LOOP DER BEVOLKING. Uit de Provincie. Reclames Aambeien en huidziekten. Kerknieuws. Onderwijs Predikbeurten. Leestafel Gemengd Nieuws. GEMEENTE 1 Januari 1914 Geboren Gevestigd is 3 a Overleden Vertrokken 1 Januari 1915 M. Vr. Totaal M. Vr. T. M. Vr. Tot. M. Vr. Tot M. Vr. Tot. M. Vr. Totaal Kattendijke N. en St. Joosland Wolphaartsdijk 583 511 1170 556 495 1176 1189 1006 2346 20 16 15 12 35 28 58 32 17 34 14 66 31 86 8 8 12 5 2 13 14 24 37 17 41 20 78 37 77 590 515 559 499 1149 1014 2406 Da kiezerslijst tl ij ft twee jaar van kracht. De Tweede Kamer heeft de nu gelden de kiezerslijst in plaats van voor één jaar voor twee jaar van kracht verklaard. Daardoor wordt de ontkiezering van tal' van woning-, loon-, grootboek- en spaar bankkiezers, slachtoffers der tijdsomstan digheden, voorkomen, evenals die der wan betalers van belasting tegen wil en dank, jen van hen, die ditmaal van de' tedeeling' hebben moeten trekken. Natuurlijk worden zij, die onder nor- tmale omstandigheden om andere reden van de lijst zouden worden geschrapt, ook nu geroyeerd, terwijl zij, die in 1915 het kiesrecht bekomen, er op geplaatst worden. Inmiddels waarschuwen wij onze Kies- vereenigingen, dat zij nu niet meenen moeten dat er niets te doen is. O neen, de taak is evenals andere jaren deze: gaat in uw gemeente na wie 25 jaar oud zijn geworden sinds het opmaken der vorige Kiezerslijst, of het voor Mei zullen wor den, en zorgt dat zij, voorzoover zij1 niet als belastingbetaler op de Kiezerslijst ko men te staan, kiezer kunnen worden we gens aangifte; als loon-, huur-, spaarbank- examen- of grootboekkiezer. Op de Secretarieën zijn voor slechts •enkele centen daartoe strekkende formu lieren verkrijgbaar. Emigratie naar Australië. De consul-generaal der Nederlanden te Melbourne vestigt er de aandacht van belanghebbenden op, dat het aanbeveling verdient om, alvorens naar Australië te lemigreeren, zich met het consulaat-gene raal in verbinding te stellen, opdat de heer Bosschaert beoordeelen kan in wel ke gevallen overkomst al dan niet kan worden aangeraden. Zonder dezen voorzorgsmaatregel' loo- pen emigranten groot gevaar bij aankomst in Australië teleurstellingen te ondervin den. Aan den heer Bosschaert kan in de Nederlandsche taal worden geschreven. Op den briefomslag alleen te zetten: „To the Consulate-General for the Nether lands, Melbourne, Australië". Voor De Wetfen zijn makkers. In naam van het Hoofdbestuur van de „Nederlandsch Zuid-Afrikaansche Vereeni- ging" en van het hoofdbestuur van het „Algemeen Nederlandsch Verbond" werd, blijkens het „Hbl.", Donderdag het na volgend telegram verzonden aan den Minister Minister (Generaal Louis Botha) van de Unie van Zuid-Afrika: Prime Minister, Pretoria. For sake South Africa's Future Zuid-Afrikaan sche Vereeniging and Algemeen Neder landsch Verbond as old and graat friends of South Africa crave magnani mous and broadminded treatment of De Wet cum suis. 1) MIDDELBERG. KIEWIT DE JONGE. Aan den Eerste-Minister, Pretoria. In het belang van de toekomst van Zuid-Afrika ver zoeken de Zuid-Afrikaansche Vereeniging en het Algemeen Nederlandsch Verbond, als oude en goede vrienden van Zuid-Afrika, een groot moedige behandeling van De Wet en zijn makkers. Benoemd tot klerk bij het agent schap van het ministerie van financiën en de Grootboeken der Nationale Schuld J. C. Dhont. Middelburg. De militairen, alhier in garnizoen geven blijk niet tot de beste van onze soldaten be behooren, althans niet wat hun gedrag betreft. Al meermalen za gen wij zelf en ook hoorden wij het van anderen, dat hun optreden dat wil1 zeggen van een groot deel van hen niet tot hun eer strekt. Ook op oudejaars avond waren het voornamelijk weer sol daten, die door schreeuwen de rust van hen, die onder den indruk van de ernst der tijden bijeen zaten om de overgang van 1914 in 1915 af te wachten, verstoor den. De politie moest herhaaldelijk waar schuwen zich rustig te houden, maar tot het sluitingsuur bleef het hierbij. Toen echter tie half een de café's gesloten wer den, bevonden zich in het café „De Beurs" op de Dam nog een drietal soldaten, die wel op last van twee agenten zich uit het café verwijderden, maar buiten ge komen trok een hunner zijn jas uit en ging den agent Seijs te lijf, hem al vloe kende meerdere klappen op het hoofd ©n in het aangezicht toebrengend. De tweede agent Kunst, zag zich genoodzaakt ter verdediging vein zijn collega zijn sabel te trekken, mede omdat ook de twee andere soldaten begonnen Seijs te mishandelen. Toen het gevecht in vollen gang was ver scheen een militaire patrouille, maar in plaats van de politie te helpen tegen de verzetplegers, gelastte de sergeant dat de soldaten hun collega's uit de handen der politie zouden weghalen. Steeds kwamen meerdere soldaten zich bij de vechtenden voegen, totdat nog een drietal agenten verschenen en de eerste soldaat, die on danks het hevig verzet, steeds in handen der politie was gebleven, naar het bureau kon worden overgebracht. Ook de an dere militairen volgden in het bureau, maar werden daar door den territorialen commandant, die op het tumult was afge komen, gelast naar de kazerne te gaan. De soldaat was aan het hoofd en een zij ner handen verwond en werd na in het bureau door den militairen dokter ver bonden te zijn, naar de kazerne en later naar het hospitaal vervoerd. De agent Kunst was aan een zijner beenen verwond en moet ©enige dagen rust houden, terwijl Seijs aan het hoofd meerdere builen heeft i I én eten paar andere agenten lichte schram men opliepen. Tegen den verzetpleger werd verbaal opgemaakt wegens wederspannigheid en mishandeling en tegen den sergeant en nog een soldaat wegens opruiing. De politie maakte proces verbaal op tegen den korporaal H., wegens openbare schennis der eerbaarheid. De politie hield alhier aan W. F. H. K. Sn., voor eenigen tijd door de recht bank tot opzending naar een Rijkswerkin richting veroordeeld, maar thans uit Veen- huizen ontvlucht. Vrijdagmiddag geraakte een automo biel op den Nieuwen Vlissingschen weg tusschen Souburg en de „Boschjes" van den weg af en reed over de rails der tram in de greppel, die tegen den dijk aan ligt. De vrij ernstig beschadigde auto, werd met behulp van de passagiers van van de juist van Vlissingen komende tram weder op den weg gebracht en later, getrokken door een andere auto, naar Middelburg gebracht. Intusschen was ook de tram van Middelburg doorgereden, om dat de andere tram niet kwam, toen1 ston den beid© bij Souburg en kon er dus niet gewisseld worden, men liet toen de passagiers van tram verwisselen en reden beid© trammen achteruit naar de plaats waar zij van daan kwamen, er ontstond natuurlijk -eenige vertraging in den dienst. Plaatselijk Steuncomité. Ingekomen sedert de laatste opgave van 14—25 Dec.: Door dhr. H. S. van P. £7; door mar. J. A. H. van een Belg fr. 5 f 2.30; Bond Nederl. onderwijzers afd. Middel burg f21.25; N.V. „De Automaat" v. h. personeel f 6.50; Bureau Stadhuis f 7We- kelijksche bijdragen £273.90. Uitbetaald werd op 21 Dec. aan de familiën van militairen en werkloozen ten gevolge van den oorlog f591.51. Verder ingekomen van 2531 Dec.: Gift Post- en Telegraafpersoneel f 50door dhr. H. S. van N. N. fl; personeel N.V. „De Automaat" f10; uit het weekb-usje van dhr. H. S. f3.14; maandelijksche bijdr. dhr. A. V. f25; wekelijksche bij dragen f273.90. Uitbetaald werd aan de familiën van militairen en werkloozen tengevolge van den oorlog een Kerstgave f307 en aan gewone uitkeering f 652.03. Ook gisteren was het zoo nu en dan vrij herrieachtig op straat. De politie maakte een achttal processen-verbaal we gens dronkenschap op, maar tot ernstig© botsingen kwam het gelukkig1 niet. In den nacht van Woensdag op Donderdag werden door de politie een drietal paarden opgevangen, die uit de stal waren gebroken. Nadat dez© vluch telingen het .verder gedeelte van den nacht in den stal van de wed. Minder- houd hadden doorgebracht, werden zij Donderdagmorgen door den eigenaar afge haald. Hedenmorgen had op den hoek van de Kortedelft en de St. Pieterstraat een botsing plaats tusschen twee wielrijders, waarbij een der rijwielen deerlijk geha vend werd. Eergisteren werden 1214, gisteren 1205 en heden 1199 bons voor warm eten afgegeven. Van de gelegenheid om zich als sollicitant mijnwerker voor de Staatsmij nen in Limburg te doen inschrijven werd hedenmorgen alhier door 6 Belgen ge bruik gemaakt. Goes. Ook te Goes heeft de drauk weer een treurige rol gespeeld bij de jaars wisseling, met het bekende gevolg; twist hier en handgemeen daar, tot de orde roepen hier, verbaliseeren daar. Zoowel eergister- als gisteravond had de politie heel wat te doen, om de orde te handhaven. Tegen verschillende personen is pro ces-verbaal opgemaakt. Wanneer zal de drank eindelijk ver bannen zijn van het Nieuwjaars-„feest" Moeten de tijden daarvoor nog ernstiger worden Ook op Nieuwjaarsdag is weer het geluid van geweldige ontploffingen verno men. Men brenge dit in verband met het laten ontploffen van te Cadzand aange spoelde mijnen. Vlissingen. Te 's Gravenhage wordt dag en nacht gewerkt door een groot aantal werklieden van de timmerfabriek „Padox" aan een groote ziekenbarak voor de Belgische vluchtelingen te Vlissingen. De barak wordt 4.25 M. hoog, 6 M. breed en 50 M. lang. Als ze klaar is wordt ze in stukken naar Vlissingen ge bracht en daar in elkaar gezet. Men schrijft ons Gisteren werd een telegram gezonden aan H. M. de Koningin van den vol genden inhoud: „Soldaten uit meerdere provinciën bij- I 1 J 1 Vlissingen, God dankende een Koningin te mogen dienen, die zulk een Kerst groet Haar volk zond, bidden voor 'den nieuwen jaarkring Uwe Majesteit Gods besten zegen toe". Met de booten der S. M. Zeeland zijn gedurende de maand December ver voerd 25,155 passagiers tegen 11,045 ge durende dezelfde maand van 1913. Ge durende het geheele jaar 1914 zijn ver voerd 194,601 reizigers tegen 169,046 in 1913. Wolfaartsdijk. Alhier werd 30 Decem ber j.l. opgericht een gemeente-afdeelingl der V. P. N. Na vaststelling van een huishoudelijk reglement werden tot be stuursleden gekozen de heeren: K. van der Slikke, voorzitter; W. Wisse, onder voorzitter; D. P. Goetheer, secretaris-pen ningmeester; D. Meulenberg en J. van een in Protestantsch Militairen Tehuis der Werf, commissarissen. Deze gemeente- afdeeling, de eerste in Zeeland, telt aan vankelijk 16 leden. '8 Gravenpolder. In de plaats van wij len dhr. A. Kievit is benoemd tot schat ter der dranklokalen dhr. J. C. Kievit en tot generaal-hrandmeester dhr. J. Lo- kerse Jz. Biggekerke. Op de laatstgehouden ver gadering van B. en W. dezer gemeente is besloten om als dag van verkiezingl voor een lid van den gemeenteraad, noo- dig door ontslagneming van dhr. L. Si- monse, oud-burgemeester, te bepalen Dinsdag 19 Januari, als dagen, van even tueel© stemming en herstemming 29 Ja nuari en 9 Februari. Sas van Gent. Bij R. B. van 28 de zer, is met ingang van heden herbenoemd tot plaatsvervangend voorzitter der plaat selijke commissie voor de ongevallenver zekering te Sas van Gent, de heer E. J. Michielsen, hoofdonderwijzer, alhier. Westdorpe. Het St.blad bevat de wet van 21 Dec. houdende naturalisatie o.a. van E. Pladet, landbouwersknecM, al hier. Onder de onaangename en lastige ziek ten, die u kunnen worden opgelegd, ne men aambeien ,wel een der eerste plaat een in. De last, hinder en pijn, die zij u bezorgen, zijn haast niet te beschrijf ven. Voor aambeien en alle jeukende huid ziekten als eczema, huiduitslag, dauw worm, gordelroos, netelroos, enz. is Fos ter's Zalf een geneesmiddel zonder weer ga. Zij tast de huid niet aan en droogt niet te vlug op. Vanaf de eerste aanwen ding doet haar verzachtende en genezende werking zich gevoelen. Foster's Zalf (let op den juisten naam) is te Goes verkrijgb. bij de h.h, de Paauw Co. ;te Middelburg bij dhr. Joh. de Roos, Vlasmarkt K 157. Toezen ding geschiedt franco na ontv. v. post wissel k f 1.75 per doos. Ned. Herv. Kerk. Drietal te Scheveningen, B. Tichelman te Uithuizen, P. J. Steinz te Goes en J. A. v. Selms te Grijpskerke. Beroepen te Punnerend, M. G. Ger ritsen, hulppred. te Gaanderen; te Vries (Dr.), G. J. Mooij te Heilum. Aangenomen naar Westwoud, door D. Mulder te Herwen. Geref Kerken. Bedankt voor Oosterend (Fr.) door R. Haitsma te Ilindeloopen. Chr. Geref. Kerk. Bedankt voor Leeuwarden, door II. Vis ser te Veenendaal. Ev. Luth. Kerk. Beroepen te Weesp (toez.), C. C. G. Visser te Helder. De Uniecollecte bedroeg te Nieuw- dorp (Geref. kerk) f 21,85. i Geslaagd voor het Mercurius-diploma Engelsche handelscorrespondentie, de heer Fr. van der Vies te Vlissingen. Benoemd tot onderwijzeres te Hon- tenisse ter Hole, mej. E. Serrarens te Stoppeldijk. Geslaagd te 's Gravenhage voor de hoofdact© de heer J. J. Rozendal te Kou dekerk©, en te Breda de heer E. C. de Moor te Woensdrecht. Benoemd voor 1915 tot prosector bij de chirurgie aan de universiteit te Utrecht, dr. J. G. Remijnse. Zondag 3 Januari. Goes, 9.30 u. ds. Steinz, 2 u. ds. Hom burg, Cat. Znd. 12, 6 u. ds. de Vries, voorber. H. Av. Koudekerke, 9.30 en 2 u. ds. Postma. 't Zand, 10 u. ds. Muller, 6 u. ds. Postma. Verwachten en benaarstigen. Predi katie voor Oudejaar 1914 en voor Nieuwjaar 1915, door dr. J. C. de Moor, te 's Gravenhage. Kampen, J. H. Kok. Dit zijn twee preeken; een naai1 aanlei ding van 2 Petr. 311, 12 en 13, de an der met de woorden uit 2 Petr. 314,15. Wij1 ontvingen ze heden 2 Januari; jam mer derhalve dat onze aanbeveling voor vacante kerken niet veel meer haten zal. Doch ter herinnering aan hét doorleefde oorlogsjaar behouden deze predicatiën ook voor later hunne waarde, natuurlijk met een kleine wijziging, welke aan den ouder ling voorlezer wel is toevertrouwd. Dogmatische fragtaienten. Ie reeks. De Kerk. Populaire voordrachten over het leerstuk der kerk naar de Gerefor meerde beginselen, door J. J. Knap, Ned. Herv. Pred. te Groningen. Kampen, J. H. Kok. Een belangrijke studie; in de 5e afleve ring, heden verschenen, bespreekt de schrijver de eenheid der kerk. Hij doet dit met groote teederheid, en met Verwij zing naar Schrift en Geschiedenis. Letterlijke en practicale verklaring van het Oude Testament door Mat thew Henry. 2e ged. Psalmen tot Maleachi. Kampen, J. H. Kok, De uitgever Kok heeft zich de dank baarheid van duizenden verzekerd met de uitgaaf van Henry. Hij heeft bij deze uit gaaf wel met moeilijkheden te kampen gehad, de tijdsomstandigheden waren hem in 'tafgeloopen jaar ook tegen: doch nog voor het jaar ten einde was legde hij de laatste hand aan deze onovertroffen Bij belverklaring en legde hij de eerste af levering van het laatste gedeelte hetwelk van de Psalmen tot Maleachi loopen zal, ter perse. Zij die de Bijbelverklaring van llenry tot hiertoe ontvingen, zullen deze laatste afleveringen er met genoegen hij nemen; doch zij die Henry nog niet ken nen krijgen nu een schoone gelegenheid om kennis te maken met de verklaring van het schoonste gedeelte uit het Oude Testament: de Psalmen en de Profetieën. Wij maken ons sterk dat zij er dan ook de overige deelen hij nemen. Voor een koopje zendt Kok u derhalve den nieuwen onveranderden Henry thuis. Jaren gele den vocht men op aucties letterlijk om Henry, en besteedde dan honderd tot honderd vijftig gulden. Thans be taalt men nog lang niet de helft voor den heelen Henry, terwijl dit laatste gedeelte voor de bezitters van den nieuwen Henry tot aan de Psalmen, weer op de oude voorwaarden: 50 all. a 30 cent, en 3 artistieke stempelbanden gratis, te beko men is, en wel in 3 deelen: Psalmen tot Hooglied; Jesaja tot Klaagliederen; Ezechiel tot Maleachi. De 3 reeds ver schenen deelen van het eerste gedeelte zijn ook nu reeds verkrijgbaar tegen afbetaling van f 1 per maand. I I 1 De Vriend des Huizes, hoofdred. ds. J. Schrijver, 1915 ail. 1. Neer bosch' Boekhandel. Onvermoeibaar en onvermoeid zet deze Vriend zijn wandeling door onze steden en dorpen voort, beladen met velerlei moois, dat ouden en jongen aantrekt, en tot stilstaan dwingt om er kennis van te nemen. Met welk een belangstelling beschouwen zij die keurige reproductie van Rubens' beroemde schilderij „de schattenpenning", en lezen zij het bij schrift van Pynaciker Hordijk met zijn. po ëtisch slot van Jan Luiken. Met welge vallen beschouwen zij de fototypie „win ter" die zij gaarne als wandversiering zouden bezitten; enkelen zingen lustig daarbij het voor zaug en orgel door J. F. Tierie getoonzette lied van Gerritsen; ter wijl wederom anderen de vervolgverha len beginnen te lezen of met genot het Maandoverzicht van Ras met zijn ernstig slot d oorloopen, en stilstaan bij de pho to's v. e dr. Pierson on minister Posthuma en president Wilson, en van wijlen ds. Rudolph, en van zoo menig oorlogstoo- neeltje dat. het water uit de oogen dringt. Wie van meest leerrijke lectuur houdt, wijst u op Funer^lia; en „Noorwegen, het land van de watervallen", wie meer gevoelt voor ontspanning er bij, die kiest „De Makkabeers" of „De veldpredikers", degelijke onderwerpen voor wie van Ge schiedenis houdt. Wie zich meer aange trokken gevoelt door het volksverhaal, begroet met genoegen het begin van „Uit hangen tijd", van Alkema; terwijl de jeugd zich meer vermaakt in haar eigen rubriek: Ben Bens, Een prins als bood- schapjongen; of in de Raadsels; en de kleinsten zich laten beïnvloeden door „Moeders verjaargeschenk" in de rubriek „Kleine vertelsels voor de kleinsten". Jammer dat van al deze belangstellen den slechts weinigen dezen Vriend in him huis noodigen. Wel mag hij bij' de oude kennissen en vrienden in huis komen; en dezen gunnen hem gaarne een plaats aan hun disch, omdat zij zooveel van hem leeren kunnen, doch nog meerderen dienden dit voorbeeld te volgen. Wij wekken er toe op. Moordaanslag. In het gezin, van den lossen werkman V., aan de .Pale- stinastraat te Rotterdam, had op Oude jaarsavond een woordenwisseling plaats, waarbij vader, moeder en de inwonende 21-jarige zoon, die onderwijzer is, betrok ken waren. Na afloop van den twist en nadat de moeder zich reeds te bed had begeven, heeft de zoon, die voor zijn moeder partij getrokken had, zijn vader in do huiskamer opgezocht. Daar zijn toen tusschen beiden weder woorden geval len en heeft de zoon ten slotte twee malen op zijn vader geschoten, waarbij hij hem ernstig aan het hoofd heeft verwond. Do moeder, die op het hooren van dein twist en het vallen der schoten uit bed was gekomen, liep naar haar zoon, die zich in een© andere kaïner had terugge trokken en zich voor het hoofd wilde schieten. In de worsteling die ontstond, waarbij de moeder poogde haar jongen de Revolver af te nemen, ging dit wapen af en doorboorde de kogel de linkerwang van de vrouw. Do zoon is ten slotte de straat opge- loopen, waar hij later door de politie is gearresteerd, die hem in bewaring stelde. Vader en moeder zijn heiden verbonden. Zij worden thuis verpleegd. Bij den vader is een kogel tusschen de huid en den schedel gedrongen en nog niet verwijderd. Do verwonding van de vrouw is minder ernstig. Twee revolvers met patronen, in huis gevonden, zijn in beslag genomen. De zoon is thans naar het huis van be waring overgebracht. „N. R. Ct." Treinbotsing in Londen. Gis terochtend zijn in het Ilfordstation, in een oostelijke voorstad van Londen, twee trei nen op elkaar geloopen. Zeven lijken zijn reeds uit de vvrakhoop to voorschijn ge haald. Een locomotief en verscheidene wagons zijn op het emplacement geworpen. Officieel wordt meegedeeld dat er 10 dooden, 20 zwaar en een aantal licht ge wonden zijn. Een lichtverschijnsel. Wij lezen in het „Vaderland" Dinsdag was gedurende een groot deel1 van den namiddag een heel mooi licht verschijnsel aan den Westelijken hemel zichtbaar. Toen de zware stormbewolking doorbrak en de zon door een dunnere hooger liggende wolkenlaag begon te kij ken, kon men een verticaal opgaande 'lichtzuil boven dit hemellichaam waarne men en daaronder nog een voortzetting tot aan den horizon. Deze lichtzuil, die door de meteorologen „kolom bij de zon" wordt genoemd, vertoonde een geelrood© kleur, üp een twintigtal graden boven de zon ontmoette deze ,,kolom" een ander lichtverschijnsel, n.l. den z.g. V-vormigen raakboog, een gekleurde liclitbaud in den vorm van do letter V, met de punt naar heneden. Deze V vertoonde aan de zon zijde een vrij sterke roode kleur, aan de naar boven gekeerde zijde blauw en violet. Bij tusschenpoozen kon men een flauwen, gekleurden kring om de zon (straal pl.m. 22 gr.), den z.g. gewonen halo, waarnemen en ook een doel van den z.g. halo van 46 gr. Deze heide laatste zijn, als de zon hoog genoeg staat, cirkels met de zon als middelpunt en ©en straal van 22 gr. resp. 46 gr. i Al de genoemde lichtverschijnselen ont staan door breking van de zonnestralen.' Sn of terugkaatsing op de ijskristallotjes, waaruit de zeer hoog drijvende cirrus wolken bestaan. Behalve de kring van 22 gr., zijn de andere drie lichtverschijn sels vrij zeldzaam. Vooral de kolom is maar zelden zichtbaar en dan bijna nooit zoo opvallend lichtsterk als gisterenmid dag. Deze kolom kan tegelijk verschijnen met een horizontalen lichtband, die door de zon loopt en soms met de kolom een wit kruis aan den hemel kan vertoonen. In dien vorm geeft het verschijnsel dan wel aanleiding tot bijgeloovige beschou wingen. De legende zegt, dat eens kei zer Constantijn den Groote zulk een wit kruis als voorteeken verschenen is. Een deel van ditzelfde verschijnsel is gisteren zichtbaar geweest en zoo op vallend duidelijk, dat het min of meer verwondering moet wekken, dat niet vele menschen hebben staan kijken. Een kanon gesprongen. Men meldt ons uit Valkenswaard Gedurende de oefeningen bij Hechte! door de Duitsche militairen, sprong Maan- dagnamiddag een kanon, waant oor vijf personen het leven verloren. Eenige man schappen werden zwaar gewond. Een ongelukkige. Aan het Ko ninklijk Paleis meldde zich aan een 61- jarige vrouw uit Delft, bewerende dat zij wasde weduwe van Koning Willemi III en dat zij haar eigendom kwam op- eisclien. ILet bleek dat men te doen had met ©en krankzinnige. Nadat zij door de

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1915 | | pagina 2