Telegrammen. Ingezonden stukken. Leestafel Kerknieuws. Oud erwi js. Bemesigi i Nieuws. Laatste Berichten. Politie. iarkfberichten. Burgerlijke Stand. Briefwisseling Posterijen. Telegrafisch Weerbericht. Advertentiën. een bont met een briefje, door een vei ligheidsspeld er aan verbonden, gevon den. Zij laat een bejaarde moeder in groote droefheid achter. Oostburg. Hef aantal behoeftige vluch telingen in onze gemeente Vermindert in de laatste dagen weer sterk. Naar En geland trokken weer respectievelijk een 90- en een 60-tal personen, terwijl naar Nunspeet vertrokken een 75- en een 1C0- fal armlastigen. Thans zijn hier nog een 400-tal behoeftigen en een 400-tal min- gegoeden. UiLJ Buiten vera»'woordelijkheid der Eedactie.) Geachte Redactie, Mag ik een plaatsje in uw blad, naar aanleiding Van ©en bericht uit Middel- burg in het nummer van Zaterdag 2 Januari, aangaande een vechtpartij tus- schen politie en soldaten op Oudejaars avond. De correspondent schrijft daarin, dat de soldaten, alhier in garnizoen, niet tot de beste btehooren, en dat him gedrag hunn niet tot eer strekt. Wij wisten al, dat wij: bij de burgers niet in een goed blaadje stonden, en ik zal niet ontkennen, dat een deel van hen daarvan zelve de schuld draagt. De feiten, in bovengenoemd bericht ver meld, zijn waar-. Er is op Oudejaarsavond gevochten tusschen politie en militairen. Er is op dien avond veel geschreeuw' gehoord in Middelburgs straten van dron ken soldaten. Er 'is misschien nog; Veel meer gebeurd. Wij geven dit alles toe. Maar wij komen er tegen op, dat alles over één kam geschoren wordt; dat om het wangedrag van tien, zeg "twintig mi litairen, het geheele garnizoen wordt ge- qualificeerd als het uitschot van 't leger. Tegenover die tien of twintig staan ze ker wel enkele honderden anderen, van wie de politie nooit last heeft, en die zich voor het gedrag van hun kame raden schamen. Er zijn vele militairen, die evengoed den ernst der tijden verstaan als de" vele burgers, die in hun oudejaarsavond1 overdenkingen werden gestoord door troepjes luidruchtige landsverdedigers.! Maar zou het ook niet kunnen z:ijn, dat de stad Middelburg' zelf aanleiding geeft tot dergelijke opstootjes, althans weinig doet om ,ze te voorkomen, daar het toch gebleken is, da,t de burgerij van Middelburg zich weinig bekommert oan het lot der soldaten, in vergelijking met andere steden. Wij spreken de gjoeden niet te na,. Er is een kleine kring van burgers, die zich Uitslooft om de militairen gezelligheid te verschaffen door Militair Tehuis en ge- stellige samenkomsten. De officieren cjn onderofficieren zorgen voor nuttige be^ zigheid door het geven van lesse'n in Fransch,'Duitsoh,' Engelsch, rekenen, tee kenen enz. Maar wat 'doet de burgerij van Mid delburg zelf. Ze biedt ons niets aan dan kroegen, waarvan de deuren wijd open staan tot middernacht. En door den drank ontstaan de meeste ongeregeldheden. Elk oafé is een bron van voortdu rende o n r us t. Laat men die sluiten en ons een be tere tijdpasseering geven. Daar zal Mid delburg en het garnizoen wel bij va ren. En de goede verstandhouding tus schen burgerij en militairen keert weer. Dankend voor da verleende plaats ruimte. Een Milicien. Middelburg, 3 Januari 1915. f I Onderschrift van de Redactie: Indien deze klacht juist is en we vreezen dat de schrijver gelijk heeft dan hopen we, dat vooral het Christe lijk deel van Middelburg des schrijvers wenk zal ter harte nemen. Over het al gemeen behoorden de burgers der ver schillende genieenten zich veel meer met onze landszonan te verbroederen, hen te ontvangen in hunne huizen en langs dien weg mede te werken tot veraangenaming' van de taak onzèa- miliciens en land weermannen, die waarlijk niet voor hnn eigen pledzier zijn opgekomen. Redactie. De Bijbel in het Smishuis, door J. F. de Coster. - 's Gravenhage, D. A. Baamen. Dit boek laat zich aangenaam lezen,. Waarom? Het is geen roman, geen ver dichting; het vertelt feiten; feiten in Bel gië doorleefd, door den schrijver, die on der de Vlamingen als evangelist heeft ge kerkt, en thans de vriend is der geïnter neerden. Het bevat tal van leuke Vlaam- sche woorden en uitdrukkingen, waaron der vele die ook bij onze Zeeuwen in gebruik zijn, en een eigenaardig licht te meer werpen op den eenvoud van ons Belgische volk en van de Vlaamsohe taal. Het beschrijft het huiselijk leven van onze Vlaamsohe buren, de eigenaardigheden van hun karakter, goedig, tot in het over- drevene ter eener zijde, opbruisend tot iu het gevaarlijke aan den anderen kant. De hoofdpersonen in het verhaal zijn een smid en diens knecht. Eerstgenoemde smijt een colporteur op de straat, omdat deze aan zijn zoon een Evangelie heeft kocht, hij verscheurd het boekske en be plakt met een blaadje een gebroken ruit. Een enkel woord op dat blaadje grijpt hem san en laat hem niet meer los. Hij koopt een bijbel en leest daarin, doch blijft bjj dit alles de natuurlijke mensoh, die tich vertoornt en zich wreekt, en met zijin vuisten ongenoode gasten van zijn erf drijft. Een en ander wordt ongekuns teld weergegeven; de menschen, die de schrijver beschrijft, zijn gewone menschen, ook hunne bekeering is een heel gewone, daarin is niets gewrongens of sentimen teels; zelfs de (natuurlijk onbloedige, doch daarom niet minder voelbare) vervolging om des W.oords wil wordt door hen met groote nuchterheid ondergaaneri de schrijver vertelt het alles zoo dat men gev'oelt: hij heeft uit het leven gegrepen. Ook onze Belgen zullen dit verhaal met genoegen lezen. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Bozum, J. L. Faber te Zutphen; rte Vries, G. J. Mooij te Helium. "Aangenomen naar, Asoh, door J. "A. Raams, cand. te Dordrecht. Geref. Kerken. Beroepen te Middelstem, D. Pol te Vlis- singen; to Gaastmeer, E. J. v. Voorst, oand. te Renswoude. Bedankt voor Alblassetfdam, door K. v. Anken te PernisVoor Oosteimeejr, door S. de Vries te Nieuw-Dordreoht. Krabbendijke. Gekozen tot diaken in plaats van J. op 'tKoff, die ouderling wordt, B. Tramper, thans soldaat hij de landweer. P. Cok vormde met hem het dubbeltal. Colijnsplaat. In de plaats Van dhr. I. Grijspeer©, die aan de beurt van aftre ding was, doch verzocht had niet meer in aanmerking te komen, is gekozen tot diaken bij de Gereformeerde Kerk alhier dhr. Jacs. de Pree Mz. Chr. Geref. Kerk. Bedankt voor Leeuwarden, door H. Vis ser te Veenendaal; voor Almelo, door L. de Bruijne te Bunschoten. Geref. Gemeenten. Bedankt voor Amsterdam, door W. den Hengst te Veenendaal. Goes. Benoemd tot onderwijzer aan de Christelijke school te Hedel de heelr J. de Vries, thans tijdelijk onderwijzer aan de Hervormde sphool alhier. Ongelukken. Nabij Egniond is het lijk van den laatsten der 14 om gekomenen vlan de Irma aangespoeld. Te Waspik is het lijk van A. B. gevonden Het vertoonde steken in hoofd en buik. B. laat een vrouw en drie kinderen ach ter. Prinses Adelgonde, dochter van den Koning van Beijeren, te Munchen, geboren 1870, zal D.V. dezer dagen in het huwelijk treden met Prins Willem van Hohen- zollern, die daartoe van het front hoopt over te komen. Spoorwegongeluk. Bij het Ilfort-station, in het oosten Van Londen, is, volgens het Hbl., ook een Nederlan der gedood. Het is de heer Delfgou, die jarenlang geëmployeerd was bij de Blij- denstein's Bank te Londen. Het in Rhansdorf, bij Berlijn, wonen de echtpaar Hoffmann, had eenige dagen geleden bericht gekregen, dat hun eeni ge zoon was gesneuveld. Bij1 een storm aanval op het oostelijk oorlogsterrein was hij gevallen. De ouders hebben zich niet heen kunnen zetten over den dood van hun eenig kind. Zij namen het besluit hem te volgen, 's Avonds voor het naar bed gaan openden zdj alle gaskranen. Toen het ont dekt werd waren beiden reeds overleden. Denieuwe onderkoningvan Ierland. Koning George heelt de benoe ming van lord Wimborne tot oii'ieikoming van Ierland ter vervanging van graaf Aber deen geteekend. De nieuwe onderkoning is geboren 29 Aug. 1835 en dus 79 jaar. In lr80 is lord Wimborne in den adelstand verheven. Een angstige nacht. Donder dagmorgen liep te Leeuwarden binnen schipper Veldhuizen van Den Haag, met zijn ijzeren aakschip „Zuid-Holland". De schipper en zijn knecht hadden Van Maan dag op Dinsdag een angstigen nacht door gebracht op de Zuiderzee. Op reis van Velzen naar Groningen met een lading papier, waren ze Maandag door storm overvallen en genoodzaakt, nadat het zeil was weggeslagen en de fok gescheurd, in den Nagel boven Schokland te ankeren, wat hun niet dan na veel inspanning was gelukt. Den geheelen nacht hadden ze echter in vrees verkeerd, dat het schip ten gevolge der hooge zeeën die er liepen, van het anker z;ou slaan en stran den. Toen de schipper hier binnen kwam, had hij geen haak of boom meer aan boord, alles wat los aan dek was, was weggespoeld. ST. PETERSBURG, 3 Jan. Aan de Bzu- ra en de Rawka blijven wij met succes de Duitsche aanvallen afslaan, in weer wil van het. zware vijandelijke geschut vuur en het werpen van landtorpedo's door den vijand. Aan den weg ViloszizowaKieloo, in de streek van het dorp Lupuszno, hebben de Duitsche troepen zich op 31 Dec. na een hardnekkig gevecht meester gemaakt van een gedeelte van onzie loopgraven, doch een latere tegenaanval dwong den vijand al de bezette loopgraven weer te ontruimen. Hierbij hebben wij verschei dene honderden gevangenen gemaakt en 9 machinegeweren vermeesterd. In West-Galicië duurt de strijd in de streek van Gorlice voort. In de streek van den Uszok-pas hebben wij de Oosten- rijksche stellingen bezet, waar wij onge veer 1000 gevangenen hebben gemaakt. De terugtocht van de Oostenrijkers in de Boekowina neemt onder den druk Van onze troepen een zeer overhaast karakter aan. KONSTANTiNOPEL, 3 Jan. Het Turk- sche leger zet in den Kaukasus zijn zege vierenden opmarsch voort. Een deel van het leger, dat tot Sarykamysj is doorge drongen, heeft na een verbitterden slag] een beslissende overwinning behaald. Sedert 25 December hebben onze troe pen meer dan 2000 Russen geVangen ge nomen en veel buit behaald. Tusschen Sarykumysj en Kars hebben onze troepen twee volgeladen militaire treinen bemachtigd. Zij hebben de spoor lijn SarykamysjKars vernield. Onze meer noordelijk opereerende troe pen hebben nieuwe successen behaald. Ons leger, dat van Tausjkerd op Rus sisch gebied voortrukt, heeft in een gé- vecht een Russisch betaljon onder vuur genomen. De Russen verloren daar 200 dooden en 400 gevangenen. De rest van teh bataljon is uiteengedreven. PARIJS, 3 Jan. Officieel1 bericht van vanmiddag drie uur: Ten noorden van de Lei© heeft de vij'and gisteren Zonnebeke hevig beschoten. Tusschen Leie en Oise zijn wij bijl La Boisselle ,500 M. opgescho ten. Tusschen Oise en Maas heeft onzie zware artillerie verscheidene vijandelijke versterkingen op de hoogvlakte van Tou- vent vernield. Bij Perthee-les-Huxlus zijn wij 300 M. vooruitgekomen. Bij Beau-Sé- jour hebben wij den vijand' in infanteriö- gevechtcn zware verliezen toegebracht. Op de Maasheuvels, in het bosch Le Bouchet, in het bosch Le Prêtre en in de Vogezen bij Celles-sur-Plains hebban wij eenig terrein gewonnen. In dien Boven- Elzas hebben wij een Duitschen trein in het station van Altkirch beschoten en van den spoorweg tusschen Darspach en Dierspach, tien zuidwesten van Altkirch, hebben wij gedeelten vernield. De langza mere gang van ons offensief moet worden toegeschreven aan den voortdurenden re gen, die den grond doorweekt en bijna overal de krijgsverrichtingen onmogelijk maakt. BERLIJN, 3 Jan. Voor Westende ver schenen gisteren eenige door torpedoboo ten begpleide vijandelijk© schepen zonder te vuren. Op het geheele westelijke front zijin artillerie-gevechten geleverd. Een vij andelijk© infanterie-aanva] geschiedde slechts noordwestelijk van St. Ménéhould. Dez© aanval wei'd onder de' grootste ver liezen voor de Franschen afgeslagen. Geen verandering in Oost-Pruisen en in Noord-Polen. Westelijk van den Weich- sel slaagden onze troepen in Polen er na hardnekkige gevechten van verscheidene dagen, in, om het zeer krachtig versterkte steunpunt der Russische hoofdstelling, Borysnow, te nemen. Daarbij zijn 1000 gevangenen gemaakt en 6 machinegeweren vermeesterd. In drie nachtelijke aanvallen trachtten de Russen Borysnow te. herove ren, doch deze aanvallen werden onder groote verliezen afgeslagen. Ook ten oosten van Rawa vorderden wij met onze aanvallende beweging lang zaam. Allo Russische aanvallen bij'Inow- lodz zijin onder groote verliezen voor de Russen afgeslagen en gisteren niet her haald. Overigens toestand onveranderd. MIDDELBURG. De sergeant, betrokken hij de vechtpartij op Oudejaarsnacht, was geen patrouille-commandant, maar gaf zich daarvoo-r uit. .De vergoedingen aan Militairen. „Hot Kath. Volk" schrijft: „Er zal verbetering komen in de rege ling der vergoedingen aan gezinnen van miliciens en Landweerplichtigen. Het 'bedrag van f 1, bepaald bij art. 84 der Militiewet wordt gebracht op f 1.50, hef maximum, dat tot dusver alleen aan gezinn-en van landweerplichtigen! kon worden toegekend. Dit is een verbetering van belang. Zij maakt een einde aan de scheeve verhou ding, dat het soms talrijker gezin van den milicien minder vergoeding ontvangt dan dat van den landweerman. Tooh valt er nog meer te verbeterejn. Zooals ons gebleken is wordt niet over al eenzelfde maats.taf gevolgd bij de bere kening van hetgeen, voor het levenson derhoud van den dienstplichtige, moet worden afgetrokken van de maximum-ver goeding. In sommige gemeenten heeft men hier voor zelfs £3.50 tot f4 genoimen, waar de verdiensten van den dienstplichtige als eenige kostwinner sleclhts 9 a 10 gld. be droegen. Beslaat het gezin nu uit 6 of 7 personen, dan blijft dus voor de overige 6 niet eens 2/a over. Men voelt hoe onbillijk dez© bereker ning is. Geen wonder dat er vele klachten wor den gehoord over die vergoedingen. Gezinnen van 6 i 7 personen moeten nu rondkomen met 70 a 80 cent per dag. Daarbij lijden zij natuurlijk gebrek. Vooral in dezen tijd, nu alle levens middelen zoo in prijs gestegen zijn en andere gezinsleden of familieleden, die in gewone tijden zouden kunnen bijsprin gen, meestal lijden onder werkloosheid. De Minister van Oorlog moge spoedig eene algemeene regeling .treffen, die meer bevredigt. De aftrek, hierboven bedoeld, zou geheel kunnen vervallen, zloodat aan gezinnen, wier eenige kostwinner in mi litairen dienst is, als regel f 1.50 wordt uitbetaald, zoo dit bedrag, zevenmaal ge nomen, het gewone weekloon niet te bo ven gaat. Van iedereen worden tegenwoordig of fers gevraagd en ook de gtezinnen van on ze landverdedigers moeten die breingen, maar men zorge toch, dat het noodzake lijk levensonderhoud kan worden bekos tigd. Dit is in meer dan één opzicht van nati onaal belang; want het kan niet goed werken op het moreel van onze soldaten, wanneer zij gepijnigd worden door de ge dachten, dat hunne gezinnen gebrek moe ten lijden". Wij voegen hieraan toe, schrijft „Patri monium", dat er nog een verbetering komt. De Minister van Oorlog nam de vorige week over een amendement-Ter Laan, mede aanbevolen door den heer Duymaer van Twist, waarbij de maximum vergoeding voor de oudste landweerlioh- ling, die feitelijk zou moeten overgaan naar den landstorm, werd bepaald op f2. Als de burgemeesters nu maar in den geest van deze wijzigingen handelen. Ook moet het Departement duidelijke voorschriften geven, die met den geest derwettelijkebmia^ Sövonden voorworpen. Aan het politiebureau alhier zijn inlich tingen te bekomen omtrent de voorwerpen die in de maand December 1914 gevon den zijn en waarvan kennis is gegeven, als volgt 1 rozenkrans, 1 rijzweep, 2 portemon- naies waarvan één met eenig geld er in, 1 bruinloderen motortasch gesloten met vierkant nikkei slot, 1 lichtbruine porte feuille inhoudende eenige zilverbons en postzegels, 1 blauw fluwieielen redicule. Goes, 1 Januari 1915. De Commissaris van Politie, E. C. WIERTS VAN C0E1I00RN. ROTTERDAM, 4 Jan. 1915. Binnenlandsche granen. Gerst redelijke aanvoer. Chevalier f 14 a f 14.25. tarwe tamelijk aanbod, ver hoogde prijzen f 14.50 a f 15. Winter- en Zomergeirst f 12.50 k f 12.80. Bruine boo- nen weinig getoond, verhouding naar kwa liteit f 12.50 a f 14.50. Haver tamelijk, ruim aangeboden f 13.50 a f 13.80. Buitenlandsche granen. Majs La Plata loco f 225, stoolmend f220 a f218; Majs Amerik. mixed oude loco f232 a f230, nieuwe f226 a f225. Eieren. Zeeuwsche f6.50 a f7. p. 100 stuks. Overmaassche f7 k f 7.50 p. 100 st. Varkens. Aanvoer 875 stuks. Prijs 34 a 36 ct., Lichte voor export 34 a 35 a 361/2 ct. Exporthandel 27 a 281/2 ct. Aardappelen. Brielsche kralen f 0.a, f 0.—, Zeeuwsche blauwe f 3. a f3.30, Zeeuwsche eigenheimers f2.40 a f 2.50, Zeeuwsche bonte f 3.a f 3.25, Zeeuwsche bravo's f2.90 k f3.10, Spui- scho eigenheimers f 2.50 k f 2.75, Poters f2.— af 2.20. Weinig aanvoer, geringe vraag. Vlas. Aanvoer 1210 st. blauw, 3480 st. Holl. geel, 1900 st. Groningsch, 660 st. wit Zeeuwsch. GOES. Geboren: 2, Adriaan, z. v. Jan Johannes van Willegen en Dina Pikkaart. Overleden: 3, Cornells Rejack, 4 m.; Josephus, 4 m., z. v. Dingenis Petrus van Hese en Anna Jacoba Pólfliet. Van 31 Dec.4 Jan. MIDDELBURG. Ondertrouwd: C. Kra mer, jm. 31 j. en A. C. Hootsmans, jd. 23 j. Getrouwd: H. Pollema, wedr. 63 j. en J. C. de Kruijter, wed. 42 j. Bevallen: M. H. C. Israël, geb. Krij ger, z.; M. C. C. Willems, geb. van der Houd, z.; M. C. Mantz, geb. Belderok, z. Overleden: A. E. Boogaert, 71 j., vrouw van Jhr. Mr. J. P. F. van der Mieden van Opmeer; A. C. Hamelink, 17 m., d.; M. Broeke, wed. van P. Vogel, 83 j.; C. Meliefste, man van S. Dingemanse, 55 j.; D. S. Poppe, wed. van H. J. Minck, 78 j.; M. Vreke, vrouw van C. J. du Mee, 60 j.; W. M. Nachtegaal, 9 m., z. Van 2931 Dec. VLISSINGEN. Getrouwd: W. Dekker 26 j. jm. en H. Simouse 23 j. jd. BevallenE. M. Dobbelaere, geb. Sa- vels d.; F. A. Steenkiste, z.; B. A. Per- wez, gek Van Hoorn, z.; J. Heijdens, geb. Van der Harst, d. Over de maand December. BORSSELE. Geboren: 6, Johanna d.v. Jacobus Boomman en Catharina Ver- mue; 10, Constand Jan z.V. Johanna de Schepper Berchem (België); 13, Corne lia, d.v. Stoffel Almekinders en Wilhel- mina de Kunder; 20, Johannes Cornelis z.v. Willem Frederik Pheiffer en Antho- nia Johanna van Tol; 24, Sara Geer- truida d.v. Willem Marinus Koole en Adriana Hoek. Overleden: 9, Jan .van Duyne 49 j. echtg. van Maria Verburg; 30, Cornelia 50 j. ongeh. d.v. 'Matthijs Karelse en Adriana Corstanje (beide overleden). I Over de maand Dec. OVEZAND. Overleden te Nisse: 16, Wil helmus Boudens, 59 j., man van Jacomina Acda; 31, Johanna Cornelia Remijn, 5 w. DRIEWEGEN. Geboren: 16, Maatje Wil- helmina, d. v. Jacobus van Liere en Neel- 'tje Nieuwenhuijse. Overleden: 1, Kornelis do Witte, 3 m.; 2, Willem de Bue, 2 d.; Adriaan de Bue, 14 j.; Lucienne Achilles Melanie Neus, 11 m., wonende te Antwerpen. NISSE. Geboren: 31, Geertruid, d. v. Gerard Nieuwenhuijse en Maatje Slabbe- koorn. A. V. te A. 't Spijt ons niet aan uw. verzoek te kunnen voldoen. Waarom hebt u het ons niet rechtstreeks toegezonden? Red. Lijst van onbestelbare brieven en brief kaarten, waarvan de afzenders onbekend zijn, terugontvangen in de 2e helft der maand December 1914. Binnenland. Brieven: Franquet, Shoon- duinen; Alfons v. d. Kruis, Leeuwarden; C. Noest, Rotterdam. Binnenland. Briefkaarten: R'urvin Lee- naart, Middelburg; M. de Prost, Den Haag; C. Westveer, Veldleger, Den Haag. Buitenland. Brieven: Gustavo Delooz, 6e Div. armeé Beige; Jean v. Uden, la Panne; Henri Ansens, London; Frans do Grove, Antwerpen. Hulpkantoren. Burgemeester, Wissekerke; Onthuinis Christens, Rotterdam. N.B. Aan ide afzenders wordt aanbevolen hun adres op de stukken le vermelden, opdat deze bij onbestelhaaTheid aan hen kunnen worden teruggegeven. Naar waarnemingen in den morgen van 4 Jan. medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 757.4 te Memel, laagste 737.9 te Vlissingen. Verwachting tot den avond van 5 Jan.: Matige, tijdelijk wellicht krachtige zuid oostelijke tot zuidelijken wind, zwaarbe wolkt met tijdelijke opklaring, waarschijn lijk regen of sneeuw. Weinig verandering van temperatuur. Hiermede vervullen wij den treu- rigen plicht u kennis te geven, dat heden namiddag te vijf ure onver wacht, zacht en kalm is overleden onze geliefde echtgenoot, vader, behuwd-, groot-, overgroot- en pleeg vader GERARD LEENDERT VAN DER HEIJDE, oud-Gemeentesecretaris en Ontvan ger-Griffier van Polders, in den ouderdom van 83 jaren. Uit aller naam, Wed. G. L. VAN DER HEIJDE— Franke. Wissenkerke, 2 Jan. 1915. a*,, Met dank aan den Heere geven wij kennis van de voorspoedige geboorte van onzen vijfden Zoon. Ds. en Mevrouw DE JAGER. Pastorie Wolfaaitsdijk, 3 Jan. 1915. De Heer en Mevrouw DEKKER Vertregt betuigen, met wederkeerigen gelukwensch, hun dank voor de bij de wisseling des jaars ontvangen blijken van belangsteUirm Goes. 4 Januari 1915. De Heer en Mevr. VERTREGT— Herdink zeggen met wederkeerige ge- lukwenschen dank voor de blijken van belangstelling op 1 en ook op 2 Januari ontvangen. Middelburg, 4 Januari 1915. Aan allen, die mij bij de wisseling des jaars blijken van hunne belangstel ling gaven, betuig ik vriendelijk dank en bid hun ook Gods besten zegen toe voor 1915. K. BRANTS, Districts-Schoolopziener. V Notaris E. C. VAN DISSEL betuigt, met wederkeerigen gelukwensch, zijn hartelijken dank voor jjde bewijzen van belangstelling, op 1 dezer ontvangen. Goes, 3 Januari 1915. De Heer en Mevrouw OELEVer- meule betuigen, met, wederkeerige geluk» wenschen, hun hartelijken dank voor de bewijzen van belangstelling, op den eersten dezer ontvangen. Goes, Januari 1915. *9* De Heer en Mevrouw VAN HEr.L De Bruijne betuigen, met wederkeerigen gelukwensch, hun dank voor de felicitatiën op Nieuwjaarsdag ontvangen. Goes, 4 Januari 1915.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1915 | | pagina 3