Telegrammen. H. M. v. Brakel Onderwijs. Wetenschap en Kunst. Gemengd Nieuws. Laatste Berichten. Burgerlijke Stand. Briefwisseling Marktberichten. Advert entiën. N. H Kalveren Telegrafisch. Weerbericht. Oorlogsoverzicht. VS f Lip SE. Middelburg, Biezelinoe. In de Ned. Herv. Kerk al hier is tot ouderling gekozen dhr. C. Lansen, in de plaats van dhr. C. v. d. Linde, die voor een herkiezing niet meer in aanmerking wenschte te komen. Gekozen tot diaken dhr. V. Kieuw dorp. Chr. Geref. Kerk. Beroepen te Sneek, J. "Wi. Geels te Haarlem. Geref. Gem. Goes. Woensdagavond 6 uur zal voor de Geref. Gem. optreden de heer M. Hofman van Beekbergen. Geslaagd voor het diploma Boek houden (Ver. van Leeraren) de heeren S. Caljouw Bzn. van Middelburg, C. Cle ment van 't Zandt en mej. A. S. Ittmann van Goes. Leerstoel vanwege den Ge ref. Bond. In de Bestuursvergadering van den Geref. Bond tot verbreiding en verdediging van de Waarheid in de Ned. Herv. (Geref.) Kerk, werd, alvorens Prof. Dr. H. Vissclier te Utrecht ter bezetting van den Bijz. Leerstoel van den Bond benoemd werd tot Bijzonder Hoogleeraar in de Gereformeerde Dogmatiek aan de Rijksuniversiteit te Utrecht, het Curato rium geïnstalleerd. Het Curatorium is samengesteld uit de heeren: II. Pollema, oud-lid der Tweede Kamer en lid van Gedep. Staten van 'Friesland, te Sneek; Mr. J. van Giffen, schoolopziener en kantonr. te Eist; A. D. P. V. van Löben Seis, oud-lid van de Tweede Kamer, lid van Gedep. Staten van Gelderland; Mr. C. S. van Dobben de Bruyn, lid der Prov. Staten van Zuid- Holland en Burgemeester van Hazers- woude; en L. F. Duymaer van Twist, lid der Tweede Kamer en bestuurslid van den Bond. De Dordtsche Gemeenteraad heeft op voorstel van den heer Hierk den post van f2000 voor hulpgeld aan het Mid- delburgsch Muziekkorps verhoogd tot f2600; hierdoor is het voortbestaan van dit korps, dat onder tekorten van be- teekenis te lijden had, Voorloopig weder verzekerd. (Toonkunst.) Ongelukken. Te Leiden is een 16-jarige jongen uit Noordwijk door een rangeerenden trein aangegrepen en tus- schen de buffers gedrukt. Vijf ribben ble ken gebroken; terwijl de longen ernstig beleedigd waren. Men vreest voor het le ven van den knaap. Te Naaldwijk is een schipper door de tram overreden en onmiddellijk gedood. Te Bennekom is een dame onder den tram geraakt en ge dood. Een werkman uit St. Michiels- Gestel is Van de in aanbouw zijnde kerk te St. Oedenrode doodgevallen. Muizen. In de Friesche Weilan den zijm zooveel muizen dat waterschaps besturen polders onder water laten loo- pen, om het ongedierte te dooden. Min. Van 12 paarden, gestald bij B. van Honingerdijk te Rotterdam, zijn de staarten afgesneden. Kazernebrand. Te Amersfoort is brand ontstaan in de deponeerkamer der vierde compagnie, 2e bat. 16e reg. infanterie. Door spoedig optreden, ook Van nog in de kazerne geïnterneerde Belgen, was men het vuur spoedig meester. De schade is gering. V r e e s e 1 ij k. Op do werf „Huber- tina" te Haarlem is een ernstig ongeluk gebeurd, waarbij een Werkman gedoodf en één zwaar gewond werd. Het ongeluk gebeurde bij den bouw van een baggermachine, waaraan langs een der zijden (twice ijzeren voetstukken waren aangebracht. Op elk der voetstukken moest een paal van 4000 K.G. worden ge legd. Door middel van een lier was men bezig met het (geraamte neer te laten, toen de ijzeren paal één meter van het dek was, brak een der houten palen, waartusschen het stuk ijzer hing, op 6 M. boven den grond af, waardoor de ijzeren paal neerviel en de twee broeders G. en C. Houtman trof. De 45-jarige hoorder G. Houtman kreeg de vracht van 4000 K.G. op de borst. Hij was onmiddellijk dood. Zijn broer kreeg een slag van den paal, waardoor hij aan den linkervoet een gecompliceerde fractuur opliep. Hoewel ernstig, was zijn toestand niet levensge vaarlijk. „Vad." Verschillende personen te Tiel heb ben dezer dagen valsche kwartjes ont vangen. Een jeugdig© (dienstplieh- t i g e. Bij den hospitaal-geëmployeerde Rearts, te Hof van Delft, vervoegde zich den 2en December j .1tot niet geringe ontsteltenis van de vrouw des huizes, een dienaar van de H. Hermandad, wel ke een oproep bij zich had tot inlijving van den jongsten zoon uit bovengenoemd gezin. Als blijk voor den zin om onze weer macht te vergroofcen, voor humor, en voor de uitstekende (administratie van de ge meente-huishouding te Hof van Delft diene, dat deze „dienstplichtige" den aanvalli- gen leeftijd van 8 zegge acht jaren heeft bereikt, weshalve hij tien jaren te vroeg onder de wapenen werd geroepen. „Volk." Diefstallen. Herhaaldelijk heb ben de laatste .tijden te Maastricht dief stallen plaats, welke wel niet alle, doch voor een groot deel aan Belgische vluch telingen moeten worden toegeschreven. Donderdagnacht zijn niet minder dan 1700 K.G. aardappelen ontvreemd ten na- deele van den landbouwer B.met paard en wagen zijn de aardappelen vervoerd. Brand Zondagmorgen is de distil leerderij van Polak te Groningen door brand vernield. Het bedrijf wordt elders voortgezet. In z'n nieren geprikkeld was gisteren een abonné va,ri de „N. R. Ct." van wien dit blad verhaalt: In de oudheid doodde een tiran den bode,, die hem de tijding van een ne derlaag bracht. Vanochtend heeft een le zer hier ter stede ons zijn abonnement opgezegd, omdat wij van de gevangenne ming van de W,et een bulletin hadden uitgegeven. Hij deed het door de telefoon Een onzer trachtte hem te beduiden, dat wij met het uitgeven van een bulletin niet willen zeggen, dat wij ons over den inhoud er van verheugden. Maar hij' bleef er bij. Van een blad, dat van de ge vangenneming van de Wet een bulletin gaf, was hij niet langer gediend. Hij vond het „te gortig". De oorlog brengt zelfs den spreekwoor delijk kalmen Nederlander uit zijn gewone fatsoen I Beheer van Belgische Staatsspoorwegen. De Belgische Regeering biedt in overeenstemming met de Engelsche Regeeririg werk aan in Engeland aan de beambten van de Bel gische Staatsspoorwegen. Er zal hun vóór hun vertrek naar Enge land het loon betaald worden, waarop zij nog recht hebben. Zij zullen kosteloos vervoerd worden naar Engeland met hunne famle, en alle andere onkosten zullen vergoed worden door de Engelsche Regeering. In Engeland zullen zij werk vinden in verhouding tot hunne bijzondere bekwaam heden ien vakkennis, |en zij1 zullen eene vergoeding bekomen welke ten minste zooveel zal bedragen als hun loon in België. Aangenomen zullen worden de bedien den, die in Engeland onmiddellijke dien sten kunnen bewijzen, zooals machinis ten en stokers, .wegwerkers en andere bedienden der wegen en werkten, alsook de technische bedienden in staat om het werk te bestudeeren of na te zien, Elke beambte .moet volkomen gezond zijn en zonder gebreken. De lijsten der belanghebbenden die ver langen aan den oproep van de regeering te beantwoorden, moeten zoo spoedig mogelijk ingediend worden bij den heer Moreau, hoofdsectie overste bestuurder der werkplaatsen van Antwerpen-Noord, thans in de stelplaats H. S. M.- te Roozen- daal gevestigd, die belast is met het inzamelen der lijsten na de aanvragen onderzocht te hebben. 1 De oorlog en de schoonma ma. Uit AVeenen aan de Msb. Eenige dagen na het uitbreken Van den oorlog kwam bij1 het ministerie van oor log een brief in, waarin de bekende Wee- ner advocaat Taunig verzócht opgenomen te Worden in het K. en K. leger, daar hij' Voor zijn vaderland strijden en over winnen wilde. Het ministerie Van oorlog zond den brief door naar het competente kanton bureau, dat den advocaat verzócht op een vastgestelden dag op de keuring te komen. Dr, Taunig gaf gevolg, aan de uitnoodi- ging doch verklaarde tot algemeene ver bazing', dat hij zich niet had aangemeld. Toen men hem den brief toonde, ver klaarde hij, dat deze blijkbaar door zijn schoonmoeder (van wier dochter hij ge scheiden was) geschreven was Zonder zijn medeweten, met de bedoeling hem in moeilijkheden te brengen. Er werd nu een aanklacht tegen de schoonmoeder ingediend. Nadat een des kundige met beslistheid verklaard had, dat het haar hand was, bekende beklaagde den brief in quaestie te hebben geschreven zonder medeweten en zonder opdracht van haar schoonzoon. Toen de rechter vroeg naar het motief van het schrijven, beweerde zij, 'dat dr. Taunig in den laatsten tijd werkloos had rondgeloopen en toen had zij bij zich zelf gedachtWaarom zou zulk een mensch den staat niet dienen? Als hij te velde trekt heeft de staat er ten minste wat aan. En geheel Verontwaardigd verdedigde zij zich tegen de bewering Van den rechter dat haatdragendheid haar tot dezen stap gedrongen had, neen, zij wilde veel eer in deze zware tijden ook iets Voor den staat doen En op deze verklaring werd dit pronk juweel van alle schoonmoeders, die haar eigen schoonzoon in den soldatenrok ge dost had, vrijgesproken. Waarschijnlijk hoopte de rechter, dat een zoo sterke en verstandige vrouw in dezen harden tijd nog veel voor 't vader land doen zall De dappere muzikanten. Onze SS-medewerker te Berlijn schrijft ons: Een kapelmeester der garde-infanterie heeft op de volgende wijze het IJzeren Kruis verworven: Vier weken lang lag het regiment in Frankrijk in loopgraven, 500 meter van den vijand af. Een bajonet- aanval' zou slechts met de grootste ver liezen mogelijk geweest zijn. Men trachtte komen. In het donker van den nacht dus door graven den vijand naderbij te moest daarvoor een driehonderd meter diepe loopgraaf aangelegd worden. Voor dit werk meldde zich de regiments-kapel- meester met zijn muzikanten. Sedert we ken hadden zij niets te doen gehad. Daarom had de kapelmeester, namens demannen, den kolonel verzocht hun iets in het front te doen te geven. Bij het aanbreken van den nacht gingen de dappere muzikanten, op den buik krui pend, naar de aangewezen plek, om daar het werk te beginnen. Den heelen nacht nacht groeven zij in het zweet huns aan- schijns, krachtig beschoten door den vij and, die niet wist, wat er aan de hand was. Bij het aanbreken van den dag was het werk gedaan en tegen tien uur des morgens kon de kapelmeester zijn over sten den loopgraaf presenteeren. Twee uur lang moesten de muzikanten daar nog blijven, daar de vijand een woedend vuur op de nieuwe stelling opende. Tot belooning kreeg de kapelmeester die reeds 59 jaar oud is, het IJzeren Kruis en ook een aantal van zijn manschappen. (Msb.) PARIJS, 7 Dec. Communiqué van gis teravond 11 uur: Er valt geen nieuws te vermelden. LONDEN, 7 Dec. De correspondent van de „Daily Cronicle" te Duinkerken seint, dat naar onder voorbehoud gemeld wordt, Ostende in brand staat. Men weet niet of 'de brand veroorzaakt is door het vu ren van de Britsche oorlogschepen, dan wel door de Duitsohers. LONDEN, 7 Dec. De „Daily Mail" ver neemt uit Noord-Frankrijk: Er woedt een hevig gevecht tusschen Veurne en Yperen. Een Duitsch luchtschip werd boven de Engelsche linie aangevallen door drie aeroplanes, en door de kogels vernield. ST. PETERSBURG, 7 Dec. De dag van gisteren is zonder belangrijke wijzigingen verloopen. De strijd duurt voort. De aan vallen der Duitsohers zijn afgeslagen! PARIJS, 7 Dec. Uit Sebastopol wordt gemeld, dat de Turksche kruiser „Hami- die" op een mijn geloopen is en zwaar beschadigd. Het schip kon met moeite Konstantinopel bereiken. LONDEN, 7 Dec. Die „Daily Telegraph" verneemt uit Athene, dat de gezanten van Engeland, Frankrijk en Rusland een bezoek gebracht, hebben aan Venizelos. Men gelooft, dat de grondslag gelegd is voor een ServischBulgaarsche overeen komst. LONDEN, 7 Dec. Die „Daily Telegraph" verneemt uit St. Petersburg, dat de Duit- sc-hers sinds drie dagen een krachtige offensieve actie voeren en talrijke verster kingen in Polen samentrekken. De JJuit- schers beheerschen de spoorlijnen Thorn- Lowicz en Kalisch-Lowicz. Langs deze laatste lijn voeren zij voortdurend troepen aan. Sinds 1 Dec. trachten zij op te drin gen langs den spoorweg Lodz-Koloesjki, welke Warschau verbindt met Czento- chow. BERLIJN, 7 Dec. Het groote hoofd kwartier meldt: Van het Westelijk oor- logstooneel en van Jiet Oostelijk deel bij de Mazurische meren zijn géén bijzondere berichten te melden. Jn Noord-Polen heb ben wij na een lange worsteling om Lodz door het terugwerpen van groote Rus sische troepenmachten, die N.-W. en Z-- W. stonden een belangrijk resultaat be haald. Lodz is in ons bezit. Bijzonder heden van dezen slag kunnen wij door de uitgestrektheid van het slagveld nog niet overzien. De Russische verliezen zijn zonder twijfel zeer groot. De pogingen der Russen uit Zuid-Polen om hun in het nauw gebrachte leger in het Noor den te hulp te komen werden door het ingrijpen vaii Oostenrijiksch-Hongaarsche èn Duitsche krachten uit de streek ten Z.- W. van Petrikof verijdeld. 'LONDEN, 7 Dec. "Uit Saloniki wordt ge meld, dat het Servische leger sterke po sities inneemt in de bergachtige streken bij Kragoejebatz, waar het zich voorbe reidt op een krachtigen tegenstand. BERLIJN, 6 Dec. Officieele mtededee- ling van vanochtend uit het groote hoofd kwartier: Vannacht is het dorp Vermelles (ten Z.O. van Béthune), waarvan het be-: houd in het voortdurende Fransche ge schutvuur onnoodige offers zou hebben gekost, door onze troepen volgens het daartoe te voren vastgestelde plan ont ruimd. De nog overeind staande gebouwen waren van te voren opgeblazen. Onze troe pen hebben zorgvuldig ingerichte stellin gen ten Oosten van het dorp bezet. De vijand heeft hen tot dusverre niet kunnen volgen. Ten Westen en Zuidwesten van Alt- kirch hebben de Franschen met aanzien lijke strijdkrachten hun aanvallen zonder succes herhaald. Zij hebben zware ver liezen geleden. Voor 't overige zijn op het Westelijke oorlogsterrein geen gebeur- beurtenissen van beteekenis voorgevallen. In het buitenland verspreide berichten over achterwaartsche bewegingen der Duitsche troepen aan het Yserkanaal zijn onjuist. „N. R. Ct." BERLIJN, 6 Dec. Officieele mededee- ling uit het groote hoofdkwartier: Op het front ten Oosten van de Masurische meren hebben de Russen zich rustig gehouden. In Zuid-Polen is de toestand onveran derd. Lodz is vanmiddag door onze troepen genomen. De Russen trekken, na daar zware verliezen geleden te hebben, thans af. WEENEN, 6 Dec. Officieele mtededee- ling van vanmiddag uit het groote hoofd kwartier: De veldslag in Polen neemt een gunstigen loop voor de Duitsche 'en Oosten- rijksch-Hongaarsche wapenen. Naar West- Galicië opgerukte Russische strijdkrach ten zijn gisteren door onze ien door Duit sche troepen van het Zuiden uit aange vallen. Wij hebben daarbij veel krijgs gevangenen gemaakt en eenige vijandelijke treinen vermeesterd. In de Karpathen zijn plaatselijke gevechten geleverd. De in Beskid en Stelburg (komitaat Zemplin) binnengedrongen vijand is teruggeworpen en heeft 500 gevangenen in onze handen gelaten. 's GRAVENHAGE. Uit Parlementaire kringen vernemen we, dat bij de behan deling van het Leeningsontwerp een amen dement van vrijzinnige zijde zal worden ingediend, waarvan de strekking is, om de afbetaling der leening gedurende de eerste jaren op te schorten en inmiddels rente te betalen. 's GRAVENHAGE. Heden is aan den minister van oorlog door de betrokken mi litaire autoriteiten een uitvoerig rapport verzonden betreffende de oproerige bewe ging in het kamp van Zeist. 's GRAVENHAGE. De Fransche legatie meldt, dat de Fransche aviateurs met succes bommen hebben geworpen op de luchtvaartloodsen te Freiburg (Baden). Van 57 Dec. MIDDELBURG. Bevallen: V. de Vro me, geb. Roels, z.; L Meulblok, geb. Wisse, z.; J. P. Boone, geb. Ingelse, z.; J. L. Helleboogh, geb. T' Fels, z. Overleden: L. de Priester, 73 j., man van J. A. van der Weel. GOES. Huwel. afk.: 5, Marinus Schip per, 29 j. jm. te 'sHeer lArendskerkie en Josina van Wijngen, 23 j. jd. te Elle- woutsdijk, onlangs te Goes. Geboren5, Hermann Isaac Pieter, Z- v. Pieter Stefess en Catharina Sinke. Levenloos aangegeven: een vrouwelijk kind van Adriaan Goeree en Tannetje Ventevogel. Van 15 Dec. VLISSINGEN. Ondertrouwd: A. ,C. Abrahamse, 27 j. jm. en A. M. van den Driest, 24 j. jd.H. J. M. van Raalte, 32 j. jm. en A. D. Boas, 22 j. jd. A. M. de Bont, 26 j. jm. en F. M. Pi- son, 26 j. jd. Bevallen: V. D. Puijenbroeck, geb. De Grijse, -d.; J. Leijnse, geb. Beckers, z.; G. J. Woltering, geb. Troost, z.; A. van Vlijmen, geb. Paardekooper, z.; M. Spon- selee, !d:.; M. M. C. C. Lambert, geb. Van Cauwenbergh, z.; P. Kuijpetrs, geb. De Vries, d.; C. J. van der Burgh, geb. Kuijpers, z.; M. C. Kotoun, geb. Van Duven, z. Overleden: E. van den Ende, man van L. M. van der Meersche, 30 j.; A. Ewijk, wed. van W. van de Voorde, 90 j. Over de maand Nov. 's HEER ARENDSKERKE. Gehuwd19, Cornelis Philipse, 23 j. jm. en Maria Cor nelia Christiaansen, 28 j. jd.; 19, Din- genis Hoondert, 31 j. jm. en Johanna Remijn, 31 j. jd. Geboren: 9, Theodorus Adriaan, z. v. Meeuwis Leendert Breure en Cornelia Jo hanna BoudeJing; 10, Johannes, z. v. Jan van den Dries en Margrietha Pomper- nolle; 11, Maria Suzanna, d. v. Maarten Kempe en Christina Bolle; 18, Pieter, z. v. Gerrit Doekes en Marijtje Doekes 19, Maria Theresia Jobina, d. v. Pieter de Koster en Elisabeth Geus; 20, Adriana Kornelia, d. V. Cornelis Proost en Pie- ternella Klap22, Adriaan, z. v. Johannes Jacobus Joziasse en Magdalena de Jonge; 28, Jannetje Anthonia, d. v. Johannes van Antwerpen en Johanna Jacoba van Sluijs; 29, Pieter, z. v. Jan Hoogerlanü en Jannetje Geene; 30, Centina Chris tina, d. v. Cornelis Braam en Johanna Kosten. Overleden4, een levenloos mannelijk kind; 4, te Breda, Cornelis Traas, 21 j„ ongeh. z.; 12, Jozina, 3 mnd., d. v. Dirk Castel en Hendrika Moerdijk; 22, Abra ham, 6 j., z. v. Abraham Braam en Maatje Wiskerke; 24, Cornelia Priester, 86 j., wed. van Marinus de Fouw. Naar waarnemingen in den morgen van 7 Dec. medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 761.5 te Mün- chen, laagste 739.9 te Skagen. Verwachting tot den avond van 8 Dec. Meest krachtige Westelijke tot Zuidelij ken wind, betrokken tot zwaarbewolkt met tijdelijke opklaring, waarschijnlijk regen buien, aanvankelijk koeler. S. to K. Bedoelde berichten nemen we niet meer op. Evenmin berichten als u nu inzondt. Red. 2 Dec. In de Argonnen hebben de Duitschers naar officieel uit Berlijn wordt gemeld een steunpunt der Bondgenooten genomen. In Zuid-Polen werden eenige Russische aanvallen afgeslagen; in Noord- Polen gaat de strijd zijn normalen gang. De Duitsche Rijksdag heeft de gevraagde nieuwe oorlogscredieten tot een bedrag van 5 milliard toegestaan. Een telegram van generaal Frank, aan Keizer Frans Jozef meldt, dat Belgrado in het bezit werd genomen door het Oostenrijksche leger. 3 Dec. Zoowel op het Westelijke als Oostelijke oorlogstooneel is niets bij zonders voorgevallen. De Russische Tsaar is op het oorlogsterrein aangekomen. De Wet is gevangen genomen. 4 Dec. (Fransche aanvallen op de stel lingen der Duitschers in Vlaanderen zijn afgeslagen. In de -Vogezen en in den Elzas hebben de Franschen eeflige voordeelen behaald. Een Duitsche hulpkruiser is op de Noordzee-kust gestrand. 5. Dec. Op het Westelijk oorlogster rein viel niets van beteekenis voor. Ten N. Van Lowitsj en ten Z.-O. van Lodz is de Strijd nog aan den gang waarbij ver woede gevechten worden geleverd. De Brjt- sche vloot is met het slagschip Canada vermeerderd. 6 Dec. Lodz door de Duitschers ge nomen. ROTTERDAM, .7'Deo. Binnenlandsche granen. Gerst Chevalier niet noemenswaard teil markt, Winter- en Zomergerst tamelijk aanbod, onveranderd verkocht, brouwerij soort f 13.25 "a f 13.50, voergerst f 12.50 a f 13, Bruine boonen iets ruimer f 12.50 a f 13.25, Haver tamelijk aanbod f 12 a f 12.75. Buitenlandsche granen. M a i s. Grove Donau loco 240; La Plata 210 tot 240; Amerik. mixed oude loco 242; verwacht 239 tot 238; geladen 235; nieuw geladen 220. Varkens. Prijs 3436 ct. Lichte Voor export 24—26. Eieren. Zeeuwsche Ï10 a f 10.50, Overmaassche f 11 a f 11.50. Aardappelen. Brielsche kralen f2.40 a f2.60, Zeeuwsche blauwe f2.90 a f3.20, Zeeuwsche eigenheimers f2.10 a f 2.50, Zeeuwsche bonte f2.80 a f3.10, Zeeuwsche bravo's f2.90 a f3.Spui- sche eigenheimers f2.50 a f2.70, poters f 1.80 a f2.10. Weinig aanvoer. Weinig vraag. Vlas. 9590 steen blauw, 1190 st. Holl. geel, 2400 st. Groningsch, 7745 st. wit. Tholen, 4 Dec. 1914. ..50, haver f 12.a f 13. f 14.alles per 100 K.G., -, bruineboonen f15.—a f 19.a f 20.koek- kroonerwten f 13.a f 2.50 a f 3.alles per a f 5.per 60 K.G., i.per 100 stuks, boter Tarwe f 12.a f 13, wintergerst f 13.a rogge f9.— a f 10.- f 15.25, witteboonen erwten f 14.— a f 16. f 14.aardappelen H.L., uien f 4.50 eieren f 6.— a f 0, f 0.60 per V3 KG. AMSTERDAM, 5 December. Aardappelen. Friesche blauwe per mud f 2.65 2.80 Friesche borgers f 2.10 2.35 Friesche bonte f2.90 „3. Zeeuwsche bonte f2.80 „3.10 Zeeuwsche blauwe f2.80 „3.10 Zeeuwsche eigenheimers f 2.30 2.60 Eigenheimer poters f 1.90 2.10 Drentsche eigenh. f 1.90 2.10 Geldersche blauwe f 2.75 0. Andqker blauwe Redstar Aanvoer 3 ladingen. f2.75 „2.80 f2.20 „2.40 Voor de vele bewijzen van deel neming gedurende het lijden, en ook bij het overlijden van onzen geliefden Echt genoot, Vader, Behuwd- en Grootvader, LOURUS LOUS, betuigen we bij dezen onzen hartelijken dank. Uit aller naam, Wed. J. LOUSGoeree. Wolphaartsdijk, 8 Dec. 1914. V Voor de vele blijken van deelne ming, bij het overlijden van onzen Broe der en Behuwdbroeder, ANTHEUNTS HUIJSMAN betuigen wij onzen harte lijken dank. Uit aller naam. D. HUIJSMAN. Grijpskerke, 7 Dec. 1914. Voor de vele en hartelijke bewijl zen van deelneming, die ik in mijn zwaren beproevingsweg mocht ontvan gen, betuig ik bij dezen mijn vriende lijken dank. Ds. B. MEIJER. Brouwershaven, Dec. 1914. Vertrouwd persoon belast zich met het overbrengen van brieven naar Ant werpen en omstreken, a 35 ct. per brief met inbegrip van antw. Woensdag morgen vertrekt hij. Maandag kan men antw. hebben. Brieven te bezorgen bij C. W. LAMAIN. Nieuwstr. D 175, Goes. Ik betaal de HOOGSTE PRIJZEN voor Koehuiden, Paardenvellen, Geitenvellen, Schapenvellen, Kalfsvellen, Bonsingen, Wezels en Kattenvellen. Wezels moeten wit zijn. GEOPEND van 's morgens 7 uur tot 's avonds 9 uur. Lange Geere K. 307, bij de Koemarkt, Middelburg. betaalt steeds de HOOGSTE PRIJZEN voor buiden en vellen. Iedere week vanaf Woensdag. bjj E. DANIELSE, Volderyiaagte.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1914 | | pagina 3