Landbouw. Burgerlijke Stand. Laatste Berichten. Briefwisseling Afloop verkoopingen aanbiedingen, enz. Advertentiën. ff Heden behaagde het den Heere van ons weg te nemen onze ge liefde Moeder DEN HAAG, 27 Nov. De plannen tot indiening van een ontwerp tariefwet ne men een vasteren vorm aan. Aan een hoofdambtenaar van het dienstvak van de dir. belastingen is de opdracht gegeven een concept ontwerp tariefwet samen te stellen. DEN HAAG, 27 Nov. De commissie van rapporteurs inzake het leeningsontwerp is druk (aan den arbeid tot samenstelling van het voorloopig,. verslag. DEN HAAG, 27 Nov. De Ver. het Ned. Hoode Kruis ontving' een gift van H. M. de Koningin van f 4000. WEENEN, 26 Nov. In de gevechten aan de Kolubara hebben onze troepen sedert gisteren belangrijke Voordeelen be haald. Het centrum van het vijandelijke front, een sterke stelling, bij Lazarts, is door het lïde, 73e en 102e regiment, die zioh door hun onverschrokkenheid reeds eerder hadden onderscheid m, stormender hand genomen. Daarbij zijn 8 Servische officieren en 1200 man gevangen genomen, drie kanonnen, vier munitiewagens, drie machinegeweren buitgemaakt. Ook ten Zuiden Van het dorp Ljig is het onzen troepen gelukt de ten oosten van de -gelijknamige rivier gelegen heuvels te vermeesteren en 300 Serviërs gevangen te nemen. De van Wialjewo naar het Zui den opgerukte kolonnes staan voor Kozje- rici. i WEENEN, 26 Nov. Officieel wordt van middag bekend gemaakt: De Veldslag in Russisch Polen heeft op een groot ge deelte van het front het karakter van een onbeslisten strijd aangenomen. In Wiest-Galicië houden onze troepen de over den benedenloop van.de Dunajec. getrokken Russische strijdkrachten tegen. Ook de gevechten in de Karpathen du ren voort. ST. PETERSBURG, 26 Nov. De groote generale staf deelt het volgende mede: In den Veldslag bij Lodz; die zioh blijft ontwikkelen, blijft het voordeel aan on zen kant. De pogingen der Duitscihers be oogen den terugtocht van hun legercorp sen, die in de richting' Van Brzieziny wa ren opgerukt en nu onder ongunstige om standigheden in de streek v'an Stryk'ow terugtrekken, te vergemakkelijken. Op het Oostenrijfcsche front hebben wij Voordeelen behaald; in de gevechten v'an den 25en hebben wij 8000 gevangenen gemaakt, o.w. twee heele regimenten met hun bevelhebbers en officieren. LONDEN, 25 Nov. (V. D.) (Vertraagd). De „Daily Chronicle" meldt dat vele Grieken Tulrkije en Bulgarije verlaten en naar Griekenland vertrekken. Maatschappij tot bevordering van landbouw en veeteelt in Zeeland. Najaarsvergadering van het Hoofdbestuur. Hedenmorgen te elf uur werd in het hotel du Commerce te Middelburg de na jaarsvergadering van het Hoofdbestuur van bovengenoemde maatschappij gehou den onder ^voorzitterschap van den heer J. II. O. Dominicus. Vertegenwoordigd waren alle afdeelin- gen. De voorzitter opende de vergadering, Na vaststelling der notulen van de buitengewone vergadering van het hoofd bestuur, gehouden op 10 en op 27 Augustus, herinnerde de voorzitter met zeer veel genoegen aan de benoeming van den heer Posthuma tot minister van landbouw, zelf had men geen betere keuze kunnen doen, ook in deze tijden. De aanwezigen gaven blijk met deze woorden in te stemmen. Vervolgens hadden verschillende benoe mingen 'plaats en wel ten eerste Van een lid van het Dagelijksch bestuur, wegens periodieke aftreding van den heer G. A. Vorsterman van Oyen. Benoemd werd de aftredende. Ten tweede van een plaatsvervangend lid in het bestuur der Koninklijke Ne- derlandsche landbouwvereeniging, we gens periodieke aftreding Van den heer Vorsterman van Oyen. Benoemd werd de aftredende. Ten derde van een afgevaardigde naar het Nederlandsc-h Landbouwcomité we gens periodieke aftreding van den heer B. Giljam te Ouwerkerk. Benoemd werd de aftredende. Ten slotte van een bestuurslid der Landbouw onderlinge afdeeling Zeeland, wegens periodieke aftreding van den heer W. Kakebeeke te Goes. Benoemd werd de aftredende. Mededeeling werd gedaan van de uit voering van de besluiten, genomen in de vergaderingen van het hoofdbestuur ge houden 17 April, 10 en 27 Augustus. Aan de orde werd thans gesteld het voorstel tot wijziging van het reglement op het verleenen van aanhoudingsbijdragen voor merriën met subsidie uit de Provin ciale fondsen. De voorgestelde wijziging bepaalt, dat, wanneer een op de bckroningslijst ge brachte merrie heeft geworpen vóór den lsten Juli volgende op het jaar der be kroning, de eigenaar beide op den aan gewezen dag ter bepaalde plaats vertoonen kan of aan den secretaris der keurings commissie of aan den persoon die hem vervangt, op dien dag een schriftelijk on- derteekende mededeeling kan ter hand stellen, dat hij beide paarden, moeder en veulen, te zijner woonplaats wenscht te vertoonen aan den persoon, daarvoor aan te wijzen door het Dag1. Bestuur der Maatschappij. Mededeelingen niet ingeko men op den dag, die voor het vertoonen is aangewezen, komen niet in aanmerking. Wanneer een bekroond paard vóór 1 Juli van het jaar volgende op dat der kroning, een 'veulen geworpen heeft, dat blijkens een verklaring van een gediplo meerd veearts geleefd heeft, doch voor den dag van het vertoonen gestorven is, dan ontvangt de eigenaar van het bekroon de paard toch de uitgeloofde bijdrage. Deze verklaringen 'moeten- vóór 5 Juli zijn ingekomen. Veulens geworpen na den den 30en Juni van het jaar volgende op dat der bekroning komen voor de toekenning der aanhoudingsbijdrage niet in aanmerking. Deze wijzigingen werden voorgesteld in verband met de moeilijkheden bij het uit betalen van de bijdragen bij de vorige regeling, waarbij als uiterste termijn voor het werpen 31 December van het jaar volgende op dat der bekroning werd ge steld. De afdeeling Axel zond een voorstel in om het verplichtend vertoon van be kroonde merries met haar veulen geheel achterwege te laten, in verband met de bezwaren aan het vervoer verbonden. De heer Vorsterman van Oyen lichtte het voorstel van het hoofdbestuur toe. De heer van Dixhoorn, afdeeling Axel, verklaarde, dat men in zijne afdeeling de zaak Van alle kanten bekeken heeft en niets dan onbillijkheid in de regeling heeft kunnen vinden. De heer Vorsterman van Oyen meent, da.t door het voorstel van het Dagelijksch Bestuur de onbillijkheid geheel is weg genomen. De heer I. G. J. Kakebeeke neemt ook het voorstel van het hoofdbestuur in be scherming. De heer van Oyen meende nog, dat er beslist een termijn moet worden gesteld, hij is echter niet tegen een anderen da tum, maar een onbepaalde dag, name lijk die, waarop de laatste merie werpt, is onaannemelijk. Het voorst-el Axel werd hierop verwor pen met alleen de twee stemmen van Axel voor. Het voorstel van het hoofdbestuur werd hierop zonder stemming aangenomen. Hierna gaf de heer I. G. J. Kakebeeke eenige inlichtingen over de werking van het Provinciaal Bemiddelingsbureau. Het bleek hieruit, dat er verschil van meening is tusschen het Provinciaal- en het Centraal-Bureau over het al of niet bindend zijn van de voorloopig© opgave van het superphosfaat, dat benoodigd is. Er zal worden getracht, ondanks dit ver schil van meening, toch de opgave uit Zeeland aan de Directie van den Land bouw zal worden bekend gemaakt. De heer Kakebeeke wees er nog op, dat de prijs niet bekend was, dat er eerst nog hoop was op concurrentie uit België, maar thans is de uitvoer ver boden. De heer van Oyen kon hieraan toevoe gen, dat zelfs de gecontracteerde super phosfaat niet mag worden uitgevoerd.' De heer Kakebeeke besprak verder van den laankoop van chilisalpeter, en wees er op, dat niet juist de da,tam en de leverbare 'hoeveelheid kan worden vast gesteld. Van de geruchten over leverbaar heid van chilisalpeter uit Engeland, ge looft spreker niet veel. Er zal besproken worden de mogelijk heid van het doen aankomen van een der booten te Vlissingen, maar dit zal wel op bezwaren 'van overladen stuiten. Naar aanleiding van eene opmerking van den heer Kakebeeke, deelde de heer van Oyen mede, dat de poging om toe stemming te krijgen fokhengsten en fok- merries naar Amerika uit te voeren, schip breuk hebben geleden. De kwestie der suikerbieten bespreken de, wees de heer Kakebeeke op de wen- schelijkheid betere contracten te sluiten met 'België, zoodat men niet aan defa- brikanten is overgeleverd. De uitvoer naar Engeland is niet gelukt, daar men geen bemanning voor de schepen kon vinden, uit angst voor de mijnen. Gesteund werd een adres van Schou wen, om duinbeplanting als werkverschaf fing te verkrijgen. De regeering heeft bericht geen andere voedermiddelen dan lijnkoeken en mais te zullen aankoopen. De aardappel-uivoer, althans van enkele soorten is toegestaan tot een bepaalde hoeveelheid. De heer Leenhouts te Oostburg, bepleit te het toelaten van uitvoer van meerdere soorten. De heer Kakebeeke zeide, dat de bedoe ling is voorloopig slechts die soorten uit te voeren, die het spoedigst ondeugde lijk zijn. Besprekingen werden ook gevoerd over de moeilijkheden van het vervoer van bieten per tram in Westelijk Zeeuwsch- Vlaanderen, door gebrek aan wagens. Het bleek, dat het niet verzenden over Sluis, het niet toestaan door de fabrikan ten om o-p hoopen te leveren en het groote vervoer van vluchtelingen per tram, hieraan schuld hebben. De voorzitter meende, dat nu ieder wel van het groote belang van het medidde- lingsbureau De concept begrooting voor de premie keuring Van merries in Juni 1915, wees in ontvangst en uitgaaf aan f 4400. Die begrooting werd aldus vastgesteld. Door de „Centrale Commissie, belast met de regeling en de uitvoering der werkzaamheden ten behoeve van de er kenning van zaaizaden en pootgoed", wa ren eenige wijzigingen in het daarop be trekking hebbende reglement voorgesteld, namelijk om te bepalen dat aangifte van de te keuren gewassen moet geschieden bij' het lid der Centrale Commissie in wiens afdeeling de aangever woont voor een datum die ieder jaar in het .Landbouw blad tijdig wordt medegedeeld. Vervolgens dat bij aangifte f 2.50 per H.A. of een gedeelte daarvan moet worden ingezon den, terwijl voor afgekeurde velden niets wordt terugbetaald. Bij tijdig intrekken van een aangifte wordt de helft terugbetaald. De kosten der keuring worden bestreden uit deze inleggelden en zoonoodig uit de door de afdeelingen toegestane credieten. De afdeelingen welke de credieten niet toestonden bestrijden de keuringskosten voor de respectieve afdeelingskeuringscom- missies uit één derde deel der in de afdeelingen te innen inleggelden. Na een korte bespreking werd het voor stel aangenomen. Besprekingen hadden plaats over de on dersteuning der afdeelingen voor den aan koop van beeren van het groot Yorkshire ras, naar aanleiding van de bezwaren ondervonden bij den aankoop van bee ren, die meer dan 60 K.G. wegen, en die bij' gewoonlijk spoedig volgenden verkoop verlies voor de Maatschappij opleveren. De voorzitter stelde voor, dat bij ver koop der 'beeren de opbrengst zal ko- men Jen bate van de afdeelingskaser zullen 4 subsidies van f30 worden be schikbaar gesteld. De heer Zwagerman stelde voor la ter de varkensfokkerij uitvoerig in een hoofdbestuurdersvergadej'ing te bespre ken in tegenwoordigheid van- enkele sla gers en handelaars; en vervolgens eene speciale commissie te benoemen voor de varkensfokkerij, waar ook personen uit de genoemde categorie zitting hebben. Spr. is bereid de zaak uitvoerig in te leiden. Spr. is niet voor het beschikbaar stel len van f 300 voor het inenten van var kens, daar deze kwestie zoo van belang is, dat ieder de geringe kosten zelf kan dragen. De lieeren Mol en Snijder verklaarden zich volkomen eens met deze beschou wing; de f300 kunnen nuttiger besteed worden. De voorzitter zeide, dat het dagelijksch bestuur met het voorstel van den heer Zwagerman mede gaat. Dit punt werd daarop van de agenda afgevoerd. Het volgende punt betrof de twee voor stellen van de afdeeling Tholen, waarvan het eene vervalt, wanneer het andere eventueel wordt aangenomen. Het eerste voorstel luidde om een rechtskundig' ad viseur voorloopig voor den tijd van één jaar aan te stellen, tegen een te bepalen vast salaris, b.v. f1000 per jaar en ver der te bepalen, dat ieder lid der Maat schappij het recht heeft eenmaal per jaar advies in te winnen en daarvoor moet betalen 90 cent voor een mondeling en f 1.80 voor een schriftelijk advies, welke gelden de adviseur aan de Maatschappij afdraagt. De afdeelingsbesturen en arbi trage-commissies worden gelijk gesteld met de leden der Maatschappij1. Het bestuur der Z. L. M. ontvangt kosteloos advies. Het tweede voorstel luidde om voor loopig voor één jaar een som van bijv. f300 beschikbaar te stellen, waaruit de kosten van rechtskundig advies betaald -kunnen worden voor het bestuur der Z. L. M., voor de besturen der afdee lingen en voor de commissie van ar bitrage. De voorzitter zeide, dat gezien de fi- nantieele toestand der Maatschappij het dag. bestuur er bang voor is vast sala ris aan den adviseur te geven. In de volgende vergadering zal een voorstel ge daan worden over het oprichten van een rechtskundig bureau. De heer Vredenburg betreurt het, dat het praeadvies van het dag. bestuur niet eerder bekend wordt, omdat men dan de zaak nader had kunnen bespreken. Het alleen benoemen van een adviseur zonder salaris heeft geen waarde. Spr. stelt voor een commissie van drie per sonen te benoemen om deze kwestie na der te onderzoeken. De voorzitter deelde mede, dat de groote drukte van de leden van het dag. be stuur aan het niet bekend maken van bet praeadvies schuld heeft. Het dag. be stuur is het eens met het idee van den heer Van Vredenburg, om het instellen eener commissie. Dit werd goedgekeurd en benoemd wer den de heeren Van Vredenburg, I. G. J. Kakebeeke en J. Welleman. Behandeld werd vervolgens de begroo ting voor het landhuishoudkundig onder wijs, die in uitgaaf aanwijst f 1940. Deze werd goedgekeurd. Ingediend werd de begrooting der Maat schappij' voor 1915. De begrooting wijst aan in ontvang en uitgaaf f 11180.65. Deze begrooting werd aldus vastgesteld. Uit de begrooting blijkt, dat in 1915 de afdeelingstentoonstelling te Goes plaats heeft. Het laatste bestuursvoorstel was dat tot stichting van een tentoonstellingsfoiids waarbij werd voorgesteld te beginnen met 1915 door de maatschappij een fonds in het leven te roepen ten bate van de eerste Provinciale Landbouwtentoonstel ling, die door haar, zoo mogelijk in ver- eeniging met de Kon. Nederlandsche Land bouwvereeniging, in Zeeland zal worden gehouden. Voor den eersten Juli van ieder jaar wordt door de afdeelingen der Maat schappij' 20 centen per lid overgemaakt aan haren penningmeester, welke bedragen vermeerderd met een honderd gulden uit de kas der Maatschappij rentegevend be legd worden op een wijze door het Dage lijksch Bestuur onder goedkeuring van 't Hoofdbestuur vast te stellen. De rente van het kapitaal wordt ieder half jaar bij de hoofdsom gevoegd. Door den heer Leenhouts werd uit stel van dit voorstel verlangd, omdat in de afdeeling eenige bezwaren tegen het voorstel zijn gerezen. De voorzitter zeide, dat er geen bezwaar tegen is; ook deelde hij mede, dat het plan bij het dag- bestuur bestaat voor 1918 het houden van de tentoonstelling aan te vragen. De heel' Snijder wees op de groote moeilijkheid van de afdeelingen om de bijdrage op te brengen, hij bewees dit aan do hand van cijfers uit de -afdee ling Tholen. De heer Snijder stelde voor eene oom missie te benoemen voor het maken va,n plannen voor een geheele herziening van de finantiën der maatschappij, en ook deze kwestie in die commissie te doen bespreken. De voorzitter verklaarde zich hiermede accoord en de commissie zal worden be noemd. De afd. Axel had nog ingediend een paar voorstellen, lo. om aan den mi nister van oorlog te verzoeken de onder de wapenen zijnde landbouwers gedurende den zaaitijd, van half Maart tot half 'April verlof to geven, verder om aan de land bouwers toe te staan op kraaien te schie ten en om wapenen te hebben op afgele gen hofsteden voor hun veiligheid. De heer v. Vredenburgh meende, dat dit laatste reeds wordt toegestaan, ter wijl de heer v. Oijen meende, dat men eeu schildwacht kan aanvragen. De verzoeken zullen worden doorge geven, evenals een verzoek van Noord- Beveland om bekendmaking van de wij zigingen in de dienstregelingen der Prov. Stoombootdiensten in de plaatselijke bla den en een verzoek van Oostburg om aan de landbouwers, die onder de wa penen zijn gelegenheid te geven de land- bouwcursussen bij te wonen. (Ongecorrigeerd.) Van 26 en 27 November 1914. MIDDELBURG. Ondertrouwd: K. Schout, jm. 26 j. en II. Bloem, jd. 24 j.; A. Ha- negraaf, jm. 28 j. en M. S. Ladenbelrg, jd. 36 j.; J. F. H. Stevens, jm. 29 j. en M. P. Buster, Jd. 22 j. Getrouwd: J. A. Hooftman, jm. 25 j. en M. W. Veis, jd. 22 j. Bevallen: C. t. Buijs geb. Volles, d.; J. Snijders geb. Kooman, d.; A. C. Meivel geb. van Kamer, z. Overleden: J. Marinisse, 78 j., man van N. Tissink; L. Riske, 39 j., vrouw van A. de Kinderen; J. Huys, 70 j., d. GOES. Getrouwd26, Jan van der Kloo ster, 21 j., jm., te Goes en Maria San ders, 19 j., jd., te Middelburg; Aart van der Maas, 21 j., jm. en Johanna Dina Capelle, 26 j. jd.; Adriaan Oele, 22 j., jm. en Pieternella Bruggeman, 22 j., jd. Geboren: 25, PieteSr, z. v. Willem Liplijn en Jannetje Mijnsbergen; Nora Sophia, d. v. Marius Anne Pilaar en Sophia Catha- rina Schrijver; 26, Engelbertus, z. v. En- gelbertus Verbeem ten Maria van der Pas. Overleden: 25, Maria Theresia Melders, 77 j., wed. van Augustinus Elsmundel, wonend© te Antwerpen. Van 1824 Nov. ZIERIKZEE. Getrouwd: M. van Wan- rooij, 22 j. jm. en J. M. Wetting. 21 j. jd. Bevallen: J. C. Hart, geb. Van Westen, d.; M. van den Bos, geb. de Vos, z„; J. P. Collet geb. Hogerheijde, d. Overleden: L. M. van den Ende man van J. Meijs 77 j.; E. Kooijman man van (S.- J. van Neuretn, 73 j.; A. R. Leeuwe wed. van K. van Westenbru'gge 78 j. Van 2026 Nov. KRUININGEN. OndertrouwdAdriaan van 't Westende 22 j. jm. en Geertruida Maria Everaért 19 j. jd. Getrouwd: Jan Lodewijk van de Perck, 25 j. jm. en Josephine Marie Somers 22 j. jd. uit 'Hoboken. Geboren: Aug'ustinus d.v. Jan Cok en Jacoba Karelse; Elizabeth Gertrude d.V. Heinrich Zimmerman en Bertha Christo- phori; Eduard z.v. Charles Louis Mol- let en Rosalia Maria Bracké; Dina d.v'. Jan van Zweden en Dina Kole. Overleden: Petrus Franciscus de Bac ker 73 j., man Van Cecilia de Laet uit Rumpst; Louis Theodore de Groot 75 j. uit Antwerpen. Telegrafisch. Weerbericht. Naar waarnemingen in den morgen van 27 Nov. medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 769.7 te Munchen, laagste 748.0 te Hernoesand. Verwachting tot den avond van 28 Nov. Matige tot krachtigen, tijdelijk wellicht stormachtige zuidelijke tot zuidwestelijken wind. Zwaarbewolkte of betrokken lucht met tijdelijke opklaring. Waarschijnlijk, eenige regen. Weinig verandering van tem peratuur. MIDDELBURG. Heden werden 41 gratis kaarten voor vervoer per spoor verstrekt, terwijl 1279 bons voor warm eten werden uitgegeven. H. H. Berichtgevers. Van her kiezingen tot ouderling of diaken in de N. H. K. plegen we geen melding te ma ken. „Red." N. B. Wegens plaatsgebrek moesten enkele stukken overstaan. Corr. te Westkapel le. Ja. Gisteren werd te Oud-Sabbinge in de herberg bij Rooze ten overstaan van no taris Pilaar publiek verkocht: le. Een woonhuis en erf te Oud-Sab binge, groot 1 are 15 centiaren, laatst be woond door Maarten de Jonge, aan dhr. Pieter Bouterse te Ierseke, voor f420; en 2e. Een woonhuis en erf te Oud-Sab binge groot 84 centiaren, thans bewoond door Jan Verschrage aan dhr. J. D'. van Doorn te Oud-Sabbinge voor flSO. Waarde. Op 26 Nov. 1914 weird ten overstaan van den notaris E. C. van Dissel te Goes, verkocht alhier voor de erven Jan van den Berge, een woonhuis en eirf, te Waarde, (groot 3.30 A.), aan de heeren J. L. Overbeeke en P. M. Kopmels, beiden) te Waarde voor f905 en f5 voor losse goederen. Stoombootdienst VLISSINGEN—MIDDELB.-ROTTERD. en tusschen liggende plaatsen. November 1914. Dagelijks dienst, uitgezonderd des Zondags: van Vlissingen vm 6.20 van Middelburg vm. 8.en van Rotterdam vm. 8 uur. Heden overleed tot onze diepe droefheid, zacht en kalm, onze ge liefde echtgenoot en der kinderen zorgzame vader JACOBUS W0UTERSE, in den ouderdom van 65 jaar. Uit aller naam, Wed. J. WOUTERSE. Vlissingen, 26 Nov. 1914. Hedennacht overleed in het Gast huis te Middelburg tot ons innig leedwezen onze trouwe vriend JAM MARINISSE, in den ouderdom van 78 jaar en 10 maanden. Ruim veertig jaren mocht de over ledene met den meesten ijver op onze hoeve werkzaam zijn. Trooste de Heere zijn bedroefde betrekkingen in hun smartelijk verlies. Oostkapelle, 27 Nov. 1914. Wed J. JANSE-Coppoolse. P. LOUWERSE. J. LOUWERSE—Janse. Heden behaagde liet den Almach tige van onze zijde weg te nemen na een langdurig en geduldig lijden onze geliefde dochter en zuster JAC0MINA, in den aanvalligen leeftijd van 7 jaren en 9 maanden. De Heere die gaf en nam doe ons in Zijnen wil berusten. Hare bedroefde ouders, broeders en zusters. A. WATTEL. P. WATTELKloosterman. Serooskerke (W.), 26 Nov. 1914. FRANCINA STR00SN1JDER, in den ouderdom van 77 jaar en 5 maanden. Uit aller naam hare bedroefde kinderen. J. VAN DE VELDE, 's Gravenpolder, 27 Nov. 1914. Deze strekkende tot eenige en algemeene kennisgeving. Heden overleed tot onze diepe droefheid, zacht en kalm, na een kortstondig lijden, onze geliefde Moeder, Behuwd-, Groot- en Over grootmoeder, AGRIANA BURGER, Wed. van D. Blok, in den ouderdom van 88 jaar en 5 maanden. De Heere doe ons berusten in zijn heiligen wil. Rilland. J. BLOKBlok A. BLOK Jz. Wed. Joh. BUTIJN— i Blok J. BLOK J. BLOK—Kole B. BLOK I. BLOKWabeke v J. DE VISSERBlok/ krmnmgei1 S. A. DE VISSER J. BLOK M. BLOK—Plok j J. BUTIJN, Rilland. Kruiningen, 27 Nov. 1914.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1914 | | pagina 3