wiens r|iad hij naar Brussel reisde om zich aan te melden; den Volgenden dag keerde hij echter alweer naar Dessau terug, verborg zich opnieuw en werd vier dagen later gevonden. Als reden voor zijn 'Zonderling gedrag gaf hij op, dat hij op Zijn zeventiende jaar aan een zenuwziekte had geleden en zich te zwak Voelde om de verschrikkingen van den oorlog door te maken. Hij is veroordeeld tot de mini- mum-straf van 5 jaren gevangenisstraf, degradatie en terugzetting in de tweede klasse van den soldatenstand. Te Bottrop in Westfalen hebben twee vronwen, wier mannen in het Duitsche leger strijden, elk een mannelrjken drie ling ter wereld gebracht. Ook de Keizer eet het Duitsche oor logsbrood. De vraag ernaar neemt voort durend toe. De Amerikaanse he levens middelen voor België. De Ameri- kaansche gezant te Berlijn heeft de ver zekering ontvangen, dat Duitschland de stoomschepen die uit de Vereenigde Sta ten levensmiddelen naar Nederland ver voerden, om de Belgen te helpen, zelfs indien dit Engelsch© of Fransche sche pen waren, ongemoeid zal laten. Een ongewoon avontuur heeft een adspirant-zendeling, Oswald Kraft, beleefd, die als reservist aan den oorlog deelnam. Op 11 October kregen zijn verwanten bericht dat hij in Rusland was gesneuveld. Dit was echter niet het geval; hij was van zijn troep afgeraakt en ver achter het Russische front beland. In een half verbrand verlaten Russisch dorp gaf een barmhartige Poolsche boer hem burgerkleeren, en nu probeerde Kraft naar de zijnen terug te keeren. Do (pogin gen slaagden in zooverre dat hijdoor de Duitschers werd gevangen genomen. Niemand geloofde iets van zijn verhaal ten men zond hem naar het kamp voor Russische krijgsgevangenen te Maagden burg. Daar is het hem eindelijk gelukt zijn vader van het gebeurde op de hoogte to brengen en diens getuigenis bewerkte do invrijheidstelling van den pseudo-Rus. Hij is nu weer naar zijn ©igen troepen- afdeeling teruggezonden. Niet kwaad. Uit Oost-Pruisen wordt bericht, dat tot do soldaten, die daar do grens bewaken, ook Mecklen bur gers van do landweer behooron. Twaalf hunner, die in een boerderij ingekwartierd waren, lieten zich onlangs eens wogen on bemerkten, dat ze allen sedert heti.lx> gin van, don oorlog in gewicht waren toegenomen. De minste vermeerdering was 15, do grootste 23 pond. Het leven to veldo schijnt dien Mecklenburgers geen kwaad to doen. Nieuwe gevechten bij Y pe ren? Alles wijst er op, dat de Duitschers enorme troepenmachten aan de Yser sa mentrekken; groote troepenverplaatsingen van Oost naar West hebben plaats. Kortrijk ligt vol met versche troepen. Do schok, welken de Duitschers door for- teche aanvallen den geallieerden willen toebrengen ten einde de huidige sterk aanvallende bewegingen def geallieerden rondom Nieuwpoort te temperen of tot staan te brengen, wordt ten Noord-Westen van Yperen verwacht. De forten van Maubeuge. De Duitschers zijn dag en nacht bezig de forten van Maubeuge te versterken. Zij hopen hiermede tegen het einde van deze maand gereed te zijn. Uit het Land van Luik wordt ge meld: In de kolenmijnen te WancLre zijn nn ongeveer 400 arbeiders aan het werk ge togen. Al werken zij slechts 4 dagen per week, ze verdienen tenminste zoo veel, dat ze zich zelf kunnen onderhou den. Er is genoeg aanvraag in Nederland naar do magere anthraciet, die daar wordt gewonnen. Aan twee firma's wordt geregeld verzonden. Lndustriekolen zijn er niet te krijgen. Fils a Papa. De Fransche pers valt' de vele „uitknijpers" onder de jonge Franschen aan, die als „fils a papa" bij hun streven om zich aan den dienst in de vuurlinie Je onttrekken, stelselmatig doon de Regeeiing geholpen worden. Men gelooft, dat er gemakkelijk twee leger korpsen van kunnen worden opgericht. Alvorens men de Japanners van het an dere deel der wereld haalt, zou bet geen kwaad kunnen indien men eerst al deze Fransche jongelui don weg naaT het front GEMEENTE 1 Januari 1914 Geboren Gevestigd 3 S3 Overleden Vertrokken 1 Januari 1915 M. Vr. Totaal M. Vr. T. M. Vr. Tot. M. Vr. Tot. M. Vr. Tot. M. Vr. Totaal St. Maartensdijk 1422 1418 2840 39 42 81 36 30 66 25 18 13 31 64 65 129 1415 1412 2827 Stavenisse 966 942 1998 22 27 49 25 38 63 4 14 9 23 42 81 73 957 967 1924 Kerkwerve 840 441 392 833 Duivendijke 600 614 Serooskerke (W.) 770 764 1534 24 20 44 43 33 76 12 10 22 48 27 75 777 780 1557 Westkapelle 1074 994 2068 21 21 42 12 16 28 12 13 17 30 12 18 30 1082 996 2078 Heinkenszand 886 849 1735 27 19 46 27 50 77 13 8 5 13 50 62 112 882 851 1733 wees. Hoeveel woorden zijn er niet over do invoering van den algeineenen dienst plicht verspild; het oogenblik is geko men, ze tot daden te maken, zegt zij. Het onderzoek in zlake schending van het volken recht. De ofücieele Belgische commis sie, die oen onderzoek instelt naar de door de Duitschers in België gepleegde schending van het volkenrecht enz., heeft haar onderzoek, voor zoover de provin cie Namen betreft, voltooid. Het blijkt, dat de Duitschers van do 300.000 inwo ners dier provincie er 3000 gedood heb ben. In Dinant zijn 700 slachtoffers ge vallen, waarvan 71 vrouwen en 31 kin deren onder de vijftien jaar. Gevecht tusschen gepant serde treinen. Aan de „Daily Mail" wordt over een verwoed gevecht tus schen oen Engplschen en een Duitschen gepantserden trein nabij Dixmuiden, heft volgende gemeld: Een Duitsche gepantserde trein knelt twee locomotieven begon de stellingen der bondgenooten over het geïnundeajiS de terrein ten Westen van Dixmuidenl to beschieten. Een Engelsche gepantserde trein kwam ijlings op de andere rails aan gestoomd en te midden van dichte rookwolken begon een duel, dat een uur duurde. De treinen manoeuvreerdein tij dens het gevecht aanhoudend, gingen nu eens voorwaarts, dan weer snel achter waarts, oan de ontploffende granaten te ontwijken. Ten slotte trof een Engelsche granaat den Duitschen trein precies in het midden. Verscheidene dooden en ge wonden lagen op een hoop en het duurde twee dagen vóór de Duitschers de over blijfselen van den vernielden trein ver wijderd hadden. De Engelsche trein liep geen schade op. Familie van Belgische soldaten. De consul van België voor de provin cie Gelderland, te Tiel, heeft, naar „Do Tijd" meldt, van de Belgische regeering do opdracht ontvangen, na te gaan, welke familieleden van Belgische soldaten, die sedert 1 Aug. j.l. onder de wapenen zijn, zich in do provincie Gelderland bevinden, ten einde aan hen een geregelde uitkee rt ng te kunnen doen. Ziekten en Sterfte in 1914. liet „Tijdschrift voor Sociale Hy giëne" geeft in het inleidend artikel voor 1915 enkele gegevens over 1914. Daaruit blijkt, dat het afgeloopen jaar, niettegen staande de vele gevaren, die de volks gezondheid bedreigden, toch nog uit sani tair opgpunt oen vrij gunstig jaar mag worden genoemd. Hot sterftecijfer bleef ongeveer gelijk aan dat der laatstvoorafgaande jaren en ofschoon verschillende besmettelijke ziek ten oa. door vluchtelingen en geïnter neerden in Nederland werden overge bracht, breidden deze zich nergens epi demisch uit. Het meest dreigend trad in de laatste maanden nog de typhus op, maar dit gevaar, dat vooral te Vlissingen, Kloos- terzande en Buren dreigde, werd afge wend, terwijl diphtheric en roodvonk zich evenmin uitbreidden en enkele gevallen van dysenterie onder geïnterneerden te Amersfoort slechts als sporadische geval len voorkwamen. Bij Kon. besluit is aan dhr. L. J. den Hollander, tijdelijk secr. en ontvan ger van Zuiddorpe, toestemming ver leend om te Axel te wonen. Middelburg. Thans kunnen wij melden, dat de heer Herman Snijders op 15 en ook op 18 of 19 Februari voor do mili tairen, alhier in garnizoen, zal optreden. Hedenmorgen geraakte op den hoek van de Bogardstraat een voor een wagen van een landbouwer gespannen paard op hol. Het dier reed tegen het schildwacht huisje bij den Waag op en kwam te vallen, militairen hielpen het paard weder op de been. Heden bedroeg het aantal bons voor warm eten 1194. Gisterenavond werd, doordat een kind, dat alleen in een kamer was, een gaskomfoor omtrok, brand veroorzaakt in de woning van den heer B., hoofd van school J, aan het Dellebroershof. De po litie was spoedig met minimaxen en het personeel der gemeentefabricage met slan genwagens ter plaatse, maar toen was bet vuur, dat het behang had aangetast, reeds met emmers water door den bewoner en oen agent gebluscht. Toch is de schade nog vrij belangrijk. Er was nog veel volk op de been gekomen. Gedurende enkele dagen vertoeft hier op het politiebureau een Duitscher zekere B. M., die aangehouden is alsjver- dacht van paardendiefstal .gepleegd te Watervliet (België). Het paard is reeds te Kloetingo aangehouden. Dit jaar- zijn aan de beurt |van aftre ding als leden van den gemeenteraad de hoeren: in het eerste district mr. J. (Adri aans© en mr. G. .T. Sprenger; in,het twee de district C. Boudewijnse en jhr. A. A. van Teijlingen; in het derde district nir. L. van Andel en C. Verhage. Vlissingen. Ook de S. D. A. P. zal zich onthouden van het stellen van een can- didaat voor den gemeenteraad. Aan de beurt van aftreding als Ie- den van den gemeenteraad zijn dit jaar in het eerste district de boeren: W. L. Winkelman en liij-, die in de vacatureRot tier gekozen wordt; in het tweede district do hoeren C. A. Kalbfleisch en J. M. Stuart; in het derde district de hoeren P. F. Auer en J. A. van Hal. Wemeldinge. Gisteravond hield de Schiotverecniging „Koos de La Reij" haar algomeene jaarvergadering. Uit de ver slagen van den secretaris en den penning meester bleek, dat in 't afgeloopen jaar is ontvangen f66.92, uitgegeven f50.14, alzoo een goed slot van f 16.86. De af tredende bestuursleden P. Ruteijh en J. Dekker, werden als zoodanig herkozen. Door het gemeentebestuur werd wederom do gang van school 11 beschikbaar gesteld tot het houden van wokelijksche oefe ningen. In den loop van het boekjaar traden 7 nieuwe leden toe. Drie leden verlieten de vereeniging, 2 wegens vrij willige uittreding en 1 wegens overlijden, zoodat het aantal leden is gestegen tot 24. De contributio werd vastgesteld op 15 cent per maand. Hansweerd. Ook in den mobilisatietijd wordt ten huwelijk gegeven en ten hu welijk genomen. Een indrukwekkend, oogenblik was het gistermorgen voor den van het Indische leger hier gedetachecrdonj sergeant Marbut. Staande voor het front van den troep ontving genoemde uit de liand van den dctachements-commandant den eersten Luitenant Tadema, bij gele genheid van zijn huwelijk een prachtig cadeau. Luitenant Tadema hield een korte toespraak; wijzende op de goede verstandhouding die er moet heerschen en heerscht tusschen meerderen en min- deren.Do bruidegom dankte hartelijk voor dit fraaie geschenk, dat bestond uit een barometer. Tholen. De heer M. G. van Stapele, oud-burgemeester, heeft als lid van den Gemeenteraad ontslag genomen. Deze va- turo loopt aftreding 1917. 17 Dec. Dc Russen trekken in Polen en West-Galicië verder terug. Een Rus sische achterhoede verdedigt zich aan de Benoden-Dunajcc. Dc Oostenrijkers ne men Przedborc. Do Duitschers volgen de Russen, die zich terugtrekken. Het Petersburgsche telefraafagentschap meldt, dat de Duitsche kruiser Friedrich Karl, tien laatsten keer, dat hij in de Oostzee uitliep, is gezonken. Gevechten bij de Turksch-l'erzische grens. Egypte wordt tot Engelsch protectoraat verklaard. 18 Doe. De Russen melden, dat zij in verbind met do terugtrekkende bewe ging v;in een deel hunner troepen aan de Bzura en gegeven do voortdurende ver sterking van do Oostenrijksche strijd krachten in de Karpathen, zich genoopt hebben gezien, eenige hunner legers an ders op te stellen. De Duitschers mel den, dat zij in Polen de Russen vervolgen. In België en Noord-Frankrijk blijven de bondgenooten aanvallen. Samenkomst dor drie Scandinavische Koningen te Malmo. 19 Dec. De Bondgenooten winnen eenig terrein in de buurt van Nieuwpoort. In Egypte is het Bntsch protectoraat afgekondigd. Bij het opvisschen van drijvende mijnen aan de Engelsche kust springen ter hoogte van Scarborough drie schepen in de lucht. In de Adriati- scho Zee stoot een Ooston.rijk.sch oplei dingsschip op een mijn en zinkt met do geheele bemanning. 20 Dec. Aan do noordkust van Ier- lands toot het Engelsche stoomschip „Tri- tonia" op een mijn; de bemanning wordt gered. 21 Doe. Aan het Westelijk oorlogs front wordt het offensief der geallieerden wel voort-, doch blijkbaar niet doorgezet. Van het oostelijk front wordt de ne derlaag der Russen niet nader gepreci seerd; zelfs blijkt dat dezen een nieuwe stelling hebben ingenomen aan de Bafka en Nidda in West-Galicië, zijrivieren van Bzoera en Weichsel, op ongeveer 60 kilo meter ten westen van Warschau. 22 Dec. Een Duitsche vlieger werpt hommen op Dover, en een Fransche op Straatsburg; door geen van beide wordt schade aangericht. Het Noorsche stoomschip „Boston" loopt in do Noord zee op een mijn en zinkt. 23 Doe. Aan het Oostelijk front worden de oprukkende Duitschers met groote verliezen over de Bsoera terug geworpen. Een Fransche onderzeeër van het Middellandscho-Zee-eskader wordt door batterijen aan de Oostenrijksche kust in den grond geboord; de bemanning wordt gered. 25 Dec. De Engelschen ondernemen een vloot-aanval op de Duitsche Bocht en Cuxhafen; de door watervliegtuigen geworpen bommen richten echter geen schade aan. Duitsche luchtschepen en vliegtuigen ondernemen een tegenaanval, die door den Imist mislukt. Twee Engelsche torpedovernielers worden getroffen, vol gons Duitsche berichten. Een Duitsche aeroplane vliegt hoven Sbeerness en in de richting van Londen; hij wordt door En gelsche vliegers achtervolgd en weet te ontsnappen. I tali aan scho zeelieden ont schepen zich zonder strijd, te Valona do hoofdstad van Albanië. Het offensief der Turken in het Doetak-gebiod in den Kaukasus, wordt door do Russen tot staan gebracht. 26 Dec. Een Duitsche Zeppelin laat op Nancy veertien bommen vallen; twee burgers gedood en twee gewond. Te Pola aan do Adriatische Zee wordt een Fransche onderzeeër van Lapcyere's es kader bij1 een aanval op Oostenrijksche slagschepen tot zinken gebracht; de be manning' gered en gevangen genomen. Spoorwegbotsing hij Kalisf? in Poten tus schen ©en Duitschen militairen en hos- pitaaltrein; 400 dooden en 500 gewond. 27 Dec. .In de Karpathen ontwikkelt zich sedert do laatste dagen oen nieuw offensief van de Bussen; in Galicië zetten zij hun aanvallende beweging tegen den rechtervleugel der Oostenrijkers voort, die 10.000 krijgsgevangenen verliezen en terug trekken op de lijn Tsmigrod-Doekla. In den strijd tusschen Oostenrijkers en Serviërs is een toestand van betrekkelijke rust ingetreden, met onbeduidende scher mutselingen aan Save en ürina. Het Nederlandsche stoomschip „Leersum" (1455 ton) stoot hij Scarborough op een mijn en zinkt; bemanning op 2 na gered. 28 Dec. In weerwil van ononderbro ken gevechten bleef de toestand op het Oostelijk oorrlogstooneel vrijwel onveran derd; do hoofdstrijd ontwikkelt zich aan Zuid-Wcichsel, do Bsoera en Pilitza. Aan het Westelijk oorlogsfront hoeft de strijd de geheel© week voortgeduurd met kleine terreinwinsten voor de geallieerden, zonder dat evenwel strategische voordoo ien van belang werden behaald. 29 Dec. De bondgenooten bezetten St. Joris bij Lombaertszijdo. 30 Doe. De Oostenrijkers zijn in de Westelijke Karpathen teruggedrongen. 31 Dec. Do Belgische regeering heeft te Washington geprotesteerd tegen de re- quisities der Duitschers in België. Zeven Duitsche vliegeniers werpen bommen op Duinkerken. 1 Jan. Het slagschip Formidable is in het Kanaal gezonken, door een duik boot. Een 150 koppen zouden gered zijn. Een onbekend stoomschip is tegen een mijn gestooten ter hoogte van Flambo- jxvugh (Z.-O. van Scarborough) en go- zonken. „De Harp", Maandblad ter Bevor dering van do Toonkunst onder de Christenen in Nederland. Bed. F. Pijlman. Het no. van 1 Januari bevat een korte overdenking bij de jaarwisseling, een aan sporing om mot onze macht te doen, wat onze hand vindt om te doen; een uitvoerige polemiek over orgelspel; arti keltje over Wilhelm Friedemann Bach met korte biographie, en verder nog velerlei over muziek en muziekinstrumenten. Als bijlage van dit nummer ontvangen de lezers een „Morgenlied", waarvan de woorden en muziek zijn van den heer G. S. van Krieken G.Bzn., zoon van den onlangs te Rotterdam overleden compo nist-organist G. B. van Krieken. Een gevecht mot Orang Oetan. Eenige dagen geleden, - verhaal; do Sum. Post van 18 November, heef in Beneden-Langkat op een klein kebon netje een gevecht plaats gehad tus c ca menschen en orangs oetan. Een assistent, die met 4 of 5 Javaansch© koelies in tiet bosch op weg was naar een ploeg van ongeveer 30 rintissende koelies, ont moette 4 orangs oetan, die zich in de boomen schuil hielden. Kén er Van had toen de aardigheid om mot stukken hout, denkelijk van afgebroken takken afkom stig, in de richting van iissistc£atl met zijn koelies te gooien on kwam ver volgens, toen hem dit spelletje lilnR genoeg had geduurd, naar benoden. Eén der Ja vanen, die meende dat het 'tinkte was den orang oetan onschadelijk to maken, deed met zijn parang een hou.v.- naar het ondier, dat toen, woedend geworden op de menschen invloog. De assistent loste nu een schot op het dier, dat ech ter niet geraakt werd en den assistent zelf in een parit smeet en hem eea stuk vleesch uit het been beet. lntusschen wa ren ook de drie andere orangs oetan naar heneden gekomen en stortten zich op de Javanen, die zich, zoo goed en z00 kwaad het ging, met hun parangs ver dedigden en trachtten door gillen en schreeuwen de verderop niets kwaads ver moedende koelies te waarschuwen. Ge lukkig hoorden zij de noodkreten en snelden toe en verdreven de monsters. De koelies bleken echter deerlijk geha vend, zoo, dat zij allen in hot hospitaal ter verpleging moesten worden opgeno men. Ongel uk kon. Te Rotterdam is een 14-jarigo knaap overleden, die hij het onvoorzichtig omgaan met een wind buks, een kogeltje in het hoofd had ge kregen. De kruiersbaas, die de vorige week in den Haag, door een kameraad ongelukkigerwijs met een revolver ven- wond werd, is thans aan de gevolgen overleden. Te Rotterdam is een boot werker in het ruim van een stoomboot gevallen en aan de gevolgen overleden. Onder Botterdam is een man door Ver keerd uitwijken onder de tram geraakt en overreden. De man is in zijn wo ning aan de gevolgen overleden. Te Kerkenveld is een 20-jarige dienstbode tijdens een sneeuwbui te water geraakt en verdronken. Te Botterdam is over leden een vrouw die een wondje aan den vinger had gekregen, waardoor bloed vergiftiging ontstond. Te Dordrecht is een Belgische vluch telinge in den ouderdom van 81 jaar overleden, die tijdens den oorlog van 1830 tot 1839 in een kelder te Brussel werd geboren, waarheen haar moeder voor den oorlog was gevlucht. Door militairen aangerand. Zondag j.l. gingen drie Belgische jongelui, vluchtelingen die te Brummen vertoeven, per rijwiel een bezoek brengen aan fa milieleden in 't interneeringskamp te Harderwijk. Door een ongeval met zijn fiets word een hunner op den terugweg gedwongen naar Harderwijk terug te kee ren, waar hij den nacht overbleef; de beide anderen vervolgden hun tocht en worden bij de brug over het Kanaal bij Beekbergen ,toen zij afgestapt waren om hun lantaarns op te steken, door drie militairen overvallen, die zich in de struiken langs don weg verborgen had den. Do oen zag, na een pak slaag opgte- loopen to hebben, kans te ontvluchten, do ander werd eveneens mishandeld en do aanranders namen hem bovendien een bedrag van ongeveer f 15 af. Toen zij verdwenen waren, zette de laatste, na tevergeefs moeite gedaan to hebben om zijn vriend te vinden, alleen de reis met do twee fietsen naar Brummerp voort. Bij aankomst waarschuwde hij den rijksveld wachter, die met hem naar Beekbergen vertrok. Do andere Belg was in oen wo ning gevlucht, vanwaar men hem naar den gemeente-veldwachter te Beekbergen bracht. Een onderzoek, door beide politie mannen ingesteld hij de te Beekbergen liggende veld artilleristen, leidde al spoe dig tot de aanhouding van drie hunner, die laat waren thuis gekomen na verschei, deno cafó's to hebben bezocht. Bij een voorloopig verhoor vielen zij al spoedig door do mand en bleken do aanranders te zijn. „Arnh. Ct." Salisburg, de Engelsche stad aan de Avon, heeft zeer geleden van het hooge. water. Vele straten en ook de ka- thedrail zijn overstroomd. K oning Lodewijk Van Beije- ron. Koning Lodewijk Hl werd heden 70 jair. Hij is een zoon van Prins-regent Luitpold die in 1912 overleed, en is ge huwd met Maria Therosia Van Oosten rijk Este (geb. 1819) en is een neef van de Koningin van België. Van 1912 tot 1913 was hij ook Prins Regent, doch sedert 1913 is hij Koning, wijl de krank zinnige Koning Otto overleden is. Ko ning Lodewijk III heeft vier kinderen: Ruprecht geb. 1869, geh. 1900 met Ma rie Gabrielle van Beijeren; Aalegonda, geb. 1870, verloofd met Willem van Hohen- zollern, Maria geh. 1872, geh. niet Fer dinand van Bourbon; Frans geb. 1875 geh. met Izabolla Van Croy. De oudste zoon heeft een zoon: Albreoht, gteb. 1905, en de jongste zoon heeft een zoon: Lode wijk, geb. 1913. De Koning van Beijeren moet in Augus tus, bij hot vernemen dat Engeland aan Duitschland den oorlog had verklaard, hebben gezegd: „Een vijand meer, een reden te meer ons aaner te sluiten". Eon monscheneter in Euro pa? Door de Duilsche pers circuleert een zonderling verhaal, voor welks waarheid wij niet instaan, maar hetwelk toch ty pisch genoeg is, om mee te deelen. Een; weldoende" Engelsche dame liet haan rqooi landhuisje als hospitaal voor 18 iicht-gewonden inrichten. Men zond zo haar op zekeren dag allen tegelijk, en van de 18 waren er 3 zwaar gewond, zoo-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1915 | | pagina 2