Telegrammen. Landbouw. Briefwisseling Burgerlijke Stand. Kerknieuws. Onderwijs. Gemengd Nieuws. Raehtszakeo. Laatste Berichten, Telegrafisch Weerbericht. Marktberichten. de reeds Vroeger bestelde vier dozijn be zems, die dan natuurlijk de vrouw des huizes verzocht werd te betalen. Erg glad liep dat echter niet overal van stapel, omdat men meende dat de voorraad wel wat groot zou wezen. Eén geval is ons dan ook bekend, waar de vrouw zich niet liet verschalken, terwijl op twee an dere plaatsen hij! wel zijn slag kon slaan. Heeren landbouwers zullen dus Verstandig doen, wanneer zie niet onverwachts en tegen hun zin hun voorraad materialen aanmerkelijk willen zien vergroot, om, wanneer zie van huis gaan, dienaangaande een waarschuwing aan hun huisgenoo- ten achter te laten. En wanneer onze koopman deze regelen soms leest, laat ook hij zdoh dan gewaarschuwd houden, dat dit ün Zeeland nu niet de manier is om, zaken te Idoen en hij herhaling hier van onze Justitia zich dergelijke za ken Zeker aantrekt. i Wissenkerke. Men schrijft ons nog uit het leven van den heer G. L. van der Heijde: Hij was vanaf 24 Februari 1873 tot 1 September 1912, dus bijna 40 jaren, secre taris dezer gemeente, en gedurende tal van jaren ontvanger-griffier va.n verschil lende polders. Van 18561913 was liij voorzitter van het Burgerlijk Armbestuur. De Hervormde Gemeente diende hij gerui- men tijd als organist. Al deze betrekkingen ver vul de hij met de meeste nauwgezetheid. In hem is een zeer verdienstelijk mensch heengegaan. Nooit vroeg men hem tever geefs om raad, waar hij die kon verstrek ken. Lang, zeer lang bleef hij bekwaam tot zijn veelzijdigen arbeid, tot ook voor hem de gebreken van den ouderdom kwa men, en hij zich tot rusten genoodzaakt zag. Hij mocht het genoegen smaken, dat zijn arbeid grootendeels werd overgedra gen aan zijn zoon. In zijn verschijning was hij de eenvoud zelve. Geen wonder, dat hij door allen hoog geacht werd. Ge wis zal zijne gedachtenis in dankbare herinnering blijven. Hij mocht den ge- zegenden ouderdom bereiken van ruim 83 jaren. BiO'jekerke. Vrijdag 1 Januari was het 30 jaar geleden, dat de heer van de Voorde gemeenteveldwachter alhier, als zoodanig in functie trad. Bij1 deze ge legenheid werd hij' door den Burgemees ter, ook namens raadsleden en secretaris hartelijk gefeliciteerd en als blijk Van w'aardeering van betoonde trouwe plichts betrachting een enveloppe met inhoud aan geboden, wat door den jubilaris, ten zeerste verrast, dankbaar werd aanvaard. Zierikzee. Met ingang van 16 Januari a.s. is door den Commissaris der Ko ningin benoemd tot bezoldigd veldwach ter in do gemeente Zaamslag de agent v'an politie te Zierikzee J. van Westen- brugge. Bij kon besluit is eervol ont slag verleend als voorzitter der pi. comm. voor de ongevallenverzekering aan dhr. J. A. de Bruijne, en in diens plaats be noemd mr. J. A. C. v. Heusde, alhier. Ned. Ilerv. Kerk. Aangenomen naar Kamperland (toez.) door C. Koenskoop, cand. te Nieuwerbrug. (Standaard.) Bedankt voor Krimpen aan de Lek door II. Heijer te Renkum. Domburg. De heer P. Francke Sr.,, Pre sident-Kerkvoogd der Herv. gemeente, heeft ontslag genomen als zoodanig; in diens plaats werd benoemd de heer W. Maljaars, die de benoeming hèeft aange nomen. Geref. Kerken. Bedankt voor Reeuwijk, door P. Jukke- nekke te Kockengen. Kruidingen. De gemeente herkoos als ouderling br. J. Minnaar en koos in de vacature van br. C. Lavooy, br. Chr. Verijzer, terwijl als diaken herkozen werd br. J. Serier. Met 't overlijden van den ouden heer Landwehr te Leiden is een merkwaardig man heengegaan. Enkele bijzonderheden uit zijn leven ontleenen wij aan een breed verslag in „De Rotterdammer" van zijn begrafenis. In 1828 werd hij te Koudekerk aan den Rijn geboren, en opgevoed in het R.-K. geloof, dewijl zijn vader Roomsch was. Deze was uit Hannover Napoleons dwingelandij ontvlucht en in Holland met een protestantsche vrouw getrouwd. In vloedrijke vrienden dezer vrouw verhin derden, dat de zoon kloosterling werd. Door biddend onderzoek van Gods Woord kwam Landwehr op den weg des heils en sprak hiervan op vrijmoedige wijze met zijn pastoor, tot wien hij eenmaal zeide, dat hij, vergeving der zonden kende bij rechtstreeksche wending tot den troon der genade, en derhalve afscheid nam van den geestelijke, die hem had toegevoegd, dat zijne zonden na de biecht niet ver geven waren. Landwehr sloot zich hierop aan bij de Hervormde kerk te Leiderdorp, en genoot onder de prediking van ds. Molenaar te Den Haag en ds. Brouwer te Waarder, om welke te hooren hij een wandeling van zes a zeven uren maakte. Ook hoorde hij vaak de Bijbellezingen van Da Costa en de veldprediking van ds. de Liefde; Idoch de vervallen toestand der Hervormde Kerk dier dagen met haar Ischaarsche rechtzinnige prediking dreef hem uit naar de Chr. .afgescheiden kerk te Leiden, gemeente van ds. J. II. Dunner. Vanaf zijn 26e jaar heeft hij die kerk als diaken en ouderling gediend; 52 jaar lang. Tot zijn 80e jaar diende hij de kerken als oefenaar. Den laatsten tijd weid hij verpleegd in „Eudokia" te Rotter dam. Een zoon van hem, ds, Landwehr te Rotterdam, dient de kerken in het Evangelie. Eerst thans zijn globaal de ontvang sten en uitgaven over 1913 van de zen ding der Gereformeerde kerken in Neder land bekend. De gezamenlijke ontvangsten bedroegen f 202,791, waarvan bijeenge bracht is in Nederland f 127,626 en in Indië f75,164. Hulpkerk te Tilburg. Theod. G. Donner, Mil. Ie Luit. 5e R. I. te Tilburg zendt ons een circulaire, gericht tot „de Gereformeerden in den lande!", waarin bijdragen gevraagd worden voor de stich ting van een hulp-kerk, groot genoeg om een duizendtal personen te bevatten. De kosten van zulk een gebouw, grootendeels uit hout opgetrokken, schat men op f 7500.—. Dit plan vindt bij den plaatselijken ker- keraad geen bezwaar, doch gaat begrijpe lijkerwijze de draagkracht der gemeente te boven. Waar het hier gaat om een belang der Gereformeerde Kerken in ons vaderland in het algemeen, en der leden in het bijzonder, doet men een beroep op alle Gereformeerden in den lande. De bedoeling is den bouw zoo in te richten, dat het gebouw ook in de toe komst voor de kerk van Tilburg niet waar deloos zou zijn. Giften worden ingewacht aan het adres van den Adjud. Onderoff. J. Rens, Ille Afdeeling le Regiment Veldartillerie IVo Divisie Veldleger. Te Beekbergen is overleden in den [ouderdom van 72 jaar mevrouw de wed. L. Brouwer, geb. Horstman.. De heer L. Brouwer, overleden in 1914, was vroeger hoofd der Chr. school te Goes. Ongelukken. Te Dalfsen is het lijk aangespoeld van een 27-jarige dienst bode, sedert 13 Nov. vermist. Na bij Postèl is een 46-jarig' man, die een koe over do Noord-Brabantsohe grens wil de smokkelen, doodgeschoten, 't Was Ver moedelijk een Hollander. De Duitsche sol dalen hebben den man hegraven en een kruis op zijn graf geplaatst. Te Lei den is een dronkaard gekleed en wel dip zijn bed gtevonden, met een leege je neverkruik naast zich. To Waspik is in den Nieuwejaarsnacht een jongeman doodgestoken en daarna te water gewor pen. Als verdacht van den moord zijn twee gebroeders B. aldaar, oud 27 en 17 jaar, gevangen gezet. Zondag is een jongetje bij het kunstjesmaken op een fiets aan de Da Costa-kade te Am sterdam in het water gevallen en ver dronken. De visschersschuit Wielin gen 112 is op de Friesche kust bij' Wor- kum aan stukken geslagen. De beide op- Varenden zij1 nverdronken. Bij Dene kamp is Zondag een heer te water ge raaid en verdronken. Oorlogswee. Een Belgische vrouw, die als vluchtelinge te.'s Herto genbosch verblijf houdt, ontving Zondag naar het „Hsg." meldt, een droevige boodschap van het oorlogsterrein. Onlangs had zij een brief gezonden naar haar man, die in 't Belgische leger strijdt aan het front. De brief kwam na veel ztwer- ven, met tal van stempels voorzien uit plaatsen, waar de post naar den geadres seerde gezocht had, Zondag aan de Vrouw terug. Op de enveloppe prijkte ook een kruis, ten 'teeken, dat de man was ge sneuveld. Gezonde plaats? Te Valken burg bij Leiden is in'1914 niemand over leden. De moord te Kamerik.iTe Ka- merik is een 31-jarige landbouwerszoon uit jalouzio door een molenaarsknecht met een geweerschot gedood. De dader is ge arresteerd. Nader wordt gemeld: De moord op den 31-jarigen J. M. is het gevolg van jalouzie. Zondagmiddag maakte de landbouwerszoon J. Maaien een praatje met de dienstbode van den heer K. Dit werd gezien door den molenaars knecht B., die met het meisje omgang- had. In een vlaag van jalouzie greep B. onmiddellijk zijn geweer en schoof Maaien een kogel' in het lijf. Maaien was niet onmiddellijk dood en in dezen toestand wierp B. den ongelukkige te water. Van dit drama was de dienstbode getuige. Zij werd door B. bedreigd, te worden dood geschoten indien zij' hulp zou roepen of ook maar een woord van het gebeurde ver tellen. Het meisje vluchtte naar huis en sloot daar alle deuren af. Een knecht vond alle deuren op slot. De, politie werd hier van in kennis gebracht, en deze bracht oen en ander in verband met de vermis sing van den landbouwerszoon Maaien, wiens verdwijning inmiddels door de fa milie van M. was medegedeeld. Men had n.l. 's morgens bet bed onheslapen ge vonden. De dienstbode van K. werd hier op in verhoor genomen en deelde al het geen zij gezien had aan' de politie mede. De dader werd kort daarop gearresteerd Hij ontkent echter alles ten stelligste. Hij werd in het politiebureau te Kamerik op gesloten. Het geweer heeft hij vermoede lijk te water geworpen. Van M. is door de politie uit de Greoht- kado opgevischt en naar het gemeentehuis gelvracül. M. was een rijke landbouwers zoon, die een grooten veestapel had. De molenaarsknecht B. had 't reeds meer malen de familie van het meisje lastig gemaakt. De nieuwe burgemeester. In een vrij' groote gemeente van ons land speelde zich dgzef dagen een voorval af, waarvan een respectabel ingezetene de dupe werd. In de bedoeldie plaats was de burge meester sinds een paar weken gestorven en in de vacature was neg niet voorzien. Verschillenden vlasten op het ambt. Daar krijgt een der oudste Raadsleden een brief, voorzien van een grooten lakstem- pel. Bij opening der missive, bleek hem, dat ze een uilnoodiging bevatte van den Commissaris der Koningin, die den ge adresseerde verzocht zich, met het oog op de burgemeesters vacature, ten zijnent te vervoegen, vergezeld van twee te goe der naam bekend staande getuigen. Da tum en uur der audiëntie waren in den brief aangegeven. De gelukkige uitverkorene, die den bur gemeestersketen al om den hals voelde, nam een paar der meest geachte ingeze tenen in het vertrouwen en, gestoken in zwart pak met hoogen hoed, togen ze op den vastgestelden dag per tram naai de residentie van den Commissaris, waar al spoedig bleek, dat de geadresseerde het mikpunt was geworden van een of anderen goeden vriend, want den Commis saris was van een uitnoodiging niets be kend. De zaak is, naar men zegt, in onderzoek. (Vad.) In de afdeeling Zierikzee der Zeeuw sche Landbouwmaatschappij is in 1914 een proef genomen met Egyptische klaver (Trifolium Alexandrum), die, naar wordt Verzekerd, goed is gelukt. Deze klaver gaf drie of vier sneden, maar ze kan niet onder dekvrucht gezaaid worden, om dat ze daarvoor te snel groeit. A r r .-R e c h t b a n k te Midde 1 burg. Heden, Dinsdag, zijn ter zake van poging tot verboden uitvoer veroordeeld de na volgende personen F. C., 27 j., zeilmaker en E. d. V., 18 j. beiden te St. Nicolaas, ieder tot 1 m. gev.straf, eisch voor ieder was 14 d.; A. A., 25 j., molenaarsknecht te Moerkerke tot 1 w. gev.straf, eisch f 10 b. s. 10 d. h.; F. T., 53 j., D. W. G., 28 j., beiden te Stekene, en E. G. 18 j. zonder bekende woonplaats, B. d. C., 35 j. en K. d. N., 38 j., beiden te Ste kene, allen tot £25 b. s. 12 d. h., eisch voor allen f 10 b. s. 10 d. li.; S. B. 29 j., A. C. 54 j., visschers, Bouohaute, H. L. J., 41 j., behanger, Antwerpen, F. d. M., 38 j., St. Gilleswaes, E. V. L., 37 j., Assenede, A. R. 42 j., B. Bi. 35 j., Moerbeke, A. B., 20 j., Tenische, C. d. 1. C., 52 j., timmerman, Overslag, en L. d. L., werkman, Bouchaute, allen tot f20 s. 10 d. h., de eisch was voor de 5e en 6e 10 d. h., voor de le conform en voor de overigen f10 b. s. 10 d. h.; C. A., 30 j., O. V. D., 36 j., arbeider beiden te Sanay, I. B., 20 j., arbeidster, Bouchante, A. H. H., 25 j., Nieuwerkerk, en A. L., 40 j., statie overste, Hontenisse, allen conform de eisch tot f10 b. s. 10 d. h., en Wi. E. v. G., 35 j. meubelmaker, Mechelen, P. V., 40 j., fabrieksarbeider, Willebroeck F. d. C., 41 j., Lokeren, A. v;. P., 29 j. hvt. van E. d. M., Moerbeke, P. A. V., 44 j. zonder beroep, Thielrode, C. d. P., 38 j. schrijnwerker, Tenische, E. R., 38 j., St. Nicolaas, A. B., 34 j., Selzaete, F. d. R., 38 j. Tenische, S. H. 34 j., dienstbode, Beleele, A. V. O., J. v. H,., B. P., allen te Sanay, en A. W., te Moer beke, allen tot f5 b. s. 5 d. h., de eisch voor allen was f10 b. s. 10 d. h. Rechtbank te Middelburg. De rechtbank leverde hedenmorgen een bijzonderen aanblik op, daar de getuigen banken bijna geheel door militairen waren bezet, er waren namelijk twee officieren twee onderofficieren en 43 soldaten als getuigen gedagvaard, allen inziake het uit voerverbod van petroleum, steenkolen, aardappelen, enz., enz. Ook werden nog meerdere zaken betreffende zelfde feiten behandeld, zonder dat getuigen wa ren gedagvaard. Het totaal zaken bedroeg 49 met 57 beklaagden en 50 getuigen. Van al deze beklaagden was er slechts een Verschenen, namelijk de 31-jarige voer man E. O. te St. Jansteen, die aangehou den werd door twee militairen, toen hij op zijn huifkar twee Vaten petroleum met een inhoud van 350 liter vervoerde. De beide soldaten verklaarden dat bekl. hen gezegd had naar België te gaan. Thans zeide bekl., dit niet te hebben gezegd, maar dat hij naar zekeren de Vos moest. De eisch luidde 14 dagen gevangenis straf. Tegen de andere beklaagden werden bij' verstek boetes van verschillende be dragen geëischt, terwijl in een paar za ken wegens gebrek aan bewijs vrijspraak werd gevraagd. Uitspraak 15 'Januari. ROME, 5 Jan. Een correspondent van de Messagero te St. Petersburg mieldt, dat de Russen thans acht Hong aarsche gemeenten zijn binnengetrok ken, terwijl' tevens verschillend© Oosten rijks che divisies in de Karpathenizijn om singeld. De correspondent meldt tevens, dat de laatste uitval van het garnizoen te Przemysl den Oostenrijkers 6000 doo- den gekost heeft. PARIJS, 5 Jan. Communiqué van gister avond 11 uur: In de streek van Cernay duurt het hevige gevecht voort. W ij be zetten heden morgen het dorp Steinbach. De verdedigingswerken ten W. van Cernay, die wij ;oen oogenbl'ik ver loren hadden, hebben wij thans weder heroverd. ST. PETERSBURG, 5 Jan. Op 3 Janu ari werden de Turken bijrArdagan geheel verslagen. Onze troepen bezetten die plaats en vervolgden den vijand. LONDEN, 5 Jan. Een Reuter-telegram Nairobi (Britsch Oost-Afrika) meldt, dat dat twee Britsche oorlogsschepen met suc ces Daressalam hebben beschoten. Destad leed zwaar door het bombardement. Alle Duitsche schepen in de havens zijn ont redderd. Veertien Europeanen en 20 in landers zijn gevangen genomen. Aan En- gelsche zijde sneuvelde 1 man, tei-wijl er 12 gewond werden. ST. PETERSBURG, 5 Jan. De slag bij Sarykamysj duurt voort ten gunste van de Russen. Op 3 Jan. vielai de Russen Ardagan aan. Tegen den avond waren de Turken na ©en hevig gevecht in de loopgraven geworpen, waarbij zij zware verliezen leden. JOHANNESBURG, 5 Jan. Door Hollan ders en Engelsehen wordt gehoor 'gegeven aan de oproeping voor de vorming van een burgerwacht in Transvaal. WASHINGTON, 5 Jan. Naar men ver neemt zal Engeland den uitvoer,van koper fiaar Italië niet beletten, als de lading verzonden is door bekende huizen en in Italiaansche schepen. Eenzelfde regeling zou worden gevolgd voor den uitvoer naai' Zweden en Nederland. WEENEN, 4 Jan. Het communiqué van den staf meldtBij, de hardnekkige gevech ten in hot gebied ten Zuiden van Gor- lico, welke onder de moeilijkste weers gesteldheid plaats hadden, verzekerden zich onze dappere troepen door het nemen van een hoogten-linie ©en gunstige basis voor de verdere operaties. In de Karpaten is geen verandering ge komen. Riji het boven-Ungdal werden slechts kleinere gevechten geleverd. In de gevechten tijdens den Kerstmis tijd werden door onze troepen op het Noordelijk oorlogsterrein 37 officieren en 12698 soldaten gevangen genomen. PETROGRADO, 4 Jan. Het communiqué van den staf luidt: Op het front op den linkeroever van de Weichsel is geen be langrijke wijziging gekomen. In deze| stre ken hadden de gewone artillerieduels en afzonderlijke gevechten plaats. In den nacht van 2 op 3 Januari ontspon zich een zeer verbitterd gevecht in de streek van Balimow, waar de Duitschers ua een krachtigen aanval een van onze loopgra ven namen. Door onzen tegenaanval wer den zij er 'echter weer onmiddellijk uit geslagen, 6 mitrailleuses en talrijke ge vangenen in onze handen achterlatende. In Westelijk Galicië maakten wij op 2 Januari nieuwe vorderingen, wij, maakten meer dan 1000 Oostenrijkers gevangen Sen maakten verscheidene kanonnen en mi trailleuses buit. Ook in het gebied van de Uzokpas maakten wij talrijke!'gevange nen wij: namen verscheidene vuurmonden en mitrailleuses. Bij deze gevechten gaf zich een heel1 bataljon met 11 officieren over. In hetzelfde gebied viel de staf van een vijandelijk© colonne, de) chef, die gekwetst was, en alle docmnentein in handen. Op onzen uitersten linkervleugel hebben de troepen, die geheel Bukowina zijin doorgetrokken de stad Suczawa op een werst afstands van de Oostenrijkseh- ,Roe- meensche grens beziet. SCHERPEN1SSE. in dc vergadering van den dijkraad der waterkeering Van het calamiteuze waterschap Scherpenisse van 4 Jan. j.l. werd goedgekeurd de staat van herstel der stormschade van 2829 Dec. j.l. tot een "bedrag van f2297.28 hetwelk uitgevoerd zhl worden door den aannemer v'an het onderhoudswerk over 19141915 den heer A. Wesdorp te Sta- venisse. DEN HAAG. De advocaat-generaal bij' den Hoogen Raad requireerde inzake het revisieverzoek van 'den bekenden Frans Rosier, door het Hof te Amsterdam ver oordeeld tot 5 jaar wegens doodslag, dat de Ilooge Raad een nader onderzoek zou gelasten naar beklaagdes verstandelijke vermogens. j j J DEN HAAG. Hedenochtend vertrok een 20-tal Belgische vluchtelingen, glasblazers uit Charleroi, met hun gezinnen, tezamen ongeveer 100 personen van hier naar Vlis- singen, om vandaar naar Engeland over te steken, waar zij vermoedelijk in Schotland hun ambacht zullen kunnen uitoefenen. GENDERINGEN. Gisteravond heeft de douane een soldaat met verlof gesnapt, die een kruiwagen met erwten en boonen wilde uitvoeren. Andere smokkelaars wis ten te ontkomen met achterlating: van eeni- g© zakken gerst. De bewaking der grens is verscherpt. Omtrent de laatste beschieting van de Belgische kust meldt men uit Cadzand aan de „N. R. Ct.": Het geweer- en machinegeweer-vuur heeft geduurd van 's middags omstreeks 2 tot 4.30 uur. Ook zag men veel rook tusschen Knocke ©n He ijlst, dit zou dan moeten zijn op Dumbergbeai, een bad plaatsje tusschen beide steden. De rook werd ook Zondag nog gezien,, doch vlam men of vuur zag men niet. Vanuit de duinenreeks van Cadzand kon men Zon dag aan deze zijde van Knocke groote bedrijvigheid waarnemen. Ik zag veel •monschen loopen, waartusschen kinderen Of dit vluchtelingen waren, welke daar tegengehouden werden, weet men niet, maar dit giste men toch. Men had veel hoop dat er Zondag nog eens een enkele vluchteling zou doorkomen, die uitleg kon geven, maai' tot het donkei' werd, kwam er niemand, elk wordt tegengehouden. Zoo ver wij: konden zien, staan nog alle toren getouwen, zooals die dei' kerken1 te Ileijet en Zeebrugge, en ook de watertoren en vuurtorens te Knocke en Heajst staan nog overeind. De watertoren te Zeebrugge, welke naar ik vernam pl.ni. 80.000 franks heeft gekost, schijnt geheel vernield te zij'n. Corr. te Wissenkerke. Waarom hebben we uw bericht niet een dag vroe ger ontvangen? Red. Van B. te M. Aan de kwestie is, dunkt ons, reeds voldoende recht gedaan door het ingezonden stuk van „een mili cien" in ons nummer van gisteren. Uw onderschrift begrijpen wij niet. Red. TERNEUZEN. Huw/voltrekkingen31, Pieter Jacobus Pijpehnk, 24 j. jm. en Janna Maria van IJk, 23 j. jd. Geboren: 29, Rosalia Mathilda, d. v. Anthonius Constanstinus Volkenrijk en Elisa Maria Mathilda van der Steen; 31, Sara Cornelia, d. v. Jan Hamelink en Suzanna Martha Sara de Meijer; 1 Jan., Cornelia, d. v. Cornells de Visser en Lijntje Verhelst; 2, Cornelia Levina, d. v. Jacob Scheele en Santina Wiebregt Witte; Hendrik Frederik, z. v. Anthonie Laurinus de Doelder en Tanneke Maria Huijssen. Overleden: 28 Dec., Francina Sara Ja- coba Andreassen, 11 j., d. v. Francois (overl.) en Maaike Kuine Dooms. Over de maand Dec. HEINKENSZAND'. Gehuwd: 31, Pieter van LeeUwen, 32 j. jm. en Maria Katha- rina Slabbekoorn, 23 j. jd. Geboren: 5, Adriana, d. v. Jan Zuid- weg en Adriana de Vos; 12, Cornelis Johannes, z. v. Laurus Boonman en Adria na Pieters; 20, Frans, z. v. Cornelis de Koning en Appolonia Vermeulen te 's Ilee- renhoek. Overleden: 2, Jacob, 7 m., z. v. Cor nelis Karelse en Jacomina de Kok. Janna Hollestelle, 81 j., echtgenoote van Karei van Dalen; 10, Marinus van 'tHof, 77 j., wedr. van Pieternella Timmerman; 16, Johanna Boonman, 41 j., echtgenoote van Johannes Rijk. 'sHEERENHOEK. Geboren: 1, een bui tenechtelijke dochter; 16, Dina, d. v. J. (van Gessele en G. Bal; 23, Apolonia, d. v. A. Raas, en M. v. Leeuwen; 31, Eduardus Florimundus, z. v. A. L. de Moor en P. van Waardenburg. GRIJPSKERKE. Getrouwd: A. de Buck, jm. 23 j. en J. Brouwer, jd. 25 j. SEROOSKERKE (W.) Bevallen: 1, Maatje Wattel, geb. Geerse, d.27, Eli zabeth van Winkelen, geb. Louwerse, z. Overleden: 12, Leuntje Labrujère, echt genoote v. J. Provoost, 71 j.; '24, Sjoerd de Jager, wedr. v. S. van Wieren, 78 j.; 26, Willemina Marinissen, wed. v. J. de Wolf, 74 j. Naar waarnemingen in den morgen van 5 Jan. medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 756.4 te Memel, laagste 744.2 te Hamburg. Verwachting tot den avond van 6 Jan.: Zwakke tot matige winden uit westelijke richtingen, tijdelijk opklarend, later wel licht toenemende bewolking en kans op regen, mogelijk nachtvorst, overdag iets zachter. Goes, 5 Januari 1915. Aanvoer tamelijk, erwten en bruine boonen zeer flauw. Nieuwe Tarwe f 13.50 a f 14.75. Nieuwe Rogge fa f—Win tergerst per 100 K.G. f 12.a f 12.50. Haver per 100 E.G. 112.50af 13.25. Winter-Koolzaad a Maanzaad f a f 0.Mosterdzaad f a f0.Kroonerwten f 12.—a f13.Kook- erwten f 14.a f 14.75, Bruine Boonen f 12. a f 14.50, Karwjjzaad f—afZomer- gerst per 100 K.G. f 12.a f Opgaaf van de marktzetters der gemeente. Eieren per 100 stuks f5.60 a f 6.Mid- denprjjs per 26 stuks fl.40. Aan particulie ren verkocht 10. Boter per kilo fl.50 a fl.70. Middenprfjs per halve kilo f0.80. Aan particulieren ver kocht f0.—Afwijkende boter f0.per kilo. Minderwaardige boter verkocht a ct. Aanvoer eieren ruim, boter gering. Opgaaf van de Landbouw-Maatschappq. Boter fl.50afl.70. Rekenprqs f 1.60. Aan particulieren verkocht f0.— per K.G. Eieren f5.60 a f6.Rekenprijs f5.60 Aan particulieren verkocht f 0.— p. 100 stuks. Eierenverkoop Onderafd. Zuid-Bev. V.P.N. Aanvoer 3480 eieren. Prijs f 5.60 a f 6.— per 100 stuks. -7 Aanvoer buiten de V. P. N. stuks. Ylissingen, 5 Januari 1914. Boter per halve kilo f0,85 a f0, Eieren per 104 stuks f6,a f6,50. AMSTERDAM, 4 Januari. Aardappelen. Friesche blauwe per mud f 2.75 a 8. Friesche borgers f 2.10 2.30 Friesche bonte f3.— 0.— Zeeuwsche bonte f3.„3.25 Zeeuwsche blauwe f 3.3.25 Zeeuwsche eigenheimers f 2.30 2.60 Zeeuwsche Red Star f 2.30 2.50 Ëigenüeimer poters f 2.10 2.35 Drentsche eigenh. f 2.15 2.45 Geldersehe blauwe f 0.0.— Andijker blauwe f0.0.— Redstar f 0.0.— Friesche Red Star f 2.20 0.— Drentsche Red Star f2.10 „0.— Flakkeesche eigenheimers f 2.50 2.60 Aanvoer 4 ladi*gen.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1915 | | pagina 3