Telegrammen. Ingezonden stukken. Kerknieuws Ondarwijs. Predikbeurten. Leestafel Rechtszaken. Gemengd Nieuws. Belgische vermisten. Toen het begon te vriezen liet dhr. G. Vette de peeën naar de haven brengen van de losplaats bij het station. Daar werden toen drie schepen volgeladen. Een deel ging nog per spoor, zoodat nu zijn peeën weg zijn, waar anders zeker nog wel 14 dagen mee zouden gemoeid ge weest zijn. Door onbekende oorzaak ontstond brand in de schuur van den heer J. J. Verlare, handelaar in hooi en stroo. Spoe dig stond alles in lichte laaie. Daar de wind van het dorp af is, is er alleen eenig gevaar voor de kerk van de Gereformeerde gemeente. Nisse. In de Donderavond gehouden ver gadering van de vereeniging „Het Groene Kruis" alhier, werden de volgende zaken behandeld. Mededeeling werd gedaan dat het ledental thans 91 bedraagt, voorts dat de lijst voor een extra bijdrage had op gebracht f 43.90, waarvoor verplegings- artikelen zijn aangeschaft. Als rijkssubsi die voor de bestrijding van tuberculose was ontvangen f 45. Door hot bestuur was benoemd tot magazijnmeester-bode dhr. J. Weststrate, zulks in plaats van den vertrokken titularis. Het salaris voor bovengenoemde betrekking werd voor 1915 bepaald op f 12.50. Herkozen werd als vice-voorzitter dhr. W. H. Klos, als secretaris dhr. A. v. d. Poest-Clement, en gekozen als bijzittend lid dhr. P. Meijers in plaats van dhr. J. Eckhardt, die niet meer in aanmerking wenschte te komen. Voorts werd nog besloten, pogingen in het werk te stellen om een spreker in dezen winter voor ide vereeniging te doen optreden. Maandag had de arbeider C. K. al hier, het ongeluk bij het klimmen op een wagen, dat zijn voet uitgleed, waardoor hij op den kant van den wagen terecht kwam. Hoewel hij pijn gevoelde, maakte hem dit toch niet ongerust, maar toen Donderdag de beterschap nog niet geko men was, liet hij den dokter een onder zoek instellen, waaruit bleek dat een zij ner ribben gebroken was. Westkapelle. Door twee militairen der landweer, die hier in garnizoen liggen, zijn deze week vanwege het Militaire Te huis, wegens de invallende vorst, en de behoefte aan steenkolen gedurende dien winter daarvoor liefdegaven bij ingezete nen ingezameld; zij hebben circa f50 bij eengebracht. Heinkenszand. Vergadering van den bondsring „West-Zuid-Beveland en Noord- Beveland" in de Geref. Kerk alhier op Woensdag 25 Nov. (dankdag), 's avonds 6 uur. Moest wegens de tijdsomstandigheden de September vergadering van onzen ring vervallen, op den dankdag kwamen we der traditie getrouw, weer bijeen. En dit maal in de gezellige Ger. Kerk van Hein kenszand, daartoe door den kerkeraad be reidwillig afgestaan. De mobilisatie en de niet al te gunstige weersgesteldheid in aanmerking 'genomen, was de opkomst ook ditmaal weer bevredigend. Behalve een 60-tal jongelingen, telden we plm. 25 bezoekers en bezoeksters. Van de aange sloten vereenigingen waren Colijnsplaat en Kamperland absent. Een woord van lof hebben de vereen. Baarland en Nieuw- dorp verdiend, waarvan resp. 15 en 17 leden tegenwoordig waren. Na opening der vergadering door den voorzitter op den vastgestelden tijd op gebruikelijke wijze en het lezen der no tulen door den secretaris, werd door den voorzitter verslag uitgebracht van het ge houden Zomerfeest, dat melding maakte van een batig saldo. Hierna werd met bijna a'geineene stemmen besloten de pas aangesloten vereeniging te Borssele finan cieel te steunen mei een bedrag Van f 15. Na behandeling dezer huishoudelijke za ken kregen we een tweetal onderwerpen te hooren. Het eerste„De onderlinge band van de leden onzer Vereen g ngen" werd op voortreffelijke wijze ingeieid door vr. A. G. de Jager van Baarland. In den breede li htte inleider deze 4 punten toe: I. Wat er onder den onderlingen band der leden te verstaan zij. Het is een eenheids- en 'liefdesgevoel tot elkander, ondanks verschil van karakter en opinie over ondergeschikte punten. II. Hoe we te weten kunnen komen, of die band er is, o.a. als er is gehoorzaam heid aan den voorzitter; een helpen om alles ordelijk en geregeld te doen gaan; een helpen van eikand-r; een dragen van -elkanders gebreken, enz. III. Hoe de onderlinge band wordt ge wekt of versterkt, n.l. door 't vermijden van alie ve'd ichlmaking van elkander; door nauwgezet uil ei ptichts e rach ing ook in 't bezoeken der vergaderingen. IV. Wat de vruchten zijn van een goeden onderlingen band, n 1. dat er zullen wor den gekweekt mannen van stavast en ont wikkeling. Bovendien zal door de liefde ook de een'ieil openbaar w rden en door eendracht zijn we sterk. N:et e n woord van opwekk ng eindigde inleider zijn degelijke nauwkeurige uit eenzetting van dit onderwerp. Niet minder dan 6 personen gaven zich op, om met vr. de Jager van gedachten te wisselen, do h de inleider toonde zijn slof mees Ier te Zijn. Als we eenige coupletten van het bonds lied gezongen hebben, treedt voor ons op vr. J. Geelhoed van Borssele, met het onderwerp „De jongeling en de Over heid". Na een korte inleiding over de e hte vaderlandsiie.de, wor It duid lijk uit eengezet, hoe de verhouding van den jon geling tot de Overheid moe; zijn De jon geling kan zijn vaderlandslieide toonen door gehoorzaamheid aan de Overheid. Maar dat niet alleen. De jongeling is ver plicht gehoorzaam te zijn aan allen, die over hem gesteld zijn,- zooals Gods Woord ons leert. En die gehoorzaamheid open baart zich in een eerbiedigen van de wetten des lands, een niet te snel be- oordeelen van regeeringsmaatregelen, enz. Ook deze inleider moest een 6-tal vrien den en bezoekers beantwoorden, die óf niet geheel voldaan waren, óf over som mige punten nadere toelichting begeerden. Zoo was het reeds bij negenen, toen we gingen spreken over de plaats, waar de volgende vergadering zal gehouden wor den. Daarvoor werd bij stemming Goes aangewezen. Hierop dankte de voorzitter allen, die hadden meegewerkt, om deze vergadering tot een aangename en leer zame samenkomst te maken en ging ds. Bramer, nadat gezongen was Ps. 25 vs. 6 voor in dankgebed. Bij den uitgang werd gecollecteerd voor den arbeid onder de militairen aan de grenzen. West-Zuid- Beveland en Noord-Beveland's ring mag met genoegen op deze vergadering terug zien. Colijnsplaat. Vergadering van de IJsclub „Ons Genoegen". Na het openen der ver gadering en het lezen der notulen bracht de penningmeester verslag uit en deelde mee, dat ontvangen was de som van f 186.10, uitgegeven f 121,65, alzoo een goed slot van f 64.45. De aftredende bestuursleden dhrn. Ha ringman, Stols en Kievit werden herko zen. Evenzoo de leden der IJsfeest-Com- missie de heeren C. Prince, W. de Regt, J. Engelvaart en A. de Pree Az. De contributie die per jaar 75 cent bedraagt, werd voor diegenen, die na 15 Dec. toe treden, terwijl zij eerder lid hadden kun nen worden op f 1.25 gesteld. Stavenisse. In dezen tijd wordt de jaren lange dienstbaarheid bij denzelfden baas te schaarscher, maar ze komt toch nog voor, al is het sporadisch. Deze week is hier een arbeider buiten betrekking ge raakt door den dood van „zijn boer", dien hij 24 jaren onafgebroken had ge diend. En in het jongste voorjaar legde iemand het bijltje er bij neer, die 70 jaar aaneen op dezelfde hofstede had gewerkt en bij ééne familie! Dat zijn nog eens ouderwetsche gedienstigen Hulst. Op zijn verzoek is met ingang van 1 December a.s. door den Commis saris der Koningin eervol ontslag ver leend aan den heer Mr. G. Leignes Bak hoven, als lid der gezondheidscommissie, zetel Hulst. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Middelburg, 25 Nov. 1914. Mijnheer de Redacteur, Het Bestuur van „Uit het VolkVoor het Volk" heeft in eene j..l Vrijdag ge houden vergadering, met het oog op de tijdsomstandigheden, het besluit moeten nemen om de in dit jaar vallende beurt der vijfjaarlijksche St. Nicolaas-uitdeeling over te slaan, althans deze uitdeeling voor een jaar uit te stellen. Naar aanleiding echter eener bespreking van den heer mr. J. F. van Deinse met onzen voorzitter, had het Bestuur ge meend te mogen rekenen op een door Z.Ed. gedaan aanbod, om voor de bijeen- brenging van gelden te zorgen, welk be drag aan ons Bestuur zou worden ter hand gesteld, om toch nog dit jaar van onze vereeniging de St. Nicolaas-uitdeeling te kunnen doen uitgaan. Echter op de rondgezonden of aange boden circulaires van een Dames-comité met verzoek om bijdragen, bleek, dat men het onnoodig had gevonden de vereeni ging „Uit het Volk voor het Volk" daarin te Vernoemen. Het Bestuur ontving als antwoord op de opmerking, dat de handelwijze van het comité ten zeerste verbaasde, van Mr. van Deinse bericht, dat de Dames er de voor keur aan geven, de in te zamelen gelden niet aan onze vereeniging af te dragen en zelf de uitvoering ter hand zullen nemen. Het Bestuur stelt er prijs op, te dezer plaatse in te lichten omtrent de onder vonden teleurstelling, die de aanleiding is, dat „Uit het Volk voor het Volk" dit jaar haar St. Nicolaas-uitdeeling niet kan doen plaats vinden Met dank voor de plaatsing, HET BESTUUR. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Zeist J. de Bruin te Rijs- sen; te Noordgouwe, S. van Doorn te Sluipwijk. Bedankt voor St. Jansga door H. K. Wolfensberger te Noordeloos; voor Ber- kenwoude, door H. J. Ie Gras te St. Oedenrode. Goes. In de vacature A. L. van Melle, voortdurende wegens het bedanken van den heer C. Stok, benoemde he' kiescollege in zijn vergadering van Donderdagavond tot diaken, den heer W. P. den Herder. Colijnsplaat. Bij de stemming door het kiescollege werd als ouderling herkozen de heer J. Kramer Pz. en gekozen in een bestaande vacature dhr. J. de Fouw. Herkozen als diaken dhr. M. Provoost en gekozen in de vacature Jac. v. d. Weele Az. dhr. A. Schuit. Aan de universiteit te Utrecht is geslaagd voor het cand.-examen Theolo gie de heer D. J. van de Graaf. Ovezand. Maandagmiddag om 1 uur zal de plechtige opening plaats hebben van de Chr. School te Ovezand. Ds. R. v. d. Waal zal bij deze gelegenheid het woord voeren. Middelburg. Benoemd tot onderwijzeres te Asch (gein. Ruzen) mej. W. S. M. I. Dalman, thans tijdelijk te Buren, vroe ger woonachtig alhier. op Zuid- en Noord-Beveland. op Zondag 29 November. NED. HERV. KERK. Baarland, 9.30 ds. Kloek en 2 u. ds. Meloen. i Biezelinge, 9.30 en 2 u. ds. v. d. Bergen. Borssele, 9.30 en 2 u. <?s. Elenbaas. Cats, 9 en 2 u. ds. Moerman. Colijnsplaat, vm. en nam. ds. Feykes. Cortgene, 9 en 2 u. ds. Lijssen. Driewegen, 9.30 u. ds. v. d. Waal. Ellewoutsdijk. vm. en nm. ds. Bins, 's Gravenpolder, vm. en nm. ds. Gerretsen. Hansweert, 9.30 en 2 u. dhr. Lensvelt. Heinkenszand, vm. en nam. ds. Warners. 'bH. Abtskerke, vm. en nam. ds. v. d. Plassche. 's H. Arendskerke, 9 en 2 u. ds. de Voogd. 'sH. Hendrikskinderen, vm. en nam. ds. Steenkamer. 's Heerenhoek, 9.15 u. ds. Buinink. Hoedekenskerke, 9.30 ds. van Essen, 6 u. dhr. G. C. Dun, van Goes. Ierseke, 9.30, 2 en 5.30 u. ds. Kijne. Kamperland, vm. en nm. ds. Van Veen Kapelle, 9.30 u. dhr. G. C. Dun, van Goes (Zending), 2 u. ds. Schmidt. Kattendijke, vm. en nam. ds. Andreae. Kloetinge, vm. ds. Boissevain en nam. ds. Meloen. Krabbendijke, 9 en 2 u. ds. Muller. Kruiningen, vm. en nam. ds. Willemsen. Nieuwdorp (bewaarschool), 2 u. ds. Bui nink. Nisse, vm. en nm. ds. Pont. Oudelande, 9.30 u. ds. Meloen, van Baar land en 2 u. ds. Kloek. Ovezand, 2 u. ds. v. d. Waal. Rilland-Bath, 9.30 en 2 u. ds. Visser. Schore, 9 en 2 u. ds. Krijkamp. Waarde, 9.30 en 2 u. ds. E. V. J. Japchen. Wemeldinge, 9.30 en 1.30 u. ds. Drost. Wissenkerke, 9 en 2 u. ds. v. d. Linde. Wilhelminadorp, vm. ds. Meloen en nam. ds. Boissevain. Wolfertsdijk, 9.30 en 2 u. ds. Stegenga. Op Walcheren. Vlissingen (N. K.), 6 u. ds. Schuurmans Stekhoven. Aagtekerke, vm. ds. Seulijn. Arnemuiden, vm. en nam.? Biggekerke, 9.30 u. ds. Schuurmans Stek hoven. (Coll. consistorie), 2 u. geen dienst. Domburg, vm. en nam. ds. Koldowijn. Gapinge, vm. ds. Maas. Grijpskerke, vm. en nam. ds. v. Selms. Kleverskerke, vm. en nam. ds. Semmelink. Koudekerke, 9.30 en 2 u. ds. Postma Meliskerke, vm. en nam. ds. Siemelink. N. en St. Joosland 9.30 en 2 u. ds. Tak. Oostkapelle, 9.30 u. ds. Weijland, 2 u. geen dienst. Ritthem, 9.30 en 6 u. ds. Kiehl. (Zen dingsbijeenkomst). i Serooskerke, vm. ds. Reus, 6.30 u. ds. Reus en ds. Müller. St. Laurens, vm. en nam. ds. v. 't Hoff. Oost- en West-Souburg, 2 u. ds. Terneden. Terneden. Veere, nam. ds. Weijland. Vrouwepolder, vm. en nm. ds. Kroese. Westkapelle, nam. ds. Schuurmans Stek hoven. Zoutelande, 9.30 en 2 u. ds. de Wijk. 't Zand, 10 u. ds. Terneden, 6 u. ds. van Empel. Ger. Gemeente. Goes, 9.30, 2 en 6 u. leeskerk. Wo ordenBeel d van deze week bevat in woord en beeld weer velerlei dat wie op de hoogte 'wil blijven inte resseeren zal. Onder meer: Kiekjes uit den oorlog. De begrafenis der slacht offers der mijnramp te Westkapelle. Oud moedertje te Lier op de puinhoopen harer woning. Timotheus, met Bijblad, bevat: een meditatie van Genl. v. V. „Werving". Indrukken (van den Hoofdredacteur) De vrucht der slagvelden. Een mooi opstel met photo's „De Gouwenaar" (lange pij pen). Een aangrijpend waar verhaal van Deooster te Brussel „Vrouwenliefde". En voorts Kiekjes uit de Camera. Vragenbus. De Vriend der Gezondheid. Feuilleton „Liefdekoorden". In 'tBijblad: o.a. „De Zeehonden" met photo's. Ilomoeopathisch Maandblad (La Rivière en Voorhoeve, Zwolle) van 15 Nov. bevat o.a. een opstel: „Ervaringen van een homoeopathisrhen officier van gezondheid (III. De geneeskundige dienst te velde). Ontvangen: Cata'.ogus van uitgaven van La Rivière en Vooruoeve met proe ven van kleurendruk van genoemde fir ma, o.a. een reproductie naar de keu rige bandteekening van de jongsle uitgave van genoemde firma: „Een huwelijksle ven", door M. v. O. Arr.-Rechtbank te Middelburg. lieden, Vrijdag, zjn veroordeeld we gens: verduistering: J. C. M. 35 j. matroos te Neuzen tot f 7 b. s. 7 d. h., de eisch was f 15 b. s. 15 d. h.; C. v. B., 45 j. lompenkoopman te Goes, tot 14 d. gev.- straf, de eisch was f 15 b. s. 15 d. h. en A. N. 22 j., molenaarsknecht te 'sH. Arendskerke tot f 3 h. s. 3 d. h., dé eisch was f 10 b. s. 10 d. h.; poging tot ver boden uitvoer: E. v. d. S. 52 jj. voer man, Estvelde, A. v. L., Bouchaute, en P. S., 37 j., voerman te Watervliet, allen België, allen conform de eisch tot f 10 b. s. 10 d. h.; overtreding jachtwet: C. d. B., 28 j., landbouwer, 's Heer Arends kerke, met bevestiging van het vonnis van den kantonrechter te Goes, tot f2 b. s. 2 d. h., de eisch was vernietiging van dat vonnis met dezelfde straf; be dreiging met zwaar lichamelijk letselC. W. 38 j. slager te Middelburg, conform de eisch tot 6 m. gev.straf; desertie: J. T. M. 28 j., matroos te Vlissingen, conform de eisch en met bekrachtiging van het verstek-vonnis van 6 Nov. j.l. tot 14 d. gev.straf, en schennis der eerbaarheid A. J., 43 j., hotelbediende te Vlissingen, tot f 10 b. s. 10 d. h., de eisch was de helft meer. Door H. D. M. W„ 31 j., letterzetter te Middelburg, is hooger beroep aangetee- kend tegen diens vonnis van 13 Nov. 1.1. waarbij hij wegens opruiing is Ver oordeeld tot 6 maanden gevangenisstraf. Ook de officier van justitie is ipede in hooger beroep gegaan. Rechtbank te Middelburg. In besloten zitting werd hedenmorgen tegen de 16-jarige H. A. Th. M. te Mid delburg zes maanden tuchtschool ge- eischt wegens oplichting. D eeerste openbare zaak was die tegen C. v. d. B. te Vlissingen, beklaagd van het schrijven van een briefkaart aan den officier van Justitie, mr. A. Mijnlieff, te Middelburg, van welke briefkaart de in houd belecdigend was voor den geadres seerde. i j i Uit het voorgelezen geneeskundig rap port bleek, dat bekl. reeds verpleegd is geweest in het krankzinnigengesticht te Bergen op Zoom. De eenige getuige was mr. Mijnlieff. Hij acht zich door den inhoud van de brief kaart beleedigd, waar in stond dat de officier zich met valsche praotijken be zig hield. Bekl. zeide niet de bedoeling ge had te hebben te beleedigen, hij kende mr. Mijnlieff niet eens, maar bedoelde eerder den substituut-officier. De eisch luidde ontslag van rechtsvervolging en plaatsing van beklaagde in een krankzin nigengesticht, omdat hij niet toerekenbaar wordt geacht voor zijne daden. Vervolgd werd de behandeling van de zaak tegen den schipper M. die geweigerd zou hebben zijn schip te verhalen in de Axelsche Sassing. Thans werd gehoord als getuige de kapitein der maréchaussee F. Piekoma, die duidelijk gehoord heeft, dat de waar nemende havenmeester M. gelastte te ver halen; deze weigerde, waarop getuige in greep en bekl. dwong te verhalen. De eisch luidde bij verstek f25 of 25 dagen. Wegens landlooperij gepleegd te Terneu- zen stond terecht P. W. N„ kermisreiziger, zonder bekende woon- of verblijfplaats. Staande de zitting werd bekl veroordeeld tot 12 dagen hechtenis, zulks overeen komstig de eisch. Niet verschenen was E. M. II. Hij trachtte onder St. Jansteen verboden ar tikelen uit te voeren; eisch f 10 of 10 dagen en verbeurdverklaring van in be slaggenomen zout en petroleum. Eveneens werd bij verstek een zelfde straf wegens een zelfde poging onder Clinge tegen G. W. geëischt en wegens zulk een poging onder St. Jansteen tegen C. L. Ch. De laatste zaak was die tegen J. P. wonende te Oost-Souburg, thans uit an dere hoofde in voorloop'ge hechtenis, be klaagd van verduistering van gen rijwiel ten nadeele van den smid P. J. Cijsouw te Groede. Bekl. huurde het rijwiel van getuige Cijsouw voor een dag en schreef des avonds aan getuige, dat hij de fiets nog twee dagen zou houden. Hij bracht de fiets niet terug. Bekl. gaf voor dat hij niet aan het plan kon voldoen omdat hij aangehouden werd. Aan de fiets waren verschillende ver anderingen, een nieuwe bel, nieuwe handvaten en een nieuwe lantaarndrager. De eisch luidde een jaar voor dit feit. Bekl. heeft namelijk nog meer zaken loopen. - Ongelukken. Tc Sittard is een zwerver overleden aan branlwonden; op den zolder van een steenfabriek had hij zich, dronken, hoven de brandende vuren te slapen gelegd, 's Morgens vond men hem, vol brandwonden. Op klompen. Tot groote blijd schap van de landweermannen te Hoofd dorp is hun toegestaan gedurende dit kou de natte weer op klompen te loopen. Het mag dan al niet erg „model" zijn en wat ongewoon schijnen, de menschen loopen nu althans niet met koude, natte voeten, zooals anders zeker het geval zou zijn. Onder dokters. Het „Tijdschrift voor Geneeskunst" meldt: In de heetste dagen van den Alkmaar- schen strijd, toen dr. Hoffman to Gouda nog als tegenstander onzer Maatschappij optrad, heeft een andere arts, blijkbaar onder den invloed eener persoonlijke veefce, het gepast geacht, hem op eigen gelegenheid een onaangenaamheid te be reiden. Dr. Hoffman ontving nl. een tele gram, ondertoekend door Schrevck waar in hem werd medegedeeld, dat hij tot eerelid der Maatschappij was benoemd. Het spreekt vanzelf, dat een onderzoek naar deze laffe vervalsching werd inge steld, en het bleek, dat op verzoek van dr. Beyers, vroeger te Gouda, thans te Breda, door een derde het telegram was aangeboden. De direktour-generaal der telegrafie heeft de zaak bij de justitie aanhangig gemaakt. 't I s gebeurd, dat...! 't Is ge beurd in deze vrijen staat, zoowat tus- schen Sloterdijk en de Veluwe, dat (men schreef het jaar 1914), het een ijverig kerkeraadslid goed dacht om een dominé uit te noodigen. Het werd zijns inziens hoog tijd dat er oen dankstond zou ge houden worden. Op „eigen houtje", dus zonder zijn medebroeders kerkeraadsle- den hiervan in kennis te stellen, had hij dominé uitgenoodigd den 19den van Slachtmaand A. D. 1914. Daar broeder ambtsdrager den Zondag er vóór wegens ziekte verhinderd was ter kerke te gaan, kon er aan de ge meente niet hekend gemaakt worden, dat de eerstkomende Donderdagavond een dankavond zou zijn. Ondanks de koude, liet de dominé zich den 19den November naar het dorp rijden. Doch bijj Ide kerk gekomen bemerkte hij, dat niemand der leden opgekomen was. Hij kon dus onverrichter zake terug- keeren. Thuis gekomen ligt er een schrijven, namens den kerkeraad van reeds meer genoemd dorp, opgesteld door een ander kerkeraadslid. Hot bevat een zelfde uit- noodiging en wel om op 26 dezer e.k. een dankstond te leiden. Zal het er nu van komen? Weet de kerkeraad misschien niet dat er op dien dag Classis is? Een „kapitalistische" school. Wij lezen in het Haagsche „Vaderland": Een onderwijzer aan een openbare school hier ter stede ontving het volgende briefje, dat ten bewijze moge strekken van de verwarring, die de socialistsiche thorieën in sommige hoofden teweeg brengen „Mejuffrouw, „Menigmaal is mijn dochtertje thuis ge komen, met klachten, dat zij geen gelegen heid krijgt na de privaat te gaan, waardoor zij 't meestal in haar kleeren doet: ik hoop dat dit schrijven er toe zal bijdragen dat dit in 't vervolg niet meer gebeurdt. „Rancune middelen of een soort kapita listische druk behoeft u in geen geval op mijn dochter uit te oefenen. „Als proletariërskind is zij toch al ge doemd haar geheele leven onder het juk van de kapitalistische instelling gebukt te gaan. „Laat dit schrijven voldoende zijn." w. g. Het origineel van dit schrijven is in ons bezit. Twee te Spijkenisse verblijf houdende vluchtelingen zoeken hunne familieWed. M. Maes—Rombout Bevenlaak Vaartstraat bij Werchter en II. Imberechts, stoker, Werchter. (Andere bladen worden verzocht dit over te nemen.) LONDEN, 27 Nov. Uit St. Petersburg verneemt men, dat 3 Duitsche legerkorp sen zich hebben overgegeven. De over winningen der Russen sc ij ïeri enorm te zjjn. De Duitschers schijn n hun krachten overschat en die der Russen te gering geschat te hebben. PRETORIA, 27 Nov. Generaal Wallis maakte Dinsdagmorgen met een gepantser- den trein een tocht op de lijn Reitz— Frankfort, daar de rebellen telkens tracht ten schade aan te rich'en en de treinen te doen ontsporen. Bij Reitz outs on 1 een he vig gevecht, met bereden rebellen, Veld- cornet Koster werd gedood en Nicolai Ser- fontein gewond, deze is een van de drie generaals van de Wet, van wie nu alleen Rautzenbach overig is. PARIJS, 27 Nov. Communiqué van van gisteravond 11 uur: Er heerscht vol komen kalmte in België. In het Centrum hebben kanonnades plaats, zander infante- rie-aanvallen. Ten O. van Verdun wordt een weinig gevochten. LONDEN, 27 Nov. Bij de ontploffing aan boord van de Bulwark zijn 14 over levenden. BERLIJN, 27 Nov. De commandant van de Emden heeft een rapport gepubliceerd over "het gevecht met de Sidney bij de Cocoseilanden. De verliezen bedroegen 6 officieren, 4 dekofficieren, 26 onderof ficieren en 93 man gedood, 1 onderof ficier en 7 man zwaar gewond. LONDEN, 27 Nov. Kolonel D. v. De venter, die in het N.O. van de Vrijstaat- rivier opereert, meldt de gevangenne ming van 60 rebellen onder veldcornet Smit. 70 Man wisten te ontkomen. Ds. van Broekhuijzen gaf zich over aan de overheid te Vredefort. DEN HAAG, 27 Nov. Minister Treub zal bij wijze van proef geen nieuwe maximumprijzen voor geneesmiddelen vaststellen.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1914 | | pagina 2